Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) LordVader80


LordVader80
senior tag

Sziasztok!
Melyik gyártó (melyik típusai) a legolcsóbbak jelenleg a piacon 60" méretben?

May The Force Be With You!

(#9252) Macsekp


Macsekp
tag

Sziasztok! Megkérdezném, ti mivel tisztítjátok a képernyőt? Neten annyi ötlet van, hogy inkább hozzátok fordulok. Asszony neki akart ugorni Clean-nel, de sikerült megállítani. Azt hitte üveg van az elején,mint a plazmán.

(#9253) nightshadow válasza warren (#9248) üzenetére


nightshadow
veterán

volt némi probléma egy Samu F6100-assal, böngészőben próbáltunk online filmet nézni de kb. 10 percenként megtelt a memória (asszem) és megállt a film.

Az azért érdekes, mert az F6100 nem SmartTv, így böngészője sincs.

(#9254) nightshadow válasza LordVader80 (#9251) üzenetére


nightshadow
veterán

Sharp LC-60LE652 [link]
Samsung UE-60F6100 [link] UE-60F6300 [link]
LG 60LA620 [link]
Panasonic TX-L60DT60 [link]

(#9255) LordVader80 válasza nightshadow (#9254) üzenetére


LordVader80
senior tag

:R köszönöm

May The Force Be With You!

(#9256) pzstm


pzstm
titán

Sziasztok!

Új TV vásárlásán gondolkodom januárban. Hosszú évek óta Sony párti vagyok TV-ben, soha semmi bajom nem volt velük (sőt anyuéknak sem :D)

Most jelenleg egy kisebb masinám van, 32EX500-as. Picit több mint 3 éves. Ez egy másik kisebb szobába menne fel a falra a nappaliba meg szeretnék egy újat, nagyobbat. Amit tudok, hogy 3D totálisan hidegen hagy, az abszolút nem feltétel.

Néztem az R47-est is, ami valamiért félelmetesen olcsónak tűnik nekem a maga 117cm-vel, viszont akkor lehet inkább már egy ilyet választanék:
[KDL-50W656A]

A TV-ket mostanában sajnos nem igazán követem, s lehet ez a második a 250 körüli árával már elég régi széria...

Szóval ezzel kapcsolatban kérnék Tőletek tanácsot. Mindenre kíváncsi vagyok, személyes tapasztalatokra meg még inkább :R :R :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9257) warren válasza nightshadow (#9253) üzenetére


warren
tag

Hát öööööö,
lehet, hogy ES sorozatú (nem F), de majd rákérdezek a típusára, de a probléma az fix.

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#9258) warren


warren
tag

felmerült még egy variáció, venni egy sima (kevésbé okos tvt) Samsung UE32 F5000 vagy LG 42LN5400 és aztán valami tv okosító kütyüt még mellérakni. ( mint pl. [link]). A Samuval csak az 1db USB a problémám.

viszont erről az LG-ről meg nem találtam semmit :
LG 32LN578V
(de lehet csak én voltam béna)

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#9259) petakpa1


petakpa1
őstag

TV-t keresek az alábbi funkciókkal Faterék részére:
- 80 eFt körül, de minél olcsóbb annál jobb:)
- max. 82 cm-es
- min. 1 USB és 2 HDMI és 1 ethernet csatlakozó
- CI+ foglalat
- DLNA képes DMP funkcióval (DMR nem elég)
- sok formátumot ismer és lejátszik, és lehetőleg kezeli a feliratokat DLNA-n keresztül is
- min. JPG képeket lejátszik DLNA-n kerezstül is
- min. DVB-T és DVB-C, az S welcome
- magyar nyelvű menü

Fater ezt találta önszorgalomból:
Hyundai DLH 32285 SMART

Megvehető? Vagy tudtok hasonló árkategóriában (mondjuk max. 90 eFt-ig olyat ami jobban megéri? Pl. mert full HD, vagy 3 év gari van, vagy van wifi, vagy jobb a DLNA kompatibilitása, formátumismerete vagy bármi egyéb?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#9260) nightshadow válasza warren (#9257) üzenetére


nightshadow
veterán

Hugóméknál voltunk 24-én, s nekik 40ES6100 van, s a böngészőn a YouTube-on keresztül játszottunk le karácsonyi dalok válogatást háttérzenének, s egyszer se akadt meg.

(#9261) warren válasza nightshadow (#9260) üzenetére


warren
tag

asszem jutubbal nem volt probléma mikor néztük, bár azok rövid videók voltak, amin megált az online filmnézős oldal volt, egy filmet akartunk nézni de 10 percig birta utánna megállt memóriára hivatkozva.

esetleg a fentebb említett LG-ről tudsz mondani valami pozitívat/negatívat?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#9262) nightshadow válasza warren (#9261) üzenetére


nightshadow
veterán

LN578V-ról semmit nem tudok. LN5400-ről teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9263) gyeniko válasza warren (#9258) üzenetére


gyeniko
őstag

Bármelyik média lejátszó többet ér média fájlok lejátszására, mint bármely TV-be épített média lejátszó. Egy jól megválasztott androidos kütyü (de szigorúan LAN bemenettel), sokkal többet tud, mint bármelyik TV smart funkciói. Ha olyan masinát tudsz venni, amely egyben tudja mind a két dolgot (a linkelt cucc ilyennek tűnik), akkor nagyon meg leszel elégedve. Nekem vannak smart TV-im és androidos okosítóim is, tapasztalatból írom...

Én legszívesebben vennék egy rettentő buta, de rohadtul nagy kijelzőt (ilyet nem árulnak), ráakasztanék egy AV erősítőt, ebbe dugdosnám bele az igazi média lejátszót, egy androidos TV okosítót és a UPC set top boxot és qrva elégedetten dőlnék hátra... Csakhogy, a nagy képernyőhöz járnak a tökéletlen smart funkciók, amelyeket feleslegesen kell megfizetni.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#9264) Mayday001


Mayday001
csendes tag

sziasztok!
50" tv-t szeretnék venni ami tudja a DLNA-t nem kell a 3D funkció samsungot néztem de ebben a méretben sajnos nem találtam olyat ami 3D nélküli!LG lenne a másik márka mi jó lenne vagy a sony leginkább filmezésre lenne használva illetve játékra laptoprol! adjatok ötleteket mit lenne érdemes venni ? a keret az ilyen 200-250 ezer ft max...ezt nézegettem de ez is 3D-s

[ Szerkesztve ]

Visszaírni luxus?!

(#9265) nightshadow válasza Mayday001 (#9264) üzenetére


nightshadow
veterán

50W656 [link]. Egyébként amit nézegettél Samsung F6200, az nem 3D-és, csak Smart.

[ Szerkesztve ]

(#9266) nagyas válasza Macsekp (#9252) üzenetére


nagyas
csendes tag

Ez a tisztítás dolog engem is érdekelne!
Dörzsi szivacs Clin-nel gondolom nem jó... :D

15 éves az autóm de ha lemosom, csak 14 évesnek néz ki!

(#9267) Mayday001 válasza nightshadow (#9265) üzenetére


Mayday001
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! meglesem amit linkeltél meg keresek input lagot róla hátha van vmi :) és igen tényleg nem 3D-s picit benéztem jó pár éve nem követem a tvk fejlödését azt sem tudom már mi mi csoda :DDD

Visszaírni luxus?!

(#9268) Norbee87 válasza Macsekp (#9252) üzenetére


Norbee87
tag

Lehet kapni kimondottam lcd, led tv-khez tisztító spray-t.
Olyat keress amihez van tisztító kendő is .
Vagy vegyél hozzá :DD

(#9269) bitpork válasza petakpa1 (#9259) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

DLNA-n keresztül mi kezeli a feliratot pl mkv-hez?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9270) pzstm válasza nightshadow (#9265) üzenetére


pzstm
titán

akkor gondolom az 50w656-al én is jobban járok

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9271) Macsekp válasza Norbee87 (#9268) üzenetére


Macsekp
tag

Na ezaz. Olyat vettem. Spray, meg mikroszálas kendő hozzá. Olyan foltos lett a kép, hogy mikor rásütöt a nap, nem látszott semmi. Vagy jó ez a spray megoldás csak vegyek egy másikat? Belenyúltam egy gagyiba? Pedig nem is volt olcsó. :) Áttöröltem vízes rongygyal finoman, mert nem találtam ki jobbat.

(#9272) Batib válasza bitpork (#9269) üzenetére


Batib
őstag

A Serviio kezeli.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#9273) nightshadow válasza pzstm (#9270) üzenetére


nightshadow
veterán

Az R470-hez képest mindenképp.

(#9274) nismoka válasza Macsekp (#9271) üzenetére


nismoka
addikt

Felejtsd el ezeket a sz@rokat, clin-t neki azt kész.

(#9275) Gicz válasza nismoka (#9274) üzenetére


Gicz
addikt

csatlakozom! én prontoval takarítom az lcd-t meg a plazmát is, foltmentes, pormentes lesz sokáig, :K

(#9276) bitpork válasza Batib (#9272) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A Serviio-t ismerem, de nekem vannak gondok az mkv-ben tárolt hangsávokkal és feliratokkal. Ha nincs mellette bötűre azonos néven, akkor semmit nem ér :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9277) Batib válasza bitpork (#9276) üzenetére


Batib
őstag

Igen ez így van, de ez már a tv -től is függ. Nekem a beágyazott felirat megy Serviioval, váltani is leht, hangsávot is. A mellérakott feliratnál csak az azonos név lesz jo.
Néhány alternatíva amit mások használnak: Plex, PS3 Media server,
Universal media server, Samsung All Share

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#9278) rootkiller


rootkiller
őstag

Szevasztok!

Samsung TV (ConnectShare Movie™) mit eszik meg NTFS-ExFAT-HFS+ illetve formátum szinten?

Artengo TR 990 Pro

(#9279) Batib válasza rootkiller (#9278) üzenetére


Batib
őstag

NTFS és Fat32 biztos jó. ExFat-ot nem probáltam, HFS szinte biztos hogy nem támogatott. A PVR-nél XFS-re formáz a tv.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#9280) rootkiller válasza Batib (#9279) üzenetére


rootkiller
őstag

Ha nem támogatja az ExFAT-t az igen nagy baj! FAT32-vel mit akarunk? :W Az NTFS-t meg nem eszi meg a macem :( :O

Artengo TR 990 Pro

(#9281) Batib válasza rootkiller (#9280) üzenetére


Batib
őstag

Leformáztam egy pent exFat-ra a tv-m (Es6100) nem ismerte fel,a HFS ezek után tuti esélytelen.
Esetleg az F szeria ismeri az exFatot, de nekem nincs olyan.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#9282) Garsza


Garsza
veterán

Helló olyan kérdésem van hogy a hangvezérlős távirányító ami az F szériás Samsung tévékhöz van azt lehet e használni az ES szériával.

(#9283) Batib válasza Garsza (#9282) üzenetére


Batib
őstag

Nem.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#9284) Garsza válasza Batib (#9283) üzenetére


Garsza
veterán

Köszönöm a gyors választ.

(#9285) nismoka


nismoka
addikt

Sony kezeli az exFat-ot is.

(#9286) Batib válasza Garsza (#9284) üzenetére


Batib
őstag

Nincs mit. Ki-bekapcsolni lehet vele, de utána vmi blutooth-os illesztést keres ami nem jön össze és nem tudom mit lehetne vele csinálni.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#9287) pzstm válasza nightshadow (#9273) üzenetére


pzstm
titán

viszont most nézem, hogy csak 2HDMI van rajta....miért? :O

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9288) blakey válasza rootkiller (#9280) üzenetére


blakey
titán

Pedig megeszi csak külön progi kell ahhoz, hogy írni is tudjon rá. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9289) rootkiller válasza blakey (#9288) üzenetére


rootkiller
őstag

Nekem elég ha olvassa! NTFS-re MACel nem tudok írni...:(

Artengo TR 990 Pro

(#9290) blakey válasza rootkiller (#9289) üzenetére


blakey
titán

Van igyenes és fizetős progi is. Ez az ingyenes, ez pedig a fizetős. Ha kérdésed van írjj. Mindenre van megoldás. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9291) Macsekp válasza Gicz (#9275) üzenetére


Macsekp
tag

A plazmát értem, de az lcd-t nem teszi gallyra? Mi a trutyi az eleje? Műanyag? Azt megoldja az ecetes clean nem?

(#9292) rootkiller válasza blakey (#9290) üzenetére


rootkiller
őstag

Ezeket ismerem.

Artengo TR 990 Pro

(#9293) blakey válasza rootkiller (#9292) üzenetére


blakey
titán

Akkor hol a probléma? Amióta mac-em van (több mint 10 éve) mindig tudok másolni NTFS-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9294) superg válasza Macsekp (#9271) üzenetére


superg
senior tag

Pontosan milyet vettél?Csakhogy olyat ne vegyek.Mondjuk nekem az jön be hogy száradás után mégegyszer áttörlöm a mikroszálasssal.Nekem egyszer a laptop kijelzőbe befolyt a víz, nem nézett jól ki utánna.Azóta maradok az lcd tisztítónál.

(#9295) blakey válasza Macsekp (#9291) üzenetére


blakey
titán

Az alkoholmentes clean nem okoz bajt, nem lesz foltos semmi és nem mar. 14 lapostv-vel a hátam mögött még egyiknek sem volt baja. Persze nem hetente kap efajta tisztítást, csak ha szülség van rá, de csakis kizárólag a mikroszálas törlőre szórt folyadék kerül a képernyőre és nem közvetlenül a képernyőre fújom a löttyöt, az kárt okozhat. Van lcd/plazma tisztító folyadékom, azt nehezebb csíkmentesre törölni, de az is működik, általában száraz mikroszálas törlővel tisztítom és nincs semmi baja, csak a bogarak által okozott piszok esetén használok valamilyen folyadékot, ezt

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9296) #75912448 válasza blakey (#9295) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hosszú évek alatt tesztelt, :) kitapasztalt módszerem csík és foltmentes tisztításra. Mikrószálas kendővel portélés, mikroszálas kendő benedvesítése és erre fújok némi spec képernyőtisztító löttyöt. Így együtt nem hagynak foltot, ellentétben azzal, ha ezeket a tisztító folyadékokat közvetlenül használom.

(#9297) whitezo88


whitezo88
nagyúr

hajrájába érkezett a tv vásárlás. 150-60k, 46-47" körül mi lenne jó választás? ahogy nézem nincs nagy választék, 3d meg smart nem kell. eddig a [link] van leginkább versenyben. inkább 47 mint 46 mégha csak alig több mint 1 centi a különbség :) (50" nem fér be pont már: 1100 mm van, ez meg épp alatta van még)
jó képet ad, főleg kis kalibrálás után, azt írják. tévézésre, konzolra kötve lenne használva, illetve alkalmanként gépre.

[ Szerkesztve ]

(#9298) vbonny válasza Batib (#9250) üzenetére


vbonny
csendes tag

Melyikben van ips és melyikben az mva illetve ez számít-e valamit? A samsung 6e ft-vel drágább annyit megér a különbség?

(#9299) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Most tervezek valami normálisabb. Tvt venni. Maximum 200.000 ft -ot szánnék rá. Maximum 100 (egynéhány) cm-set szeretnék.
Márka tulajdonképpen mind1. Lényeg, hogy ár érték arányban a maximumot nyújtsa.
(Nem árt ha minimum 3 év garancia van rá)
Elsősorban otthoni NASról szeretnék rajta sorozatokat nézni.

Tud valaki ajánlani valamit ?
Köszönöm.

-.-

(#9300) bitpork válasza whitezo88 (#9297) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az sem baj ha nincs kék-fehér propeller rajta? Különben itt nagy az outputlag :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.