Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) bunnyhu válasza Bocsidee (#1849) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Ha már törött kijelző, néztem videót hogy kell cserélni. Ez a melegítéses feszegetős dolog elég durva, mivel melegíted hajzárító vagy valami hőlégfúvó? Nem tudom mekkora hő kell, hogy a ragasztó elengedje.
Bár én most ott vagyok, hogy inkább együttélek a törésemmel, de a jövőbeni javításra való tekintettel jó tudni mi vár rám, ha magam akarom javítani. Kintről a kijelző nem vészes, bár nem vágom miért nem azzal a 10ft-os kerettel adják, és akkor nem kéne szopni.

https://divecenter.hu

(#1852) user112 válasza Geby (#1819) üzenetére


user112
senior tag

Nálam sem frissül rendesen az óra. Képernyő feloldáskor látszik, hogy épp akkor ugrik. A widget akkor, ha oda lapozok. Az időjárás óra meg csak akkor, ha rákattintok. Van erre valami beállítás?

(#1853) helixP válasza bunnyhu (#1851) üzenetére


helixP
nagyúr

Ugyan nem csak 10 forinttal több, de lehet egyben is venni LCD-t és digitizert. Ha már szerelésen gondolkozol, kerüld a ragasztásos dolgokat.
Szerintem érdemes rászánni azt a plusz pár ezrest.

(#1854) Bocsidee válasza bunnyhu (#1851) üzenetére


Bocsidee
tag

Két fajta technológia van. Az egyik, hogy csak a digitizer+üveg kerete van ragasztva a telefon vázához, a másiknál meg a digitizer+üveg párosra rá van ragasztva a kijelző. Ez utóbbi tényleg durva dolog azt én sem vállalom be, oda már kellenek speciális eszközök. A modern telefonoknál jellemző ez, így közelebb tudják hozni a kijelzőt a felszínhez, ezáltal élesebb és erőteljesebb lesz a kép. A sima keret ragasztós dolog meg nagyon egyszerűen cserélhető. Én a kandalló hőjével lazítottam fel a ragasztót (szerencsére télen törte mindenki össze a telefonját) és műanyag pöckökkel (van ilyen kijelző csere szett) meg felfeszítettem. Ez egy 10 perces meló. A hőhöz meg jó a hajszárító is, az a lényeg, hogy a telefon felülete kényelmetlenül meleg legyen, amikor már épp hogy meg tudod fogni. Hajszárítóval jobban tudod irányítani a hőt, a kandalló meg a fél testedet égeti ilyenkor.
A teljesen összeragasztott verziónál érdemesebb kijelzőstül cserélni. Videón már láttam hogy csinálják, de a bemutatott nem lett a legtökéletesebb. Eleve veszett dolog szerintem.

helixP kolléga tanácsát érdemes megfogadni a redmi2 esetében, az a 13e ft nem pénz érte.

[ Szerkesztve ]

(#1855) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

Erre: [link] tud valaki okosságot?

http://shrimpland.hu/

(#1856) Bocsidee válasza Shrimplandhu (#1855) üzenetére


Bocsidee
tag

A rendszerhangok a /system/media/audio/ui mappában vannak. Itt kéne lennie a töltéshangnak, de nincs itt. Szerintem valamelyik másik hangot használja ehhez. Meg kell keresni hogy melyik az és törölni vagy átnevezni. Lehet az audio mappán belüli más mappákban lesz. Most sajnos nem puttyogtattok a hangokkal.

Másik megoldás a Gravitybox, de az annyira nem működik a telóval és sok más hibát okoz.

Harmadik megoldás: Jóvanazúgy

[ Szerkesztve ]

(#1857) SkyLine3000 válasza Bocsidee (#1856) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az előd F6-ban nem lehetett elnémítani a kamerát. Hiába töröltem mindenféle hangot, egyszerűen nem működött. (Előtte Samun simán működött) Csak az E-Robot alkalmazással tudtam elnémítani. Azzal be lehet állítani, h mondjuk a kamera indulásakor elnémítsa a telót, ha kilépek, visszategye a hangot. Igo indításakor elindítsa a gps-t, kilépéskor kikapcsolja. Jó kis magyar app.
Elképzelhető, h azzal ezt is meglehet oldani. Lehet, majd megnézem. Nagyon sok mindent lehet vele csinálni.

(#1858) Bocsidee válasza SkyLine3000 (#1857) üzenetére


Bocsidee
tag

Én most végig kotortam a droidot pc-n és csak a media mappában vannak ogg-k, szóval elvileg onnan táplálkozik, aztán meg kitudja.

(#1859) Shrimplandhu válasza Bocsidee (#1856) üzenetére


Shrimplandhu
tag

A rendszerhangok közül nekem az összes off, tehát valszeg nem onnan "lopja". :)

http://shrimpland.hu/

(#1860) mindanee


mindanee
tag

Sziasztok!

Aki CM12-vel használja, attól, azoktól kérdezném, hogy mennyire működik megbízhatóan a legutolsó (ha jól emlékszem/láttam szept. 26-i) verzió?

Vannak olyan hibái, amik miatt a mindennapi használatra még nem lenne alkalmas?

Köszi előre is :)

(#1861) helixP válasza mindanee (#1860) üzenetére


helixP
nagyúr

Két dologgal van baj, az egyik, ami ugyan nem mindenkinél jön elő, hogy a hívás kezdetekor lelő a kijelző és sem megszakítani nem tudod a hívást, sem pedig a billentyűket előhozni (pl. ügyfélszolgálatos, vagy call centeres hívásnál).
A másik pedig, hogy ritkán nem érzékeli ha a füles be van dugva a jackbe és külső hangszórón is megszólaltatja a zenét, de ez ki-bedugással megoldható.

Azonban ajánlanám ezt a hozzászólást, ha mindenképp Lollizni akarsz. Ez már simán napi használatra való.

[ Szerkesztve ]

(#1862) SkyLine3000 válasza helixP (#1861) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ha lesz kedvem hozzá, 7végén kipróbálom ezt a romot.

(#1863) tom120514 válasza SkyLine3000 (#1813) üzenetére


tom120514
őstag

Letöltöttem a 813-as recoveryt ezt http://miuiandroid.hu/forum/viewtopic.php?f=82&t=1297

Fastbootban rákötöm, feljön az USB debug + Fastboot mód képernyő, nyomok 3-ast (CWM telepítés) és nem történiuk semmi, újra választhatok...

Never go full retard.

(#1864) helixP válasza tom120514 (#1863) üzenetére


helixP
nagyúr

Driverek rendben vannak?

(#1865) tom120514 válasza helixP (#1864) üzenetére


tom120514
őstag

Nem változott semmi (nem töröltem), mióta a múltkor rákerült a 811-es reco, azzal meg a CM11

Never go full retard.

(#1866) tom120514 válasza tom120514 (#1865) üzenetére


tom120514
őstag

Vagy hülyeséget csinálok és MIUI recoveryt kellene feltennem és azzal ma frissen letöltött és bemásolt MIUI-t telepíteni? CWM-et akartam, mert azzal csináltam a mentéseket... :F

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#1867) hbarnabas01 válasza tom120514 (#1866) üzenetére


hbarnabas01
tag

A két opció közül a harmadikat választottad :DDD Nem lehet, hogy ez a baj?

(#1868) helixP válasza tom120514 (#1866) üzenetére


helixP
nagyúr

Második kérdésre mért 3-ast nyomsz? Nincs is olyan lehetőség...

(#1869) tom120514 válasza helixP (#1868) üzenetére


tom120514
őstag

Ami nem lehetetlen az nem kihívás :D

Köszi Neked és hbarnabas01-nek is, megőrülök hogy ennyire péntek van, nem látok ki a fejemből...

Sikerült, visszament a MIUI (remélem, mert a "Telefonról" adatai alapján egyezik az eredetivel, remélem nem lehet gubanc), a folytatást majd meglátjuk, mindenesetre köszönöm!

Never go full retard.

(#1870) tom120514 válasza hbarnabas01 (#1867) üzenetére


tom120514
őstag

:R
:W

Never go full retard.

(#1871) Gorbeee


Gorbeee
tag

Nekem is 813 van és minden rom cserehez ehhez a készülékhez való recoveryt használtam és nem volt gond. Vagy csak nem tűnt fel? XD

(#1872) mindanee válasza helixP (#1861) üzenetére


mindanee
tag

Hali!

Köszi!

Azt lehet tudni, hogy kiknél jön elő a telefonos hiba? Nálad előjött? (Esetleg recovery függő lehet? TWRP-hez vagyok szokva, ezért kérdezem :) )

Egyébként van itt olyan, aki MIUI alatt runkeepert használ? Elsősorban ez lenne nekem a romcsere oka: a futásomat nem logolja rendesen a GPS, a tegnap is 45 perc alatt 3 mérést mentett el, mintha egy háromszöget futottam volna..

Moto G-n nem volt ilyen problémám. (Esetleg Ti tapasztaltatok zavaros működést a GPS-szel kapcsolatosan?)

(#1873) hbarnabas01 válasza mindanee (#1872) üzenetére


hbarnabas01
tag

Jelen :)
Nekem megy szépen, még az is látszik, hogy az utca melyik felén futottam. És tényleg úgy volt, direkt kipróbáltam, hogy egy bizonyos pontig a jobb, majd a bal oldalán futottam, és helyesen mutatta.

(#1874) mindanee válasza hbarnabas01 (#1873) üzenetére


mindanee
tag

Milyen verziód van?

Én Miui7-tel tolom.

(#1875) hbarnabas01 válasza mindanee (#1874) üzenetére


hbarnabas01
tag

Jelenleg multi 5.10.29.

(#1876) mindanee válasza hbarnabas01 (#1875) üzenetére


mindanee
tag

verzióra pontosan nekem 5.9.24

Leszedtem most innen a multi rom-ot, hogy ráfrissítsek, de 99% után azt írja, hogy "update failed".

Van tippetek, hogy miért hasalhat el?

(recovery frissítést próbáltam update.zip-es módszerrel)

A jelenleg elérhető verziója (amivel próbálkoztam): 5.11.5

(#1877) trebrona válasza mindanee (#1876) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha Mi3-as romot szeretnél felrakni, nem csoda.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1878) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

2000el olcsóbb lett a Pro az Eustocknál, 43900...

(#1879) helixP válasza mindanee (#1876) üzenetére


helixP
nagyúr

Mákod van hogy elhasalt...

(#1880) mindanee válasza trebrona (#1877) üzenetére


mindanee
tag

Hú, hát nem tudom hogy sikerült ezt ennyire benéznem :(

Leszedtem a remdi2-eshez valót, az gond nélkül feltelepült, hétvégén adok még egy esélyt a runkeepernek így, ha nem megy, akkor cm, vagy nxrom lesz belőle.

@helixP: igen, hatalmas mák, tényleg nem tudom hogy sikerült ezt így benézni :( Megyek is inkább kialszom magam :)

(#1881) trebrona válasza helixP (#1879) üzenetére


trebrona
nagyúr

Volt már hasonló, Redmire is próbáltak már Mi3-ast tenni. Ezek szerint Xiaomikat nem lehet "elflashelni". :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1882) gabesz468


gabesz468
csendes tag

Sziasztok!

Mától tulajdonosa vok egy ilyen mobilnak (eustocktól rendeltem). Minden működik rajta (813-as verzió).

Minden remekül működik (legalábbis eddig nem vettem észre semmi anomáliát), szerintem a telefon menüje is teljesen logikusan van felépítve, szóval eddig nagyon tetszik. A telefon pörgős, nem akad, nem fagy.
Egyedül a kameráját mondanám átlagosnak, de úgy gondolom, hogy bőven belefér ebbe a kategóriába.

Egy kérdésem viszont lenne... Ti milyen töltővel kaptátok meg a telefont?

(#1883) SkyLine3000 válasza gabesz468 (#1882) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Olyannal, amilyennel valószínűleg te is: fehér töltőfej, fekete usb kábel. Ezt ők cserélik ki, mert nem magyar szabvány töltőfejjel kapják.

(#1884) gabesz468 válasza SkyLine3000 (#1883) üzenetére


gabesz468
csendes tag

Igen azaz:D:D

Csak azért kérdeztem rá mert furcsálltam ezt a színösszeállítást...

Anno amikor rendeltem ebayről akksis lámpát és kellett kompatibilis töltőfej ott figyeltek a dolgokra, de ez legyen a legkevesebb :)

Csak egy pillanatra megijedtem, hogy vmi gagyi töltőt kaptam...

Köszi a választ :)

(#1885) Archttila válasza gabesz468 (#1884) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Neked nagy vagy kicsi a toltofej? Nekem a nagyobb van, de lattam magyar YT bemutatot ott a srac kicsit vett ki a dobozbol. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1886) ollie válasza gabesz468 (#1884) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, gagyi töltőt kaptál, szerintem nem is érdemes használni.

***

(#1887) gabesz468 válasza Archttila (#1885) üzenetére


gabesz468
csendes tag

Hát én a kicsinek mondanám.

"Doogee dg30 adapter" ha így beírod a képkeresőbe kidob egy feketét. Én ilyet kaptam hozzá.

(#1888) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én olyat kaptam formára, amilyen van asszem valamelyik (talán 5) ájfónnak is. Bár ott is láttam már több félét. Mint egy lekerekített fehér kocka. És elég kicsi. De nincs gondom vele. Tölti rendesen a telót.

Ha elkezdem beírni a típusát a gugliba, h A1265, egyből kiegészíti Apple-re és amit bead képet, pont olyan, csak magyar szabvány.

[ Szerkesztve ]

(#1889) Archttila válasza SkyLine3000 (#1888) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nah igen ez a kicsi, a gabesze es az enyem az a nagy. :) persze teljesen mind1, csak erdekessegkeppen jegyeztem meg :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1890) gabesz468


gabesz468
csendes tag

Agyalok, hogy be kellene szerezni valami komolyabb töltőt. Esetleg tudtok valami alternatívát, vagy hagyjam a fenébe és használjam amit kaptam?

(#1891) helixP válasza gabesz468 (#1890) üzenetére


helixP
nagyúr

Ezt nagyon ajánlom, ha töltőt keresel. Annak a kétezer valamennyinek minden forintját megérte!

Nekem is kicsi töltőm van. Ki sem bontottam.

[ Szerkesztve ]

(#1892) bach66 válasza gabesz468 (#1890) üzenetére


bach66
tag

Szerintem a töltő nem rossz, viszont a hozzá kapott kábel elég vacak. Kicseréltem egy Samu kabelre, és máris sokkal nagyobb a töltőáram.Az ampere neve appal mérve.

(#1893) Bocsidee válasza helixP (#1891) üzenetére


Bocsidee
tag

Nekem gyári töltő van, az 1 Amperes. Szerintem érdemes arra odafigyelni, hogy az új töltő is annyi legyen, mert különben az akku issza meg a levét.

(#1894) calamites válasza helixP (#1891) üzenetére


calamites
őstag

Ez ebayről is beszerezhető?

(#1895) calamites válasza calamites (#1894) üzenetére


calamites
őstag

Lejárt az időm, mire megnéztem, de igen a válasz.

(#1897) hbarnabas01 válasza helixP (#1891) üzenetére


hbarnabas01
tag

A telónak nem okoz gondot az áramtöbblet? Vagy jól értem, hogy ez a töltő minden eszközt annyival tölt, amennyivel még biztonságos, eszközönként változtatja az áramot?

(#1898) helixP válasza hbarnabas01 (#1897) üzenetére


helixP
nagyúr

Bocsidee: A telefon töltésvezérlője nem hagyja hogy annyit vegyen fel,amennyi károsítja. Felveszi a maximum megengedettet amit a töltő ad és ennyi. Egyetlen mellékhatás,hogy gyorsabban tölt.

(#1899) tom120514


tom120514
őstag

...már megint hülyeséget kérdeztem, de rájöttem :))

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#1900) hbarnabas01 válasza tom120514 (#1899) üzenetére


hbarnabas01
tag

Összefoglaló...
A fejlesztői MIUI ROM-ok alapból rootoltak, de a roothozzáférést engedélyezni kell az egyes alkalmazások számára.
Lépj be a Biztonság alkalmazásba (zöld ikon egy fehér pajzzsal) --> Engedélyek --> Root jogosultságok --> itt értelemszerűen annál az alkalmazásnál legyen bekapcsolva a kapcsoló, aminek rootjogosultságot szeretnél adni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.