Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) helixP válasza Shinnokina (#400) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez rendben is van -filozófiailag :) - de ha valami nem működik, akkor szerencsére nyitott platform lévén, ki tudod küszöbölni ezeket a problémákat. Szerintem nyugodtan tölts le valami ébresztő appot, a Xiaomi hibájábó ne magadat büntesd azzal, hogy elalszol. ;)

(#402) bach66 válasza helixP (#401) üzenetére


bach66
tag

Ébresztőóra:
Én próbáltam már több más ébresztő alkalmazást is, pl. Timely, Gentle Alarm, de nekem nem működtek megbízhatóan. Volt, hogy később szólaltak meg, volt, hogy egyáltalán nem. Viszont az alap ébresztőóra nekem - eddig - rendben, megbízhatóan működik. Rendszerem (ROM) ugyanaz, mint Shinnokináé.

[ Szerkesztve ]

(#403) tom120514 válasza helixP (#401) üzenetére


tom120514
őstag

Így van, nekem a led értesítés nem ment az Istennek sem gyárilag (vagyis CM alatt), másnak nem volt ilyen, úgyhogy kénytelen voltam megoldani, Light Managerrel jól működik, ez van... :)

Never go full retard.

(#404) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

Megint egy triviálisnak tűnő problémám van.:
Két kártyával használom a telefont, eddig hivasinditáskor lehetett választani hogy melyikről telefonáljak. Most valszeg elállitodott mert most mindent az 1-es SIM-rol akár indítani. A menüt turkálva nem találom hogy hol lehet beállitani.
Illetve hozzá tudok e rendelni egyes telszámokhoz SIM kártyát társításként.

http://shrimpland.hu/

(#405) rblzs


rblzs
csendes tag

Az ébresztő engem gyakran úgy nem ébreszt, hogy amikor bekapcsolom a képernyőt, akkor látom a notificationt, hogy 10 perc után leállította automatikusan, pedig meg se szólalt. Én is automatikus időt használok amúgy és ha csak úgy napközben beállítok egy időt, akkor megszólal rendesen.

Olyan mintha valami energiatakarékossági funkció zavarna be, amennyiben hosszabb ideig nem nyúlunk a telefonhoz. Bár nálam ki van kapcsolva minden ilyesmi a security alkalmazásban (battery profiles, saver, stb)

(#406) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Lehet ,hogy rossz helyre írok :)

A Mai napon megkaptam a futártól a várva várt csomagomat :) amiben egy Xiaomi Mi4i telefon lapult :).

Első kérdésem ,hogy jelenleg Miui 6os szoftver van rajta amiben nem találtam magyar nyelvet.

Jelenleg töltöm lefele a Miui 7et . Talán abban már lesz magyar nyelv.

Ha nem akkor ,hogy varázsolhatok rá magyar nyelvet ?

Előre is köszönöm szépen !

(#407) helixP válasza AsusBoy (#406) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, rossz helyen vagy, de mivel "szerencsére" több topicban is megkérdezted, valahol már meg is válaszolták.

(#408) Shinnokina válasza rblzs (#405) üzenetére


Shinnokina
tag

Hm ez szöget ütött a buksimba. Beállításokban most kikapcsoltam az ébresztés kikapcsolása funkciót, meglátjuk segít-e valamit a dolgon.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#409) BBBalázs válasza tom120514 (#403) üzenetére


BBBalázs
csendes tag

Nekem sem működnek az értesítési fények (CM11), viszont sajnos nekem a Light Manager-rel sem működik. :F
Vagy volt esetleg valami trükkje, amit be kellett állítani?

(#410) tom120514 válasza BBBalázs (#409) üzenetére


tom120514
őstag

Csak annyi hogy a villogást 1 mp-re kell állítani. Sokat letöltöttem és kipróbáltam, nem mentek, ez megy. Mondjuk nem 100-as mert nem villog csak világít, de egyelőre nincs kedvem kísérletezni, nekem megfelel.

Never go full retard.

(#411) BBBalázs válasza tom120514 (#410) üzenetére


BBBalázs
csendes tag

Én is egy csomóval próbálkoztam már, de ez is csak annyira megy, ha a villogás 1 mp-re vagy "nincs"-re van állítva, akkor 3-4 mp-ig világít, aztán elalszik. :((
Még a Notofocation Light Controller-rel értem el részsikereket. :) (Ott is kikapcsolt villogással és többnyire csak az SMS-re jelez.)
Köszi a választ! Ha esetleg egyszer majd találsz rá tuti megoldást, légyszíves írd meg ide! :)

(#412) kelzsoca válasza Shinnokina (#408) üzenetére


kelzsoca
félisten

Korábban volt róla szó, hogy az alkalmazásváltóban kilövöd az alkalmazásokat...

Próbáld meg a következőt: nyisd meg az ébresztőt, állítsd be a reggeli ébresztést, lépj vissza a kezdőképernyőre (home) majd nyisd meg az alkalmazásváltót (menu) ott az óra ikont húzd meg lefelé, ekkor egy kis lakat fog megjelenni a jobb felső sarokban, ezzel kész is vagy. :)

https://vertigostore.eu

(#413) Shinnokina válasza kelzsoca (#412) üzenetére


Shinnokina
tag

Kipróbálom, köszönöm a tippet. Meglátjuk, hogy reggel ébreszt-e. Biztos, ami biztos, beállítottam a tabletemet is ébresztésre. :))

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#414) hege21 válasza Shinnokina (#413) üzenetére


hege21
senior tag

Én emiatt tértem át CM11...
Családba van két telefon is,volt hogy mindketten elkéstünk :(

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#415) Shinnokina válasza kelzsoca (#412) üzenetére


Shinnokina
tag

jelentem, ma reggel rendesen ébresztett! Még nem bízom el magam, meglátjuk a következő napokat, de egyelőre úgy tűnik, működik a lakatos trükk.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#416) kelzsoca válasza Shinnokina (#415) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szuper, köszi a visszajelzést. :)

https://vertigostore.eu

(#417) Szentus


Szentus
újonc

Sziasztok,

tegnap rendeltem eustock-ról, parádésan meg is érkezett ma. Kérdésem az lenne, jótállási jegy nem kéne, hogy legyen benne? Valami kínai papíros van, de se pecsét, se semmi nincs rajta.

(#418) Tibor71 válasza Szentus (#417) üzenetére


Tibor71
csendes tag

Amikor én kaptam, akkor a doboz alján volt a garanciapapír, magyar nyelvű.

(#419) kelzsoca válasza Szentus (#417) üzenetére


kelzsoca
félisten

A garanciajegy a fedődoboz belsejében található.

https://vertigostore.eu

(#420) Szentus válasza kelzsoca (#419) üzenetére


Szentus
újonc

Uhh. Jól elbújt. De lehet, csak én vagyok bamba. :))

Köszönöm

(#421) havri1 válasza Szentus (#420) üzenetére


havri1
félisten

[link]

havri

(#422) helixP válasza havri1 (#421) üzenetére


helixP
nagyúr

Hú, téged átvertek, az egy samsung teló és fehér :N

:DDD

(#423) havri1 válasza helixP (#422) üzenetére


havri1
félisten

A má' csak donor :DDD

havri

(#424) Shinnokina válasza Szentus (#420) üzenetére


Shinnokina
tag

Nem vagy bamba. Én is öt percig kerestem, mire véletlenül rápillantottam a felfordított fedődobozra és megláttam benne a paprokat :DD

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#425) natë válasza kelzsoca (#416) üzenetére


natë
nagyúr

Mindkettőnket (párom és én) tökéletesen ébreszt, lakat nélkül. :K

(#426) kelzsoca válasza natë (#425) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, de gondolom nem szoktátok kilőni a futó alkalmazásokat.

https://vertigostore.eu

(#427) natë válasza kelzsoca (#426) üzenetére


natë
nagyúr

De-de. :K

(#428) Shrimplandhu válasza Shrimplandhu (#404) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Az első problémámra a megoldást megtaláltam a menüben: Beállítások-SIM kártyák-Hang. (elég rossz elnevezés szerintem) itt lehet a hívásindításkor preferált kártyát kiválasztani.
Azt hogy egyes telefonszámokhoz hogy lehet kártyát hozzárendelni azt még nem tudom :F

[ Szerkesztve ]

http://shrimpland.hu/

(#429) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Úton van a nagy Kínából egy ilyen készülék, szept végén ér ide.
Addig szeretnék felkészülni.
A topikot átolvastam, majdnem mindenre megtaláltam a választ.
Kérdésem a következő: melyik az ajánlott, legstabilabb ROM? Ígyis-úgyis cserélni kell, mert a gyáriban nincs magyar nyelv, akkor már szeretnék egy atomstabil rendszert.
Nem nekem lesz, ezért úgy akarom kiadni a kezemből, hogy utána ne legyen vele gond.
ROM csere, recovery témában elég szűkös leírásokat találtam, abból jöhetne még, merre kutakodjak?
Valaha rég, egy messzi messzi galaxisban izé, szóval a kezdetekben elég sokat romoltam egy HTC Desire jóvoltából, használtam MIUI rendszert is. Mennyire különbözik ez attól? Mennyire bonyolult egy ROM csere? (megboldogult Desire-rel már majdhogynem csukott szemmel ment, a mostani Lenovo P70-nél meg nem kell :) )

Kösz előre is!

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#430) havri1 válasza Faby (#429) üzenetére


havri1
félisten

MIUIHU 5.9.12
Más szinte szóba sem jöhet, támogassuk a Magyar Csapatot :)
Mindent megtalálsz, segédlet, romok, fórum stb.

[ Szerkesztve ]

havri

(#431) Bocsidee


Bocsidee
tag

Na megjött nekem is a teló a GearBesttől. Nem volt semmi gond és semmi felár, kerek 1 hét alatt itt lett. Multi lang-os romot kaptam. Első indításkor wipeoltam mindent.

(#432) thefreeman válasza Bocsidee (#431) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Én is tőlük rendeltem még szeptember 2. eu raktárból de az enyém még most sincs itt. De szerintem nem a gearbest a hibás mivel a van track szám és az alapján el lett küldve csak már 8.-tól nem változik a státusza. Egyébként a DPD-vel jön. Már irtam a gearbest-nek is és a dpd-nek is, hogy szerintem valami azért nincs rendben ennyi idő alatt már szinte kinából is megjöhetett volna.

(#433) korkeadk


korkeadk
csendes újonc

Sziasztok!
Megérkezett a Xiaomi Redmi 2 pro-m és az lenne a kérdés, hogy a képeket azt hogyan tudom betenni a galériába, fájlkezelőben meg tudom nyitni a képet, de hamegnyitom a galériát akkor egyszerűen semmi nincs benne, illetve a fájlkezelőben a fenti ikonoknál sem írja hogy lenne képem. Valaki ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#434) hbarnabas01 válasza korkeadk (#433) üzenetére


hbarnabas01
tag

Másold a DCIM/Camera mappába!

(#435) korkeadk válasza hbarnabas01 (#434) üzenetére


korkeadk
csendes újonc

az se segít :/

(#436) hbarnabas01 válasza korkeadk (#435) üzenetére


hbarnabas01
tag

Milyen formátumúak a képek?

(#437) korkeadk válasza hbarnabas01 (#436) üzenetére


korkeadk
csendes újonc

szinte mind .jpg talán egykét .png
de se azt nem ismeri föl amelyiket böngészőből mentettem le, se amit screenshoot-oltam

[ Szerkesztve ]

(#438) hbarnabas01 válasza korkeadk (#437) üzenetére


hbarnabas01
tag

Azért fura, mert én akármilyen JPEG-et másolok a DCIM/Camerába, mindent megnyit galériában...
Ha a galériában a Helyi pontot választod, akkor se nyitja meg? (A galériában húzd az ujjad balra!)

(#439) korkeadk válasza hbarnabas01 (#438) üzenetére


korkeadk
csendes újonc

Nem, ami a jobb felső sarokban van kicsi ikon-t se nyitja meg, bárhova másolom, semmi.

(#440) Bocsidee válasza thefreeman (#432) üzenetére


Bocsidee
tag

A gearbestesen nagyon segítőkészek. Nekem nem jelzett semmit a tracking number, írtam nekik és egyből válaszoltak is és küldtek linket, hol tudom nézni. Ugyan ez a t.n. működik a DPD honlapján is. Hol akadt el neked a csomag?
Nekem ilyen utat járt be:
16.09.2015 06:41 Gyöngyös (HU)
15.09.2015 11:33 Budapest (HU)
14.09.2015 22:36 Hörsching (AT)
12.09.2015 00:24 Best (NL)
11.09.2015 17:01 AMSTERDAM (NL)
08.09.2015 19:01 DPD adatközpont(UK)

(#441) hbarnabas01 válasza korkeadk (#439) üzenetére


hbarnabas01
tag

Akkor passz... reméljük, valaki más tudja a hiba okát :)

[ Szerkesztve ]

(#442) Upo válasza korkeadk (#437) üzenetére


Upo
addikt

Kell egy kicsit várni amíg a rendszer beindexeli az új képeket (ha sok van, akkor elég rendesen tudja pörgetni a procit is), ha sürgős, akkor meg olyanokat szoktak írni, hogy telefon újraindítása, alkalmazásokban a galéria app-nál adatok törlése (egyesek szerint elég a gyorsítótár törlése, de igazából nincs mit megőrizni, a galériának nincsenek beállításai), vagy keresni kell a play-en valami rescan sd vagy hasonló programot ami támogatja a kitkat rendszert.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#443) Bocsidee válasza hbarnabas01 (#441) üzenetére


Bocsidee
tag

A galéria beállításaiban van olyan, hogy rejtett albumok megjelenítése, esetleg az hoz eredményt?

(#444) thefreeman válasza Bocsidee (#440) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Best városban onnan nem mozdul nyolcadika óta. Igy néz ki a DPD oldalán.
08.09.2015 01:27 Best (NL) A küldemény beérkezett az elosztó központba
07.09.2015 17:19 AMSTERDAM (NL) A küldemény beérkezett a feladó depóba
07.09.2015 16:06 AMSTERDAM (NL) A küldemény átvéve a feladótól
04.09.2015 12:15 DPD adatközpont A megrendelési adatok továbbitva a DPD felé.

(#445) korkeadk válasza Upo (#442) üzenetére


korkeadk
csendes újonc

Az a baj, hogy a saját belső memóriájában lévő képeket sem kezeli.
Amit fényképeztem, azt sem

[ Szerkesztve ]

(#446) Upo válasza Bocsidee (#443) üzenetére


Upo
addikt

Az nem az, azok a rejtett mappák amiben van egy .nomedia file, az alapból nem jelenik meg. Viszont van ott lejjebb egy Idexkép gyorsítótár törlése, szerintem az lesz a megoldás, mert akkor nekiáll újraindexelni a képeket és akkor benne lesz mind.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#447) Bocsidee válasza Upo (#446) üzenetére


Bocsidee
tag

Tényleg, az az index kép törléses dolog működött nekem régen, volt vmi hasonló problémám.

(#448) Tibor71


Tibor71
csendes tag

Sziasztok!

Már második napja használom a készüléket, és én eddig összességében csak jót tudok mondani. Voltak, vannak érdekességek, például a biztonsági szoftvert még be kell állítanom, mert mindig szól, hogy a tárcsázó, amit feltettem, tárcsázni akar. :D Ez még hátra van.

Nekem fontos a gps. Pillanatok alatt mutatja a helyet, onnantól stabilan tartja, eddig nehéz körülmények között (Dohány utca) sem veszítette el a jelet. Stabilan tartja a mobil hálózatot is, ahol az előző telefonom alig érzett jelet, ott is minden rendben van. Telekomos vagyok, folyamatosan 4g-t jelez. Beszéltem vele, igaz csak egyszer, de én is tisztán értettem a másik felet, és engem is tisztán értettek. Külsőre is tetszik a készülék (fekete). Gyorsan, akadás mentesen működik

A menürendszerét szokni kell (MIUIHU 5.9.12), sok dolgot alig találtam meg. A hátlapja kicsit gyengének tűnik, kicsit recseg a műanyag, ha megfogom.

És egy kérdés: Meg lehet változtatni a képernyő feloldásánál elinduló alkalmazásokat? Nekem kényelmetlen, hogy felfelé kell húzni, hogy ne induljon el semmi.

(#449) korkeadk válasza Upo (#446) üzenetére


korkeadk
csendes újonc

Úristen, megvan mi volt a gond. Hogy lehettem ennyire szerencsétlen?! Be volt állítva a védelem és azér nem láttam a képeket. :D

(#450) helixP


helixP
nagyúr

Ígértem valakinek, hogy ha 12-es CM kijön rá normális, szólok. Hát az eddig használt CM-forrásból telepítettem a legújabb frissítést és hát... 5.1.1 alapú CM12-t tett a telefonra :)
Tesztelés alatt, egyelőre Gapps-et keresek hozzá :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.