Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) havri1 válasza SárkánySzív (#550) üzenetére


havri1
félisten

Ugyanez van nálam is. Pont most próbáltam. Ez nem lezárja a képernyőt, vagy nem csak bug.

havri

(#552) trebrona válasza havri1 (#551) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezt kell kirakni:

Nem ezt:

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#553) calamites válasza trebrona (#552) üzenetére


calamites
őstag

Nekem is a lakatos van, és lezárja.

(#554) SárkánySzív válasza trebrona (#552) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

:R :R :R
A ffffennnét... teljesen más volt amit kiraktam tegnap este...
A másodikat raktam ki :D mit összekínlódtam vele :W

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#555) trebrona


trebrona
nagyúr

Ezekre a finomhangolásokra, illetve MIUI használatra van külön topik ott is nagyon szívesen segítek ne a telefonét "offoljuk". :R

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#556) looser válasza looser (#548) üzenetére


looser
addikt

Egyébként stabil, gyors, fagyimentes? Mekkora a terület, ahova telepíteni lehet? Most egy Allview V1 Viper 16GB telót használok, ami stabil ugyan, de 2GB az a terület, ahova telepíthetek, a többi rendszer, ill. 11GB a multimédiának :-(

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#557) Shinnokina válasza looser (#548) üzenetére


Shinnokina
tag

Én nem vagyok hangzásszakártő, de szerintem átlag füleses zenehallgatásra metrón, utcán stb pont olyan jó, mint akármelyik másik telefon vagy mp3 lejátszó. :) Legalábbis én semmi különbséget nem észlelek a telefonom és az mp3-asom között, de lehet, hogy botfülű vagyok :DD

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#558) looser válasza Shinnokina (#557) üzenetére


looser
addikt

Én is botfülű vagyok, de 1-2 lemezt flacban hallgatok, persze totál nem hallom a különbséget (volt itt egy teszt és nem találtam el, melyik a wav->flac és wav->mp3->flac hanganyag) de azért megnyugtató, hogy jó :-)
Sony E4G és eközött vacillálok, nekem a hangzás fontos lenne. Régi xperia minit használok edzéshez, az szuper, de ez a Xiaomi kiválthatná mindkettőt :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#559) trebrona válasza looser (#558) üzenetére


trebrona
nagyúr

E4G szvsz labdába sem rúghat...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#560) Bocsidee válasza looser (#558) üzenetére


Bocsidee
tag

Én gyorsba leteszteltem a telefont hangzásügyileg. Fejhallgatóval szépen szól, van mély van magas, nem torzít max hangerőn sem. Stúdió hangfallal is próbáltam ott is ugyan ezt tapasztaltam, az equalizerrel is babráltam, úgy sem torzított. Ami hátrányt észrevettem, hogy szerintem halk. Hiába van erőteljes mély is, ha hangerő nincs mellette. A stúdió hangfal nem lobogtatta a hajamat. Lehet a visszafogottabb hangerővel érték el a torzításmentességet.

MP3 és FLAC közti különbséget csak tényleg minőségi hangfalaknál lehet észrevenni. Annyival jobb minőséget meg nem ad, hogy érdemes legyen FLACet gyűjteni, meg sok helyet foglal

[ Szerkesztve ]

(#561) looser válasza Bocsidee (#560) üzenetére


looser
addikt

Köszi az infót! Nem vagyok süket, normál hangerőn szoktam hallgatni a zenét, de néha tekernék feljebb és a csúszka megy feljebb, míg a hangerő nem a jelenlegi telón. Igen, Mobileuncletools-szal állítottam, leírás alapján, de nem ment feljebb sajnos :-(
Meg még van egy rakat betegsége, ezért is váltanék. Lenne rá MIUI rom, de inkább gyári állapotban szeretnék túladni rajta :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#562) Shinnokina válasza Bocsidee (#560) üzenetére


Shinnokina
tag

Szerintem egy mobiltelefonnak nem kell, hogy funkciója legyen a megsüketítés. Ha valaki otthoni diszkót akar, vegyen hozzá berendezést. :) Füleshez pláne nem jó, ha ultrahangos, ténylegesen meg lehet süketülni a fülessel való zenehallgatástól.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#563) Bocsidee válasza Shinnokina (#562) üzenetére


Bocsidee
tag

Akkor korrigálom a rövid tesztemet: Már évek óta ugyanazt a füleset használom, az eddigi telefonjaimhoz képest ez halkabb.
Nekem sem az a cél hogy full hangerőn toljam neki vérzésig, de ha halkabb a zene, jó ha van tartalék hangerő, főleg az élőfelvételek (koncertfelvétel, akusztik) szoktak halkabbak lenni.

(#564) ORCA58 válasza bach66 (#549) üzenetére


ORCA58
addikt

Amit nem akarsz állandóan látni, beteszed a rejtett alkalmazások közé. Ha kell belenézel. Ha nem változott a V5 óta, akkor akkor 2 ujjal mozdulat felfelé.

(#565) helixP válasza ORCA58 (#564) üzenetére


helixP
nagyúr

Vagy mappázod.

(#566) looser válasza Shinnokina (#562) üzenetére


looser
addikt

A lehetőség kell, a lehetőség :D

Egyébként hasonló a probléma, mint Bocsidee-nél; nem egy album elég halkan szól (pld. Balmorhea, Cesare Picco, Esbjorn Svensson Trio stb. ezeket hallgattam legutóbb; sok halk és akusztikus részlet, amelyeket jó lenne megtolni).

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#567) helixP


helixP
nagyúr

Akit érdekel, elkészült egy elméletileg hibátlan CM12. Én a hétvégén felrakom, meglátjuk, milyen. Ha gondoljátok, írok róla pár sort.

(#568) bach66 válasza Bocsidee (#563) üzenetére


bach66
tag

Üdv!

Hangerő növelése:
Nekem jól működik az a progi, amelyet a magyar MIUI fórumon találtam:
ViPER4Android FX

Én főleg abban vettem jó hasznát, hogy bluetooth hangszórót használok a nyelvóráimon, s ezzel a segédprogival már elég a hangerő ahhoz, hogy jól hallják a diákok a hanganyagokat.
(Nagyon profi program, rengeteg beállítással, külön lehet állítani a teló saját hangszóróját, a bluetooth-t stb.)

ORCA58:
Kösz, erre nem gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#569) tekk válasza helixP (#567) üzenetére


tekk
tag

Várjuk az élménybeszámolót :)

(#570) looser válasza helixP (#567) üzenetére


looser
addikt

Ez nem sima Redmi-hez van?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#571) helixP válasza looser (#570) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem-nem. 2/16 oshoz van 811-gyel és 813-mal is használják.

[ Szerkesztve ]

(#572) Shinnokina válasza Bocsidee (#563) üzenetére


Shinnokina
tag

A hangfájl minőségétől nem függhet ez amúgy? CD minsőségű mp3 felvételekkel nálam nincs hangerőgond, youtuberól rippelt cuccok halkabbak, de azok a rendes mp3 lejátszón is azok. Mondjuk én nem használok más fájlformátumot, mert nekem egyszerűbb az mp3-beszerzés.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#573) Gorbeee válasza helixP (#567) üzenetére


Gorbeee
tag

Várom én is a beszámolót. :R Egyenlőre lusta vagyok elkezdeni mókolni... :D :))

UI: Amúgy jól tudom, hogy maga a CM csapat nem fejleszt erre a telefonra ROM-ot? Csak egyéb módosított ROM érhető el a készülékre? :R

Udv. Gorbeee

[ Szerkesztve ]

(#574) Bocsidee válasza Shinnokina (#572) üzenetére


Bocsidee
tag

Olyan dalokkal hasonlítottam össze a hangerőt, ami a régi telefonon is megvan. A youtube meg adott. Egyébként függ a hangerő, hogy hogy lett konvertálva, de összehasonlításnál irreleváns, mivel egy a forrás. Kihangosítva meg erősen veri az eddigi telefonjaimat a redmi2, az tényleg hangos.
Amúgy a hangerő dolog nem zavar, csak feltűnt, hogy az előzőekhez képest halkabb.

(#575) havri1


havri1
félisten

Kipróbáltam a hangerőgombokkal való képernyő ébresztést vezetékes headsetet mellett.

Zenehallgatás közben, ha a készüléken nyomom a hangerő fel vagy le, akkor éled a kijelző. Ha a headseten, akkor hangerőt állít.

havri

(#576) tom120514


tom120514
őstag

Akartam ma TVGo-n nézni valamit, erre kiírja hogy rootolt készüléken nem lehet. Van erre megoldása valakinek? Digi appja megy, tehát nincs nagy dráma de hátha...

Never go full retard.

(#577) SárkánySzív válasza helixP (#567) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

:)) gondoljuk, ugyancsak gondoljuk :))
Tud Magyarul egyébként, és hogyan lehet letölteni, és hogyan kell felrakni ?
Várjuk nagyon a beszámolót !!! :C :C :C

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#578) Gorbeee válasza helixP (#567) üzenetére


Gorbeee
tag

Nem bírtam ki :)

Most varázsolom fel. :)

Udv. Gorbeee

(#579) Gorbeee


Gorbeee
tag

UI: Bocsánat, de nem engedi frissíteni.

Feltettem és villog a kijelző világítás közben. Nálad is van ilyen jelenség?

Udv. Gorbeee

(#580) hege21 válasza helixP (#567) üzenetére


hege21
senior tag

Én ma felraktam....
Eddig semmi nagy hiba....
A vidófelvételben lévő sípoló hangot kell kijavítani,de ezen dolgozik a fickó...

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#581) Gorbeee válasza hege21 (#580) üzenetére


Gorbeee
tag

Melyik gappst tetted fel?

Udv. Gorbeee

(#582) Gorbeee válasza Gorbeee (#581) üzenetére


Gorbeee
tag

Feltettem a következő sorrendben:
-Wipe factory
-Wipe cache
- Format system

Majd install cm és utána gapps. Ha bekapcsolom minden korábbi adat a belső memóriában megmarad. Gondolok itt a fájlokra és remeg a kijelző. Olyan érzésem van mintha maradna rajta miui maradvány és ezért nem 100%os a rendszer.

Ötlet valaki?

Udv. Gorbeee

(#583) hege21 válasza Gorbeee (#581) üzenetére


hege21
senior tag

gapps-511-base-20150818-1-signed.zip

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#584) natë


natë
nagyúr

Hogyan lehet témákat mixelni? Egy pillanatra felvillan a hozzá tartozó menü, aztán eltűnik a téma választónál..

(#585) Bocsidee válasza natë (#584) üzenetére


Bocsidee
tag

Megnyitod a témákat és középtájt lesz 5 bubiba olyan, hogy Legjobb, Kategóriák stb... és a Testreszabás bubiban lehet.

(#586) Gorbeee válasza hege21 (#583) üzenetére


Gorbeee
tag

Köszönöm szépen.
Magában a CM-ben te is ezt telepíted? cm-12.1-20150917-UNOFFICIAL-hm2014811.zip?
Elvileg van frissebb is, de én ezt találom utolsónak csak. :( Vagy ez van frissítve?

Udv. Gorbeee

(#587) natë válasza Bocsidee (#585) üzenetére


natë
nagyúr

Itt nincs. Felvillan és eltűnik.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#588) hege21 válasza Gorbeee (#586) üzenetére


hege21
senior tag

20150925 raktam fel....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#589) Gorbeee válasza hege21 (#588) üzenetére


Gorbeee
tag

De azt hol találod? Ez az oldal van belinkelve: Nekem itt nem jelenik meg. :(

(#590) helixP válasza hege21 (#588) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát, én is felraktam, de nálam.
1.: Kifagy a kamera, egy, vagy két használat után.
2.: Hívást ha indítok, elsötétül a kijelző, csak akksi ki-be.

Zwliew tudja, és dogozik a hibákon, hamarosan kijön egy újabb build.

Neked teljesen jó a kamera...? (Kipróbáltam az XDA-s ötleteket is, semmi)

(#591) Bocsidee válasza natë (#587) üzenetére


Bocsidee
tag

Nálam kicsit másképp néz ki.

(#592) hege21 válasza helixP (#590) üzenetére


hege21
senior tag

Nálam ok...
811 1/8gb....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#593) Gorbeee válasza helixP (#590) üzenetére


Gorbeee
tag

Sikerült felraknom végre megtaláltam. :D
Nekem nem produkálja ezeket a hibákat. Talán egy kicsit jobban melegszik a hátulja mint a miuihu-nál. :)

Udv. Gorbeee

(#594) helixP válasza Gorbeee (#593) üzenetére


helixP
nagyúr

Milyen sorrendben tetted fel és miket wipeoltál? Nekem is ment egyszer, aztán a második rebootnál már nem válaszolt a kamera...

(#595) natë válasza Bocsidee (#591) üzenetére


natë
nagyúr

Nem miui.hu ugye?

(#596) Bocsidee válasza natë (#595) üzenetére


Bocsidee
tag

De, a legújabb miuihu, mellesleg a gyári multisba is így volt.
Az előző telómon a portolt miuiban a kategóriák legalján volt a testreszabás.

(#597) natë válasza Bocsidee (#596) üzenetére


natë
nagyúr

Akkor valami nagyon nem kerek..

(#598) Bocsidee


Bocsidee
tag

De neked miért nem magyar a témák?
Neked is MIUIHU 5.9.17 fejlesztői van fent?

(#599) RaVal válasza natë (#597) üzenetére


RaVal
tag

Nekem is ugyanígy van, mint neked, miuihu 5.9.17 Fejlesztői. Előző kiadásban még jó volt, eddig meg ebben nem kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#600) trebrona válasza natë (#587) üzenetére


trebrona
nagyúr

Témák adatait töröld, utána kapcsold ki a wifit és mobilnetet és offline menni fog.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.