Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Parci válasza ladybug (#98) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem egészen értem, hogy ezt miért írod nekem. egyrészt, házasság nélkül, tök fiatalon is épp eleget küzdöttünk az aktuális párommal egymásért (6-7 évig voltunk együtt), nyilvánvaló, hogy házasságban méginkább megtenném. amit írsz, ''triviális'' dolog.

persze mindig lehet mindent kontrázni, egy házasságot is. előfordul, hogy két ember egy életen át boldogtalan, ha együtt marad. ha pedig elválnak, mindkettejük élete jobbra fordul.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#102) ladybug válasza bambano (#100) üzenetére


ladybug
őstag

Hivatalos papírokon férjem van, egyébként a társam és a másik felem. Amúgy pedig 8 éve élünk házasságban.

Rendben vagy, hogy fel kell készülni, de nem szabad állandóan ezt szem előtt tartani, mert akkor elkezd a féltékenység és bizonytalanság urrá lenni az emberben, és bizony az is erősen meg tud ingatni egy addig jól működő kapcsolatot/házasságot.

Parci: Nem is tudom igazán, miért is írtam le. Tény, hogy minden kapcsolatban meg kell egymásért küzdeni, hogy a szerelem ne vesszen el, és boldogok legyenek a felek. Aláírom, hogy házasságon kívül is lehet boldogan élni.

Viszont mind a két félnek teljes mértékben el kell fogadni a másikat olyannak, amilyen. És azt is, hogy idővel változni fognak, és lesznek jó és rossz időszakok. Azt is, hogy lesznek néha kibírhatatlan pillanatai.

Egy kapcsolatban két társ van, akik feltétel nélkül elfogadják egymást. És nem holmi ideált keresnek, és nem tudják vagy csak ideig-óráig értekelni a másikat. Lehet, hogy az elején még mindkettőtöknek van nutellás üvege, de ha az egyik kiürül, akkor meg kell(ene) osztozni rajta. Akkor is, ha ő maszatosan teszi le az üveget, te pedig nem.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#103) bambano válasza ladybug (#102) üzenetére


bambano
titán

''A házasság a teljes odaadásról szól'': nekem ez ütötte meg a szemem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#104) Parci válasza ladybug (#102) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jajj, a nutellás üveg vicc volt, sajnálom, ha ez nem tök egyértelmű. 18 éves koromtól 7 évig együtt voltam az akkori párommal, az egyetlen dolog, amitől nem félek, az az alkalmazkodás, elfogadás. de tényleg :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#105) D4rkm4n válasza ladybug (#91) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Na már az aláírásod is leverte nálam a biztosítékot! :C :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#106) tildy válasza ladybug (#102) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem PArci arra gondolhat (bar nem vagyok benne biztos) , hogy felmerulhet az idok folyaman, hogy esetleg megis tevedett. (Pl. gondolom a sok eves kapcsolat elejen , kozepen is azt gondolhatta, hogy ez orokke fog tartani, azt megsem igy lett). Esetleg meg magambol kiidulva arra tudok gondolni, hogy mi van ha teved pl. akkor is, mikor eldontik, hogy valakinek orokke a parja lesznek , vagy akkor, mikor esetleg valasra kerul a sor, es ugy gonoljak esetleg kesobb, hogy megsem kellett volna elvalni.
Szoval erted, ez a jovobe nem latas dolga , stb .

Azert kivancsi lennek, mit tennel , ha jonne egy olyan illeto , aki mondjuk a parodnal ezerszer jobban megmozgatna erzelmileg , akivel esetleg ugy erezned meg csodalatosabb eleted lenne , stb stb. (Tudom, hogy most is csodalatos, csak arra hozok peldat, hogy mindig vannak olyanok, akik meg jobban passzolnanak az adott emberhez, ha erted mire gondolok ) Felre ne erts, nagyon birlak titeket, csupan a velemenyedre vagyok kivancsi. (Es nem mellesleg a gyerekek is hatalmas osszekoto kapocs koztetek.)

Szoval talan ebbol is kitunik, en felek a hazassagtol, felek attol, hogy esetleg teves dontest hozok es megsem o almaim parja , mikozben attol is felek, hogy ha veletlenul szetmennenk, akkor kiderulne, hogy megis o volt az, en meg hagytam, hogy vege legyen.
Tul sok nagyon szepen indulo hazassagot lattam mar szetmenni, olyat is, ahol nem kicsit irigykedtem, mennyivel boldogabbnak tunnek (pedig mi is jol elvoltunk, csak naluk meg valamennyire tartott a ''rozsaszin vilag''. )

Ja es persze az is lehet, hogy mig valaki hosszabb kapcsolatokban lazan elvan,. addig a hazassagot mar beklyonak erzi...


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#107) Parci válasza tildy (#106) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minderre mondjuk szerintem nem az a jó válasz, hogy az ember rettentő sokat bizonytalankodik (illetve most már így gondolom, eddig én pontosan ezt csináltam), hanem, hogy belevág. akár azért, mert tudja magáról, hogy kitart majd élete végéig. de méginkább azért, mert azt is tudja, hogy ha minden kötél szakad, akkor kellően erős, vidám, stabil ahhoz, hogy új életet kezdjen. és ha ezt tudja magáról, akkor semmi oka nincs rá, hogy a jelenlegi helyzetben ne legyen igazán ''mindentbele'' boldog.

nincs értelme hosszútávon fékezni, mert egyetlen életed van csak. azt kell csinálni, amit szeretnél, ami boldoggá tesz. szerintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#108) tildy válasza Parci (#107) üzenetére


tildy
nagyúr

Na jó, csak csakúgy mint ladybugnál, én is úgy gondolom, hogy házasság az szent(nem vallásilag). Csak egyszer akarok férjhez menni, és 0szor elválni. Bár ez lehet csak nevelés, és belemagyarázás kérdése, de azt hiszem, elég sok nőnemű ''megkajálja'' ezt a mesét. A férfiakat valószínűleg tudatosan, vagy tudatalatt, de másképp nevelik...


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#109) God Vazzeg válasza Parci (#107) üzenetére


God Vazzeg
veterán

''nincs értelme hosszútávon fékezni, mert egyetlen életed van csak. azt kell csinálni, amit szeretnél, ami boldoggá tesz. szerintem.''
Szerintem is :R

(#110) Parci válasza tildy (#108) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez totál hülyeség (férfiak másképp nevelése), nem is értem, hogy hogy gondolod...
természetesen eszem ágában sincs elválni, és én is egyszer szeretnék házasodni. egyszerűen csak arról van szó, hogy megnyugtató érzés, hogy ha minden összedől, akkor is van az embernek lehetősége változtatni. nem KELL megszívnod egy életen át. ahogy egyébként ha óriási szenvedéssé változik az életed, akkor még mindig opció, hogy elvedd azt magadtól.

ez utóbbi miatt nyilván szét leszek kövezve, de én így gondolkodom, szori. nincs jelentősége amúgy sem, mert se válni nem fogok, se öngyilkos nem leszek. csak megnyugtat a tudat, hogy megtehetném mindkettőt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#111) tildy válasza Parci (#110) üzenetére


tildy
nagyúr

Pont ugy, ahogyan atalaban nem nezik olyan csunya szemmel pl. egy ferfi felrekacsintasat(sot tan meg macsonak is gondoljak), mig egy no akkor mar nagy K.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#112) bambano válasza tildy (#111) üzenetére


bambano
titán

A férfi félre az attól lesz ''félrekacsintás'', hogy volt kivel.

A nagy K pedig az, aki megígéri, aztán mégse hagyja :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#113) badgirl válasza bambano (#112) üzenetére


badgirl
csendes tag

Nagy ''K'' attól lesz, ha másnak is hagyja...

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#114) bambano válasza badgirl (#113) üzenetére


bambano
titán

Ez ma már csak nézőpont kérdése... Ha hagytad magad a nagy macsónak, akkor a barátnőd irigykedni fog. Ha a pasidat kapta el valaki más, akkor a barátnődnek ő a nagy k lesz.

ezt hívta Einstein relativitás elméletnek :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#115) badgirl válasza bambano (#114) üzenetére


badgirl
csendes tag

Ha a pasimat elkapná valaki, akkor viheti is magával. Ebben az esetben ő a ''K'' és nem a csábító. A nagy macsó meg jöhet, mert akkor már nincs, aki megtiltsa :DDD

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#116) God Vazzeg válasza badgirl (#115) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A nevem hallottam??! :U :DDD

(#117) VladimirR válasza God Vazzeg (#116) üzenetére


VladimirR
nagyúr

itt most masik K-krol van szo ;p

[Szerkesztve]

(#118) kem válasza Kalandor (#35) üzenetére


kem
addikt

Pontosan:D
Ez a dolog lényege. Olyan mint a mosogatás, bár ott meg jókat lehet gondolkodni amíg csobog a víz... már ha nem reklamálnak érte :F

Köszi!

(#119) Chieftec


Chieftec
őstag

Az idealis no nem kerdez semmit! :DDD

(#120) _az


_az
senior tag

elgondolkoztató írás...

na de ki a franc eszik nutellát? :D

az

(#121) Oliverda válasza _az (#120) üzenetére


Oliverda
félisten

Ismertem egy lányt aki nem kente vissza az üveg szélére, söt nem is kennyére kente hanem máshova. Aztán elnevezték Nutinak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#122) _az válasza Oliverda (#121) üzenetére


_az
senior tag

én ara gondoltam, hogy az a cucc hízlal és gyorsan csökkentheti a nők egyik idealitási faktorát... :D

az

(#123) IveyBaby válasza Oliverda (#121) üzenetére


IveyBaby
tag

Hova ugyan? :D

Jól belebonyolódtatok a házasságról szóló elmélkedésbe... :F :F

Én is csak egyszer szeretnék férjhez menni. Vagy egyszer se. Nem az a lényeg. A párom már elvált, tehát kicsi az esélye a dolgok mostani állása szerint, hogy ismét megpróbálja. Még velem se :D
Azt mondta, hogy ha havi 400at hozok haza, akkor elvesz gond nélkül :D :D

(#124) #72042496


#72042496
törölt tag

Az ideális nő szex után pizzává változik! :D

(#125) Oliverda válasza IveyBaby (#123) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt akartad kérdezni hogy kinek/kiknek a milyére? :D

"Azt mondta, hogy ha havi 400at hozok haza, akkor elvesz gond nélkül"

Ezt véletlenül nem te mondtad neki? ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#126) pink75


pink75
aktív tag

mi a fenét lehet kezdeni a maradék nutellával?

xxx

(#127) IveyBaby válasza Oliverda (#125) üzenetére


IveyBaby
tag

Akár :D

Nem, ő mondta nekem. Hát, meg van rá az esély.
Egyébként azért mondta, mert normális lagzit szeretne, ha lesz. Olyan Csapjunk a lovak közét, hogy minden meglegyen. Ahhoz meg pénz kell, ami most alig akad :O
Nem baj, még egy évem van az egyetemből, aztán szakmai gyak, aztán meg kimegyek külföldre és meglesz a havi 400 IS :))

(#128) Pacák válasza pink75 (#126) üzenetére


Pacák
senior tag

18+ :)

Nuclear launch detected

(#129) kem válasza Pacák (#128) üzenetére


kem
addikt

azért remélem nem gondolod, hogy a morzsás nutellát odakeni, azt meg pláne, hogy onnan keni vissza a maradékot az üvegbe :DDD

Köszi!

(#130) Pacák válasza kem (#129) üzenetére


Pacák
senior tag

Kis matek. Szerinted mennyi üvegbe visszakenhető anyag marad a morzsás nutellából a 18+ -os felhasználás után? Pontosan egy gramm se. Tehát ne menjünk a felesleges részletekbe. :)

Nuclear launch detected

(#131) IveyBaby


IveyBaby
tag

Kezdenek elfajulni a dolgok :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.