Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) Flashget válasza Csapataim (#64291) üzenetére


Flashget
félisten

Nem hinném. legfeljebb más lesz rossz :D
Nálam már 2x cseréltek csak emiatt alaplapot és nem javult meg most lesz a 3. csere. Most szervizben van, hogy kitalálják végre javítható vagy sem. Mivel van még 8 hó gari rajta így ha nem tudják javítani akkor csereutalvány vagy a pénzt kérem vissza a boltban ahol vettem.
De azért az érdekes CI+ kivételével semmi baja a tévének...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#64302) Flashget válasza nahat (#64299) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel jobb alkatrészekből rakták össze a tv-t, jobb elektronikával van ellátva mint az F6400, igen.
Ezen felül 1+2 év a gari szemben az 1+1 évvel.

Realme GT Master Edition

(#64303) toby_as válasza Flashget (#64302) üzenetére


toby_as
tag

Hogy job alkatreszekbol van osszerakva az F6500 azt latta valaki konkretan is? A nemet forumon ahol talaltam ezt a kis tuningot , persze lehet en ertem rosszul a nyelvet, de ott ugyanarrol az alaplprol beszelnek, csak szoftveresen van butitva (F6470 es F6640). Kicsit nezegettem az ebay-en(UK) fellelheto alaplapokat (F6400, F6500) , sok helyen eleg reszletes kep van kirakva rola. En lehet nem ertek hozza de nekem eleg egyformanak tuntek. Persze attol meg az alkatresz lehet job minosegu.

[ Szerkesztve ]

(#64304) GuruZone válasza Pro Koryak (#64253) üzenetére


GuruZone
őstag

Samsung UE48H6200 200 ezerért június 6-tól június 18-ig!

Persze nem a Samsung garis, nem ők javítják, de 2 év garanciával lesz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#64305) Hózen Tróger


Hózen Tróger
csendes tag

Sziasztok!
40"-os TV vásárlása előtt állok, F6500 és F6650 között vacillálok. Megéri a plusz 35k-t a 6650? A 400/600 Hz-en kívül még mi alényeges különbség a kettő között?

(#64306) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok!

Végre betudtam állítani az AllShar-ét, az Eset Smart tűzfala volt a ludas :N Viszont az van, hogy filmnézés közben egyszerűen ledob és amikor a laptophoz nyúlok ott egy engedélyre vár az AllShare! Ki lehet ezt kapcsolni, mert ez így nem igazán jó!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#64307) Pro Koryak válasza toby_as (#64303) üzenetére


Pro Koryak
addikt

biztos a samu fejleszt egy 20e ft-al drágább tv-t majd külön, peeersze.

az összes gyártó ezt alkalmazza, a kisebb modellek le vannak butítva szoftverügyileg. ezért is lehet hekkelni őket. lcd v plazma, mindegy.

(#64308) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung Smart TV Platform 2014 Review [link]

(#64309) nightshadow


nightshadow
veterán

Mégsem nézhetjük itthon ultra-HD-ben a focivébét [link]

(#64310) cyberkind válasza nightshadow (#64309) üzenetére


cyberkind
félisten

Az is nagy csoda hogy a HD "divatba jött" nálunk. :o

Paranormal Cocktivity

(#64311) kyd


kyd
tag

Üdv!

Valaki tudja hogy a samsung f5000 tv-n hogy lehet a felirat nagyságát növelni?

(#64312) nicu71


nicu71
addikt

Volna egy nagyon gagyi kérdésem smart TV tulajokhoz :R
Nekem még egy C modell van,V-tuner alkalmazás van már ehhez.Viszont a képernyőt lekapcsolni nem lehet,ha ezt használom,pedig jó lenne,minek a képernyő ehhez a szimpla internet rádióhoz.
Ha megpróbálom lekapcsolni a képernyőt,akkor kilép az alkalmazásból...
Újabb tv-k esetleg meg tudják oldani ezt a diilemmát? de jó lenne... :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#64313) BBéci válasza kyd (#64311) üzenetére


BBéci
titán

Miből gondolod, hogy tud olyat a TV?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64314) drmotto válasza nightshadow (#64309) üzenetére


drmotto
őstag

Arról esetleg nincs hír, hogy lesz 3D, mint az olimpia alatt volt?

(#64315) odipapa válasza GuruZone (#64304) üzenetére


odipapa
senior tag

Hol találtad ezt? Én nem látom sehol a Metro oldalán.

(#64316) #49935616 válasza kyd (#64311) üzenetére


#49935616
törölt tag

F6500-on a médialejátszó beállításai között található a felirat méret, lejátszás közben Enter/Ok gomb lenyomása után "Fogaskerék" stb.....

(#64317) Tegla80 válasza #49935616 (#64316) üzenetére


Tegla80
addikt

Sztem az "E" is tudja,de estig melozom igy nem mertem ravagni.(de lattam,matattam ilyen ficsorben En is,ha igaz .Talan meg lejatszas kozben a "tools gomb menu" is feldobja,mert van ott kismillio dolog,de biztosra csak este mernem mondani.)

Sony® & PlayStation®

(#64318) nightshadow válasza drmotto (#64314) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem olvastam róla.

(#64319) giorgiosixx


giorgiosixx
tag

Laptop Display Port kimenetét szeretném összekötni F6500-al, egy ilyen [link] Display Port to HDMI adapterrel + high speed HDMI kábellal.

Van valakinek tapasztalata, működik rendesen?
A TV melyik HDMI bemenetére érdemes csatlakoztatni, a HDMI-DVI-ra vagy teljesen mindegy?

Ki akarom váltani a TV belső médialejátszóját, érdekel a 24p lejátszás és BD3D minősége.

[ Szerkesztve ]

(#64320) akyyy


akyyy
senior tag

ha laptopal vagy xboxxal van összekötve a tv, és azon van a kép, usb-n lehet felvenni valahogy tv adást? pendrivra?

(#64321) giorgiosixx válasza akyyy (#64320) üzenetére


giorgiosixx
tag

Ha a TV tunerét, tehát nem set top box-ot használsz a TV adásokhoz, akkor tudsz felvenni, miközben más forrást jelenítessz meg a TV-n.

[ Szerkesztve ]

(#64322) kyd válasza #49935616 (#64316) üzenetére


kyd
tag

megtaláltam, lejátszás közben a tools kell megnyomni és ott a beállítások, azon belül a feliratok beállítása

(#64323) akyyy válasza giorgiosixx (#64321) üzenetére


akyyy
senior tag

mindigtv-t használok (az ingyenest9 meg gagyi analóg kábel tv-t pár csatornával.

(#64324) GuruZone válasza odipapa (#64315) üzenetére


GuruZone
őstag

következő újság, azért nem találod.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#64325) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Miért csinálhatja azt a tv-m hogy a szobámba egy elosztóba van csatlakoztatva ami túlfesz. védelemmel van ellátva, és mikor a fürdőszobába a lámpát felkapcsolom, akkor a tv hdmi(pc) módban villan egyet a kép. Olyan mintha újracsatlakoztatnám a gépet a tv-hez és kiírja információsávba hogy 1920x1080...blablabla

Annyit tudok, hogy a szobám, meg a fürdőszoba egy hálózaton, egy biztositékon van. De amit viszont furcsa, hogy a hangfal nem pattan a lámpa felkapcsolására.

üdv!

(#64326) itanczos válasza Bitpalace (#64325) üzenetére


itanczos
senior tag

Egy zavar jel megy át a hálózaton.
Gondolom fénycsövet kapcsolsz. Ezen segíthet egy kapcsoló csere (ívet húz kapcsoláskor és már beégtek az érintkezők), vagy vannak kondenzátoros megoldások a kapcsolóhoz, amik csillapítják az érintkezők közötti ívet.

Ezt elvileg maga a készülék is szűrhetné. Ezért vannak olyan eszközök, amiken nem veszed észre.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#64327) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Megyek megnezni es ha minden jo akkor megvenni egy hasznalt, par eves Samsung 46C8000-es TV-t.
Atfutva a keresovel a topikot ezt talaltam:
A pirosodás az alap betegség a C szériában.Az a kérdés,hogy állóképnél elmegy-e,mert az komolyabb hiba.Ha álló képnél is megvan akkor enyhébb hiba,de mindkét esetben mainboard.Nézd meg,hogy HDMI,PC vagy SCART módban van-e képminőségi probléma.Illetve digitális adásnál mennyire téveszt a csatorna találásban.Tuti,hogy a mainboard.Gari van rá akkor jelezd.Éppen ilyen panelt rendeltem Imifej-nek.Még bő másfél hét mire ide ér hozzám.Neki állóképnél nem volt hiba csak mozgónál.Sajna az övé BGA hibás.Ez nagyon ritka,hogy a BGA okozza.Általában a videojel IC csinálja,mert elégtelen a forrasztása.Ezek a hibák a C600,C700,C6000,C7000,C8000-nél is megtalálható.Rengeteg ezzel esik ki gariban.

Ezzel mennyire kell foglalkozni??

udv.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#64328) Bitpalace válasza itanczos (#64326) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Ezt a zavarjelet értem, de azt a részét nem, hogy ha a tv-t ezt zavarja, de a hangfalon miért nem jön ki? Általában jobban érzékenyek rá, mint bármi egyéb. Nem fénycsövet, hanem 2db 100w hagyományos izzót kapcsolok egy billenőkapcsolóval amivel külön-külön tudom kapcsolni a lámpákat.

üdv!

(#64329) Markizmark válasza itanczos (#64326) üzenetére


Markizmark
addikt

Vagy van egy drágább megoldás, null-átmenetes kapcsoló beszerelése. :DDD

(#64328) Bitpalace : 2 db 100 wattos hagyományos izzó? :Y Fűteni akarsz vagy világítani? Csak mert ebből a 200 wattból 190 hővé alakul. Amúgy sanszos, hogy rossz a kapcsoló, cseréld ki egy újra, ami nem túl gagyi. Valószínűleg amikor felkapcsolod a lámpákat akkor az érintkező egyszer gyorsan visszapattan és akkor húz ívet, elfáradhatott a rugó ami összeszorítja az érintkezőket.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64330) Bitpalace válasza Markizmark (#64329) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Rendben, köszönöm a válaszokat, akkor kapcsoló csere lesz! :R

Üdv!

(#64331) Gicz válasza Bitpalace (#64330) üzenetére


Gicz
addikt

véletlenül sem izzócsere LED-re vagy fénycsőre :C

(#64332) Bitpalace válasza Gicz (#64331) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Hát ne haragudj, de most nem vagyok abban az anyagi helyzetben, hogy több 10k-ért vegyek izzókat, majd ha lesz pénzem, akkor le lesz cserélve az összes, nem akarok 1-1 szórakozni.

De ez most nem is tartozik ide :K

üdv!

(#64333) Markizmark válasza Gicz (#64331) üzenetére


Markizmark
addikt

Egy faék egyszerűségű izzó nem okoz olyan zavart, mint esetleg egy fénycső vagy LED előtét-elektronikája, ha elkezd haldokolni. Sokkal drágább egy jó LED égő, mint egy új kapcsoló. Nagyságrendileg sem egy súlycsoport. :W

Ráadásul a rossz kapcsoló hamar meg is öli az elektronikát. Szóval új égőkkel, vagy csövekkel nem lenne megoldva a probléma.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64334) Gicz válasza Markizmark (#64333) üzenetére


Gicz
addikt

mivel 200 wattot kapcsol és azonos körön van a tv az égőkkel, lehet hogy ne is rossz a kapcsoló csak leesik a fesz hirtelen áram miatt, és kavar be a tv-nek. mint amikor a porszívó lecsapja a biztit ha megy a villanysütő ugyanazon a körön. lehet h új kapcsolóval semmit sem old meg.

[ Szerkesztve ]

(#64335) Bitpalace válasza Gicz (#64334) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Igen, mikor sok a fogyasztó a körön ( minden lámpa, gép, xbox,) és esetleg porszívózni szeretnék, akkor lecsapja a biztositékot. :(

(#64336) Markizmark válasza Bitpalace (#64335) üzenetére


Markizmark
addikt

Csak a porszívó kilowattnál kezdődik, itt meg 200W-ról beszélünk, az ötöde.
Nálam is egy körön van minden ami a szobámban van, egy darab 16A-es (elbír 3680W-ot) kismegszakítón és ugyanekkora áramra van méretezve a vezetékezés is minden konnektor és lámpa felé. Van saját klíma, hifi, tv, laptop, xbox, 1 asztali és 1 álló lámpa 3×40W spot a plafonon és mégsem veszi észre semmilyen érzékenyebb elektronikus eszközöm (se a TV, se a box, se a gép), ha például a klíma kompresszor bekapcsol (pedig az 1500W) vagy fölnyomom a vellanyt.

Én a hibakeresést mindenképpen a kapcsolónál kezdeném. Az a legolcsóbb. Egy LED vagy kompakt fénycső csak drágább lehet. Másfelől ha tényleg a feszültségesés a gond (tegyük fel nem megfelelő a vezeték méretezés, vagy a lakásba bejövő, vagy a szobába menő) akkor a lakás újravezetékezése a legdrágább és nem is olyan egyszerű. Én nem azzal kezdeném ...

Egyébként ha jól tudom akkor a TV tápjának (meg a PC-nek is) még 110V-al is el kéne boldogulnia, annyira meg csak nem esik le a fesz egy rossz hálózaton, ha rákapcsolok valamit. Régebben volt nálunk egy vezeték összeégés és 100-400V-ig minden megtalálható volt a konnektorban. 100V körül kezdett az LCD tv fényerőt ejteni és akkor kezdett csíkozódni. Megjegyzem azóta is tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64337) Gicz válasza Bitpalace (#64335) üzenetére


Gicz
addikt

ha minden lámpád minőségi kompak fénycső lenne, ezt elkrülhetnéd. Illetve nézd meg nálatok hány amper van "bekötve" mert valahány amperg ingyen is bővíti az eon ha az alatt vagy. Talán 30A asszem.

[ Szerkesztve ]

(#64338) Markizmark válasza Gicz (#64337) üzenetére


Markizmark
addikt

32 a max.
Nagyon extrém esetben 40.
De a legtöbb helyen még ma is 16 van beépítve. Az nincs 4kW.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64339) Gicz válasza Markizmark (#64338) üzenetére


Gicz
addikt

Nemtudom mi számi extrémnek, nálunk 3 fázis van minegyik 20 amperrel, összesen 60. Soha nem csapódott le bizti túlterhelés miatt :D

(#64340) Markizmark válasza Gicz (#64339) üzenetére


Markizmark
addikt

Persze ha 3 fázis van úgy lehet sokat zabálni meg le lehet osztani szépen a teljesítményt, de 1 fázisra lakossági ügyfélnek 32A a maximum. Normál esetben. Én sem tudom mi az extrém, de arra mondtak 40-et.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64341) @matthew@


@matthew@
őstag

Üdv.
Régebben azt olvastam h a Technika (tescos márka) Samsung panelekkel dolgozik, ez jelenleg is igaz, vagy már nem így van? Illetve ez azért lenne fontos, mert most láttam egy 50"-os FullHd-s Technika TV-t a teckó újsgban 120k-ért és megmozgatta a fantáziám, mert ennyi pénzért eléggé jó vételnek tűnik(!!) csak nem tudom vajon az is :DDD
Tudna nekem ebben vki segíteni?

Matthew 24:42

(#64342) Gicz válasza @matthew@ (#64341) üzenetére


Gicz
addikt

A samsungnak van panelgyára. gyárt magának lcd paneleket. Ha kap megrendelést h olcsón gyártson, akkor fog olcsón is, de az olyan is lesz, hiába"samsung panel"

Közhely de 99%-ban igaz : olcsó húsnak....

én biztosan nem venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#64343) toza


toza
senior tag

bocs ,de ide sokan irtok,es mashova nem tudom hova rakjam be,es ennek a topiknak van lcd a cimeben..

szoval

legyszives ha vki tudja segitseg!!

Panasonic HM-TA20 hez kene uj lcd!lcd kabelen levo betuk szamok..: ufk 1111 017,lcd hatuljan : 59.03a32.002-1165bca,201s06z9800,s4b15c003q.. lcd elejen ONV markanev(?) talalhato..

nem talalok sehogy, sehol.. vki legyszi ha tud segitsen.. kulfoldi oldalak jok lesznek.. koszonom.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#64344) Pro Koryak válasza GuruZone (#64304) üzenetére


Pro Koryak
addikt

a nettó árán még talán, de bruttó 200e :Y

még ez is sok érte.

a gari meg nem is hivatalos samu 2év?

akkor milyen, bolti metro gari???

nabazz...

[ Szerkesztve ]

(#64345) Bitpalace válasza Markizmark (#64336) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Csak az a furcsa hogy ezt PC módban csinálja, mikor az STB-t nézem hdmi-ről, ott nem csinálja. :F

(#64346) GuruZone válasza Pro Koryak (#64344) üzenetére


GuruZone
őstag

mi baj a 200 ezerrel egy H szériás 48"-os TV-nél?

2 év budapesti szervizgarancia van rá.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#64347) Arni9010 válasza toza (#64343) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Ide írj, itt talán tudnak segíteni :)

(#64348) toza válasza Arni9010 (#64347) üzenetére


toza
senior tag

koszi.

szegyen a futas,de faraszto...

(#64349) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Szerintettek erdemes megvenni meg most egy 46a656ost 75e kornyeken?

Foci vb-re es konzolos jatekra kene...

(#64350) Flashget válasza Scoobyka (#64349) üzenetére


Flashget
félisten

csak DVB-T tuneres, LCD őskövület 240W fogyasztással.
Én biztosan nem venném meg.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.