Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) ORCA58 válasza lita66 (#249) üzenetére


ORCA58
addikt

Talán itt [link]

Nem ismerem őket, nem tudom hogy dolgoznak. Árajánlatot a honlapon lehet kérni.

[ Szerkesztve ]

(#252) tévelygő válasza lita66 (#249) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Esetleg itt:http://wayteq.eu/hu/node/62
Árakat is írnak (25 400 Ft)

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#253) Gorbeee válasza havri1 (#250) üzenetére


Gorbeee
tag

Koszonom mindjart megprobalom. Mennyi ido alatt erkeztek meg a foliak?

Udv. Gorbeee

(#254) lita66


lita66
tag

köszönöm mindkettőtöknek, megpróbáljuk!

(#255) havri1 válasza Gorbeee (#253) üzenetére


havri1
félisten

Augusztus 17-én fizettem ki, ~3 hét

havri

(#256) RaVal


RaVal
tag

Nekem is megjött ma a teló eustocktól :) Egyelőre annyira volt időm, hogy miuihu legújabbat feltettem. Tetszik a telefon, bár az előző Y300-hoz képest kissé szappanszerűen sikamlós, de érkezik már hozzá a szilikon tok :D A miui nem rossz, de valószínű lecserélem majd CM11-re.

A kérdésem az lenne, hogy a 813-hoz való recovery-vel fel lehet tenni CM11-et? Vagy azt csak a korábban itt leírt módszerrel, a 811-essel lehet?

(#257) calamites válasza RaVal (#256) üzenetére


calamites
őstag

Mindenkinek, aki felteszi a friss MIUI-t, annak lecserélődik a recovery CWM-re. Ha nem, akkor nem volt wipe all data.

(#258) Gorbeee válasza calamites (#257) üzenetére


Gorbeee
tag

Telepités előtt én csak a user data es a cache wipeot csináltam és a végén egy all datat. Az nem elegendő? o.O

Udv. Gorbeee

(#259) calamites válasza Gorbeee (#258) üzenetére


calamites
őstag

Nekem elsőre nem jött be minden, amit írtak a MIUI fórumon. Maradtak szemetek, és az újraindítás menü sem ilyen volt mint ez.

(#260) hbarnabas01 válasza lita66 (#254) üzenetére


hbarnabas01
tag

Esetleg a magyar MIUI fórum szerviz topicjában megkeresheted Digojrt, vagy írhatsz az info@miuiszerviz.hu-ra.

(#261) RaVal válasza calamites (#257) üzenetére


RaVal
tag

Wipe all-t csak a frissites utan nyomtam, es igy matadt a gyari reco. Telepiteshez a gyari recot hasznaltam, igy elvileg a system 1re telepult, gondolom ezert nem cserelte le. Probalok egyet a gyari frissitovel
frissitovel.

(#262) Upo válasza calamites (#257) üzenetére


Upo
addikt

Nézz már bele a vagyula féle miuihu rom csomagba, abban nincs recovery, meghagyja ami volt rajta. A gyári mi recovery wipe all data meg nem törli a recovery-t, csak a data, cache, dalvik-cache és a belső tárhelyet.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#263) bach66


bach66
tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes rá venni egy "tempered glass" üvegfóliát, pl ezt:
[link] ?

[ Szerkesztve ]

(#264) juuzer


juuzer
addikt

Sajnos még mindig nagyon gyorsan betelik a 2 GB RAM is :/ (Pedig nem tettem rá sok appot)

Ez a MIUI problémája, vagy valami más állhat a háttében?

Ha újraindítom a telefont, akkor nincs gond, visszaáll az 1,1-1,4 GB viszont azért nem szeretném 3 naponta újraindítani, ha lehetséges.

bach66 érdemes, mert az enyém fólia nélkül szánkázott végig a murván, és megsínylette az 1 napos telefon kijelzője ezt a kalandot :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#265) calamites válasza Upo (#262) üzenetére


calamites
őstag

Leírás 1. sor : Mirecovery törölve.

(#266) calamites válasza calamites (#265) üzenetére


calamites
őstag

Igaz, hogy én előtte szintén a fórumból a recovery telepítővel pc-ről feltettem a CWM-et, de úgy nem volt hármas restart menü, es a recovery is csak egy másik felületen keresztül volt elérhető.

(#267) helixP válasza juuzer (#264) üzenetére


helixP
nagyúr

Mért, amúgy akadozik, laggol, fagy a telefon? Az a dolga a memóriának hogy legyenek benne dolgok,azért vettél két gigásat,hogy legyen minek telnie. Az android majd szépen eldönti,mi marad és mit kell kilőni.

[ Szerkesztve ]

(#268) SárkánySzív


SárkánySzív
aktív tag

Fura ez a MIU szàmomra, ugxancsak szoknom kell. Nem talàlom a beàllítàsokban , hogy hol kell bekapcsolni a GPS - t.
Aztàn ahogy írok most is àllandóan rezeg a billentyűzet.
Ezt hol lehet kikapcsolni?

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#269) papi77 válasza bach66 (#263) üzenetére


papi77
addikt

Én is azt készülök rendelni!
Remélem beválik.

Az első: NOKIA 1611

(#270) helixP válasza bach66 (#263) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, szerintem érdemes, nekem már úton van idefele. Egy másik telefonomon használtam és nagyon jó. Nem karcolódik úgy, mint a sima fólia, és mégis sokkal jobban védi a telefont.

hbarnabas01: Nekem még romlani sem romlott!

[ Szerkesztve ]

(#271) hbarnabas01 válasza SárkánySzív (#268) üzenetére


hbarnabas01
tag

A legegyszerűbb a GPS bekapcsolására, ha lehúzod az információs sávot, átváltasz gyorsbeállításikra, és ott legörgetsz az aljáig, gyárilag lentről a harmadik soban az első. Beállításokban át lehet rendezni, én sokszor használom navinak, előre is raktam.
Billrntyűzet: beállítások --> rendszer --> nyelv és bevitel --> ott klikk a Google-billentyűzet melletti kis nyílra --> beállítások --> , gés gombnyomásra pipa ki.

#263 @bach66
A válaszom határozott igen. Kicsit tomlik tőle a kijelző érzékenysége, de eléggé strapabíró.
Szerk: na helixP beelőzött :D

[ Szerkesztve ]

(#272) Upo válasza calamites (#265) üzenetére


Upo
addikt

Így van, és mivel törölték a telepítő csomagból a gyári mi recovery-t ezért nem bántja a már fent levőt. Ha nem törölték volna akkor minden telepítéskor visszarakná a mi recovery-t. Más telefonon is ki szoktam szedni a recovery telepítést a magamnak preparált rom csomagokból, fölrakok én magamnak olyan recovery-t amit akarok, és szeretném ha úgy is maradna.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#273) juuzer válasza helixP (#267) üzenetére


juuzer
addikt

Nem, de pl iszonyatosan zavaró, hogy a Spotifyt kilövi állandóan miközben épp azon keresztül hallgatok zenét.

Vamos a la playa.

(#274) Upo válasza juuzer (#273) üzenetére


Upo
addikt

Ahol a szabad ramot nézed, ott lefelé húzod a listán a spotify-t, akkor békén hagyja, kitesz egy kis lakatot is az ikonjára.
Amúgy én biztos hogy mérges lennék ha állandóan több mint 1 giga szabad ram lenne, nem azért fizettem plusz pénzt a ramért hogy üresen álljon, tessék szépen használni. Ha mindig erőlteted a sok szabad ramot akkor nyilvánvaló hogy be kell zárogatnia futó alkalmazásokat. Ne zárjon be semmit, de ne is használja a ramot, ezt mégis hogy gondoltad? Mit használjon akkor?

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#275) Herbali válasza juuzer (#264) üzenetére


Herbali
tag

Érdekes nekem egyáltalán nem akar betelni a 2 GB memória. Bár az, hogy nem tettél fel sok appot ez relatív. Mi a sok?
Nekem mindig szabadon van 1,2 GB.
Olyan nagy feladat 3 naponta egyszer ujraindítani? Ez egy perc.

(#276) Shinnokina válasza Herbali (#275) üzenetére


Shinnokina
tag

Miért kell újraindítani? a nem használt appokat ki lehet lőni, és még takarító gyorsgomb is van a legödülő értesítési panelen (ez mekkora ötlet amúgy!). Én a note-on takarító appot használtam és halálra idegesített, mikor két óránként pofázta, hogy tele a memória, takarítsam ki. Itt nem kell hozzá külsős app, nekem ez tetszik.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#277) havri1 válasza Shinnokina (#276) üzenetére


havri1
félisten

Mert nem ugyanaz, van amit nem pucol ki. Lesd meg takarítás után, és restart után a szabad memóriát.

havri

(#278) Shinnokina válasza havri1 (#277) üzenetére


Shinnokina
tag

Muszáj neki 0-ra redukálódnia? :)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#279) helixP válasza Shinnokina (#278) üzenetére


helixP
nagyúr

Az egész szabad memória-vizslatás szerintem felesleges :)
Ha valamit kilövöget az már, gáz, de nem biztos, hogy nem az app hibája...

(#280) Gorbeee válasza havri1 (#250) üzenetére


Gorbeee
tag

Töröltem a fiókot és tényleg megjavult. :) Köszönöm szépen a segítséget. :)

UI: Rendeltem én is ilyen fóliát... :) :R

Udv. Gorbeee

[ Szerkesztve ]

(#281) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

A töltőjéről mi a véleményetek? Használható? Azért kérdezem mert az előző kínai telefonom (jiayu) töltője egyből kuka volt.

http://shrimpland.hu/

(#282) Upo válasza helixP (#279) üzenetére


Upo
addikt

Így van, arra van a ram hogy használja a rendszer. A takarító programok meg még rosszabbak, állandóan törölgetnek, kivágják a futó programokat hogy legyen "free ram", utána az android visszatölti, a takarító megint kilövi, stb... Egyrészt így lesz lassabb a rendszer, mert ha ki van lőve a ramból és visszaváltok rá akkor be kell tölteni a háttértárból ami lassabb mint a ram, ez az egész harc meg rövidíti a flas tárhely élettartamát is feleslegesen, meg még az akkut is jobban eszi, hogy a háttérben folyton megy a küzdelem meg a kommunikáció a háttértárral. Az android jobban tudja hogy kell kezelni a memóriát, nem érdemes belenyúlni, az 1.6-os androidnál már előrébb tartunk...
Ha valami nagyon belassul, az épp ezért is lehet. Illetve samsungon a touchwiz felület azért gondoskodik rendesen az erőforrások felzabálásáról, ott nem csoda hogy belassul, de ez a samsung készülékeknél nem újdonság. GPE vagy CM romokkal azért azok is száguldanak, nem a hardverrel van gond.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#283) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

A vodásoknak van egy rossz hírem. 4G-t nem sikerült 4 nap alatt kicsikarni a készülékből . Ma beletettem egy telekomos kártyát és azonnal ráállt a 4G-re. Szóval valószínűleg a Voda által sugárzott 4G frekit nem tudja. A H és H+ stabilan jön de a 4G sajna nem

http://shrimpland.hu/

(#284) havri1 válasza Shrimplandhu (#283) üzenetére


havri1
félisten

Én ezt mondom 2 hete... :) se 800 MHz, se 1200 MHz.

havri

(#285) SárkánySzív válasza Shrimplandhu (#283) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Részemről semmi gond ezzel kapcsolatban, mert nem akarok internetet. Nekem elég az, hogy ha itthon reggel elindulás előtt wifin megnézem a cuccaim, és nem kell bekapcsolni a gépet.
Viszont GPS -el nagyon elégedett vagyok, és azért is vettem ezt a típust.
Ma bent a bolthelyiségben, bekapcsoltam majd a GPS tesztet elindítottam.
Bent a helyiségben azonnal látott 8 -10 műholdat sárgán, illetve narancssárgán, és ahogy közelítettem az ajtó felé úgy kúsztak felfelé a sávok, és váltottak zöldre.
Azonnal pozicionált az IGO, és a sygic is.
Az előző telefonom GPS -e egy akkora fos volt, hogy csak na.
Ez végre nagyszerű.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#286) SárkánySzív válasza hbarnabas01 (#271) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

" A legegyszerűbb a GPS bekapcsolására, ha lehúzod az információs sávot, átváltasz gyorsbeállításikra, és ott legörgetsz az aljáig, gyárilag lentről a harmadik soban az első. "
Bocsi de ezt nem értem, hogyan kell átváltani a gyors beállításokra.
Egyébként a beállításokban megtaláltam hogyan kell átrendezni, és előre raktam Én is.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#287) Upo válasza SárkánySzív (#286) üzenetére


Upo
addikt

lehúzod, ha nincsenek értesítések akkor ott is van, ha vannak akkor meg alul a két pötty környékén elsöpröd balra és ott vannak a kapcsolók.
De miért kell azt kapcsolgatni? Az nem azt jelenti hogyha be van kapcsolva akkor nyomatja a gps-t, hanem azt, hogy ha egy appnak kell gps akkor bekapcsolhatja és használhatja. Ha ki van kapcsolva a nyomógomb akkor meg nem használhatják az appok a gps-t. Nekem mindig be van kapcsolva a kapcsoló, ha valaminek kell akkor használja csak, és akkor az értesítési sávon kirak egy ikont is. Látod mikor használja.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#288) SárkánySzív válasza Upo (#287) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Áham, most már mindent értek!
Azt hittem ha be van kapcsolva akkor zabálja az aksit, mert mindig műszik, de tehát csak akkor ha kell valamelyik appnak, és erről fönt értesít is; mert kirakja az ikonját.
No ezzel nem voltam tisztában! :R :R :R

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#289) hbarnabas01 válasza SárkánySzív (#288) üzenetére


hbarnabas01
tag

Hát, én úgy vettem észre, hogy hiába nem fut olyan app, ami használja, hamarabb merül, ha be van nyomva. Én mindenesetre kikapcsolom, nem tart semmiből.
De lehet, valami más miatt szokott jobban merülni, nem tudom.

(#290) juuzer válasza Upo (#274) üzenetére


juuzer
addikt

Igaz, "a lakatolásról" megfeledkeztem, köszönöm :) emiatt zavart csak nagyon az, hogy mennyi RAM-ot megesznek a dolgok, amúgy nem foglalkozom vele. :))

Herbali

1-2 népszerűbb csevegő, opera mini, instagram meg 1-2 játék. Igazad van abban, hogy a "sok app" relatív kifejezés, de én ezt még nem gondolom annak :D

Amúgy meg hozzászoktam, hogy a WP-t nem kellett újraindítani, azért is olyan nagy feladat számomra :D

helixP

Azon is elgondolkodtam már, hogy a Spotify hibája is lehet, bár akkor vettem észre inkább ezt, amikor már nem volt túl sok szabad RAM.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#291) SárkánySzív


SárkánySzív
aktív tag

A bolondulás határán vagyok ezzel a májkéj dologgal!!! :W :W :W
Hiába konfigurálom, hiába állítgatom csak nem azt csinálja amit szeretnék, igaz lehet Én vagyok a teljesen hülye hozzá!
Hiába állítgatom be a nyomogatást ,néha bekapcsolja a világítást, de legtöbbször a hangerőt állítgatja.
Futtatom a háttérben, beállítottam hogy a reggeli telefon bekapcsolás után a rendszerrel együtt induljon.
Hiába állítgatom be hogy hány gombnyomásra mit tegyen, egyszerűen nem azt csinálja amit beállítok.
Ma hogy jártam...
Hívnak reggel több esetben is, és nem tudtam felvenni a telefont, a másik meg azt hitte hogy folyton kinyomom. Legalábbis neki olyan volt, mintha kinyomtam volna több esetben is.
Nézem az értesítési sávot, hát ott az ikon, hogy fülhallgatót használok... mi a fene gondolom... hát aztán olvasom a program gyíkját hogy minden reggelre lenullázódik, és ismét el kell indítani az appot.
Mikor ezt megtettem egyből eltűnt a fülhallgató ikon fönt.
Mondom lehet Én vagyok a gügye hozzá, de szerintem ez egy akkora fos hogy na, a programjával együtt.
Mindenesetre arra jó hogy ne menjen tele dzsuvával a fülhallgató lyuka.
Cáfoljatok meg légyszi...!!!

Még valami... mi a franckarikáért nem jelennek meg a meghajtók a total commanderben, mint már annyi okosomnak meg igen. A saját gépben megjelennek a meghajtók, de így meg körülményesebb a másolgatás, és a beillesztgetés.

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#292) havri1 válasza SárkánySzív (#291) üzenetére


havri1
félisten

Nagyon nehéz használni.
Eleve, fizikai gombot csak a gyári kínai appal lehet másolni.
A magyar verzió meg a többit.
Nem mindegy, hogyan nyomod, mennyi ideig, milyen szünetet hagysz 2 nyomás közben. Ha nem találod el, nem fog menni.
Restart után ki és be kell dugni, különben fülhallgatónak fogja észlelni.

[ Szerkesztve ]

havri

(#293) SárkánySzív válasza havri1 (#292) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Na ezért tényleg kár volt a pénz, de megnyugtató, hogy nem Én vagyok a teljesen gagyi hozzá...
na mindegy...

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#294) havri1 válasza SárkánySzív (#293) üzenetére


havri1
félisten

Én 1$-ért vettem, mondjuk tisztában voltam vele, hogy milyen, de ki akartam próbálni :)

havri

(#295) helixP válasza havri1 (#294) üzenetére


helixP
nagyúr

+1, nekem is van, nekem inkább az a legnagyobb bajom vele, hogy túl erősen kell megnyomni ahhoz, hogy működjön. 1-2 dolognál többet nem érdemes ráprogramozni.
A legtöbbre a KeyCut progival mentem vele.

[ Szerkesztve ]

(#296) SárkánySzív válasza havri1 (#294) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Én 890 Ft -t adtam érte a xiaomi oldalán rendeltem, és fogalmam sem volt róla hogy milyen; de úgy örültem neki hogy rátaláltam mint majom a féltökének.
Nosza gyorsan meg is rendeltem... :W :W :W
Most újra konfigoltam, de csak 1 nyomást, és a világítást bekapcsolja... mégis valami... nem kell keresgetni.
Azt nem tudod miért nem jelennek meg a meghajtók a total commanderben, mint a többi telefonomé amik voltak?
Még valami...
A telefonkönyvben hosszan nyomva tartom az asszony telószámát, és a legördülő menüben megjelenik az az opció, hogy kirakás a képernyőre.
Igen ám, de nem a főképernyőre rakja ki, ha nem a harmadikra, Valamelyik ikont törölni kellene a főképernyőről amit nem szívesen tennék meg; és akkor rakná oda?
Fura nekem egy kicsit ez a mijajúj rendszer, de amúgy meg tetszik.

helixP !
Köszike letöltöm, s kipróbálom... :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#297) havri1 válasza SárkánySzív (#296) üzenetére


havri1
félisten

Xiaominak nincs hivatalos magyar oldala, ezt csak úgy zárójelben jegyzem meg.

Ha nincs elég hely, akkor nem tudod odatenni. Hosszan nyomvatartod az ikont, majd közben az ujjaddal lapozol a lapok között, és lerakod.

Ha két ujjal húzod össze a képet, az adott oldalt szerkeszted. Ha 3 ujjal, akkor az összes lapot szerkeszted.

[ Szerkesztve ]

havri

(#298) SárkánySzív válasza havri1 (#297) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Vagyis hát szóval innen...
XiaomiShop.hu

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#299) havri1 válasza SárkánySzív (#298) üzenetére


havri1
félisten

Igen, ezt sejtettem, csak gondoltam pontosítok, sokan benyelik, régebben én is... Aztán jött a hamis Powerbank botrányuk is.

havri

(#300) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Sziasztok
Rendelt mar valaki innen 2gigas redmi 2-T? V honnan lenne érdemes ilyet rendelni?
Köszi

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.