Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) fuze válasza matkesz20 (#55850) üzenetére


fuze
őstag

Persze lehet ugyanaz, de inkább nem bízom a véletlenre. Ebayen sok szett van, de azok főleg hamisítványok a visszajelzések alapján. Nagyon sokan árulják külön-külön is. Másrészt az ilyen telefon alkatrészes webshopok szinte mind külön árulják az alkatrészeket.

Egyébként az i9500-as hátlapi kamera kompatibilis az i9505-el? Mert azt már megrendeltem ebayről. Direkt rákérdeztem az eladónál és azt mondta jó hozzá... remélem így is van.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#55852) kalolaci


kalolaci
senior tag

I9515-ön nem frissül a gyàri időjàràs widget, csak ha a gps is be van kapcsolva. Valakinek van ötlete?

(#55853) Szabcsizz válasza kalolaci (#55852) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Nem értem a problémát.

(#55854) matkesz20 válasza fuze (#55851) üzenetére


matkesz20
tag

szerintem jó lesz, nem olyan sok különbség van a kettő között. :)

(#55855) kalolaci válasza Szabcsizz (#55853) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem nincs bekapcsolva a gps, de ìgy is frissìt wifi kapcsolattal. Egy S3 is van a csalàdban, azon is frissül, de i9515-ön nem. Valami beàllìtàsi problèma lehet.

(#55856) Eclips21 válasza kalolaci (#55855) üzenetére


Eclips21
őstag

Helyhez kotott idojaras frissitesre van allitva irj be egy fix telepulest lehet akkor jo lesz meg ird at frissitesi idot mert aszem 6ora alapbol

[ Szerkesztve ]

(#55857) muszor


muszor
tag

Sziasztok.
Rootolt s4 i9505, csatlakoztatott vezetékes fülhallgatónál is megszólal a hangszóró, ha felhívnak, vagy ha üzenetet kapok. Nem lehet beállítani valahogy, hogy csak a fülhallgatón szólaljon meg a csengés?

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#55858) Zsolaf válasza muszor (#55857) üzenetére


Zsolaf
addikt

Bocs

[ Szerkesztve ]

(#55859) Zorro(hun) válasza fuze (#55849) üzenetére


Zorro(hun)
tag

"(#55848) Szabcsizz: Az nincsen egyben az LCD-vel. Nagyon jól szerelhető a készülék, mindent szét lehet kapni. Csak a keretre lesz szükséged"

Tudnál egy videót linkelni, ahol ezt "nagyon jól szerelik"? Egybe van ragasztva az üveg+LCD+keret.
[LCD_supporting_frame_replacement]

[ Szerkesztve ]

(#55860) QbHead válasza Zorro(hun) (#55859) üzenetére


QbHead
aktív tag

Hát LCD-vel biztos hogy nincs egyben :((( ez amoled -.-

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#55861) Zorro(hun) válasza QbHead (#55860) üzenetére


Zorro(hun)
tag

Ja tényleg, de attól még szar szétszedni...

(#55862) kalolaci válasza Eclips21 (#55856) üzenetére


kalolaci
senior tag

Ki lett törölve, ès ùjra lett ìrva a helysègnèv. Most frissìti, èrdekes mòdon.

(#55863) Szabcsizz válasza Zorro(hun) (#55859) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Pontosan erről beszéltem.Az a felső kis csík össze van ragasztva a kijelzővel.Melegítéssel szedhető le,egy pengetővel..például.

(#55864) matkesz20 válasza Szabcsizz (#55863) üzenetére


matkesz20
tag

szervizben foglalkoznak azzal a kis csík cserejevel? Ha igen, mennyiert?

[ Szerkesztve ]

(#55865) Szabcsizz válasza matkesz20 (#55864) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Én úgy tudom,hogy azt csak a kijelzővel együtt cserélik ki.Természetesen ez nem terjed ki a garanciára,ha te tettél benne kárt.De gondolom ezt tudod.
Viszont ha beviszed garin kívül biztos kicserélik neked.De az ott lesz 40-50 ezer.

(#55866) matkesz20 válasza Szabcsizz (#55865) üzenetére


matkesz20
tag

Annyi, hogy ilyen ez az ezüst szinű rész már fehérre kopott le, inkább akkor veszek egy normális tokot, és nem látszik :D

(#55867) Szabcsizz válasza matkesz20 (#55866) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Én is inkább a tokot ajánlanám. :DD

(#55868) matkesz20


matkesz20
tag

Tegnap 31%-on voltam kikapcsoltam kivettem az akksit, bekapcsoltam es 38%, ma is megcsinaltam ugyanezt csak 40% korul megint töltött 7%-ot.
Valaki megtudná mondani ez mitől lehet? Akksit kellene már cserélni? a kijelző időm 4,5-5,5 óra szokott lenni. Októberben vettem a telefont. Vagy ez nem akkumulátor probléma?

(#55869) Eclips21 válasza matkesz20 (#55868) üzenetére


Eclips21
őstag

Ha eleg sokszor megcsinalod nem kell toltened xD

Amugy ilyen kijelzo idovel semmi baja nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#55870) bjergerking válasza matkesz20 (#55868) üzenetére


bjergerking
tag

Nekem is szokott ilyeneket csinálni, de csak 1-2%ot és csak akkor hogyha sokáig van készenlétben (tehát nem használom), nekem is 3-4 óra kijelzőidőket hoz, durván fél éves az akksi, szóval szerintem nincs semmi baja :)

más: sikerült visszaraknom a kitkatot a telóra, feltettem egy nova launchert, fejlesztői lehetőségekben beállítottam a gpu-lekép. kényszerítését és a hardverátfedések tiltását, letiltottam a useless gyári szarokat, mit ne mondjak, elég smooth és gyors így a teló, amíg ki nem jön az 5.1 s4re addig biztos, hogy vissza nem rakom, rég volt hasított így a teló gyári samsung rommal, amit 5.0.1nél gyorsnak gondoltam az valójában nem volt annyira az :D

[ Szerkesztve ]

(#55871) koszegii válasza bjergerking (#55870) üzenetére


koszegii
tag

Szia!Küldtem PÜ-t.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55872) palee69 válasza bjergerking (#55870) üzenetére


palee69
senior tag

Knox maradt 0x0 ?

(#55873) #61600768 válasza koszegii (#55871) üzenetére


#61600768
törölt tag

Nekem is küldjél! :DDD

(#55874) bjergerking válasza palee69 (#55872) üzenetére


bjergerking
tag

Nekem már a root miatt ugrott előtte, de xdan utánakerestem és azt írják valamelyiknél, hogy marad valamelyiknél, hogy nem..

(#55875) koszegii válasza #61600768 (#55873) üzenetére


koszegii
tag

Neked is elküldtem ugyanazt!!!! :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55876) matkesz20 válasza bjergerking (#55870) üzenetére


matkesz20
tag

én is ugyanezt csináltam, csak még gravity box és wanamot használok :D , reméljük hamarosan jön az 5.1 :)

(#55877) koszegii


koszegii
tag

A 4+1-es romot honnan lehet letölteni?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55878) zzola válasza koszegii (#55877) üzenetére


zzola
félisten

xda?

(#55879) koszegii válasza zzola (#55878) üzenetére


koszegii
tag

Ha tudnék angolul,megkeresném.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55880) #61600768 válasza koszegii (#55879) üzenetére


#61600768
törölt tag

Elkezdtem feltölteni mega-ra kb másfél óra míg felmegy.

Egyébként itt az XDA link erről de a tököm se érti a sok link közzül melyik a 4 fájlos meg minek csak külön a pit fájlt linkelgeti. :)

[ Szerkesztve ]

(#55881) koszegii válasza #61600768 (#55880) üzenetére


koszegii
tag

Ez jó a 9506-hoz is?
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55882) #61600768 válasza koszegii (#55881) üzenetére


#61600768
törölt tag

Jut eszembe neked 9505 van? :DDD

(#55883) koszegii válasza #61600768 (#55882) üzenetére


koszegii
tag

Nem.Ha nem jó hozzá,akkor kár is feltöltened. :O

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55884) zzola válasza koszegii (#55879) üzenetére


zzola
félisten

A kereséshez nem kell tudni angolul illetve minimális tudás is elég... :)

(#55885) q012345


q012345
tag

Olvastam a fórumot és ha jól értettem, ha odinnal felraknám a 5.0.1 -et akkor előtte kell csinálni gyári állapot visszaállítást is?

(#55886) koszegii válasza zzola (#55884) üzenetére


koszegii
tag

Ja,csak azt kellene tudni amiket még mellékelnek a leírásban,mert ennek nemtudása vezethet a bajhoz. :Y

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55887) zzola válasza koszegii (#55886) üzenetére


zzola
félisten

Az első hsz-ban még képek is vannak, hogyan kell a 4 fileos romot flashelni...
Igaz, nem 9506-ra, de az lényegtelen, a menete ugyanaz csak a fileok mások illetve a programban megváltozott pár mező neve...

(#55888) koszegii válasza zzola (#55887) üzenetére


koszegii
tag

Akkor próbálj meg az ottani letöltő linkre klikkelni,hátha neked lejön.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#55889) fuze válasza Zorro(hun) (#55859) üzenetére


fuze
őstag

Ha az elülső keretet cseréled akkor az igaz, hogy az üveget is cserélni kell. Viszont az amoled panel maradhat a régi! Abból nem kell új.

adms.hu | UI Designer

(#55890) zzola válasza koszegii (#55888) üzenetére


zzola
félisten

Melyik linkre gondolsz?

(#55891) Zorro(hun) válasza fuze (#55889) üzenetére


Zorro(hun)
tag

Persze, ha nem sérül meg szétbotás közben. Ha mégis, akkor vehetsz komplett kijelzőt.
Egyébként ezt is Te írtad:
"Nagyon jól szerelhető a készülék, mindent szét lehet kapni. Csak a keretre lesz szükséged"
u.i.: Nem arról írtam, hogy mit kell vagy nem kell cserélni, hanem azt, hogy ez csöppet sem tűnik egyszerű műveletnek. Viszont, ha Te ilyen profi vagy, akkor hozzád viszem a telómat és azon is "nagyon jól szerelhetően" kicseléhetnéd a kijelző keretemet.

(#55892) Eclips21 válasza fuze (#55889) üzenetére


Eclips21
őstag

Latom te meg videon se lattal ilyet. En szetem szet ilyen kijelzot eleg nagy nyug leszedni az uveget, ebayes szar uveg meg olyan amilyen, plusz kikell kaparnod az amoled kijelzot es az eletronikat hat en ezt meg se mertem probalni... Szerintem ilyen video meg youtube-on sincs xD nem hogy itt a forumba valaki megcsinalja.

(#55893) fuze


fuze
őstag

Igazatok van, mert tényleg nem jártam utána eléggé a dolognak. Szétszedtem már a készüléket, egyedül a kijelzőt nem távolítottam még el. Azt már láttam, hogy az üveg fel van ragasztva és azt melegítéssel plusz célszerszámmal le lehet venni. Ez tényleg macerás, de ezt még be is vállalnám. Az viszont nekem sem tetszik, hogy az amoled panel be van ragasztva valamilyen speckó fóliával. Ez teljesen meglepett, mert a videókon csak az üveget szokták leszedni és kétoldalúval rá az újat (vagy folyékony ragasztóval a teljes üvegfelületet bemázolják, majd UV fénnyel kötik meg... na ezt viszont tuti nem vállalnám be).

Én is csak azért vagyok ennyire lelkes a szétszerelést illetően, mert relatíve kevés pénzért adta el nekem egy csoporttársam. Alapvetően úgy vásároltam meg tőle, hogy az egész házat ki fogom cserélni. Nagyon ütött-kopott a telefon és a kamerája nem tud fókuszálni, mert kosz van az érzékelő és az optika között is.

Szóval elnézést, én nem akartam megtéveszteni senkit a szerelés nehézségét illetően. A panel eltávolításának tényleg nem jártam utána eléggé.

Panel kivétele: [link]

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#55894) Sokee válasza fuze (#55893) üzenetére


Sokee
aktív tag

Ha nem ragasztod telibe az üveget uv-ragasztóval akkor újlenyomatos lesz ahogy hozzáér az üveg a kijelzőhoz. Mindenkèpp ragasztani kell különben az csak gány megoldàs hogy kétoldalú ragasztóval odatapasztod azt kész.

(#55895) fuze válasza Sokee (#55894) üzenetére


fuze
őstag

Jaj ne akkor muszáj lesz telibe. Viszont kezdek rájönni, hogy nem is ez a necces, hanem az amoled kijelző kivétele. Érdekes, hogy egyesek nagyon szépen ki tudják venni, mások szerint meg lehetetlen mert ripityára törik.

Ehh... nem tudom mi lesz így

adms.hu | UI Designer

(#55896) awakening87 válasza q012345 (#55885) üzenetére


awakening87
aktív tag

Érdemes, igen, mert lehet egy-két rendszeralkalmazás, amelynek az adatbázisai/beállításai nem teljesen passzolnak az új rendszerhez és ki tudja, hogy mit okoznak. Ha csinálsz egy gyári visszaállítást, törlődni fog az összes telepített alkalmazásod, beállításod és a belső SD kártyád tartalma is (/storage/emulated/0 vagy /sdcard alatti útvonalon levő minden fájl és könyvtár, a külső, cserélhető SD kártyához vagyis a /storage/extSdCard -ot nem bántja; ha varázsoltál valamit a /system alatt, akkor azok a változások megmaradnak, pl. root, busybox, stb.)

Pont a napokban álltam át 5.0.1-re, rootolt KitKat kell hozzá, a root is megmaradt, a knox is nullás.
A FlashFire nevű alkalmazás kell hozzá, és ott a Wipe-nál megadtam, hogy csak a rendszeralkalmazások adatait törölje, minden mást meghagyott, a belső SD tartalma sem törlődött. Ilyet egyik recovery sem képes csinálni tudomásom szerint. A belső SD meghagyását persze igen, de azt sem a gyári recovery-val.
Szóval az első indításnál megmaradt az a pár alkalmazás KitKat alól, amelyek az 5.0.1 telepítéséhez kellettek, adataikkal együtt.

Kérdezz bátran :)

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#55897) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Lolliban másnak is a képernyőn ott marad az előző hívás képe ha felébreszti a telefont? kezd idegesíteni ;]

(#55898) Mate


Mate
nagyúr

Bevált a loli, úgyhogy újrarakom és elkezdem végleg berakni.

Most 9506XXUDOB5 build számú van rajta. A legújabb 9506XXUDOD6. Simán toljam fel a legújabbat és kész? Vagy melyik lenne a legjobb választás?

A másik, hogy korábban linkelt valaki egy programot+videót, amivel egyszerűen lelehet pucolni a gyárilag feltelepített, hasztalan programokat. Hiába kerestem, nem találtam. Ha valaki belinkelné, azt megköszönném! :)

(#55899) salgocomp válasza fuze (#55895) üzenetére


salgocomp
senior tag

Mindenképp ragaszd be. Nekem is üvegcserés volt, magamnak csináltam, és UV ragasztó hiányában csak a legerősebb kétoldalú 0.2 mm vékony ragasztóval van a keretnél beragasztva. Sajnos hetente szedhetem szét és ragaszthatom újra, mert pár nap után elenged a ragasztó azon a kis kereten, és alámegy a por/nehezen érzékel.

(#55900) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Mult heten bekapcsoltam a lepes szamlalot,azota allandoan elojonn es nem tudom hogy hol kell kiiktatni hogy ne jojjon elo hogy mar 1 hete nem hasznaltam...
Valaki pls irja le nekem.. (pedig egyszer mar elltuntettem)
Koszonom

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.