Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) fess válasza Tomi0703 (#1349) üzenetére


fess
őstag

Én ma kaptam 811-est, Kínából

(#1352) havri1 válasza monguz20 (#1350) üzenetére


havri1
félisten

1 hét üzemidő után is gyors. 2gb ram pont elég, extra ram igényű alkalmazásnál már necces lehet a működés.
Hétköznapi használatra tökéletes.
Tényleg gyors..

havri

(#1353) hbarnabas01 válasza monguz20 (#1350) üzenetére


hbarnabas01
tag

Ha a folyamatosan bekapcsolt állapot érdekel, most két (és fél) hétig nem volt frissítés, így eddig nem kapcsoltam ki. Semmilyen lassulást nem észleltem, RAM-tisztítás után kb. 6-700 mb szabad RAM maradt.
Egyébként a heti frissítéssel minden héten történik egy kikapcsolás, így a probléma megoldva. Miután feláll a rendszer, általában 1,2 gb szabad.

Ha meg csak úgy általánosságban érdekel, hogy idővel belassul-e: 6 hónapja használom, azóta csak frissítve volt, tiszta telepítés nem történt, semmi lassulást nem tapasztaltam, egy szem akadás nincs.
Én sem játszok (csak nagyon ritkán), nekem tökéletes. Nem akad, nem fagy, az alkalmazásokat gyorsan nyitja.

Jelerősség: általában H+ vagy 3G van, olyat még egyszer sem láttam, hogy ne lett volna térerő. (Bár 4G sem fordult még elő, de vagy a Telekom nem ad nekem azt, vagy a SIM-kártyám nem alkalmas rá, nem tudom. 50 megát kapok ajándékba, szóval az úgyis hamar elfogy, utána meg 32 kbit/s.)
Hangminőség: szerintem jó. Tisztán hallom a másik felet, ők sem panaszkodtak még soha, hogy nem hallanának engem.

[ Szerkesztve ]

(#1354) Surda- válasza #65675776 (#1347) üzenetére


Surda-
őstag

Egyetértünk,én azt mondom eleve nem kellett volna megállapodniuk velük.
Fura,mikor egy IT csapat nem érti az internet lényegét.
Nem arra van,hogy tőkés vállalatokkal szabályozzunk, az ő kéréseiknek megfelelően fejlesszünk vagy butítsunk (ahogy épp érdekük kívánja) hanem,hogy a szabadságot és a tömeget kihasználva a legtöbbet nyújtsuk az egyéneknek.
Természetesen mindezt pénzért.
Nem hiszem,hogy bárkinek gondot jelentene mondjuk 1000 forint egy stabil romért és mondjuk még egy frissítésért.
Korrekt üzlet lenne mindkét fél felé.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1355) Tomi0703 válasza fess (#1351) üzenetére


Tomi0703
őstag

Látom miskolci vagy, ha esetleg mész valami faluhelyre nézd majd meg pls, hogy van-e 3G-d. :)

(#1356) tom120514


tom120514
őstag

Sziasztok,

deep sleep ügyben kérek segítséget, nem vagyok elég ügyes hozzá...

Ha kikapcsolom és nem használom, deep sleepben marad, de elkezdem használni, soha többet nem megy vissza deep sleepbe.

Mondjuk a képernyőidőm nem kevés, így lehet hogy a nem egész egy napos üzemidő ennyi képernyőidővel nem rossz, de a DS hiánya miatt biztosan kevesebb, mint lehetne... A WLD szerint az email kliens ébresztgeti, ha jól látom, de amikor DS-ben van, akkor is frissít az emailt, mégis visszamegy.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#1357) ollie válasza tom120514 (#1356) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez így sajnos semmit nem mond. Tedd fel a GSam Battery Monitort, és annak tedd be a screenshotját a nagyfogyasztókról.

***

(#1358) helixP válasza tom120514 (#1356) üzenetére


helixP
nagyúr

20h 38 és még 11%, azért nem olyan rossz.
Mi az amit használsz? CM11?

(#1359) tom120514 válasza helixP (#1358) üzenetére


tom120514
őstag

Igen, amit anno javasoltál, nekem tetszik.

Never go full retard.

(#1360) tom120514 válasza ollie (#1357) üzenetére


tom120514
őstag

Köszönöm, feltettem a rootos verziót, majd jövök :)

Never go full retard.

(#1361) SárkánySzív válasza helixP (#1333) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Ez Szuper... :R :R :R

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#1362) fess válasza Tomi0703 (#1355) üzenetére


fess
őstag

Oksa. Ma felraktam volna miuiandroidról a 2/16-os romot, de nem akart felmenni,mire észrevettem, hogy a 811-es rom az 1/8 alatt van. Felraktam, működik a 2/16-os 811-es verzióval is

(#1363) hege21 válasza helixP (#1358) üzenetére


hege21
senior tag

Te most melyik CM12.1 verziót használod?Xda lett több is :)

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#1364) mcdanger


mcdanger
csendes tag

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék érni. Öcsém születésnapjára szeretnék venni egy Redmi 2 Pro-t (2 GB / 16 GB), de nem nagyon értek a telefonokhoz és kicsit belekeveredtem a verziókba, hiába olvastam el a bevezetőt, nem világos :F

A konkrét kérdésem az lenne, hogy melyik verzió (2014811 vagy 2014813) az, amelyet gondtalanul tudna itthon használni internetezésre is VODAFONE hálózat esetén városban (konkrétan Győrben) és városon kívül, faluban is? :F

Köszönöm! :R

(#1365) helixP válasza hege21 (#1363) üzenetére


helixP
nagyúr

Továbbra is Zwliew-féle CM12-t. Csávókám elment vizsgázni, ha visszajön, dolgozik még rajta. Csak a black callscreen bug rossz, de együtt lehet vele élni.

Szívesen veszem, ha megosztod velem a további romokat :R

[ Szerkesztve ]

(#1366) pető bá' válasza mcdanger (#1364) üzenetére


pető bá'
őstag

Szia!

Nagyjából egy hónapja van nálam egy 813-as készülék. Nagyvárosban (Székesfehérvár), kisvárosban stabil H+ elérhető mindig, kisebb településeken, falvakban, ahol más készülékkel (pl. MotoG) még van 3G, a Redmi-vel előfordult már, hogy nincs 3G, csak 2G. Számomra ez nem olyan nagy gond. :)

"... and I hope you have a great day!"

(#1367) xmacko


xmacko
tag

Sziasztok!
Egy olyan gondom van a telefonnal, hogy nem hajlandó beengedni a saját gmail fiókomba. Rögtön kapok egy értesítést, hogy a google fiókom megakadályozta, hogy egy ismeretlen eszközről belépjenek a fiókomba. Furcsa módon vadidegen IP címet ad meg (helynek meg pl. Debrecent,holott Bpesten vagyok), csak az időpontból tudom, hogy az én voltam aki próbálkozott. Egész konkrétan a Backup SMS appot szeretném használni rajta de nem hagyja. :((
Tudtok eseteleg erre valami megoldást?
Előre is köszönöm. :B

[ Szerkesztve ]

(#1368) ollie válasza xmacko (#1367) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A gmail meg google play appok rendesen működnek?

***

(#1369) xmacko válasza ollie (#1368) üzenetére


xmacko
tag

Igen,az összes többi működik!

(#1370) Upo válasza xmacko (#1369) üzenetére


Upo
addikt

Azt az értesítő mailt kellene elolvasni, biztos írják benne hogy mit csinálj ha tényleg te vagy. Vagy esetleg linket adnak ahol le van írva. Az alapján lehet engedélyezni az elérést.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1371) xmacko válasza Upo (#1370) üzenetére


xmacko
tag

Elolvastam de sajnos hiába jelöltem be, hogy én próbálkoztam belépni (vagyis nem más vki) nem változott semmi, más opciót pedig nem említett a leírásuk. :(

(#1372) Viktor0610 válasza xmacko (#1367) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Másik SMS app? Ami mondjuk, nem akar Gmailbe szinkronizálni? Szerintem az a baja, hogy a program (vagyis nem te :D ) akarsz a Gmailedbe.
Illetve nyilván próbálhatsz más Gmailbe szinkronizáló appot is, persze. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#1373) trebrona válasza xmacko (#1371) üzenetére


trebrona
nagyúr

A mentés idejére kapcsold ki a kétlépcsős azonosítást, majd vissza! Vagy szinkronizálj MiCloudba!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1374) xmacko válasza trebrona (#1373) üzenetére


xmacko
tag

Hol tudom kikapcsolni ezt a kétlépcsős dolgot?:)
A Mi Cloudba még sose sikerült belépni a telefonnal.Még a sim kártyák MI-aktiválása sem :(

[ Szerkesztve ]

(#1375) helixP válasza xmacko (#1374) üzenetére


helixP
nagyúr

Azért a google mindig segít...

(#1376) trebrona válasza xmacko (#1374) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

Próbáld meg itt létrehozni a MI accounot!

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1377) xmacko válasza helixP (#1375) üzenetére


xmacko
tag

Köszönöm. Kiderült, hogy be sincs kapcsolva a kétlépcsős azonosítás.

(#1378) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

Sziasztok! nekem nem küld frissítést hetek óta. MIUI 5.9.18 van rajta. Újra nem szeretném telepíteni mert már belaktam. Amúgy elvagyok frissítés nélkül, csak a biztonsági app van beragadva ami kicsit zavar.

http://shrimpland.hu/

(#1379) Bocsidee válasza Shrimplandhu (#1378) üzenetére


Bocsidee
tag

Manuálisan is tudod frissíteni. Letöltöd innen a megfelelő romot, és a telón a frissítésnél fájlból frissítesz (a menüben lesz, jobb felső sarok).

(#1380) Shrimplandhu válasza Bocsidee (#1379) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Köszi szépen. Már csak egy láma kérdés melyik a nekem való? Multi v Magyar? a telefon azt irja ki, hogy 5.9.18 fejlesztői.

http://shrimpland.hu/

(#1381) hbarnabas01 válasza Shrimplandhu (#1380) üzenetére


hbarnabas01
tag

Beállítások --> A telefonról --> itt azt is kiírja
A MIUI verzió nekem pl.

MIUI 7 by xiaomi.eu
5.10.8 Fejlesztői

Ez a multi. A vagyulásnál a felső sorban azt hiszem, MIUIHU-t ír.

(#1382) Shrimplandhu válasza hbarnabas01 (#1381) üzenetére


Shrimplandhu
tag

köszi. Nekem is ezt írja ki: MIUI 7 by xiaomi.eu. 5.9.18 fejlesztői
akkor a multit töltöm le

http://shrimpland.hu/

(#1383) herdsman12 válasza hbarnabas01 (#1381) üzenetére


herdsman12
őstag

Annyit illik tudni a miui.hu-ról letölthető verziókról, hogy a "Stabi ROM" csak kínai-angol nyelvű, a "Multi ROM" (xiaomi.eu) többnyelvű, és "vagyula" ft magyar fordítását használja, a harmadik "Magyar ROM" (vagyula) az magyar-kínai-angol nyelvű és esetleg tartalmaz spec dolgokat, pl Lánchídas óra.
A Xiaomi telefonok megjelenése óta "vagyula" barátunk készíti a magyar fordítást.

[ Szerkesztve ]

(#1384) xmacko válasza trebrona (#1376) üzenetére


xmacko
tag

Köszi, sikerült a Mi acc-al szinkronizálni! :R
Még egy kérdés: hogy tudom a felhőből visszatölteni a dolgokat ha egyszer szükség lenne rá?

(#1385) trebrona válasza xmacko (#1384) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ugyanúgy, mint a gmail-es fiókból a címtárt. Tiszta rendszer első indításánál belépsz a fiókodba, bekapcsolod (engedélyezed) a szinkronizálást és készen is vagy.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1386) Nkboy válasza herdsman12 (#1383) üzenetére


Nkboy
senior tag

De akinek van kedve, az belevarázsolhatja a stabilba is a magyar nyelvet .:)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1387) user112


user112
senior tag

Jól látom, hogy épp most fogyott el az EUSTOCKon a fekete?

(#1388) SkyLine3000 válasza user112 (#1387) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Jól látod. Délelőtt még volt.

(#1389) user112 válasza SkyLine3000 (#1388) üzenetére


user112
senior tag

Pár napja már agyalok róla és olvasom a véleményeket. Pont ma rendeltem volna. És most meg pont nincs.

(#1390) SkyLine3000 válasza user112 (#1389) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Fehér még van. Egyébként csak a hátlapban különböznek. Az meg cserélhető. Vehetsz rá akár pinket is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1391) Madycsa válasza user112 (#1389) üzenetére


Madycsa
tag

A másodiknál majdnem én is így jártam. De mire rákérdeztem privátban, hogy van e vagy elfogyott, kiderült, hogy már van. Csak nem frissítették még az oldalon. :) Érdemes esetleg rákérdezni, hogy mikor várható.

(#1392) herdsman12 válasza Nkboy (#1386) üzenetére


herdsman12
őstag

Igazad van, ezt még lehet fokozni saját ROM készítéssel.
Azért a többség az új funkciókkal javított "fejlesztői ROM"-okat használja és nem barkácsol magának stabil (?) ROM-ot.
Gondolom, nem ok nélküli a hsz-od? Elárulod a titkot?

(#1393) Nkboy válasza herdsman12 (#1392) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ja, nincs semmi titok. Meg ha egy romba, valami úton-módon belekerül a magyar nyelv, az még nem saját. :)

Csak ép megy az eszmecsere, hogy ezután hogyan lesz a MIUI romok magyarítása, ezért gondoltam, hogy lehet lesz valaki aki nekiáll magyarítani. Már csak azért is alapon. :D

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1394) hege21 válasza helixP (#1365) üzenetére


hege21
senior tag

Én is ennél ragadtam le :)

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#1395) herdsman12 válasza Nkboy (#1393) üzenetére


herdsman12
őstag

Ez fogas kérdés, az biztos, hogy lassan két éve barátságból csinálják a magyarítást, javítgatást.
A Xiaomi megtehetné, de nem támogatja (fizeti) a csapatot, túlságosan kis falat a magyar piac.
Biztos kitalálnak valami elfogadható megoldást.

(#1396) ollie válasza herdsman12 (#1395) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Xiaominak az egész európai piac elhanyagolható, annyira kevés az eladása itt a kínai és az indiaihoz képest.

***

(#1397) Nkboy válasza herdsman12 (#1395) üzenetére


Nkboy
senior tag

Majd kiderül mi lesz. Legfeljebb nem frissítünk. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1398) benooo360


benooo360
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a telefont neztem ki, es érdeklődni szeretnek, hogy a T-mobile hálózatán mi a helyzet a 3G/4Gvel. Foleg Budapesten hasznalnam a készüléket, de erdekel az is, hogy videken mit produkál.

Masik telefon, amit nagyon nezegetek hasonlo arkategoriaban az LG Spirit. Melyiket ajanljatok?

A valaszt es segitseget elore is koszonom.

benooo

(#1399) SkyLine3000 válasza benooo360 (#1398) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Spirit:. fele ram, fele háttértár. Szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#1400) benooo360 válasza SkyLine3000 (#1399) üzenetére


benooo360
csendes tag

Az odáig rendben van, de iPodra nincs szükségem.

benooo

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.