Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) helixP válasza tom120514 (#100) üzenetére


helixP
nagyúr

User error lesz :) Kijelző és fények menü alatt az értesítési fényeket az utolsó részletig tudod állítani.
4G-re ma én is rátaláltam Vodán is:)

(#102) SSlyTR válasza helixP (#101) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

mi kellett hozzá? :D

(#103) tom120514 válasza helixP (#101) üzenetére


tom120514
őstag

Remélem, de nem villog... pedig a LED megvan, mert amikor hívnak, világít...

Sem hívás után, sem a beállított plusz alkalmazások (email app, naptár app) nem villog... :(

Never go full retard.

(#104) xmacko válasza tom120514 (#103) üzenetére


xmacko
tag

MIUI-val még működtek a ledek?

(#105) tom120514 válasza xmacko (#104) üzenetére


tom120514
őstag

Nem tudom, nem is néztem...

Never go full retard.

(#106) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Az normális jelenség, hogy miután belaktam a készüléket kb 500 MB körüli szabad RAM-om van?

Vagy esetleg a MIUI-ben le lehet tiltani néhány háttérben futó alkalmazást, mint pl Windows Phone-nál?

Vamos a la playa.

(#107) fakekorom válasza bach66 (#43) üzenetére


fakekorom
tag

üdv,

az eustock-kal kapcsolatban van 2 kérdésem:
1. ezt olvasom az EUstock honlapján: "ország egész területén a gyártók által kijelölt szervizek és szakszervizünk által biztosított szerviz háttér áll rendelkezésre", de sajnos én címeket nem találtam.
legyetek kedvesek a gyártó legalább egy szervizének ill. az EUstock szakszervizének címét leírni

2. ha céges számlára kell, akkor az 50k-ból még lejön a szlovák ÁFA?

a válaszokat előre is köszönöm

(#108) kelzsoca válasza fakekorom (#107) üzenetére


kelzsoca
félisten

1. WayteQ Europe Kft.
2. Igen, nettó áron a készülék: 41.583 Ft

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#109) calamites válasza juuzer (#106) üzenetére


calamites
őstag

Nem normális! Restart után tiszta telepítés esetén akár 1,4 is szabad. De folyamatosan van kb 1 giga suabad hely.

(#110) fakekorom válasza kelzsoca (#108) üzenetére


fakekorom
tag

habár kelzsoca volt olyan kedves és válaszolt, elmondom, hogy írtam a cég honlapjára és már válaszoltak is, és a válasz természetesen megegyezik kelzsoca válaszával

kösz szépen

(#111) juuzer válasza calamites (#109) üzenetére


juuzer
addikt

Azt esetleg hol tudom megnézni, hogy mi mennyit eszik?

Bevallom még nem indítottam újra, de most megtettem és 1,4 GB van már szabadon :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#112) calamites válasza juuzer (#111) üzenetére


calamites
őstag

Kezdő vagyok, tegnap érkezett a teló. Talán majd a profik.

(#113) juuzer válasza calamites (#112) üzenetére


juuzer
addikt

Én meg 2 éve WP-t használok, azóta elrohant egy picit az androidos világ mellettem :D

Vamos a la playa.

(#114) calamites válasza juuzer (#113) üzenetére


calamites
őstag

A tiszta telepítés sokat segít. én úgy tettem fel, és sok minden változott. Most gondolkozom a MI3-on is egy tiszta felrakáson, mert kicsit döcög néha az is.

(#115) SárkánySzív válasza fakekorom (#110) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Én is onnan rendeltem pénteken utánvéttel, és Kedden már itt is lesz!
Több esetben is váltottunk mailt, igen készségesek.
Kár hogy nincs fóliájuk, meg hátlapvédőtokjuk, így azt az ebay -ról rendeltem meg. Jó lett volna hozzá egy mickey is, de azt már nem tudják beszerezni, sőt az ebay -n sem találtam.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#116) Herbali válasza SárkánySzív (#115) üzenetére


Herbali
tag

Erre gondoltál?
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#117) SárkánySzív válasza Herbali (#116) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Pontosan erre! :DD Valszeg rosszul kerestem rá, de tegnap este, rátaláltam a XiaomiShop, hu oldalra, és ott megrendeltem.
Szállítás ingyenes, mert előre utaltam, és 890 Ft az ára.
Ráadásul van mindenük!
Van hátlapvédőtokjuk több fajta is, és fóliájuk is, én meg hülye megrendeltem ezeket az ebay-ról, és most várhatok heteket, mikor a telefon meg itt lesz Kedden.
A XiaomoShop oldalról meg itt lenne párnap alatt, sőt van nekik 3200 mHa aksijuk is, és nem is kerül többe mint az ebay -n.
Ezért jó ha nem siet az ember, és széjjel nézz jobban, mert most meg az ideg öl meg ! :W :W :W
Ráadásul mint mondtam előre utalással a szállítás ingyenes.
Azt már le sem merem írni, hogy a két tempered glass fóliának mennyi a szállítási díja az EU -ból, mert hülye fejjel nem figyeltem oda. A tok az ingyenes szállítással jön Kínából kitudja, hogy mikor.
:W :W :W

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#118) Herbali válasza SárkánySzív (#117) üzenetére


Herbali
tag

Valamit tényleg rosszúl állíthatsz be a keresésnél. Mert én szintén ezeket a dolgokat rendeltem kínából (akksi, MiKey, tok, folia, autós töltő) de mindent olcsóbban mint itthon.
Ha a pénz nem számít akkor érthető.
Én pont fordítva lennék ezzel.
Nekem nem mindegy hogy pl. az MiKey-t 120 ft-ért veszem az alli-ról vagy 890-ért itthonról, kijelző védő 450 vagy 3000? Inkább várok rá 2-3 hetet.
Már sok minden olcsóbb az alliexpress-en, mint az e-bay-en.

(#119) tom120514 válasza SárkánySzív (#117) üzenetére


tom120514
őstag

Én is rosszul keresek, mert a xiaomishop.hu-n nem találtam Redmi 2 Pro-hoz vagy Redmi 2-höz való hátlapot vagy szilikon tokot (úgy tudom, kívülről egyformák, vagyis ugyanaz a tok/hátlap/fólia jó mindkettőre), hol láttad? Köszi :R

Never go full retard.

(#120) helixP válasza tom120514 (#119) üzenetére


helixP
nagyúr

Ta-daaa :)

[ Szerkesztve ]

(#121) tom120514 válasza helixP (#120) üzenetére


tom120514
őstag

Betojok, pedig nem vagyok egy lúzer user, legalábbis eddig azt gondoltam... Köszi!
:))

Never go full retard.

(#122) hbarnabas01 válasza helixP (#120) üzenetére


hbarnabas01
tag

Az a durva, hogy ugyanez a szilikontok ebayről 250 forint (pont a tizede), szóval ha valakinek nem sürgős...

(#123) bach66


bach66
tag

Sziasztok!

Tegnap, mielőtt MIUI 5.9.1-re frissítettem volna, gondoltam, csinálok egy rendszermentést (MIUI saját mentés programjával). De megállt 53%-nál és nem moccant tovább. Kb. 5 perc múlva meguntam, hogy nem moccan, és rákattintottam a "mégsem"-re. Erre azt írta ki, hogy de innen sem ment tovább. Végül a futó alkalmazásoknál "kilőttem" a "mentés"-t, de ennek az lett a következménye, hogy a widgetjeim eltűntek, és újra állíthattam be őket.
Ma - immár MIUI 5.9.1-re frissített rendszeren - ismét próbálkoztam mentéssel, de ugyanannál az alkalmazásnál (g:hu) megállt (most 51%-nál), és nem moccan.

Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#124) hbarnabas01 válasza bach66 (#123) üzenetére


hbarnabas01
tag

Szerintem várj vele türelmesen. Hadd menjen egy negyed órát-húsz percet 51%-on. Ha akkor se moccan, akkor nem tudom.
Nekem egyszer az iGO-val csinálta ezt, de egyszer csak folytatta.

(#125) bach66 válasza hbarnabas01 (#124) üzenetére


bach66
tag

Kb. 35 percet vártam, de semmi. Rányomtam a "mégse" gombra, kiírja, hogy "Megszakítás" de onnan se megy tovább. :( A folytatás ugyanaz, mint tegnap.

Mi a megoldás?

(#126) hbarnabas01 válasza bach66 (#125) üzenetére


hbarnabas01
tag

Hmm... akkor passz. :U

(#127) helixP válasza bach66 (#125) üzenetére


helixP
nagyúr

Próbáld meg más backup programmal. Hélium, Titanium (bár KK alatt TB vel gondjaim vannak.

(#128) calamites


calamites
őstag

Tegnap este leszedtük a töltőről a telefont, ma estig 4 óra kijelzőidővel, egész napos wifi használattal,letöltésekkel, minden egyéb beállítás keresgéléssel 50%-ig esett vissza.

(#129) tom120514


tom120514
őstag

Üdv,
a CM 11 alatti LED nem működés változatlan, emellett azt vettem észre, hogy híváskor nem rezeg... nem kellene neki??? Csengetés módja alatt van Csengés/Rezgés/NÉma/Változatlan, de Csengés + rezgés nincs...Ha Rezgésre állítom, rezeg, tehát a motor jó benne...
Úgy gondoltam, hogy megtartom, de ha ilyen macerák vannak vele, lehet, hogy mégiscsak visszamegy...
Köszi előre is!

Never go full retard.

(#130) Shinnokina


Shinnokina
tag

Sziasztok! Most rendeltem egyet az eustocktól. Remélhetőleg szeretni fogom. Lumia 640LTE-n gondolkodtam mellette, és nagyon tetszett is, kipróbáltam MM-ben (kár, hogy a Xiaomikre nincs üzlet, ahol kézbe lehetne venni), de végül az döntött, hogy a WP-re nincsenek meg azok a koreai alkalmazások, amiket használok, míg ha jól olvastam, a külfödi piacra szánt MIUI-ban elérhető a Google Play és alkalmazásai. Majd írok róla, ha megjött. :)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#131) helixP válasza tom120514 (#129) üzenetére


helixP
nagyúr

Nincs ilyen gondom vele. Be lehet állíani, hogy mik legyenek a lépcsőfokok nálam Néma/Rezgés/Rezgés+csengés van és tökéletesen működik.
Fontos, hogy a Hang/Alapértelmezett Csh./Híváskor rezegjen be legyen kapcsolva.

(#132) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Jól látom, hogy most a GearBest ára a legbarátibb, EU-raktárból?
Mennyire kókler társaság, ha netán gariztatni kellene?
eustock.hu-t is néztem, de az árkülönbözeten túl fehér szín sincs.

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#133) tom120514 válasza Atomcsirke (#132) üzenetére


tom120514
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#134) tom120514 válasza helixP (#131) üzenetére


tom120514
őstag

Érdekes, nekem mások a lehetőségek... megtennéd hogy össszehasonlítod az alábbiakat a tiéddel? Köszönöm előre is!

Never go full retard.

(#135) tom120514 válasza tom120514 (#134) üzenetére


tom120514
őstag

Never go full retard.

(#136) tom120514 válasza tom120514 (#135) üzenetére


tom120514
őstag

Never go full retard.

(#137) helixP válasza tom120514 (#136) üzenetére


helixP
nagyúr

Ha ilyen mondani valód van lécci 1 hsz-be sürítsd össze, egyszerűbb végignézni mindenkinek.

1.) Nekem is ez a build-em és verziószámom van szép is lett volna, ha az általam linkelt romból mást raksz fel :)
2.) Igazad van, rosszul olvastam a Hívásvárakoztatás közbeni rezgést tudod itt állítani.

Beállítások/Gyorsbeállítások panel/Hang kapcsoló: itt kipipálod, hogy mi kell. Van Hang & Rezgés. Most már lehúzva az értesítési sávot be tudod állítani a rezgés és csengést is.

(De érdekes, mert nekem alapból rezget és csengett és ha megdöglök sem tudok szándékosan sem a fentebb írt kapcsoló nélkül olyan módot elérni, amikor csak rezeg, csak cseng.)

[ Szerkesztve ]

(#138) tom120514 válasza helixP (#137) üzenetére


tom120514
őstag

Köszönöm, így megy tényleg, fura, hogy a hangbeállításoknál a menüben nem lehet, de mindegy, a lényeg hogy OK!
Bocs a többszörösért, nem tett fel egynél több képet egy hozzászóláshoz, pedig egyszerre akartam...
Köszi az értékes segítséget, most mégsem küldöm vissza :)
Már csak a LED-et kellene kitalálni, mert bár a G2 minin nem volt és túl lehet élni, azért szeretnékm ha menne, ha már van...addig is a noLED progival helyettesítem.

Never go full retard.

(#139) tom120514


tom120514
őstag

A *#*#6484#*#* vagy a*#*#64663#*#* működik nektek? Nálam az utolsó csillagra eltűnik a beírt kód...

Never go full retard.

(#140) SárkánySzív válasza Herbali (#118) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

De, nagyon is fontos a pénz!
Csak elsiettem, elbaltáztam, elkúrtam; de már ez amúgy is mindegy! :W :W :W

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#141) Bocsidee válasza Atomcsirke (#132) üzenetére


Bocsidee
tag

Engem is érdekelne ez a GearBest-es dolog. Jó áron árulják nagyon. Vajon mennyire kókler webshop?

(#142) pető bá' válasza Bocsidee (#141) üzenetére


pető bá'
őstag

nem tudom, de nekem ma megérkezett tőlük.. ez már pozitív :D
Sajnos akkor még csak kínai raktárból tudtam venni, meg is vámolták, szóval ugyanott vagyok, mintha eustock-ból vettem volna. Utólag már rohadt okos vagyok ;)

"... and I hope you have a great day!"

(#143) Bocsidee válasza pető bá' (#142) üzenetére


Bocsidee
tag

Most van EU raktárban, akkor elvileg nem fogják megvámolni? Mert azt látom, hogy egyes országokhoz oda van írva, hogy +9$, de ez még mindig jobb mint a többi.

(#144) pető bá' válasza Bocsidee (#143) üzenetére


pető bá'
őstag

elvileg EU-n belül nincs vám/áfa, ahogy én tudom :) a +9$ pedig a szállítás költsége.

"... and I hope you have a great day!"

(#145) Shinnokina válasza pető bá' (#144) üzenetére


Shinnokina
tag

egy tizessel olcsóbb, mint az eustockon. Viszont ha javíttatni kell, akkor magadnak kell postázni külföldre, és a postaköltséget nem fizetik vissza. Hazai szervízbe azért olcsóbb eljuttatni, mint külföldibe saját költségen.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#146) kelzsoca válasza Bocsidee (#143) üzenetére


kelzsoca
félisten

A probléma nem a vámolással van, hanem azzal ahogy ezek a kínai webshopok működnek, és főleg az eu warehouse-os részük, mivel a termék(ek)et becsempészik Európába, majd így értékesítik, a garancia ez esetben kétes, mivel nem lehet tudni mikor csavarják le az illegális működő kereskedést, illetve ha a vásárlónak garanciális problémája van, akkor Kínába kell visszaküldeni a terméket, ami ugye nem rendelkezik vámpapírokkal sem, mivel nem történt meg a szabad forgalomba helyezése (csempészárú), így visszafelé a vámosok megfogják a csomagot, majd kifizettetik a 27%-os áfa tartalmat rá.

https://vertigostore.eu

(#147) Bocsidee


Bocsidee
tag

Köszi mindenkinek az infót. A gari másodlagos nálam. A VÁM/áfa jobban aggaszt.

(#148) kelzsoca válasza Bocsidee (#147) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amennyiben a garancia nem számít, akkor nyugodtan rendelheted, nem fogják vámolni, telefonra nincs vám, áfát sem fogsz fizetni, mert eu-s országból érkezik a portéka.

https://vertigostore.eu

(#149) herdsman12 válasza bach66 (#125) üzenetére


herdsman12
őstag

TWRP.

(#150) Herbali válasza pető bá' (#144) üzenetére


Herbali
tag

A barátnőm rendelt a lightinthebox.com -ról pár hónapja egy DooGee DG800 Valencia telefont. Az oldalon az állt akkor, hogy az európai raktárban van készleten. Meg is rendelte onnan, de ugyan úgy megfogták itthon és ment rá áfa+vám.
Szóval hiába van kiírva, ezeknél a kínai webshop-oknál, hogy európai raktár. Attól még be lehet szívni vele.
Ha meg kiszámolod, hogy így mennyibe kerül akkor nem éri meg szarozni a pár ezer forint miatt.

Én 129,9 USD-ért láttam Redmi 2 PRO-t valamelyik kínai shop-ban. 130*282=36660 ft +áfa az 46558 ft
Ha az eustock-tól rendeled akkor kb 3440 ft-al kerül többe. Ott ugye 20% áfa jön rá nem 27 mint itthon.
És egy-két nap alatt itt van. Megéri akkor kínából szarozni?! És akkor még a vámot nem számoltam rá!!
Meg a garancia is egyszerűbb itthon. Bár gariztatás mikéntje majd akkor derül ki, ha egyszer baja lesz a készüléknek.
Én egy hete kaptam meg az eustock-tól a Redmi 2 PRO-t. Eddig semmi bajom vele. Tetszik.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.