Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) gejala válasza feco88 (#5448) üzenetére


gejala
őstag

Ez fura, vinnie kellene a DTS hangot.
DTS Core-ról van szó vagy a DTS-HD MA-ról? Ha utóbbi, akkor lehet, hogy nem tudja kikódolni belőle a Core-t?

(#5452) Camelus


Camelus
csendes tag

Sziasztok!

Aki manapság LE-40C650 LCD tv-t vett, hol vette? Én is ilyet szeretnék magamnak, de nem tudom, hogy honnan rendeljem, mert nem szeretnék szürke importos példányt kifogni.
Vagy ilyen áron ~170.000 Ft mind azok?
Köszi!

Nincs más hátra, mint előre!

(#5453) odrif válasza nightshadow (#5450) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi, akkor a vásárlásnál erre ügyelek majd.

20 éve a Prohardveren

(#5454) Lackó.


Lackó.
csendes tag

A kérdésem az lenne hogy 5 sorozaton a szerviz menübe fellehet kapcsolni az internetet hogy ne csak pc megosztásom legyen? :F

(#5455) Dog 11 válasza Camelus (#5452) üzenetére


Dog 11
tag

Irány> PCdreamshop-Kalocsa>170500 a mai napon.

(#5456) post válasza Camelus (#5452) üzenetére


post
tag

Én Kalocsáról rendeltem,hivatalos garanciapapírt adnak.

(#5457) Gaben1987 válasza Dadan01 (#5449) üzenetére


Gaben1987
tag

Köszönöm. Működik. :)

(#5458) feco88 válasza gejala (#5451) üzenetére


feco88
tag

nah ezt nem tudom neked megmondani pontosan. De közben kideritettem, hogy a magyar is DTS és amit letud játszani az egy másik videó gyengébb minőséggel aC3-as hangal. De itt egy kép arrol amelyiket nem tudja játszani.[kép]

[ Szerkesztve ]

(#5459) feco88 válasza gejala (#5451) üzenetére


feco88
tag

bocsi kínlódik a böngészőm.

[ Szerkesztve ]

(#5460) Neophyte11 válasza gejala (#5441) üzenetére


Neophyte11
csendes tag

Köszi a választ, bár én inkább a konkrét kivitelezésre lennék kíváncsi. Ha vezetékkel kötöm össze, akkor milyen vezetékkel tegyem. Illetve ha a wifi-s megoldást választanám, akkor mi kell a TV-hez, és mi kell a géphez. Gondolok itt hardveres és szoftveres dologra. Ugyenez igaz a TV és hifi összekötéssel kapcsolatban is. Milyen típusú kábelt ajánlatok?
És még egy kérdés, szerintetek honnan lenne érdemes megrendelni net-ről a TV-t? Megbízhatóság, garancia...

(#5461) feco88 válasza gejala (#5451) üzenetére


feco88
tag

hát öö, format factoryval próbálom átkonvertálni a hangot hozzá ac3-ra, mindent hagytam alapértelmezetten, hogy ne nyúljon se a kép se ahang minőségéhez de így is 15 perc alatt nem jutott el a gép 1%-ig. A gépemet láthatod lent, bajban leszek így amíg nem sikerül egy média lejátszót venni, pedig azt nem mostanra terveztem. :O

(#5462) feco88 válasza Neophyte11 (#5460) üzenetére


feco88
tag

Helló
Ha vezetékkel kötöd össze: csak egy hagyományos UTP kábellel (RJ45 csatlakozóval) vagy közvetlen a gépbe vagy routeren keresztül.
ha Wi-fivel szeretnéd akkor a TV-be kell ő: [Wi-Fi adater]
Meg szükség van egy Wi-fi routerre, lehetőleg N-es legyen.
Hi-fivel csak akkor tudod összekötni ha van rajta Optikai bemenet, vagy esetleg van még a TV-n fejhalgató kimenet, oda kell neked egy 3.5mm jack ->RCA átalakító, ebböl elég egy olcsóbb példány is.
További szép napot.

[ Szerkesztve ]

(#5463) Neophyte11 válasza feco88 (#5462) üzenetére


Neophyte11
csendes tag

Köszi a gyors választ! :) Még annyi kérdésem lenne, hogy kell-e valamilyen szoftver a gépre, ami a kapcsolatot kezeli? Webáruház ügyben esetleg valami javaslat?

(#5464) feco88 válasza Neophyte11 (#5463) üzenetére


feco88
tag

innen letöltögeted a progit:[link]
szoftver menüpont alatt találod (pc share managger a neve) fentebb irtam, hogyha megosztasz egy mappát a tv csak akkor fogja látni ha rákattolsz a módosult állapot megadása gombra. Ha esetleg továbbra sem látná a tv a fájlokat akkor engedélyezni kell neki a kapcsolatott a gépen a progiban. a netes vásárlásról csak annyit tudok mondani, hogy olvass kicsit vissza mert én a mediában vettem személyesen.

(#5465) Neophyte11 válasza feco88 (#5464) üzenetére


Neophyte11
csendes tag

Köszi ismét! Egyébként én is a személyes vásárlást részesítem előnyben, csak a kettő között van 30 ezer differencia. Ezért gondolkozom ezen a megoldáson. És érdekelnek a vélemények. Köszi mégegyszer a segítséget!

(#5466) gejala válasza feco88 (#5458) üzenetére


gejala
őstag

Ez egy sima DTS Core, vinnie kellene a C szériának. :F
Nekem eddig minden filmet vitt, amin DTS track van.

[ Szerkesztve ]

(#5467) Gaben1987


Gaben1987
tag

Mégegy kérédésem lenne.
Olvastam teszt videó fájlokról. Ezeket hol tudnám letölteni? Google-ban mit keressek?

[ Szerkesztve ]

(#5468) Kiruu


Kiruu
csendes tag

Találkozott valaki a következő problémával?
A TV LE40C650. Kb. húsz-harminc bekapcsolásból egyszer a TV-n nincs kép, de hang van. Újabb ki és bekapcsolást követően a TV rendesen működik.
A firmware a legutolsó, 3003-as verzió.

(#5469) Camelus válasza post (#5456) üzenetére


Camelus
csendes tag

Esetleg internet címet is tudsz adni?

Nincs más hátra, mint előre!

(#5470) feco88 válasza gejala (#5466) üzenetére


feco88
tag

Nálam sincs gond más filmeknél, jó azok nem ütik meg a 20Gb-ot de nem hiszem, hogy ez számítana. Nah majd elválik, max leszedem más kódolással mert ez így nem járja, 13 óráig konvertálná és inkább abba hagytam.

(#5471) nightshadow válasza Gaben1987 (#5467) üzenetére


nightshadow
veterán

demók:

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5472) Gaben1987 válasza nightshadow (#5471) üzenetére


Gaben1987
tag

Köszönöm

(#5473) alekszka válasza BBéci (#5429) üzenetére


alekszka
csendes tag

Köszi a válaszokat (#5429) BBéci és villamos (#5428)

Akkor 100 Hz lesz és így C650 az még kérdéses hogy 32" vagy 37" (pénz függvénye).

Nem szeretnék itt nagy kommentháborút, csak véleményeteket várom erről a cikkről:

cikk

A fórumon úgy olvastam hogy Mo-ra szlovákiai TV jön és gondolom a többi multinál (Orion, LG, Philips) is hasonló lehet a gyár :)

Üdv, A

[ Szerkesztve ]

(#5474) lacek1992


lacek1992
csendes tag

valaki meg tudná nekem mondani, hogy C530 esetében az F1W jelzés milyen panelre utal ?

(#5475) lacek1992 válasza Neophyte11 (#5465) üzenetére


lacek1992
csendes tag

hát akkor válaszd a netes és a személyes vásárlást egyszerre, konkrétan hogy megrendeled a tévét neten a kalocsai cégtől, ők kiszállítják neked és a személyes jelenlétedben be is üzemelik, aztán ha működik, csak akkor kell fizetned.
én is így tettem és a készülék MM-beli árából megkaptam a tévét, 2 éves cseregaranciával, ajándék kábelekkel,házhozszállítva-beüzemelve tokkal-vonóval, ráadásul a rendelés után kevesebb mint 48 órával

(#5476) JaniACE válasza azozo (#5395) üzenetére


JaniACE
tag

Újabb Netplayer csomag érkezett - Kockáknak stream, csak itt, csak most! :DDD
TWiT TV műsora élőben:

<item>
<title>TWit HQ (1Mb) h264(720*480)/mp3(44k/64b/m)</title>
<enclosure url="http://bglive-a.bitgravity.com/twit/live/high" type="video/mpeg" />
</item>

<item>
<title>TWit LQ h264(720*406)/mp3(44k/64b/m) - 16:9!</title>
<enclosure url="http://bglive-a.bitgravity.com/twit/live/low" type="video/mpeg" />
</item>

<item>
<title>TWiT.am 32k/56/m mp3audio - csak hang</title>
<enclosure url="http://twit.am:80/listen" type="video/mpeg" />
</item>

Videó gyűjtemény szemezgetés ugyaninnen -- RSS :

http://feeds.twit.tv/twit_video_large
this WEEK in TECH Video (large)
Your first podcast of the week is the last word in tech. Join Leo Laporte, Patrick Norton, Kevin Rose, John C. Dvorak, and other tech luminaries in a roundtable discussion of the latest trends in digital technology. Winner of the 2005 People's Choice Podcast Award for best overall podcast and Best Technology Podcast. Released every Sunday at midnight Pacific.

http://feeds.twit.tv/dgw_video_large
Daily Giz Wiz Video (large)
Mad's maddest writer and The Giz Wiz, Dick DeBartolo, digs into his massive gadget collection for the gadget of the day, co-hosted by Leo Laporte. Winner of the 2009 people's choice award for Best Comedy Podcast.

http://feeds.twit.tv/sn_video_large
Security Now Video (large)
Steve Gibson, the man who coined the term spyware and created the first anti-spyware program, creator of Spinrite and ShieldsUP, discusses the hot topics in security today with Leo Laporte. Winner of the 2009 and 2007 people's choice award for best Technology/Science podcast.

http://feeds.twit.tv/natn_video_large
Net@Night Video (large)
Live from Canada, California, and around the world...
What's happening on the 'net right now? Amber MacArthur spends every waking moment combing the net for cool sites, viral videos, and funny and moving moments online and she shares them with us every week.

http://leoville.tv/podcasts/htg.xml -- csak hang
Home Theater Geeks
Scott Wilkinson, online editor of UltimateAVmag.com and HomeTheaterMag.com, interviews the leaders, pioneers behind today's Home Theater technology. A regular on The Tech Guy with Leo Laporte, ach week Scott explores the technologies behind your screen. Recorded live every Monday at 215pm Pacific/2115 UTC at http://live.twit.tv.

Akarsz többet?
Have fun! http://twit.tv/ :))

[ Szerkesztve ]

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#5477) bnorci71 válasza alekszka (#5473) üzenetére


bnorci71
addikt

Igen a szolvákoknál gyártják.
A cikket nem volt időm elolvasni csak az első pár sort de gondolom a mostoha bánásmódról szól. Sajna minden multi ilyen a Jabil se jobb ahogy hallom ott 2000 ember dolgozik és villanyórától beltéri egységen keresztül blackberry telefonig mindent gyártanak amire épp megbízást kapnak bérbe.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#5478) GoZoL válasza bnorci71 (#5477) üzenetére


GoZoL
senior tag

Kicsit off de úgy tudom, most a Jabilban 7000 ember dolgozik.

(#5479) RRomeo válasza alekszka (#5473) üzenetére


RRomeo
csendes tag

Elolvastam a cikket es elmondanam hogy az osszes Multinal igy megy, tehat a Samsungnal ilyen akkor a kevesbe markas gyartoknal meg ne akard megtudni. En fel evet huztam csak le (igaz 10 evvel ezelott) az AUDI-nal ami valljuk be mar a premium szegmens az autoiparban es ezt mind ugyanugy el lehet mondani rajuk is. Ezert van a Samsungnal a 3 ev garancia.

(#5480) reks válasza eric.cartman (#5308) üzenetére


reks
csendes tag

Tallózd a tévé menüjéből ki, és onnan indítsd el. Ne a számítógépről küld a tévére.

(#5481) RRomeo


RRomeo
csendes tag

Szóval akkor jól látom hogy C650-en a YouTube app. annyira szar hogy nincs:

- HD videó lejátszási lehetőség benne (pedig már csurig van vele a YouTube)
- bejelentkezek, de hiába, a saját feltöltött videóim listájához nem férek hozzá
- limitált a lapozási lehetőség is a kedvenceim között?

ez azért nekem csalódás, a Samsung telefonokra gyártott YouTube app. többet tud ennél...
Vagy nem? Én vagyok a béna?

[ Szerkesztve ]

(#5482) Neophyte11 válasza lacek1992 (#5475) üzenetére


Neophyte11
csendes tag

Köszi, lehet ez lesz a végső megoldás. Mert a maradék 30-ból meglenne a router, és az adapter. Ahogy olvasgatom, itt elég sokan Kalocsáról rendeltek. Akkor annyira rossz nem lehet. Egyébként a TV-vel kapcsolatban mire kell figyelni? Mert olvasgattam itt ilyen-olyan paneles dolgokról, meg gyenge importokról.

(#5483) Luissimo


Luissimo
veterán

hali
stét.
adott egy tévé. samsung 40b650
adott egy film district nine !
(mpeg4/iso/avc (ID1 type:video)dis9.720p.mkv, 7gigabájt)
kikellett kapni belőle a dts hangot mert ha az az elsődleges, akkor nemjátsza a tévé. erre adott egy program, mkv merge.
(előbb feltettem a win7 alá a 4.4.0-t. aztán mivel sokrosszat mondanak rája-bár nemadok a pletykákra- uninhaláltam, és felinhaláltam a laptopon xp alatt jólbevált 2.x verziot.azazhogyaztgondoltam, hogy azt inhalálom, de ha most elindítom, akkor még mindig 0 4.4.0-t írja ki magáról(amit végképpen nemértek)
De, a lényeges gond, hogy muxolás után aztüzeni vissza a tévé, hogy "nemtámogatott videoadat "
namostilyenkorakkor hovalőjjek?
mitlehetmég birizgálni ezen hogy megegye a tévém?? :W :W

(#5484) Dadan01 válasza alekszka (#5473) üzenetére


Dadan01
senior tag

a cikk orbitális kamufaszság. én dolgoztam és jártam is több hasonló multinál, de még a legkisebb sem engedhet meg magának ilyesmit, nemhogy egy samsung.

(#5485) azozo válasza JaniACE (#5476) üzenetére


azozo
senior tag

Hát nem jönnek be ;(

De próbálom ...

(#5486) JaniACE válasza RRomeo (#5481) üzenetére


JaniACE
tag

Korrekt. A telefonos verziókat nem ismerem, de a többi megállapításod teljesen helyénvaló.

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#5487) RRomeo válasza JaniACE (#5486) üzenetére


RRomeo
csendes tag

Uhh, elég baj ez :-(

(#5488) Freestyle79 válasza Dadan01 (#5484) üzenetére


Freestyle79
tag

Csak azért érzed kamunak, mert még nem dolgoztál a Samsung-ban.
Én 4 éve nyomom ott. Igaz nem operátorként.
Ha tudnátok hogy mi megy.......

(#5489) Luissimo válasza Freestyle79 (#5488) üzenetére


Luissimo
veterán

samsungban?
Jászfényszaruban?

(#5490) bnorci71 válasza GoZoL (#5478) üzenetére


bnorci71
addikt

lehet szerencsére a szomszédba dolgozok nem ott :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#5491) Freestyle79 válasza Luissimo (#5489) üzenetére


Freestyle79
tag

Igen, ott.

(#5492) lacek1992 válasza villamos (#5428) üzenetére


lacek1992
csendes tag

Azért az erős túlzás, hogy egy 32"-os tévén a 4:3-as kép az 50 centi lenne... ugyanis 26,1 coll, azaz 66,294 cm az. [link]
na meg azt sem árt figyelembe venni, hogy az SD adás egy 40"-os képernyőn 2-3 méteren belülről valami borzalmasan szar. ismerősök jártak úgy, hogy megvettek egy full HD 40-es tévét kizárólag tvműsorhoz, aztán 2 és fél méterről "élvezik" esténként a szétfolyó barátokköztöt

(#5493) lacek1992 válasza Neophyte11 (#5482) üzenetére


lacek1992
csendes tag

Én tökéletesen meg vagyok elégedve velük. Ami még fontos sztem, hogy cseregarancia hosszabbítást mindenképpen kérjél, főleg ha a Samsung mellett döntesz

(#5494) lacek1992 válasza bnorci71 (#5477) üzenetére


lacek1992
csendes tag

Szerintem nem lehet így kategorikusan kijelenteni hogy "minden multi ilyen" Én dolgoztam pár hónapot a Nokiánál és ott egészen jók a munkakörülmények. Egy barátom az Audinál dolgozik,és meg van elégedve velük minden téren. Persze nem akarom itt védeni "a" multikat, sok kritika jogos feléjük, de egy kalap alá venni őket nem helyes - ahány cég annyi szokás, sőt, egyugyanazon cég két különböző üzemében is más-más viszonyok uralkodhatnak.

(#5495) BBéci válasza lacek1992 (#5492) üzenetére


BBéci
titán

"SD adás egy 40"-os képernyőn 2-3 méteren belülről valami borzalmasan szar."

Ezt a tévé és a fogható jel minősége határozza meg. Panasonic VT20-on még az analóg kábeltévé adás is szuperül mutat. 3 hónapig néztem 3,8 méterről, néha kettőről az 50 colost, minden percet élveztem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5496) Zoliy


Zoliy
tag

Sziasztok. Van valakinek abba tapasztalata, hogy lehet lejátszani .iso kiterjesztésű filet ami BD lemezről készült? Régi megszokott daemontools pl nem működik.

(#5497) JaniACE válasza Zoliy (#5496) üzenetére


JaniACE
tag

Attól függ, mivel akarod lejátszani. Ha a TV-vel közvetlenül, akkor --> #5332.

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#5498) Zoliy válasza JaniACE (#5497) üzenetére


Zoliy
tag

mivel lehet esetleg mkv-vá vagy valmivé átkonvertálni azt tudod esetleg?

(#5499) BBéci válasza Zoliy (#5498) üzenetére


BBéci
titán

Nem árultad el, mivel akarod lejátszani? Közvetlenül a tévére dugott merevlemezről vagy számítógépről? Hátha nem kell konvertálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5500) Zoliy válasza BBéci (#5499) üzenetére


Zoliy
tag

Tv-n szeretném wincsiről vagy hálózatba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.