Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143651) mkbla válasza junior19 (#143649) üzenetére


mkbla
senior tag

kalibrálni? hogy kell? jobb lesz a kép minőség? vagy más beállítással játszok meg filmet nézek? nekem a q80t van és én teljesen meg vagyok elégedve vele egyelőre, és hosszú távra tervezek vele. Ezért is szeretném minden lehetőségét kihasználni és minden jó tulajdonságát megtalálni. tippek trükkök esetleg? :U

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#143652) marinea2 válasza junior19 (#143649) üzenetére


marinea2
addikt

Q80T kategoriaban meg imadkozni kell hogy jot fogjon ki az ember? :Y
"se sávosodás, aránylag homogén panel, se bevilágítás,"
Na most kezd elmenni teljesen a kedvem a TV-vasarlastol

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#143653) undercover válasza marinea2 (#143652) üzenetére


undercover
senior tag

Ma már minden kategóriában imádkozni kell :D

Ez nem csak a Samsung TV-re igaz hanem ha egy oled LG CX-et veszel akkor is kifoghatsz rossz panelt. De ha észreveszed és betudod bizonyítani mig tart a garancia cserélik.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#143654) Mauzes válasza undercover (#143653) üzenetére


Mauzes
őstag

Ezért kell mindig online rendelni, hogy el tudj állni bizonyítgatások nélkül.

(#143655) h377 válasza junior19 (#143649) üzenetére


h377
tag

"Ha valaki csak annyit szán rá, amiből a Q70T-t tudja megvenni, nem nagyon érdemes a 80T-t említeni neki. Igaz, hogy jobb a képe a 80-nak, de ha nem hajlandó vagy nem tudja kifizetni az árát, akkor felesleges meg is említeni."

Egyébként csak azért hoztam fel a Q80/90T, mert van, hogy az ember belő egy árszintet, de a végén csak a drágábbat veszi meg. Nyilván ha nincs cash, akkor nincs.

Illetve múlt hét pénteken a Q70T 330k volt a Q80T 390k tehát 60k volt a differnecia, ami elgondolkodtató azok számára, akiknek esetleg lenne rá több pénze, de nem akarnak többet kifizetni.

(#143656) mpo válasza mkbla (#143651) üzenetére


mpo
veterán

Kalibrálás film képmódban, meleg1 színtónussal történik, műszerrel (ha jól tudom).
Ez az, amiért én nem szeretném, mert normál képmód és normál színtónussal nézem.
Junior19 fórumtárs ajánlotta ezt és segített, hogy kicsit javítsak a fentiek ellenére.
[link]
Először monitoron, majd a régi tévén és csak utána az új tévén, de ez már 2 éve volt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#143657) grabber válasza undercover (#143653) üzenetére


grabber
addikt

Néha oda is benézek és megint panel cseréltet valaki,mert fehér óriás kockákat lát a képernyőn. Azt biztos észreveszed. Valakinek a 3. panelja döglött be.
Az OLED szebb képet ad,de amennyi gond van vele drágábban az gáz. Ha vége a garinak akkor kuka a TV? Mert ha ennyire megbízhatatlan akkor mi lesz gari után?

(#143658) mpo válasza grabber (#143657) üzenetére


mpo
veterán

Ugyanaz, mint bármely műszaki cikk esetén.
Megéri-e megjavítani?

Fóliáról jut eszembe.
Le kellett cserélni a Siemens mosogatógépet, Bosch lett helyette kb. 2 éve.
Feleségem kért, hogy másik mosogatógép-tablettát hozzak.
Miután a program lefutott, azt mondja szar ez a gép.
Nézem, a tabletta érintetlen a fóliában. Ezt a fajtát ki kellett volna venni a fóliából.
Azóta jó a gép. :D

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#143659) h377 válasza mpo (#143658) üzenetére


h377
tag

LOL :D

(#143660) Mauzes válasza mpo (#143656) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez alapján a link alapján mit lehet egyáltalán kalibrálni (házilag)? Pl. színeket gondolom nem.

(#143661) h377 válasza grabber (#143657) üzenetére


h377
tag

Persze, hiszen alapvetően minden szar. Ez a default. Ez van sajnos.

(#143662) falabu88


falabu88
aktív tag

Sziasztok! Nálatok speedtest-el milyen sebességet mutat a tv? 55TU8502 500as upc-s nettel, tesztelve 5GHz-es wifin és gigabites lanon Connect box-al és Xiaomi Mi Router Ac2100-al is. 11/23 Mbps most épp.. Viszont az az érdekes, hogy a Netflix 4k HDR-t simán viszi. Lehetséges, hogy csak a speedtest-et nem szereti böngészőből?

(#143663) mpo válasza Mauzes (#143660) üzenetére


mpo
veterán

A fekete és a fehér szintet állítottam. Mást is lehet.
Van ott pdf is, az segít.

Ha érted, akkor már elavult.

(#143664) mpo válasza falabu88 (#143662) üzenetére


mpo
veterán

Böngészőből mértem a tévén:
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#143665) h377 válasza falabu88 (#143662) üzenetére


h377
tag

Én a helyedben megnézném a YT-ban a Nerd statisztikát. Azt hiszem az kiírja, mennyi az aktuális letöltés... Ha jól emlékszem... Mondjuk az nem fogja mérni a maxot... De leglább láthatod, hogy megy-e 11Mbps fölé.

[ Szerkesztve ]

(#143666) falabu88 válasza mpo (#143664) üzenetére


falabu88
aktív tag

Szelessav.net-en 160/20,fast.com 200Mbps-t mutat, gyanítom, hogy csak a speedtest.net felületet nem szereti.

(#143667) mpo válasza falabu88 (#143666) üzenetére


mpo
veterán

Az úgy már jó.

Ha érted, akkor már elavult.

(#143668) Madoc válasza PuMbA (#143644) üzenetére


Madoc
veterán

Cold war-ból van nextgen verzió, a gears 5 meg kapott nextgen grafikás patch-et. 55q80t-t használok 120hz, vrr, hdr, a tv is kiirja a bemenetnél. Gyönyörű minden. Q70t is tudja a 4k 12hz-t

Nem minden ment neked válasznak csak nem akartam külön írni

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#143669) Bacusuz válasza Bacusuz (#143606) üzenetére


Bacusuz
őstag

Erre valaki?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#143670) h377 válasza Madoc (#143668) üzenetére


h377
tag

"Q70t is tudja a 4k 12hz-t" Reméljük a 120Hz-et is :D :R
De köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#143671) h377 válasza Madoc (#143668) üzenetére


h377
tag

Egyébként, igen a CoD már az új verzió és tényleg szép lett. Lehet a motor régi alatta....

(#143672) marinea2 válasza Madoc (#143668) üzenetére


marinea2
addikt

Ez fix info? :C

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#143673) h377 válasza marinea2 (#143672) üzenetére


h377
tag

Hát, itt van valami videó: [link] :D

(#143674) junior19 válasza mkbla (#143651) üzenetére


junior19
senior tag

Hogy jobb lesz-e a képminőség kalibrálással, az elég szubjektív.
Ha kalibrálva van a kijelző, akkor pontosabban azt jeleníti meg, amilyen jel a bemenetre kerül. Ha azt vesszük, hogy a normál képmódban a Samsungra jellemző gamma menet van, ami azt jelenti, hogy a sötétebb részeken kevesebb fényt bocsájt ki, mint kellene, a világosabbnál pedig többet, így egy kontrasztosabb képet ad. De mivel már a T modelleknél nincs az a Fényerő opció, amivel a fekete szintet lehetne korrigálni, így sok árnyékrészlet nem látszik. Film képmódban jobb a helyzet, de itt is kicsit kellet korrigálni. Ha ezt is képminőség javításnak vesszük, akkor igen, jobb lesz a kép.
De ha megvagy elégedve, akkor nézzed, használd a készüléket, ne foglalkozz ilyenekkel.
Tippet, trükköt nem tudok mondani, mert sok mindent már nem lehet szemre finomhangolni a T-és készülékeken. Mérő és szoftver kell a kalibráláshoz.
Én is a Film képmód használatát tudom javasolni, ha a meleg2 színhőmérséklet túl meleg a számodra, akkor a meleg1-et használni.
A helyi sötétítést normálra kapcsoltuk, így volt a legkisebb a fekete szint értéke, a legmagasabb a kontraszt.
A gamma az adott készüléken a 0 állásban 2,4-es értéket adott. Mivel azt a készüléket leginkább este, sötétben nézik, így erre is lett kalibrálva. Ha a sajátodat inkább fényesebb környezetben nézed, akkor azzal a csúszkával érdemes játszani.
12-es Fényerő értéken mértünk 125nits fénysűrűség értéket, ilyen érték környékén célszerű használni sötét környezetben. Azt tudnod kell, ha sötétben használod nagyobb fényerő értéken, akkor nem csak a fehéred fog több fényt kibocsájtani, lesz világosabb, hanem a fekete is.

codec project

(#143675) junior19 válasza Mauzes (#143660) üzenetére


junior19
senior tag

A T-s modelleknél már semmit, a kontrasztot nem érdemes piszkálni, a fekete szint beállítására pedig már nincs lehetőség.
Színeket egyébként is csak fehéregyensúly kalibrálás után érdemes állítani, addig nem. Ezt viszont már csak mérővel érdemes, szemre kicsi az esély.
Inkább már csak ellenőrzésre jók ezek a minták az idei modelleknél.

codec project

(#143676) .tnm


.tnm
addikt

Sziasztok,

másnak is elkezdtek megjelenni reklámok a tv menüjében? Volt, aki már ezzel a fogyasztóvédőkhöz fordult?
UE43MU6102KXXH, kb. 3 éve van meg, egyszercsak elkezdi a UPC direct-et reklámozni, pont úgy, ahogy ebben a [reddit] post-ban látszik (a Netflix app ikontól balra). Szerintem ez itthon törvénybe ütközik.

Vélemények? Tapasztalatok?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#143677) LorTremor


LorTremor
friss újonc

Sziasztok! Vásároltam egy Samsung QE55Q80T tévét. Egy régebbi szintén Samu (Ue49Ku6550S) cseréltem le. Az új téve képbeállításaira van valami jó tippetek? Ez már elég sokat tud, és elég komplikált is. Sose foglalkoztam ilyenekkel, de most vásárlás előtt az utánaolvasgatás során elég sok infóba beleszaladtam. Néha Netflixezek, de inkább a tv adást nézem.
Köszi, ha segítetek, vagy ajánlotok egy oldalt, ahol jobban utána tudok járni.

(#143678) junior19 válasza LorTremor (#143677) üzenetére


junior19
senior tag

[link]

codec project

(#143679) Philips103


Philips103
tag

Hello hello

Lenne pár kérdésem. Adott egy Samsung UE50TU8002.
Jól tudom, hogy a tvnek tudnia kell a 60hzt-et, de amikor össze van kötve a gépem a tv-vel a jobb felső sarokban 3840x2160/30p-t ír. Ez pontosan mit is jelent?
Gondolom a gépem nem annyira erős, mert a tvn az egér nem olyan simán siklik, mint a monitoromon. Jól gondolom ?
Előre is köszi a válaszokat

(#143680) Madoc válasza marinea2 (#143672) üzenetére


Madoc
veterán

Az

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#143681) Palace701


Palace701
csendes tag

Egyre több helyen olvasom , hogy többen nem tudnak dönteni a TU8502 és a Q60T között . Nos nekem van mindkettő tv-ből 50-s méretben . Hangsúlyozom én nem játszom , tehát nekem az nem számít , hogy jó lesz-e a PS5-höz vagy nem .
Ugyanazokat a beállításokat használom mindkét tv-n.

Kezdem azzal , hogy mi szól a TU8502 mellett : egyedül az ára.

Kép minőségben közel sem tud olyan szép, élénk (főként szaturált) képet adni , mint a Q60T . A kép jóval sötétebb , még ha a TU8502-n magasabbra is veszem a háttérvilágítást. Ha egymás mellé raknám a két tv-t , akkor nagyon észrevehető . A környezeti fény észlelése ki van kapcsolva.
A sarkokban bevilágítás látható , főként este zavaró . Feketéje gyengébb .Csatornaváltás lassabb .

Az áron kívül minden a Q60T mellett szól, sokkal jobb nézni , nincs bevílágítás a sarkokban , a fekete szuper . Belépő Qled , de a Quantum Dot technológia ebben a kategóriában is megteszi a hatását .Nekem Q67t van , itt magasabb kicsivel a PQI és fém távirányító van hozzá , ami szintén hozzád a felhasználói élményhez. Másban ugyanaz , mint a Q60T.

A szolgáltatások mindkét TV-n jól és hasonlóan működnek .

Természetesen tisztában vagyok azzal , hogy vannak ennél jobb kategóriák , pl. Q80T magasabban áron . De én azoknak próbáltam segíteni a Black Friday előtt , akik konkrétan e két tv között vacilálnak.

(#143682) marinea2 válasza Madoc (#143680) üzenetére


marinea2
addikt

Koszonom :R

Palace701: Koszi neked is :R

Penteken remelem jo ara lesz emagon, es mar rendelem is :))

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#143683) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Sziasztok
Rendeltem egy Samsung Q80t-t.Telekom Magenta1 260eFt(és a régi tv elmegy 40-be így 220-ba lesz)
Van ettől jobb ajánlat jelenleg?Jövő héten indul a 2 hetes teszt.
A DTS problémára.van egy mibox s,bár.igen kevés magyar film van DTS hangzással.
Ha egy hangprojektort ami tudja a dts-t dolby atmos rákötök.akkor úgy át fogja adni a hangot (MM eladó szerint igen\
Köszi

(#143684) marinea2


marinea2
addikt

Q80T megint eleg jo arban: [link]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#143685) etele1212 válasza kzkz (#143574) üzenetére


etele1212
újonc

Végülis 55" lett a befutó és egy q80-as modell. Telekomtól jó áron eltudtam hozni, így nem kell rá vadászni fekete pénteken. Egy hét mire megjön, már nagyon várom... :))

(#143686) rainman72


rainman72
nagyúr

Holnap eMag 160e 55Q60T

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#143687) marinea2 válasza rainman72 (#143686) üzenetére


marinea2
addikt

65Q70T-rol nincs infod veletlenul? :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#143688) rainman72 válasza marinea2 (#143687) üzenetére


rainman72
nagyúr

Még nincs :R
Kapok mailbe előzetes árakat!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#143689) Daffni2 válasza Philips103 (#143679) üzenetére


Daffni2
addikt

A videokártya beállításokban tudod beállítani.

"Aki ad,az nyer"

(#143690) V16


V16
csendes újonc

Sziasztok! Kicsit más kérdés ...
Vettem egy 80t-t és érdekelne a reggeli napi ébresztőt hogy
lehet beállítani ? Ha valaki esetleg tudja..
vagy a neten hol nezhetek valami részletesebb kezelési
utmutatot, hogy miket lehet beállítani és mit tud a tv...
koszonom előre is!

(#143691) SonyNex7 válasza etele1212 (#143685) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Mennyi volt?

(#143692) mpo válasza V16 (#143690) üzenetére


mpo
veterán

A Samsung oldaláról töltsd le a kézikönyvet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#143693) kinghabi


kinghabi
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltunk egy QE65Q77AT Tv-t. Sokáig vacilláltunk, hogy mi legyen, a TU8002 volt még képben a 75"os változatban, de a media marktos eladó szerencsére áttérített minket a Q70es szériára. Tökéletes TV, egy 9 éves LG LCD tv-t cseréltünk erre, hát ég és föld a különbség.
Csodálatosan szép a kép, még a sima Invitel adás is rengeteget javult, a Jóbarátok 1. évad ment és hát elképesztő mennyivel tud többet ez a tv, mint a régi. 4K tartalmakról meg ne is beszéljünk, fantasztikus.
Ami meglepett, hogy a sima hang nagyon jó. Spotify is jól fut rajta és nagyon jó a hangzása. Távirányító elsőre fura volt, de megszokva, nagyon jó.
Bármilyen beállításbeli tanácsotok van esetleg? Lehet ezt a pazar képet tovább javítani?
Köszi előre is!

PS5: kinghabi89

(#143694) kzkz válasza kinghabi (#143693) üzenetére


kzkz
őstag

[link] --<< itt vannak képekben
Továbbá az egyedi motion plus-nál 0/0 értéket kell beállítani.

A jóbarátokban nincs sok mozgás, max amikor kiviszik nekik a kávét a kanapéhoz :DDD Szóval nem a legjobb tesztvideó. Azért látod tökéletesnek a képet, mert az auto motion plus be van kapcsolva, és az feljavítja. Sajnos olyanokat is odarajzol, aminek nem kellene ott lennie, de ezt csak akkor látod, ha gyors mozgás is van a képen, vagy pátszázik a kamera, vagy pl.: egy fa mögött elmegy egy állat. Ezzel már nem boldogul az intelligencia, és az állatba beleépül a fa...

[ Szerkesztve ]

(#143695) hozem válasza rainman72 (#143688) üzenetére


hozem
csendes tag

Ilyen protekciót, hogy lehet szerezni? ;)

(#143696) etele1212 válasza SonyNex7 (#143691) üzenetére


etele1212
újonc

Meglévő előfizetésem hosszabításával 265 ezer, és lehet kamatmentes részlere is kérni.

(#143697) Mauzes válasza kzkz (#143694) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez milyen tévén is van neked? Jól gondolom, hogy feliratos tartalom alatt a local és global dimming eléggé látszik, így magas helyi sötétítés mellett? Pl. sötét tartalom: Ozark (netflix) S02E04, 48:30-tól, vagy világos tartalom: Tudhattad volna (hbo go) S01E04, 12:25-től. Érdemes az arcokat figyelni feliratnál és eltűnésekor.

(#143698) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
DTS hiánya mennyire fájó virágbolti filmek és sorozatok használatakor?

(#143699) Peace válasza Jakesz (#143698) üzenetére


Peace
nagyúr

Ha nem tv-vel játszod le őket, akkor semennyire. :C

(#143700) mpo válasza hozem (#143695) üzenetére


mpo
veterán

Föliratkozol mindenhol a hírlevélre.

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.