Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) BrTH válasza djbahool (#649) üzenetére


BrTH
tag

pl: iPon cikk

By BrTH

(#652) HaZse válasza dobolson (#645) üzenetére


HaZse
őstag

Igazad van. :R Kicsit fáradt volt az agyam már. :W

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#653) zazumisi


zazumisi
tag

Nem vagyok egy android guru, de ez a videó szerintem jó hír azoknak, akik ilyen telefont vettek/vennének. :)
[link]

(#654) dobolson válasza zazumisi (#653) üzenetére


dobolson
senior tag

Jó hír, csak majd a samu hozzáállása is legyen jó. :)

HaZse
No problem. :R

[ Szerkesztve ]

(#655) Gery15 válasza dobolson (#648) üzenetére


Gery15
addikt

83k... szóval már nem 10-el drágább, hanem 13-al, ami azért már nekem elég sok...

(#650) BrTH: Az egy dolog... de, ha lejár az 1év a telóról és valami baja van akkor a másik 1éves szoftveres garival mit kezdjek? :U

HyperX

(#656) zazumisi


zazumisi
tag

Azt még hozzátenném, hogy szerintem senki ne vegyen úgy telefont, hogy majd tudni fogja...
Én is így jártam a Badával, aztán most meg lehet nézni hogy hol tart a dolog. :(
Azt kell mérlegelni, hogy a vásárlás pillanatában mindent tud-e, a többi meg már csak bónusz lesz, ha mégis bejön! :)
Én jelenleg erősen agyalok az advance és az s2 között, jelenleg az advance felé húz a szívem... az eszem meg az s2 felé... :DDD
Ennek pont el van találva az anyaga, a mérete, a formája, az s2 pedig hardveresen nagyon jó.

És akkor még nem beszéltem a szeptemberi nagy bejelentésekről...

(#657) Gery15 válasza zazumisi (#656) üzenetére


Gery15
addikt

Ezért fogok még én is várni. :)

HyperX

(#658) sheep válasza zazumisi (#656) üzenetére


sheep
addikt

Én s2-ről váltottam erre. Gyakorlatilag majdnem ugyanaz a kettő, sebességben kicsit jobb az s2, de nem sokkal. Nekem pl fontos a zenelejátszás, abban sokkal jobb az advance. Meg a mérete folytán sokkal kezelhetőbb, legalábbis nekem.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#659) djbahool válasza Wendelke (#637) üzenetére


djbahool
senior tag

A tv-kábel összekötését megadnád lécci?
Lényegében az is elég szerintem, hogy a jacken melyik az árnyékolás.
Köszi

(#660) zazumisi válasza sheep (#658) üzenetére


zazumisi
tag

Azt mondjuk nem hittem volna, hogy van aki s2-ről vált...
Neked legalább első kézből származó tapasztalataid vannak. :)
Az én kezem mondjuk viszonylag nagy, de akkor sem akarok tepsit...
Ha nagy kijelzőt akarnék, akkor vennék valamilyen tabletet.
Viszont érdekelne a Super Amoled és a Super Amoled Plus közötti különbség. Anno volt egy Samsung S8500-am, még sima Amoled kijelzővelt volt felvértezve, azt imádtam. Nekem konkrétan jobban tetszett, mint az iPhon-é.
Nekem iPhone 4-em volt, azt most adtam el pár hete. Kicsit rá is untam, meg addig akartam eladni, amíg még van ára...

(#661) sheep válasza zazumisi (#660) üzenetére


sheep
addikt

A kijelzője mondjuk sokkal jobb az s2-nek, egyáltalán nem szőrös, nem pentile. És van 3 féle színséma ha nem szereted a túlszaturáltságot. Nameg videót is full hd-ban vesz fel. De ezek ellenére is én sokkal jobban szeretem az advance-ot.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#662) djbahool válasza djbahool (#638) üzenetére


djbahool
senior tag

hmm...ha bedugod a füles jack csatiját, és megnyomot párszor a felvelő gombot a headseten akkor elindul a zenelejátszó
tetszik

(#663) dobolson


dobolson
senior tag


Majdnem két napja megy és 14%-on van. :)

[ Szerkesztve ]

(#664) djbahool válasza dobolson (#663) üzenetére


djbahool
senior tag

az alsó grafis cucc hogy jön elő?
És mit jelent?

(#665) dobolson válasza djbahool (#664) üzenetére


dobolson
senior tag

Azt a fenti sávot kell megnyomni, ahol kiírja a felső képen, hogy 1 nap 21 óra stb.... A grafikon alatti résznél a felsorolásnál azt jelzi, hogy az adott 1 nap 21 órából mennyit mentek az adott dolgok. Kékkel jelzi, hogy mi mennyit volt aktív ezen időszak alatt.
Egyébként majdnem 4 órát volt aktív a kijelző, beszéd hívás 10 perc volt, folyamat wifi vagy 3g kapcsolattal, adat szinkronnal. Illetve annyi, hogy éjjelre nem volt net, de a telefon ment és nem repülőben.

[ Szerkesztve ]

(#666) Wendelke válasza djbahool (#659) üzenetére


Wendelke
senior tag

"A tv-kábel összekötését megadnád lécci?
Lényegében az is elég szerintem, hogy a jacken melyik az árnyékolás.
Köszi"

A testre gondolsz a jack-nél? Mert az az utolsó rész a négy érintkezőből tehát a hegyétől a negyedik rész.Egyébként a hegyétől befelé L (fehér) R (piros) Video (sárga) és a legbelső a test.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#667) djbahool válasza dobolson (#665) üzenetére


djbahool
senior tag

THX!
Neked is kösz az infót Wendelke!
:R
Még 2 kérdés: miaz a ébrenlét? (gondolom nem a bekapcsolt állapot)?
Mivel csinálsz screendumpot?

[ Szerkesztve ]

(#668) Wendelke válasza djbahool (#667) üzenetére


Wendelke
senior tag

Kipróbáltam a kábelt, de kép az nuku. :( A hangot átadja, de képet nem sikerült varázsolnom. A telefonon be kell ehhez valamit állítani?

Ha rádugom a kábelt, akkor elindítja egyből a zenelejátszót, tehát az audió részt érzékeli, de a videót nem.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#669) djbahool válasza Wendelke (#668) üzenetére


djbahool
senior tag

Valahol írták hogy jó hozzá a CA75U.
Szerintem nem kell beállítani semmit.
De utána nézek még.

(#670) dobolson válasza djbahool (#667) üzenetére


dobolson
senior tag

Az ébrenlét pontosan nem tudom mi. Talán valami olyasmi, hogy bizonyos programok nem engedik alvó módba a telefont kikapcsolt kijelzőnél sem...? Screenshot pedig a home+power komb kombinációja.

(#671) Shyciii


Shyciii
veterán

Sziasztok. Csatlakozom a topichoz, mert szert tettem én is egy ilyen készülékre bődületesen nagy mákkal... :)

(#672) dobolson válasza Shyciii (#671) üzenetére


dobolson
senior tag

Hogy történt? :-)

(#673) Shyciii válasza dobolson (#672) üzenetére


Shyciii
veterán

Vip-phone-tól rendeltem 78eFt-ért. De sem aznap, se másnap, sem rákövetkező nap nem jött meg, és már elkönyveltem hogy ma sem fog, úgyhogy bánatomban megint rámentem itt a hardverapróra. És mit találtam? Samsung Galaxy S Advance 72eFt vadi új fóliás, 3 hetes. Mint kiderült a csóka ajándékba kapta (idős úr), de nem jó neki ez az érintős móka, marad a gombos telóknál. És a non-plusz ultra: nem csak hogy 72eFt, hanem 2 év GYÁRTÓI garis (samsung westendben lett véve) :DD

(#674) leslieke válasza Shyciii (#673) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Meg is vetted?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#675) Shyciii válasza leslieke (#674) üzenetére


Shyciii
veterán

De meg ám. És most nézem, hogy ebben NFC chip is van, ami a webshopos készülékekben nincsen. Nem mintha ez számítana nekem.

(#676) dobolson válasza Shyciii (#673) üzenetére


dobolson
senior tag

Akkor ez több, mint jó vétel volt, gratulálok! :-)

(#677) leslieke válasza Shyciii (#675) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat, jó vétel volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#678) manokaki válasza dobolson (#676) üzenetére


manokaki
őstag

2 év gyári garival ?? Ez tuti ?
Mert gyári garival függetlenül sehol nem árulták eddig még !!??

Attila

[ Szerkesztve ]

(#679) Shyciii válasza dobolson (#676) üzenetére


Shyciii
veterán

dobolson, leslieke

Köszönöm :)

manokaki

Tuti. Természetesen megnéztem a garilevelet, és ellenőriztem az IMEI számot. És persze Samsung papír, hologrammos...:)
Amúgy meg Westend Samsungnál lett véve, úgyhogy ott biztos gyári garisat adnak :)

[ Szerkesztve ]

(#680) manokaki válasza Shyciii (#679) üzenetére


manokaki
őstag

azért kérdeztem , mert volt aki itt keresett gyári garisat korábban, és azt állitotta hogy a szolgáltatókon kivül sehol nem lehet kapni !

Attila

(#681) leslieke válasza manokaki (#680) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A telefon már a Samsung magyar oldalán is fent van: [link] Így nem elképzelhetetlen, hogy a szalonban is kapható.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#682) Shyciii válasza manokaki (#680) üzenetére


Shyciii
veterán

Most erre mit mondjak. Itt a vásárlás dátuma a garilevelen: 3 héttel ezelőtt volt, szal igencsak friss.

(#683) dobolson válasza Shyciii (#682) üzenetére


dobolson
senior tag

Samsung boltban is kapni, innentől kezdve tuti a gyári gari.

(#684) Shyciii


Shyciii
veterán

Mybackup Pro sajni nem rakja vissza a programjaim mentését, úgyhogy rootolnom kell a telót.
Ezügyben lenne 3 kérdésem:

1. Jól látom, hogy a rootolás úgy történik, hogy először a rootkernel-t kell flashelni, majd utána a gyári kernel-t (nekem XXLD2) ráflashelni?
2. Rootoláskor elvesznek a már feltelepített programjaim, vagy megmaradnak?
3. Ha a rootolást meg akarom szüntetni (mondjuk mert megy szervízbe), akkor a gyári firmware flashelésekor nem marad nyoma a rootolásnak?

Amúgy kicsit bonyolult a rootolása. Az előző telómat egy Motorola Defy-t ennél jóval egyszerűbben lehetett Rootolni. Elég volt hozzá egy SuperOneClick program. Egy kattintás, és 4mp múlva már rootolva is lett.

[ Szerkesztve ]

(#685) dobolson válasza Shyciii (#684) üzenetére


dobolson
senior tag

Szerintem még senki nem rootolta a telóját. Egyébként ahogy néztem a menetét, jól írod, hogy mit hogyan kell. Nem hiszem, hogy akármi is elveszne tőle egyébként. Kicsit tényleg macerás amúgy a dolog. Én is szerettem volna rootolni, csak az én romomnak nincsen megfelelő rootkernelje még. Úgy tudom, hogy ha feltolod a gyári romot, elveszik a root, de mielőtt romolsz, ments szerintem egy efs mappát. Legalább is az s2-nél és az s-nél kellett, és mivel ebben is van ilyen mappa, gondolom itt is menteni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#686) vscotina válasza manokaki (#680) üzenetére


vscotina
aktív tag

sziasztok!!!

én voltam, és én azóta sem találom, ez tényleg mák ennek a társnak...úgyhogy akkor én most pontos helyet szeretnék ahol meg tudom vásárolni, mert ez már röhej... Privátban jöhet...

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#687) Shyciii válasza dobolson (#685) üzenetére


Shyciii
veterán

És mivel lehet EFS mappát menteni? Mert file managerben ugye nem látni a system partíciót. Odin alatt első körben nem láttam ilyen funkciót.

Amúgy milyen firmware-ed van? Mert ahogy nézem 9 féléhez is jó már.

(#688) Shyciii


Shyciii
veterán

Asszem egyenlőre mégsem rootolom. Most olvasom, hogy flasheléskor van egy counter, ami jegyzi hogy hányszor volt flashelve, és ezt egyenlőre nem tudják kiütni...

Viszont találtam egy ilyet is: "I`m working on the CWM kernel"

Szal haladnak a fiúk. Remélem lesz rá MIUI rom :)

(#689) dobolson válasza Shyciii (#688) üzenetére


dobolson
senior tag

Ezt az efs mappa mentést igazából sehol nem olvastam eddig az Advance-el kapcsolatban, csak abból gondolom, hogy kell, mert a többi s-en kellett. Nekem xxle1-es romom van és ehhez még nincs. Elvileg olyan fájlkezelő kell, ami látja a systemet és root kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#690) a man válasza vscotina (#686) üzenetére


a man
tag

(#691) Shyciii válasza dobolson (#689) üzenetére


Shyciii
veterán

Hát ez az. De ha a root miatt kellene lementeni az EFS mappát, akkor ördögi kör, mert root nélkül nem látni system mappát... :)
Mindegy. Egyenlőre jegelem a root kérdést, mert az XDA-s root topicban az első oldalon elfelejtették közölni, hogy minden flashelést számol a készülék, és egyenlőre nincs mód kiütni, vagyis a szervíz pontosan tudni fogja, hogy mi történt...

Egyenlőre xar így, mert pár játéknak a mentését visszatölteném, de root nélkül...Mondjuk Angry Birdsre van külön program ami mentést készít az SD-re, de nem mindenhez létezik.

Esetleg holnap kipróbálom, hogy ha SD-re move-olom át a programot, majd dolgozok benne, akkor vajon a mentést is az SD-re rakja-e, mert ha igen, akkor a másik készülékemmel meg tudom variálni, hogy mégis átkerüljön. Ehh faxom :)

(#692) Cola111


Cola111
aktív tag

Tegnap énis vettem egy ilyen telót, meg kell mondjam nagyon tetszik, azt hozzá kell tennem, hogy nekem ez az első okostelefonom, így elég új a dolog, nem tudok mihez viszonyítani, ami tuti, hogy a telefon nagyon gyors, könnyen kezelhető, és nemutolsó sorban szép is.

Bármilyen androidos tippet szívesen fogadnék, esetleg Ti milyen programokat használtok? Én eddig ezeket telepítettem opera mobile, mixzing zenelejátszó, skype, tune in radio, mobo player, névnap, köpönyeg. :)

(#693) sheep válasza Cola111 (#692) üzenetére


sheep
addikt

Nálam évek óta vannak ilyen progik is:
-anysoft keyboard
-go launcher
-sigyc -igo navi
-zseblámpa tiny flashlight
-wifi file explrorer hogy ne kelljen kábellel csatlakoztatni a géphez
-qr droid bárkód szkenneléshez
-poweramp mert a legjobb lejátszó :-)
-unified remote a számítógép vezérléshez
-google fordító
-battery indicator hogy % os kijelzés legyen
-car mode hogy ha a kocsiban hív valaki egyből kihangosítva szóljon

Eghébként tudtátok hogy a Voice search már tud magyarul is? Teljesen jól felismeri amit mondasz, sokkal egyszerűbb pl a neten keresni vele

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#694) dobolson válasza Shyciii (#691) üzenetére


dobolson
senior tag

Nem a roothoz kell az efs mappa mentés, hanem a romcseréhez. Mert a rom csere-bere alkalmával az ebben a mappában lévő cuccok (imei szám stb) elcsesződhetnek. De ha van mentés, visszaállítható minden. Tehát rootolni lehet, csak romolni nem.

Sheep
Igen, már használtam én is, és nagyon jó, tényleg megért. Tegnap pl pont vezettem, mikor keresnem kellett a címet a gyári naviban, és azt is csak bemondtam neki és már meg is volt a cím, egy ok gomb és már navigált is. Mert hogy a gps menet közben is kb 6-8 másodperc alatt megtalálta a jelet! :-)

(#695) Shyciii válasza dobolson (#694) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez világos, de az EFS mappához ha a rendszerpartíción van, akkor root nélkül nem lehet hozzáférni, vagyis az ördögi kör bezárult.

Közben rájöttem, hogy a reklámok eltüntetéséhez is kellene a root, de ez a counter-dolog zavar. Ráadásul a mobilunkra kiadtak egy olyan firmware-t, ami egy value pack (pár ICS feature-el), és ha ez mindegyikre elérhető lesz, akkor rootnak megint lőttek. No meg ha ne adj isten a Q4-ben tényleg lesz ICS, akkor az a jelenlegi módszerrel megint bukta. Bár én reménykedem, hogy addigra lesz már custom rom, mert hiányzik a Defy-n használt CM10 (JB), és WIUI.

(#696) dobolson válasza Shyciii (#695) üzenetére


dobolson
senior tag

Igen, a mentéshez root kell. A romoláshoz nem kéne, csak innentől kezdve valóban kezdődik az ördögi kör.
Hol olvastál erről a value pack-ról? Ilyet kiadtak már az Advance-re?

(#697) sheep válasza dobolson (#694) üzenetére


sheep
addikt

Azt gondolom tudod hogy a google maps adatforgalmat használ? Bár a hangos keresés tényleg nagy előny :-)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#698) Shyciii válasza Cola111 (#692) üzenetére


Shyciii
veterán

Cola111

Én ezeket a progikat használom:

Exdialer, Convertor Pro, MiFileExplorer (ez nem elérhető a Play-en), PicsPlay Pro FX Photo Editor, Smart Keyboard Pro, Smart Tools, Ubermusic, Weather Services Pro, Launcher7, Cocktail Flow, TV24.

dobolson

Itt olvastam: link
Ott a letöltési lehetőség is ehhez a firmware-hez.

sheep

Adatforgalmat generál, de pl Telenor-os Okostarifával korlátlanul használhatod, nem számítja bele az adatforgalomba (mint ahogy a Facebook-ot sem, emailt, és a böngészést sem).

[ Szerkesztve ]

(#699) dobolson válasza sheep (#697) üzenetére


dobolson
senior tag

Tudom, igen, de 2 gb-os korlátom van, abba néha belefér a gyári navi használata. :-) Ha hosszabb útra megyek, nem azt használom én sem.
Shyciii
Köszi! Azért nagyon remélem, hogy ics ettől függetlenül nem sokára elérhető lesz. Még ha jól is működik minden gingerrel is, ganyéság lenne a samutól, ha ezzel kiböknék a szemünket. Idei telefon, illene rá kiadni..

[ Szerkesztve ]

(#700) Shyciii válasza dobolson (#699) üzenetére


Shyciii
veterán

Én is remélem, bár személy szerint nekem az ICS olyan, mint a Vista. JB-t kellene kiadnia a Samunak. Főleg, hogy a JB fejlesztői változat erre a procira már kész van. Youtube-os videó is van róla. De félek Samu nem fogja kiadni. Jönni fog a Touchwiz problémájával. Pedig én jobban örülnék egy gyári JB-nek, mint egy Samus JB-nek :)
Nembaj, egyik XDA-s fejlesztő már dolgozik a CWM-en a mi készülékünkre, úgyhogy reménykedem, hogy ősszel már lesz custom rom. Motorola Defy-n már nagyon hozzászoktam. Ez az egy hiányzik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.