Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) Flashget válasza Petrica (#35797) üzenetére


Flashget
félisten

digi tányéroshoz saját beltérit használ összepárosítva a kártyával és csak SD mínőségben ad. Tehát nem tudod kiiktatni.
én más szolgáltatót keresnék a helyedben tányéros terén pl. UPC Direct..legalább a mínőség amiért fiztetsz ne szar kategória legyen.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#35802) JoeYi válasza VGYke (#35785) üzenetére


JoeYi
őstag

semmi gond, sőt így már érthető is :)

A kérdésedre válaszolva: napjainkban már a legolcsóbb hatos, az UE40EH6030 is jobb paraméterekkel bír adatlap alapján, mint a B7000, ráadásul fele annyit fogyaszt. Másik költséghatékony lehetőség az UE40ES6100. Ezek alá ne menj ha a pénztárcád engedi

[ Szerkesztve ]

(#35803) laca1944 válasza BBéci (#35795) üzenetére


laca1944
csendes tag

Teljesítmény felvétel:
Most mértem meg a 40EH5300-as felvételét.egy digitális teljesítménymérővel.
Készenlét 0,1W
Bekapcsova HDD-vel ,CAM modullal, WiFivel, egérrel, kamerával 61W
Ezek persze nem halál pontos értékek a kapcsolóüzemű táp nem ideális szinuszos áramfelvétele miatt, de nagy eltérés nem lehet

(#35804) JoeYi válasza Ra3 (#35793) üzenetére


JoeYi
őstag

olvasd el ezt, a másik fórumban pont az 40EH6030-ról dobott fel fogyasztás mérést Cole86

"Kikapcsolva" 0.5W, átlagos bekapcsolt fogyasztás ~60W

(#35805) laca1944 válasza laca1944 (#35803) üzenetére


laca1944
csendes tag

A tizen egynéhány wattos fogyasztás akkor van amikor időzített felvételt csinál a TV és ilyenkor nincs kép.

(#35806) sandró60 válasza laca1944 (#35803) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem is van egy nevesincs német"Lidlis"mérőm .Tavaly én is rosszat mértem vele,mint kiderűlt ezek az "olcsó" mérők nem alkalmasak erre a mérésre.Egy erre alkalmas mérővel mérte egy szaki és teljesen más értékeket,mért.Amit a specifikációban irnak az a mérvadó

[ Szerkesztve ]

(#35807) tjnet válasza Petrica (#35797) üzenetére


tjnet
aktív tag

Nem fog működni mert a DIGI TV Nagra3 kártyája párosítva van a beltérivel. Tehát csak a saját box-ban működik. Ugyan ez a helyzet a T-home-nál. Esetleg az UPC-nél érdeklődj.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#35808) johnny82 válasza stefi68 (#35772) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

EH6030-on be lehet álltani, hogy amelyik adás alapból 4:3-as, azt hogyan jelenítse meg. Nálam nagyításon van.

Üdv!

(#35809) Petrica válasza tjnet (#35807) üzenetére


Petrica
csendes tag

Köszi szépen...Ezek szerint akkor értelmetlen hogy a 6300 modellt vegyem, jo akkor a 6100 is. Reméltem!

(#35810) mihaly13 válasza Petrica (#35809) üzenetére


mihaly13
tag

Állítólag az UPC kártyák működnek a samsung tévékkel a ES6300 tipusoknak van műholdas bemenetük csak kell hozzá antenna meg LNB és kábel. Meg kell érdeklődni az UPC-él hogy működik-e ez a kombináció. Ha nincsen más kábel szolgáltató a környéken ez is lehet megoldás a számodra.

(#35811) stefi68 válasza johnny82 (#35808) üzenetére


stefi68
addikt

Hoppá, ez egy új infó.
Tehát csak a 4:3-as csatornákat nagyítja ki, a 16:9-eseket pedig nem bántja?
A nagyítás pontosan mit is takar?

Gondolom akkor a 6-os sorozat többi tagjánál is így működhet? Bár a 6030-as egy elég friss kiadás, lehet ez egy új funkció?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#35812) engusz


engusz
veterán

Ma sikerült kipróbálni az ES6100-on a digitális adást (kábelen) egy MinDig TV-hez adott Conax modullal (TechniSat TechniCrypt CX), benne egy T-Home kártyával. A modul ideiglenesen vendégeskedett nálam.

A csatornakeresés igen lassan ment, az első felében egyetlen csatornát sem talált. A várakozás közben egyre inkább az volt az érzésem, hogy ez nem fog működni. Aztán mégis, a keresés második felében hirtelen talált 90+ csatornát. Ollé!

A képi világ egyértelműen jobb, mint az analóg tunerrel, illetve végre működik a műsorújság, a timeshift és a felvétel is. Egyetlen apró problémával találkoztam, az pedig a csatornák közötti váltás időtartama. Míg az analóg tunerrel szemvillanás, addig digitálisan előfordul 3-4 másodperces várakozás is.

Rendeltem HD csatornákat, ezért lesz új set top box, ezzel együtt új kártya is. Remélem, hogy azzal is fog működni a Conax modul és a tévé. Utána biztosan beszerzek egy saját darabot.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#35813) Ra3 válasza engusz (#35812) üzenetére


Ra3
őstag

az hogy digitálison lassabban vált csatornát szinte minden lcd-nél előjön amennyire én tudom, ha full-hd csatornára kapcsolsz ott még tovább fog tartani, van a családban samsung és lg tv is, pl natgeo wild hd-re 2-3 mp alatt vált.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#35814) Ra3 válasza JoeYi (#35804) üzenetére


Ra3
őstag

köszi, akkor megnyugodtam, így is túl sok topicot figyelek, ez pont kimaradt :)

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#35815) BBéci válasza Ra3 (#35813) üzenetére


BBéci
titán

Az OK gomb megnyomásával gyorsítható a csatornaváltás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35816) Ra3 válasza BBéci (#35815) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi ezt már valahol olvastam, szerintem sokan inkább kivárják hogy váltson, mint hogy nekiálljanak csatonaszörfözés közben gombokat keresgélni. First world problems :DDD

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#35817) leslieke válasza Ra3 (#35816) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pontosan. Én is kivárom, ennyire nem siketek sehová, hogy 2-3 mp bármit is számítson.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35818) BBéci válasza Ra3 (#35816) üzenetére


BBéci
titán

Engem sem izgat, mert kizárólag konkrét műsorok megtekintésére kapcsolom be a tévét, azokat is felvételről nézem a reklámok utálata miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35819) Gengi


Gengi
senior tag

Nos rengeteget gondolkodtam TV vásárlás előtt. Aztán bementem egy műszaki boltba és elképedtem ,mert egyre nehezebben tudtam döntésre vergődni.

A kép méretet feláldozva 46-os helyett 40-es TV-t vettem /fogok venni holnap. Méghozzá egy ES7000-reset. Pont mellette volt egy 6800-as és olyan szinten kiötlöttek a különbségek ,hogy elég nagy érvnek tünt.

De nem igazán tudom ,hogy mik a tapasztalatok vele. Azért is döntöttem mellette ,mert ha már SMART TV ,akkor legyen használható is a böngészője , erről tapasztalatok vannak? Ha igen kérem küldje el privátban.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#35820) CoolBoy323 válasza Gengi (#35819) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

7000-reset
Jajjjjjj... Ez nagyon fajt, bocsanat, en kerek elnezest!!

(#35821) Minstrel


Minstrel
senior tag

Így karácsonyhoz közeledve szoktak nagyobbat esni még az árak? Mert 32EH5300-at nézegetem, és bár most se különösebben drága, de ha megveszem és két hét múlva 10.000-el olcsóbb lesz akkor két hónapig ezen fogok nyüglődni :DDD

(#35822) leslieke válasza Minstrel (#35821) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha karácsonykor veszed meg és februárra esik az ára 10 ezret, akkor nem fogsz nyűglődni? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35823) korpicschess válasza Minstrel (#35821) üzenetére


korpicschess
veterán

Tipp: Ha megvetted ne nézegesd a piac árait, élvezd amit használsz, egy TV nem befektetés, nem azért veszed, hogy pénzt keress, esetleg 2 hónap múlva eladd és ne bukja rajta túlzottan sokat. ;)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#35824) BBéci válasza Gengi (#35819) üzenetére


BBéci
titán

"Pont mellette volt egy 6800-as és olyan szinten kiötlöttek a különbségek ,hogy elég nagy érvnek tünt."

Ezt pampogom amióta piacra kerültek, de sokan kételkedtek a topiktársak közül.

(#35820) CoolBoy323
Jó ideig elbíbelődik majd vele. :DDD

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35825) pLaceb0 válasza Jupe000 (#32647) üzenetére


pLaceb0
csendes tag

"a kiválasztott fájl jelenleg nincs támogatva" hibára egy lehetséges megoldás:

ha egyébként pendriveról/HDD-ről lejátsza a TV az .mkv videókat, csak DLNA-ról nem, akkor a DLNA szerver beállításainál érdemes keresgélni és a media receiver típusát Samsung TV-re, vagy Samsung Smart TV-re állítani. Twonky-nál működik, lehet nyelvet, feliratot váltani a távirányító TOOLS gombjával...

[ Szerkesztve ]

(#35826) Minstrel válasza leslieke (#35822) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem, mert csak két hétig nézem az árakat:) Jó, igazatok van, tényleg hülyeség pár ezresen rágódnom.

(#35827) Ra3 válasza BBéci (#35824) üzenetére


Ra3
őstag

Sajnos a samsungnak is jár a virtuális f@szkorbács amiért már csak a 7000-es szériától elérhető az ultra clear panel, szerintem részben ennek is köszönhető a szembetűnő különbség. Haver 2 éve vett 160ért c6000-est, akkor bezzeg még azokban is benne volt...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#35828) johnny82 válasza stefi68 (#35811) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Úgy, ahogy mondod. Oldalsó széleit igazítja, alul-felül pedig nyújtja, így levág belőle, de az arányok megmaradnak. Nem tudom mennyire új funkció , de B650-nél még tuti nincs ilyen funkció, de így könnyebb sokkal, nem kell mindig állítgatni.

Itt egy kép a kézikönyvből:

Üdv!

(#35829) Flashget válasza engusz (#35812) üzenetére


Flashget
félisten

Egyetlen apró problémával találkoztam, az pedig a csatornák közötti váltás időtartama. Míg az analóg tunerrel szemvillanás, addig digitálisan előfordul 3-4 másodperces várakozás is.

Minnél több képjavító csicsa van engedélyezve, annál hosszabb lesz ez az idő. Amennyiben bevannak nálad kapcsolva ezek, kapcsold ki és látni fogod a különbséget. Legalábbis D6500 esetében ez a szitu.

Realme GT Master Edition

(#35830) zso136l


zso136l
csendes tag

Tud nekem valaki segíteni?

Mi a különbség a Samsung 32EH5000 és az 32EH5000W között ? Nem találok sehol sem erre választ.

Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni nekem...

(#35831) Flashget


Flashget
félisten

A reklámozás új formái támadnak hamarosan

2016-ra 87 millió lesz azon amerikai háztartások száma, amelyek okostévét használnak. A szakemberek szerint az internetképes tévékészülékek új lehetőséget jelentenek a reklámok közlésére.

Realme GT Master Edition

(#35832) engusz válasza Flashget (#35829) üzenetére


engusz
veterán

Köszi, ki fogom próbálni

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#35833) vitya1983


vitya1983
csendes tag

Sziasztok!
A következő a problémám:
Kaptam egy Samsung LE40A656A1F típusú lcd tv-t. Akitől kaptam, azt mondta, hogy néha piros függőleges csíkok jelennek meg a képernyőn és valóban így volt. Azt mondta, hogy ilyenkor várni szokott, míg bemelegszik a készülék, aztán párszor be-ki kapcsolja és ilyenkor előbb-utóbb eltűnnek a csíkok.
Ő egy médiaboxon, valamint UPC kábelen keresztül használta.
Áthoztam a készüléket és rkötöttem első körben egy dvd lejátszóra rca-val. A kép mondhatni szörnyű volt, piros csíkok, mindenféle színek és semmi élvezhető kép. A haverom mondta, hogy nincs veszve a dolog, vettem egy HDMI kábelt és laptoppal összekötve próbáltam filmet nézni HD film volt a teszt. Csodák csodájára a kép tiszta és tökéletes. A feliratnál (fehér) viszont továbbra is piros csíkok jelennek meg.
Akitől kaptam, felhívta a Samsung szervízt és ott azt mondták, hogy panel csere 80-100 e Ft. Aztán rá két napra felhívott, hogy volt philips szervízben és pont ilyen problémáról volt szó. Ott azt mondták, hogy alul van 4 db csavar, ami a jeleket viszi át és csak azokat kell meghúzni.
Tudna valaki segíteni nekem? Volna valami költséghatékony megoldás, vagy csak márkaszervíz? Nem szeretnék ennyi pénzt áldozni, mert ennyiből lassan egy új TV-t is lehetne venni...
Előre is köszönöm mindenkinek a hozzászólást!
Üdv:
Viktor

(#35834) krystman


krystman
őstag

Sziasztok! Van nekem egy 82-es HD Ready Samsung TV-ém, és a kérdésem az lenne, hogy a média lejátszója viszi az mkv, avi, mp4-et. Viszont a rendes BR formátummal mit lehetne kezdeni, hogy vigye? m2ts-el?

Köszi.

(#35835) Tutu7030 válasza krystman (#35834) üzenetére


Tutu7030
veterán

Próbáltad ts-re átnevezni? Ha nem hoz eredményt,akkor minőségvesztés nélkül is meg lehet oldani az mkv-re alakítást. tsMuxer programmal szétbontod (demux opció) a ts(m2ts) fájlt, majd a kapott videó és több hangsáv esetén a neked szükséges hangsávot az mkvmegre programmal (muxing opció) egyesíted mkv konténerbe. Mkvmerge esetén arra figyelj, hogy a videó sávot kijelölve menj az "extra options" fülre, és a "compression" melletti legördülőből válaszd a "none" lehetőséget.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#35836) JoeYi válasza krystman (#35834) üzenetére


JoeYi
őstag

mkv-ra át kel nevezni

(#35837) krystman válasza Tutu7030 (#35835) üzenetére


krystman
őstag

Köszi szépen a segítséget! ;) Megpróbálom, idáig nem próbáltam m2ts-t lejátszani a TV-el, azért is kérdeztem! :R

(#35838) krystman válasza JoeYi (#35836) üzenetére


krystman
őstag

Ez is elég lenne, hogy átnevezem?

(#35839) sandró60


sandró60
addikt

A kisérletező kedvű fanoknak megjelent a D5500-ra a friss firmvare.
Megjegyzés:csak akkor kell frissiteni ha úgy látjuk,hogy valami nem megfelelően működik.Előbb kérdezni itt a fórumon
innen tölthető

(#35840) Flashget válasza krystman (#35838) üzenetére


Flashget
félisten

24p filmet nevezheted amire akarod nem viszi a médialejátszó csak külsö pl. PC, BD lejátszó vagy egreat és társai.
m2ts fájlt én neveztem már mindennek és a D6500 nem vitte.

Realme GT Master Edition

(#35841) sandró60 válasza zso136l (#35830) üzenetére


sandró60
addikt

Ha el olvasod[link] megtudod a különbséget

[ Szerkesztve ]

(#35842) engusz válasza Flashget (#35831) üzenetére


engusz
veterán

Durva...

A képen milyen tévé van? Tetszik a letisztult felület, jobban tetszik, mint a Samué.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#35843) gar8 válasza Ra3 (#35793) üzenetére


gar8
tag

Miért nem veszel egy kapcsolóval rendelkező túlfeszültségvédős elosztót és akkor nem kell foglalkozni a készenléti fogyasztással.

(#35844) Hooper


Hooper
őstag

iOS telefonról történő wifis vezérlés csak akkor működik ha a TV közvetlenül a routerbe van dugva?
Nálam most a routerből a gépbe megy a vezeték, és mivel az alaplapomon 2 lan port van a gépből megy közvetlenül a TVbe.

Valamint az lenne még a kérdésem hogy külső HDD (saját tápos) van rádugva a TVre és be lehet azt valahogy állítani hogy ha kikapcsolom a TVt a hdd is kikapcsoljon? ha nem használja akkor pihire vált (lehet hallani hogy leáll a lemez pörgése) de ha kikapcsolom a készüléket felpörgeti és megy amíg nem áramtalanítom.

(#35845) Ra3 válasza gar8 (#35843) üzenetére


Ra3
őstag

az lenne a a megoldás ha probléma lenne a készenléti fogyasztás, de közben kiderült hogy valamit félremért a kommentelő, az egyik fórumtárs írta hogy 0.5w-ot eszik készenlétben, szóval nincs probléma.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#35846) Ra3 válasza engusz (#35842) üzenetére


Ra3
őstag

LG

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#35847) engusz válasza Ra3 (#35846) üzenetére


engusz
veterán

Köszi. Ez a Magic Motion vezérlő nem tűnik rossznak, de a felület pl. nekem sokkal jobban tetszik. Az ilyen céleszközök esetén inkább a letisztultság és a funkcionalitás felé tolnám a dizájnt

Az ES6100-on egyetlen dolgot tudok ezzel kapcsolatban beállítani, az pedig a háttér. A tengerfenék helyett egy fekete van még odabiggyesztve, osz't csókolom

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#35848) BBéci válasza Ra3 (#35827) üzenetére


BBéci
titán

Sokan utálják az erős tükröződés miatt, pedig az Ultra Clear képminősége lényegesen jobb.

(#35838) krystman
Nálam a ts-re átnevezés vált be, B sorozatú tévé is lejátszotta. A D8000 átnevezés nélkül is kezelte.

(#35843) gar8
Az olyan elosztó ront a képminőségen és a TV elektronikája sem szereti a rendszeres áramtalanítást.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35849) BBéci válasza Hooper (#35844) üzenetére


BBéci
titán

Eddig akárhány tévéhez csatlakoztattam külső merevlemezt, mindegyik lekapcsolta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35850) horvathkrisz válasza BBéci (#35848) üzenetére


horvathkrisz
addikt

"Az olyan elosztó ront a képminőségen és a TV elektronikája sem szereti a rendszeres áramtalanítást."

Hogy ronthat egy eloszto a kepminösegen?
Miert nem szereti a rendszeres aramtalanitast? Mi menne tönkre emiatt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.