Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Tibor71


Tibor71
csendes tag

Sziasztok!

Megjött a készülék, de van egy kis gondom vele. Nem látja a routert. Kb. fele annyit routert lát, mint a másik telefonom. Most nem tudok sim kártyát tenni bele, mert normál méretű a kártyám, és a wifire sem tudok felmenni, így nem tudok semmit se csinálni. :( Van valakinek ötlete?

(#352) calamites válasza Tibor71 (#351) üzenetére


calamites
őstag

A lányomnak a Redmije rosszabbul látja a wifi hálózatokat, mint az Xperia P-je látta.

(#353) kelzsoca válasza Tibor71 (#351) üzenetére


kelzsoca
félisten

Milyen szoftver fut a készüléken? Routert próbáltad újraindítani esetleg?

https://vertigostore.eu

(#354) Tibor71 válasza kelzsoca (#353) üzenetére


Tibor71
csendes tag

A telefonon miui 5.8.6 fejlesztői fut.

A router RT-N18U.

(#355) Shinnokina válasza kelzsoca (#347) üzenetére


Shinnokina
tag

Én nem webshop jellegű üzletben (=fizikai boltban) sehol nem láttam ezt a készüléket. Most nem sufnigsm boltokat értek ez alatt, hanem elektronikai üzleteket mint Media Markt, Euronics és társai.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#356) calamites válasza Tibor71 (#354) üzenetére


calamites
őstag

Ha ma kaptad, akkor teljes belakás előtt érdemes csinálni egy teljes törlést, és feltenni a legfrissebb romot. Én is ezzel kaptam, de sok minden nem úgy működött, mint ahogy az a MIUIHU-n szokott.

(#357) Tibor71 válasza kelzsoca (#353) üzenetére


Tibor71
csendes tag

A probléma abból adódott, hogy a készülék nem látja a 13-as csatornát. Ahogy átállítottam a routert, egyből kapcsolódott. Most le akarja tölteni az 5.9.10-es verziót. Ha az nem oldja meg a problémát, akkor van bárkinek ötlete, hogy tudom ezt orvosolni?

(#358) pető bá' válasza Shinnokina (#355) üzenetére


pető bá'
őstag

Euroincs-ban láttam, bár nem emlékszem, hogy 1/8 vagy 2/16 volt-e..

"... and I hope you have a great day!"

(#359) Shinnokina válasza pető bá' (#358) üzenetére


Shinnokina
tag

:O

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#360) Tibor71 válasza Tibor71 (#357) üzenetére


Tibor71
csendes tag

Sajnos nem oldotta meg. :( Van bárki, aki látja a 13-as csatornát, vagy ez a készülék ilyen?

(#361) Nkboy válasza Tibor71 (#360) üzenetére


Nkboy
senior tag

A kedvedért átváltottam, a 13-as csatornára, és minden gond nélkül csatlakozott.

Wireless Radio: Enable
SSID:
Channel: 13
Mode: 54Mbps (802.11g)
MAC Address:
IP Address: 192.168.1.1

Security Type: WPA-PSK/WPA2-PSK

ROM: MIUIHU 5.7.2

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#362) werszomjas


werszomjas
őstag

Hi!

Ez a telefon az egyik kiszemelt (2GB RAM-os verzio)

2 kérdésem volna:
- Most akkor hogy van ez az LTE?? A T-mobile hálózaton van 4G vagy nincs?
- Ezt a telefont, ha megveszem és kiveszem a dobozból, lehet használni, minden android funkció működik rajta alapból, vagy romolgatni kell?? Egy lánynak lesz, aki nem fog és nem akar ezzel foglalkozni, csak használni szeretné majd, mindenféle kötöttségek nélkül. Így is ajánlott ez a telefon? :)

üdv

(#363) calamites válasza werszomjas (#362) üzenetére


calamites
őstag

Tudja használni, de még ha fejlesztői rommal kapja akkor is ajánlott egy MIUIHU rom tiszta telepítése.

Aztán vagy frissít vagy nem. KB ennyi.

(#364) Tibor71 válasza Nkboy (#361) üzenetére


Tibor71
csendes tag

Köszi!

Feltettem az 5.7.2-t, de továbbra sem látja a 13-as csatornát. :(

(#365) kelzsoca válasza Tibor71 (#364) üzenetére


kelzsoca
félisten

Tegyél a készülékbe SIM kártyát, és menni fog a 13-as csatorna is.

https://vertigostore.eu

(#366) sideburns válasza kelzsoca (#347) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nem akarom szétoffolni a topikot, de most már nagyon érdekel, hogy szlovák székhelyű cégnél hogy lehet, hogy a magyar jogszabályok az érvényesek?
"A szavatosságra, jótállásra vonatkozó hatályos jogszabályok:
– A jótállási igények intézését a 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelete szabályozza. A jótállás a fogyasztó törvényből eredő jogait nem érinti.

– 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról
– 49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet a fogyasztói szerződés keretében érvényesített szavatossági és jótállási igények intézéséről

Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény
45/2014. (II. 2) Korm. Rendelet"

(#367) tévelygő válasza sideburns (#366) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Te még meddig fogsz kötözködni ? Eddig azon agyaltál mivel vághatnál vissza? Hidd el senki nem kíváncsi a közösség romboló viselkedésedre! Tegyél egy szívességet és húzz a fenébe!

Sony RX 10

(#368) havri1 válasza werszomjas (#362) üzenetére


havri1
félisten

800mHz et nem tudja, érdeklődj a szolgáltatódnál ezügyben.
(Vodafone hálózaton egyelőre egyáltalán nem sikerült még 4G-re lépni a készülékkel.Még BP-n sem. Pedig működik a 4G, iphone5-ön tesztelve a sim).

[ Szerkesztve ]

havri

(#369) helixP válasza havri1 (#368) üzenetére


helixP
nagyúr

(Azért ezt így nem mondanám, nekem többször sikerült, igaz, hogy csak bizonyos helyeken, de az egyáltalán nem sikerült túlzás :) )

[ Szerkesztve ]

(#370) havri1 válasza helixP (#369) üzenetére


havri1
félisten

Én úgy értettem, nekem eddig nem sikerült :), és tartom is addig, ameddig nem látom meg a 4G vagy LTE feliratot jobb felül. (Hozzáteszem, nem én használom a készüléket, csak időnként kézbeveszem. Római-Hűvösvölgy van rendszeresen tesztelve)
És neki sem sikerült.
Mondjuk ha 1-1x átvált, azzal se nagyon van előrébb az ember..stabil 4G-től még messze jár :)

havri

(#371) helixP válasza havri1 (#370) üzenetére


helixP
nagyúr

Ja, hogy az általános alany Rád / a használóra vonatkozott. Ebben az esetben sorry :R

[ Szerkesztve ]

(#372) sideburns válasza tévelygő (#367) üzenetére


sideburns
aktív tag

Te vagy itt a seriff?
Úgy gondolom, hogy ez egy elég lényeges kérdés.
Továbbra is várom a választ kelzsocától.

(#373) Shinnokina válasza havri1 (#370) üzenetére


Shinnokina
tag

T-mobilon Budapesten megy az LTE. nekem folyamatosan 4G-t ír a telefon.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#374) Departed válasza havri1 (#370) üzenetére


Departed
őstag

Ez párszor túl lett tárgyalva itt is meg a másik Redmi 2 topicban, hogy jelenleg a magyar Vodafone hálózaton nem lehet ezzel a 2GB-os Redmi2-vel 4G-zni, nincs közös sáv amit támogatna telefon és szolgáltató.
Ezért is nem vettem meg a telefont hiába tetszik nagyon. :(

(#375) solfilo válasza Departed (#374) üzenetére


solfilo
veterán

A B7 (2600 MHz) használja a Vodafone (a B3 800 MHz mellett) és előbbit támogatja a Redmi 2 Pro is. Vagy nem?

solfilo

(#376) rblzs válasza Shinnokina (#312) üzenetére


rblzs
csendes tag

Az ébresztóra nálam is rendszeresen nem szól. Ma észrevettem, hogy reggel amikor felébredtem magamtól és bekapcsoltam a képernyőt, hogy az óra még egy régebbi időpontot mutatott (kb 4 óra valamennyit), aztán hirtelen váltott az aktuálisra (6:30) és utána megszólalt az ébresztő, aminek negyed órával korábban kellett volna.
Kipróbálom majd, hogy lock-olom az óra alkalmazást, hogy ne zárja be soha, de egy külföldi fórumon valaki azt írta, hogy ez se segít.

Cache és dalvik cache törlést még nem próbáltam. Azt recovery módban lehet megtenni (hangeró + power gomb?)

(#377) Vigyorka válasza sideburns (#372) üzenetére


Vigyorka
senior tag

A válasz az Unió...
(((Remélem ezt a NAV-s főnökeid is tudják)))

Vigyorka

(#378) kelzsoca válasza sideburns (#372) üzenetére


kelzsoca
félisten

A szerződéskötés helye az ajánlattevő természetes személy lakóhelye. Ha ez Magyarország akkor a szerződésre (így minden egyébre) a magyar jogszabályok kell hogy vonatkozzanak.

A topic lakóitól elnézést kérek az offolásért. :R

https://vertigostore.eu

(#379) Shinnokina válasza rblzs (#376) üzenetére


Shinnokina
tag

Igen, nekem is ma reggel negyed órával később csörgött a beálltottnál :(( Ez nagyon nem jó így. Én csináltam cache törlést meg azt a recoverys wipe-ot is. Az ébresztőóra megbízhtatatlan.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#380) moma válasza Shinnokina (#379) üzenetére


moma
őstag

azért ez ordas nagy bug...

we all deserve a bit of luck.

(#381) kelzsoca válasza Shinnokina (#379) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az idő manuálisan vagy kézzel van beállítva?
Amennyiben automatikus, a készüléket éjjelre repülőgép üzemmódba teszed vagy csak némítod?

https://vertigostore.eu

(#382) havri1 válasza kelzsoca (#381) üzenetére


havri1
félisten

Vagyis automatikus vagy kézi? :P
Nejemén működik az ébresztés, igaz, nem ébresztésre használja, hanem a napi teendők jelzésére. Ebből adódóan napközben jelez többször. Hibátlanul.
Még az általatok feltett rommal, de FR után (Wipe data).
Ébresztésre MiBand üzemel.

[ Szerkesztve ]

havri

(#383) Shrimplandhu válasza Shrimplandhu (#311) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Erre (#311) nem reagált senki és a neten se találtam sajnos érdemi infót.
Leírom mit sikerült elérni:Ha elindítom a Switfkey alkalmazást és billentyűzetként beállítom akkor ameddig a memóriában van addig ő lesz a billentyűzet. Amint kilövöm a futó alkalmazások közül azonnal visszaáll a google billentyűzet. Ez van hál istennek memória van sok úgyhogy lockoltam és kész.

http://shrimpland.hu/

(#384) kelzsoca válasza havri1 (#382) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezt benéztem, de értitek. :D

https://vertigostore.eu

(#385) havri1 válasza kelzsoca (#384) üzenetére


havri1
félisten

Persze :)

Arra gondolsz, hogy az automatikus időbeállítás (mivel netről, gsm akárhonnan) szedi, és ha repülő mód van, ergo semmi kapcsolat sincs..befagy, elállítódik stb, és ezért nem ébreszt?

havri

(#386) helixP válasza Shrimplandhu (#383) üzenetére


helixP
nagyúr

És ha egyszerűen kiveszed a google bill.elől a pipát a beállításokban, hogy fel se merüljön a rendszernek, mint opció? Tehát hogy alapértelmezett a Swift és az 'alap' billentyűzetet meg ne is használja?

[ Szerkesztve ]

(#387) trebrona válasza Shrimplandhu (#383) üzenetére


trebrona
nagyúr

Biztonság alkalmazás => Engedélyek => Indítópult, Swiftkey melletti kapcsoló be, és ezután jó lesz.

Minden alkalmazással így kell eljárni, amit szeretnél folyamatosan futtatni.
Sokaknak az értesítések nem jönnek, csak ha külön elindítják pl Viber, Facebook, Messenger, Gmail stb, azoknál is be kell kapcsolni, és nem lesz több gond.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#388) Shrimplandhu válasza helixP (#386) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Nekem nem sikerül kivenni a google billentyűzetes pipát.
Trebona: láma kérdés de azt hol? :)

[ Szerkesztve ]

http://shrimpland.hu/

(#389) Shinnokina válasza kelzsoca (#381) üzenetére


Shinnokina
tag

A rendszeridő automatikus, az ébresztőóra nyilván kézzel van beállítva :) Nem használok se néma üzemmódot, se repülőgépüzemmódot. Csak fogom és beállítom az órát 6:40-re majd csörög nekem 7:10-kor :D jobb esetben. Mert van, amikor nem is csörög. Nem szoktam se lehalkítani, se kikapcsolni a telefont éjszakára.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#390) trebrona válasza Shrimplandhu (#388) üzenetére


trebrona
nagyúr

Zöld az ikonja, egy pajzsban egy kereszt. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#391) Shrimplandhu válasza trebrona (#390) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Az megvan de az inditópult nincs :( Pedig azt hittem nem vagyok szőke...

http://shrimpland.hu/

(#392) Shinnokina


Shinnokina
tag

Nna, egy újabb bug... Nem tudok simre névjegyet menteni. Azt írja ki: Általános SIM-hiba... Ezzel mit tudok kezdeni? :(

Sztornó. Én vagyok a hülye, mert kitöltöttem a formát, mielőtt fiókot választottam, és persze a több telefonszámos, emailes kontaktot nem menti a simre. Ahh. Ma szőke voltam. De az ébresytőóra tényleg nem működik! :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#393) kelzsoca válasza Shinnokina (#392) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jelenleg melyik szoftver használod a készüléken?

https://vertigostore.eu

(#394) trebrona válasza Shrimplandhu (#391) üzenetére


trebrona
nagyúr

Biztonság app => jobb alsó sarok, engedélyek => Indítópult

Így már csak meglesz! :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#395) Shinnokina válasza kelzsoca (#393) üzenetére


Shinnokina
tag

4.4.4 KTU84P, MIUI fejlesztői 5.9.10. 5.8.6-tal jött a készülék és azzal sem működött az ébresztő (nem telepítettem a frissítést csak pár nappal később).

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#396) RaVal válasza Shinnokina (#395) üzenetére


RaVal
tag

Ébresztővel kapcsolatban nálam is bűnös volt, igaz egy letöltött program, a sleep as android. Gyári ébresztő eddig jól működik, ha automata ki-bekapcsolás és csendes órák be van állítva akkor is. A legfrisebb 5.9.12 van fent nekem. De majd még tesztelem.

(#397) Shrimplandhu válasza trebrona (#394) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Nagyon köszi. A menüt már széjjeltúrtam de hogy künn van az "asztalon" arra nem gondoltam :)

http://shrimpland.hu/

(#398) helixP válasza Shinnokina (#395) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem próbáltál meg 3rd party ébresztő alkalmazást?

Shrimplandhu: Ugyan így voltam :)

(#400) Shinnokina válasza helixP (#398) üzenetére


Shinnokina
tag

Nem. :) Úgy gondolom, hogy egy ilyen alapvető, egyszerű funkcióra legyen képes a telefonom önmagától is. Van épp elég alkalmazás rajta, az alap funkciókra hadd ne kelljen már 3. fél alkalmazását használni....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.