Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) kelzsoca


kelzsoca
félisten

A topic a Xiaomi Redmi 2 Pro készülékkel foglalkozik, a Redmi 2 Pro készülék az elődmodell (Redmi 2) ráncfelvarrásának is nevezhető, a duplázott RAM-ROM mennyisége miatt a középkategóriás készülékek egyik népszerű tagja, amely ár/érték/tudás alapján jó választás lehet bárki számára.

A topicba a készülékkel kapcsolatos kérdéseket, észrevételeket, tapasztalatokat várjuk.

https://vertigostore.eu

(#2) calamites


calamites
őstag

Ha minden jól megy ez lesz a családban a következő telefon.

(#3) kvojnovics


kvojnovics
tag

Tiszteletem!

Érdeklődnék, hogy ehhez a készülékhez melyik a legfrissebb smiui ROM és honnét tudom letölteni? Kíváncsiságból megnézném! Illetve erre a "bővített, ráncfelvarott" készülékre nagyobb eséllyel várható esetleg egy 5.1-es android?

Köszönöm!

Szép napot!

(#4) mobileman válasza kvojnovics (#3) üzenetére


mobileman
aktív tag

Parancsolj

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#5) kvojnovics válasza mobileman (#4) üzenetére


kvojnovics
tag

Tiszteletem!

Először is köszönöm a választ! Másodszor pedig, elnézést kérek, mert biztos én nem fejeztem ki kellően a különbséget a MIUI és a sMiUI ROM-ok között! Szóval engem az utóbbi érdekelne! Az előbbiből a legfrissebbet használom már egy ideje!

Szép napot!

Köszönöm!

(#6) Geree válasza kvojnovics (#5) üzenetére


Geree
senior tag

szerintem itt. bár jómagam még nem próbáltam.

a friend in need is a friend indeed

(#7) bach66


bach66
tag

Ez az sMIUI engem is érdekel. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Egyébként hogy kell feltenni a CWM Recovery -t?

(#8) kvojnovics válasza Geree (#6) üzenetére


kvojnovics
tag

Tiszteletem!

Eddig az oldalig én is eljutottam, de ezen az oldalon nem a MI2(s)-hez van a ROM!? És a letöltési link-nél, mit jelent az, hogy "Cancro Only"?

Ezek bizonytalanítottak el, különben már felpakoltam volna!

Vélemény, ötlet?

Egyébként eddig akik használták, dicsérték!

Ha végre lesz egy link, amin biztos az erre a készülékre való ROM lesz, már teszem is fel!

Szép napot!

(#9) kvojnovics


kvojnovics
tag

Közben tovább jutottam erre a letöltési oldalra, de itt megint elakadtam:

[link]

AROMA-t értem! Azt is értem, hogy a nem AROMA-s az "normál" telepítő, de mi a különbség a "Cancro" és a "Virgo" között!? Erre a telefonra melyiket kell letölteni?

Ui.: közben kiderült, amit amúgy is sejtettem, hogy ezek készülék "kódnevek"! De egyik sem a nekünk (ha jól értelmeztem)! A miénk ugyebár: HM2014813! A kérdés, hogy akkor most erre van-e vagy nincs sMiUI?

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#10) Nkboy válasza kvojnovics (#9) üzenetére


Nkboy
senior tag

Neked, nem az Aroma, hanem a normál telepítés kell.

Please Note:
aries, HM2014811 and HM2014813 may have problems with AROMA-Installer. Please use Normal-Version for those devices !

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#11) kvojnovics válasza Nkboy (#10) üzenetére


kvojnovics
tag

Igen, ez még nekem is megvolt, de a Cancro az erre a készülékre is vonatkozik, mert külön így zip fájlt nem találtam, ami kimondottan ehhez lenne: HM2014813!

Köszönöm!

Szép napot!

(#12) Nkboy válasza kvojnovics (#11) üzenetére


Nkboy
senior tag

A legfrissebb még nincs (5.8.27)
Az utolsó ami a készülékedhez készült, az a 5.8.6 -os verzió, de az még (s)Miui 6.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#13) kvojnovics válasza Nkboy (#12) üzenetére


kvojnovics
tag

Nagyszerű, köszönöm!

Erről van szó! Már szedem és telepítem is fel!

Egy kicsit megismerkedem vele, aztán meglátjuk!

Köszönöm!

Szép napot!

(#14) solfilo


solfilo
veterán

Beköszönök én is, nekem is ilyen Redmi 2-m van. :)

solfilo

(#15) druzil


druzil
tag

Miért beszél mindenki ROMolgatásról? Ennyire használhatatlan a gyári? Teljesen elbizonytalanítotok, mert ha megveszem elvarom hogy működjön amikor kiveszem a dobozabol. Nézzék más márka felé?

(#16) Nkboy válasza druzil (#15) üzenetére


Nkboy
senior tag

Dehogy használhatatlan, csak az embert,hajtja a kíváncsiság. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#17) druzil válasza Nkboy (#16) üzenetére


druzil
tag

Tudnál mondani egy-két dolgot amivel ezek a ROM-ok többet nyújtanak mint a gyári?

(#18) helixP válasza druzil (#15) üzenetére


helixP
nagyúr

Mert imádunk romolgatni, vagy van saját, egyéni preferenciánk. Tökéletesen jó a gyári rom is, sokkal többet ad, mint más telefonok gyári romjai. Ez aztán ne bizonytalanítson el, out of the box működik.

(#19) druzil válasza helixP (#18) üzenetére


druzil
tag

Ennek örülök! Azért mondhatnatok 1-2 példát, hátha én is kedvet kapok

(#20) Nkboy válasza druzil (#17) üzenetére


Nkboy
senior tag

Passzolok, én a gyárit használom.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#21) pető bá'


pető bá'
őstag

sziasztok!

Nekem is úton van már egy Redmi 2 Pro, nem az első Xiaomi termékem lesz, a Piston 2 és a MiBand után adtam egy esélyt a gyártó telefonjának is. A MIUI miatt szerintem lesznek kérdéseim, meg már most sem teljesen tájékozódom el, hogy a Redmi 2 (2/16) és a Redmi 2 Pro (2/16) ROM-jai között van-e különbség..

Szóval egyáltalán ez két külön készülék, vagy csak két megnevezés?

"... and I hope you have a great day!"

(#22) Bocsidee válasza pető bá' (#21) üzenetére


Bocsidee
tag

Üdv.
Engem is érdekelne, hogy a gyári MIUI-val mi gond, ami esetleg erőteljesen zavart? Én eddig MIUI portolásokkal foglalkoztam a ConCord telókra, de most megérett benne egy Redmi 2 pro teló. Értem én, hogy az ember fórumokon csak panaszkodik, de időnként néhány jó szó is elhangozhatna. Mert eddig elég vegyesek az érzéseim Redmi2vel kapcsolatban.

(#23) pető bá' válasza Bocsidee (#22) üzenetére


pető bá'
őstag

lehet akár hibátlan is a gyári rom (Moto G-nél nálam 0 bug volt, gyors meg minden), akkor is lesz aki CM-et akar rá, mert megszokta az abban levő testreszabhatóságot.. Nem feltétlen kell, hogy szar legyen az adott ROM, hogy valaki le akarja váltani :)

"... and I hope you have a great day!"

(#24) Bocsidee válasza pető bá' (#23) üzenetére


Bocsidee
tag

Igen, a spontán romolást én is űzöm a jó kis zte blade időszak óta. Ettől függetlenül érdekelne, hogy a jelenleg van-e vmi nagyobb baja.

(#25) Nkboy válasza Bocsidee (#24) üzenetére


Nkboy
senior tag

Én például, nem vettem észre semmi komoly hibát.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#26) calamites


calamites
őstag

Nálunk is ilyen teló lesz a következő a családban. Nekem MI3 van azon a MIUIHU-t használom, szinte hibátlan. Nem vagyok egy hetente frissítő, de ha valamit sokat dicsérnek, azt felteszem.

(#27) bach66


bach66
tag

Pár dologban kérném a segítségeteket:

1. Régi telómon nagyon megszoktam a Nova launchert. Számos olyan funkciója van (pl. egy oldalon elhelyezhető ikonok száma - rács - beállítható, widgetek jobban elhelyezhetők, nagyíthatók stb.), ami miatt a Redmi Pro-ra is feltettem. Viszont azt látom, hogy nem mindig frissíti a widgeteket. Pl. a Timely óra-widgetjét sem frissíti rendesen. Illetve pl. óra widget-ből (eredeti, nem Timely) csak 1 van, holott az eredeti MIUI felületre (launcherre) ha jól emlékszem, 5-öt lehet kitenni. Ez miért van?

De ami fontos: a widgetek frissítése.

2. WidgetLocker-t nagyon szerettem, anélkül tudtam pl. felhívni a zárképernyőről a feleségemet, hogy fel kellett oldanom a telót. Ez is teljesen megbízhatatlanul működik, van amikor megjelenik, van amikor nem. De az előző telómon helyettesítette a gyári zárképernyőt, itt erre nem képes.

3. Hogyan lehet beállítani, hogy valamelyik programot ne "tisztítsa ki" a memóriából a képernyő lezárása után? Tehát, hogy ne lője ki az automatikus "tisztítás" funkció? Ergo: hogy lehet kivételt meghatározni?

Előre is kösz a segítséget!

(#28) lac14548 válasza pető bá' (#21) üzenetére


lac14548
aktív tag

Ez engem is érdekelne:

... Redmi 2 (2/16) és a Redmi 2 Pro (2/16) ...
Szóval egyáltalán ez két külön készülék, vagy csak két megnevezés?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#29) calamites válasza lac14548 (#28) üzenetére


calamites
őstag

Amennyire én tudom ez két egyforma vas, a 813-as számmal jelölt.

(#30) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Azokat a Redmi 2 pro tulajokat kérdezném akik vodások. Tényleg nem tudja a 4G-t Vodafone hálózatban?

(#31) solfilo válasza Fredo78 (#30) üzenetére


solfilo
veterán

Ha minden igaz, Vodafone B7-et (2600 MHz) és B20-at (800 MHz) használ. Gondolom előbbi a sűrűbb, utóbbi a ritkábban lakott részeken. Előbbit tudja a 813-as Redmi 2, utóbbit nem.

Ha nagyon számít a pénz, akkor viszont mehet az Athlon is, a 260X-hez elég kell legyen simán. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#32) solfilo válasza solfilo (#31) üzenetére


solfilo
veterán

Nah, a módosítást nem ide akartam, bár gondolom kiderült. :B

solfilo

(#33) NegaStark


NegaStark
újonc

Sziasztok,

egy kis segítséget szeretnék kérni. Rendeltem egy Xiaomi Redmi2 Pro telefont és futár fogja kézbesíteni. Van oylan fizikai jellemző amely alapján a "sima" Redmi2 megkülönböztethetőa Pro-tól? Vagy csak úgy ellenőrzhetem, hogy mit kaptam, ha megnézem a rendszer adatokat?
Köszönöm!

Csak a Puffin lekvár adhat nekünk erőt és mindent lebíró akaratot!

(#34) Bocsidee válasza pető bá' (#21) üzenetére


Bocsidee
tag

Láttam már pár néven ezt a telót és mind ugyan az volt.(szerintem...)
Xiaomi RedMi 2 - 2GB
Xiaomi RedMi 2s
Xiaomi RedMi 2 Pro
Xiaomi RedMi 2 Prime
De az biztos, hogy az 2GB néven hívják a legtöbb helyen.

[ Szerkesztve ]

(#35) Bocsidee válasza NegaStark (#33) üzenetére


Bocsidee
tag

A dobozára rá lesz írva, hogy 2GB RAM meg 8 16 GB ROM és a típusa HM2014813 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#36) solfilo válasza Bocsidee (#35) üzenetére


solfilo
veterán

izé, 16GB ROM :)

solfilo

(#37) Bocsidee válasza solfilo (#36) üzenetére


Bocsidee
tag

Azt írtam :D

(#38) calamites válasza NegaStark (#33) üzenetére


calamites
őstag

Külsőre nincs semmi. CPU-Z a tuti. De ha megbízható eladótól rendelted, akkor nem kell aggódnod.

(#39) Adamo_sx válasza Bocsidee (#35) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Ez esetben küldd is vissza, mert 16 GB ROM -nak kellene benne lennie. ;-)
Bocsi,lassú voltam...

[ Szerkesztve ]

(#40) Bocsidee válasza Adamo_sx (#39) üzenetére


Bocsidee
tag

Persze, mindenki kiszúrja az apró hibákat.... :O Mellesleg nincs is elírva :))

(#41) NegaStark válasza Bocsidee (#35) üzenetére


NegaStark
újonc

Köszönöm a gyors infót! Ok, akkor nem kell megélnem, hogy futár goggolórajtban várja, amíg végzek :)
A többieknek is köszi!
@calamites: nem tudom, csak remélem, hogy az eustock.hu egy megbízható eladó:
[link]

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin lekvár adhat nekünk erőt és mindent lebíró akaratot!

(#42) Bocsidee válasza NegaStark (#41) üzenetére


Bocsidee
tag

Arra én is kíváncsi leszek, a napokban hetekben akarom én is megrendelni.

(#43) bach66 válasza NegaStark (#41) üzenetére


bach66
tag

Akkor ide is bemásolom, amit az előző fórumra írtam:
Az eustock.hu -ról rendeltem a Redmi 2-t (2/16), egy munkanap alatt kihozta a DHL futár.
Szállítással együtt 49.900,- volt. :C
A teló teljesen rendben van, a menükben minden magyar, semmi angol vagy kínai.
1 év hazai garit vállalnak, hazai szervízzel.
Mindenkinek ajánlom őket. :R
Remélem, adott esetben a szervizelés is olyan gyors és korrekt, mint a vásárlás és a szállítás volt. De inkább ne legyen rá szükség. :N
kelzsoca nagyon gyors és segítőkész volt!

(#44) balika011 válasza kelzsoca (#1) üzenetére


balika011
senior tag

[moderálva] A készülék eredeti neve Xiaomi Redmi 2 Extended Edition. Ugyan ez a készülék indiában a Xiaomi Redmi 2 Prime nevet kapta. Olyan, hogy Xiaomi Redmi 2 Pro hivatalosan nem létezik, csak pár üzlet egymástól átvéve a hülyeséget így nevezi az eszközt. Az, hogy elődmodell igazából téves, mert a megjelenés után 1 héttel jelentették be, hogy ez is érkezni fog, és a különbség annyi lesz, hogy a 1GB RAM + 8GB eMMC (Páran hibásan NAND néven ismerik.) kombó chipet egy 2GB RAM + 16GB eMMC chipre cserélték. (Bátrabbak házilag is cserélhetik bármire ami kompatibilis. Pl.: 4GB RAM + 128GB eMMC chip is simán beleszerelhető, de ez nem egy gyerekjáték.)

Ne személyeskedj!

[ Módosította: Qru ]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#45) calamites válasza balika011 (#44) üzenetére


calamites
őstag

Köszi a pontosítást.

(#46) kelzsoca válasza balika011 (#44) üzenetére


kelzsoca
félisten

Köszönöm a kiegészítést, de eddig kereskedelmi forgalomban a Redmi 2 (2014811) modell volt kapható (hazai beszerzés) az hogy pro, prime vagy minek nevezzük lényegtelen az átlag felhasználó számára.

[moderálva]

[ Módosította: Qru ]

https://vertigostore.eu

(#47) Fredo78 válasza solfilo (#31) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Köszi, kezdem érteni.
Valakinek esetleg van gyakorlati tapasztalata Vodásként a 4G-ről?

(#48) helixP válasza Fredo78 (#47) üzenetére


helixP
nagyúr

Van.
Eddig HSDPA+ volt a legtöbb, amit kihoztam belőle, Vodával, Pesten. Vidéken a legtöbb helyen van HSDPA, néha, elhagyott helyeken csak Edge jön be. Szóval nekem még nem volt belőle komoly gondom.

[ Szerkesztve ]

(#49) helixP


helixP
nagyúr

Hétvégén picit fotózgattam vele. Akit érdekel, erre.

(#50) solfilo válasza helixP (#49) üzenetére


solfilo
veterán

Mennyire állítgattad a kamerát a képeknél? Amúgy egész kellemesek szerintem. :)

Ha már fotózás, expozíciót hogy lehet állítani? Nem találom a kézi beállításoknál sem. Hongmi 1 szoftvere tudta ezt. Lehet nem jól írtam, a kép manuális sötétítésére vagy világosítására gondoltam. :B

solfilo

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.