Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) herdsman12 válasza Shinnokina (#200) üzenetére


herdsman12
őstag

Zene alkalmazás hosszú tap a bal (menü) ikonra és a Fájlok szűrését átállítod.
Másolás helyének nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#202) Shinnokina válasza herdsman12 (#201) üzenetére


Shinnokina
tag

Te jó isten. Alapból lekapcsolta a kis méretű mp3 mutatását. Még ilyet, micsoda funkciók vannak ezen. :DD Ezer hála és köszönet :R

[edit] Belaktam. Most, hogy sikerült csengőhangot állítani és felfedeztem, hogy kell shuffle-re tenni a playlistet, nagyon tetszik ez a kis kütyü. Időnként nem találja a 4G-t olyan könnyen, mint a Note3, de remélem ez nem lesz állandósulva.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#203) Upo válasza Shinnokina (#202) üzenetére


Upo
addikt

Biztos, hogy kevesebb helyen talál az országban 4G-t mint a note3, mert ez nem tudja a B20 frekvenciát, a note3 meg igen.

Amúgy az előbb hívott a futár, 1 órán belül hozza a telefont. :C

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#204) havri1 válasza Upo (#203) üzenetére


havri1
félisten

Vodafone-al még egyszer sem váltott 4G-re, pedig bejártuk az országot.
BP-n se..

havri

(#205) Upo válasza havri1 (#204) üzenetére


Upo
addikt

Az előfizetésben kell lennie 4G-nek, gondolom van. Valaki azzal is szívott már, hogy hiába volt 4G előfizetése, a sim kártyája nem volt 4G kompatibilis, kicseréltette és jó lett. Ha így sem akkor esetleg APN beállítások kellenének? Voda-t nem ismerem.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#206) havri1 válasza Upo (#205) üzenetére


havri1
félisten

Ez az első 4G képes telefon a családban, így sok tapasztalat nincs..Előfizetés tudja, aktiválva lett mindegyik simre, és most aRedmi2 érkezésével kapott új SIM-et is (trio PayPass vagy mi a neve).
Elvileg minden adott, már csak a csillagok állása kell..:)
Voda 800Mhz-en sugároz sok helyen, és azt úgy tudom nem tudja a Xiaomi. Viszont Pesten 1200 Mhz a 4G, amit tudnia kellene..passz.

[ Szerkesztve ]

havri

(#207) helixP válasza havri1 (#206) üzenetére


helixP
nagyúr

Láttam már Pesten 4G-t, Vodával, de azért a H+ a jellemző.

(#208) Shinnokina válasza havri1 (#204) üzenetére


Shinnokina
tag

Nekem Telekomos a sim, megy a 4G itt az irodában, a metróban nem volt netkapcsolat percekig egyáltalán, de amint kijöttem az alagútból, megtalálta a 4G-t. A Note3 is amúgy többször váltott H+-ra, de metróban is tudtam vele netezni.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#209) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

Sziasztok!

Nekem is nemrég jött az eustock-ról. Egyenlőre ismerekedünk a MIUI-val.
Azt írja: MIUI verzió: 5.9.1 fejlesztői
Ez jó vagy tegyek fel mást?

http://shrimpland.hu/

(#210) Gorbeee


Gorbeee
tag

Sziasztok,

Most rendeltem délelőtt az eustockból egy ilyen készüléket, ha minden igaz holnapra meg is fog érkezni. A futár minden esetben telefonál érkezés előtt? Munkahelyemre rendeltem és 8ra megyek dolgozni remélem nem érkezik hamarabb, mert nem tudja ki átvenni... :D

Két bugyuta kérdés:
- A gyári stock rom és a miuihu pontosan miben különbözik? Régen galaxy s2 korszakomban mókoltam a miuival azóta nem foglalkoztam a témával.
- A MIUI7 milyen rendszermagot használ? Lolli vagy KK?

Köszönöm szépen a segítséget. :R

Udv. Gorbeee

[ Szerkesztve ]

(#211) Shinnokina válasza Gorbeee (#210) üzenetére


Shinnokina
tag

A Romos kérdésekre nem tudok felelni, de a futárra igen. Nem szólnak, írj az eustocknak emailt a rendelési azonosítóval és elküldik a csomag követő számát. Mondjuk ezt alapból megtehetnék, nem értem, miért kell külön írni miatta, de mindegy. :) Gyorsnak mondjuk nagyon gyorsak, hétfő délelőtt 11-kor adtam le a rendelést és kedden 2-kor megjött a futár.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#212) eustock válasza Gorbeee (#210) üzenetére


eustock
tag

Kedves Gorbeee!

A futár kiszállítás előtt egyeztet a megadott telefonszámon, holnap reggel már lesz a GLS rendszerben nyomkövetési száma a csomagnak, amit igény esetén megosztunk a vásárlóval.

[ Szerkesztve ]

(#213) herdsman12 válasza Shrimplandhu (#209) üzenetére


herdsman12
őstag

Jó az, annál nincs újabb.

(#210) Gorbeee

Futár telefonál, pláne, ha nem talál a címen.
A gyári ROM kínai és angol nyelvű, a miui.hu-s verzióban ott a magyar nyelv és kitakarítják a felesleges kínai appokat.
Android 4.4.4, ez talán a KK.

(#214) Shinnokina válasza eustock (#212) üzenetére


Shinnokina
tag

Nekem nem telefonált a futár....

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#215) eustock válasza Shinnokina (#214) üzenetére


eustock
tag

Pedig kellett volna neki...

(#216) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Nekem sem, csak hozta. De így is nagyon örültem neki!

Sony RX 10

(#217) Gorbeee válasza eustock (#212) üzenetére


Gorbeee
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. :) :R

További kérdés. :) A miuihu romban, ha lefuttatok egy frissítést és azt mondja a heti frissítésre, hogy elérhető. Ilyenkor a miui szerverekről szedi a frissítést és felülírja a miuihu romot vagy van a magyar vonalnak külön frissítési megoldása?

Udv. Gorbeee

(#218) papi77


papi77
addikt

Üdv mindenkinek!
Tegnap én is megkaptam az eustock-tól a kicsikét. Így elsőre elég fura, galaxy alpha után a rendszer,de tetszik!
Majd kérdezek a régi tulajoktól :)
Esetleg nincs valakinek eladó szilikon tokja?

Az első: NOKIA 1611

(#219) havri1 válasza papi77 (#218) üzenetére


havri1
félisten

Én ilyet vettem Mi4-re, jó lenne, de nem jó :DDD
A szállítástól vélhetően eltekeredett, és egyik sarka eláll..amúgy tényleg jó lenne, de így használhatatlan.
Hajszárítóval kicsit próbáltam melegítve tekergetni, de még nem egyenesedett ki.

Slim Soft Clear TPU Silicone Gel Case Skin Cover For Xiaomi 4i Mi 4 Mi 3 Redmi 2

havri

(#220) Sziahomi válasza eustock (#215) üzenetére


Sziahomi
tag

Üdv

Eu stock honlapján pedig irja, h nem.

(#221) eustock válasza Sziahomi (#220) üzenetére


eustock
tag

A szállítás pontos időpontjáról, tehát nem fog senkit a futár reggel munkakezdéskor felhívni, hogy majd valamikor a délutáni órakban kézbesít egy csomagot.
A futár, amennyiben a cím nem egyértelmű, vagy további tájékoztatást-útbaigazítást igényel telefonálni fog, ettől természetesen lehetnek eltérő esetek, vagy kevésbé segítőkész futárok is, de szerencsére nem ez a jellemző.

(#222) Gorbeee


Gorbeee
tag

Futár témában minden szükséges információt megkaptam. :) :R Köszönöm mégegyszer. :R :D

Udv. Gorbeee

(#223) FunkyMonkey.


FunkyMonkey.
újonc

Sziasztok!
Nem tudom mennyire lesz off ebben a topic-ban,de nagyjából ezt a platformot találtam megfelelőnek kérdéseim feltevésére. :)
Szóval mobilvásárlás előtt állok és már nagyjából leszűkítettem leendőbeli mobilomat két lehetőségre, ez a kettő a Xiaomi Redmi 2 Prime és a Honor 4C telefonok.Már sok tesztet néztem belőlük egyikben ez az erősebb másikban pedig amaz.Áruk szinte ugyan az,ezért vagyok tanácstalan,hogy melyiket lenne érdemesebb megvenni.
A telók számait már kívülről fújom most a valóéletbeli tapasztalatokra vagyok kíváncsi pro és kontra érvekkel.Első okostelefonom lesz valamelyik,ezért nincs sajnos tapasztalatom hardver terén,hogy ezek a kicsi különbségek a telefonok között hogyan jelennek meg használatkor.
Válaszaitokat PÜ-ben is várom. :)
Üdv!

(#224) Shinnokina válasza papi77 (#218) üzenetére


Shinnokina
tag

Pár száz forintért lehet kapni az ebayen vadonat újakat, ingyenes kiszállítással. Tapasztalatom szerint nem kell nekik annyi dő, mint amit az ebay előre jelez, általában pár nap alatt megküldik a csomagot Kínából. :)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#225) havri1 válasza Shinnokina (#224) üzenetére


havri1
félisten

2-4 hét azért az a pár nap..:)

havri

(#226) havri1 válasza trebrona (#196) üzenetére


havri1
félisten

Nincs fent neki, most néztem.
Majd feldobom rá a MIUIHU-t, hátha az bugmentes :)
:R

havri

(#227) papi77 válasza Shinnokina (#224) üzenetére


papi77
addikt

Értem,akkor nekiállok keresni.

Az első: NOKIA 1611

(#228) Shinnokina válasza havri1 (#225) üzenetére


Shinnokina
tag

Nekem eddig mindig megjöttek az ebayes cuccaim 1 hét alatt max. :)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#229) pinnacle válasza Shinnokina (#211) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez jó, hogy ilyen gyorsan kiszállítják.Kínából olcsóbb, de látom itt szerviz is van, csak nem találom, hogy hol.

[ Szerkesztve ]

(#230) kelzsoca válasza pinnacle (#229) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem a linket elnézted, ez a 2/16-os modell.
A webshopban a gyakran ismétlet kérdéseknél megtalálod a szervizt, és elérhetőségét is.

https://vertigostore.eu

(#231) attack77


attack77
csendes tag

Sziasztok! Ma jött meg egy ilyen telefonom. Miui 6.6 van rajta, de csak részben magyar. Milyen romot érdemes felpakolni ami teljesen magyar, és stabil?

Nem gondoltam komolyan........

(#232) natë


natë
nagyúr

Miui.hu-s és xiaomi.eu romok között (esetleg a cseh miuis oldal romja) van bármi difi? A nyelv nem érdekes, angolul használom.

Más: ne kínlódjatok kínai rendelésekkel, eustock.hu. Nagyon korrekt!! 2 db rendelése után mondom ezt.

[ Szerkesztve ]

(#233) pinnacle válasza kelzsoca (#230) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor "nálatok" van a szerviz. :)
4G működik nálunk? Ezt olvastam. "Nem tudja a 4G B20-as (800 MHz) sávot, ahol a Telekom és a Telenor közösen fejleszt."
Igazából olyan telefont keresek, ami hozza az iPhone 4S kamera minőségét és GPS stabilitását.

[ Szerkesztve ]

(#234) havri1 válasza pinnacle (#233) üzenetére


havri1
félisten

800 MHz nem tudja, csak felette.
Kamera GPS tökéletes..(kamerában nem találtam képstabilizátort)

[ Szerkesztve ]

havri

(#235) calamites válasza attack77 (#231) üzenetére


calamites
őstag

A miuihu-t tedd fel tiszta telepítéssel.

(#236) Gorbeee


Gorbeee
tag

Sziasztok.

Kicsit keszulok a mai telefon atvetelre. Azzal szeretnem en is kezdeni hogy felteszem a legfrissebb miuihu romot tiszta telepitessel. Errol talalok leirast valahol vagy felmasolom recovery wipe es mehet fel zipbol egybol?

Koszonom. :R

Udv. Gorbeee

(#237) RaVal válasza Gorbeee (#236) üzenetére


RaVal
tag

Nekem is ma jon meg, es hasonloan vagyok mint te. Tegnap atolvasgatva a vagyula romhoz tartozo leirast, nekem az jott le, hogy a gyari miurecoveryvel nem feltetlen megy a tiszta telepites, mivel a vagyula rombol mar kiszedtek az alap recoveryt. Szoval eloszor recovery csere, arra van 811 es 813as program is. Es utana tiszta telepites. Vagy ha a rendszer frissitojen keresztul tortenik, akkor a system 2re telepul, igy elvileg lecserelodik a gyari recovery, es utana lehet system 1re is tiszta telepitest csinalni. De javitson ki valaki, ha valahol tevedek :D

[ Szerkesztve ]

(#238) Gorbeee válasza RaVal (#237) üzenetére


Gorbeee
tag

A miui.hu fórumban találtam közben leírást hozzá. :) :R Már csak azon múlik, hogy milyen rommal kapjuk. Eustock-ról rendelted Te is? :)

Udv. Gorbeee

UI: Ebben a pillanatban jött meg. Most bontom... :D

[ Szerkesztve ]

(#239) RaVal válasza Gorbeee (#238) üzenetére


RaVal
tag

En is onnan, ide meg sajna nem ert a futar. Neked jo bontogatast, majd ird meg milyen rommal kaptad :)

(#240) Gorbeee válasza RaVal (#239) üzenetére


Gorbeee
tag

6-os magyar rommal. Felmásoltam a gyökérbe a 7-es friss romot. Wipe, install majd wipe all és kész is volt a frissítés. :) Egyenlőre nagyon tetszik. :)

Udv. Gorbeee

(#241) Shinnokina


Shinnokina
tag

Kikapcsoltam a fejlesztői frissítést (nem vagyok guru), a gyári "hivatalos" javításokat ettől meg fogja kapni a telefon, vagy ne is reménykedjek? :) 5.8.6 van rajta

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#242) pinnacle válasza havri1 (#234) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#243) RaVal válasza Gorbeee (#240) üzenetére


RaVal
tag

Na ez jo hir, koszi az infot! :) A recovery maradt a gyari, vagy cwm volt a 7es magyarban?

(#244) Gorbeee válasza RaVal (#243) üzenetére


Gorbeee
tag

Maradt az amivel kaptam. :))

Udv. Gorbeee

(#245) Gorbeee


Gorbeee
tag

A google naptár szinkronizlást, hogy lehet bekapcsolni? Sem a miui naptár sem a google letöltött naptár alkalmazás nem szinkronizál és a fiókbeállításban sem jelenik meg a naptár... :( Illetve a munkahelyi emailem beállítottam. Működik rendesen a szinkronizálás, de ha kézire állítom nem jelenít meg semmit sem... :( Ötlet?

Udv. Gorbeee

[ Szerkesztve ]

(#246) BassQuem


BassQuem
újonc

Sziasztok!

Tegnap érkezett meg a vadiúj Redmi 2 Pro-m. Izgatottan el is kezdtem belakni, de ami elég hamar feltűnt az az előző telómhoz képest (Jiayu G4) irgalmatlan sok és szokatlanul idegesítő a pop-up reklám.
A készülék eredetinek tűnik, de a ROM nem tudom milyen rajta, jó volna eloszlatni a bizonytalanságot a legfrissebb gyári ROM felrakásával, viszont a téren kezdőként nem nagyon tudom, ez a gyakorlatban hogyan kivitelezhető. Fele királyságom odaadnám, ha valaki meg tudná velem osztani a művelet aprólékos leírását :R

(#247) Shinnokina válasza BassQuem (#246) üzenetére


Shinnokina
tag

A miui magyarország oldalán van hozzá részletes leírás

Amúgy a Xiaomi hivatalos oldalán a matrica rejtett számával lehet ellenőrizni, hogy eredet-e a készülék.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#248) Gorbeee válasza BassQuem (#246) üzenetére


Gorbeee
tag

Szia.

A magyar fejlesztésű romot tedd fel szerintem. Ebből már minden felesleges dolgot kiszedtek és a legfrissebb miui7re alapszik. Teljesen magyar nyelvű a rendszer.

Innen tudod letölteni: [link]
Ez alapján csináld tiszta telepítéssel: [link]

Udv. Gorbeee

(#249) lita66


lita66
tag

Sziasztok! bocs lehet hogy már volt ilyen kérdés de most gyorsan tudok csak kérdezni, nem tudom átböngészni az előzményeket:
Egy ismerősömnek ajánlottam a telefont meg is vette, elégedett vele, de leejtette, megrepedt a kijelzője. tudtok valami infót adni, hol lehet javítani?

[ Szerkesztve ]

(#250) havri1 válasza Gorbeee (#245) üzenetére


havri1
félisten

Töröld a google fiókot, majd add hozzá újra, én minden alkalommal beszívom ezt.

Más:

Tegnap érkezett, 5 db fólia, tökéletes, ajánlom!

5x HD Ultra Clear Screen Protector Guard Shield Film For Xiaomi Redmi 2 Hongmi 2

[ Szerkesztve ]

havri

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.