Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Madycsa válasza helixP (#2000) üzenetére


Madycsa
tag

A 3. nem...

(#2002) user112


user112
senior tag

Néhány letöltött app ikonja kisebb és fekete keret övezi. Mitől van ez? Módosítható?

(#2003) Bocsidee válasza user112 (#2002) üzenetére


Bocsidee
tag

Az ikonok megjelenése téma függő.

(#2004) natë válasza #65675776 (#1980) üzenetére


natë
nagyúr

Ez is zajos? Csak mobilon látom.

(#2005) trebrona válasza natë (#2004) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szerintem inkább kapcsold ki a HDR-t!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2006) natë válasza trebrona (#2005) üzenetére


natë
nagyúr

Én is arra gondoltam, hogy az okozza, mivel nincs benne ois. Köszi a tippet!

(#2007) kezdöcske válasza user112 (#1993) üzenetére


kezdöcske
csendes tag

Én "hosszan nyomva" állítottam be a futó alkalmazások megnyitása, meg az alkalmazás bezárása funkciót. Egyéb dolgokra meg widget.et érdemes pl ajánlom a switchpro widget, rengeteg funkciót ki lehet tenni egy sorba, lámpa...stb, áttetsző nem zavaró megjelenés.

(#2008) user112 válasza Bocsidee (#2003) üzenetére


user112
senior tag

Próbáltam más helyi témával is. Az ikon kerete más lesz, de akkor is van keret és kisebb maga az ikon (pl. colornote, superbackup). Másnál viszont jó.

Az ébresztő viszont tökéletesen működik kikapcsolt állapotban. 1 perccel előtte bekapcsol és aztán ébreszt.

(#2009) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

Most rendeltem egy ilyen készüléket az Eustock-tól..
Nem tudjátok esetleg hogy onnan magyaritva jön ?
Ha nem akkor honnan tudom a magyarított romot letölteni ?

Laca

(#2010) user112 válasza kezdöcske (#2007) üzenetére


user112
senior tag

Ezt az alkalmazás bezárása funkciót én is beállítottam. Kijelzi, hogy kényszerített leállítás történt, de a menü gomb továbbra is megjeleníti, mint futó alkalmazást.Ha viszont onnét törlöm, akkor általában azt írja ki, hogy már optimalizált.

(#2011) user112 válasza laca71 (#2009) üzenetére


user112
senior tag

Magyar nyelvet tudsz beállítani.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2012) petuk


petuk
csendes tag

sziasztok!

Én is tervezek venni egy redmi 2 prot. Milyen tokot illetve fóliavédőt ajánlotok hozzá?
Gondolkozom ipaky tokon, illetve tempered glasson is:
[link]
[link]

De egy flip tok jobban véd esetleg? Mármint attól félek, hogy az üveg megsérülhet eséstől.
Köszi.

(#2013) hege21 válasza user112 (#2011) üzenetére


hege21
senior tag

Csak ne a linken szereplő redmi note romot telepítsd :)

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#2014) user112 válasza petuk (#2012) üzenetére


user112
senior tag

Szerintem csak akkor védi az előlapot, ha sima felületre esik és a keret felfogja az ütést. Táskában elvileg a képernyővédő védi. Nekem amúgy vastagnak tűnik ezzel a tokkal a teló.

(#2015) helixP válasza petuk (#2012) üzenetére


helixP
nagyúr

Tempered glass nyugodtan mehet rá toktól függetlenül, szerintem az emberiség egyik legjobb ötlete :)
iPaky tokot ajánlom, korábban írtam róla, szép, és tényleg védi a telefont.

(#2016) user112 válasza hege21 (#2013) üzenetére


user112
senior tag

Bocsánat, ezt a linket akartam:

[link]

(#2017) lovelace


lovelace
csendes tag

Jelzőfény az alján van, ugye?

(#2018) Bocsidee válasza lovelace (#2017) üzenetére


Bocsidee
tag

A home gomb alatt. Több színben is világít.

(#2019) petuk válasza helixP (#2015) üzenetére


petuk
csendes tag

A bőr flip tokon azért gondolkozom, mert végülis mégiscsak a képernyőn sérülhet a legjobban az esésnél.
Az nem védi jobban az elejét, mint az ipaky?

(#2020) helixP válasza petuk (#2019) üzenetére


helixP
nagyúr

Ha tempered glass van rajta, akkor szinte mindegy, milyen tok, az védi legjobban. Amúgy meg ha esik, akkorúgyis kinyílik a fliptok. A mindennapi használatban én mondjuk falnakmennék az állandó flip nyitogatástól.

[ Szerkesztve ]

(#2021) petuk válasza helixP (#2020) üzenetére


petuk
csendes tag

Még annyit kérdeznék, neked milyen tempered glass van a telefonon, mert látom van többféle minőség/ár?
Köszi.

(#2022) helixP válasza petuk (#2021) üzenetére


helixP
nagyúr

Talán pont az, amit linkeltél. Nagy különbség nincs köztük.

(#2023) natë válasza helixP (#2015) üzenetére


natë
nagyúr

Nillkin Frosted Shield is elegáns fehér hátlappal.

(#2024) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Meg voltam kutyával erdőben, csináltam képeket a telóval, és most se vagyok elégedett. VIszont nézegettem mi lehet a gond. Egy darabig éles amúgy homály, és a homály ronda. No, a véleményem szerint a gond az, hogy a hátsó kamera eléggé fényerős. Namost nagy fényerő = kis mélységélesség. Ha mindez kombinálódik egy gyenge autofocus-szal ami rossz helyre is fókuszál, máris kész a szar kép. A homály randa viszont sajnos adott, ez az objektív hibája, az elmosást csúnyán csinálja.
Tehát meg kell próbálni manuálisan fókuszálni és valahogy el kéne érni, hogy egy kicsit jobban is rekeszelhetne adott esetben (már ha tud ilyen a hardver).

https://divecenter.hu

(#2025) SkyLine3000 válasza bunnyhu (#2024) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem tudom, mitől lehet, de nekem egyáltalán nem homályosak az elkészült képek. Lehet ezzel is csinálni szar képeket, mint akármelyik más telóval, meg lehet tök jókat. A miuihu magyar fórumban is volt, akinek homályosak, mosottak voltak a képei miui rommal, viszont cm-el sokkal jobbakat csinált.
Nálam a fókusz eleve úgy van beállítva, h ha a gombot nyomom hosszan, befókuszál.
Hdr-ben kicsit zajosabbak a képek, de szebbek a színek és nyílván nagyobb a dinamikatartomány.
Nekem bőven megfelelnek a képek. Tegnap kitettem 108, vagy hány centis fhd tévére és rendben voltak.
Meg én a képeken a témát nézem és nem azt, h fullra kinagyítva mennyi képzajt látok.
Nálam 5.10.22-es fejlesztői rom van a telón.

[ Szerkesztve ]

(#2026) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Másnál elő fordult-e olyan hiba, h bejövő híváskor sötét marad a kijelző és ha a bekapcs gombot megnyomom, ugye elnémítja a csöngést, akkor látom csak, h ki hív. Már többször előfordult nálam, mint pár perce is.

(#2027) Bocsidee válasza SkyLine3000 (#2026) üzenetére


Bocsidee
tag

Fórumban írták már páran, hogy volt ilyen problémájuk. Nem retkes a fólia vagy nem takarja valami a szenzort? Ha legközelebb előfordul ez a probléma, próbáld letakarítani a szenzor részt.

(#2028) natë válasza SkyLine3000 (#2025) üzenetére


natë
nagyúr

Szívemből szóltál! :R

(#2029) helixP válasza SkyLine3000 (#2026) üzenetére


helixP
nagyúr

Meg egy restart, néha beakad a proximity szenzor MIUI alatt.

(#2030) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Minden éjszaka ki van kapcsolva a teló, úgyh reggelente frissen, üdén indul. :) De elég random csinálja. Lehet, h tényleg beakad néha a szenzor.
Az érzékelők is hamar koszolódnak, mert pont oda nyomja az ember a fülét telefonáláskor.

(#2031) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Kb fél órája tesztelgetem a telót. Úgy néz ki, h ha bizonyos appok meg vannak nyitva és futnak a kijelzőn (tehát nem csak a háttérben), akkor marad sötét a kijelző híváskor. Ilyen pl a gyári időjárás app, meg egy Sokoban Classic játék. Ha ezek futnak a kijelzőn mindig sötét marad híváskor. Lehet, h más app-al is ez van. De ezekkel nálam tuti. Más, mint port, galéria, my telenor appokkal nem csinálja.

(#2032) ollie válasza SkyLine3000 (#2030) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az érzékelők is hamar koszolódnak, mert pont oda nyomja az ember a fülét telefonáláskor.

A fülpucolás néha segít. :DDD

***

(#2033) lac14548


lac14548
aktív tag

Többször előfordult már, hogy híváskor (mindegy, hogy én a kezdeményező, vagy a fogadó vagyok) tök süket a készülék... Nem hallok semmit a hangszóróban és engem se hallanak. :(

A repülő mód KI-BE kapcsolása, vagy újraindítás után jó lesz.

Két SIM kártya van benne, egy T és egy Telenor-os.

Ez teljesen független a ROM-tól (mindig a legújabb van rajta), és teljesen véletlenszerűen jön elő.
Hasonló hiba az ébresztő is, arra se találtam megoldást.

Valami ötlet?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2034) bunnyhu válasza SkyLine3000 (#2025) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Itt ez a kép, elvileg 1:1 töltöttem fel (nem az lett, mindegy a lényeg látszik). Ne mond már, hogy szőrözés azt mondani, hogy fos minőség?!
Látszik, hogy az élesség elől van, ott még vannak részletek aztán a kutya mögött már egy ócska katyvasz az egész.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#2035) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Ez pedig egy közeli kép. Ezért mondtam ,hogy közelre jól dolgozik (nem annyira jön ki a mélységélesség elmosás).

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#2036) natë válasza bunnyhu (#2034) üzenetére


natë
nagyúr

Valami gebasz van a kameráddal. :F

(#2037) SkyLine3000 válasza bunnyhu (#2034) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ez tényleg szar. Bocsi, de az enyém nem ilyeneket lő. Mivel másnak is van ilyesmi gondja, lehet, h más a gond. Amiket csináltam képeket, telón is 100x élesebbek, mint ez a kettő. Ezeket még csak telón sasoltam meg. El tudom képzelni, h monitoron milyen... Úgyh nálad nem stimmel vmi.

Én elégedett vagyok azokkal a képekkel, amiket csinálok a telóval. Értelmetlen vitákba nincs kedvem, belemenni.
Volt nem egy teszt a telóról külföldi oldalakon. Tudhattad, h mit veszel. Ha meg a tied szar képeket csinál, az nem az én hibám. Attól még másé csinálhat jobbat.
Kell próbálgatni a romokat. Lehet, h másikkal jobbakat tudnál lőni.
miui.hu magyar fórumban ott van erre a jó példa!
Engem tovább ez a téma nem érdekel.

ollie: Lehet, nem félévente kéne fület pucolni? :D

[ Szerkesztve ]

(#2038) natë válasza SkyLine3000 (#2037) üzenetére


natë
nagyúr

Vannak kamera (fókusz) hibás redmik, egyet nekem is cseréltek garanciában.

(#2039) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Most már engem is érdekel ez a kamera mizéria. :D Nem igazán szoktam fotózni. Gyorsan naplementébe (igazából már le is ment) lőttem egyet. Ez milyennek számít? Fókusz a szemben lévő fehér házon van, valamint hdr-t bekapcsoltam. Amúgy teljesen gyári beállítás minden. A képek minőségét feltoltam még kiválóra.
Jól sejtem, hogy ez nem túl jó?

[ Szerkesztve ]

(#2040) Alyx01


Alyx01
csendes tag

Sziasztok!

Feleségemnek ma jött meg a teló az Eustocktól.

Honnan lehet tudni, hogy ez hazai, vagy kínai ROM?
Ez van rajta:
Adroid verzió: 4.4.4 KTU84P
MIUI verzió: 5.10.22 (MIUI 7) fejlesztői.
5.11.5-öt felajánlotta frissítésre, de ha nem ez a jó nem erőltetném.

Köszi előre is.

(#2041) Nkboy válasza Tomi0703 (#2039) üzenetére


Nkboy
senior tag

Hát nem vagyunk egyformák. Mindenkinek més az igénye. A Te képed számomra tök jó. :)
Amit én kattintgatok vele, nekem az bőven megfelelő.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#2042) natë válasza Tomi0703 (#2039) üzenetére


natë
nagyúr

Zajos a hdr miatt.

(#2043) #65675776 válasza bunnyhu (#2035) üzenetére


#65675776
törölt tag

A jobb fülén elég gány az elmosódás.

(#2044) herdsman12 válasza Alyx01 (#2040) üzenetére


herdsman12
őstag

A kínai az angol-kínai nyelvű.
Ha működik rendesen, akkor jó az 5.10.22.
Az 5.11.5-öt akár ki is hagyhatod, play áruház lassulás van pár készüléknél.

[ Szerkesztve ]

(#2045) helixP válasza Tomi0703 (#2039) üzenetére


helixP
nagyúr

Nincs ezzel baj, ez az átlag Redmi tudása, nem vészes ez.

daa-raa Szerintem csak nem oda megy a fókusz, ennyi.

(#2046) Alyx01 válasza herdsman12 (#2044) üzenetére


Alyx01
csendes tag

Akkor egyelőre marad ez.
Köszönöm. :R

(#2047) SkyLine3000 válasza bunnyhu (#2034) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Most megnéztem a képeket, főleg az elsőt, gépen. Hát ez tényleg gáz. Nálad baj van. Ha az én telóm ilyen képeket csinálna és nem tudnék vele mit kezdeni, már rég eladtam volna.
Első körben javasolnám, próbáld meg CM11-el! Másnak bevált. De lehet, h másik miui-val is más lenne a helyzet. Ha semmi sem segít, akkor hardver hiba.

(#2038) Mozzarella: Lehet, nála is ez van. Mert vállalhatatlanok a képek. Kb egy 20ezres utolsó kínai vacak minőség.

(#2040) Alyx01: A kínainak más a verziója: KHJCNCI. De abban is ugyanúgy van magyar nyelv. Az eustock multi rommal árulja. Ami a tiéden van, az van az enyémen is és nem frissítettem. Teljesen hibátlan.
Nyugodtan használjátok azzal!

[ Szerkesztve ]

(#2048) Alyx01 válasza SkyLine3000 (#2047) üzenetére


Alyx01
csendes tag

Rendben, köszönöm neked is.
:R :R :R

(#2049) bunnyhu válasza Tomi0703 (#2039) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Szerintem ez is gagyi. Most tényleg nem szőrözésből, de itt egy kép az ezeréves nokiával:

És ez is egy mobiltelefon, nem is drágaféle. Szóval akkor szerintem leszögezhető, hogy a redmi2 kamerája az alsó kategóriában tanyázik :/

https://divecenter.hu

(#2050) helixP válasza bunnyhu (#2049) üzenetére


helixP
nagyúr

A Te redmid, ami valszeg hibás.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.