Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:17

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 2 Extended Edition

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) user112 válasza herdsman12 (#6000) üzenetére


user112
senior tag

Ezt tettem fel, de induláskor a play-ról töltődik le.

Tegnap egy másik telóra legalábbis így ment fel (playról frissült). A tegnapi gépen (ahol feltelepült) a safetyNet CTS profile mismatch hibát ír ki (3. menü képernyő alján).

Amit most linkeltél az nem érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#6002) herdsman12 válasza user112 (#6001) üzenetére


herdsman12
őstag

Telefonról sikerült a rossz link.
XDA fórumon elérhető.
Egyébként benne van a MIUHU ROM-ban, vagy rosszul rémlik?
A miuihu fórumon most megy az elmélkedés, hogy mi legyen root ügyben.

Szerk:
Most nálam is CTS profile mismatch gubanc van, gondolom a Google-nak nem tetszik vmi.

[ Szerkesztve ]

(#6003) user112 válasza herdsman12 (#6002) üzenetére


user112
senior tag

Úgy tudom én is, hogy benne van az új ROM-ban. De a tegnapi gépen már fent volt egy másik ROM csak a supersu csere kellett.

(#6004) tomy86 válasza herdsman12 (#6002) üzenetére


tomy86
addikt

"Egyébként benne van a MIUHU ROM-ban, vagy rosszul rémlik?"
Igen, a V8 7.5.11-es verzióban váltottak Magiskre.

(#6005) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
Újra elkezdtem használni a telómat pár hónap szünet után,és ahogy lefrissítette az OTP smart bankot nem tudom használni mert azt írja,hogy nem lehet regisztrálni a készüléket mert fel van törve az operációs rendszere.Mit csináljak vele hogy működjön?

(#6006) .DLL válasza tomama (#6005) üzenetére


.DLL
veterán

Gondolom root-olt a teló, ez nem tetszik neki. [Magisk] ;) (bár nem tökéletes, néha eldobja a root-ot a tapasztalatok szerint)

(P.H.)

(#6007) tomy86 válasza tomama (#6005) üzenetére


tomy86
addikt

Ahogy .DLL is írta az újabb OTP alkalmazásnak és sok más programnak az "nem tetszik", hogy rootolt a telefon. Ha nincs szükséged a root funkciókra, akkor elég a Supersu progit törölni. Ezt legegyszerűbben a Sucleanup.zip használatával tudod megtenni.
Ha kihasználod a root adta lehetőségeket, akkor ez után a művelet után a Magisk használata ajánlott, amiben már elrejthető a root az általad kiválasztott alkalmazások elől.
Ha magisket akarsz használni, akkor fontos, hogy rom frissítéskor vagy telepítéskor, amikor a rom telepítője felejánlja twrp-ben a superuser telepítését (a telefon rootolását), akkor a "ne telepítse" (a pontos szöveg nem jut eszembe) opciót kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#6008) tomy86 válasza user112 (#5999) üzenetére


tomy86
addikt

(#6009) tomama válasza .DLL (#6006) üzenetére


tomama
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek

(#6010) user112 válasza tomy86 (#6008) üzenetére


user112
senior tag

Ez csak azért érdekes, mert ha külön teszed fel a [Magisk-ot] akkor az install után ha indítod akkor egyből a Play-ra megy frissülni. Vagyis így nem megy fel. Csak a ROM-os megoldás marad, azt meg még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#6011) tomy86 válasza user112 (#6010) üzenetére


tomy86
addikt

Innen letölthető a Magisk Manager.

(#6012) user112 válasza tomy86 (#6011) üzenetére


user112
senior tag

Nekem most MIUIHU 8 7.3.23 van, supersu törölve. Érdemes váltani a 7.5.25-re (akár a magisk miatt)? Simán felmegy OTA-n, nem lesz gond vele?

(#6013) tomy86 válasza user112 (#6012) üzenetére


tomy86
addikt

Három héttel ezelőttig (amíg meg nem szüntették a támogatást) multi romot használtam, úgyhogy nem tudom, hogy milyen változások vannak a korábbi MIUIHU-s romokhoz képest. De én nem találtam hibát a 7.5.25-ös romban úgyhogy nyugodtan válthatsz (Csak egy tipp. Én majdnem minden frissítés előtt csinálok recoveryben egy mentést, így bármikor egy kattintással visszaállíthatom a frissítés előtti állapotot, ha valami gond van az új rommal).
Frissíthetsz OTA-n, csak ahogy korábban is írtam, amikor twrp-ben rákérdez, hogy akarod-e rootolni a rendszert, akkor a nem opciót kell választani.
Csak a Magisk miatt szerintem, akkor érdemes váltani, ha használsz olyan alkalmazást (OTP bank, TVgo, stb..), amik nem mennek rootolt telefonon. Magiskben ezek elől hatásosan és egyszerűen el lehet rejteni a rootot és működni fognak.

(#6014) user112 válasza tomy86 (#6013) üzenetére


user112
senior tag

Köszi, akkor felteszem. A TWRP mentésnél elég a rendszer, adat, boot és recovery? Ez minden ment?

(#6015) tomy86 válasza user112 (#6014) üzenetére


tomy86
addikt

Igen, az a négy opció elég.

(#6016) user112 válasza tomy86 (#6015) üzenetére


user112
senior tag

Felment a rom, de nem találom a magisk-ot. Lehet hogy baj volt az hogy elötte már feltelepítettem a zip-es, de playról nem frissülő verziót? Most már leszedtem és új boot, de nincs sehol.

(#6017) Upo válasza user112 (#6016) üzenetére


Upo
addikt

De hát ott a link a #6011-ben.

Vagy felteszed az xda labs áruházat [link], és onnan feltelepíted. A google húzása után ez lett a hivatalos hely, és innen később is frissülni fog. És van itt még jópár minőségi szoftver ami nem fér be a google feltételeibe, pl. ogyoutube, adaway, stb..

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#6018) tomy86 válasza user112 (#6016) üzenetére


tomy86
addikt

"Most már leszedtem és új boot, de nincs sehol."
Ha leszedted a korábbi magisk verziót, akkor nem elég a reboot, hanem újra kell frissíteni/telepíteni a romot. Töltsd le a romot az sd kártyára és twrp-ből telepítsd (wipe cache és wipe dalvik cache után). A MIUIHU rom ugyanis tutira tartalmazza a Magisk managert, a magisket és a safety net kiegészítőt is.

Ha így sem jó, akkor Xdaról letöltöd a Magisk managert (link a korábbi hozzászólásomban) és úgy már ezen a leírás alapján telepítheted a magisket (nem próbáltam, a MIUIHU-n volt):
"Ha nincs a romban Magisk:
-Amikor a Twrp felajánlja frissítés után az SU telepítését, akkor a "ne telepítse" opciót kell választani.
-Aztán Play áruházból xda-ról Magisk manager telepítése.
-Aztán megnyitod a Magiskot, ott a letöltést választod.
-Aztán reboot Recovery, telepítés, zip hozzáadása.
-Betallózod a lekötött Magisk zipet. És telepít.
Kb ennyi... Utána a Magiskból kell a Safetynet - et telepíteni."

[ Szerkesztve ]

(#6019) user112 válasza tomy86 (#6018) üzenetére


user112
senior tag

Eddig megvagyok. Ez a safetynet telepítés nem világos. Úgy látom bent van a magisk moduljaiban, vagyis már telepítve van. A check-nél viszont piros: failed cts profile mismatch

(#6020) tomy86 válasza user112 (#6019) üzenetére


tomy86
addikt

Így próbáltad?
"Mielőtt ellenőriznétek a SafetyNet állapotát,kapcsoljátok be a Magisk Hide-t:
Lépjetek be Magisk-ba,és a beállításokon belül kapcsoljátok be a Magisk hide-t
(Bal felül három vonal/settings/Magisk Hide bekapcs)
Ekkor a beállításokban megjelenik egy új menü: Magisk Hide
Most ellenőrizzétek a SafetyNet-t és lehetőleg élő nettel...."

(#6021) user112 válasza tomy86 (#6020) üzenetére


user112
senior tag

Igen, így. Többszöree is. A hide ott van, látszanak az appok. Modulesben ott a SafetyNet. Superuserben a TB, miután engedély kapott. Mégis piros a 3. status.

(#6022) tomy86 válasza user112 (#6021) üzenetére


tomy86
addikt

Sajnos nem tudom, hogy mi lehet a gond. Én is csak pár hete használom a Magisket és ilyen problémával még nem találkoztam.

(#6023) pamutbojt


pamutbojt
csendes tag

Sziasztok!

LineageOs 14.1-es van a telefonomon, és ma írta, hogy van belőle újabb, gondoltam, felteszem. Letöltés majd telepítés után újraindult, de egy kínai nem bootolt be a telefon, hanem egy kínai nyelvű twrp fogadott. Újraindítva is ugyenide jutok vissza, szóval a frissíŧés szemmel láthatóan sikertelen volt :(
Nagy nehezen felraktam az sd kártyára letöltött romot (az angol nyelvhez a store-ból kellene letölteni a nyelvi csomagot :W ), töröltem a partíciókat, meg a dalvik cache-t is, de még mindig nem bootol, ugyanide jön vissza.
Valakinek van ötlete, hogy hogyan lehetne innen kikeveredni?

(#6024) jUUh válasza pamutbojt (#6023) üzenetére


jUUh
addikt

Szerintem egy fastboot ROM-ot kéne feldobnod, aztán TWRP, LineageOS. De lehet van más megoldás is, javítsatok ki. :))

Samsung Galaxy S23+

(#6025) pamutbojt válasza jUUh (#6024) üzenetére


pamutbojt
csendes tag

Fastboot sajnos nem látja a telefont.
Recoveryből felraktam egy újabb (és remélhetőleg angol nyelvű) twrp-t, és utána már nem a recovery jön be botkor, hanem a mi logo marad ott. A hangerő-le/power-re bejön a fastboot-os képernyő, de a fastboot nem látja a telefont. MI flash toolt is próbáltam, az sem ismeri fel.
Úgy érzem, kicsit rosszabb lett, mint volt :U

Egyébként még a kínai twrp-ből felraktam a LineageOS-t, de utána ugyanúgy csak a reovery indult el. Így utólag belegondolva, lehet, hogy a LineageOS utolsó verziója nem volt jó, meg kellett volna próbálni egy előzőt visszarakni. De most már nem tudok recovery-be belépni, szóval ez a hajó elment.

(#6026) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Már biztos volt szó róla, de mennyi az alkalmazások számára engedett tárhely? Nálam a beállítások 3,5G-t jelez most.

(#6027) .DLL válasza pamutbojt (#6025) üzenetére


.DLL
veterán

"Recoveryből felraktam egy újabb (és remélhetőleg angol nyelvű) twrp-t, és utána már nem a recovery jön be botkor, hanem a mi logo marad ott."

Na, akkor remélhetőleg mostmár van TWRP recovery-d, de (megfelelő) ROM nincs a telón, ezért megáll a Mi logónál, mert nincs ami betöltődjön.

Hangerő-fel + power gombbal bekapcsolva a készüléket elvileg akkor be kell jönnie a TWRP-nek.

"hangerő-le/power-re bejön a fastboot-os képernyő, de a fastboot nem látja a telefont."

Egyébként a fastboot-hoz kellő driverek rendben vannak a gépeden?

(P.H.)

(#6028) pamutbojt válasza .DLL (#6027) üzenetére


pamutbojt
csendes tag

Hangerő-Fel eredménye ugyanúgy a fehér MI logo :(

Mi Flash Toolt- próbáltam, abban evileg benne van driver (telepítésnél kérdezte is, hogy az aláíratlan dolgokat is fel akarom-e rakni)
Ubuntun meg nem kell driver, de ott az lsusb sem listázza.

(#6029) SárkánySzív válasza pamutbojt (#6028) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Nekem ezmár több esetben is segített.
Prószild már ki, hátha... és ha már van TWRP, akkor már otthon vagy.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#6030) pamutbojt válasza SárkánySzív (#6029) üzenetére


pamutbojt
csendes tag

Igen, egy recovery már elég lenne (bár volt már olyan állapot, amit azért csak sikerült elrontani).
Letöltöttem a linkről a fájlokat, de a fastboot nem látja a telefont (waiting for device). Sem a fastboot módban, sem a MI logónál :(
szerk:drivert nem kell külön installálni, ugye? Ha jól értem, akkor a Redmi specifikusak vannak becsomagolva, és azok elég, ha ott vannak az exe mellett.

[ Szerkesztve ]

(#6031) SárkánySzív válasza pamutbojt (#6030) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Szerintem meg az ADB driver az kellene neked, nekem is fent volt mindig is.
Az ott van az összefoglalóban, de tessék itt
Javítsanak ki az okosabbak ha nem jókat írok, de Én enélkül soha nem boldogultam fastboot módban;
igaz enélkül még nem is próbáltam boldogulni.
Jó pár esetben nekem is előferdült, hogy kinyíródott a TWRP, és csak így boldogultam, a parancssori felrakással, de az ADB ott volt a gépen.

Komolyan mondom annyi esetben térdre kényszerítettem már a telót, és mindig
felállítottam a rendszert... ez a teló a végtelenségik flesselhető; és ha találnék újat inkább ezt venném meg megint, mint a 4A, vagy a 4X-t.
A zárt bootloderek miatt, aminek a nyitási kérelme egy külön macera. / lehet csak számomra macera /

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#6032) SárkánySzív válasza SárkánySzív (#6031) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

huhh... találtam újakat, de kicsit megpótolva már 4 A telót lehet venni, azért mégis csak az lenne a pálya

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#6033) tomy86 válasza user112 (#6021) üzenetére


tomy86
addikt

Ugyanez a hiba jelentkezett nálam is.
Visszatettem a 7.5.11-es romot, amiben random eldobta a rootot a magisk (az újabb romokban nincs ez a hiba, viszont azokban a BT headset kezeléssel van problémám).
Töröltem a Magisk moduljait, a magisket, majd a Magisk Managert is.
Ezután Magisk managert, magisket és a safetynetet is újratelepítettem. Most már stabil a root viszont a safetynetnél "cts profile mismatch" hibaüzenet. Próbáltam több safetynet verziót (azt is ami eredetileg a 7.5.1-es romban van). Telepítettem Magisk Managerből illetve recoveryből is. Eredmény ugyanaz :W Megoldást nem találtam.

(#6034) .DLL válasza SárkánySzív (#6032) üzenetére


.DLL
veterán

R4A ugyan úgy HD kijelzős, ugyan úgy 2GB ram, max fotóban jobb (de videót elvileg csak 720p-ben tud rögzíteni, (talán Lineage OS-sel tudna többet), a R2Pro meg FullHD-t is tud) minden másra a R2Pro is bőven jó szvsz.
Akkor már inkább 3S (8 magos rendszerchippel) vagy 4X és mindkettőnél adott a 4100mAh akku...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#6035) SárkánySzív válasza .DLL (#6034) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Jogos teljesen, és ott a pont :DD
láttam most 4 X-t teljesen újat 1 év garisat az aprón 40 rugóért, mert kicsi neki.
Ha úgy állna a redmi 2 telóm lehet megnézném, de még remélem kiszolgál egy darabig.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#6036) pamutbojt válasza SárkánySzív (#6031) üzenetére


pamutbojt
csendes tag

Sajnos nem megy.

7. it is the most important part , dont skip it , connect your device with usb debugging enabled
Itt - gondolom - a rádugott telefont fel kellene ismernie, és automatikusan folytatódnia. Nálam ez nem történik meg, nem csinál semmit a rádugott telefonnal. Egyébként az eszközkezelőben sem látszik driver nélküli eszköz. (mondjuk ez így elég furcsa, a fastboot mód nem arra való, hogy az ember usb-n keresztül alacsony szinten nyektesse a telefont?)

(#6037) .DLL válasza SárkánySzív (#6035) üzenetére


.DLL
veterán

Én megvettem a R2Pro-t, a hibás kamera miatt hangoskodtam, aztán fel is kértek a leköszönő HelixP helyett, Tg-nek, aztán hamar el is adtam, és Tg maradtam. Akkoriban volt az a nagy VR fellángolás :D aztán láttam, hogy beesett a Mi 4C ára 45k alá, úgyhogy a VR headset miatt cseréltem csak le FHD kijelzősre. :D Pedig nagyon szerettem a Redmi 2-t, úgy terveztem, hogy legalább 4 évig megtartom, hisz a ZTE Blade is kihúzott 5 évet (ami azért kicsit durva, mai szemmel tényleg dög lassú). :)
Szvsz 4 éventente van akkora fejlődés ugyanazon az árszinten, hogy azt érzi az ember, hogy ez igen, sokkal jobb, ugyanannyiért.
(persze van aki évente eladja a telóját, és kicsiben lépked mindig az aktuálisat, de szerintem azon 4 év alatt nagyobb a bukó).

(#6036) pamutbojt:
Sajnálattal olvasom a történteket. :( Kéne neked egy kölcsön teló, ami működik, és amivel túljutsz a 7. lépésen...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#6038) jUUh válasza SárkánySzív (#6031) üzenetére


jUUh
addikt

Egyébként én is anno' csomószor bootloop-pal softbrick-kel, stb-vel találkoztam, de valahogy mindig sikerül feltenni ami kell... És amúgy nem csak neked macera a nyitás. Most az RN3SE-mmel szerencsém van, mert tudok rootolni, romolni nyitás nélkül, de a topicban sokan szenvednek vele.

Samsung Galaxy S23+

(#6039) user112 válasza tomy86 (#6033) üzenetére


user112
senior tag

Nálam másik Redmin sem megy. Honnan telepítetted a SafetyNet-et?

(#6040) tomy86 válasza user112 (#6039) üzenetére


tomy86
addikt

Egyszer az xda-ról, utána kimásoltam a MIUIHU 7.5.11-es és a 7.5.25-ös romból is, próbáltam ezt is amit vagyula linkelt a miuihu fórumon, meg még egyet de már nem találom, hogy honnan. Próbáltam Magisk Managerből és TWRP-ből is telepíteni. Mindegyiknél ugyanaz az eredmény.
Lehet, hogy hamarabb rájövök, hogy az újabb romokban miért nem működik a bt headseten az előző/következő számra ugrás zenelejátszásnál a hangerő fel/le gombokkal, mint erre a safetynet rejtélyre és akkor felteszem az újabb romot, ami nem dobálja el a rootot. :F

[ Szerkesztve ]

(#6041) Upo válasza tomy86 (#6040) üzenetére


Upo
addikt

Nem lehet, hogy átdobta a beállításokban a zenelejátszó vezérlése opcióról hangerő szabályzására?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#6042) tomy86 válasza Upo (#6041) üzenetére


tomy86
addikt

Azt átállítottam és akkor sem volt jó.
Volt időm, úgyhogy kipróbáltam három teljesen szűz romot telepítés után rögtön alapbeállításokkal. A 7.5.11-esen működött a számléptetés (és a korábbi romokkal sem volt ilyen gondom). A 7.5.19-en és a 7.525-ön nem.

(#6043) Upo válasza tomy86 (#6042) üzenetére


Upo
addikt

Én még 7.4.27 miuihu-n vagyor a redmi2-vel, és nem dobálja a rootot a magisk. Lehet hogy kipróbálom a friss romot, bár nekem csak az autóban van yatour BT adapter. Ezzel a rommal ment a léptetés, illetve a note4 van 7.5.25-ös romon, de nem miuihu hanem multirom, és azzal is léptettem számot.
Esetleg még eu romot meg lehetne próbálni, ha az is dobja a hibát akkor a kínaiak rakták bele, ha nem akkor meg vagyuláéknál csúszott el valami.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#6044) tomy86 válasza Upo (#6043) üzenetére


tomy86
addikt

Magisk root:
- csak a 7.5.11-es dobja el a rootot nálam. Tapasztalataim szerint telefon újraindításkor illetve repülő módból visszatéréskor. Egyébként amióta töröltem és újratelepítettem a magisket a 7.5.11-es romban stabil a root, viszont a safetynet állandóan "cts profile mismatch" hibát ír.
- A 7.5.19-es és 7.5.25-ös romoknál már nem tapasztaltam root instabilitást.

BT headset: Eu-s multi romból erre a telefonra a 7.3.30-as volt az utolsó, azóta leálltak vele. Akkor váltottam MIUIHU-s romra és az utolsó két frissítésig rendesen működött a headset, ami egyébként működik más telefonokkal, tabbal, különböző romokon, úgyhogy biztos az utolsó két frissítésben történt valami változtatás a kínaiak vagy vagyuláék részéről (az előbbire tippelek ez esetben).

(#6045) Upo válasza tomy86 (#6044) üzenetére


Upo
addikt

Még esetleg ezt lehetne próbálni, nekem a note4 megy multirommal, nincs vele gondom, magyar nyelv is van benne. [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#6046) tomy86 válasza Upo (#6045) üzenetére


tomy86
addikt

Köszi, hétvégén kipróbálom. Te melyik safetynet verziót használod? A v1.9.1-est, ami az xda-n is van?
Lehet, hogy akkor már ránézek a LineageOS-re is.

[ Szerkesztve ]

(#6047) Upo válasza tomy86 (#6046) üzenetére


Upo
addikt

Azt, de cts hibás. És note4-en is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#6048) tomy86 válasza Upo (#6047) üzenetére


tomy86
addikt

Ok. Azt nem értem ebben a safetynet történetben, hogy eltávolítás után ugyanazt telepítem vissza, mint ami alapból is a romban volt (és működött is) és cts hibát dob (magisk verzió is ugyanaz, csak a magisk manager frissebb, mint a romban levő). :U

(#6049) SárkánySzív válasza Upo (#6045) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Ez milyen oldal, hogy a HM2XTDPRO Multi ROM -t még csinálnak a
813 -as telóra, és ráadásul Magyar is.
A xiaomi.eu oldalon meg már megszűnt a támogatottság.
Tök szuper ! :))

Áhhh... ez tiszta fasza! Most néztem bele ahogy lejött!
Benne a Super Su, a Recovery; ez olyan gyönyörű; mint egy vadonat új piros mezőgazdasági MTZ
traktor !

[ Szerkesztve ]

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#6050) Upo válasza SárkánySzív (#6049) üzenetére


Upo
addikt

multirom.me orosz oldal de már az eu mirrort linkeltem mert az orosz letöltés használhatatlan. Az eu rom volt a mintájuk, de állítólag valami új módszerrel csinálják meg a cn developer romból a multit, kevesebb ramot foglalnak az appok. Indulás után 3-400 megával több a free ram az eu romhoz képest nálam a note4-en.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Redmi 2 Pro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.