Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Bocsidee válasza kezdöcske (#700) üzenetére


Bocsidee
tag

Most kína (Aliexpress) jól tolja 2 hét alatt hozta a cuccokat.

(#702) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok
Tegnap felraktam egy frissen érkezett készülékre a friss, MIUIHU 5.9.24 romot.
Valószínűleg valamit elronthattam, mert maradtak kínai karakteres appok, valamint a recovery is maradt MIRecovery, és számítógépes csatlakozáskor feljön a CD meghajtó is.

Kellene egy új, tiszta telepítés?

A Google naptár szinkronizálást megoldotta egy korábban itt írt javaslat, a Google fiók törlése-újra beállítása.
Eddig egészen jó, nekem ugyan ezek a pasztelles, kevés színnel operáló ikonok annyira nem jönnek be, de majd keresek más témát, vagy ikon pakkot, esetleg launchert.

Üzemidő elsőre jónak tűnik, sok-sok nyomkodással is 85% körül van az akksi, reggel levéve a töltőről.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#703) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

Az létezik, hogy a Redmi nem szeretik egymást a routeremmel? TP-Link, a típusát nem tudom. Van kapcsolat de nem ideális. Egy youtube szám alatt többször is "megröccen" és/vagy elveszíti a kapcsolatot. Van rá ötlet hogy rendbehozzam vagy új versenyző kellene?

http://shrimpland.hu/

(#704) havri1 válasza Shrimplandhu (#703) üzenetére


havri1
félisten

Milyen csatornán van a Wifi?
Válts, lehet az a baj.

[ Szerkesztve ]

havri

(#705) Shrimplandhu válasza havri1 (#704) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Hazamegyek megnézem. Melyiken kell legyen?

http://shrimpland.hu/

(#706) tom120514 válasza Shrimplandhu (#705) üzenetére


tom120514
őstag

FYI nálam TPLink 8-ason hibátlan.

Never go full retard.

(#707) Shrimplandhu válasza tom120514 (#706) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Az én routerem hátoldalán csak WiFi on/off és wps reset gombok vannak. A típusa: Tplink TL-841N
Ezt lehet állítani?

http://shrimpland.hu/

(#708) Upo válasza SSlyTR (#683) üzenetére


Upo
addikt

Arra azért figyelj, hogy az 1 gigásból került be 811-es és 813-as is, ha veszel, akkor 811-est keress, azon legalább van 900-as 3G, a 813-on meg a 900 helyett 850-es 3G van, ami itthon nincs használatban. Az eustock, ha jók a specifikációk, akkor az 1 gigásból is 813-ast hoz be, ott a vodásoknak figyelni kell, mert vidéken nem nagyon lesz 3G/4G lefedettség, csak 2G.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#709) hege21 válasza helixP (#674) üzenetére


hege21
senior tag

Vissatettem én is,a hívás bug nálam nem jött elő eddig :)

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#710) SSlyTR válasza Upo (#708) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

már megrendeltem a 2GB-ost, ha nem jön be eladom...

(#711) helixP válasza hege21 (#709) üzenetére


helixP
nagyúr

Érdekes. a Fórum egyik fele panaszkodik emiatt, a másik meg nem. Ki érti ezt? :)

[ Szerkesztve ]

(#712) trebrona válasza helixP (#711) üzenetére


trebrona
nagyúr

Hívás bugra hangerő gombra képernyő élesztés működni szokott, más készülékeken is. Fólia esetleg nincs a telón?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#713) cidalain


cidalain
veterán

(Ertesitesi led van a telon? Szemezek egy ilyennel de sajna ezt eddig nem sikerult kideritenem)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#714) Upo válasza trebrona (#712) üzenetére


Upo
addikt

Proximity sensor tesztet kéne próbálni. Az about menüben kell a kernel verzión tapicskolni, akkor bejön a szervíz menü. Ott a single item test alatt van a proximity, ki lehet próbálni hogy működik-e. Tenyérrel kell takarni a teló felső részét, és nézni a kiírtakat. Ha nem változik, akkor kalibrálni kell. Redmi2-n még nem tudom hogy kell, az 1S-en van egy kalibrálás gomb, de itt nincs. A mi redmi2-ink jól működnek, úgyhogy kipróbálni sem tudom. Most kerestem csak gyorsan rá, de nem jött találat, jobban bele kéne mélyedni a keresésbe.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#715) mrbig25 válasza cidalain (#713) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen, van.
A készülék alsó részén, a "home" gomb alatt.

[ Szerkesztve ]

...

(#716) attack77 válasza Upo (#667) üzenetére


attack77
csendes tag

Köszönöm a választ! Telekom hálózaton csinálja , nem voda. De tényleg olyan mintha térerő gond lenne. Lehet szoftver gond?

Nem gondoltam komolyan........

(#717) helixP válasza trebrona (#712) üzenetére


helixP
nagyúr

Trebona, Upo:nem a proximityvel, magával van gond. Az működik rendesen, megnéztem. Mármint a hardver. Aztán, hogy szoftveresen mi történik vele a call screen közben, az más kérdés.

(#718) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek már megtalálni, mit csinálok rosszul.
Felraktam többször a miuihuglobal_HM2014811_5.9.24_4.4.4_35e11d2a71223eba298945c169b066bc.zip romot, miui.hu-ról és a fórumból is letöltve többször, MI recovery-ből, előtte-utána wipe-pal, sőt, telepítés után még a wipe all is volt.
Mégis, marad fent egypár kínai app-felirat, és a recovery is marad MI recovery, nem települ (vagy nem marad meg) a CWM. Pedig leírások szerint a CWM-nek kellene lennie.
Valamint a számítógépes csatlakozáskor feljön a CD-ROM is, aminek ha jól emlékszem, szintén törölve kellene legyen.
Biztos, hogy valamit nem jól csinálok, nem veszek észre, de mit?
Segítséget előre is kösz.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#719) cidalain válasza mrbig25 (#715) üzenetére


cidalain
veterán

Koszi. ez pozitiv. :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#720) havri1 válasza Faby (#718) üzenetére


havri1
félisten

Nekem más a file neve a MIUIHU-s romnak. Itt látom a hibát.
811 az 1/8 készülék, Te ezt szedted, Neked ez van?
813 a 2/16 Pro.

[ Szerkesztve ]

havri

(#721) Shinnokina


Shinnokina
tag

Jelentem, hogy megjavult az óra, most már vagy egy hete minden nap rendes időben ébreszt. Viszont azt én is észrevettem, hogy záróképernyő feloldása után az utolsó lezáráskori időt mutatja a telefon óra widgetje egy villanásnyi ideig, majd frissül.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#722) Faby válasza havri1 (#720) üzenetére


Faby
senior tag

Nekem 2014811 2/16 os készülékem van, ha jól tudom, ehhez 811-es ROM kell.

Vagy rosszul tudom?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#723) havri1 válasza Faby (#722) üzenetére


havri1
félisten

Vagyulát kérdezd meg a fórumon, de 2/16-ból van ilyen és olyan is.
Szvsz Neked a Redmi2 Pro 2/16 rom kell.

havri

(#724) havri1 válasza Faby (#722) üzenetére


havri1
félisten

Szóval hogy egyértelmű legyen:
811- ből ha jól tudom van 1 és 2 GB rammal szerelt is, azt kérdezd meg Vagyulától vagy valaki hozzáértőtől a fórumon, hogy különbözik e a ROM a 2 verzió között, vagy ugyanaz?
Csak megfelelőt tegyél fel, nehogy elszálljon a telefon!
(Nekem verziótól függetlenül) a MIUIHU-ban nincs kínai karakteres program, vagy értesítés stb.

[ Szerkesztve ]

havri

(#725) hbarnabas01 válasza havri1 (#724) üzenetére


hbarnabas01
tag

Már bukkant fel MIUI fórumon 2/16 811, 811-es ROM oldotta meg a dolgot.
Nem attól függ, hogy 1/8 vagy 2/16, hanem hogy 811 vagy 813.

(#726) Faby válasza hbarnabas01 (#725) üzenetére


Faby
senior tag

Igen, én is ezt bogarásztam ki a leírásokból, hogy nekem a 811-es ROM kell, a 2014811 2/16-oshoz.
Viszont ezzel van a korábban leírt gondom.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#727) havri1 válasza Faby (#726) üzenetére


havri1
félisten

Ezekben a romokban nincs recovery, az marad ami volt, azt em cseréli le.
Kínai felirat..pontosan melyik appoknál?

[ Szerkesztve ]

havri

(#728) looser


looser
addikt

Helló! Olvasgatom az eddigi eszmecserét és laikusként kérdezném: ha összevetem ezt a wiki táblázatot a hazai szolgáltatási frekikkel (Magyarországra kell tekerni, nem tudom sajnos pont oda linkelni) a kívánt telefon támogatott frekijeivel, akkor végül is megkapom, hogy használható-e MO-on az adott telefon? Vagy ez mástól is függ?

Inkább bemásolom ide, ne keresgéljetek :-)

T-Mobile:
- GSM, GPRS, EDGE (900/1800 MHz)
- UMTS, HSDPA, HSUPA, DC-HSPA+ (42 Mbit/s) (2100 MHz)
- LTE (150/50 Mbit/s) (800/1800/2600 MHz)

Telenor:
- GSM, GPRS, EDGE (900/1800 MHz)
- UMTS, HSDPA, HSUPA, HSPA+, DC-HSPA+ (42 Mbit/s) (900/2100 MHz)
- LTE (150/50 Mbit/s) (800/1800 MHz)

Vodafone:
- GSM, GPRS, EDGE (900/1800 MHz)
- UMTS, HSDPA (7.2 Mbit/s), HSUPA (1.5 Mbit/s),
HSPA+ (21 Mbit/s), DC-HSPA+ (42 Mbit/s) (900/2100 MHz)
- LTE (800/2600 MHz)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#729) helixP válasza looser (#728) üzenetére


helixP
nagyúr

Háromezerszer végigbeszéltük már, olvass szerintem vissza egy kicsit.
Vodafon lehet leginkább gond, vidéken tuti nincs 4G.

(#730) #65675776 válasza helixP (#729) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet össze kellene dobni egy téma összefoglalót.

(#731) SSlyTR válasza helixP (#729) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

errol is mindenki mast mond, pl nincs 4G videken, vagy nincs 4G egyaltalan, vagy 3G sincs...
en meguntam, es ha inkabb kiprobalom, masnem 2G-n elpotyogok, es adom el a telot...

(#732) helixP válasza #65675776 (#730) üzenetére


helixP
nagyúr

Bizony, valamenyire összeraktam már. Betettem most a próba topicba, mondjátok, mit kellene még bele, rakjuk össze együtt. Csak a szöveget, tartalmat nézzétek, mást ne :)

SSlyTR: Vodával 4G nincs vidéken, H+ pedig szinte mindenhol, egy-két Istenhátamögötti helyen nem volt eddig hozzá szerencsém, ahol a T-sem remekelt.

[ Szerkesztve ]

(#733) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

Na megjott nekem is ez a csoda :D :C

Hol talalom rajta a kemprogramokat? Meg nem lepnek be se face-re, se google-be.
Vagy az eustock/oson mar rendes megbizhato rom van alapbol?

(#734) helixP válasza SSlyTR (#733) üzenetére


helixP
nagyúr

Azon "rendes" rom van ;)

(#735) Faby válasza havri1 (#727) üzenetére


Faby
senior tag

A miui.hu fórumán írják a leírásban, hogy MI recovery eltávolítva + olvastam valahol, hogy lecseréli a ROM a recoveryt is CWM-re. Annyira nem gáz, majd legfeljebb külön felrakom, de csak 7végén férek hozzá olyan géphez, ahol admin vagyok, telepíteni drivereket csak akkor tudok.

Mi a kínai? Baidu biztos, meg mellette még sokminden más is.
Este tudok screensshotot csinálni, most egy régebbi verzió, az 5.9.12 van fent, ebben nincs kínai, meg nincs benne a kínai billentyűzet sem. Lehet, hogy jó lesz.

Ezeket leszámítva nagyon pöpec kis teló, ha magamnak lenne, nem is zavarna, de az asszonypajtást ahogy ismerem, problémázna. Jobb a konfliktusokat elkerülni :D

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#736) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

Mi a legeffektivebb modja a hongmi telorol attenni a progikat a redmi 2 pro-ra?
Biztonsagi mentes mukodhet a kulonbozo rendszerek kozott?

Mostanban nem lesz annyi idom, hogy uj romot keressek bogarasszak ra, igy csak elkezdem hasznalni ezzel es lehet 1/2 heten belul megnezem mik vannak. Csak a programokat attenem, de nem szeretnem egyesevel telepitgetni.

(#737) havri1 válasza Faby (#735) üzenetére


havri1
félisten

A telepítőből van kiszedve, tehát az marad, ami volt :)
Nekem nincs fent az említett program. Igaz Mi4. Tehát nem ugyanaz a rom!

havri

(#738) hbarnabas01 válasza helixP (#732) üzenetére


hbarnabas01
tag

Szerintem a "hogyan töltsek le appot mobilnettel" kérdést is meg kéne benne válaszolni, rengetegszer felmerült már.

Nyisd meg a Letöltéseket (Eszközök mappa --> Letöltések) --> klikk a fenti három pöttyre --> Beállítások --> Letöltési korlát figyelmeztetés --> Nincs mérethatár

Azt is érdemes lenne beleírni, hogy fizikai kiterjedéseiben nincs különbség az 1/8-as és a 2/16-os között (fóliák, üvegfóliák, tokok kompatibilisek).

Meg még talán azt, hogy tapasztalatok alapján melyik MIUI a legstabilabb/legjobb. Ezt én nem is tudom megválaszolni, kezdetektől multit használok, azt hallottam, hogy a "stabil" annyira azért nem stabil. Gondolom, MIUIHU az ajánlott. (Meg esetleg egy pár szóval, hogy mi a különbség.)
A 811-813 recoveryknél lehetne link a MIUI fórumra, a megfelelő recoverytelepítős topicokba + alapjaiban egy link arra a fórumra is.

Egyébként gratula! :)

[ Szerkesztve ]

(#739) Upo válasza Faby (#735) üzenetére


Upo
addikt

A MI recovery eltávolítva, ez azt jelenti, hogy nem írja felül a készüléken levő recovery-t, hanem békén hagyja. Ha nem lenne eltávolítva a MI recovery, akkor a rom telepítésekor mindig felrakná a MI recovery-t is a meglevő helyére.

Innen kell letöltened, a Magyar ROM 811 alatti 411MB-os romot (vagyula). Az ott levő segédletnél a 2.a:MiRecovery( Tiszta telepítés) részt kövesd.
Nem lehet benne kínai app és billentyűzet, te valami CN multi romot kaparhattál össze valahonnan.

Recovery-t meg ezzel telepíthetsz, én javaslom a twrp-t, az az OTA frissítést is gond nélkül megcsinálja.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#740) Upo válasza helixP (#732) üzenetére


Upo
addikt

Esetleg még bele lehetne írni, ami sokak vesszőparipája, hogy értesítő led van, multicolor, a home gomb alatt, és hogy a gomboknak nincs háttérvilágítása, de valamiféle fluoreszkáló festése lehet, mert néha szinte világít.

Amúgy lehet, hogy érdemes lenne inkább beraknod egy blogbejegyzésbe, ott lehet bármikor szerkeszteni, amikor jónak tűnik akkor meg lehet belőle összefoglalót gyártani. De olyant is láttam már, hogy az összefoglaló egy link volt a blogbejegyzésre, akkor utólag is lehet moderátor nélkül szerkeszteni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#741) havri1 válasza Upo (#740) üzenetére


havri1
félisten

Ki kell valakit jelölni Topikgazdának, és akkor lehet bármikor szerkeszteni.
Ha helixP vállalná, biztosan engedélyeznék ;]

[ Szerkesztve ]

havri

(#742) helixP válasza Upo (#740) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez mind benne van a tesztben, szerintem az a minimum, hogy valaki annak az elolvasásával kezdi.

hbarnabas01: Köszi az ötleteket! A MIUI-s témát másra bízom, 3 napig se volt rajta nekem :)

havri1:Kezdem magamat úgyérezni, mint a munkahelyemen :)

[ Szerkesztve ]

(#743) Faby válasza Upo (#739) üzenetére


Faby
senior tag

Onnan töltöttem le ezt:
miuihuglobal_HM2014811_5.9.24_4.4.4_35e11d2a71223eba298945c169b066bc.zip, 411 MB.

Este, ha hazaértem, nekifutok még1x, és csinálok képernyőmentést, ha nem sikerülne.

Kösz a tippeket.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#744) Upo válasza Faby (#743) üzenetére


Upo
addikt

Biztos hogy jól végigmentek a wipe-ok? Vagy a rom telepítés nem ment végig. Hibaüzenet nem volt? Mondjuk van mikor csak egy pillanatig látszik. A MIUI verziónál az van hogy MIUIHU 5.9.27 Fejlesztői ?
Ha nem az, akkor valószínű kell egy fastboot-os telepítés neki.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#745) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

tudja valaki, hol (kitől) lehet venni tempered glass fóliát hozzá? igazából minél hamarabb szeretném, ne legyen gubanc. Vaterán találtam, de ott is pár hét, legkorábban jövő hét.

(#746) hbarnabas01 válasza SSlyTR (#745) üzenetére


hbarnabas01
tag

MIUI fórumon is árulnak, 1500 Ft, nem tudom, mikor kapnád kézbe.
Amúgy én az ebayre esküszöm ilyen cuccoknál, de ott (ha a Távol-Keletről jön) sokszor elnyúlik a szállítás.

(#747) hege21 válasza helixP (#711) üzenetére


hege21
senior tag

CM12.1 második napja van fenn eddig semmi hiba....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#748) Faby válasza Upo (#744) üzenetére


Faby
senior tag

Na az van, hogy most, az utolsó telepítésnél jó lett. Verzió: MIUIHU 5.9.24 Fejlesztői (ennél nem találtam frissebbet)
Nem tudom, mit csináltam másképp (ha egyáltalán), de jónak néz ki, nincs kínai szöveg, nincs kínai billentyűzet.
Most is, mint előtte is, nagyon figyeltem, rendesen végig mentek a wipe-ok.
Arra tudok gondolni, hogy elsőre mégsem csináltam meg minden wipe-ot (vessetek a mókusok elé, de nem emlékszem. se pro, se kontra, szerintem megcsináltam mindent, de az eredmény nem ezt mutatta).
Vagy az tette helyre, hogy felpakoltam egy régebbi verziót. Tényleg nem tudom, de nem is számít, mostmár.

Úgyhogy megy a teló belakása (eddig csak névjegyek szinkron, meg egy-két tényleg nélkülözhetetlen app volt rajta, pl Waze), próbálgatása.
Ezzel kapcsolatban egy kérdés: A banki appok nem nagyon szokták szeretni a rootolt készülékeket (valahol meg is értem, biztonsági kockázat _LEHET_), itt ezzel mi a helyzet?
Konkrétan a CIB mobiltokennel van valakinek tapasztalata?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#749) helixP válasza hege21 (#747) üzenetére


helixP
nagyúr

Füles és hangszóró együttes szólása, amíg ki-be nem húzod a jack-et? És akkor a screen off sem jött elő Nálad, ha jól emlékszem.
813-asod van? Ha igen, akkor milyen reco-val tetted fel? CWM, TWRP, 811-esre szánt recoval, vagy 813-asra valóval?
Ja,és gondolom a zwliew-féle romról beszélünk, gondolom :)

[ Szerkesztve ]

(#750) Upo válasza Faby (#748) üzenetére


Upo
addikt

Nekem csont nélkül megy zte telón rootolt CM12.1 alatt, nem foglalkozik vele.
MIUI alatt meg úgyis alapból tiltott, ha egy program rootot kérne akkor szó nélkül és mindenféle jelzés nélkül megtagadja. Utána bemész a biztonság alkalmazásba (zöld pajzs), ott az engedélyek alatt lesz a root elérés, ott kell bekapcsolni az alkalmazás root elérését. Először mindenképp kell egy tiltott root elérés, mert addig nem kerül fel a listára. Kicsit hülye megoldás szerintem, jobb volt régebben mikor simán rákérdezett ilyenkor.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.