Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) SkyLine3000 válasza .DLL (#2999) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem is az ex Lg F6-om sokkal hangosabb volt. Autóban kihangosítva simán hallottam (még hangerőt is kellett levennem), itt meg azért kell fülelni néha. Ettől függetlenül más hang probléma nincs (mint pl. mások halkan hallanak, vagy én hallom nehezen a hívó felet).

(#3002) .DLL válasza SkyLine3000 (#3001) üzenetére


.DLL
veterán

A félreértések elkerülése végett pontosítom, hogy az előlapi beszéd-hangszóróra értettem a HSZ-t és a tompaságot. ;)
A hátlapi szépen szól, bár valóban lehetne néha hangosabb, de ezzel még nem volt gondom (hívás kihangosítás élesben még nem kellett ezzel).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3003) SárkánySzív


SárkánySzív
aktív tag

Sziasztok !
Cseréltem egy sim kártyát, és a jó égnek sem találom azt az opciót hogy hogyan lehet kilőni a rendszerben a pin kód kérését.
Légyszi segítsetek, hol van a letiltása annak, hogy induláskor ne kérjen pin kódot!
Előre is köszi ! :R :R :R

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#3004) Nkboy válasza SárkánySzív (#3003) üzenetére


Nkboy
senior tag

Beállítások > Rendszer > Adatvédelem

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3005) SárkánySzív válasza Nkboy (#3004) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Nagyon Köszönöm, szerintem az életben meg nem találtam volna !
A Feleségem DooGee X 5 Pro telóján azonnal megtaláltam, de itt...
:R :R :R

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#3006) calamites válasza DavidQ (#2998) üzenetére


calamites
őstag

Nekem a Mi3-nál, ami szögletes mind a 4 sarok lepattant, lecseréltem rounded 2.5-re, és a Redmire is ilyen került 500/db áron ebayről, azóta nincs gond vele.

(#3007) DavidQ válasza calamites (#3006) üzenetére


DavidQ
tag

Ívelt fóliám van de a poén, hogy nem a sarkából pattant le, hanem teljesen lehetetlen módon a bal oldalának a ~közepéről. Biztos ami biztos berendeltem egy másik üveget rá. Félek hogy a sérült fólia esés következtében a kijelzőt is pókhálózná.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3008) birooo


birooo
tag

Sziasztok!

Memória felszabadítása során a galériát nem törli. A galéria ikon mellett egy zárt lakat jel figyel. Mi ez és hogyan tudom leszedni róla?

(#3009) .DLL válasza birooo (#3008) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem véletlenül lefelé húztad. Ha lehúzol egy ikont, nem pedig föl, akkor rögzíti elvileg a memóriában. Ez az óra alkalmazásnál nem mindig sikerül, van elfelejti a beállított riasztást, még rögzítve is. :Đ
Húzd fölfelé az ikont, akkor törölhető a listából.

(P.H.)

(#3010) Adamo_sx válasza Brasil85 (#3000) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Az időjárás alkalmazásban a bal felső ikonra koppintasz:

Azután alul az új helyszín hozzáadása:

Végül pedig felül a keresőbe beírod, amit szeretnél:

(#3011) tigipuf


tigipuf
senior tag

Na nekem is eltünt az usb kapcsolódás menű,nem is jelenik meg a teló a tc-ben sem a pc-n .Hogy tudnám visszavarázsolni? :F

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3012) birooo válasza .DLL (#3009) üzenetére


birooo
tag

Köszi, így tényleg törölhető, de a kis lakat ikon még ott figyel és az összes törlésénél ezt otthagyja. Külön felfelé húzva tényleg törli...

(#3013) DavidQ válasza tigipuf (#3011) üzenetére


DavidQ
tag

#2785: Wipe Cache megoldás, ha tudod mi az a recovery, és wipe
vagy
#2789: Szoftveres megoldás, ha felhasználó felület párti vagy.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3014) DavidQ válasza birooo (#3012) üzenetére


DavidQ
tag

Húzd lefelé az ikont és "eltűnik róla" a lakat. ;)

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3015) tigipuf válasza DavidQ (#3013) üzenetére


tigipuf
senior tag

A 2.-al kínlódok de a class-nál nem tudom egysorba beírni az adatokat és nem fogadja el :(

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3016) birooo válasza DavidQ (#3014) üzenetére


birooo
tag

Áhh, fordítva húzgáltam :)) Köszönöm szépen.
Egyébként ez mire jóóó? Mármint a lezárása az ikonak?

(#3017) DavidQ válasza tigipuf (#3015) üzenetére


DavidQ
tag

Érdekes, nálam gond nélkül működött. Esetleg próbáld a betűt XS vagy S-es méretre állítani a rendszerben. Vagy ha mégsem jó ott a ... gomb, kezdd el kikeresni, de vigyázz mert van egy olyan hogy SubSettings, neked pedig UsbSettings kell.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3018) tigipuf válasza DavidQ (#3017) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ja már levettem a betűméretet is ,de majd futok még egy kört vele.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3019) DavidQ válasza birooo (#3016) üzenetére


DavidQ
tag

Pontosan ara, ami történik ha lelakatolod :D Nem lövi ki az alkalmazást memóriatisztítás során (nálam például a billentyűzet van lelakatolva, mert állandóan kilőtte, és visszaállította a Googles alap bill.re; illetve a Gmail, mert ha nincs "megnyitva" nem küld értesítést E-mail esetén).

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3020) tigipuf válasza DavidQ (#3019) üzenetére


tigipuf
senior tag

Na addig ügyködtem hogy tégla lett a telóból a recoveryben.Feltettem az antitégla programot hegesztőnyuszi bejön,de a gép nem látja.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3021) tigipuf válasza tigipuf (#3020) üzenetére


tigipuf
senior tag

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3022) ollie válasza birooo (#3016) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt most komolyan megkérdezted?

***

(#3023) DavidQ válasza tigipuf (#3021) üzenetére


DavidQ
tag

Kicsomagoltad a rart/zipet? Ha nem akkor azert lehet.

[ Szerkesztve ]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3024) tigipuf válasza DavidQ (#3023) üzenetére


tigipuf
senior tag

hú basszus vagy 2 órát izzadtam mire lelket leheltem bele,valahogy rá bírtam beszélni ,hogy tegye fel a belső sd kártyán elmentett rendszert.De legalább él!!!Az anti téglás módszer megakadt mindig.Egyébbként valami gebasz van mert nem adja be a tárcsázó felületet,de nem akarom már ba,,,ni örülök,hogy valamennyire visszahoztam az életbe így szilveszterkor.Nagyon nem hiányzott,hogy egy egyszerű usb csatlakozási gond miatt majdnem kukáztam.Majd holnap tiszta fejjel szeretnék tanácsot kérni,egy teljes gyári gyalulás ,utána stabil miuhi felrakására!
BUÉK minden sáomi :DDD tulajnak, kedvelőnek!

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3025) DavidQ válasza tigipuf (#3024) üzenetére


DavidQ
tag

haha :DDD akkor téglamentes boldog új évet!

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3026) Woodo


Woodo
csendes tag

Már elmúlt egy hetes a teló és egyre inkább kezd zavarni, hogy a hátlap recseg ropog. Ennek ilyennek kell lenni vagy én fogtam ki egy rosszat?

(#3027) calamites válasza Woodo (#3026) üzenetére


calamites
őstag

Volt már hasonló probléma, de nem fordul elő sűrűn. Keress vissza a fórumban.

(#3028) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Ez az új frissítés egy trágya. Nem értem hogyan lehet elrontani ami működik.

Két napja nem ébreszt, kilőtte a Sleep As Androidot töltőről, LAKATTAL úgy hogy ráaadásul ment az alvásfigyelés is.Tehát most már az alvásnaplót se rögzíti...Még bejegyzés sincs neki.

De ami a legviccesebb, egy appot valahogy resetelt, minden user adatot kitörölt reggelre. Ilyet még nem láttam... Biztos nem én voltam, csak két unikumot ittam és lefeküdtem aludni 1 kor, hogy frissen kezdjem az évet 4 ébresztővel :D erre elaludtam mint a szar. Xiaomi csomagolhatna mellé egy k....a vekkert is....

Ez a lehújabb 12.26 amit felajánlott...

[ Szerkesztve ]

(#3029) SárkánySzív válasza Ren Hoek (#3028) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Még jó hogy mondod... most akartam felrakni a legújabb művet, viszont akkor nem teszem...
BUÉK !

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#3030) Nkboy válasza Ren Hoek (#3028) üzenetére


Nkboy
senior tag

[link] ;]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3031) SárkánySzív válasza Nkboy (#3030) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

:C :C :C

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#3032) SkyLine3000 válasza Ren Hoek (#3028) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én már régóta 5.8.22-őn vagyok. Semmi bajom vele, minden műxik. Nem is frissítek.

(#3033) Ren Hoek válasza SkyLine3000 (#3032) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Csak nekem gyakran fagy a MIUI launcher, app kilépéskor stb... és kiirja hogy lefagyott, aztán újraindul és karikázik az Egy pillanat.

Ezt várom már hogy megoldják...

Vagy ha azt mondod a tiéden nincs ilyen akkor megeszem a kalapomat 😃

[ Szerkesztve ]

(#3034) IG55 válasza Woodo (#3026) üzenetére


IG55
senior tag

Egy pici recsegest tapasztalok néha. Nekem nem zavaró.

(#3035) toge79 válasza Ren Hoek (#3028) üzenetére


toge79
csendes tag

Nekem is voltak gondok az ébresztővel (multi rom-ot használok), de amióta "tiszta telepítéssel" frissítek rendben teszi a dolgát.

(#3036) SkyLine3000 válasza Ren Hoek (#3033) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nyugodtan nekiállhatsz megenni, mert nekem semmi ilyen nincs. Csak tegyél rá mustárt, v vmit, mert biztos szar lesz az íze.:D

(#3037) csurdongulos válasza Woodo (#3026) üzenetére


csurdongulos
tag

Ez ilyen sajnos. Vegyél rá másfajta hátlapot, az majd nem recseg.

(#3038) DavidQ


DavidQ
tag

A legújabb frissítés óta azt vettem észre, hogy a vakus képeket életlenül készíti. Mintha nem akkor lőné a képet, amikor villan a vaku, hanem egy kis delay-jel. Valaki csekkolná ezt nekem? De lehet hogy én vagyok a hülye...

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3039) SkyLine3000 válasza DavidQ (#3038) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Így nagyon sok értelme van a frissítéseknek, h szinte mindig elb@szódik vmi. Én ezért nem is frissítek. Nincs olyan frissítés, h ne lenne benne vmi új gebasz.

(#3040) #65675776 válasza DavidQ (#3038) üzenetére


#65675776
törölt tag

Maximum azt látom problémának, hogy a valódi fényképezőgépekhez hasonlóan ez is első nekifutásra az érzékenységet nyomja fel az egekbe, annek következtében pedig hosszú záridőt használ. Csak ugye a fényképezőgépeket rendesen meg lehet fogni és stabilan tartani. Telefonokat meg nem, így a hosszú záridő alatt bemozdítod. Emiatt nem érdemes egyébként kb semmilyen fényképezőgéppel sem automatában vagy P-ben fotózni. A magas érzékenység eleve minden esetben zajjal jár.

Lehet egyébként a telefonnal éles* képet készíteni vakuval**, de ahhoz rendesen le kell támasztani.

* - már amennyire bármelyik telefonnal lehet éles képet készíteni. Valójában egyikkel sem.

**- továbbra sincs vaku a telefonban. A vakuban villanócső van, nem LED, főleg nem filléres, sávos színképű (utóbbi okozza többeknél is az elszíneződést).

(#3041) DavidQ válasza #65675776 (#3040) üzenetére


DavidQ
tag

Nem művészi képre gondolok, csupán olyasmire amit eddig hibátlanul tudtam fotózni: kézírást A/4-es fehér lapon gyenge fényviszonyok mellett. Észrevételem alapján nem az elmozdulással van gond, hanem hogy nem szép éles az írás, hanem fakó, mintha az elsülés után egy pillanattal - amikor már halványul a LED - lőné a képet.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3042) SkyLine3000 válasza #65675776 (#3040) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Igen, sajnos elfelejtették a xenon vakut az utóbbi pár évben. Főleg most, amikor már a sok telefonban egész korrekt kameramodult raknak. Elhiszem, h a xenon többet eszik, mint a led, de nem is használja az ember óránként.

(#3043) #65675776 válasza DavidQ (#3041) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pedig ugyanarról van szó. Annyira hosszú záridőt kénytelen használni a telefon, hogy a LED nem képes olyan sokáig megvilágítani. Mivel fényképezési üzemmódban van a kamera, ezért nem fog folyamatosan világítani a LED, csak villanni. Így meg mire befejeződne a szenzor teljes kiolvasása, már nincs megvilágítva a téma.

Egyébként meg a reprózás egyik legfontosabb része mindigis a megfelelő megvilágítás volt. És ezt soha sem vakuval kellett elérni, hanem lámpákkal. Nyilván ez nem változott a telefonok eljövetelével sem. Ami azt illeti, egy 40 W-os izzó már bőségesen elegendő fényt tud biztosítani ilyen célra, feltéve ha közvetlenül van ráirányítva a lapra, nem pedig egy mennyezeti lámpáról van szó. Ilyen megvilágítás mellett meg lazán jó az ISO100 és 1/250 s záridő is. Szóval hacsak nem valahol kint a vadonban akarsz A4-es lapokat fényképezni, akkor egy asztali lámpa kell mindösszesen. A villantót meg elfelejteni. Vakuzásnál eleve nincs értelme egyébként ISO100 felé menni. Azért van a vaku/villanó, hogy a lehető legalacsonyabb érzékenységgel és legrövidebb záridővel fotózhass. Az automata üzemmódja minden fényképezőgépnek és a telefonoknak is ellentmond ennek, teljesen máshogy dolgoznak.

Ami szintén probléma, hogy ISO100-on sok esetben nincs elég fény a szenzornak, hogy az élőképet megjelenítse. Arra meg megint nem képes a telefon, hogy folyamatos megvilágítást biztosítson. Nem igazán értem, hogy ez miért marad ki gyakorlatilag minden telefonból. Vagy legalább kezelné értelmesen a dolgot, és amíg próbál élességet állítani, addig ISO800-on használja a szenzort, majd a kép elkészítésekor váltson vissza ISO100-ra. Nem olyan bonyolult dolog ez, még a fénymérést és az expozíciós paraméterek számítását sem zavarja.

Szintén nem lenne hátrány ha szegény villanók fényereje szabályozható lenne.

SkyLine3000: Nem igazán eszik többet a xenon, csak kicsit jobb előkészítést igényel. Eleve kell neki egy töltőkondenzátor, mert az akkuból az életben nem fog akkora áramnkijönni és nem lesz akkora feszültség, amekkora kellene az elvillantásához. Minden vakuban van kondi, mert négy AA akku is kevés ehhez. A másik pedig az, hogy a vastagsága nem felel meg a mai vékonyítási mániának.

A fogyasztása meg azért annyira nem nagy. Főleg, hogy tipikusan csak ~1/30000 s erejére villan fel alapesetben. Ehhez képest a LED-es villanók akár egy egész másodpercig is világítanak. És láthatóan sokszor ez sem elég, de ez meg már a sw fejlesztők hülyeségének a terméke.

[ Szerkesztve ]

(#3044) DavidQ válasza #65675776 (#3043) üzenetére


DavidQ
tag

Esetemben pont arról van szó, hogy csak mennyezeti lámpám van, (abból is 3 izzóból 1 kiégve) ezért kevés fény éri a lapot (- albérlet hátránya). És ugyan bármennyire próbálom megérteni a tudományos részét a dolognak, sajnos csak itt vakarózok, hogy mi milyen ISO. Én csupán szeretném visszakapni az olvasható fényképeket, mert így nem tudok tételeket küldeni a csoporttársaknak, akik emiatt nem látnak el tételekkel engem. :O :D

Esélyes hogy hosszú éjszaka elé nézek, és tiszta telepítéssel vissza rakok egy korábbi miuit. :F

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3045) CoolBoy323 válasza DavidQ (#3044) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Masik kamera app??

(#3046) DavidQ válasza CoolBoy323 (#3045) üzenetére


DavidQ
tag

Hú, most teljesen ostobának érzem magam, a legalapvetőbb dolog megoldotta a gondomat: újraindítás. :W

Nem minden kínai szirszar szar!

(#3048) CoolBoy323 válasza DavidQ (#3046) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

akkor nem xtrasz@r a kamera, csak szimplán sz@r :D

(#3049) .DLL válasza #65675776 (#3043) üzenetére


.DLL
veterán

Ez mind igaz, de az alap probléma az volt, hogy _most_ miért nem tud éles képet lőni, amikor a frissítés előtt ugyanezzel a hardverrel tudott.

(#3046) DavidQ: Telepítés után egy Cache törlés a recovery-ben amúgy sem árt, de szerencsére most elég volt egy újraindítás.

Én pedig hoztam egy másik kérdést:

Vannak ezek a gyors kapcsolók a lehúzható panelen, amik a gyári launcher esetén egyenként kitehetők widget-ként is az asztalra.

Ezeket hol lehet megtalálni a rendszerben eldugva, hogyan lehet őket kitenni másik home app esetén?

Nova Launchert használok, de itt nincsenek a modulok között.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3050) #65675776 válasza .DLL (#3049) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem, az alap probléma az, hogy az emberek túl sokat várnak ezektől a telefonokba épített kameráktól.

Dokumentumok digitalizálására egyébként már feltalálták pár évtizede a scannert. Előtte meg ilyen célokra ott voltak a repro állványok, illetve ott vannak ma is. Persze nem kell feltétlenül ennyit költeni rá. Valóban elég egy asztali lámpa, és nem hátrány egy üveglap sem, hogy ne gyűrődjön, hajoljon a lap. Lámpából olyat érdemes venni, amelynek aránylag hosszú a karja, és csuklós vagy flexibilis. A belseje meg legyen fehér. 4-5k körül már lehet ilyet venni. Ha az ember sokat repróz, akkor ennyit simán rá kell tudnia áldozni. Rengeteg szívástól menti meg vele magát.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.