Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) .DLL válasza kew (#3999) üzenetére


.DLL
veterán

Bakker, szaporodnak a misztikus hibák (lást feljebb). :\ Neked is gariztatás javaslok, vagy legalább is egy telefont/e-mailt a forgalmazó/szervíz felé, hogy van-e tudomásuk ilyen hibáról, és mit javasolnak.

Vagy kipróbálhatsz egy nem-MiUI rom-ot is, hátha csak szoftveres a gond (amit egy tiszta telepítés után kétlek, sajnos. Lehet hogy belső tápellátási gond van pl. ha azonos táp áramkörről megy a Wifi és a BT chip is, és hibás a táp IC körül valami akkor lehet hogy a kettőt együtt nem bírja el. Vagy árnyékolási probléma van és a Bt rádiója belezavar a wifi vevőbe, vagy ilyesmi, sajnos csak találgatok)

(P.H.)

(#4002) CoolBoy323 válasza DavidQ (#4000) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

2 eszkoz egyszerre BT-on??? :Y

(#4003) DavidQ válasza CoolBoy323 (#4002) üzenetére


DavidQ
tag

A miband ugye non stop ment, amikor pedig bekapcsoltam a hangszórót rögtön rácsatlakozott a telóra (előzetesen már párosítva volt). Direkt még lépegettem is párat, és jelezte a miband a mozgást. :K

[ Szerkesztve ]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#4004) csongi válasza CoolBoy323 (#4002) üzenetére


csongi
veterán

Persze 4,0 ezért fontos a Mibandnek, hogy állandó kapcsolat legyen és mellé más eszköz is oda férjen, nekem karperec plusz autós kihangosító, mobilnet és navi :) nah én nem játékkal kínzom a telefonokat, hanem ilyenekkel. :D

(#4005) helixP válasza CoolBoy323 (#4002) üzenetére


helixP
nagyúr

Simán, persze :) Akár 3 is. Két okos óra és BT füles próbaképp :)

(#4006) pető bá' válasza CoolBoy323 (#4002) üzenetére


pető bá'
őstag

MiBand és Headset rendszeresen.. És működik is (párhuzamosan), mert ha hívás van, akkor rezeg a band és felveszem a hívást a headsettel :)

"... and I hope you have a great day!"

(#4007) kew válasza .DLL (#4001) üzenetére


kew
senior tag

Köszi, írtam az eustocknak, hogy van-e ötletük a hibára. Kíváncsi leszek :U

Én is gondolkoztam, hogy meg kellene nézni mondjuk egy CM rommal. Meglátjuk mit írnak vissza, ha nem lehet gariztatni, akkor még ezt megpróbálom.

(#4008) jUUh


jUUh
addikt

OFF: Ti milyen zenelejátszót használtok?

Samsung Galaxy S23+

(#4009) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

én két egyforma BT zenedobozzal próbálkoztam, de az nem ment neki... de sejtem miért akkor :)

(#4010) .DLL válasza jUUh (#4008) üzenetére


.DLL
veterán

OFF: én Sandisk Clip Zip-et :D szeretem, ha a fizikai gombokat a zsebemben is érzem, tudok számot váltani, megállítani anélkül, hogy elővenném a lejátszót, így az érintőfelület nálam kiesik...

(P.H.)

(#4011) pető bá' válasza jUUh (#4008) üzenetére


pető bá'
őstag

Spotify ;)

"... and I hope you have a great day!"

(#4012) Bocsidee válasza jUUh (#4008) üzenetére


Bocsidee
tag

Poweramp és Spotify.

[ Szerkesztve ]

(#4013) tomy86 válasza jUUh (#4008) üzenetére


tomy86
addikt

Poweramp és korábban Player Pro. Google Play Music pedig a feltöltött zenék hallgatásához.

(#4014) csongi válasza jUUh (#4008) üzenetére


csongi
veterán

poweramp, de a miui-hoz a sajátját. CM-hez megint a sajátját mert szuper !!!!!

(#4015) DavidQ válasza jUUh (#4008) üzenetére


DavidQ
tag

Szintén Poweramp, nekem megér annyit az a hangzás és testreszabhatóság. ;)

Nem minden kínai szirszar szar!

(#4016) P3000 válasza Tomi0703 (#3997) üzenetére


P3000
újonc

A Wayteq-nek kell küldeni, de előtte csörögj rájuk. A számla+garancialevél kell még mellé meg egy papíron a hiba, ha nem személyesen viszed be. A kamerát nagyon gyorsan cserélték, majdnem postafordultával jött meg.

[ Szerkesztve ]

(#4017) Tomi0703 válasza P3000 (#4016) üzenetére


Tomi0703
őstag

Felhívtam őket, elmondtam a problémát, kérdezte, hogy merre lakok, megbeszéltük, hogy posta és ennyi. Ma feladtam. Viszont elfelejtettem a telefonszámomat és az email címemet leírni nekik. Vagy ez mind1, nem értesítenek csak postán küldik vissza a cuccost? Amúgy ez biztató, hogy ilyen gyorsak. :R

(#4018) jUUh


jUUh
addikt

Köszi a tippeket. Az Apollo jön be a legjobban, de nem értem miért állítja be ugyanazht a vacak képet minden zenére. Nem találom hol kell módosítani.

Samsung Galaxy S23+

(#4019) Adamo_sx válasza jUUh (#4008) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Én a gyárit,de eléggé bosszant, hogy bugos az ID tag kezelés benne. Grr

(#4020) lac14548 válasza Adamo_sx (#4019) üzenetére


lac14548
aktív tag

A gyári nekem is rosszul kezeli az ékezetes karaktereket.
Ráadásul nem tud mit kezdeni a FLAC formátummal, hiába van mellette .CUE is egyetlen 40-50 perces zenének mutatja és nem lehet a számokat választani benne.
Ezért -meg talán egy kicsit jobb hangja van - használok Powerampot.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#4021) IG55


IG55
senior tag

Jó ideje nem frissült nálam a MIUI, 6.1.28-nál megragadt. Másnál sem frissül?

Az Időkép appja meg úgy döntött, hogy nem frissíti a widgetet, nem tudom mi történhetett, haveromnál jó. Próbáltam már újratelepíteni.

(#4022) keke69 válasza IG55 (#4021) üzenetére


keke69
őstag

Ha jól tudom OTA-val csak havonta tudsz frissíteni hiába van heti frissítés!
MIUI oldalról másolva :
Miért késnek a multi OTA frissítések:
- Az OTA csomag ugyan az, mint amit letölthetsz
- OTA frissítést ugyan úgy kell telepíteni, Frissítés - Beállítások - ROM telepítés kiválasztása
- OTA csomagokat mindig fel kell tölteni a Xiaomi szerverére, ami nagyon lassú (kb. 30-40 kb/s sebességgel 8 gigát). Erre nincs idő, hogy minden héten éjjelente ezzel foglalkozzon Miroslav...
- Ezért úgy döntött, hogy nem tölti fel hetente, csak havonta. A lusta tagok, akik nem képesek felmenni a fórumra és kézzel letölteni a romot, azok várják ki havonta az OTA frissítést.

Automatikusan nekem sem frissít mindég.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#4023) csongi


csongi
veterán

A heti frissitessel az foglalkozzon szerintem, akinek nem gond ha vissza kell alni es van kedve bibelodni ezzel. Aki nem akar az maradjon a havi vagy a stabil verzioknal. En volt hogy ketszer csereltem romot egy het alatt. Szoval hasznalathoz nem kell a heti friss, konnyen lehet szivas :)

(#4024) kis.latika


kis.latika
csendes tag

6.3.10 heti frissítést felraktam, aztán látom, h a galériában a menü mikor ráböktem egy képre angol lett 😠

(#4025) IG55 válasza keke69 (#4022) üzenetére


IG55
senior tag

Mielőtt elkezdett nem frissíteni, nekem hetente jött. Most meg már lassan két hónapja semmi. Egyébként nem magyart használok, lehet, hogy amire te gondolsz, az a magyar?

(#4026) #65675776 válasza lac14548 (#4020) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk eleve nem értem miért nem lehet feldarabolni azt a szerencsétlen stream-et trackekre.

keke69: És Ő beszél lustaságról, aki egy gombot nem bír megnyomni, hogy elkezdődjön a feltöltés?

[ Szerkesztve ]

(#4027) SárkánySzív válasza IG55 (#4025) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Engem meg a frász tör ki, hogy állandóan dobálja az ablakokat felfelé;
mert friss verzió van.
Természetesen ki van kapcsolva az értesítés a friss verzióval kapcsolatban,
és mégis mindig jelzi.
Amúgy is látom, mert minden nap ott vagyok a MIUI fórumon, mint tag is.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#4028) .DLL válasza SárkánySzív (#4027) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem változó, van, hogy két hétig nem jön értesítés, aztán van hogy naponta szól ugyanazért...

Még nem volt érkezésem mindent szépen backuppolni, és CM13-at feltenni, talán ma este...

(P.H.)

(#4029) Amadako


Amadako
tag

Sziasztok
Bocsi,hogy a sima redmi 2 es gonddal írok,de úgy látom itt nagyobb az élet.
nővérem redmi 2 je egyszer csak facebookozás közbe kifagyott teljesen.Akksit kivettük és próbáltuk újraindítani,de csak feljön a logó és semmi.Boot menünél is csak a logóig jutunk .
Szerintetek mit lehetne csinálni?

előre is köszi

(#4030) csongi válasza Amadako (#4029) üzenetére


csongi
veterán

Csinalj Egy faktory resetet.

(#4031) Amadako válasza csongi (#4030) üzenetére


Amadako
tag

azt hogy kell?

(#4032) csongi válasza Amadako (#4031) üzenetére


csongi
veterán

Osszefoglalo.
Hangero fel+bekapcs. Nyomva tart indul es belepsz a recoverybe ott pedig egy resetet. Arra vigyazz ne torold a belso tarhelyet. Elegendo facrory reset. Ekkor ujra telelpiti magat. Szoval egy alap rendszert kapasz, mait neked kell belakni ujra.

(#4033) Amadako válasza csongi (#4032) üzenetére


Amadako
tag

resetnel csak wipe cache,wipe user data,wipe all data van.ebből melyik a factory reset?

(#4034) CoolBoy323 válasza Amadako (#4033) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mind :)

(#4035) Amadako válasza CoolBoy323 (#4034) üzenetére


Amadako
tag

hogy hogy mind? :D

(#4036) DavidQ válasza Amadako (#4033) üzenetére


DavidQ
tag

Wipe: User data, Cache, Dalvik (azt pl. nem lattam a felsorolasba). Nem tudom ugyan hogy itt az All data mire vonatkozik (a Cache+User Datara, vagy egy harmadik opcio), de ha ilyet csinalt a telefon, es nincs rajta semmi egetoen fontos, en mindent torolnek es kezdenem tiszta lappal.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#4037) CoolBoy323 válasza Amadako (#4035) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mindet csinald meg, az a biztos. Az osszes wipe lehetoseget

(#4038) Amadako válasza DavidQ (#4036) üzenetére


Amadako
tag

all datára nyomtam és újraindítottam,de megint nem jut tovább a logónál :(

de most megnyomtam az összes resetet és semmi :(

[ Szerkesztve ]

(#4039) DavidQ


DavidQ
tag

Úgy tűnik ROMolás nélkül nem fogod megúszni. Ha jól értettem 1/8Gb-os verziód van. Az akksi alatt nézd meg azért, hogy 811-es e. Ha 811-es verzió a telefon akkor innen tölsd le a neked megfelelőt: [link]

Ha MiRecoveryd van akkor kénytelen leszel a fastbootos megoldást használni. [link]

Ha TWRP, vagy CWM recoveryd van akkor, elég ha a memóriakártyádra rárakod a letöltött .zipet, ezután belépsz a recoverybe:
-Válaszd az „install zip”-et
-Válaszd a „choose zip from sdcard”-ot
-Keresd meg a felmásolt ROM-ot,okézd le
-Válaszd ki,hogy melyik rendszerre (System1,System2) szeretnéd telepíteni.Az aktuálisan haszált rendszer(System) neve mellett ott lesz,hogy pl.:System 1(active)
-Ezután felteszi a kérdést,hogy biztosan szeretnéd e telepíteni,itt nyomj „Yes”-t
-Elindul a telepítés

Nem minden kínai szirszar szar!

(#4040) csongi válasza Amadako (#4038) üzenetére


csongi
veterán

Vedd ki az akksit, varj par percet, es akksi nelkul tartsd nyova kb 10mp ig a bakapcs gombot. Tedd vissza az akksit es mehet a wipeolas. Ha ez sem segit akkor tegyel fel egy romot.

(#4041) Amadako válasza DavidQ (#4039) üzenetére


Amadako
tag

letöltöttem a fájl,rámásoltam a sd kártyára,beletettem,recoryvery módba beléptem és kiválasztottam a rom telepítését,de itt jött a baj,nem tudtam kiválasztani mit szeretnék telepíteni,mintha ő alapból ki tudná választani az új romot,de nem tudja,mindig meg áll 98%-nál olyankor is amikor nincs is bent az sd kártya,ergo nem is találja meg mit kéne telepíteni

mit csinálok rosszul?

(#4042) csongi válasza Amadako (#4041) üzenetére


csongi
veterán

Nem Minden romot olvas be Minden cwm. A Te tipusodnak megfelelo romot tolts le, de lehet a rom serult is lehet. SD kartya ki vesz formaz ujra felmasol. Es megint probald. Javaslom a Jo romot mashonnan is letolteni és mindketot feltenni AZ SD kartyara.

(#4043) DavidQ válasza Amadako (#4041) üzenetére


DavidQ
tag

Ha a kolléga által írt módszer sem jár sikerrel, jöhet a fastboot megoldás (amit fentebb linkeltem).

Nem minden kínai szirszar szar!

(#4044) lovelace


lovelace
csendes tag

Sziasztok!
Novemberben vettem a telefont, nagyon elégedett voltam eddig vele. Sportolás közben mindig nálam van, és trackelem az edzéseket, egyszerre 2 különböző appon is (Runkeeper, Charity Miles). Eddig minden gond nélkül hajszálpontosan mérték az aktivitásaimat. Az utóbbi időben viszont azt vettem észre, hogy miután lezárom a képernyőt, egy idő után elveszítik a jelet, és ha újra feloldom, akkor megint megtalálják. Az alkalmazások beállításai rendben vannak, és a helymeghatározás is nagyon pontosra van állítva.
Viszont egyik nap az akksi lement 20% alá, és bekapcsolt a takarékos üzemmód, utána kézzel kellett mindent viszaállítanom, mert magától nem állította vissza a telefon (rezgés, fényerő, GPS, stb.). Lehet, hogy a problémám összefüggésben van ezzel.
Tehát a beállítások jónak tűnnek, mégis egy ideje képernyőzár alatt elveszíti a jelet a GPS. Esetleg van ötletetek, mit tehetnék?
Előre is köszönöm!

(#4045) helixP válasza lovelace (#4044) üzenetére


helixP
nagyúr

(#4046) sajo13 válasza lovelace (#4044) üzenetére


sajo13
senior tag

Ez sajnos nekem is így volt, a 01.28-ai frissítés után(amit csak márciusban ejtettem meg) jött elő ez a hiba vagy feature. Íme a megoldás:

Lépj be ide: Beállítások/Rendszer/Akkumulátor
Aztán az "Alkalmazások akkumulátorhasználatának kezelése", majd a "Válasszon alkalmazást a korlátozáshoz"-ba lépj be.
Itt keresd meg a tracker progit, amit használsz, katt rá, majd legalul a "Tartozkodási hely meghatározás a háttérben" -> Engedélyez

Ezután már jó lesz. (Nem kell külön app hozzá, mint ami az előző linken szerepel)

[ Szerkesztve ]

(#4047) lovelace válasza sajo13 (#4046) üzenetére


lovelace
csendes tag

Valóban ez volt a probléma, nagyon szépen köszönöm! :)

(#4048) DRPCDoki


DRPCDoki
tag

Eustocknál feltűnt a Redmi 3, 4 színben, magyar nyelvvel, 49 900-ért. Holnapra várhatóan lesznek készleten. Kíváncsian várom a tesztet/tapasztalatokat. :)

(#4049) ORCA58 válasza DRPCDoki (#4048) üzenetére


ORCA58
addikt

Akkor itt olvasgass! [link]

(#4050) Amadako válasza DavidQ (#4039) üzenetére


Amadako
tag

Nálam elakad a "lássuk működik-e"-nél.... Nem találom a telefont, valami nincs rendben üzenet jön.... :-(

Segítsetek kérlek!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.