Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) leslieke válasza Gery15 (#298) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gyári garival is mehetne 70 alá. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#302) a man válasza leslieke (#301) üzenetére


a man
tag

... mondjuk 24 hónap gyári garival. :D

(#303) Rx


Rx
aktív tag

Ezek szerint a 63.000Ft-al elég olcsón megúsztam... :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#304) Gery15 válasza leslieke (#301) üzenetére


Gery15
addikt

T-mobile-nál várom már, hogy mikor lesz... :D

Rx: Hol vetted?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#305) a man válasza Rx (#303) üzenetére


a man
tag

Azért egy hálózatfüggetlen készüléket ne hasonlítsunk össze árban egy korlátos verzióval. :)
Nekem az a tapasztalatom, hogy nem mindig olcsóbbak (sokkal) a mobilszolgáltatónál vett készülékek, pláne, ha azt is hozzávesszük, hogy hálózatfüggők. - Valahogy a mobilszolgáltatónál vásárolt készülékekre lassabban jönnek ki frissítések. Anyukámnak van egy Telenoros Samsung Galaxy Ace telefonja, s azon még mindig a 2.3.3 dorid fut. Nem is talál újabbat. Továbbá a Kies kiírja, hogy azzal nem is frissíthető.

[ Szerkesztve ]

(#306) sheep válasza a man (#305) üzenetére


sheep
addikt

igen, magam is így látom
meg igazából volt már egy csomó bolti garos készülékem, de még sosem volt probléma a garanciával. Nyilván ekkor bukom a samu futárt, +2 hó garit, de mérlegelni kell mi ér többet:
bolti gari:
-olcsóbb a készülék de full dobozos és független
-a boltba kell vinni ha gebasz van

gyári garis:
-általában sokkal drágább
-van futár aki hozza-viszi
-talán megbízhatóbb a szervíz, de erről lehet vitatkozni..

nekem igazából megfelel a bolti garancia is, főleg ha előttem hozzák a telefont a boltból és ott nyitják ki előttem.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#307) Rx válasza a man (#305) üzenetére


Rx
aktív tag

Nem is akarom összehasonlítani.
De nekem nem kell a független készülék ha egyszer vodás vagyok.
Az pedig, hogy többet ér ha majd el akarom adni (mert vannak ilyenek)....nos...ha veszek egy telefon használni akarom és élvezni, nem pedig pátyolgatni óvni minden egyes porszemtől hogy a következő tulaj örömét lelje benne hogy milyen szép telefont kapott...na jó kicsit túlzás, persze vigyázok rá de 2év múlva úgy is értékét veszti, főleg ebben a gyorsan fejlődő (és még a jelenlegi technika kihasználatlansága) világban

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#308) sheep válasza Rx (#307) üzenetére


sheep
addikt

ebben neked is igazad van, nyilván nem eladásra veszi az ember a telefont, hanem mert tetszik vagy jó áron jut hozzá
a vodánál egész jó áron van amúgy

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#309) Gery15 válasza sheep (#308) üzenetére


Gery15
addikt

"a vodánál egész jó áron van amúgy" 99k? :Y ez minden csak nem jó ár...

HyperX

(#310) sheep válasza Gery15 (#309) üzenetére


sheep
addikt

már arra értettem hogy ő járt így jól, 63-ért :)
nem néztem hogy 99, az nagyon rossz ár érte
azt hittem 63..arra mondtam hogy jó ár érte

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#311) Rx válasza Gery15 (#309) üzenetére


Rx
aktív tag

a 63k nem az eredeti ára
csak a kedvezmény, hűség...stb ezek miatt kaptam ennyiért

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#312) NoMagix válasza Rx (#311) üzenetére


NoMagix
addikt

Egy apró kérdésem lenne, hogyan sikerült megvenned a T-nél, amikor még mindig a hamarosan kapható státuszban van a webshopjukban? :F
Esetleg boltban már van?

leslieke: köszi, nem tudom miért gondoltam, hogy T-s vétel volt!

[ Szerkesztve ]

(#313) leslieke válasza NoMagix (#312) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Úgy, hogy a Vodánál vette. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#314) sheep válasza Rx (#311) üzenetére


sheep
addikt

jaaaaa
kár hogy a telenornál nincs ilyen
én is már kb. 5 éve előfizető vagyok, de mivel zárt csoportban (egyházi előfizetés), itt nincsenek kedvezmények az árból

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#315) dobolson


dobolson
senior tag

Szevasztok!

Hát nagyon úgy tűnik, hogy heteken belül belépek én is a klubba. Tudás-méret-ár kategóriákat figyelembe véve egy nagyon jó kis telónak ígérkezik, plusz galaxy ace-ről fogok váltani, szóval valszeg jobban muzsikál majd. :) Flottás vagyok, vodánál 26 ezer kezdővel és egy évig havi 4500 ft-tal tudom elhozni, ami 80 k lesz a végén, annyiért szerintem nem rossz vétel.
Aksi egyébként hogy muzsikál benne? Átlag használattal - ami nálam kevés netet, gtalkot és egy gmail fiók szinkront jelet - ki lehet vele húzni 24 órát? Köszi előre is!

(#316) sheep válasza dobolson (#315) üzenetére


sheep
addikt

azt írják egy -másfél napot bír ha nem nagyon nyaggatod

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#317) dobolson válasza sheep (#316) üzenetére


dobolson
senior tag

Köszi! Hát meglátjuk, de nagyon örülnék én már a 24 órának is. Az ace kb 12-14 órát bír, mikor dolgozom, pedig nem csinálok vele semmit szinte, csak egy kevés net meg a fentebb írt dolgok.

(#318) Gery15 válasza dobolson (#315) üzenetére


Gery15
addikt

Állítólag van hozzá nagyobb aksi is, de ha annyira nem zargatod akkor 1-2nap. ;)

HyperX

(#319) dobolson válasza Gery15 (#318) üzenetére


dobolson
senior tag

Hát azzal nagyon ki leszek békülve. :) Ha jó minőségű, akkor még nem is zárom ki, hogy majd veszek hozzá egyet, de az ace-hez is vettem egy elvileg 2400-ast, persze annyit sem bírt, mint a gyári. Nem is bíztam benne egyébként, pedig a fórumon többen esküdtek rá, hogy nekik jobban muzsikál a gyárinál, de nálam nem ez volt a helyzet. :)

(#320) |AP|


|AP|
veterán

Ebben ugyanaz a képernyő van, mint az első Galaxy S-ben? Olyat már láttam élőben és nem zavart a "szőrösség".

(#321) a man válasza Gery15 (#318) üzenetére


a man
tag

(#322) Rx válasza |AP| (#320) üzenetére


Rx
aktív tag

Igen: Super AMOLED kijelző és 480*800-as felbontás.

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#323) sheep válasza |AP| (#320) üzenetére


sheep
addikt

látható közelről és zavaró is kicsit, hozzá kell szokni
olyan mintha élettelen lenne a kép, nehéz elplvasni a betüket
persze azettól is függ hotgy mihez viszonyítod
nekem optimus black-em volt, ahhoz képest rosszabb kicsit

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#324) Rx válasza sheep (#323) üzenetére


Rx
aktív tag

ne haragudj de a "szőrösség hatást" 5 centiről lehet észre venni, kétlem hogy ilyen közelről nézné bárki is a telefont, illetve az élettelen kép...???...saját tapasztalatom és a teszt sem ezt bizonyítja, a betűket pedig tökéletesen el lehet olvasni, nem tudom, hogy jött neked ez a következtetés...

Nem vitázni akarok csak én speciel nem értek veled egyet. :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#325) sheep válasza Rx (#324) üzenetére


sheep
addikt

nem kell egyetérteni
én sem 5 centiről néztem hanem rendes használatban, internetezve
nekem kiszúrta a szemem, minden egyes pixel látható
nem gond ez amúgy, csak mondom hogy én az ips kijelző után egyből észrevettem és zavaró volt
én sem azért mondom mert ez így használhatatlan vagy ilyesmi, de sztem jól látható

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#326) |AP| válasza sheep (#323) üzenetére


|AP|
veterán

Azért kérdeztem mert S I-et volt lehetőségem tapogatni, alaposabban megnézni, és ha abban is ugyanez a pentile matrix super amoled van, akkor az a képminőség amit ott láttam az még bőven megfelelő, nem zavaró.

(#327) Rx válasza sheep (#325) üzenetére


Rx
aktív tag

Azt viszot nem értettem hogy nehéz elolvasni a betűket...
Ha kérhetem leírnád, hogy mit néztél ahol ezt tapasztaltad?
Én is megnézném, hogy nekem szembetűnő e.
Előre is köszi.

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#328) dobolson


dobolson
senior tag

Lehet, hogy ez egy nagyon hülye kérdés lesz, de tényleg kíváncsi vagyok: szóval elvileg a ppi-je jobb valamivel, mint az s2-nek, meg ugyanaz a felbontás társul kisebb kijelzőhöz. Tudom, pentile vs rgb, de még így is sokkal "rosszabb" az élmény, mint s2-nél?

(#329) sheep válasza Rx (#327) üzenetére


sheep
addikt

annyi hogy olyan mintha egy szitát néznél, látod az összes pixelt :D
mintha egy nagyon finom szövésű hálón keresztül néznél mindent
nem rossz vagy ilyesmi, teljesen jól használható, de alapból nekem zavaró volt amikor először láttam.
abszolút használható, stb, nagyon szép színek, de a "rácsozat" világos háttérnél látható
ha jól tudom ugyanez a kijelző van a sgs-ben is

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#330) leslieke válasza sheep (#329) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Neked valami szuper szemed lehet. ;] :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#331) sheep válasza leslieke (#330) üzenetére


sheep
addikt

aha
volt lézeres szemműtétem, most kb. 130%-os
:D

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#332) Gery15 válasza a man (#321) üzenetére


Gery15
addikt

Jól emlékeztem én, hogy már van hozzá.:)

HyperX

(#333) Rx


Rx
aktív tag

Sziasztok!

Aki jártas a témában:
A telefon kijelzőjén lett egy karc (na bumm nem ez lesz az utolsó) ami nem tudom milyen úton módon kerülhetett rá mivel a készüléket zsebben hordom és semmilyen más karcolódás nincs rajta.
Ennyi a sztori.
Lenne értelme felhívni a Samsung magyarországi képviseletét, hogy ez van sehol máshol nincs karc a telefonon és ha lehetséges kicserélik e? :DDD
Készülékbizotsítást hiába kötnék rá mert ha működik a készülék és csak esztétikai hibája van akkor kilőve ez a lehetőség.

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#334) Gery15 válasza Rx (#333) üzenetére


Gery15
addikt

Szerintem ezzel elhajtanának a p....ba. :DDD De egy próbát megér, akár még szerencséd is lehet. ;)

HyperX

(#335) sheep válasza Gery15 (#332) üzenetére


sheep
addikt

szerintem ez az akksi még annyit sem tud mint a gyári
tesómnál a gyárival 2 napig vígan kihúzza (persze nem játszik órákig)
még sosem találkoztam olyan kínai megnövelt aksival ami jobb lett volna mint az alap gyári
humbug az egész, kidobott pénz
amúgy a sgs2-nél és itt is azt vettem észre hogy a kijelző használattól függ az egész: a sgs2-höz volt gyár 2000mAh-s akksim is, de azzal is ugyanolyan könnyen le lehetett meríteni a telefont akár egy-két óra alatt ha sokat volt használva a kijelző. Készenlétben sokat dobott rajta, akár plusz egy napot vagy többet is.
Itt is azt látom, hogy ha nincs csesztetve akkor bőven kibír két napot, ha viszont használja vki akkor akár 1-2 óra alatt is lemerül

Rx:
sajnos ezzel sztem nem foglakoznak, de egy próbát megér...
erről írtam pont pár hsz-szel előbb, hogy simán megkarcolod a gg-t zsebben is, abszolút nem karcálló.
Már lehet kapni egyébként ezer féle jó minőségű fóliát a telefonra, megéri venni

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#336) hanati64 válasza sheep (#329) üzenetére


hanati64
tag

Ne haragudj ha megkérdezem: biztos az advancedet láttad, hogy pixeles?
Mert az enyémen nem veszem észre. Bár nem vagyok egy sólyomszem. :N

(#337) sheep válasza hanati64 (#336) üzenetére


sheep
addikt

igen :D
de mondom, ez nem egy nagy valami, viszont én tisztán látom
akárhol nézem, ikonok, böngésző, stb, mindenhol

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#338) DarkDeer válasza sheep (#337) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Volt Samsung Wave 1-esem, 3,3"-es pentile matrixos kijelző, 480 x 800 pixel, 283 ppi, és volt Wave II-esem is, aminek szintén 480 x 800-as felbontású a kijelzője, de nagyobb, 3,7"-es, tehát a pixelsűrűség rosszabb, 252 ppi, de az nem pentile matrixos. Én egyértelműen a Wave II kijelzőjét szerettem jobban, mert szemmel láthatóan élesebb volt a képe.
Szóval nem kedvelem a pentile matrixot, de ez a mobil kiváló ár-érték arányú, komolyan elgondolkodtam a megvételén. Viszont addig tuti nem veszem meg amíg be nem bizonyosodik, hogy lesz rá gyári ICS.

[ Szerkesztve ]

(#339) sheep válasza DarkDeer (#338) üzenetére


sheep
addikt

nézd nekem van ilyen készülékem, és eddig ez a legjobb telefon amivel életemben találkoztam. Az összes telefonomnak volt valami baja, ennek semmi!
-gps überbrutálisan jó
-zene nagyon jól szól fülesen kereszül (sgs2 volt eddig a legrosszabb)
-kamera nekem elég, nem rossz
-wifi, 3g sebessége ok
-kijelző (bár ahogy írtam kicsit "szitás) bőven jó
-tesóm szerint jó 2 napot bír az akksija (ez igaz lehet mert most van 62%-on és egy napja megy)
-kézreáll, nem olyan lapos tégla mint az sgs2 de nagyon elegáns

szvsz nagyon jó telefon...én ajánlom mindenkinek. Az sgs2-t nem igazán tudtam megszeretni (túl széles és vékony volt, ráadásul mint mondtam zeneileg nagyon gyér volt), ez viszont majd mindent tud mint a nagyobb tesója, úgy is néz ki, és nekem jobban bejön

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#340) Rx válasza leslieke (#330) üzenetére


Rx
aktív tag

:R

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#341) hanati64 válasza sheep (#339) üzenetére


hanati64
tag

Egyetértek sheep-el, tényleg jó telefon. Én a kijelzőt sem látom "szitásnak".
Szintén ajánlom annak akinek 70-80.000 forintja van telefonra illetve aki ilyet szeretne venni de még hezitál.

(#342) vscotina válasza sheep (#339) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia

mennyiért és hol vetted???????????? Tudom árgépen is kereshető, de én erre vagyok kiváncsi. mennyire vagy elégedett vele??? Milyen garanciás??
köszönöm.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#343) bajnokpityu válasza hanati64 (#341) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Szitásság mondjuk a régi htc legendhez képest mit jelent?
Slcds SGSről váltanék.

Milyen romokat használtok?
Ott az apex+mátrix 22 vált be legjobban nekem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#344) sheep válasza vscotina (#342) üzenetére


sheep
addikt

Hello
Először itt a hw-n akartam venni de az sajnos nem jött össze. Szerencsére tudtam venni 73-ért aegy pesti gsm boltból. 1+1 év bolti gari, full doboz, előttem bontották ki. Kártyafüggetlen, fekete, magyar menüs, de valszeg alapból lengyel készülék. A bolti gari igazából nem érdekel, sok ilyen telefonom volt már de még sosem volt gond:) Azt hiszem nem lesz valami pörgős a fórum, a telefon teszi a dolgát rendesen és nagyon szépen muzsikál :)

@bajnokpityu:
szerintem még nem vagyon van rá főzött rom, de igazából nem is kell...minden működik, gyors, stb

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#345) Gery15 válasza sheep (#344) üzenetére


Gery15
addikt

Hogy érted azt, hogy lengyel?

HyperX

(#346) sheep válasza Gery15 (#345) üzenetére


sheep
addikt

Bekapcsoláskor lengyel volt, de van benne gyárilag magyar nyelv is.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#347) bajnokpityu válasza sheep (#344) üzenetére


bajnokpityu
félisten

voodoo sound van hozzá?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#348) Gery15 válasza sheep (#346) üzenetére


Gery15
addikt

Melyik boltból rendelted?

HyperX

(#349) sheep válasza Gery15 (#348) üzenetére


sheep
addikt

Partnero gsm

@ bajnokpityu:
Sajnos még info sincs a neten hogy milyen dac- van a telefonban, a woodoo pedig tudtommal csak wolfson-hoz jó. De nagyon szépen szól így is, a sgs2-t kenterbe veri.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#350) dobolson


dobolson
senior tag

Valahol azt olvastam, hogy a Mali-400-as ennek a telefonnak a gyenge pontja. De hát ez van az sgs2-ben is nem? Akkor csak nem lehet olyan rossz gondolom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.