Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) helixP válasza solfilo (#50) üzenetére


helixP
nagyúr

Részemről Cyanogen11-gyel használom, annak a stock alkalmazásával, vagy Google camerával.

(#52) solfilo válasza helixP (#51) üzenetére


solfilo
veterán

Jó ötlet, eszembe sem jutott, hogy feltegyek másik kameraszoftvert. :B

solfilo

(#53) balika011 válasza kelzsoca (#46) üzenetére


balika011
senior tag

A HM2014811 a WCDMA modell, a 2014813 A TD-SCDMA papíron. Gyakorlatban már nem nagyon van így.
Részletesebben: [link]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#54) SSlyTR válasza helixP (#48) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Ezzel csak annyi a gond, hogy az irodában kb mindenkinek megy a 4G a telóján itt pesten. Nemrég váltott át a cég vodára, mindenkinek vodás előfizuja lett 4G-vel. És az a tapasztalat, hogy sokkal gyorsabb normál böngészésnél is. Vagyis igen számít, hogy tudja-e a teló. Az meg egy másik dolog, hogy a 3G-t már nem fogják fejleszteni, hanem a 4G-t erőltetik, abban van a potenciál. Szóval az olyan kijelentések, hogy 3G (3.5G) sincs normálisan, mit akarunk 4G-vel, elég maradiak.
De akkor erről a telóról lehúzhatjuk, hogy tudja a 4G-t.

Nekem most hongmim van (az eredeti redmi) és csak azért gondolkozok a lecserélésén, mert az aksija nagyon gyenge, az újabb szoftver rajta folyton fagy (a régi nagyon stabil volt, de ott is volt 1-2 bug) és mert szilánkosra van törve a kijelzője. Így nem javíttatom meg, meg nem telepítgetem, átpartícioálni stb...

Mi a tapasztalatotok az aksival? Kb mennyi ideig bírja?

szerk.: most tanulmányozom, amit a kollega az előttem lévő HSZ-ben küldött.

[ Szerkesztve ]

(#55) helixP válasza SSlyTR (#54) üzenetére


helixP
nagyúr

Egy nap simán, kettő is beleférhet 2 kártyás használattal, két e-mailfiókkal, közepes telefonnal, zenehallgatással.

(#56) KDSH


KDSH
tag

Sziasztok!

Erre a telefonra melyik romot érdemes felrakni? Én személy szerint az 5.8.6-os vagyula-féle romot gondoltam. Esetleg van ennél stabilabb?

(#57) SSlyTR válasza balika011 (#53) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Tulajdonképpen a magyar vodával ez kb azt jelentené, hogy csak városokban van 3G-4G, azon kívűl meg semmi?

(#58) helixP válasza SSlyTR (#57) üzenetére


helixP
nagyúr

Papíron igen, de fentebb írtam, hogy tényleg csak a legelhagyottabb helyeken nem fogtam vele H, vagy H+-t.

(#59) SSlyTR válasza helixP (#58) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

De 4G-nek kellett volna lenni városon belül. Neked pro van?

(#60) sanzi89


sanzi89
addikt

Úgy néz ki, hogy pár napon belül lecserélésre kerül a régi Nokia E52-e mobilom egy Xiaomi Redmi 2 Pro-ra a Gearbest-től 130 dollárért. A kérdésem az volna, hogy miként tudnám lementeni a gyári romot, valamint az IMEI adatokat? A család többi Lenovo telefonjával ez volt az első lépés, amit a CWM Recovery-vel gyönyörűen meg is tudtam csinálni. Itt miként lehetne ezt megoldani?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#61) helixP válasza SSlyTR (#59) üzenetére


helixP
nagyúr

813-as 2 gigás van. Tudom, hogy kéne, be is van állítva az LTE preferált, de nem láttam még rajta 4G-t. Mondjuk engem kevéssé zavar, amikor a T-s kártyámon kipróbáltam a 4G-t nagy különbséget nem vettem észre a H+ és a 4G közt.

sanzi89: Ugyanúgy. Tervben van egy 0. Hsz összehozása, abban benne lesz ez is, de a MIUI.hu-n van fent egy nagyon jó recovery telepítő alkalmazás.Itt van a 813-ashoz, van 811-eshez is.

[ Szerkesztve ]

(#62) sanzi89 válasza helixP (#61) üzenetére


sanzi89
addikt

Nagyon köszönöm, ha megérkezik a teló átrágom magam!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#63) KDSH válasza KDSH (#56) üzenetére


KDSH
tag

Erre esetleg valaki?

(#64) helixP válasza KDSH (#63) üzenetére


helixP
nagyúr

Ha szereted a MIUI-t, szerintem nem érdemes bolygatni azt, ami rajta van, ha tökéletesen magyarítva van minden része. Heti frissítés van rá, ahol reszelgetik szépen.
Ha más Rom-ot szeretsz, én a CM 11-et használom egy hete és nagyon stabil, jó.

[ Szerkesztve ]

(#65) KDSH válasza helixP (#64) üzenetére


KDSH
tag

Kösz a gyors válaszért!
Igen, szerintem maradnék a MIUI-nál már csak azért is mert ahhoz gondolom nem kell cwm meg hasonlók. De úgy gondoltam, mivel nem szeretnék frissítgetni feltennék egy romot ami működik aztán többet nem is bolygatnám. Ezek a heti frissítések fejlesztői romok ha jól tudom és csak az a problémám vele, hogy random eldobják a mobilhálózatot meg újra bekérik a PIN kódot. Külföldi MIUI fórumon is azt mondták ez a többivel is így van. A vagyula féle romokkal kapcsolatban nincs semmi tapasztalatod?
Amúgy a mostani (5.4.24 - ezzel jött) 99% magyar, csak 1-2 angol mondat van benne.

[ Szerkesztve ]

(#66) helixP válasza KDSH (#65) üzenetére


helixP
nagyúr

Amíg MIUI-ztam, egyszer sem jött elő az említett probléma, és a feleségem 1/8-casán sem jött még elő tavasz óta.
Vagyula romokat nem próbáltam.

(#67) hbarnabas01 válasza KDSH (#65) üzenetére


hbarnabas01
tag

5.4.24 van rajta? Az nagyon régi, ennyire nem szeretnéd frissíteni? 5.9.1 a legfrissebb...

MIUIHU ROM-mal nincs tapasztalatom, multit használok, de semmi bajom vele.

(#68) pető bá' válasza sanzi89 (#60) üzenetére


pető bá'
őstag

innen rendeltem, ugyanennyiért, most megy a VÁM+ÁFA ügyintézés.. egy próbát megér, de nem jövök ki (sokkal) jobban, mintha EU-s raktárból venném..ha még nem rendeltél, gondold át! ;)

"... and I hope you have a great day!"

(#69) SárkánySzív


SárkánySzív
aktív tag

Visszatérős...

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#70) bach66


bach66
tag

Ezzel kapcsolatban tudna valaki segíteni???

Előre is köszönöm!

(#71) hbarnabas01 válasza bach66 (#70) üzenetére


hbarnabas01
tag

A 3.-ra:
Nyomd meg az alkalmazásválót (a piros gombok közül a bal oldali) és a nem bezárni kívánt alkalmazás ikonját húzd lefelé. Megjelenik rajta egy kis lakat.
Próbáld ki így! :)

(#72) bach66 válasza hbarnabas01 (#71) üzenetére


bach66
tag

Kösz, én is rátaláltam erre, próbáltam is, de nem mindig maradt a memóriában az, amit így "lelakatoltam".

(#73) Bocsidee válasza bach66 (#70) üzenetére


Bocsidee
tag

Az alkalmazás kezelőbe be van téve az automatikus indítás meg a felugróablakok. Lehet számít valamit ennél. Meg esetleg jogokat adni neki ugyanitt.

(#74) hbarnabas01 válasza bach66 (#72) üzenetére


hbarnabas01
tag

Na, tudtam, hogy már valahol láttam :)
Biztonság alkalmazás --> Beállítások --> Tisztítás a képernyőzáron --> Nincs

vagy ugyanez más úton:

Beállítások --> Rendszeralkalmazások --> Biztonság --> Tisztítás a képernyőzáron --> Nincs

Szerintem ezt keresed ;)

(#75) Bocsidee válasza hbarnabas01 (#74) üzenetére


Bocsidee
tag

Már pár éve MIUI-t használok, de ezt a menüt még nem vettem észre a biztonságban. Mindig tanul az ember.

(#76) SSlyTR válasza pető bá' (#68) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Ha jól nézem még 2 dollárral olcsóbb is az eu-ból rendelve. Persze még 9 dollár szállítás, de az es vészes így. Ha EU-s raktárból rendelem kell még adózni utána? A kíni rendeléssel tisztában vagyok, de EU-sal nem. :)

Esetleg ismerték még megbízható EU-s rendelési áruházakat?

[ Szerkesztve ]

(#77) KDSH válasza helixP (#66) üzenetére


KDSH
tag

Értem, köszi.

(#67) hbarnabas01: Múlt héten kaptam meg, azt írja 5.4.24 fejlesztői. Amit Te használsz multi, az az amit az automatikus frissítés app is letölt ha belemész? Az most 5.8.27-et ír, hogy frissítene. Ha valaki nem frissít akkor mi történik amúgy?

(#78) Nkboy válasza KDSH (#77) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nem történik semmi. Ha megvagy elégedve a jelenlegivel, akkor nem muszáj frissíteni.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#79) birooo


birooo
tag

Hello

Mi lehet annak az oka, hogy a GPS bekapcsolás után sem az IGO, sem a többi gps-t használó progi nem tudja fevenni a gps jelét? GPS tesztert indítva, pár másodperc és 8 műholdat talál, abból legalább 5 zöld és NO FIX jelzés nem változik. Frissítés ma volt 5.8.27-re.

(#80) bach66 válasza hbarnabas01 (#74) üzenetére


bach66
tag

Kösz a választ!

Igazából ezt is megtaláltam, de nekem az kellene, hogy tisztítson, de ne mindent, hanem lehessen kivételeket beállítani.

Ezt találtam:
Beállítások > Biztonság > Modulbeállításokon belül: Tisztító:
Itt a beállítások között van olyan, hogy "Kivételek listája" (magyarázó szöveg: "Tisztításkor a kivételekben szereplő elemek figyelmen kívül hagyása") - Na pont ez kell nekem!

DE: ha rámegyek, akkor üres a lista, és csak egy "Törlés" gomb van. Nem tudok hozzáadni a kivételekhez csak törölni???

Továbbá:
Ugyanitt a "További beállítások"-nál mit jelent az az opció, hogy "Gyorsítótár bővítése"? Mi van akor, ha ez be van kapcsolva?

(#81) hbarnabas01 válasza bach66 (#80) üzenetére


hbarnabas01
tag

Az a funkció nem tudom, hogy működik, nem jöttem rá.

(#82) tom120514 válasza helixP (#51) üzenetére


tom120514
őstag

Hali,

a CM jó ezen a telefonon ezek szerint?
Megmondom őszintén, a MIUI nem tetszik - megrendeltem és a vas jó szerintem, egy ideig elég lenne, de még sosem láttam ezt a rendszert és kipróbálva nem jön be. Jobb lenne a "normál" Android nekem :)

Köszi előre is!

Never go full retard.

(#83) helixP válasza tom120514 (#82) üzenetére


helixP
nagyúr

Ugyan így voltam, mint Te. Nem rossz a MIUI, de nekem túl "agresszív", mindenre saját megoldása van, erőlteti a kínai dolgait, és nagyon sok mindenbe beleszól (App letöltés, mobiladat forgalom stb.). A CM-et meg világéletemben szerettem, hiányzott is a korábbi MTK-s telefonjaimról.

Kicsit előre dolgozva az 1.hsz.-hez:

CM11 felrakás (köszönöm a segítséget balikának)

-1. Biztonsági másolatot csinálsz a jelenlegi rendszerről
0. Megbizonyosodsz róla, hogy a driverek rendben vannak

Ha 813-asod van akkor: (Ha 811-es, akkor elég a 4-es ponttól).

1. Leszeded a MIUI.-hu ról a 811-es recovery telepítőjét, innen. A legfrissebb CM-romot, és a legfrisseb Gapps-et, rámásolod az SD-re.
2. Fastboot módban bebootolsz (power és hangerő LE), majd ha kijött a robotot szerelő MIUI kabala, rákötöd a telefonodat a gépre.
3. Elindítod a 811-es recovery telepítőt és értelem szerűen telepíted vagy a TWRP-t, vagy a CWM-et. Reco módban indul újra telefon.
4. Teljes wipe és cache törlés
5. Install Zip. Cm11, aztán install Zip. gapps.
6. Indítod a rendszert, örülsz.

Megjegyzés: a telefon 811-esnek fog innentől látszódni, de a linkelt CM-nek ez nem gond, mert nem írja át a "modem"-et (ami egy dos-os floppylemezképfájl, amiben van rengeteg firmware. Pl.: Wifi, RIL).
Ha ezek után MIUI-t raknál fel, akkor előtte a 813-as recojával a 813-asra készült MIUI romot kell feltenni (én személy szerint pl. csak ezek után mernék restore-t nyomni backupból).

Egy ismert bug: telepített CM-témákat nem tudtam uninstallni, mert rebootot dob.

Felelősséget persze nem vállalok az okozott hibákért, stb, stb., nekem sikerült így, ezzel a Reco-val, ezzel a CM-mel, nem kizárt, hogy más Rommal is megy a játék.

[ Szerkesztve ]

(#84) tom120514 válasza helixP (#83) üzenetére


tom120514
őstag

Szia,

nagyon köszönöm, a leírtak alapján lehet hogy marad :)

Annyiban könnyű lenne, hogy egy gyári visszaállítást csináltam, mert vissza akartam küldeni (netes vásárlás) és visszakérni az árát, vagyis nincs rajta semmim, gyári állapot, nincs mit menteni - a rámásolást is a belső memóriára kell, ugye, nem kell SD bele?

Ami mellette szól, hogy ez az a méret ami még OK nekem és a 2 GB RAM is jó lenne, mert most egy LG-vel küzdök és laggol nagyon... ráadásul csak ezt találtam, ami megfelelő kijelzőmérettel nem tepsi még...

Azt megmondanád légyszi, hogy stabil-rendes-e a CM? Munkához kell a telefon, folyamatos elérhetőség, stabil WIFI és mobilnetkapcsolat kell - a többi (ROM, kamera stb.) csak hab a tortán :)

Ja, ha felteszem ezt akkor már ne akarjam visszaküldeni, gari ugrik? Régen volt már, nem emlékszem, mi a dolog vele - még Defy+-on használtam CM-et, azóta gyárikkal nyomom :)

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#85) helixP válasza tom120514 (#84) üzenetére


helixP
nagyúr

Lehet belső SD-re is, recoból ki tudod választani, hogy honnan tallózol.
Atomstabil, nagyon gyors: én is munkára használom, nem engedhetnék magamnak meg instabil telefont.
Visszaküldeni mindenképp' úgy küldd, hogy visszamókolsz mindent. Gyári Rom-ot, gyári Reco-t (reco visszarakásban segít a 811-es és 813-ashoz csinált recovery felrakó program, mert a MIUI-féle recot is vissza lehet vele rakni).

mért akarod amúgy visszaküldeni? Csak a MIUI miatt?

[ Szerkesztve ]

(#86) tom120514 válasza helixP (#85) üzenetére


tom120514
őstag

Szia,

egyelőre igen, mert a méret OK, a vas elolvasás és az általad írtak alapján rendben van. Megérkezett bekapcsoltam és fél napot nyomogattam, de nem tetszett...

Nem is értem magamat, mér a postára indultam, mikor olvastam a hozzászólásodat és akkor esett le, hogy nem kötelező a gyári ROM - el vagyok kényelmesedve... :D

Na, akkor megcsinálom szerintem holnap reggel és hajrá, ezer hála!!! :R

Never go full retard.

(#87) Viper26


Viper26
nagyúr

Van róla info, hogy mikor kap 5.x verziót a készülék?

iPhone 14 | FR955

(#88) calamites válasza Viper26 (#87) üzenetére


calamites
őstag

A xiaominál valamiért nem erőltetik a MIUI-ban a nyalókát.

(#89) Bocsidee válasza calamites (#88) üzenetére


Bocsidee
tag

A 4.4-gyel is így volt. Olyan mintha másodlagos lenne nekik az alap android verzió. Szerintem a MIUI esetében nem is annyira releváns, mert attól ugyanúgy újul, hogy az alap ugyanaz. A neves márkák, meg csak tolják az új droidot, de semmi lényegi nem változik. Pl LG G2 esetében a 4.4 és az 5.0.2 között semmi funkcionális eltérés nincs, de semmi... csak másképp néz ki. Az ilyennek nincs sok értelme, csak akkor ha az optimalizáltság javul.

(#90) calamites válasza Bocsidee (#89) üzenetére


calamites
őstag

Mi kaptunk a LG tabra nyalókát, azóta szarakodik is sokat. Főleg az akksi visszajelzés.

(#91) Tibor71


Tibor71
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan teljesít a telefon gps-e? Belvárosban, magas házak között lehet vele navigálni, vagy elveszíti a jelet? Előfordul, hogy pl. álló autóban egyszer csak máshova tesz?

[ Szerkesztve ]

(#92) helixP válasza Tibor71 (#91) üzenetére


helixP
nagyúr

Nálam, és egy családban lévő 1/8-casnál gyönyörűen megy, kocsiban is alkalmas navigációra, nem is kell "kitenni az ablakba".
Az iránytű viszont néha meg tud hülyülni, de elmúlik.

(#93) tom120514 válasza helixP (#83) üzenetére


tom120514
őstag

Letöltöttem, rámásoltam, de fastbootba bootolás után hiába kötöm a gépre, nem történik semmi, segítséget kérek, ,mit csinálok rosszul vagy mi maradt ki?

Drivert innen szedtem le, Redmi 2 Prime-hoz valót, ez lehet a probléma?

http://androidxda.com/download-xiaomi-usb-drivers

Ha normál módon bekapcsolva rádugom a gépre, gyorsan felismeri és látom az intézőben...

:F

Never go full retard.

(#94) helixP válasza tom120514 (#93) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem is kell, hogy akármi is történjen. Fastboot mód kívülről úgy így néz ki. Ha ezt látod, tedd a gépre, várj egy kicsit és indíthatod az 811 reco feltevő exe-t.
Ekkor jön ez a kép, ahol először 3-ast, majd 2-est nyomsz.

[ Szerkesztve ]

(#95) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A Xiaomi Redmi 2 pro telefonhoz hol található magyar nyelvű használati útmutató? Előre is köszi a segítséget

(#96) tom120514 válasza helixP (#94) üzenetére


tom120514
őstag

Köszönöm, bénázok :)

Újraindult, csináltam egy backup to /sdcard mentést, ez ugye most a gyári rendszerem mentése?

A wipe és cahe törlés után meglesz még ez a mentés vagy ezt is törli?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#97) tom120514 válasza tom120514 (#96) üzenetére


tom120514
őstag

Nem adtam fel, szépen szalad a CM11, ezer hála!!! :DD :R

Never go full retard.

(#98) helixP válasza tom120514 (#97) üzenetére


helixP
nagyúr

Mentsd le egy számítógépre, egyéb adathordozóra a CWM-mentésedet, hogy meglegyen!
Jó bizony a CM ;)

[ Szerkesztve ]

(#99) tom120514 válasza helixP (#98) üzenetére


tom120514
őstag

Köszi - azt olvastam, megmarad a wipe után, de tuti ami fix, csináltam egy mentést egy SD-re, amit elteszek egy zárható zacskóba a telefon dobozába + a gépre is felmásoltam... talán kicsit túlbiztosítottam :K

Never go full retard.

(#100) tom120514 válasza tom120514 (#99) üzenetére


tom120514
őstag

Ma ráértem és próbálgattam a CM 11-gyel, nekem tetszik. Gyors, belakva a szokásos appokkal 1 GB feletti szabad RAM (és ami fontosabb az ilyen számoknál az, hogy gyors, gördülékeny, pikk-pakk történik minden), SD-t nem is teszek bele, mert a szabadon maradó majdnem 11 GB tárhely (úgy, hogy még rajta vannak a CM telepítés fájljai meg egy MIUI mentés is) nekem elég lesz, ha megtelik, szerintem ideje takarítani :D

A Telenor 4G-ről tudok nyilatkozni - kiírja, hogy megtalálja de gyengének látszik, a Speedtest szerint pedig nem gyorsabb a H+-nál itt, Budapest külső kerületében. Nekem elég, de aki sebességfüggő vagy olyasmit használ, erről jó, ha tud.

VIssza akartam küldeni mert a MIUI nem tetszett, de hála az itteni segítségnek CM-mel szerintem ár-érték arnyban nagyon jó cucc.

Az akksira leszek még kíváncsi - engem nem érkedel, menn yit bír, ha nem nyúlok hozzá, mert nem arra van, az alábbi szerintem ígéretes, egy normál napon megbízható lesz.
A jelenlegi 22%-os töltöttséget az alábbiakkal értem el:
11 perc hanghívás
folyamatos WIFI kapcsolat
3 Speedtest mérés (ebből kettő mobilneten)
ami szerintem a lényeg, több, mint 4 és fél óra kijelzőidő
sok-sok böngészés (Chrome-on kb 90 MB forgalom)

Egy hiba amit tapasztaltam eddig: az értesítési LED-et nem tudtam működésre bírni, de még próbálom, lehet hogy user error.

Never go full retard.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.