Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Upo válasza helixP (#749) üzenetére


Upo
addikt

Zwliew 20150926-ról beszélsz? Holnap rápróbálom egy 1/8-as 811-re, twrp-vel. Most nincs itthon, melóhelyen maradt a dobozában. Amúgy mi az a screenoff?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#752) SSlyTR válasza hbarnabas01 (#746) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

igen a kínai most nem játszik, kapásból 10 nap múlva dolgozzák fel és még utána 2-3 hét szállítás.

(#753) helixP válasza Upo (#751) üzenetére


helixP
nagyúr

Aha, arról. Köszi szépen, ha kipróbálod! A hiba az, hogy ha indítasz egy hívást, lelő a kijelző azonnal, még a kezedben, mintha a proximity azt érezné, hogy fülnél van. És nem is reagál semmire, amíg le nem teszi a másik fél. (Vagy be nem állítod, hogy bekapcs gombra bontson). De maga a szenzor mege működik, le van csekkolva.

[ Szerkesztve ]

(#754) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

hogy lehet értelmes smájlikat telepíteni, ha ezekre ránézek elhányom magam, az az érzésem van, hogy utál engem mindenki mert ilyenekt küldenek :O :(

Komolyan mondom ezért kib@$&nám a telefont a francba...

[ Szerkesztve ]

(#755) havri1 válasza SSlyTR (#754) üzenetére


havri1
félisten

Ezek SwiftKey - es smileik nem?

havri

(#756) trebrona válasza helixP (#753) üzenetére


trebrona
nagyúr

Hangerőgombra ébresztéssel sem működik?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#757) Bocsidee válasza SSlyTR (#754) üzenetére


Bocsidee
tag

Telefon, rendszer függő, hogy kinek hogy jelenik meg az általad elküldött smile. Mellesleg láttam már rosszabb pakkot is... olyan mosolygós smile volt benne, hogy a hideg is kirázott.

(#758) helixP válasza trebrona (#756) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem, csak a hívás közbeni hangerő változik.

SSlyTR: ezek a telepítt billentyűzet által előhozható standard 'google smile'-k. Ha emiatt kibvágod a telefont, akkor gratulálok.

[ Szerkesztve ]

(#759) hege21 válasza helixP (#749) üzenetére


hege21
senior tag

811 8/1gb,TWRP, 811-esre szánt recoval tettem fel...
Igen a zwliew-féle rom :)
Screen off nálam nem jelentkezik :DD

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#760) Tibor71 válasza SSlyTR (#752) üzenetére


Tibor71
csendes tag

Nekem három rendelésből kettő két hét alatt megjött Hongkongból.

(#761) Tibor71 válasza SSlyTR (#754) üzenetére


Tibor71
csendes tag

Ezek a smiley-k hol jelennek meg? Hangouts? Ha ez zavar, használj más csevegőt. Nekem csak ott ilyenek, máshol (viber, messenger) "szép" smiley-k vannak.

A smiley nem más, mint karaktersorozat. Pl a mosolygós egy kettőspont és egy záró zárójel, esetleg köztük egy kötőjel. A megjelenítő alkalmazás ezt fordítja le képpé, vagyis a megjelenítő alkalmazásttól függ, mit látsz.

(#762) Shinnokina válasza SSlyTR (#752) üzenetére


Shinnokina
tag

10 nap míg feldolgozzák? Honnan rendelsz ebayről? :DDD Olyan sellertől kell rendelni, aki sok pozitív visszajelzést kapott. Nekem eddig minden rendelésem feldolgozták másnapra ebayen, és rögtön utána postára is adták, max. két napon belül. Több olyan rendelésem is volt, ami a tól-ig dátum első része előtt megérkezett (tehát jóval két hét alatt volt az idő rendeléstől kiszállításig). Kínai és koreai sellertől is rendeltem többször. Mindegyik free shippinges sztenderd postai cucc volt. Mondhatod, hogy csak "szerencsém" volt, de azért egy éven belül 17 rendelés esetén nem hiszem, hogy szerencse kérdése :)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#763) havri1 válasza Shinnokina (#762) üzenetére


havri1
félisten

Ünnep van Kínában. 10 napig megáll az élet.

havri

(#764) SSlyTR válasza helixP (#758) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Mindenhol igy jelennek meg, hangouts, instagram, egyeb csevego programok. FB messenger es Viberben az ottaniak vannak.

Ha az a megoldas, hogy ne hasznaljam, akkor az nagyon gaz. Hogy lehet ezt lecserelni?

Kinabol azert 10 nap a feldolgozas mert ma kezdodott ott valami unnep.

(#765) Shinnokina válasza havri1 (#763) üzenetére


Shinnokina
tag

Ja hogy most. Hát az egy dolog :)) azért szerencsére egy évben csak két ilyen ünnepük van, a kínai újév meg az őszközép ünnep. :)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#766) helixP válasza SSlyTR (#764) üzenetére


helixP
nagyúr

Milyen billentyűzetet használsz?

hege21:Hát, elég sok mindenben más install, ki tudja, melyik lehet a felelős...?

[ Szerkesztve ]

(#767) SSlyTR válasza helixP (#766) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

google keyboard - hungarian

Szoval ezt kellene valahogy lecserelni.
Probaltam emoji pack-ot feltenni, de maradtak a rondasagaok. Szerintem mikor feltettem a hangout-s, lettek ezek feltelepitve, viszont uninstall utan is maradtak :O :( ezek baromi rondak. nem ertem miert es kik hagytak ezt jova :W

[ Szerkesztve ]

(#768) helixP válasza SSlyTR (#767) üzenetére


helixP
nagyúr

Akkor most kénytelen vagy kettőspontot és zárójeleket használni? : (

(#769) SSlyTR válasza helixP (#768) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

hat isten hozott a 21 szazadban :W :W
De azt is lecsereli...Es maset is! Amit nekem irnak. Tegnap valaki megkerdezte, hogy rossz kedvem van-e, mondtam nem csak undoritoak a szmajlik...
Elsosorban az okostelefonokat kapcsolattartasra hasznaljuk es ha ez a felulet ilyen ellenszenves, akkor nem fogom hasznalni. Azt hittem testre szabhato az android...

[ Szerkesztve ]

(#770) Shinnokina válasza SSlyTR (#767) üzenetére


Shinnokina
tag

Nekem swype billentyűzetem van, ugyanezek az emojik vannak benne. Szerintem cukik. :)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#771) Tibor71 válasza SSlyTR (#769) üzenetére


Tibor71
csendes tag

Van a problémádra megoldás.

Az én billentyűzetemen, ha a smiley-n hosszan tartom az ujjam, akkor megjelennek a kiválasztható elemek. A jobb alsó sarokban vab egy beállítások jel. erre kattintva bejön a billentyűzet gyorsgombjának beállítása, ahol meg tudom változtatni azt, hogy alapértelmezetten mi jelenjen meg. Szerintem itt nézelődj.

Ne hangoutsban próbáld, bár ott is be lehet állítani, ha előjön a billentyűzet. Ami képet beilletszettél, az úgy néz ki, mintha a hangouts felületét tetted volna be, és nem a billentyűzetet.

(#772) SSlyTR válasza Tibor71 (#771) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Nekem nincs ilyen :(
Egy masik chat progi volt az. Kb 4 hasznalja ezeket. Az a gond, hogy nem csak azok igy jelennek meg amiket en irok, hanem, amiket nekem kuldenek.

(#770) Shinnokina: en hanyingert kapok toluk, meg az internet nagy resze is.

Van egy Z-terv, hogy ujratelepteni az egeszet, hatha eltunnek ugy.

(#773) Tibor71 válasza SSlyTR (#772) üzenetére


Tibor71
csendes tag

A Hangoutsban, a google csevegőiben ilyenek vannak, ha ezeket használod, akkor ezek maradnak. Próbáld meg azt, hogy egy szöveget szerkesztesz jegyzettömbben, vagy bármi másban, ami nem csevegő. Nekem ott működik az, hogy jobbra-balra húzva tudok váltani a csomagok között.

Egyébként pedig igen, neked jelenik meg így, ezt már írtam. Úgyhogy nyugodj meg, csak te hánysz. :)

(#774) SSlyTR válasza Tibor71 (#773) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Na jegyzettomben nincs egyaltalan smiley :D Ott az van mint facen. Ahol van kulon smiley gomb a jobb also sarokban ott vannak ezek a csunyasagok.
Hogyan talalhatom ezt meg? Neked milyen billentyuzet van beallitva?

Neten keresgettem es ott irjak sokan, hogy undorito es nem tudjak cserelni. Meg valami olyan lehetoseg van, hogy rootolt telon kicserelni a konyvtarban levo 'texturakat'.

[ Szerkesztve ]

(#775) havri1 válasza Tibor71 (#773) üzenetére


havri1
félisten

Nincs köze a hangouts-hoz, mert nekem nincs felrakva, csak a viber, és ennél is jelen vannak SwiftKey mellett.

havri

(#776) Tibor71 válasza SSlyTR (#774) üzenetére


Tibor71
csendes tag

AnySoftKeyboardot használok magyar kiosztással.

(#777) Upo válasza SSlyTR (#774) üzenetére


Upo
addikt

Én ezt használom, hozzá való magyar szótár. Több száz skin pack és emoji pack van hozzá (ezeket nem használom, a kislányom viszont igen), random az egyikben pl. ilyenek:

Mikor felraktam a CM-et a gyári rom után, akkor próbáltam a google billentyűzetet, de valami katasztrófa a szótára, alap szavakat nem talál ki, vagy baromságokat talál helyette, legalábbis az előtte használt KK emoji keyboard után. Pár napig még bírtam, de utána visszaraktam ezt, és most jó nekem :B Ja, lusta vagyok és swype-olós gépelést használok.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#778) helixP


helixP
nagyúr

Köszönöm a hozzászólásokat, frissítettem az észrevételekkel, jelenleg így áll az 1.hsz, részemről grafikailag ennyi telik ki, akinek van kedve/tudása ennél jobban grafikázni vele, az szóljon, megosztom a "forrást". Ugyanez igaz a MIUI-s dolgokra is.

[ Szerkesztve ]

(#779) SSlyTR válasza Upo (#777) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Na alakul ez :D Ezt fel is tettem.
A billentyuzetben mar ott vannak a szebb szmajlik, de mikor ranyomok egyre, a csunyat teszi be :(

Ez inkabb rendszer dolog lehet mint billentyuzete

[ Szerkesztve ]

(#780) hbarnabas01 válasza helixP (#778) üzenetére


hbarnabas01
tag

Az jutott még eszembe így az elmúlt pár nap topictémái kapcsán, hogy a rootjogosultság beállítása is sokaknak okoz gondot.

A fejlesztői MIUI ROM-ok alapból rootoltak, de a roothozzáférést engedélyezni kell az egyes alkalmazások számára.
Lépj be a Biztonság alkalmazásba (zöld ikon egy fehér pajzzsal) --> Engedélyek --> Root jogosultságok --> itt értelemszerűen annál az alkalmazásnál legyen bekapcsolva a kapcsoló, aminek rootjogosultságot szeretnél adni.

------------

Illetve valami ilyesmit gondoltam a MIUI-változatokhoz írni:

A MIUI felhasználói felületnek alapvetően három változatát használjuk.
1, Stabil
2, MIUIHU
3, Multi(language)

1, Stabil
Stabilabbnak mondott ROM, de a felhasználói észrevételek alapján ez nem feltétlenül igaz. Háromhavonta frissül, így ezen verzió felhasználói általában nem kapják meg egyből a legfrissebb szolgáltatásokat/funkciókat, csak a három hónap letelte után.

2, MIUIHU
Fejlesztői kiadás, hetente (péntekenként) frissül. A magyar MIUI-csapat saját ROM-ja (vagyula a főfejlesztő). Ahol tudják, testre szabják, kivesznek belőle felesleges funkciókat, nyelveket, de sok hasznossal pótolják. Talán egy kicsit jobban rááll a magyar logikára, mint a többi.

3, Multi
Fejlesztői kiadás, hetente (péntekenként) frissül. EU ROM, sok nyelvvel, a Xiaomi gyári funkcióival.

Általánosságban elmondható, hogy a fejlesztői ROM-ok is stabilak, csak néha megy félre valami a frissítéssel, ekkor jöhetnek bugok (pl. hibás a kameraszoftver - a frontkamerát nem lehet használni, leáll egy-két gyári alkalmazás, pl. a Biztonság stb.). Az ilyen szerencsére nagyon ritka, viszont ha mégis előfordul, legkésőbb jövő pénteken javítva lesz. (A multinál általában megvárják a pénteket, a MIUIHU-nál hamarabb is javítani szokták.) Előnyük, hogy minden új funkciót, optimalizációt, javítást azonnal megkapnak, szemben a stabillal.
MIUI-felhasználók körében a MIUIHU és a multi a preferált.

A frissítés kézzel vagy OTA (On The Air) történhet.
Ha valaki minél hamarabb szeretné a frissítést, letöltheti a ROM-ot a miuiandroid.hu-ról, majd kézzel felrakhatja (Frissítés alkalmazás --> fent a három pötty --> ROM telepítés kiválasztása --> betallózod az imént leszedett ROM-ot, vagy valamilyen recoveryből).
Ennél kényelmesebb és egyszerűbb az OTA frissítés, ahol vagy elindítjuk a Frissítés alkalmazást, és lefuttatjuk a frissítés keresését, vagy egy idő után szól magától is. Letölti a ROM-ot, kéri az engedélyünket, hogy újraindulhasson. Innentől nincs vele dolgunk. Maga újraindul, belép a recoverybe, felrakja a ROM-ot, újraindul, gondolkozik egy kicsi, és feláll a rendszer. Hátránya, hogy többet kell rá várni, OTA sokszor csak szombat-vasárnap van (akkor is lehet, hogy csak este).

------------

Huh, ennyi lett volna, akinek észrevétele van, szóljon, javítsátok, ezek egy része tapasztalat, többségét csak úgy hallottam.
A végére belinkelhetnéd a MIUI-fórum tudásbázisából a telepítésről szóló cikket.

[ Szerkesztve ]

(#781) helixP válasza hbarnabas01 (#780) üzenetére


helixP
nagyúr

Nagyon állat, köszi :K

(#782) calamites válasza helixP (#781) üzenetére


calamites
őstag

Egyre jobbak leszünk.

(#783) werszomjas


werszomjas
őstag

Tempered glasst használt vki a telefonon?

Milyet érdemes rá venni? :R

üdv

(#784) havri1 válasza werszomjas (#783) üzenetére


havri1
félisten

Én most vettem 85ft-ert, amúgy 1e körül megy (ua).
Nekem volt már drága márkás (nilkin), és pár centes / 1 dolláros, ugyanaz..

havri

(#785) calamites válasza havri1 (#784) üzenetére


calamites
őstag

Belinkelnéd honnan vetted? Ebay?

(#786) helixP válasza havri1 (#784) üzenetére


helixP
nagyúr

Én is használok 2 Redmin is. Nem 85 Ft volt, de nagyon bejött. Egy karc sincs rajta, asszonykám észre se vette, hogy feltettem az övére is. A frontkameránál nincs kivágva, de nem sokat zavar. Felrakni is egyszerű volt.

[ Szerkesztve ]

(#787) Upo válasza helixP (#753) üzenetére


Upo
addikt

Kipróbáltam a cm12.1-et, 811-es telefon 1/8-as, 811-es twrp-vel. A hívás tökéletesen megy. Többször hívtam az ügyfélszolgálatot, híváskor nem sötétül el, hívóképernyő van. A tenyeremmel eltakarom akkor lesötétít, elveszem visszaadja a képernyőt. Hosszabb idő után is. T ügyfélszolgálat bejelentkezett akkor lesötétítettem, addig úgy hagytam amíg darálta a szövegeket, akkor vettem el a kezem mikor a kezelőt kezdte tárcsázni. Visszajön a hívóképernyő, simán le tudom rakni a piros gombbal. Úgyhogy eddig tetszik.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#788) calamites válasza helixP (#786) üzenetére


calamites
őstag

Nekem MI3-on volt de ott az összes sarok lepattant, mert ráadásul nem volt lekerekítve, tehát nem 2,5D vagy rounded volt. Redmire a lányomnak mindenképpen vennék majd, nem ragaszkodok a 85 forintoshoz, de annak azért örülnék, ha a kamera helye ki lenne hagyva.

(#789) helixP válasza Upo (#787) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi a visszajelzést!

Képzeld: ma a headsetem be volt dugva, így indítottam hívást, és így nem jött elő a képernyő lekapcsolós hiba. Nem is értem.

[ Szerkesztve ]

(#790) Upo válasza helixP (#789) üzenetére


Upo
addikt

Én meg olyant találtam, hogy erősen bele kell fújni a füles aljzatba, és megjavul a proximity. És többen is írták hogy tényleg működik. Volt aki kompresszorral csinálta óvatosan, vagy pumpával.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#791) hbarnabas01


hbarnabas01
tag

Én is csak megerősíteni tudom az üvegfóliás tapasztalatokat. Mikor én vettem, akkor nem sok volt még rá, így drágább volt (860 Ft), azóta mintha már láttam volna 500 környékén is.
Mondjuk az enyém azért karcolódik, 4 hónapja van rajta, de mindig zsebben van. Szerintem óhatatlanul sérül, de hát ezért is vettem, hogy ne a saját üvege kapja az ívet :)
Már gondoltam, hogy lecserélem, de tényleg jó, nem az a műanyag érzés fogdosni, mint a sima fóliát.
Viszont annyit érdemes megemlíteni, hogy valamelyest rontja a kijelző érzékenységét (=jobban meg kell nyomni), de meg lehet szokni könnyen.

(#792) helixP válasza Upo (#790) üzenetére


helixP
nagyúr

De nem a proximityvel van baj, mert a szenzor csekkoló alkalmazás szerint jól megy, ezt a gondot mások is írták az XDA-n, és a CM11-en jó volt.
Szoftveres a gond.

(#793) havri1 válasza hbarnabas01 (#791) üzenetére


havri1
félisten

Az üvegen is sok múlik ebből a szempontból, érzékenység illetve hogy ne rontson a minőségen.
Viszont ezt nem az ár határozza meg tapasztalatom szerint, hanem a szerencse :)

(#788) calamites

Itt van amiket most vettem, igaz az utolsó pillanatban majdnem megduplázódott az ára, valaki még rálicitált! :P

Nice Explosion Proof Tempered Glass Film Screen Protector for Xiaomi Xiaomi 2 126.30 HUF (Approximately 446.25 HUF nála buy now-al)

Tempered Glass Film Anti-scratch Screen Protector for Xiaomi 4 115.07 HUF

Jelenleg Mi4-en ez van, nagyon jó minőség, ez viszont 2.5D lekerekített.
Előzőeknél nem írja.

Original Package 9H Anti-scratch Anti-fingerprint Ultra Thin(0.3mm) 2.5D Tempered Glass screen protector for Xiaomi Mi4 M4 k8i US $ 2.20

Egyiknél sincs kivágva a front kamera, féltem is tőle, de nem rontott a képek minőségén.

[ Szerkesztve ]

havri

(#794) calamites válasza havri1 (#793) üzenetére


calamites
őstag

Köszönöm, hétvégén szánok rá időt, és rendelek.

(#795) Bocsidee válasza helixP (#778) üzenetére


Bocsidee
tag

Jó lesz ez. A specifikáció részt kéne formailag korrigálni, sok az egybefolyt szöveg.
"1.2 GHzGrafika: Adreno 306SIM kezelés:DualSIM" "LPDDR3Tárhely:16 GB eMMC"

(#796) hbarnabas01 válasza Bocsidee (#795) üzenetére


hbarnabas01
tag

Kell bele egyáltalán az a specifikáció? Tudom, hogy bele szokták rakni, de a tesz végén úgyis ott van.

(#797) helixP válasza Bocsidee (#795) üzenetére


helixP
nagyúr

Bakker, még mindig maradt benne smile? Már 3x javítottam :) Ja annál van már frissebb. De tény, hogy ott is egybefolyik a szöveg.

hbarnabas01: Nekem nem kéne, de láthatóan sokáig a tesztet sem olvassák és úgy kérdeznek.

[ Szerkesztve ]

(#798) Bocsidee válasza helixP (#797) üzenetére


Bocsidee
tag

Ja bocs, a sok smile-s kommenttől nem láttam.
De most már tényleg minden benne van, hivatkozások, leírások. Már csak az okos User olvasási képessége kell és kész is.

(#799) Shinnokina válasza havri1 (#763) üzenetére


Shinnokina
tag

Egyébként tegnap rendeltem Kínából billentyűzetet a tabletemhez és ma postára adták. Szóval, az ünnep se nagyon kurtított be a sellernél :) Persze a posta így lasabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#800) Shinnokina


Shinnokina
tag

Sziasztok! Szeretném a telefon nyelvét koreaira átállítani gyakorlásképp, de nincs a nyelvlistában benne :( Nincs valami mód telepíteni, vagy olyan romot szermányolni, amiben van?

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.