Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) helixP


helixP
nagyúr

Backupoltam a belső SD-re CWM-mel, (mert az ext. SD-t egy idő után can't mount volt).
Látom, hogy a Backupok foglalják a helyet a belső memóriában, de a szokásos clockworkmod/backup mappa üres, pedig a CWM szerint is ott van...
Szerintetek merre keressem őket, vagy mit állítsak az intézőben/TC-ben, hogy látszódjanak a file-ok?

(#652) hbarnabas01 válasza helixP (#651) üzenetére


hbarnabas01
tag

Nem lehet olyan az oka, hogy a kártya (vagyis a tárhely) más részén van, mint ahol kerested?
Gondolok itt: Emulated, sdcard0, sdcard1, uicc0, (usbotg - de ez eléggé kizárt)

Fogalmam sincs, hogy mik ezek, de hátha... :)

(#653) mindanee


mindanee
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést, ha a kérdésem megválaszolásra került már, azért írok, mert nem találtam választ eddig :)

Szóval, a napokban lettem egy redmi 2 (2/16) boldog tulaja. Már vásárlás előtt tudtam, hogy van/lesz miui 7 a telóra a közeljövőben, ezzel kapcsolatos a kérdésem.

Azt hogyan tudom eldönteni, hogy a miui hivatalos oldaláról melyik beta rom a nekem való?

Tehát azt hol tudom megnézni, hogy a jelenlegi ROM-ra a china vagy a Global verziót tegyem? Vagy esetleg mindegy...?

Köszi előre is!

(#654) herdsman12 válasza mindanee (#653) üzenetére


herdsman12
őstag

Egyszerűbb, ha a miui.hu oldalról választasz. A multi verzió többnyelvű, a vagyula féle csak magyar, angol és kétféle kínai nyelvű.

(#655) helixP válasza hbarnabas01 (#652) üzenetére


helixP
nagyúr

Na, most ha SDcard 0,vagy 1, akkor tudom, hogy belső, vagy külső. Na, de ha Emulated? Akkor vajon hol lehet?

[ Szerkesztve ]

(#656) hbarnabas01 válasza helixP (#655) üzenetére


hbarnabas01
tag

Én még azt sem tudom, hogy mi az :D

Szerk: ESFile explorerrel látod a tartalmát...

[ Szerkesztve ]

(#657) Nkboy válasza helixP (#655) üzenetére


Nkboy
senior tag

Esetleg ha egy fájlkezelőben rákeresel, mármint a keresés opcióra gondolok. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#658) helixP válasza hbarnabas01 (#656) üzenetére


helixP
nagyúr

Sajnos nem :(

Nkboy: Sajnos nem :(

(#659) Bocsidee válasza helixP (#658) üzenetére


Bocsidee
tag

ADB-vel ha eltallózol a backup mappáig és az ls -l -a paranccsal megnézed, akkor az mindet megmutat.

(#660) helixP válasza Bocsidee (#659) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi a tippet, megpróbálom majd. Mondjuk érdekes, hogy egyik pillanatról a másikra már nem látszik, mert egészen mostanáig simán láttam. Az is fura, hogy ext SD-t sem tud mountolni, pedig eddig simán ment neki backupolni a külsőre.
Lehet, hogy felteszek egy TWRP-t. Gondolom, az is kezeli a CWM-es backupokat?

(#661) Bocsidee válasza helixP (#660) üzenetére


Bocsidee
tag

Nem kezeli. Másképp ment teljesen.

Amúgy nincs valami jó teljes backup-os progi qualcommra, mint az MTK-ra a PC-s mtkdroidtools?

[ Szerkesztve ]

(#662) looser


looser
addikt

A belső sd mekkora része használható telepítésre?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#663) Bocsidee válasza looser (#662) üzenetére


Bocsidee
tag

Nem derül ki egyértelműen, de szerintem a teljes belaőre lehet telepíteni. Nincs olyan klasszikus android skála ami jelzi, mennyi hely can még.

(#664) looser válasza Bocsidee (#663) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm! A jelenlegi Allview "16GB", de csak 2Gb használható telepítésre :-/ Még mindig nézelődök telefon után, de magasan ez a nyerő :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#665) Shinnokina válasza attack77 (#650) üzenetére


Shinnokina
tag

"Sziasztok! Pro verzionál mi akozhat olyan hibát hogy időnként a hívott fél nagyon gyengén hall. Miuihu van rajta."

Nekem is jelezték, hogy nem mindig hallanak jól.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#666) SSlyTR válasza Shinnokina (#665) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

kevés térerő, most nem recseg, hanem halkul...

(#667) Upo válasza attack77 (#650) üzenetére


Upo
addikt

Gyanítom, hogy a vodafone. A hívások amikor 3G-n vagy LTE-n mennek, akkor lehet ilyen gond, mert a pro az 2014813 változat, ami se a 900MHz 3G-t, se a 800MHz 4G-t nem támogatja, a vodának meg ez a két freki a fő csapásiránya. Lehet hogy amikor csinálja, akkor van valahol a közelben más vodás frekvencia ami gyenge térerős, ezért halk-szakadozó. Meg lehet próbálni esetleg a vodás kártyánál 2G only-ra állítani, de ha net is kellene róla akkor az nem nyerő. Én is csak ismételni tudom a régebbi hozzászólásokból, hogy a redmi2 pro vodához nem ajánlott készülék.
Amúgy a sima redmi2-ből létezik 2014811 is, a wayteq által hivatalosan importált készülékek pl. ilyenek (edigital, mediamarkt és tásai helyeken amit árulnak), ez tud 900MHz-es 3G-t, ami a vodás telefonálási gondot megoldja. Nem véletlen, hogy ők nem is árulnap 2/16 változatot, mert abból (még?) nincs 2014811 változat, amiket itt árulnak azok wayteq-en kívüli saját importok. Így azzal kell a vodásoknak megküzdenie, akitől vette a készüléket. Más megoldás nincs, nem tudja a telefon. Vagy a vodától, vagy a készüléktől meg kell válni, vagy így használni ahogy van.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#668) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Megérkezett a készülék, egyelőre jónak tűnik.
Azt hogyan lehet kétséget kizáróan megállapítani kártya nélkül, hogy TD LTE vagy FDD LTE?
Magánúton érkezett, kolléga hozta direktben Kínából, elvileg jónak kell lennie, csak szeretnék 100%-osan meggyőződni róla.
Dobozán mindkettő rajta van. Kártyát csak este tudok beletenni.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#669) SSlyTR válasza Upo (#667) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Oh jó ezt tudni :( Én most akartam rendelni :(
De így elnapolva.

BTW, LTE-n nem megy hívás, csak adat, mindig visszaáll 3G-re, és ha végzett akkor mehet a 4G.

(#670) herdsman12 válasza Bocsidee (#661) üzenetére


herdsman12
őstag

Az MTK-s Hongmin és a Qualcommos Redmi 2-őn is a TWRP-t használom backupra.
Pár perc alatt tökéletesen működő rendszert pakol vissza egy régebbi mentésből.
Esetleg valami extra megoldás miatt keresel backup programot?

(#671) Bocsidee válasza herdsman12 (#670) üzenetére


Bocsidee
tag

Azok a mentő programok amik telefonon futnak, csak a system, data, cache és dalvic partíciókat menti. Az MTK-nál az MtkDroidTools pedig a teljes telefont lementi, köztük a preloader, NVRAM, recovery, meg még sok mást.
Szóval ilyen komolyabb mentő progira gondoltam. Ezekkel akár a halálból is vissza lehet hozni a telókat.

(#672) mindanee válasza herdsman12 (#654) üzenetére


mindanee
tag

Köszi az infót.

Akkor feltételezem, hogy többen is ezt/ezeket használjátok :)

Még néhány kérdés/észrevétel lenne felétek:

Nekem most olyan "csoda" van a telefonomon, aminek a miui verziószáma 66.55.22.00. Amennyire utánaolvastam ez valami bolti szar, nem az eredeti gyári (és emiatt valahogy nem is működnek a mi-s szolgáltatások, pl micloud, de mi accountot sem lehet hozzáadni).

Emiatt (is) nem tudtam a global ROM-mal frissíteni, update valami 15%-nál elszállt (ahogy a többi kommentelőnek, akiknek ez a verzió volt a telójukon).

Ha tehát leszedem mondjuk a "Multi ROM 813"-at (Verzió: 5.9.24 (MIUI 7)), akkor azt a segédletben található "MiRecovery( Tiszta telepítés)" módszerrel gond nélkül fel tudom tenni, ugye? (Függetlenül attól, hogy most valami speckó ROM van a telón.)

Köszi

(#673) hege21 válasza helixP (#616) üzenetére


hege21
senior tag

Én is visszadobtam a CM11 :DD
Cm12.1 root nem volt bent alapból,már nem is emlékszem?

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#674) helixP válasza hege21 (#673) üzenetére


helixP
nagyúr

Aztán én használom ám már azóta. Beállítottam, hogy a bekapcsológomb bontsa a hívást és ezzel megoldódtak a gondjaim a sötét hívóképernyővel kapcsolatban. :)
Nagyon gyorsan, szépen fut, talán egyel jobban kíméli is az akksit, mint a 11.
Root van bent, csak be kell kapcsolni a fejlesztői menüben.

[ Szerkesztve ]

(#675) Upo válasza Faby (#668) üzenetére


Upo
addikt

Doboz hátán megnézed a címkét, vagy az akku alatt, és beírod ide.

2014811 (China Unicom) és 2014813 (China Mobile) az akár jó is lehet, ha 2014812 (China Telecom) akkor szívás, ha meg más akkor előkeressük, azok távolkeleti regionális változatok, de a hírek szerint hardveresen a 811-el egyeznek.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#676) Faby válasza Upo (#675) üzenetére


Faby
senior tag

Szia!

Címkén ua van, mint az általad kirakott képen: 2014811, elvileg China Unicomtól lett rendelve.

Akksi alatt szintén 2014811, de utána ott van a TD-LTE meg egy csomó kínai karakter.
Ez zavart meg.
Akkor ezek szerint jó, és majd mehet rá a magyar ROM.
Kösz.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#677) Upo válasza Faby (#676) üzenetére


Upo
addikt

És 2 giga ramos?
Arra figyelj majd, hogy akkor 811-re való romot szedjél hozzá, ne 813-ast, attól függetlenül, hogy 1 vagy 2 giga ramos. Még az lehet szopóágas, ha nem független, hanem simlockos unicom hálózatra, nem tudom hogy hogy adja az unicom, vagy milyen konstrukcióban lett véve. De kiderül ha belekerül a simkártya.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#678) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

Valaki tudna nekem linkelni egy eredeti fehér hátlapot hozzá, mert "eredeti"nagyon sok van.
A hongmimhoz is rendeltem, viszont a nilkin tok már nem ment úgy rá, és az is "eredeti" volt. Az eladó meg annyit mondott, hogy miért nem eredetit vettem, mert ez ezért olcsó...
Szóval valóban eredeti érdekelne.

(#679) havri1 válasza mindanee (#672) üzenetére


havri1
félisten

Hűha, biztos eredeti készülék?

havri

(#680) calamites válasza SSlyTR (#678) üzenetére


calamites
őstag

Nekem a napokban érkezik hozzá hátlap, de én nem fogok rá tokot tenni, inkább cserélgetem majd a hátlapot, ha megunom, elkopik. Az elejére meg fólia került elsőre, de később lehet belőle tempered glass.

(#681) mindanee válasza havri1 (#679) üzenetére


mindanee
tag

Igen, eredeti, azt már ellenőriztem :)

Na de akkor mirecovery-vel mehet a cleaninstall? :)

Egyébként gearbest-en vettem.

(#682) havri1 válasza mindanee (#681) üzenetére


havri1
félisten

Mi recovery, update.zip re nevezett romot fel a gyökérbe, és update.
Aztán wipe all.

havri

(#683) SSlyTR válasza calamites (#680) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Ilyenre én is gondoltam, de sajna a sarkát jó lenne védeni, ha valami keret van hozzá az tuti lenne. De ha vacak a hátlap, akkor az se megy rá.
Én üveget és keretet tennék rá legszívesebben. Viszont mivel vodás vagyok így a sima redmi 2 jön szóba.

(#684) havri1 válasza SSlyTR (#683) üzenetére


havri1
félisten

3G-n nincs gond a vodaval Pest megyében.

havri

(#685) helixP válasza havri1 (#684) üzenetére


helixP
nagyúr

És azért országosan sem, a 3G-t elég stabilan fogja szinte mindenhol, elszórtan nem érhető el csak a 3G.

(#686) mindanee válasza havri1 (#682) üzenetére


mindanee
tag

Na mindjárt nekiesek, köszi :)

Egyébként nekem ez viszonylag új, hogy wipe-olni telepítés után kell :)

(#687) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Sziasztok,
Lehet hülye kérdés, de azért megkérdezem:
eustock-ból rendelve normális EU-s töltő van a dobozban? Illetve van-e headset, vagy valami ilyesmi?
Előre is köszi.
Üdv
M

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#688) calamites válasza Idiofil (#687) üzenetére


calamites
őstag

EU-s töltő van benne, de kicsit kínais.

Amúgy tökre használható.

Headset nincs.

(#689) Idiofil válasza calamites (#688) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Köszi az infót :)
Headsetként szerintem egy Pistont úgyis beszerzek egy tokkal együtt.

"Those who want respect, give respect"

(#690) attack77 válasza Upo (#667) üzenetére


attack77
csendes tag

Köszönöm a választ! Telekom hálózaton csinálja , nem voda. De tényleg olyan mintha térerő gond lenne. Lehet szoftver gond?

Nem gondoltam komolyan........

(#691) Faby válasza Upo (#677) üzenetére


Faby
senior tag

Igen, 2GB a RAM.
Most jön le a 811 magyar rom, aztán telepítés.
Korábban már kérdeztem, de még1X:
Melyik a legstabilabb rom?
Feleségemnek lesz, neki akarok egy 100% üzembiztos magyar ROM-ot. Bár, lehet, hogy előtte kísérletezgetek egy kicsit...

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#692) calamites válasza Faby (#691) üzenetére


calamites
őstag

MI3-ra a 9.24-es nekem nem jött be, nálunk most a 9.17-es van a telefonon, eddig egész jó.

(#693) SSlyTR válasza helixP (#685) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

És mi a helyzet a 4G-vel?
Tényleg nem tudom melyik teló legyen. 50k egy telóért, ami nem tudja a 4G-t picit sok (tudom csak vodán nem tudja, de akkor is). 30ért vennék használtan egy 1GB-osat és mikor megjelenne nálunk a pro normál 4G-s változata, akkor lecserélném olyanra. Úgymond kevesebbet bukok rajta. Szerintetek mi lenne a jó lépés? Másik ilyen szintű telót nem találok, méretben legyen ekkora, 4G és 2GB memória nem nagyon van ilyen áron.

[ Szerkesztve ]

(#694) helixP válasza SSlyTR (#693) üzenetére


helixP
nagyúr

4Gt Pesten több helyen is lehet vele fogni.
És most jön majd a kődobálás rám, de engem nem érdekel a 4G. Ha nem streamels 4K videokat, nem nagyon érezni a különbséget.A böngészési élmény nem más.
Persze, a 3Gt nem fejlesztik, meg a 4G nem túlterhelt, de mire ezek tényleg súlyos kérdések lesznek, már rég el is felejtettük ezt a teló. Nem 5 évre vásárolsz már.

[ Szerkesztve ]

(#695) mindanee válasza havri1 (#682) üzenetére


mindanee
tag

Köszi a támogatást, úgy néz ki, hogy teljes siker :)

(Azt hittem egyébként, hogy lollipop alapú a miui 7, de tévettem :/ a notification kezelés locked screen módban nem jött be annyira a miui 6-on, de ez legyen a legnagyobb baj :) )

(#696) Bocsidee válasza helixP (#694) üzenetére


Bocsidee
tag

Ezzel én is egyetértek. A 4G legyen a legkisebb gond ennyi pénzért egy ilyen jó teló.

(#697) helixP


helixP
nagyúr

És ha jól látom, még a fehér hátlapos is megékezett kishazánkba.

(#698) kezdöcske


kezdöcske
csendes tag

Sziasztok!
Gearbest-ről sok rosszat olvasni, de mivel írtak jót is, megrendeltem múlt hét szombaton és tegnap hozta is a DPD. EU raktárból jött, a csomag tartalma elég karcsú, talán nem is sokan írnak róla hogy mit is tartalmaz. Nincs benne EU átalakító (bár van normális töltőm, inkább azzal töltöm úgyis), füles sincs és sajna fóliát sem tartalmaz, ezt előrelátóan megrendeltem, csak hát 1 hét kevés Kínából...
Rendeltem még 64 gb-os kártyát is remélem menni fog vele, külföldi fórumon azt olvastam kezeli.
Telefonról is essen szó: rátettem a magyar miui 7 ROM-ot, megy minden, kezdem belakni, már majdnem teljes, eddig nem volt vele gondom.
Ja és a fehéret rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#699) Shrimplandhu válasza kezdöcske (#698) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Én - hasonló okokból- ebay-ről, Németországból rendeltem fóliát, 3 nap alatt megérkezett.

http://shrimpland.hu/

(#700) kezdöcske válasza Shrimplandhu (#699) üzenetére


kezdöcske
csendes tag

Erre nem is gondoltam, berendeltem gyorsba én is Németből, a héten itt lesz, Kínából meg majd megérkezik a temperált...
Köszi az ötletet :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.