Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) bnorci71 válasza huhuhorgasz (#4340) üzenetére


bnorci71
addikt

optika>>5.1 dekóder

igaz az .mkv lejátszás még nincs megoldva.
vagy a C530 tudja?
ha nem akkor lehet C630 az már tudja, vagy C650

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4352) huhuhorgasz válasza bnorci71 (#4350) üzenetére


huhuhorgasz
csendes tag

Bocs hogy sokszor beleszaladtok az ilyenekbe mint én. Csak én sem szeretnék bevásárolni. Olyan cuccokat vennék, amikről nem derül ki a vásárlás után hogy kenhetem a hajamra. Amik összepasszolnak olyat vennék. De már kezdek belebonyolódni a dolgokba. Egy a biztos, hogy C530 lesz a vége. De hogy hozzá még mit találok ki és, hogy ez mennyibe kerül majd nekem, azt majd meglátjuk. A lényeg, hogy usb-ről 5.1-ben nézzem a filmeket, tök mindegy hova dugom a pendrive-ot. És ennek a megvalósítását kellene minél okosabban és olcsóbban megoldani.

(#4353) huhuhorgasz válasza bnorci71 (#4351) üzenetére


huhuhorgasz
csendes tag

ja igen. A C530 le tudja játszani a .mkv-t

(#4354) fer válasza bnorci71 (#4351) üzenetére


fer
őstag

Tudja!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4355) #09634560 válasza huhuhorgasz (#4353) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,tudja

(#4356) #09634560 válasza huhuhorgasz (#4352) üzenetére


#09634560
törölt tag

A tévébe dugod akkor is kiadja az optikai kimeneten. épp azért beszéllek le a geniusról hogy ne a "kenhetem a hajamra "érzéssel vásárolj.Irtam mit nézz:80-90ben van Onkyo és Yamaha erősitő hangfalakkal.200 ért már bőven tudsz mit választani,mehet Onkyo Pioneer,denon Hk,stb erősitő 5.0 hangfal és kissebb szub is belefér.

[ Szerkesztve ]

(#4357) #09634560 válasza bnorci71 (#4350) üzenetére


#09634560
törölt tag

"De akkor a BD lejátszón -10-ből 8 on-miért figyelnek ott a 7.1 analóg kimenetek????"
Elég nagyra vetted az arányt:10-8,én 10-4-re venném.Ott is a drágábbakon van inkább.

(#4358) fer válasza #09634560 (#4356) üzenetére


fer
őstag

Hangfalakkal 200 ért, az szinte ingyen van! :DD

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4359) #09634560 válasza fer (#4358) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez csak belépő szint. :) Onkyo 308 v 508,mission Mv c.pack én Mission mélynyomó.

(#4360) pohár


pohár
félisten

az létezik hogy a színek szebbek a C650-en mint a C5000-ren? :D
MM-be néztem, a LED-es másabb, inkább kékesebb, nem tűnt olyan szépnek...

na meg látok 3 Samsungot, megnézem a típusukat: C650K1, C650J1, C650L1
minek van ennyi féle belőlük?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4361) gejala válasza pohár (#4360) üzenetére


gejala
őstag

Lehet, mivel a C5000 az 5-ös széria LED-esített változata. A C650-nek meg egyértelműen jobbak a színei, mint az 550-nek, színhelyességet és színhőmérsékletet tekintve is.
Persze bolt alapján ki tudja, be sincsenek normális színekre állítva, nemhogy kalibrálva...

(#4362) pohár válasza gejala (#4361) üzenetére


pohár
félisten

gondolom alapon volt, de ahogy körbenéztem minden TV-nek kb olyan volt a színe mint a C650-nek, a C5000 eléggé elütött a kékes színvilágával :U

ja az meg vicc kategória, hogy a 37C650 219k :DDD

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4363) BBéci válasza huhuhorgasz (#4348) üzenetére


BBéci
titán

Sokan állították már azt, amit Te, aztán amikor megmutattam, milyen az igazi hangzás, leesett az álluk. Én meg jót mulattam rajtuk. :K :DD
Egydobozos bögreszettet nem ajánlok, csakis rádióerősítőt és hozzá normális, tisztességes hangdobozokat. Számtalan variáció létezik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4364) BBéci válasza bnorci71 (#4350) üzenetére


BBéci
titán

"De akkor a BD lejátszón -10-ből 8 on-miért figyelnek ott a 7.1 analóg kimenetek????"

Ez valóban erős túlzás, messze áll a valóságtól, mint a DVD-játszókról tett megállapításod.
Dolby Digital és dts dekóder az utóbbi 6-7 évben készült erősítők mindegyikében megtalálható, ezért nem kell a lejátszóban is lenniük, 10 évvel ezelőtt más volt a helyzet, nagyjából ugyanaz, mint ma BD-játszó fronton. A háztartásokban használt erősítőknek csak kis százaléka rendelkezik HD hang dekóderekkel, ezért a lejátszókat szerelik fel vele.
Ilyen egyszerű a magyarázat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4365) tmarkee


tmarkee
tag

Vettem egy LE37C530F1-t. Az igaz, hogy zúg az invertere és ha a fejemet a panel mögé és a fal közé betolom, akkor hallani is lehet. Mivel én 3 m-ről nézem, ezért nem hallom a zúgást, így lesz@rom. Nekem akkor is jó ez a tv.

# apt upgrade

(#4366) csemberlen válasza tmarkee (#4365) üzenetére


csemberlen
őstag

Viszont ha netán el kéne adnod valamikor, akkor ez nem előny!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4367) fer válasza csemberlen (#4366) üzenetére


fer
őstag

Ha vesz valaki valamit, mondjuk egy új tv-t, akkor nem azon fog filózni, hogy mikor és hogyan tudja majd egyszer eladni!! Ez nem lenne logikus! :F

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#4368) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Bocs hogy felteszem itt is ezt a frimware-re vonatkozó kérdést. Hát ha éppen itt van valakinek ötlete. Konrétan a Samu UExx B7000www TV-ről van sz és érdekelne mi a különbség a 3001.1 és 3002.1_step2 frim között.
Érdekes ám, hogy egy-egy új frim-el kapcsolatban semmiféle infót nem találni a neten, csak utólag 2-3 hónapos késéssel lehet a külföldi fórumokon olvasni, hogy szerinte ezt meg azt javított, más rosszabb lett, meg azt hogy na ezt ne tedd fel, mert akkor nem tudsz ilyen-olyan linuxos buherációt megcsinálni.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4369) bnorci71 válasza BBéci (#4364) üzenetére


bnorci71
addikt

nem a vita kedvéért :)

A HD lejátszókból viszont miért hagyja ki a gyártó az analóg kimenetet?
Nem értem a logikát :F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4370) #09634560 válasza bnorci71 (#4369) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ott is megtalálható csak tényleg a felső szegmensben.pl.Dune,Fantec. De ezek kb 1 éve jöttek divatba,mig a BD azért pár éve köztudatban van.Szerintem.
Ezek a lejátszók amit linkeltél közép vagy felső kategóriás készülékek,ezeken természetesen alap az analóg kimenet a 30-50 ezres kategóriákban nem általános.itt sincs ebben az árkategóriában.Hogy miért, Béci leirta.
Tényleg nem vita miatt irom hanem hogy a többiek tisztán lássanak ebben a kérdésben

[ Szerkesztve ]

(#4371) bnorci71 válasza #09634560 (#4370) üzenetére


bnorci71
addikt

na igen azt láttam illetve gondoltam, hogy nem az alsó kategóriás lejátszok amik a képen vannak.

kapisgálom, csak én pont fordítva gondolnám, igaz akkor az ocsó nem lenne az mert a DDD,DTS stb licencjogok megdobnák az árat

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4372) BBéci válasza bnorci71 (#4369) üzenetére


BBéci
titán

Ebben a listában valóban többségben vannak az analóg kimenetes gépek, méghozzá a drágábbak olyanok. Nincs abban semmi különös. A 80000 feletti médialejátszók közözött hasonló az arány.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4373) hunpyro


hunpyro
csendes tag

Sziasztok!

Ugye jól sejtem, hogy a settopbox-ot hdmi kábellel rákötve a TV-re (a656) nincs olyan beállítási lehetőség, amelynél a TV automatikusan érzékelné, hogy 16:9 vagy 4:3 jel érkezik?

Bővebben:

UPC-nél először olyan settopbox-ot kaptam, amelyen csak scart kimenet volt, ez ugye nem digitális, viszont megvolt az az előnye, hogy a settopbox-ot 16:9-re állítva, a tv-t pedig AUTO-ra a 16:9-es adások teljes képernyőn, a 4:3asok pedig az oldalán egy-egy fekete sávval torzításmentesen jelentek meg.

Cseréltettem a settopboxot, ezen már hdmi kimenet van, így végre tényleg digitális adást élvezhetek - viszont ugye hdmi csatlakozás esetén nincsen AUTO beállítás a képarányt illetően, ergo vagy a 16:9-es adások lesznek összenyomva, vagy a 4:3-asok lesznek széthúzva :S

Van esetleg valami olyan trükk, amivel mégis rá lehetne venni a tv - settopbox párost, hogy mindegyik képarányt automatikusan rendesen jelenítse meg?

Köszi a választ!

I am the firestarter... :)

(#4374) BBéci válasza hunpyro (#4373) üzenetére


BBéci
titán

Nincs settopboxom, viszont az auto állást sosem használom, kedvem szerint állítgatom a méreteket, nem okoz gondot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4375) hunpyro válasza BBéci (#4374) üzenetére


hunpyro
csendes tag

Nekem gondot okoz. Főleg az olyan csatornákon (m1, m2, duna, stb) amelyeken kb. óránként váltják egymást a 16:9 / 4:3 adások, ergo még ha nem is kapcsolok át, még akkor is torzulni fog előbb-utóbb a kép.

I am the firestarter... :)

(#4376) H4CKmyM1ND


H4CKmyM1ND
tag

Sziasztok,

LE40 B650 firmware upgrade para

T-CHL7DEUC_3000.2_Step1

T-CHL7DEUC_3001.1_Step2

pendrive-ra rendben kicsomagoltam a step 1-et, de nem talál frissítést.

ugyanezt nyomja a step2-vel.

Nincs frissíthető fájl, írja a TV.

Mindenképp kellene frissíteni mert a legutóbbi jó firmware a tavaszi volt, sajnos nyáron a frissen kiadottal lecseréltem és azóta a media playeremet a hálózaton mindig meg kell neki mutatni/kiválasztani, előtte nem kellett.
Ezt a hibát kb. tavaly már orvosolták, de a nyomorék samsung fejlesztők megint elk*ták.

Valaki találkozott ezzel a problémával? Mi a megoldás?
Köszi a választ

(#4377) kutyman válasza hunpyro (#4375) üzenetére


kutyman
aktív tag

Sajnos a Samsung tv-k nem támogatják hdmi bemeneten a képméretarány váltását.
Állítsd a box-ot 1080i-re, a tv-t pedig 16:9-be. Igy a 16:9-es adást 16:9-ben, a 4:3-as adást széthúzva látod. Ezzel sajnos meg kell barátkozni. Nekem is scart csatlakozós box-om volt régen, ott ment a képméretarány váltása.

(#4378) najtitu


najtitu
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben lettem tulajdonosa egy Samsung LE32C530 készüléknek. Eredetileg LE32C650-et akartam, de az utolsó pillanatban meggondoltam magam, utóbbi magas input lag-je miatt, mivel nekem elsősorban játékra kell a tv.

A kérdésem a következő lenne: a C530 egyetlen scart csatlakozóján [link] tudok sztereó hangot küldeni a HiFi-re RCA-n keresztül ? 1-2 hete már érdeklődtem ez iránt a C650-nel kapcsolatban, akkor még úgy volt, hogy azt veszem, és ott azt írták többen, hogy a scart2-n kijön a hang egy kétezer forintos, in/out kapcsolós scart-rca kábellel. Ez ennél az egy scart csatlakozós tévénél is működne ? Feleslegesen nem adnék ki 2 ezer ftot sem, meg amúgy is csak az xbox360-hoz kelle az rca hang, ahhoz egy rca kimenetes hdmi kábel lenne a megoldás, de ez 6-7e körül van, akkor már inkább az a 2e forintos scart-rca kábelt venném meg, de csak akkor, ha működik.

Valakinek eziiányú tapasztalata a C530-cal ?

(#4379) #09634560 válasza najtitu (#4378) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen müködni fog. Az EXT(RGB) felirat a scart mellett is erről tanuskodik.
És elég az olcsóbbat megvenned,ha találsz,én 660-ért vettem nemrég.De ragaszkodj a kapcsolóshoz.

[ Szerkesztve ]

(#4380) VGYke válasza VGYke (#4368) üzenetére


VGYke
addikt

Ok, megértettem hogy senkit nem érdekel rajtam kívül hogy ha kijön egy új frim a TV-re, az mit tartalmaz, felnyomjuk oszt jóvan. :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4381) kutyman válasza najtitu (#4378) üzenetére


kutyman
aktív tag

A konzolt gondolom hdmi kábellel kötötted össze a tv-vel. A hanghoz ezt is megveheted, nálam is tökéletesen működik.

(#4382) hunpyro válasza kutyman (#4377) üzenetére


hunpyro
csendes tag

Köszönöm a választ!

Egyébként melyik gyártó televíziói támogatják hdmi-n az automatikus képarány-felismerést?

I am the firestarter... :)

(#4383) szunyog22 válasza H4CKmyM1ND (#4376) üzenetére


szunyog22
csendes tag

Szia!

Ugyanezt tapasztaltam én is ma. :(
Írtam a Samsung terméktámogatásnak, ha válaszolnak azt idemásolom.

(#4384) najtitu válasza #09634560 (#4379) üzenetére


najtitu
csendes tag

Köszi a választ! Találtam egyet [link], nem is drága, remélem ez jó lesz.

(#4385) BBéci válasza VGYke (#4380) üzenetére


BBéci
titán

Soha eszembe nem jutott firmware-t frissíteni, használom a tévét és passz.
A képe úgysem lesz jobb, a többi meg nem érdekel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4386) najtitu válasza kutyman (#4381) üzenetére


najtitu
csendes tag

Kösz a tippet! Magyarhonban is kapható, valamivel igaz drágább, de nem vészes [link] És akkor ez ugye elfér a HDMI port felett. A sima kompozitot próbáltam HDMI-vel egyszerre, de a kettőnek szűkös ott a hely. Mindenesetre előbb a sanci38 által javasolt scart-rca-t próbálom ki, az olcsóbb és azzal valszeg a médialejátszó zene/videofájljainak hangját is ki tudom vezetni. De ha az nem válik be, akkor jó lesz ez a kábel, mégiscsak olcsóbb, mint ez: [link]

(#4387) VGYke válasza BBéci (#4385) üzenetére


VGYke
addikt

képe úgysem lesz jobb...
Hmmm most vagy igazad van, vagy nincs. :F Szerintem lehet jobb!!!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4388) kutyman válasza najtitu (#4386) üzenetére


kutyman
aktív tag

A kompozit kábel szürke burkolatát nagyon óvatosan szét tudod pattintani, és igy már elfér alatta a hdmi kábel.

(#4389) clint


clint
csendes tag

sziasztok.
Bbéci,olvastam a hsz-odat házimozi témában.Az volna a kérdésem,hogy
a következő 2 szett [link] [link]között szerinted mi lehet a különbség,mert bárhogy nézegettem nem találok rá.Továbbá szerinted megfelelő lehet-e a hangzása egy 3,5x5 méteres szobába(ill.kb3,5x3m,merta franciágy körül lenne).Tudnak egyáltalán ezek a pici hangszorók "normális"-an szólni?Ha van régi(kb 4éves) dvd lejátszóm ,azzal is simán müködik,igaz?
Bocs a hülye kérdésekért,de első házimozim lesz.Nincs túl nagy elvárás,de azért mégse
akarok nagyon gagyit.Viszont ennél többet nem tudok rá szánni és ugy oivastam az előbb,hogy lehetőleg külön erősitős legyen.Szerinted jobb(ak),mint a hasonló áru lg,samsung stb házimozik?

Előre is köszi a segitséget.

(#4390) #09634560 válasza clint (#4389) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,jobbak mint az LG,Samsung.. bögreszettjei.. A különbség a kettő között mélynyomó teljesitménye és a táp nagysága az 5305 javára.

(#4391) clint válasza #09634560 (#4390) üzenetére


clint
csendes tag

Köszi szépen:)
Szerinted megéri kiadni a drágábbért a plusz 20ezret?

(#4392) eric.cartman válasza gejala (#4317) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Mivel a LED meghajtása kapcsolóüzemű áramgenerátorral történik, így az is vibrál ill. vibrálhat. (igaz kHz-es nagyságrendű, de a CCFL invertere is az!)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4393) bnorci71 válasza kutyman (#4377) üzenetére


bnorci71
addikt

érdekes :U
a dvd-vel HDNI-n van összekötve és tudok képméretet váltani 4:3>16:9>széles nagyítás>nagyítás
C630

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#4394) sztanesz


sztanesz
tag

Sziasztok!

Milyen tipusú led tvt ajánlanátok? C6000 mi a véleményetek?

Gigabyte B550 Gaming V2, Ryzen 5 5600,32gb 3600Mhz ram, gigabyte 1050Ti OC http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4395) luckyboi82


luckyboi82
tag

Hali!

B650-re mi a legfrissebb fw jelenleg? Nekem ez a jelenlegi:

2010/01/25_003000

(#4396) BBéci válasza clint (#4391) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem megéri azt a plusz 20-ast.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4397) BBéci válasza sztanesz (#4394) üzenetére


BBéci
titán

Jó tévé! Ha neked a LED háttérvilágítás megéri a plusz kiadást a C650-hez képest, akkor hajrá, vedd meg! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4398) luckyboi82


luckyboi82
tag

Bocsi a lámaságért, már látom...10.09.26 az új. 3000.2

(#4399) kutyman válasza bnorci71 (#4393) üzenetére


kutyman
aktív tag

Automatikus képméretarány váltásról van szó setup box és Samu tv esetében. Tehát a setup box hiába adja ki a jelet, hogy 16:9, vagy 4:3, a tv hdmi bemeneten nem tudja értelmezni. Sajnos ez csak scart bemeneten működik.

(#4400) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

LCD-s topikba írtam, de belinkelem ide is hátha lesz itt olyan akinek pont ilyen készüléke van! Samsung LE40C530

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.