Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Bocsidee válasza user112 (#1296) üzenetére


Bocsidee
tag

Nekem semmi, minden tökéletesen megy.

(#1297) Surda-: Én is onnan rendeltem, minden tökéletesen ment 1 hét alatt megjött a teló EU raktárból. Azonban van egy külön fórum a gearbestnek, ahol közösen szitkozódnak azok, akiknek nem jött meg a cucc valami miatt.

(#1302) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!

Külső hangszóróján a telefonnak próbált már valaki zenét hallgatni? Valami borzalmas ahogy szól...folyamatosan van benne egy magas frekvenciás zúgás.....sssssssssssss.......(a beszélgetésnél is fura kicsit, de a zenéknél jön elő igazán)
Pl. ezt a videót néztem(hallgattam) Az elején és 8:34- akusztikus gitárral játszik a srác...na, ott aztán kijött ez a hangprobléma.... :(

(#1303) Surda- válasza Bocsidee (#1301) üzenetére


Surda-
őstag

Igen,ezért kérdeztem rá itt is,nyilván oda azok írnak akiknek bajuk van.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1304) Bocsidee válasza Madycsa (#1302) üzenetére


Bocsidee
tag

Nekem sem fülessel sem hangfalakra kötve nem jelentkezik ez a probléma.
Még a végén előkapom a gitárt, ezer éve nem játszottam

(#1305) mrbig25 válasza Surda- (#1299) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen, minden rendben volt és minden benne volt a dobozban.
2GB-os, 813-as változat. A töltőhöz való EU adapter pedig a doboz mellett volt.

Merjek onnan rendelni?
Ezt Neked kell eldönteni. Ha nem akarsz semmi rizikót, akkor vedd meg az eustock-ról.

...

(#1306) ollie válasza Madycsa (#1302) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A külső hangszóró még a felsőkategóriában sem igazán alkalmas zenehallgatásra, akkor mit vársz a középtől?

***

(#1307) Shrimplandhu válasza Tomi0703 (#1294) üzenetére


Shrimplandhu
tag

az 1-es foglalatban van sim kártya?

http://shrimpland.hu/

(#1308) Tomi0703 válasza Shrimplandhu (#1307) üzenetére


Tomi0703
őstag

Igen. De elvileg mind2 foglalat ugyanazt tudja, nem?

(#1309) Madycsa válasza ollie (#1306) üzenetére


Madycsa
tag

Nem várok csodát, viszont azt sem, hogy zúgjon, mint valami rossz rádió.

(#1310) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Nektek is nyekereg a hátlap elég rendesen?
Amikor csak kézbe veszem, érezhető, hallható a nyöszörgés. :F

(#1311) Bocsidee válasza Madycsa (#1309) üzenetére


Bocsidee
tag

A mai telók már egész jó hangot tolnak szerintem, nem zúgnak abszolút. Csak szimplán nem tudnak olyan széles frekvenciát tolni, olyan minőséget mint egy külön hangkártya.

(#1310) CoolBoy323: flip tok nélkül nyöszörög, azóta hogy először leszedtem a hátlapot....

[ Szerkesztve ]

(#1312) CoolBoy323 válasza Bocsidee (#1311) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

de nagyon, vagy csak olyan elviselhető szinten? nekem nagyon, egyik telóm se nyöszörgött ennyire :/

és S-line tokkal is durva

(#1313) Gorbeee


Gorbeee
tag

Nálam pl a nyöszörgés a hátlapon annyira minimális, hogy szinte észre sem veszem. :))

Udv. Gorbeee

(#1314) Bocsidee válasza CoolBoy323 (#1312) üzenetére


Bocsidee
tag

Flip tokban abszolút nem, simán meg alig, csak csöndben hallani.

(#1315) Surda-: :) :))

[ Szerkesztve ]

(#1315) Surda- válasza CoolBoy323 (#1312) üzenetére


Surda-
őstag

Nem simogatod? Lehet kifogtál egy nimfomániás telefont.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1316) CoolBoy323 válasza Surda- (#1315) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

En nem simogatok, en markolok... De kemenyen :))

Aki latta a szurke otven arnyalatat, az erti :DDD

(#1317) SárkánySzív válasza CoolBoy323 (#1312) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Nekem egyáltalán nem, pedig csavargatom, meg tekergetem rendesen; de semmi nyöszörgés.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#1318) Madycsa


Madycsa
tag

Nekem sem nyöszörög, csak a hangszórón keresztül. :))

(#1319) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Üdv!
Beléptem én is a klubba:)

Alapból v6 fejlesztői miui volt a telón, ami felajánlotta a v7-re való frissítést.

Most felraktam a miuihu romot, wipe meg minden volt. De boot képernyőn és xperia billen kívül van màs változás az eu-s verzióhoz képest?!

Első miuis telóm...

(#1320) Upo válasza RoMix85 (#1319) üzenetére


Upo
addikt

A kínaitlanítás jobb benne, pár itthon nemigen használt dolgot kiszedtek. Meg a témáknál is jobb a magyarítás. Meg még tudja fene mi.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1321) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

(#1322) SkyLine3000 válasza CoolBoy323 (#1321) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én is tegnap felraktam rá ezt a romot. Minden simán ment. Nagyjából ugyanolyan, mint samun, vagy lg-n egy romcsere.

Van a beállításokban az egykezes mód. Ezt hogyan kell aktiválni? Mert nem látom, mivel a telefon képe össze-vissza ugrál.

Egyébként a magyar rom miben különbözik a fejlesztőitől? Van benne vmi kézzel fogható változás? Vmi plusz, ami mondjuk a fejlesztőiben nincs benn, amiért érdemes lenne föltenni?
Mondjuk a videózáshoz tehetnének bele egy pause gombot... Meg nem ártana, ha lehetne több felbontás között választani.

(#1323) CoolBoy323 válasza SkyLine3000 (#1322) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Home gombrol elhuzod az ujjad a vissza gombra

Masik kerdes miatt olvass vissza 2t

(#1324) trebrona válasza CoolBoy323 (#1323) üzenetére


trebrona
nagyúr

Vagy a balkezesek húzhatják a home-ról a menüre.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1325) SkyLine3000 válasza CoolBoy323 (#1323) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ez az egykezes cucc a tárcsázóban működik?

Olvastam. Ennyi? Akkor nem vesződök vele.

(#1326) helixP: már átnyálaztam. Csak engem vmi konkrét dolog érdekelt volna, nem csak általánosságban. De végülis nem fontos. Jó ez a fejlesztői is. Majd ha lesz kedvem, azért lehet teszek vele egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#1326) helixP válasza SkyLine3000 (#1322) üzenetére


helixP
nagyúr

Lásd összefoglaló.

Lassan ez lesz az aláírásomban.

(#1327) CoolBoy323 válasza trebrona (#1324) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Jaja. Beallitas kerdese.

Jo dolog amugy szvsz.

Fura milyen kicsi a 3.5". En meg annyin kezdtem a droidos eletem (t-mobile pulse)

[ Szerkesztve ]

(#1328) SkyLine3000 válasza CoolBoy323 (#1327) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Megvan. Műxik. Tök jó! Hasznos fícsör.

(#1329) ollie válasza CoolBoy323 (#1327) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hehe, nálam ez így ment: 3,5 - 3,7 - 4,7 - 5,0 - 5,5 - 6,0

***

(#1330) sanzi89


sanzi89
addikt

Valaki tud mondani valami egyszerű és okos megoldást, hogy miként tudok aránylag gyorsan sok adatot átmásolni a gépemről a telefonra? Ez, hogy csak MTP eszközként lehet csatlakoztatni az őrületbe kerget.

Bluetooth-on nem szerencsés átküldeni több gigát, a Wifi-s FTP kiszolgálót meg ha elindítom, akkor nem tud hozzá kapcsolódni a gépem, SD kártyát megint nem lehet egyszerűen kiszedegetni belőle.

u.i.: Illetve a másik amitől hülyét kapok, az a kretén szövegjavító funkció. Hogyan lehetne az egész telefonon, mindenhonnan végérvényesen és örökre letiltani?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1331) havri1 válasza sanzi89 (#1330) üzenetére


havri1
félisten

Szövegjavító az a billentyűzet sara, MIUIHU-ban az Xperia van, gyáriban gondolom gyári, egyiket se ismerem, Swiftkey-t használok skok éve. Nézelődj a beállításokban, Predektív szövegbevitelt keress.

FTP pedig jól működik, Totalcommanderbe adtam hozzá fixe, jelszavas kellett, jelszó nélkül nem akart beloginolni.

havri

(#1332) SkyLine3000 válasza sanzi89 (#1330) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Shareit. Ezzel küldök adatokat teló és szgép között wifin. Gépre is kell telepíteni, meg a telóra is. Egyszerű, gyors és bármilyen adat küldhető. Vannak más alternatívák is, de én ezt próbáltam és bevált.

(#1333) helixP válasza sanzi89 (#1330) üzenetére


helixP
nagyúr

Ezt tudom még ajánlani.

(#1334) trebrona válasza sanzi89 (#1330) üzenetére


trebrona
nagyúr

SHAREit

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1335) Surda-


Surda-
őstag

Szerintetek milyen wifit érdemes venni,ha kifejezetten a készülékhez venném ?
Egy barátomnak lesz ajándékba és arra gondolok,hogy érdemes valami komolyabba (15-20ezres kategória) beruházni vagy elég egy alap tplink a 6ezres polcról?
Nincs más készülékük otthon,ami miatt erőműre lenne szükség,csak egy ezeréves pc.

+ Ha esetleg van ötletetek,hogy egy régi nokiáról hogy mentsük át az adatokat, kontaktokat,azt ne tartsátok magatokban. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1336) Bocsidee válasza Surda- (#1335) üzenetére


Bocsidee
tag

Ebben a telóban csak N-es wifi van, szóval bármelyik mezei router megteszi. Lehetőleg legyen 2 antennás (vagy több) és ne a szappanformájú tplink legyen (az egy elfuserált széria).
A régi nokiánál, meg esetleg memkártyára való exportálás lehetne megpróbálni, hátha a droid tudja azt kezelni. Vagy van egy másik ősi Indiánegyiptomikínai módszer, átmásolod kézzel ;)

(#1337) Surda- válasza Bocsidee (#1336) üzenetére


Surda-
őstag

:R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#1338) Adamo_sx válasza Surda- (#1335) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Mennyire régi Nokia? Ha van hozzá PC Suit, az tud vCard (.vcf) menteni, azt meg be tudja importálni a droid.
Másoláshoz mi a gond az MTP móddal? Szerintem gyorsabb, mint a WiFi-s módszer, de ha azt szeretnéd használni, akkor pl. MITransfer. (ha jól emlékszem a ShareIt-tel is együttműködik)

(#1339) CoolBoy323 válasza Surda- (#1335) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Asus-t vegyel

(#1340) Tomi0703 válasza Tomi0703 (#1292) üzenetére


Tomi0703
őstag

Na, hat ez roppant mod furcsa. Bejottem Zircre (egy kisvaros itt a Bakonyban) itt meg 4G is van. Nem ugy van, hogy Telenor es Telekom a 800-as LTE-t hasznalja a fovaroson kivul mindenhol? Mert akkor nem ertem, hogy van nekem 4G-m.

(#1341) Bocsidee válasza Tomi0703 (#1340) üzenetére


Bocsidee
tag

Keresni akartam vmi normális lefedettségi térképet, ahol látom a frekvenciákat, de nincs. Az embereket nemérdeklik a részletek, csak hogy van vagy nincs (tiszta [moderálva] világ ez).
[link]

A moderált szóért bannolni szoktunk.

[ Módosította: ollie ]

(#1342) ollie válasza Tomi0703 (#1340) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem mindenhol 800, csak az ország nagy részén.

***

(#1343) helixP válasza Bocsidee (#1341) üzenetére


helixP
nagyúr

(#1344) Bocsidee válasza helixP (#1343) üzenetére


Bocsidee
tag

Akkor már legyen teljes a kör.
Tépötty
Egyébként a frekvencia szerinti lefedettség lenne az érdekes számunkra, de olyat nem találok.

(#1345) sanzi89 válasza helixP (#1333) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez lett a befutó, köszönöm! :R

A gépelési korrektort pedig simán ki lehetett kapcsolni a beállítások között valahol.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1346) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Ezek a wifis másolások mennyire gyorsak?! Ezt azért kérdem, mert én pl es explorerrel szoktam az itthoni hálózatra menni, de max 3,5mb/s sebességgel másol megosztott mappák és teló között. Team viewer-el pl max 2mb/s

A netem egyébként egy 100/5mbit és egy tp-link 300M WR841N v8 router

Vagy ez teljesen normális?!

[ Szerkesztve ]

(#1347) #65675776 válasza Surda- (#1279) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vannak hazai forgalmazók? Tudtommal mind szlovák. Ha meg megállapodtak velük a saját piacuk korlátozásában, akkor eléjük tartsák a markukat, ne a felhasználók elé.

Maximum akkor adnék egy fillért is nekik, ha beépítenék a MIUI-ba az UMS-t

[ Szerkesztve ]

(#1348) Faby válasza sanzi89 (#1330) üzenetére


Faby
senior tag

Kicsit késve, de egy általam használt megoldás MTP + Total commander kombóra, illetve telefon tárhelyének elérésére.
Másik készülék topikjába írtam, de a Redmit behelyettesítve a Lenovo P70 helyére, tökéletesen értelmezhető:
Telefon tárhely elérése
Nem kell hozzá külön app, csak egy kis testreszabás.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#1349) Tomi0703 válasza ollie (#1342) üzenetére


Tomi0703
őstag

Igen, Telenor topikban is megírták. :R

Viszont akkor ez és az összefoglaló alapján, ugye ez a 13-mas végű készülék nem tudja a 900 Mhz-en szórt 3G-t (amit ugye az LG tudott) és ezért nincs a faluba 3G-m. :O Ez szomorú. 11-es végű telefont hol árulnak amúgy, vagy van itt valakinek olyan? Ahogy nézem az tudja a 900-at.

(#1341) Bocsidee: Múlt héten voltam bent, gondoltam rákérdezek, de ránézve a hölgyekre éreztem, hogy fogalmuk nem lenne róla, hogy miről beszélek, így inkább hagytam. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1350) monguz20


monguz20
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek ha olyat kérdezek amiről esetleg már volt szó de bevallom őszintén, hogy nem olvastam végig az egész topikot.

Telefonvásárlás előtt állok, és eustock honlapján találtam szóban forgó készüléket. A kérdésem az lenne, lehetőleg olyan tulajdonosok felé akik már egy ideje használják ezt a telefont, hogy tudtok mondani valamit az általános rendszersebességről? Nem akadozik, vagy lassul be pár hónap után? Nem játszom, tényleg csak a mindennapi teendőkhöz kell, de az a halálom ha egy sima lapozgatásnál is érezni, hogy dadog. Jelerősség, hangminőség?

MInden választ előre is nagyon köszönök.

Üdv,

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.