Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) SárkánySzív válasza RocknRoller (#300) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Többen is rendeltünk mostanság az EUStock -tól telót, gyors szállítás, és ugyancsak készségesek.
Az enyém is innen lett rendelve, ezen a héten Kedden kaptam meg.
Fura egyébként hogy kinek milyen ROM van rajta. Nekem a MIUI 5.8.6 verzióval jött, de van akinek meg már az újabb van rajta.
Ha nem laktam volna be csinálnék egy tiszta telepítést, de így nincs kedvem hozzá, meg aztán így is teljesen jól műszik.
Van akinek jó a tapasztalata az újabb ROM verzióval?
GPS, és általában... ?

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#302) tévelygő válasza RocknRoller (#300) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Igen a többség innen rendeli! Egy év valós garancia,megbízható háttér.
Nem a hardverapró-ról, hanem a honlapjukról: [link]

Sony RX 10

(#303) Shinnokina válasza SárkánySzív (#301) üzenetére


Shinnokina
tag

Nekem is kedden jött meg, az enyémen is 5.8.6 volt, mondjuk nekem tegnap jelezte a telefon, hogy elérhető frissítés és hát gondoltam felrakom most, amíg még friss, ha gond van vele, akkor most derüljön ki, ne két hónap belakás után. :) Eddig nekem jó a frissítéssel. Lekopogom.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#304) Shinnokina


Shinnokina
tag

Egyébként, nézegettem a témákat, ez a "téma" dolog csak háttérképcserét jelent a legtöbbnél? Láttam mondjuk olyat, ahol más volt az ikonok stílusa, de soknál tök ugyanolyan volt az ikonok kinézete, mint az alapban. Ezek a custom témák is működnek saját háttérképpel, ugye? (Nem adom G-Dragont, semmilyen iOS-szimuláns háttérért :D)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#305) Bocsidee válasza Shinnokina (#304) üzenetére


Bocsidee
tag

A téma általában mindent megváltoztat, a betűtípust nem nagyon szokta.
Viszont a témákat lehet mixelni tetszés szerint. A téma alkalmazás kategória menüpont legalján van a téma szerkesztése. Nekem általában 2-3 témából van összerakva 1 értelmes+háttér.

[ Szerkesztve ]

(#306) SárkánySzív válasza Shinnokina (#303) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Nekem is jelezte egyből, már Kedden a frissítési lehetőséget; sőt azóta egyfolytában jelzi. Jól megy minden vele? GPS meg ilyesmi.
Előrébb azt olvastam hogy jobb tiszta telepítéssel felrakni, meg valaki írta hogy a GPS azóta nem megy neki.
Persze ez lehet más miatt is.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#307) calamites válasza SárkánySzív (#306) üzenetére


calamites
őstag

Nem kell minden frissítésnél tiszta telepítés. Én a MI3-on kb havonta másfél havonta frissítek, de mindig CWM-en keresztül.

(#308) Shinnokina válasza SárkánySzív (#306) üzenetére


Shinnokina
tag

GPS-t én nem nagyon használom, max google maps-en ha muszáj (nincs kocsim, így navgálásra én nem használom a telefonomat). Most bekapcsoltam, belőtte azonnal a tartózkodási helyemet google mapsen milliméter pontossággal. Persze, hogy hosszú távon műxik-e, nem tudom megmondani. Frissítés óta nem tapasztaltam hibát még. Mondjuk a Note3 lollifrissnél is csak úgy két hét után kezdtek jelentkezni a problémák..

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#309) juuzer


juuzer
addikt

RocknRoller

Csatlakozom az előttem szólókhoz, az EUStocktól érdemes rendelni, gyorsan kiszállítják és Pesten van a szervíz :)

A ROM-mal kapcsolatban nem tudok nyitalkozni, azt hiszem nekem 5.8.6-tal szállították talán, de már az 5.9.1 fut a kis saomin :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#310) Gorbeee


Gorbeee
tag

+1 az eustocknak. :) Nagyon jó áron, gyorsan és pontosan szállítottak. Telefonos egyeztetés alkalmával segítőkészek és udvariasak voltak. :) :R

Udv. Gorbeee

(#311) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

A google billentyuzetet hogy tudnam kinyirni? Swiftkey-t hasznàlok de hiaba àllitom be a google-s pàr percenkènt visszaàllitja magàt...

http://shrimpland.hu/

(#312) Shinnokina


Shinnokina
tag

Ti tapasztaltok olyat, hogy nem szól az ébresztőóra? A héten minden nap elaludtam emiatt. Egyszerűen nem kapcsol be, pedig be van állítva és mutatja is, hogy x óra van hátra a következő ébresztésig.. :F

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#313) havri1 válasza Shinnokina (#312) üzenetére


havri1
félisten

Te frissítés után csináltál wipe - ot?

havri

(#314) SárkánySzív válasza Shinnokina (#312) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Nekem jól megy, ébreszt amikor kell!

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#315) Shinnokina válasza havri1 (#313) üzenetére


Shinnokina
tag

Nem... most azért minden heti frissítés után nem fogom lenullázni a készüléket... Telefont vettem, nem kísérleti eszközt.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#316) calamites válasza Shinnokina (#315) üzenetére


calamites
őstag

Wipe cache, wipe dalvik cache nem nullázza le. Ennyi kell csak. Wipe all data nem kell.

(#317) havri1 válasza Shinnokina (#315) üzenetére


havri1
félisten

Fentebb a válasz.
Recoverybe cache elég, és "kötelező'.

[ Szerkesztve ]

havri

(#318) Shinnokina válasza havri1 (#317) üzenetére


Shinnokina
tag

Megcsináltam. :) Meglátjuk, hogy kijavítja-e az órát. Érdekes rendszer ez a MIUI.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#319) havri1 válasza Shinnokina (#318) üzenetére


havri1
félisten

Ez nem MIUI probléma, hanem android. Minden frissítés után kell a wipe cache.
Főverzió ugrásnál meg wipe all. (telepítés után)

Próbáld ki az ébresztőt most, ne reggel..

[ Szerkesztve ]

havri

(#320) Shinnokina válasza havri1 (#319) üzenetére


Shinnokina
tag

Most hiába próbálom ki, megtettem korábban is, hogy pár percre előreállítottam, úgy működik. Rendes ébresztéskor viszont kussol. Max hangerőre van állítva, az se lehet, hogy nem ébredek fel rá...

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#321) havri1 válasza Shinnokina (#320) üzenetére


havri1
félisten

Csendes üzemmód és hasonló?

havri

(#322) Nkboy válasza havri1 (#319) üzenetére


Nkboy
senior tag

Miért kell a wipe cache, frissítés után?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#323) havri1 válasza Nkboy (#322) üzenetére


havri1
félisten

Mert a régi rendszerből maradhatnak szemetek, maradványok, amik az új rendszer működését negatívan befolyásolhatják.

havri

(#324) Shinnokina válasza havri1 (#321) üzenetére


Shinnokina
tag

Nem szoktam használni a csendes üzemmódot, csak moziban :)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#325) helixP válasza Shinnokina (#324) üzenetére


helixP
nagyúr

Próbálj meg biztos ami biztos alapon egy másik ébresztőt is feltenni a Play-ről ;)

(#326) korkeadk


korkeadk
csendes újonc

Sziasztok!
Szeretnék egy ilyen telót rendelni és az a kérdésem, hogy honnan lehetne a legolcsóbban kihozni az árát?
Hallottam a pandawill-nek egy fura opciójáról (Import Tax & VAT Insurance), de nem teljesen világos, hogy hogyan műkösik ez.
Valaki segítene?

(#327) zluspai válasza korkeadk (#326) üzenetére


zluspai
csendes újonc

Legolcsóbb: én a gearbest.com-ról vettem az EU warehouse-ból 135 USD szállítással, vám-áfa nincs mivel EU-ból, 1 hét alatt meghozza a futár.
Apropó: telefon összehasonlításra és legolcsóbb árra itt egy jó site: http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-2-2gb

(#328) Shinnokina válasza zluspai (#327) üzenetére


Shinnokina
tag

Csak az macerásabb, ha érvényesíteni akarod a garanciát, küldheted drága pénzen vissza hozzájuk, a szállítási díjat nem fizetik ki. Én eustockról rendeltem, egy tizessel volt drágább, de Budapesten van szervízük.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#329) havri1 válasza Shinnokina (#328) üzenetére


havri1
félisten

Ez azért nem így van.
Ha PayPallal fizetett, akkor évente 12 alkalommal, alkalmanként 9300 ft-ig a PayPal visszatéríti a szállítási költséget.
Leírás

[ Szerkesztve ]

havri

(#330) helixP válasza havri1 (#329) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez így van, de azért macerásabbnak még így is macerásabb ;)

Más: Nálatok is úgy van, hogy ha "végtelenbe" fókuszálsz, mondjuk tájképnél, pláne problémás fényviszonyok között (félhomály, gegen) akkor néha küzd a helyes fókusz megtalálásával?
Valamint: a HDR funkcióval Ti hogy' álltok? Mintha nem lenne túl erőteljes hatása...
Amúgy elégedett vagy vele nagyon, frissítettem a képtáramat is :)
(Ugyan CM-mel használom, de MIUI-n is észrevettem.)

[ Szerkesztve ]

(#331) zluspai válasza Shinnokina (#328) üzenetére


zluspai
csendes újonc

Csak megkérdezném, hogy mi a valószínűsége hogy mondjuk 1 éven belül elromlik a telefon, illetve nektek hányszor romlott el egy elektronikai cikk - telefon, számítógép és hasonló- a garanciaidőn belül? (leejtés és hasonlók nem számít...)

Ha viszonylag elfogadható minőségű gyártótól veszel ennek az esélye nagyon kicsi - merem remélni a xiaomi ilyen a hírek alapján.

Hogy kinek mit ér meg ez a kockázat azt dontse el maga, engem a 20% felár meggyőzött...

(#332) calamites válasza zluspai (#331) üzenetére


calamites
őstag

Nekem az LG tabot 72 órán belül ki kellett cserélni, most 1 éven belül megy gariban szervizbe.

(#333) helixP válasza zluspai (#331) üzenetére


helixP
nagyúr

Mi a valószínűsége? 50-50%: vagy elromlik, vagy nem. Nem érdemes ilyenen filózni: gyártótól, terméktől függetlenül akármikor, akármivel lehet garis probléma.
Még úgy is, hogy nekem eddig egy Xiaomi termékem sem romlott el, és ha jól emlékszem eddig topic szinten csak 1 db gariztatási dolog merült fel.

Szóval, Te tudod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#334) Shinnokina válasza zluspai (#331) üzenetére


Shinnokina
tag

Ezt sosem lehet tudni. Nekem volt Sony laptopom, amit egy héten belül szervizeltetni kellett, majd visszaküldték hibásan és újabb kör, majd kb fél év múlva újabb kör (hardverhiba). Ugyanakkor az Asus laptopom 3 éve megvan és sosem volt szervízben. A Note3 készülékem garanciája jövőre jár le, most először lesz megnézetve, kihívtam a házhoz járú garanciaszervízt, mert a lolli tönkrevágta a készüléket. Ha nem lenne a garanciám, most szívnék a 170 ezres készülékkel rendesen. Mindenki maga dönti el, hogy neki mi a jó, de olyan nincs, hogy egy márka sosem romlik el garanciaidőn belül. Akármennyire híres vagy kiemelkedő minőségű is egy márka, hiba mindig lehet a gépezetben, olyan ember tervezte készüléket még nem találtak fel, ami nem romlik el. :) Nyilván az a te dolgod, hogy akarsz-e fizetni egy plusz szolgáltatásért vagy sem.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#335) Shinnokina válasza havri1 (#329) üzenetére


Shinnokina
tag

Bocs, de az nem a garanciális javításra vonatkozik. Ha refund, azaz ha nem vagy elégedett a termékkel és visszaküldöd (végelegesen), megtértik a postaköltség árát és ezt 12 rendeléssel játszhatod el egy éven belül. nem azt jelenti, hogy külöd javíttatni a szolgáltatóhoz és azt neked a paypal majd kifizeti :) [link] Ezen flül gearbest terms and conditions: [link] "buyers can return items for free repairs. Buyers pay the shipping fees for sending the item back". Én mindig, mindenütt elolvasom a terms and conditionst vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#336) havri1 válasza Shinnokina (#335) üzenetére


havri1
félisten

Nem fogok vitatkozni, vedd meg a következő telefonod is itthon , és javíttasd a Bp-i szervizben.
:R

Többieknek:

Természetesen működik a PayPal visszatérítés garanciális javításra is, de minden esetben szükség van azokra az adatokra, amik az űrlapba kellenek.
(A Gearbest feltételei meg valósak, természetesen a vásárló fizeti a visszaküldést, amit a vásárló meg visszakap a PayPal-tól...)

[ Szerkesztve ]

havri

(#337) Upo válasza havri1 (#336) üzenetére


Upo
addikt

Mellékesen a +10e-ből kijön 3 visszaküldés ára, és lehet hogy előbb visszakerül hozzád a készülék mintha itthon adod le...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#338) Bocsidee válasza Upo (#337) üzenetére


Bocsidee
tag

Ezt tanúsíthatom, ezért is rendeltem meg a gearbestről. Küldtem már vissza (nem saját) tabletet kínába és semmi gond nem volt.

(#339) kelzsoca


kelzsoca
félisten

A Gearbest, és egyéb kínai webáruházak, ahol működik az EU warehouse rendszer azért is problémásak, mert az árút illegális úton becsempészik Európába, majd így értékesítik, mivel ez az egész rendszer nem éppen törvényes keretek között zajlik, bármikor indoklás nélkül megszűnhet, felszámolhatják, és a vásárló ott áll garancia nélkül, ettől függetlenül el kell azt mindenkinek fogadnia, hogy van aki nem szeret kockáztatni, és van aki igen, a lényeg hogy egy jó kis közösség épüljön ki a készülék köré.

https://vertigostore.eu

(#340) sideburns válasza kelzsoca (#339) üzenetére


sideburns
aktív tag

Hát hogyne...honnan tudod, hogy illegális? A házad előtt pakolták be a kamionba zöldségesládákban? :(((
Vagy csak zavar, hogy aládvágnak árban? :U
Szerencsére az eu stock s.r.o böcsületes magyar cég, egyenes Komárno-ból a Gútsky rad 5-ből... ;]
Amúgy persze, abban igazad van, hogy aki kő alatt él és nincs paypal-ja, az fizessen csak a közvetítőnek. Felfoghatjuk kényelmi díjnak is.
Áru rövid 'u', gondoltam ez érdekes lehet kereskedelemmel foglakozóknak.

(#341) helixP válasza sideburns (#340) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem a magyaron van a hangsúly, hanem az EU-n.

(#342) kelzsoca válasza sideburns (#340) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem szeretnék vitatkozni senkivel, ezek a webáruházak így működnek, aki ebben a körben kereskedik, az tudja miről van szó, a többi nem lényeges, az eustockot felesleges volt felhozni, nem hazai cég, nem kötelező itt vásárolnia senkinek, viszont hivatalos számlát, és 1 év jótállást kap a vásárló, megrendelés után a csomag másnap a kézben, éppen ezért sem tud olyan áron értékesíteni, mint egy kínai webshop.

Tehát hozzászólásom csak jelzésértékű volt, a helyesírásra mindig próbálok figyelni, így köszönöm a kiigazítást.

https://vertigostore.eu

(#343) sideburns válasza kelzsoca (#342) üzenetére


sideburns
aktív tag

Oké.

(#344) hbarnabas01 válasza sideburns (#340) üzenetére


hbarnabas01
tag

Ha már ennyire helyesírás: Komárnóból és PayPalje.

[ Szerkesztve ]

(#345) moma


moma
őstag

Rendes magyarországi boltban lehet kapnia telót nem tudjátok?

we all deserve a bit of luck.

(#346) moma válasza kelzsoca (#339) üzenetére


moma
őstag

Ha az eustock megszűnik, akkor is elég hasonló lesz a helyzet a garanciával gondolom. Kérdés melyikre van nagyobb esély, hogy megszűnjön.

(egyébként nemzetgazdasági szinten, ha olcsóbb a cucc, akkor az országnak jobb, ha csempész cuccot vesz valaki, mintha más országban áfázottat :DDD :O )

we all deserve a bit of luck.

(#347) kelzsoca válasza moma (#346) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az eustock egy 5 éves cég, a szervizpartner pedig már 10 éve működik, elég kicsi az esély rá, hogy bármelyik megszűnne, de a felvetés jogos volt.

Magyarországon az ismert nagyobb áruházakban elérhető a termék, de a 27%-os áfa, és az artisjus adó miatt jóval drágább a készülék, mint egy külföldi beszerzés esetén.

https://vertigostore.eu

(#348) moma válasza kelzsoca (#347) üzenetére


moma
őstag

Én úgy látom, hogy az 1 gigás van még csak a magyar boltokban. speedshop, edigital pl.

Egyébként nem kötözködni akartam. Látszik, hogy elégedettek veletek itt a vevők. Ennél jobb ajánlás nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#349) kelzsoca válasza moma (#348) üzenetére


kelzsoca
félisten

Én sem úgy válaszoltam. :R

Esetleg a WayteQ webáruházában? (newteq.eu)

https://vertigostore.eu

(#350) fess


fess
őstag

sziasztok
itt melyiket kell választani a 3 közül,hogy itthon is használni tudjam?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.