Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) sheep válasza tragabi (#1150) üzenetére


sheep
addikt

jelenleg inkább csak a samsung mérnökeinek köszönhetően gyorsabb a telefon két maggal. Az ICS-t pedig eleve úgy írták az alapoktól hogy kezelje a több magos rendszereket.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1152) tragabi válasza sheep (#1151) üzenetére


tragabi
tag

köszi az infót

(#1153) Gery15


Gery15
addikt

Azt kell, hogy mondjam imádom ezt a telefont. :D Eddig nem tudtam megakasztani még semmivel sem. Eszméletlen, ahogy pörög. Nekem nagyon tetszik. Jelenleg még nincs fólia rajta két napja van nálam zsebbe hordom és eddig nincs rajta semmi karc szerencsére, de már folyamatban van rá a fólia.

HyperX

(#1154) Shyciii válasza Gery15 (#1153) üzenetére


Shyciii
veterán

Tokot sem használsz???

Én ezt használom.

(#1155) Gery15 válasza Shyciii (#1154) üzenetére


Gery15
addikt

Egyenlőre semmit. :D De figyelek rá nagyon. :B

HyperX

(#1156) Shyciii válasza Gery15 (#1155) üzenetére


Shyciii
veterán

Bátor vagy. Valami egyszerű tok nem ártana :)

(#1157) mobal válasza Shyciii (#1154) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nekem sincs tokban, vagyis egy ebayes "keretben" csücsül. Várok a fóliára. Ennyire sérülékeny a kijelző?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1158) Gery15 válasza Shyciii (#1156) üzenetére


Gery15
addikt

Az meglehet, de szerintem nem hiába van a Gorilla Glass...

HyperX

(#1159) mobal


mobal
MODERÁTOR

Azért az szép, hogy 9 körül vettem le a töltőről és még 7x% áll a telefon, pedig beszéltem rajta eleget ma már!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1160) crow1975 válasza Gery15 (#1158) üzenetére


crow1975
csendes tag

A Gorilla Glass sem mindenható sajnos, kell az a fólia. Én raktam rá egy olcsóbb fajtát.
A tokkal viszont én is hadilábon állok. A hátlap védő szilikon tokok miatt vastag lesz, sőt egy-két típusnál még az oldalsó gombokat is izomból kell nyomni :(( A teljes tok engem zavar, mert nem akarom ki.be rakosgatni a telefont...egyelőre zsebben vagy autóstartóban van...és ráadásul így szép :K ...az egyszerűsége és letisztult formavilága miatt nekem nagyon tetszik.
majd azért meglátjuk hátha lesz valami vékony gumi vagy műanyag szerű, használhatóbb és nem borzalmas hátlapvédő.

(#1161) dobolson válasza Gery15 (#1158) üzenetére


dobolson
senior tag

Nekem már két, aránylag mélyebb karcot sikerült összeszednem, szóval a GG nem fogja megvédeni sajna. :(

(#1162) mobal válasza crow1975 (#1160) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Helló!

Én ilyet vettem rá: [link]. Egy ezresből kijött és szerintem jó, amit kell fog.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1163) crow1975 válasza mobal (#1162) üzenetére


crow1975
csendes tag

kösz az infot, lehet, hogy egy ezrest áldozok rá, max nem tetszik majd...neked bevált?

(#1164) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Nem kicsi a 4"?

(#1165) mobal válasza crow1975 (#1163) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Kibontás óta benne van. Annyira nem ronda, alig vastagít idáig jó. Pont passzol bele a telefon, bele is "ugrik" magától! Biztos a fogása, nem csúszik.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1166) Gery15 válasza dJ Peer (#1164) üzenetére


Gery15
addikt

Kicsi? :Y Inkább úgy mondanám, hogy pont kézre álló, eleinte nagy volt még ez is, de már hozzá szoktam. Viszont az S2 már nagy, tepsi meg mi egymás... azt mondom, hogy ez nekem pont megfelel.

(#1160) crow1975: Én ezzel tisztában vagyok, de amíg nincs fólia addig mit csináljak vele? Ne hordjam magammal, hát persze... :P figyelek és vigyázok rá így nem nagyon kéne bajának lenni.

(#1161) dobolson: Az gáz.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#1167) BrTH


BrTH
tag

Én sokkal nyugodtabb vagyok hogy, benne van tokban és van rajta fólia.

By BrTH

(#1168) tragabi


tragabi
tag

Sziasztok emberek, lenne egy kérdésem. ma reggel bekapcsoltam a telefont és eddig amit észre vettem, hogy nem kért pin kódot, illetve ha hosszan nyomom a bekapcsoló gombot az adatforgalom tiltása eltűnt!
És ki tudja mi történt még?

ez mi lehet?

köszönöm az infót!

(#1169) tragabi


tragabi
tag

:B megvan a megoldás!

repülő üzemmódban volt a telefon, gy amikor kikapcsoltam a repülő üzemmódot akkor egyből kérte a pin kódot és az adatkapcsolat is megjelent

(#1170) Shyciii válasza crow1975 (#1160) üzenetére


Shyciii
veterán

crow1975

Én inkább "bugyiba" rakom, mint hogy vegyek rá valami műanyag tokot, ami elcsúfítja. Tudod mennyi időbe kerül a neoprém tokba beletenni? 1mp-be sem...Kivenni szintúgy gyors. Pár nap alatt megszokható, és azonnal kivehető :)
Amúgy ha épp nem vagyok mozgásban, akkor nekem sincs ebben a neoprém tokban, csak ha épp megyek valahova, és zsebben van, vagy ilyesmi.

dJ Peer

Kinek mi a kicsi. Nekem a 4" pont elég, mert a 4,3"-osak zöme, már nem fér kényelmesen úgy a zsebbe, hogy ha leülök, akkor ne nyomjon. Bár most láttam egy kivételt. Sony Xperia Acro S 4,3"-os kijelzővel rendelkezik, de az egész telefon mérete kisebb, mint az Advance. Ez mondjuk dícséretes. Az már nem, hogy Magyarországra nem fog bejönni, ergo sosem lesz rá rendes gari.

(#1171) sheep válasza Shyciii (#1170) üzenetére


sheep
addikt

ezt honnan veszed hogy kisebb az acro s?
a tesztben a méretei 126x66x11.9mm, kicsit nagyobb és vastagabb mint a sgs2
[link]
az advance pedig 123x63x9.7
Vagy te láttad élően és kisebb?

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1172) Shyciii válasza sheep (#1171) üzenetére


Shyciii
veterán

Óóó bakker, bocsi. Összekevertem valamelyik másik telóval, ami szintén nem jut be hozzánk, és szintén friss teló. Viszont akkor így hirtelen nem tudom melyikkel kevertem össze, és hogy hol olvastam (biztos nem a mobilarénán). Csak az van a szemem előtt, hogy hasonló formaterv, de nincsenek akkora túlnyúlások, mint az Advance-n, csak annyi amennyi szükséges. Szinte keret nélküli, pofás.

(#1173) Rx


Rx
aktív tag

A hálózati ledobálásra valakinek van javaslata, vagy érdeklődött már a Samsungnál?
Tegnap kora este telefonálni szerettem volna, full térerő és kiírta a vodafone hálózatot...de ki se csengett, egyből hivás vége és ennyi, majd az általam hívni akart személy eljött hozzám és mondta, hogy próbált hívni, de nem sikerült...
Olvastam már, hogy nem egyedi eset, de mégis mitől jön elő? :F

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#1174) Shyciii válasza Rx (#1173) üzenetére


Shyciii
veterán

Az a baj, hogy ez sok minden lehet. Tekintve, hogy magánszemély vagy, így én inkább a Samsung szervízben indítanám el a dolgot.

(#1175) sheep válasza Shyciii (#1172) üzenetére


sheep
addikt

ha esetleg meg tudnád keresni az jó lenne, kiváncsi lennék rá miféle telefon
én is ilyesmi telefont keresek, amin kicsi a túlnyúlás
a defyt pl. pont ezért szerettem.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1176) Rx válasza Shyciii (#1174) üzenetére


Rx
aktív tag

Az lesz szerintem is, hogy ma meló után felkeresem őket, meg regisztrálom a telefont, amit a lustaságom miatt eddig nem tettem meg.

Más.
Szervíz esetén ez a készülék melyik kategóriába esik bele?:
- helyszíni javítás vagy
- futár szolgálattal elviszik, majd visszahozzák?

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#1177) Shyciii válasza Rx (#1176) üzenetére


Shyciii
veterán

Rx

Ha bolti garancia, akkor két eset van:
1. ha olyan webshop aminek nincs boltja, akkor futárszolgálattal viszik el
2. ha van bolt ahova bemehetsz, akkor oda beviheted

Gyári garisnál megint attól függ hol vetted. Ha szolgáltatós, akkor oda beviszed, és ők továbbítják. Szervízközpontban meg helyben javítják, de értelemszerűen nem ott rögtön.

Mondjuk nekem azért is volt elsődlegesen Motorola, Samsung, vagy Sony a választékban, mert ezek gyári szervíze még gyalog sincs olyan messze tőlem.

sheep

Nah csak nem hagyott nyugodni a dolog, és megvan a készülék. Szal összehasonlítva:

Galaxy S Advance

- 123,2 x 63 x 9,7 milliméter
- 4" kijelző 480*800
- 120gr

Motorola Droid M

-122,5 x 60,9 x 8,3 milliméter
- 4,3" kijelző 540*960
- 126gr

(#1178) Rx válasza Shyciii (#1177) üzenetére


Rx
aktív tag

Vodafone-nál vettem, tehát szolgáltatónál.
A lényeg, hogy csere telefonom legyen ha javításra szorul és gyorsan kész legyen.
Nem szeretném ha kihasználatlanul kellene fizetnem a havidíjam.

Ismerősöm kapott egy új telót, ha jól emlékszem egy fehér sg ace-t ami meghibásodott és futárszolgálattal vitték, majd 3 nap után hozták is és kapott csere telefont a javítás idejére. A vodánál ez nem megoldható + mire a szervízbe kerül a készülék, javítás és vissza....

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#1179) Shyciii válasza Rx (#1178) üzenetére


Shyciii
veterán

Nincs a közeledben hivatalos Samsung szervíz? Mert akkor felhívnám a Vodafone-t, hogy feltétlenül szükséges-e hozzájuk bevinni, vagy rögtön viheted a szervízbe. Régen volt ilyen opció, miszerint nem volt szükséges a szolgáltatóhoz vinni, hanem lehetett rögtön a márkaszervízbe is vinni. Gondolom ez most is élhet.

(#1180) mrlujoak válasza Shyciii (#1170) üzenetére


mrlujoak
veterán

" Sony Xperia Acro
S 4,3"-os kijelzővel rendelkezik, de az egész
telefon mérete kisebb, mint az Advance. Ez
mondjuk dícséretes. Az már nem, hogy
Magyarországra nem fog bejönni, ergo sosem
lesz rá rendes gari."

...dehogy nem jön (jött) Magyarországra... Az, hogy nem hivatalosan, azaz nem a Sony értékesítési csatornáin keresztül jön, nem egyenlő azzal, hogy nem is jön. Itt van, megvehető. Annyiban van igazad, hogy nem 2 éves gyártói garis lesz a készülék, hanem annyi, amennyit és amilyet a bolt ad. Ne informáljuk félre az embereket...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1181) Shyciii válasza mrlujoak (#1180) üzenetére


Shyciii
veterán

Nincs ebben semmi félreinformálás. Ilyen esetekben mindig a HIVATALOS csatornát kell érteni. Ez nem újdonság, nem én találtam ki, így működik évezredek óta.
Én nem tartom azt rendes garanciának, ahogy fogalmaztad annyi, amennyit és amilyet a bolt ad. Bocsika, de az annyi, amennyi, amilyen az enyhén szólva is kimeríti a lutri fogalmát. És még csak nem is a vakvilágba beszélek, mert én dolgoztam anno Compaq értékesítőként, mellettem szervízzel. Hallottam épp eleget az ilyen szervízekről.

És akkor említhetném a Defy-met, ami 1 hónapja van szervízben (bolti gari), és semmit nem tudni róla. Vajh miért is? Jah igen, mert nyilván külföldre viszik javítani...Jah hogy addig bármi baja lehet, és bármilyen okból visszadobhatják? Jah az nem érdekes, hisz "garis", ugye?

(#1182) dobolson válasza Rx (#1178) üzenetére


dobolson
senior tag

Nekem is vodás a teló és én is már második alkalommal tapasztalom ezt a hibát. Neked XXLE1-es romod van, ha jól gondom. Azt hiszem, hogy én is be fogom vinni szervizbe, csak csere telefon legyen, az nekem is fontos.

[ Szerkesztve ]

(#1183) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Megkérdeztem egy Samsung márkakereskedést és azt mondták, hogy nem forgalmazzák. Tudnátok ajánlani egy olyan boltot ahol jó áron, samsung garanciával vehető meg? Samsung garancia létezik rá idehaza? Magyar nyelvű a telefon?
Köszi.

(#1184) sheep válasza Shyciii (#1181) üzenetére


sheep
addikt

nekem is volt defym bolti garival de nálam nem szórakoztak: amikor elromlott bevittem, 2 nap múlva hozta a futár megjavítva. Még azt is elmondom hogy a gsmhome-nál vettem, és teljesen korrektek voltak.

@vinikorn:
ha szolgáltatónál veszed akkor kapsz hozzá gyári garit. Vagy megveszed gsm boltból. A telefon természetesen magyar nyelvű.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1185) Shyciii válasza sheep (#1184) üzenetére


Shyciii
veterán

2 nap alatt? És mi volt a baja? Alaplapcserém van (javarészt). Annyi idő alatt a gyári szervíz sem csinálja meg.
Ráadásul nekem az alaplap cseréje mellett ledek cseréje is van. Az sem bírt 1 évet sem, mint ahogy az akku sem...

[ Szerkesztve ]

(#1186) sheep válasza Shyciii (#1185) üzenetére


sheep
addikt

nálam ha jól emlékszem a hangszóró romlott el, amikor felvettem a telefont nem hallottam semmit (ez azért nem egy kategória az alaplapcserével)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1187) Rx válasza Shyciii (#1179) üzenetére


Rx
aktív tag

Sajnos nincs a közelemben szervíz.
A vodához nem szívesen viszem be, félreértés ne essék nincs velük különösebb bajom 10+éve náluk vagyok, de a gyorsaság nekem számít és a csere készülék (sry hogy ismétlem magam).
Majd kiderül, hogy a samsung mit mond, milyen megoldásokat kínál aztán leírom hátha valakinek segít a hasonló problémájában. :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#1188) mrlujoak válasza Shyciii (#1181) üzenetére


mrlujoak
veterán

Értheted bárhogy, az, hogy az acro S nem fog Magyarországra jönni teves infó és pont. Hivatalos Áfa-s számlával, bolti garival megvásárolható.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1189) dobolson válasza mrlujoak (#1188) üzenetére


dobolson
senior tag

Az pedig, hogy az acro s-en vitázol a galaxy advance topikban, egy érthetetlen dolog számomra...

(#1190) vinikorn válasza sheep (#1184) üzenetére


vinikorn
aktív tag

Mondanátok egy megbízható boltot? Kártyafüggetlen telefont vennék? Szolgáltatónál lehet független telefont venni?

(#1191) sheep válasza dobolson (#1189) üzenetére


sheep
addikt

ő csak egy korábbi hsz-re reagált amiben pontatlan infó volt szerinte...
na de tényleg ne offoljuk szét a topikot

más:
most hogy újraindítottam a telefont a minap az aksi miatt, 78%-on áll és 38 órája megy
ez már egész jónak tűnik

@vinikorn:

én a partnero gsm-nél vettem, full dobozos, ott bontották ki előttem, 1+1 év bolti gari
(akkor még 73e volt, most úgy látom 77e)
a szolgáltatói telefonok úgy tudom nem függetlenek

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1192) Shyciii válasza sheep (#1186) üzenetére


Shyciii
veterán

sheep

A hangszóró könnyű eset, bár az is típus hiba a Defynél. Azt önmagában lehet cserélni ha az alaplapon van, vagy ha az előlap belső felén (mert ugye hol így, hol úgy csinálták). Ráadásul a hangszóróból nem kell ragaszkodni a motorola alkatrészre. Több típus hangszórója is jó. Páran cserélték odahaza is :)
Nálam azért is szopás, mert alapvetően két fajta alaplap van: Soc, Bayer. De Soc-in belül is többféle elrendezésű van...Mindegy, megjön, és el is adom.

mrlujoak

Igazad van. Értelmetlen vitázni. Közöd nincs az értékesítéshez, és annak pontos menetéhez. Téma részemről lezárva.

vinikorn

Szolgáltatónál kártyafüggőként kapod meg ezt a típust, de pénzért függetlenítik neked.
Gyári garisat a Mobilart Hungary Kft árul, viszont ők csak akkor mondanak pontos árat gyári 2 év garisra, ha teszel le előleget (állítólag).

[ Szerkesztve ]

(#1193) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Az android 4.0-át rá lehet tenni?

(#1194) leslieke válasza vinikorn (#1193) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Még nem. De ősszel lesz rá az is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1195) Shyciii


Shyciii
veterán

sheep

Amit vettél iBOLT ProDock autós tartót, annál nem kellett neked külön vámot fizetned? Most nézem a ShopAndroid.com-on, hogy USD-ben van az ár, ergo EU-n kívűl jön. Vagy te nem innen rendelted?

(#1196) sheep válasza Shyciii (#1195) üzenetére


sheep
addikt

én is külföldről rendeltem, de nem kellett vámot fizetni. Most sajnos nem tudom megmondani hogy pontosan honnan rendeltem, de ha megnézed mindenhol 35 $ körül van, és erre még nem kell vámot fizetni.
Volt régebben hogy 150$-ért rendeltem, azt megvámolták, Szerintem van egy bizonyos értékhatár ami alatt nem kell vámot fizetni, és ez nem éri el.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1197) HaZse válasza sheep (#1147) üzenetére


HaZse
őstag

Szia.

De szegedi vagyok. Azt hittem, hogy Szatymazon lévő repülőnapon voltál. De a videót végignézve nem itt voltál. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1198) sheep válasza HaZse (#1197) üzenetére


sheep
addikt

én Börgöndön voltam, Székesfehérvár mellett:) De a videód alapján azt hittem hogy itt voltál mert itt is volt hasonló bemutató, sőt hátul a hangároknál ugyanilyen UL gépek álltak. Teljesen azt hittem hogy a felvétel itt készült :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1199) Shyciii válasza sheep (#1196) üzenetére


Shyciii
veterán

Ohh remek, köszi :)

(#1200) mrlujoak válasza dobolson (#1189) üzenetére


mrlujoak
veterán

Pontosan emiatt vannak a hozzászólásaim OFF-ban. Erre (is) való...

A félretájékoztatás nen csak a saját topikjában kerülendő...

( #1192 ) Shyciii:
Igazad van, nem dolgoztam kereskedelemben, és vittem az áruház könyvelését. Ja, de, mégis...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.