Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) JoeYi válasza Loco7us (#35300) üzenetére


JoeYi
őstag

eh6030-on nem tapasztalnak a felhasználók cloudot, és mivel számítógépre kötve akarod használni kifejezetten ez a típus az ajánlott. A sima LED és az élvilágításos LED is jó, szóval es6100 is jó választás lehet, bár az felhősödésre hajlamos. Ami nem ajánlott neked (pedig közel tökéletes a feketéje) az a plazma, mivel beéghet a desktop és egy felhasználófelületek elemei

Ezek a tévék a D503-nál jobb képminőséggel rendelkeznek tévézés/videózás esetében, nem is egy kategóriában vannak

[ Szerkesztve ]

(#35302) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Lassan eljutok én is a tv cseréhez.A választottan az ES6800 lenne 46"-ban.Olvasom ezt az emlegetett felhősödést...hol van erről teszt, leírás stb...és tényleg gyakori ??..mint pl volt anno a 37" "C" szériánál a táp zizegése ami szinte 100/60 as aránynál igaz volt vagy egy két emberke fedezte még ezt fel csupán??

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#35303) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Sziasztok,

Olyan 120e Ft-ig bezárólag tudnátok valamilyen normális képminőségű alap lcd TV-t ajánlani? 40col körül..

Egyik ismerősöm venne, de nem igazán ismerem az LCD kinálatot

köszi
üdv
gerzsol

(#35304) Flashget válasza Loco7us (#35300) üzenetére


Flashget
félisten

Amúgy pedig se SMART TV se 3D t nem akarok venni, mert gépre lesz kötve.
samsung esetében a 6xxx-tól mindbe benne van a 3D viszont a smart nem.
Történetesen ebben a tévében nincs smart..van viszont 3D amit nem kötelező nézned ha nem akarsz.

Realme GT Master Edition

(#35305) sandró60 válasza 206 cc (#35302) üzenetére


sandró60
addikt

Itt van egy elég részletes leirás E-szériás okosodás köszönhető JoeYi fórumtársnak

[ Szerkesztve ]

(#35306) Flashget válasza gerzsol (#35303) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

alap meg ilyen van [link] 5-ös sorozat ami nem valós 100Hz így a képmínősége is gyengébb.
vagy ez [link]

Realme GT Master Edition

(#35307) AttyVin válasza laca1944 (#35269) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Mit jelent pontosan az "átszámozás"?

Mert a SamToolBox a "ctrl" + "-" billentyűkombináció segítségével egymenetben is megcsinálja.
(A "ctrl" + "+" esetén pedig értelemszerűen növeli az adott sorszámot)

Ha megvan a kívánt csatornasorrend, de a számozás nem folyamatos, akkor az utolsó számozandó csatornára kell állni és addig nyomni a fenti parancsot, amíg felette a sorszámok mondjuk 1-től 100-ig nem számozódnak be folyamatosan, mondjuk 1-től 455-ig helyett.

Sokkal gyorsabb és egyszerűbb, mint egyenként állítgatni a számokat.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#35308) sandró60


sandró60
addikt

Szia! "laca1944"
Megkérhetlek itt a fórumba amikor a bejeletkezel.Ott jobbra fent van olyan,hogy"privát üzeneteim",ha arra rákattintasz akkor eltudod olvasni a neked küldött üzeneteket és esetleg tudsz is válaszolni rá.Én már küldtem PÜ-t.Lehet,hogy a friss reggel nem tudod,hogy ilyen is van?Amúgy látom 2-3 naponta "tünsz"fel
Elnézést,hogy kioktatásnak tünt :R :R

[ Szerkesztve ]

(#35309) 206 cc válasza sandró60 (#35305) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
Nagyon köszönöm a cikkeket!Na most ez a gond gyakorlatilag az edge led világítás óta ismert tény.Egy kicsit félrevezetésnek érzem akkor ezt a "ES6800 felhősödik" beírást hiszen mindegyik edge technológiás felhősödik!!!
Akkor érezném valósnak a dolgot ha esetleg több fórumon is kiemelten olvasnám,hogy konkrétan a 6800 széria hibája....mint volt a tápzaj-más modellnél- amit el is ismertek több fórumon és cserélték is gariban. Szóval ne vezessünk már félre így senkit,mert ez akkor nem igaz....persze fejet hajtok ha több tíz-száz emberke is jelzi. :R :R
Azt is megértem ,hogy pl a S7000 már jobb,DE könyörgöm 1.5x annyi az ára is!!
Szóval inkább a konkrétumok a fontosak és nem az hogy "azt olvastam" !!!!!!

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#35310) Tin válasza 206 cc (#35309) üzenetére


Tin
veterán

mert az edge led miatt a panel mögött van egy diffúzorlap, ami valószínű nem teljesen merev, vagy ellágyul a használat során (a láthatóbb felhősödés akkor jelentkezik, ha bemelegszik a készülék), és néhol milliméterekkel közelebb kerül az előtte lévő lcd panelhoz, amitől ott picit világosabb lesz a kép.

lenne rá megoldás, ha teljesen merev lenne a diffúzor és a panel lap, és nem tudna hullámosodni, de gondolom az 2 ft-al drágább lenne.

egyébként, hacsak nem extrém feltűnő vagy nem rossz helyen van (alul vagy felül középen, ahol a 21:9-es film sötét), akkor megszokható. bármilyen fura is, az elején engem is idegesített hogy 2 kilós tévé ilyet tud, de aztán megszoktam.

azt meg azért szögezzük le, hogy nekem 40es6800-am van, és a neten talált kalibrációval beállítva gyönyörű a képe, és "normál" esetben (értsd: 99%) egyáltalán nem látni a felhősödést "normál" esetben, mert nem fekete a kép az adott részen.

(#35311) 206 cc válasza Tin (#35310) üzenetére


206 cc
senior tag

Teljesen egyetértek veled én is így gondolom.Egy jól eltalált beállítás rengeteget javít ezen.Mik a tapasztalataid a tv-vel. Jöhet priviben is egy hosszabb ismertető. :R :R :R :C :C

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#35312) Dealer20 válasza Tin (#35310) üzenetére


Dealer20
tag

hol találtál jó kalibrációs beállítást 40ES6800 ra?

(#35313) Tin válasza Dealer20 (#35312) üzenetére


Tin
veterán

ITT

a hdtvtest.co.uk tesztelte, ők dobták fel.

2 beállítás is van, az első nekem picit fakónak tűnt, de írja is, hogy 2D beállítás kevés fényes helyekre. én a másodikat használom, az egyszerűbb, és talán picit színtelítettebb.

(#35314) Dealer20 válasza Tin (#35313) üzenetére


Dealer20
tag

a második alatt azt érted amit 3D hez ajánlanak ,te azt használod?
A Movie módot használod,azt állítod át?

(#35315) Tin válasza 206 cc (#35311) üzenetére


Tin
veterán

tapasztalatok:

kb 2-2.5 méterről nézem, a képe számomra nagyon szép. bár azóta csak 720p vagy afölötti filmeket töltök, mert az SD nem az igazi rajta. bár sokkal jobb mint faterom 3 éves samu lcd-jén. a menüjét kicsit lassúnak tartom, a böngészője sem az igazi, mert bár simán lejátszik youtube oldalon full hd tartalmat (full screenre is tehető), de néha egyszerűen elszáll. videolejátszóját nem használom. a hangszórói átlagosak, de teljesen használhatóak. tetszik az automatikus hangerő, azóta nincsenek sokkal hangosabb reklámok meg a csatornák közti jelentős hangerőkülönbség. a 3 hdmi bemenet hasznos (iptv box, lejátszó, pc), a több usb bemenet is jó (egyikben a logitech wireless billentyűzet adója van - kezeli). ja, 3D-t kipróbáltam egyszer, és azóta sem.

tényleg jó kis tévé, tényleg nagyon szép a képe hd-ban. a felhősödést meg megszoktam.

(#35316) 206 cc


206 cc
senior tag

Ezt érzem én korrekt tesztnek az ES6800 -ról.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#35317) Tin válasza Dealer20 (#35314) üzenetére


Tin
veterán

igen, a 3D-hez ajánlottat, és igen, movie módban.

@206cc: igen, ehhez vannak a kalibrációs beállítások, és a teszttel teljesen egyet is értek (a felhősödés részével is)

[ Szerkesztve ]

(#35318) Bogyi007 válasza Lehiñito (#35246) üzenetére


Bogyi007
veterán

Leírná valaki hogy ez a kalibrálás mi is pontosan?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#35319) leslieke válasza Bogyi007 (#35318) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A képkalibrálás fontosságáról

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35320) tomazin válasza tomazin (#35252) üzenetére


tomazin
veterán

na beírom ide, hogy nektek már ne kelljen kört futni az ügyfélszolggal:
Amennyiben a Samsung hírleveleire fel van iratkozva, akkor értesíteni fogjuk minden hamarosan várható promócióról, friss információkról:
https://my.samsung.hu/
Ami jelenlegi promócióink vannak és élnek az az alábbi linken tekinthetőek meg:
https://regisztracio.samsung.hu/

szóval semmi novemberi jóság :(

(#35321) lacko6


lacko6
senior tag

A Samsung UE32D5000 röl valaki nem tud kalibrácios beállítást?

(#35322) laca1944 válasza sandró60 (#35308) üzenetére


laca1944
csendes tag

Sandró Köszi a figyelemfelhívást. Valóban nem tudtam, azt hittem, hogy a normál postába jön a privi.
Mindenkinek válaszoltam bocsi, de most el kell mennem.

(#35323) nightshadow válasza lacko6 (#35321) üzenetére


nightshadow
veterán

(#35324) lacko6 válasza nightshadow (#35323) üzenetére


lacko6
senior tag

Köszí csak ezt nem értem ?

White Balance:
25 25 24 0 30 31

(#35325) laca1944 válasza AttyVin (#35307) üzenetére


laca1944
csendes tag

Köszi erre én nem jöttem rá. nem i csináltam egyenként, hanem a másik programon van olyan parancs, azzal számoztam folyamatosra.

(#35326) jani4454


jani4454
tag

A kérdésem a következő: 5300-s készülékkel, hogy lehet Skypolni, csak hangi összekötéssel, kamera nélkül beszélgetni, illetve hova és milyen mikrofont kell csatlakoztatni? Egy hang bemenetet találtam, de ezen a mikrofon nem működik.

(#35327) jacksonfive


jacksonfive
tag

(#35328) hosszug


hosszug
tag

Üdv. FUSO alkalmazás minden Samsung Smart tv-én elérhető? Nekem EH5300-ám van és nem látom

(#35329) mike784


mike784
tag

Sziasztok!
Nekem egy Samsung UE40EH5300w tv-m van.
Egy Nsa 310-es médiaszerverről nézem a filmeket All Share segítségével.
De nem az igazi, olvastam a Plex-ről odáig eljutok, beírom IP címet de akármit írok be az a válasz, hogy nem tud csatlakozni. Igazából azt se értem, hogy milyen IP kell, ok, beírom a PC címét de oda mit kell rakni amiből frissítheti magát? Valaki kérem írja meg, hogy lehet-e egyáltalán erre a tv-re rárakni és ha igen, hogyan?

(#35330) sandró60 válasza hosszug (#35328) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt olvasd el vagy Pü-ben kérdezd meg attól aki ezt leirta itt érdeklődj
Különben ha beirod a kersőbe(Fuso) ott fen jobra talán kiad egy két fórum hozzászólást ezzel kapcsolatban

[ Szerkesztve ]

(#35331) PITYU// válasza nightshadow (#35323) üzenetére


PITYU//
csendes tag

Szia!

Ha nem túl nagy kérés akkor es6800-at is belinkelnéd?

Köszi: István

(#35332) mihaly13


mihaly13
tag

Üdv mindenkinek sokat olvastam a hozzászólásokat rengeteget tanultam belőle ezért nagyon hálás vagyok azoknak a fórumtársaimnak akik hasznos tanácsokkal látják el a többi fórumtársat.Szeretnék én is,ha tudna valaki egy jó kalibrációs beállitást az én UE32EH5450W tévémnek.

(#35333) Tesla68 válasza Tomeewap (#35296) üzenetére


Tesla68
csendes tag

Köszönöm a válaszokat de még mindig nem tudom eldönteni hogy 40 " 7000-es v. 46"6800 az a fránya távolság ugyanakkor nagyon csábító amit írtál

(#35334) 206 cc válasza Tesla68 (#35333) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!egy vélemény csupán, de a nagyság beli eltérést minden pillanatban észreveszed, míg az extra szolgáltatásait egyszer kipróbálod azután lehet csak hetek múltával lesz rá szükség!!!!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#35335) lehasznalo


lehasznalo
tag

Sziasztok!
Adott egy Samsung le40a676 tv és sajnos nem tudja venni a digitális adásokat,
mert a tv keresője magától átugorja azokat.
DigiTV -digitális és analóg, kábelen-
Van egy lehetőség, ahol a következő lépésnél, 4 ablakban lehetne állítani valamit,
de ez már nagyon magas nekem.
Esetleg valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a gond?
Köszönöm

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#35336) JamesHun


JamesHun
addikt

Akinek samsung ue40eh6030 van megnézzné van-e rá szoftver ami újabb mint a 1002.0 végű?
Samsung oldalán nem nagyon találtam szoftvert és wifi modulom nincs , router meg messze van és nincs akkora kábelem hogy rádugjam, de ha van frissebb lehet kicipelem arra a pár percre :)
Köszi

SeriesX: JamesSHun

(#35337) donjohnson válasza JamesHun (#35336) üzenetére


donjohnson
addikt

van 1007.1-es, firmware menüpont bal oldalt: [link]
de sokszor le lett írva, hogy csak saját felelősségre tedd fel, mert előfordulhat, hogy letiltott valamit az újban a samsung és akkor bosszankodsz. utána meg nehéz visszarakni a régit.
ha nincs vele semmi gond, inkább ne frissítsd.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#35338) nightshadow válasza PITYU// (#35331) üzenetére


nightshadow
veterán

(#35339) nightshadow válasza Tesla68 (#35333) üzenetére


nightshadow
veterán

Ilyen nézési távolságra szerintem megfogod bánni a 40"-est.

(#35340) AttyVin válasza laca1944 (#35325) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Hát, a SamToolBox-nak nemigen van ezeroldalas leírása vagy súgója...

Üdv, Vino

(#35341) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Végre sikerült odajutnom, hogy telepítsem a fuso.tv-t. Remek kis alkalmazás. Tesztelés céljából épp Az utolsó mohikánt nézem. Szépen jön, nincs szaggatás és a kép se rossz.

Szerk.: A fel-fel bukkanó reklám vicces. :))

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35342) donjohnson válasza leslieke (#35341) üzenetére


donjohnson
addikt

annyit írogattok róla, hogy szívesen kipróbálnám már én is.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#35343) BBéci válasza 206 cc (#35334) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak szolgáltatásokban, hanem képminőségben is van különbség a 6800 és a 7000 között.

A tesztekben olvasható kalibrált értékeket másolni hatalmas hiba, ezt többször kipróbáltam, aztán műszerrel megvizsgálva kiderült, hogy inkább rontott az alaphelyzeten, mint javított. Másképp lett szar.
Ha belegondolunk, ez teljesen logikus.
Amennyiben lenne egy mindegyik tévére érvényes számsor, akkor a gyárban azt állítanák be alapértéknek, nullával, vagy huszonöttel, 50-nel jelölve. Ezzel szemben a helyzet az, hogy a panelek között jókora a szórás, például az egyiken jobbra kettővel kell elhúzni a magenta csúszkát, hogy szabványos értéket kapjunk, a másikon néggyel balra. Ezért adnak meg egyre ritkábban és kevesebb tesztoldalon számadatokat, mi sosem tettük, tesszük.

A panel optimálistól való eltérését korrigálják a kalibrálással. Úgy is mondhatjuk, nullára, középállásba húznak mindent, ami el van csúszva. Hasonlítsátok össze a különféle tesztoldalak "out of box" mérési ábráit! Teljesen eltérő a színoszlopok hossza a görbék futása. Ahány tévé, annyiféle adathalmaz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35344) #75912448 válasza BBéci (#35343) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez pontosan így van. Ha feltételeznénk, hogy van is két egyforma tévé, akkor is eltérnének egyazon beállítással a különböző források miatt.

(#35345) citkar


citkar
addikt

Üdv!
Nem igazán találtam olyan (aktív) topikot ahol megkérdezhetném.
Két TV-t néztem ki így vásárlás előtt, egy samut és egy LG-t .
A samunak a megjelenése tetszetősebb, de egyébként olyan érdemi különbséget én nem találok közöttük, de nem nagyon értek hozzájuk (annyi hogy a samu pár centivel kisebb, de ennyi már nem érdekes).
Tudtok-e segíteni a döntésben, mi a tapasztalat a samuval (esetlega z LG-vel), az aktív 3D szemüveg macerás e hosszútávon vagy semmi gond vele?
Illetve ha tudtok tanácsokat adni vagy hasonló, de olyan típust ajánlani, ami jobban megéri örömmel fogadom.

köszönöm: citkar

[ Szerkesztve ]

(#35346) Tin válasza BBéci (#35343) üzenetére


Tin
veterán

nekem sokkal jobb lett a kép a másolt beállításokkal.

(#35347) JamesHun válasza donjohnson (#35337) üzenetére


JamesHun
addikt

Köszi a segítséget

SeriesX: JamesSHun

(#35348) sandró60 válasza donjohnson (#35342) üzenetére


sandró60
addikt

A 2012-es tv-nél valaki igy oldotta meg a Fuso-"előcsalogatását".Ha 12-hozzászólást visszalapoznál akkor nekem se kellett volna beirni ezt a hozzászólást,de lásd kivel állsz szembe ide linkelem mégegyszer [link]

(#35349) adoks válasza mike784 (#35329) üzenetére


adoks
aktív tag

A plex legjobb tudomásom szerint mac re van.
Nekem is nsa310 van , én felraktam rá ffp-t és minidlna-t hibátlanul működik, van feliratkezelés és film folytatás.
Sokkal jobb mint a gyári.

Itt olvashatsz róla:

http://logout.hu/tema/re_nassoljunk_nsa-310_es_az_ffp/friss.html#msg104

(#35350) liquivent


liquivent
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy milyen monitort érdemes venni 24" méretben?
Sajnos nem találtam Fórum Topicot a témához.

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.