Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) sacro válasza helixP (#450) üzenetére


sacro
tag

Igen, igen. Én lennék az, szóval türelmesen várom a fejleményeket :)

(#452) sanzi89 válasza thefreeman (#444) üzenetére


sanzi89
addikt

Nézz át a Gearbest topikba, olvass utána, hogy az elmúlt hetekben hány embert vertet át csak itt Ph-n - köztük engem is -. Most ott tartok, hogy harcolok a saját pénzemért.

De leírom ide is a véleményem (akit érdekel minden mozzanat megtalálható a GB topikban):

SOHA SENKI NE VÁSÁROLJON A GEARBEST-TŐL, MERT EGY MEGBÍZHATATLAN, KOMOLYTALAN CÉG!!!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#453) helixP válasza helixP (#450) üzenetére


helixP
nagyúr

Úgy néz ki, a kamera nem megyen, sajnos.
Elég pörgős, pik-pak kis rom, pedig.

(#454) cidalain


cidalain
veterán

Gyarilag mi a legnagyobb elerheto android verzio?
Lollipop van? Ha nincs akkor varhato?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#455) Bocsidee válasza cidalain (#454) üzenetére


Bocsidee
tag

Itt vannak az elérhető MIUI verziók, gyárilag MIUI V6.5.2.0 KHJCNCD (MIUI6 ) a legújabb. És ezek mind a 4.4.4-es androidra épülnek.

(#456) helixP válasza cidalain (#454) üzenetére


helixP
nagyúr

Én már olvastam olyat is, hogy Lolli kimarad nekünk, és majd csak 'M' jön.

(#457) hbarnabas01 válasza helixP (#456) üzenetére


hbarnabas01
tag

Az nem lenne olyan nagy baj, csak valami jöjjön :)

(#458) cidalain


cidalain
veterán

az M is jó lenne. csak ne ragadjon be a teló a 4.4-be.
szemezek most egy ilyennel, elég jó áron lehetne külföldről megvenni.
Ezek a MIUI romok mókolás nélkül frissíthetők, ha kijön belőlük újabb verzió? (Mókolás nélkül: telefon frissítő menüjén keresztül. Nem PC-vel CWM-mel, kábellel szarakodva)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#459) havri1 válasza cidalain (#458) üzenetére


havri1
félisten

Igen, MIUIHU-n van OTA, csak egy wipe cache-t érdemes a végén csinálni. (Amivel jött a telefon, eu-s rom, azon is működik az OTA)

Megkérdezhetem, hogy mi az, ami miatt nem jó a 4.4.4 ?

[ Szerkesztve ]

havri

(#460) hbarnabas01 válasza cidalain (#458) üzenetére


hbarnabas01
tag

MIUIHU-n és multin is megy az OTA, csak annyi a dolgunk, hogy jóváhagyjuk, hogy újraindulhasson. Maga belép recoverybe, felrakja a ROM-ot, újraindul, tököl még egy kicsit, és megy is.

[ Szerkesztve ]

(#461) Bocsidee válasza cidalain (#458) üzenetére


Bocsidee
tag

Szerintem a MIUI esetében nem érdemes figyelni az alap android verziókat, mert maga a MIUI felület folyamatosan újul. Csak nagymárkás telók nem tudnak maguktól fejlődni.

(#462) cidalain válasza havri1 (#459) üzenetére


cidalain
veterán

nincs semmi baj a 4.4-gyel, csak nálam egy teló 2-3 évig játszik. android appoknál 2 év múlva meg lehet hogy már nem nagyon lesz 4.4 támogatás. elvégre a 4.4 már most eleve 2 éves rendszer.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#463) Upo válasza cidalain (#458) üzenetére


Upo
addikt

Két telóm is 5.1-el megy, a moto g-n GPE 5.1 van, a ZTE V5-ön CM12.1, nekem bejön az új felület is, nincs vele gondom, de semmit nem hoz a 4.4-hez képest, sőt 4.4 alatt azért kicsit pattogósabb volt a rendszer. Mondjuk a felület a MIUI-nál úgyis saját, nem számít. Szerintem inkább szerencsénk van, hogy nem álltak át belül L-re, ezen a xiaomin belül alsó kategóriás hardveren ha L is lenne a MIUI mellett, nem biztos hogy örülnénk neki, lehet hogy az már nagyon visszafogná a felhaszálói élményt. Az M-től se várok sokkal többet, csak egy bugfixelt L. Ha mindenáron erőltetni akarod akkor inkább vegyél Mi4i-t, Mi4c-t, vagy redmi note 2-t.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#464) bach66


bach66
tag

SZiasztok!

Valaki "bennfentes" tud arról valamit, hogy miért került ki a kikapcsológomb hosszú megnyomásakor felbukkanó lehetőségek közül a "képernyőkészítés" funkció? Nagyon hasznos volt pedig... VAgy valahogy elő lehet még hozni?

A legújabb ROM van a telómon. (MIUI 5.9.18 fejlesztői)

Üdv!

(#465) Shinnokina válasza bach66 (#464) üzenetére


Shinnokina
tag

A szoftveres nem jó? lehúzod az értesítősávot és ott az ikonja a képernyőkészítésnek (Képernyők. a neve és egy olló van rajta).

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#466) bach66 válasza Shinnokina (#465) üzenetére


bach66
tag

OK. Igazad van, kösz!
Erről megfeledkeztem.

(#467) bach66


bach66
tag

Valaki az itteniek közül használta már a "[Redmi 2-813] Mi, TWRP, CWM recovery telepítő" -t? Megbízhatóan működik?

Már belaktam a telómat, de egy szótár app telepítésénél valamit "elgányoltam" (mókolt Play áruházat tettem fel, hogy menjen az alkalmazás), most úgy sem működik a szótár app, hogy már megvettem. "Corrupt installation" (Tabletemen megy hiba nélkül) Próbáltam a "rendes" Play áruház visszaállítását, minden jól múködik, csak ez az egy app nem, pedig fontos lenne. Ezért is vettem meg végül...
Ezért gondoltam egy "gyári adatok visszaállítására", vagy egy tiszta ROM telepítésre (Wipe cache és data).

Ti mit javasoltok?

(#468) hbarnabas01 válasza bach66 (#464) üzenetére


hbarnabas01
tag

Vagy megnyomhatod a hangerő le + alkalmazásváltót egyszerre :)

(#469) bach66 válasza hbarnabas01 (#468) üzenetére


bach66
tag

Akkor mi történik?
És: Melyik az "alkalmazásváltó" ?

(#470) bach66 válasza bach66 (#469) üzenetére


bach66
tag

Bocs, most látom, hogy ezt a képernyőkészítésre írtad. :-) Kösz!
Rájöttem arra is, hogy melyik az "alkalmazásváltó". :)
Közben én meg már más problémánál tartok...

[ Szerkesztve ]

(#471) calamites válasza bach66 (#467) üzenetére


calamites
őstag

Én CWM-et tettem gel az működik.

(#472) RaVal válasza bach66 (#467) üzenetére


RaVal
tag

Én TWRP-t használok, teljesen megbízható, érintéssel vezérelhető és a kinézetét is a miui-hoz szabták.

(#473) herdsman12 válasza calamites (#471) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem ismerem a CWM-t, lehet vele olyan mentést csinálni, hogy abból azonnal működő rendszert tud visszaállítani?

(#474) calamites válasza herdsman12 (#473) üzenetére


calamites
őstag

Mentést csináltam már, de visszaállítást még nem. Így nem tudom, de gondolom igen.

(#475) helixP válasza herdsman12 (#473) üzenetére


helixP
nagyúr

Hogyne lehetne, hát pont ez a lényege. Kipróbáltam, működik.

[ Szerkesztve ]

(#476) lac14548


lac14548
aktív tag

TWRP-hez tudna valaki linket adni?
Kösz,

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#477) herdsman12 válasza lac14548 (#476) üzenetére


herdsman12
őstag

(#478) Bocsidee


Bocsidee
tag

Valaki próbálta már a WSM TOOLS-t? Működik ezzel a telóval?

(#479) helixP válasza Bocsidee (#478) üzenetére


helixP
nagyúr

Nekem nem ment.

(#480) Bocsidee válasza helixP (#479) üzenetére


Bocsidee
tag

Végül kipróbáltam és megy végülis. Nem tudok modulokat letölteni, de ha külön netről szedek le valamit (pl a MiThemes-t), akkor az simán megy. Szóval ingyen van az összes téma.

(#481) Shinnokina


Shinnokina
tag

Sziasztok! Van valami módja annak, hogy a telefon jelezze, ha feltöltött? A led folyamatosan egy színben világít, és nem tudom eldönteni, mikor van feltöltve. Egy pityegéssel, vagy villogással jelezhetné azért, hogy 100%-on vagyok haver, vegyél le a töltőről :)) Ha más nem lesz, rátöltöm a koreai appot, ami visító női hangon, koreaiul prüttyögi, hogy "Tele vagyok, nem kérek többet!" :D Attól mindenki frászt kap, amikor meghallja (többek között én is ugrani szoktam, mint a szöcske)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#482) cidalain válasza Shinnokina (#481) üzenetére


cidalain
veterán

Nincs jelentosege ha tovabb marad a tolton. Hiaba mondjak ezt sokan, nincs megalapozva - mondjuk az amit en mondok, az ellenkezoje sincs, es ez a nezet is ugyanolyan nepszeru.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#483) Adamo_sx válasza Shinnokina (#481) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Nekem a fejlesztői ROM-mal
15%-ig piros
90%-ig sárga
90%-tól zöld

(#484) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

Shinnokina: Mi újság az ébresztővel?

http://shrimpland.hu/

(#485) kelzsoca válasza cidalain (#482) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az elektronika lekapcsolja a töltést, így nem számít meddig van a készülék csatlakoztatva az áramforráshoz.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#486) Shinnokina válasza Adamo_sx (#483) üzenetére


Shinnokina
tag

Nekem végig zöld. Legújabb fejlesztői van fenn.

Shrimplandhu az ébresztő lakattal működik, azóta minden nap megszólal, apró szépséghibája, hogy három-négy perccel előbb vagy később, mint a beállított időpont. :DDD

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#487) Shrimplandhu válasza kelzsoca (#485) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Van ahol meg azt olvastam (talán hvg.hu), hogy olyankor kicsit merül kicsit újratölt és ez megy egész éjjel ami nem jó (én is rajtahagyom amúgy éjjelre :) )

http://shrimpland.hu/

(#488) Shrimplandhu válasza Shinnokina (#486) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Erre egyszerű lenne azt mondani:Akkor jó! De az én csőrömet piszkálná az a pár perc :)

http://shrimpland.hu/

(#489) Tibor71 válasza Shrimplandhu (#488) üzenetére


Tibor71
csendes tag

Én kikapcsoltam a memória automatikus tisztítását, így nem kell lakat. Emellett be van állítva, hogy minden éjszaka kapcsoljon ki a készülék, majd reggel be. Ennél jobb memóriatisztítás nincs. Az elmúlt egy hétben minden reggel pontosan szólalt meg az ébresztő.

(#490) cidalain válasza kelzsoca (#485) üzenetére


cidalain
veterán

gyakorlatilag ezt mondom én is.
(csepptöltés van e benne? mert ez az érdekes, van aki szerint jó, van aki szerint ez károsítja az élettartamot)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#491) havri1 válasza cidalain (#490) üzenetére


havri1
félisten

Persze, aztán merül 1%-ot, visszatölti, megint merül, visszatölti, és csodálkozunk, hogy miért nem bír ki egy napot sem az 1 éves telefonunk / aksink..
Nem vagyok szakember, még csak villamosmérnök sem, de az évek alatt nagyon sok olvasnivaló volt ebben a témában. Többek között itt a PH-n is voltak jó leírások.
Egy biztos, nem tesz jót sem a folyamatos magas töltöttségi szint, sem az alacsony szint. A magas hőmérséklet, az alacsony hőmérséklet.
Nejem minden éjjel tölti a telefonját, előző készüléke 14 hónapos, és kuka az aksi. Nekem még 1 készülékembe se kellett akkumulátort cserélni, hogy ezek miatt, azt nem tudom, de tény, sose hagyom a töltőn, és 50%-nál már töltöm.
Laptop szintén..2009 es akkumulátor, 11% elhasználódás. (Természetesen szoftveres védelemmel, 70-90% között tölt csak)
Egy kis olvasnivaló:

Nézze csak: szinte biztos, hogy eddig ön is rosszul töltötte a telefonját

[ Szerkesztve ]

havri

(#492) sanzi89 válasza havri1 (#491) üzenetére


sanzi89
addikt

Tudsz esetleg adni valamilyen infót erről a szoftverről?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#493) Upo válasza havri1 (#491) üzenetére


Upo
addikt

Régen voltak még olyan akkuk, ahol úgyvolt beállítva az áramköre, hogy a benne levő cellákat eleve 80%-ig töltötte csak, és kifelé ezt jelezte 100%-nak. Igaz, hogy több cella kellett ugyanakkora kapacitáshoz, kicsit drágább is volt, viszont tartós, szerintem manapság ilyent már nem találunk. Némely notebooknál láttam szoftveres akkukímélést a gyári power management driverben, az is olyankor 80%-ig töltött, de a kijelzés is 80-ról ment utána lefelé. A töltőn hagyásról meg van olyan emlékem, hogy amikor elkezdték tömegesen kritizálni az IBM Tinkpadok akku kezelését, akkor hoztak ki olyan bios frissítéseket, hogy a teljes töltöttség után lekapcsolja a töltést, és csak akkor kapcsolja vissza, ha bizonyos szint alá csökkent (85-90%) a töltöttség.

Amúgy én is mindig ráteszem este tölteni és csak reggel veszem le, és ráteszem akkor is ha 70% fölött van, szeretek reggel teljes töltésről indulni. Soha nem ment még tönkre akkum 1 kivétellel, a Defy-m akkuja 3 éves korában eldobta magát, de az egy olyan széria volt abban az időben. A legrégebbi telóm ami még megvan, az az újonnan vásárolt Nokia 6310i, akkor vettem amikor még csúcsteló volt, az is megkapta minden vasárnap az éjszakás töltését, és a mai napig jó az akkuja. Lehet persze itt kukacoskodni a százalékokkal, de manapság amilyen a szokásos élettertama egy készüléknek, nem nagyon érdemes szenvedni vele. Az a lényeg, hogy használva legyen az akku. Ne tároljuk lemerülve, ne hagyjuk folyamatosan a töltőn (van akinek egész nap rajta van, ha feláll az asztaltól akkor húzza le, ha visszamegy akkor visszadugja), hanem kisütési és töltési ciklusok váltakozzanak, akkor nem nagyon lesz vele gond. Lehet hogy pár százalékkal kisebb lesz a kapacitása pár év múlva, mintha százaléknáciztam volna, de ennyit simán megér hogy ne kelljen ilyenekkel tökölődni. Ha meg tönkrement akkor párezerért van bele másik akku, pár évente ki lehet bírni...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#494) havri1 válasza sanzi89 (#492) üzenetére


havri1
félisten

Persze, Lenovo Power Manager.
Általában üzleti felső kategóriás notik alapban tudják.
Nagyon egyszerű a működése:
Az akkumulátor elektronikájában tárolja a szoftver a beállított értékeket, és aszerint tölti. Csak akkor törli, ha a szoftver felülírja. Tehát cserélhetsz oprendszert stb, az aksi tárolja.

Elnézést az offért!

(#493) Upo: Egyetértek. Nem nagy tétel, de én szeretek vigyázni minden műszaki cikkemre, még az aksikra is:)

[ Szerkesztve ]

havri

(#495) cidalain válasza havri1 (#491) üzenetére


cidalain
veterán

pontosan az ilyen bulvár cikkekre kell gondolni, hogy majd ők jól megmondják mit kell csinálni.
érdekes módon a villamos és gépészmérnökök pont rosszul tudják mind.
2 éves okostelefonom van, 6 napig bírja még ma is az akkuja. ha lemerül felcseszem tölteni éjjel reggel le. nem kelek fel hajnal 4-kor lehúzni. amikor megvettem akkor is ennyit bírt.

akku elhasználódás: honnan a pékből tudod hogy mekkora az elhasználódása az akkunak?
ugyanis ehhez a következőkre van szükség:
1. vadonat új maxra töltött akku
2. az akkut minimumra merítve mennyi mA áram jön ki belőle - szám megjegyez
3. használt akku (ugyanaz, csak már 1-2 év múlva) maxra töltve
4. használt minimumra merítve - mA megjegyez

na a kettő számot már össze lehet hasonlítani. új korában 1000 mA vehető ki belőle használtan 800, akkor 80%-os az akku, azaz 20%-os az elhasználódás. ez a szakszerű mérés.
minden más csak becsült érték, és az nem pontos, így felesleges azzal bármit is alátámasztani.

A témát részemről be is fejezem. a lényeg hogy töltse mindenki úgy, ahogy jónak látja. Az a legfontosabb hogy a másiknak ne akarja megmondani hogy a másik hogyan töltse.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#496) Shinnokina válasza havri1 (#491) üzenetére


Shinnokina
tag

"Új telefon vásárlásakor a legtöbben még mindig igyekeznek “formázni” az akkumulátort, azaz egy napig is töltőn hagyják – pedig ezt már régen túlhaladta a technológia fejlődése"

Ennek ellenére a telefonok használati útmutatóját akkor elfelejtik átírni, nekem ugyanis eddig minden telefonoméban benne volt, hogy tölteni kell x óráig. A xiaomi papírjain is rajta van :DD Mondjuk én nem szoktam, csak feltöltöm százra és kész.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#497) Upo válasza havri1 (#494) üzenetére


Upo
addikt

Én is vigyázok rájuk, teljesen makulátlanok, de annyira elhanyagolhatóan minimális a különbség az én használati módomhoz képest, hogy ezért a kényelmemet nem vagyok hajlandó feláldozni, hiszen ezért van az egész technika, nem én őérte.
Persze az sem mindegy, hogy a kivett teljesítményt vagy az élettartamot akarjuk maximalizálni, mindig vannak különféle szempontok. Pl. ha egy akkupakkot nem töltök elég nagy árammal, akkor kisebb lesz a belőle kivehető teljesítmény, de ezekhez már olyan területekre kell menni, ahol versenyszerűen használnak akkupakkokat (pl. komoly modellező versenyzők), ott győzelem vagy bukás múlhat rajta. De ez már nagyon-nagyon off...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#498) cidalain


cidalain
veterán

régen a formázás azt jelentette, hogy fél nap töltő, totál lemerítés. és ezt a ciklust háromszor...
az hogy valami feltöltök, majd utána az intelligens töltő és akku áramkor segítségével csepptöltöm, az nem formázás. fú de nagyon off lett.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#499) Bocsidee


Bocsidee
tag

Szerintem meg teljesen fölösleges kalkulálni, hogy mi a jó az akkunak, amikor 2e ftból lehet új akkut venni. És a mai okos telók nem húzzák sokáig... 2-3 év és már fájdalmas lesz használni.

(#500) helixP válasza Bocsidee (#499) üzenetére


helixP
nagyúr

Ezt akartam mondani: két év után 4000 Ft... jajj-jajj.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.