Wunderlich Lojzit lassan kihúzom a listáról, nem foglalkozom a boraival többet. Nagy név, nagy villányi borász, akinek akkora holdbázisa (bortrezor) van az út mentén, amiről halandó csak álmodik, Prohardver székháznak is egészen elképesztő lenne...
...ám a borkóstoló náluk kritikán aluli volt, sőt, effektíve nem volt. A híres kakaspörköltje valóban szuper volt, a dombtetőn lévő kis pince klassz hely, de ezzel le is zárult a pozitívumok sora. Nagy asztalnál ültünk sokan, Lojzi egy darabig ott téblábolt, hozta a grappákat, de hamar kiütötte magát. A felesége (minden bizonnyal) jobban pörgött, de idővel ő is eltűnt. Borokat úgy kaptunk, hogy időnként leraktak egy üveggel az asztalra, és helló. Nem mutatták be a borokat, ráadásul nagyjából az összes ihatatlanul rossz volt.
Este 7-kor kezdtünk, este 10-ig bíruk, ezen idő alatt ittunk egy fehéret és két rozét, egy portugiesert és egy pinot noirt. A pinot noir is annyira vacak volt, hogy képtelen voltam meginni egyetlen pohárral belőle. Kancsót, amibe a ''nem kérem'' borokkal teli poharakat üríteni lehet, itt nem kaptunk. Mindenhol máshol - ahol természetesen eszünk ágában sem volt üríteni, mert finomak voltak - igen. Szóval egy normális borkóstoló feléiig jutottunk, a komolyabb borait ki sem hozták Wunderlichnek, ráadásul este 9 körül totál eltűnt mindenki, ott lettünk hagyva magunkra...
...mígnem végleg meguntuk a banánt, felálltunk, készülődtünk, mire azonnal előkerült a nő, sajnálkozott, hogy ilyen korán mennünk kell, és nagy kedvesen a kezünkbe nyomott pár üveg bort, hogy legalább ezeket vigyük el. Egy ránézésre is rémisztő Zweigelt hódított, nekem szerencsére sikerült egy 2002-es CS + CF (a két Cabernet értelmes rövidítése) cuvéét szereznem.
Megfogadtam, hogy ha ez is vacak lesz, akkor nem iszom több Lojzit. Nos, ha nem is vacak, de csak simán rövid, erőtlen, fantáziátlan, íz nélküli bor. Egy vásárlóval kevesebb, nem fogja földhözvágni az agyonmarketingelt Barátságos Borászt.
Hirdetés
Lojzi vazze
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
2
Autók
Ha Lexus, akkor LS.
Ha Volvo, akkor XC70.
Ha Subaru, akkor Outback. Esetleg Forester.
Ha Toyota, akkor Camry vagy Land Cruiser.
Ha Skoda, akkor Octavia RS.
Ha Audi, akkor A5.
Ha Alfa Romeo, akkor 166.
Ha Lancia, akkor Thesis.
De se Alfa, se Lancia, se Audi, se Skoda. Lexus. Az autó színe pedig fehér.
Az ideális nő
Az ideális nő nem keni a maradék nutellát vissza az üveg szélénél. Ugyanígy a maradék vajat sem. Az ideális nő nem hagyja szét a lakás random pontjain a 68,42%-ig használt (teli) papírzsepkendőit. És nem érvel aztán, hogy ez így jó, mert még ''volt benne hely''.
Az ideális nő nem létezik.
(* no flame please, eddig minden kedvesem széthagyta, párna alá tette, elfelejtette a zsepiket, és abszolút lehetett szeretni őket érte :-))
Média- és munkakütyük rendszere okosan
Lassan 2-3 éve variálok magamban, hogy hogyan oldjam meg a munka- és szórakoztatóeszközeim otthon. Asztali gép? Notebook? Asztali DVD? HTPC? CRT, LCD vagy plazma? Playstation? Xbox? Házimozi erősítő hangfalakkal? Ütős PC-s hangfal? Ezek kombinációja?
Nem írom le az egyes stációkat, amikor épp az adott dolgokat gondoltam jónak, csak a letisztázott végeredményt részletezem:
- 1db notebook (IBM), 14'' xga, ami a számítógépem
- 1db házimozi erősítő (Yamaha), rendes hangfalakkal (Celestion) a hangrendszerem
- 1db ps3 lesz a lejátszó: konzol, dvd, blu-ray, divx, mp3, fotó
- 1db 1920x1080p felbontású lcd tv lesz a megjelenítő
Ennyi. Ha akarnék felvenni is tv-ről (nem akarok), akkor arra vannak vinyós lcd tv-k. A ps3-ra feldobok egy linuxot, a winyóját kicserélem egy 200 gb-osra, innentől kezdve minden multimédia tartalmat ő fog kezelni, jól. Az egész rendszer lényege pedig az, hogy semmiben sincs redundancia. Repül az asztali pc, repül az asztali dvd-player, a(z amúgy qrva jó) pc-s hangfalak, nem jön htpc, külső médiaplayer, semmi.
Most ez a terv. Elég érettnek tűnik. Hol a hiba szerintetek?
Apa kezdődik: 24, második évad
A 24 című sorozat első évadja nagyon pörgős volt, ütött, keményen. Javasolt anyag. A második évadból még csak az ötödik órát nézem, de ha az első évad úgy ütött, mint egy golyóspuska, akkor a második évad úgy kezd, úgy üt, mint egy tank.
Hajnali kettő van és nem bírom nem elkezdeni a következő részt.
Egy nagy önszivatás. Ugyanakkor rég kattantam rá így valamire. Cool! :-)
--
Azért nem minden gromek, de majdnem. Jack lánya valami elcseszett módon hülye, idegesítő. Két hatalmas pofon rögtön elférne az arcán. Nina Myers (Sarah Clarke) viszont szééép! :-) (szemétség ilyet mondani, de imdb-n csekkolva már nem, a sorozatban sminkelve viszont halálosan)
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
8
Fade to Black
Life it seems, will fade away
Drifting further every day
Getting lost within myself
Nothing matters no one else
I have lost the will to live
Simply nothing more to give
There is nothing more for me
Need the end to set me free
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this cant be real
Cannot stand this hell I feel
Emptiness is filling me
To the point of agony
Growing darkness taking dawn
I was me, but now hes gone
No one but me can save myself, but its too late
Now I cant think, think why I should even try
Yesterday seems as though it never existed
Death greets me warm, now I will just say good-bye
Imádtam ezt a számot mindig, most is iszonyú jó a dallama. Persze, amikor imádtam, még nem ismertem a szövegét -- most olvasva azért... hát... hogy is mondjam, elég fura állapotban lehetett Hetfield, amikor ezt megszerezgette. Már ha ő írta egyáltalán. És ha komolyan gondolta egyáltalán.
Alone in the dark
Game over? Again?
Hunter? Again?
Kicsit unom már.
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
0
Bor: wazzup
Elő(szó)használat:
- CS: Cabernet Sauvignon, és nem, nem a kockák-kedvence játékról van szó...
- CF: Cabernet Franc, és nem a kockák-kedvence memóriakártya-típusról van szó...
- Shiraz = Syrah: de ezt mindenki tudja.
Van valami ironikus abban, hogy jelenleg egy Máté Cuvéét próbálnék ki legszívesebben az általam nem ismert borok végtelen halmazából. Nézegettem egyébként a borkalauzt, és mind Sopron, mind Eger nagyon izgalmas tételekkel bír, teljes mértékben érdemes felvenni a listára Villány és Szekszárd mellé. Megkövetem magam, korábban mindig finnyogtam az egri borokra, ám amióta megismertem második apámat, Vincze Bélát, nem szívesen emléxem ezen korszakomra.
Csütörtökön egyébiránt szülinapi gigamegaparti volt nálam, biosz laboros szálaktól kezdve a családi vonalon át az IT szakmáig mindenki képviselve volt, elfogyott 8 üveg bor és 3,5 kiló baconos-majorannás máj.
Kiemelkedő volt Vincze Béla 2000-es CF Barrique-ja, nagyot szólt még Günzer 2003-as Cabernetje, megosztotta a közönséget Vylyan 2004-es CS Barrique-ja. Robert Skalli 2004-es Shiraz bora még mindig kellemes volt, Kovács Laci 2006-os Kékfrankos Rozéjétől pedig szabályosan térdelt mindenki (főleg az árát meghallva).
Ami igazán hiányzik nekem személy szerint a szortimentemből, az pár palack Mayer 2003-as CS (most hétvégén legurult egy 2000-es CS tőle, ütött, de nekem a 2003-as jobban bejön), számomra továbbra is fantasztikusan működő bor. Kereskedelmi forgalomban már nincs igazán, de elraktak nekem Mayerék pár palackkal lent, viszont azt csak a szülők segítségével tudom kiváltani.
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
0
Megvolt: Český Krumlov
A hosszú hétvégén megjártuk Český Krumlov városát, gyönyörű, hangulatos, jópofa, kedves, kicsi, középkorias, füves-fás-folyós, klassz volt. A Krusovice sört itt alig ismerik, helyette volt sok másik, végül győzött a barna Budvar, Becherovkát találtunk, az olcsó szállásunkhoz közel olcsó kocsmát is.
A város az UNESCO Világökörség része, az egész óváros műemlék, úgy, ahogy van, állítólag a középkori arculatát leginkább megőrző cseh városkáról van szó. Könnyű bejárni, inkább a hangulata az, amiben sokat lehet fürödni. Meg a gyanúsan barna színű folyóban, ami patkó alakot ír le az óváros körül.
Szűk három napot töltöttünk itt, megérte, az idevezető országút is szuper csemegéket kínált. Lexi kicsit imbolygott (jobb első alsó lengőkar cserés), de derekasan belepakoltunk egy újabb ezrest, szokszó nélkül tűrte. Szeret utazni, na! Mi is.
Pár kép, ömlesztve, csak úgy:
Megvolt: 28
...év. Ennyi lettem most, tegnap még 27 voltam, ma már a 29-iket taposom. Bölcsességek:
- öregszem, shit :-(
- még mindig marha fiatal vagyok :-)
- az élet szép, soha ilyen jól nem voltam a bőrömben
- a Budvar Tmavý karcolja finomságban a Krušovice Černét
Ennyi. Meglátjuk, még mire jövök rá, mire elérem a 29-et.
Hirdetés

OTP Bank IT Hackathon 2025
PR Formáld a jövőt, légy te a bankviág digitális reformere az idei OTP Bank IT Hackathonon! Jelentkezz 2-4 fős csapatoddal a versenyre és vigyétek haza ti a 750 000 Ft értékű fődíjat! Jelentkezési határidő: október 23. 23:59.



