Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143649) junior19 válasza h377 (#143618) üzenetére


junior19
senior tag

Én tegnap kalibráltam egy 55Q80T-t. Annak a natív kontrasztaránya lényegesen nagyobb volt, mint amit az Rtings adott meg. Úgyhogy ennyire kell csak általánosítani az ilyen teszteket. Ha jól emlékszem 11000:1-hez körüli volt a kontrasztaránya, az biztos, hogy a fekete szint értéke 0,011 nits.
Kalibráltam Q60R-t is, amit emlegetni szoktak itt is, hogy a Q70T azt váltotta gyakorlatilag. Annak a Q60R-nek viszont gyengébb volt a kontraszt értéke, s a képe is gyengébb, mint a 80T-nek.
Ha valaki csak annyit szán rá, amiből a Q70T-t tudja megvenni, nem nagyon érdemes a 80T-t említeni neki. Igaz, hogy jobb a képe a 80-nak, de ha nem hajlandó vagy nem tudja kifizetni az árát, akkor felesleges meg is említeni.
Én inkább azt tartom szomorúnak, hogy ha valaki hosszabb távra tényleg egy jó tévét szeretne venni, akkor a 80T-től felfelé lehet gondolkodni, s nem is marad sok alternatíva.
A 80T alatt mindig valami hiányérzet lesz, s talán csak az ár-érték aránnyal vigasztalhatjuk magunkat. S akkor még nem beszélve arról, hogy az "olcsóbb" kategóriában több panaszt hallunk különböző problémákról, lehet csak azért, mert többet adnak el, de én ebben nem lennék annyira biztos.
Az említett 80T tulaja tényleg kifogott egy jó példányt, se sávosodás, aránylag homogén panel, se bevilágítás, szóval egy normál használat mellet élvezhető készüléket kapott.

codec project

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.