Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Gorbeee válasza helixP (#594) üzenetére


Gorbeee
tag

Wipe és format (minden) volt előtte is és utána is és így jó lett. Újraindítottam többször is és jó minden egyenlőre. :)

Udv. Gorbeee

[ Szerkesztve ]

(#602) Gorbeee válasza Gorbeee (#601) üzenetére


Gorbeee
tag

UI: Időközben a kamera probléma nálam is előjött. Remélem a hívás probléma nem fog.

Udv. Gorbeee

(#603) hege21 válasza Gorbeee (#602) üzenetére


hege21
senior tag

Kamera nálam is behalt :(
Maga a rendszer villámgyors....

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#604) havri1 válasza trebrona (#600) üzenetére


havri1
félisten

Már nem kell offline, javítva lett a következő verzióra a bug.

havri

(#605) werszomjas


werszomjas
őstag

Az alsó 3 gombnak (menü, home, visszalépés) nem kéne pirosan világítania? Nálam sajnos nem világít :((

üdv

(#606) hbarnabas01 válasza werszomjas (#605) üzenetére


hbarnabas01
tag

Nem, nincs bennük háttérvilágítás, de ha rájuk süt a nap, pirosan fénylenek.

(#607) helixP válasza hege21 (#603) üzenetére


helixP
nagyúr

Tegnap este kitolt egy új verziót, ami elvileg fixeli a kamerát. Én már töltöm, ki is próbálom ha lesz rá időm.

(#608) werszomjas válasza hbarnabas01 (#606) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi. Furcsa, a videók alapján nekem úgy tűnt, hogy néha világítanak :B

üdv

(#609) hbarnabas01 válasza werszomjas (#608) üzenetére


hbarnabas01
tag

Jaja, ez a fényvisszaveréses cucc (nem tudom, mi lenne rá a legjobb név - foszforeszkálás?). Mikor telibe kapja a nap, majd' kisüti a szemem :D

(#610) hbarnabas01


hbarnabas01
tag

A zárképernyőről nem lehet eltüntetni a kamera és a tárcsázó indítását? Amikor jobbra vagy balra húzom. Nem használom, nem szeretem, csak véletlenül elindítom vele... Ha fotózni vagy tárcsázni szeretnék, semmiből nem tart tovább feloldani a képernyőzárat, és rábökni a kamerára vagy a kapcsolatokra.
Valaki?

Szerk: MIUI-nál ugyebár (tekintve a CM felhasználók számát :) )

[ Szerkesztve ]

(#611) Bocsidee válasza hbarnabas01 (#610) üzenetére


Bocsidee
tag

Az téma függő, hogy épp mi van kint. Pl nekem semmi ikon nincs kint. A neve vmi ékírásos nyelven van írva földönkívüli dialektusban.

(#612) Gorbeee válasza helixP (#607) üzenetére


Gorbeee
tag

Feltettem egy tiszta telepítéssel és helyrejött a kamera. :) Idővel biztos lesz más hiba... :D Amit még nem látok... :D :) :R

Udv. Gorbeee

(#613) hbarnabas01 válasza Bocsidee (#611) üzenetére


hbarnabas01
tag

És mi a témád neve? Próbáltam párat, de mindegyiknél volt valami plusz funkció a zárképernyőn.
Amit nem értek, hogy rányomtam a téma testreszabására. Próbálgattam, nem sikerült, visszaállítottam az alapot. Erre eltűnt a testreszabás gombja, angol lett a felirat a témák appban. Most nem tudom testreszabni :F

Szerk: alkalmazás adatainak törlése megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#614) Bocsidee válasza hbarnabas01 (#613) üzenetére


Bocsidee
tag

Próbáltam vmi linket küldeni, de nem sikerült még. Szóval ez a neve:

(#615) hbarnabas01 válasza Bocsidee (#614) üzenetére


hbarnabas01
tag

Ja jó, már értem :D De köszi :)

(#616) helixP válasza Gorbeee (#612) üzenetére


helixP
nagyúr

Jaja, kamera hibátlan, de a hívás sajna ugyan úgy bugos. Hívást indítok, elsötétül a kijelző és ha a hivott leteszi, csak akkor tudok akármit is csinálni. Már csak ez van hátra neki, mert amúgy nagyon nagyon reszponzív gyors rom. Tetszik, de még megy vissza a CM11.

(#617) Gorbeee válasza helixP (#616) üzenetére


Gorbeee
tag

Szerencsére nekem nem jelentkezik ez a probléma, de nem is értem, hogy miért nem?! :Y

Udv. Gorbeee

(#618) RocknRoller válasza SárkánySzív (#301) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

(#302) tévelygő és (#309) juuzer köszönöm srácok a segítséget!

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#619) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Sziasztok!
Néhány hete vettem a telefont, de nagyon elégedett vagyok vele! Korábban nem volt Androidos telefonom, így elég sokat "nyomkodtam" mire kiismertem.
Most egy olyan problémába ütköztem,amit nem tudok megoldani, ehhez kérek segítséget.
A telefonon a legfrissebb: MIUI 7 5.9.18 fejlesztői verzió fut. Ez volt a készüléken, ez frissült eddig hetente.
Az lenne a problémám,hogy a Biztonság gyári nevű app-ban (zöld alapon fehér pajzs keresztel) lefuttattam az
"Ellenőrzést". Ezután kilistázott néhány lehetőséget ahol felajánlott javítási lehetőségeket.
Valamelyik ilyen lehetőséget lenyomva a kezdőképernyőn az óra mellett megjelent a Biztonság alkalmazás kis ikonja. Értesítési sávban is ott program 3 gomb-al.
Nekem erre nincs szükségem,kikapcsolni meg nem tudom. Ha belépek a Biztonság app-ba, azon belül a beállításokba való belépéskor kiírja hogy " A biztonsági alkalmazás leállt". Többi funkciója tökéletesen működik.
Már többször újraindítottam,sőt a Frissítés app-ban újra leszedtem az utolsó legfrissebb ROM-ot és telepítettem. Ez sem oldotta meg!

Sony RX 10

(#620) calamites válasza tévelygő (#619) üzenetére


calamites
őstag

Belakás előtt minden telefonnál nagyon fontos a tiszta telepítés. Hiába írja, hogy a legfrissebb MIUIHU van fent, ha nem töröltek előtte mindent simán összeakadhat bármi bármivel.

(#621) tévelygő válasza calamites (#620) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Telepítés nem történt a részemről, csak ROM frissítés. Gyári ROM , szerintem ez nem MIUiHU:

Sony RX 10

(#622) calamites válasza tévelygő (#621) üzenetére


calamites
őstag

Nálunk az elején nagyon összevissza volt, volt kínai is, ezért csináltam tiszta telepítést.

[ Szerkesztve ]

(#623) tévelygő válasza calamites (#622) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Itt semmi ilyesmi probléma nincs,minden magyar. Csak ez a kis bug, ami remélhetőleg a következő ROM frissítéskor javítva lesz.
Addig is annyit elértem,hogy a: Beállításokban, Értesítések , Értesítési ikonok kijelzését kikapcsoltam.
Így nincs zöld ikon!
A gyors gombok meg az értesítési felületen nem zavarnak. Amúgy is csak másod ablakon van, nem a gyors kapcsolók közt.

Sony RX 10

(#624) havri1 válasza tévelygő (#621) üzenetére


havri1
félisten

Arra szeretne a kolléga utalni, hogy csinálj egy wipe all-t.
Ez a kis bug nincs jelen, hanem a wipe hiánya okozza.

[ Szerkesztve ]

havri

(#626) tévelygő válasza havri1 (#624) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Köszönöm a tanácsot! Mielőtt megteszem, egy gyors kérdés.
Mire számítsak, a wipe all töröl mindent telepített alkalmazást és beállítást a készülékről?
Wipe cache-t lefuttattam , de az nem oldotta meg a problémát.

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#627) hbarnabas01 válasza tévelygő (#626) üzenetére


hbarnabas01
tag

MIUI fórum tudásbázisában ezt írják:

-Wipe Cache- Törli a telefon háttértárolóját,gyorsítótárát
-Wipe User Data- Törli a felhasználói adatokat (Jelszavak,beállítások,stb....)
-Wipe All Data- Törli a felhasználói adatokat,a telepített alkalmazások adatait (FIGYELEM!Mi3/Mi4-nél lehetséges,hogy gyári visszaállítást csinál!!!Több fórumon jelezték,hogy megtörtént!Tehát töröl mindent,gyári állapotra állít vissza!)
-Wipe SD Card-Törli a telefon belső tárolóját,tehát visszaállítja teljesen alapállapotba.Csak a gyári mappák és tartalmak maradnak.Minden egyéníleg létrehozott mappa és azoknak a tartalma törlésre kerül.

(#628) tévelygő válasza hbarnabas01 (#627) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Köszönöm a felvilágosítást!

Sony RX 10

(#629) xmacko


xmacko
tag

Már sokszor elhangzott itt, hogy "tiszta telepítés". Segítenétek megvilágosodni mit is jelent ez? Köszönöm :)

(#630) hbarnabas01 válasza xmacko (#629) üzenetére


hbarnabas01
tag

Szintén MIUI fórum tudásbázisából :)

Tisztán akarsz telepíteni egy ROM-ot
Erre akkor van szükség, ha biztosra akarsz menni a telepítés "tisztaságát" illetően. Általában nem szükésges, csak ha hibákba, bugokba ütközik az ember, illetve ha más féle ROM-ra váltasz (mint pl. MIUI-ról CM-re és fordítva). Hátránya, hogy minden beállítás elveszik a telefonról.

"Dirty", azaz piszkos telepítés
Általános telepítés, semmi nem veszik el a készülékről, beállítások is megmaradnak, úgymond frissül csupán a már meglévő ROM. Hátránya, hogy előfordulhatnak hibák, bugok.

(#631) helixP válasza xmacko (#629) üzenetére


helixP
nagyúr

Amit kettővel feletted írtak a kollégák. Factory reset, wipe cache és data.

(#632) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Lefuttattam a all wipe-t.
Törölt mindent, teljesen alap helyzetre állította vissza a telefont.
Felajánlotta hogy MiCloude-ból visszaállít minden adatot, de hosszú ideig nem történt semmi ezért tovább léptem.
A korábbi hiba most nincs jelen, de legalább megtaláltam mivel idéztem elő a problémát.
Tehát a Biztonság app-ban lefuttattam az Ellenőrzés-t. Ezután kilistázza a javítandó problémákat, és valószínű, hogy itt nyomtam rá a " Vezérlés az értesítési panelen" bekapcsolására a "Javítás" választásával.
Egyébként a Biztonság alkalmazás kezdő oldalán most sem lehet belépni a kis fogaskerék ikon-al a beállításokba, mert " A Biztonság alkalmazás sajnos leállt" hibaüzenettel leáll.

Sony RX 10

(#633) natë


natë
nagyúr

Lehetséges vagy csak placebo, hogy a xiaomi.eu rom fluidabb a magyar miuitól?

(#634) havri1 válasza tévelygő (#632) üzenetére


havri1
félisten

5.9.10 van fent, azon működik a biztonság + fogaskerék (beállítások).
Most frissül, és nézem az újon is.

havri

(#635) havri1 válasza havri1 (#634) üzenetére


havri1
félisten

5.9.18 fc-zik tényleg, rakom is fel a MIUIHU-t.

havri

(#636) fakekorom


fakekorom
tag

hello,

becsülettel kerestem, de nem találom: 2014813, MIUIHU 5.9.17 - ezúton is köszönet a fejlesztőknek - ezt szeretném rootolni.
valami linket vagy leírást lécci
(amit csináltam: letöltöttem a 2014811 root enabled zip file-t, elindítottam a frissítőből, elkezdi, de 25%-nál hibaüzenettel leáll)
előre is köszönöm
üdv

(#637) havri1 válasza fakekorom (#636) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem az gyárilag rootolt.
Biztonság app, engedélyek, root jogosultság?

havri

(#638) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Na belaktam újra a rendszert, swipe all után.
Az lenne a kérdésem,hogy van e olyan lehetőség mint WP-n hogy elment minden beállítást ,alkalmazást stb. felhőben, és újratelepítés után visszaállít mindent?

Sony RX 10

(#639) fakekorom válasza tévelygő (#638) üzenetére


fakekorom
tag

hát ez érdekes,

abban a menüpontban, amit javasoltál, csak az a rootchecker volt, ami éppen azt mondta, hogy nincs rootolva (egész pontosan, hogy nem megfelelően van rootolva). kipipáltam, és láss csodát, most azt mondja uez a rootchecker, hogy gratula, rootolva van!

mindenesetre :R

(#640) havri1 válasza fakekorom (#639) üzenetére


havri1
félisten

Ez nem így működik ;)
A rom rootolt, alapban.
Az a menüpont arra jó, hogy ott oszd ki a root jogokat.
Tehát ha ott van egy program, akkor az root jogot kér, és te a csúszkával tudod engedélyezni.

Ez történt a root checkerrel is.

havri

(#641) Shrimplandhu válasza tévelygő (#638) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Érdemes volt " újra indulni"?

http://shrimpland.hu/

(#642) tévelygő válasza Shrimplandhu (#641) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Jelen esetben nem volt gyakorlati jelentősége. Tehát a válaszom; nem !

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#643) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy mióta témát használok azóta rosszalkodik a facebook popup(ez a kis karika amiben megjelenik az arca annak aki ír) Nem mindig jelenik meg.

Találkoztatok ilyennel? Van valami megoldás?

(#644) fakekorom válasza havri1 (#640) üzenetére


fakekorom
tag

köszönöm,

az látszik, hogy van még mit tanulnom...
igen ám, de ha a ROM alapból rootolt, az nálam azt jelenti, hogy bármelyik appot tudom törölni. márpedig törölni akartam a saját böngészőjét (lila háttér, kameraoptika szerű karika az előtérben), és nem lehet - az app folyamatos nyomva tartása esetén sem jön fel a kuka. és hogy tovább bonyolítsam, a Beállítások/Alkalmazások/Böngésző app/Eltávolítás útvonalon töröltem, de az ikonja nem tűnt el. Teló off/on, ikon még mindig ott van, a fenti útvonalon pedig már nincs Eltávolítás lehetőség, csak Bezárás (és szürkén, tehát nem lehet rányomni, a Letiltás). akkor most?

előre is köszönöm

(#645) havri1 válasza fakekorom (#644) üzenetére


havri1
félisten

Nem biztos, hogy ez volt a legjobb megoldás.
Gyári eltávolítás (hiába rootolt), nem fog menni rendszeralkalmazásnál.
Külső program kell.
Régen használtam egy app-ot, amivel lehetett hibernálni, menteni, visszaállítani programokat ( rendszerprogramokat is), de ha fegyvert tartanak a fejemhez, se emlékszem a nevére.
Másik módszer, hogy magát az apk-t szeded ki.
Root Explorer, és a system mappából törölni a nem kívánt programot, de ezek már veszélyes vizek..

havri

(#646) hbarnabas01 válasza fakekorom (#644) üzenetére


hbarnabas01
tag

Nyilván nem törlöm le a böngészőmet, tovább nem próbálom, de nekem bejön a kuka...

@havri1
Én a root uninstallert ismerem erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#647) fakekorom válasza hbarnabas01 (#646) üzenetére


fakekorom
tag

ha általam telepített appokról van szó, jön a kuka (legalább az tudom, hogy jól csinálom)
ha viszont rendszer appokra nyomok, semmi
vajon mi az oka?
gyorsan megnéztem a rendszer böngészőt, működik, tehát ilyen szempontból minden ok

(#648) helixP válasza fakekorom (#647) üzenetére


helixP
nagyúr

A gyári appokat nem lehet törölni hagyományos módon. Ez minden rendszernél így van.

(#649) hbarnabas01 válasza fakekorom (#647) üzenetére


hbarnabas01
tag

Nem tudom, mi az oka, próbáld meg ezt vagy egy másik ugyanilyen nevű appot (van több is, hogy épp melyik működik, az majdhogynem szerencse dolga)!

De miért akarod ennyire törölni? Amiatt a pár mega miatt nem férsz el a 16 gigán? Akkor már inkább tedd be egy mappába a kezdőképernyők utolsó lapján, ahol majd pár év múlva rácsodálkozol, hogy ilyened is van, addig meg észre sem veszed :)

(#650) attack77


attack77
csendes tag

Sziasztok! Pro verzionál mi akozhat olyan hibát hogy időnként a hívott fél nagyon gyengén hall. Miuihu van rajta.

Nem gondoltam komolyan........

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.