Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) migabi24 válasza zzola (#55650) üzenetére


migabi24
nagyúr

Így van, nincs tuti megoldás, rizikós a dolog nagyon

(#55652) zzola válasza migabi24 (#55651) üzenetére


zzola
félisten

Ha ugrik, akkor meg vétek lenne gyári romot használni... :)

[ Szerkesztve ]

(#55653) Gedeon31 válasza zzola (#55633) üzenetére


Gedeon31
addikt

Mi a hátrány itt mire gondolsz? :U

(#55654) Zorro(hun) válasza miroon (#55649) üzenetére


Zorro(hun)
tag

Kihívod a szervizest és elmondod Neki, hogy mi a problémád. Elégedetlen vagy és szeretnéd a régi rendszert visszakapni...
Vagy a piócásembert :Y

[ Szerkesztve ]

(#55655) zzola válasza Zorro(hun) (#55654) üzenetére


zzola
félisten

Szerviz nem teszi vissza a régit....

(#55656) migabi24 válasza Gedeon31 (#55653) üzenetére


migabi24
nagyúr

Rajtad kívül kb mindenki panaszkodik a lolira

(#55657) trobi28 válasza migabi24 (#55656) üzenetére


trobi28
addikt

A családban van 4 db S4, mindegyiken L fut és senkinek semmi baja vele. Szóval szerintem ez így nem igaz. Lehet hogy van még mit finomítani rajta, de összességében egy jó rendszer, teszi a dolgát. Nekem elmegy 2 napot, ami meglepő, mert régen 1 napot tudott. Én is elégedett vagyok vele :)

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#55658) QbHead válasza muszor (#55645) üzenetére


QbHead
aktív tag

Emberek azt ugye tudja mindenki hogy ha egy memória meg van írva nem fogyaszt többet... :U

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#55659) balintka válasza migabi24 (#55656) üzenetére


balintka
addikt

Én is elégedett vagyok vele, már 1 töltés után is. Közel a 2x-ese kijelzőidőt értem el a Lollipop-pal a KK-hez képest (3 óra kijelző idő, 2 nap 10 óra készenlét). Semmi negatívumot nem találtam benne eddig.

(#55660) Gedeon31 válasza trobi28 (#55657) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm ,akkor megdőlt ez az állítás csak nekem jó. :C

(#55661) Maxentius válasza balintka (#55659) üzenetére


Maxentius
addikt

Nekem teljes nyüstöléssel kerek 5 órás kijelzőidőt is sikerült kihoznom belőle, ami 4.x rendszereknél lehetetlen volt. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#55662) Mate válasza migabi24 (#55656) üzenetére


Mate
nagyúr

Meg rajtam kívül :D

Azért, mert többnyire az elégedetlenek a hangosabbak, nem jelenti azt, hogy nincs akinél tökéletesen bevált.

[ Szerkesztve ]

(#55663) bjergerking válasza Gedeon31 (#55660) üzenetére


bjergerking
tag

Nekem általában 3-3,5 óra kijelzőidőm van, mondjuk egésznap nyomkodom, estére mindig tölteni kell, de nem is baj, legyen is csak fullon reggelre :D 2gt használok, kijelző fényerő kb. 3/4-en van mindig (napfényben rakom csak fel teljesen), fb, messenger, viber, shealth folyamatosan megy a háttérben, mellette instagramozok, indexezek meg ilyen egyszerűbb játékokkal szoktam játszani. Lassulni nem szokott a teló, a gyári szarok nagy része le van tiltva, nekem is jobb a lollipopp, mint a kk, bár már erről sztem írtam.

Igaz, volt egy idő, amíg visszaakartam menni kk-ra, mert b*szta a szemem a sok fehér meg az ikonok, de már hozzászoktam :P ja igen, még egy dolog, lassabban áll fel a rendszer restart után kicsit, mint kitkaton, de nem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#55664) muszor válasza QbHead (#55658) üzenetére


muszor
tag

Szia. Ezt én most nem egészen értem :D

zsoltee

(#55665) muszor válasza muszor (#55644) üzenetére


muszor
tag

Erre valaki? please :)

zsoltee

(#55666) Gedeon31 válasza bjergerking (#55663) üzenetére


Gedeon31
addikt

Elhagytam a Facebook sz@rokat csak az aksit merítik ,ha muszáj a böngészőből használom.

Először nekem sem tettszett a fehér háttér meg az ikonok. Sőt sokadjára sem ,de sikerült hozzá szokni. Furcsa lenne újból a fekete.

mate3553 még mindig nem kaptam arra választ mik a hátrányai :U nem tőled várom ,hanem akik ezt terjesztik.

[ Szerkesztve ]

(#55667) bjergerking válasza Gedeon31 (#55666) üzenetére


bjergerking
tag

Én úgy vagyok vele, hogy mi értelme lenne egy okos telónak, ha nem használnám ki szinte teljesen, így is elég nekem egynapi használatra ennyi kijelzőidő, ráadásul böngészőből nagyon rossz az fb, szeretek naprakész is lenni :DD

Kezdem megkedvelni a samsungot, pedig szkeptikus voltam, amikor megvettem, lehet, hogy a következő telóm egy note 4 lesz :))

(#55668) awakening87 válasza mzsolty (#55643) üzenetére


awakening87
aktív tag

Semmi gond, a root az rendszergazdai jogot jelent, hívják még superuser-nek is. Egy csomó dolgot meg lehet vele csinálni, amit a hagyományos felhasználóval nem, mondjuk módosítani a meglévő rendszert.

Ajánlott tiltható felesleges alkalmazások listája és hogyanja pl. itt: [link]
Különben:
Beállítások -> Egyebek -> Alkalmazáskezelő -> Mind
itt rámész a kívánt alkalmazásra, 1. Kényszerleállítás gomb, leokézod, 2. Letiltás gomb, leokézod
(ha nincs ott a Letiltás, akkor először el kell távolítani a gyári alkalmazás frissítéseit, majd utána ott lesz.)

Vagy használhatod ezt a programot a Play-ről, ott csak a Letiltás gombokat kell nyomkodni: [link]

A frissítés kikapcsolásához valami wssyncmldm nevű alkalmazást kell keresni és tiltani, valamint a Szoftverfrissítést és lehet, hogy a fotaclient-et is, nálam ki vannak fagyasztva.

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#55669) Mate válasza Gedeon31 (#55666) üzenetére


Mate
nagyúr

A probléma abból adódik, hogy sokan felraknak 30, folyamatosan futó alkalmazást, majd keseregnek, hogy gyorsan merül. 4.4-el ugyan úgy merült, csak sokan bíztak, hogy csodát tesz a loli.

Elég felrakni egy facebook alkalmazást és máris merül az akksi, mint a franc.

(#55670) balintka válasza Maxentius (#55661) üzenetére


balintka
addikt

Az kifejezetten remek! Mivel én nem vagyok annyira power user, valamint éjszakára kikapcsolom a telót, így 4-6 naponta kell töltenem. De KK alatt így se volt még 2-2,5 óránál több kijelzőidőm. Érezhetően jobban merült az akksi. Remélem még 1-2 további töltés után jobb lesz. Ma jön a 2. L-s töltés.

(#55671) Gedeon31 válasza Mate (#55669) üzenetére


Gedeon31
addikt

Tudom ezért is nem használok ilyen alkalmazásokat.

A frissítés előtt és utána is csináltam egy hard resetet nekem tökéletes a loli akárcsak a 4.3 volt előtte.

Aki egy belakott rendszerre frissít elhiszem nem tökéletes.

(#55672) Mate válasza Gedeon31 (#55671) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálam is gyorsan merült reset előtt, utána viszont jó. Illetve nem hagytam google-nak, hogy mindent ő pakoljon vissza. Egyesével raktam fel a programokat és selejteztem is.

(#55673) muszor


muszor
tag

Mi van ha a rootolt készülék egyszer csak kiírja a biztonsági tájékoztatást, hogy:
Az SE for android le lett tiltva.
A biztonsági beállítások visszaállításához indítsa újra az eszközt.
Most az van hogy nem merem újraindítani.
Supersu naplóban:

Ez egy képernyő felvevő lenne...

De nem tudom hogy ez okozta -e a tiltást.

zsoltee

(#55674) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Egyik ismerősömnek kéne egy S4 -et vennem, melyik magyarországi boltból tudok neki rendelni rendes hivatalos garanciával? Az ilyen zug GSM -et kerülném.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#55675) zzola válasza FrozenThrone (#55674) üzenetére


zzola
félisten

Nextel-t merem ajánlani, ha még kapható...

(#55676) FrozenThrone válasza zzola (#55675) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Van még náluk, köszönöm az infót :R

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#55677) migabi24 válasza trobi28 (#55657) üzenetére


migabi24
nagyúr

Akkor nem szóltam, itt a fórumon sok a panasz, mondjuk itt mindenki a kitkathez viszonyítja, én meg a 4.3-hoz

(#55678) Trespa válasza Mate (#55669) üzenetére


Trespa
tag

Igazad van! De itt jön be a csúcskészülék dolog.
Minek a nagy hardverrel rendelkező telefon ,ha az akksia csak félnapot bìr..
Most van egy S4 ed nem hasznàlhatod ki csak a butitott dolgokat alkalmazàsokat alternativàkat ,mert nem birja a kijelző -rendszer idő.
Szóval ide-oda nagy hardver és UHD kijelző ,mikor az akksi olyan hogy ha igazàn kihasznàlnàd a telefont félnapot birna ,mondjuk ugy ezt 200 ezerért..

LG G4->Samsung GS4->Nokia Lumia 800->SE Xperia X10 Mini-Mini Pro->X8->Nokia N97-N97mini->Thosiba TG01->Nokia 5300 xpress music-> és már ki tudja ..:D

(#55679) Ateszpapa válasza Trespa (#55678) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ezért van nálam egy tartalék akku a táskában. Sec perc alatt kicserélem és mehet tovább minden. Használom a telefont, azért vettem. Nem azért, hogy mindent kikapcsoljak rajta. Az olyan használjon Nokia 6110 est. :)

(#55680) Mate válasza Trespa (#55678) üzenetére


Mate
nagyúr

Kihasználom én. Csak nálam a kihasználás nem egyenlő azzal, hogy felteszek egy rossz appot (pl. facebook), ami zabálja az aksit. Filmnézés, zenelejátszás, netezés, hasznos appokkal simán kibírja a napot.

(#55681) laca7909af


laca7909af
tag

Meguntam a várakozást a Telekom Lollipop-ra. Nordic-ot felraktam Odin-nal. Legfrissebb Ápr.17-ei ROM (DOD3 végű 5.0.1). Eddig minden OK és nagyon tetszik. Sokkal folyamatosabb és reszponzívabb a rendszer. Kijelzőidő eddig jobb, mint kitkat-en, pedig csak első töltés volt még. ( 1 ó 12p és most áll a teló 80%-on, folyamatos 3G és auto szinkronizálás)
Ja, a teló egy i9506-os (knox frissítés után 0x0, eszköz állapota: hivatalos)
;)

UI: videófelvétel hangminőség is sokat javult, egy hifi sorozatos Genis-on nagy hangerő és maxra tekert basszus mellett sem torzít a hang, pedig nagyon közel tettem a telót..
vágott videó végre mp4 formátumu (4.3 és 4.4 alatt a vágott sajnos 3gp lett)

[ Szerkesztve ]

(#55682) M3aN válasza laca7909af (#55681) üzenetére


M3aN
senior tag

Én is már kb. naponta nézegetem hogy mikor jön ki a frissítés..:)

(#55683) fuze


fuze
őstag

Sajnos eléggé belassult a google play edition 5.0.1 és a zenehallgatás akadozott ami baromira idegesített.

Úgyhogy feltettem a telenoros 5.0.1-et odinnal. Viszont ez eléggé nehézkes volt, mert én simán rátoltam az odint és azt hittem majd felülír mindent. De marhára nem! Elsőre félig gpe stílusú maradt a rendszer és nem akart bekapcsolni a wifi. Ezen kívül sorban dobálta be, hogy milyen alkalmazások álltak le éppen.

Hard reset után sem javult a helyzet, mert továbbra sem lehetett bekapcsolni a wifit és az appok is folyton leálltak. Épp ezért még egyszer flasheltem odinnal és ez után jó lett a wifi, viszont egy pillanatra egy alkalmazásnál láttam, hogy leállt.

Most a kérdés az, hogy hogyan győződhetek meg arról, hogy a rendszerem tiszta? Mert nekem ez így nem egyértelmű... azt gondoltam volna, hogy egy ilyen flashelés kitisztít mindent és gyári állapotba kerül a készülék (knoxot leszámítva persze)

adms.hu | UI Designer

(#55684) borsodika válasza fuze (#55683) üzenetére


borsodika
őstag

Re-partition esetében tisztít le mindent az odin.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#55685) fuze válasza borsodika (#55684) üzenetére


fuze
őstag

Hmm sejtettem, hogy valami turpisság van itt. Köszönöm, kipróbálom

adms.hu | UI Designer

(#55686) Tense válasza migabi24 (#55656) üzenetére


Tense
őstag

Persze mert a fórumra csak azok írogatnak akiknek gondjuk van, de az nagyon kis %-ék a LP felhasználók számához képest! Nekem is már 3 készüléken fut az LP, és szó szerint az eddigi legjobb rendszer, pedig már androidozok vagy 5 éve!

(#55687) fuze válasza borsodika (#55684) üzenetére


fuze
őstag

Valamiért fail...

Can't open the specified file. (Line: 1992)

adms.hu | UI Designer

(#55688) laca7909af


laca7909af
tag

Első napos nyúzópróba megvolt a Nordic Lollipopnak (legfrisebb Nordic ROM).
Autó fényerőn középen, 3G folyamatos szinkronnal mobilnettel, sok játékkal, böngészés, zenehallgatás, közösségi oldalak.
A vége ennyi lett kijelzőidőben (első teljes feltöltés után).
Ennyit nekem utoljára 4.3 alatt tudott.
A rendszer nagyon jó, nagyon reszponzív, hibával eddig nem találkoztam.
Csak ajánlani tudom i9506-osra ezt a romot.
Knox-ot nem bántja, eszköz állapota is maradt hivatalos :))

[ Szerkesztve ]

(#55689) Petyyyyy válasza laca7909af (#55688) üzenetére


Petyyyyy
addikt

De miért 3G? Ha van 4G lefedettséged és a csomagodban benne is van, akkor inkább az legyen, úgy kevesebbet fogyaszt!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#55690) laca7909af válasza Petyyyyy (#55689) üzenetére


laca7909af
tag

Tudom, hogy 4g jobb lenne, de itt nálunk nincs 4g még sajnos.
3g-ben én teljesen elégedett vagyok ezzel a kijelzőidővel, pedig nem kíméltem :K

(#55691) Zorro(hun) válasza laca7909af (#55690) üzenetére


Zorro(hun)
tag

Most már gondolkodom a felrakásán Én is. Azt meg tudod mondani, hogy ezelőtt mennyi kijelzőidőd volt általában? Teljesítményest nem tapasztaltál (egy Antutu eredményt dobhatnál)? Ha jól tudom 9506-on 4.4-en olyan 43 és 45k közötti pntszámok voltak.

(#55692) laca7909af válasza Zorro(hun) (#55691) üzenetére


laca7909af
tag

Üdv!
Nyugodtan felrakhatod. Nagyon jól sikerült ez a legutolsó (eddig azt hiszem 3. Nordic) Lollipop ROM.
Én végigjártam a 4.3, 4.4.2 és 5.0.1 utat.
Több, mint 5 hónapig 4.3 volt a Telekom-os i9506-osomon. Nagyon jó volt, nagyon szerettem (kijelzőidő 5 óra körüli).
Aztán felraktam a Samsung Smart Switch progiját és jelzett egy új 4.4.2-őt (1,5 giga) és ezt felraktam. Annyira nem volt meggyőző, 3-4 töltési ciklus után is gyetra volt a kijelzőidő (max 4 óra) és gyorsan kiábrándultam belőle.
Lollipop már régóta kiváncsivá tett és a Nordic-ra jönnek folyamatosan jöttek eddig a javítások, meg mások véleményét olvasva is eldöntöttem: felrakom. Jól tettem, meg vagyok vele elégedve. Kijelző idő első töltés után is már 5 óra feletti.
Az Antutu pontjaim eddig - teljesség igénye nélkül:
4.3: 44e körül, 4.4.2: 42e körül, 5.0.1: 43e fölött nem sokkal

Eddigiek alapján a leg-smoothabb, legreszponzívabb a Nordic Lollipop. Ez tetszik eddig a legjobban.
Szép a felület, gyors a rendszer. Így kell működni egy ilyen kategóriás telónak.
:C

[ Szerkesztve ]

(#55693) FlashLed


FlashLed
senior tag

Sziasztok!
Adott egy törött kijelzős Galaxy S4 i9506.
Ebbe jó a 9505 vagy a 9500 kijelzője,vagy tipikusan 9506 kijelző kell?

The Mechanic

(#55694) szilvand


szilvand
csendes tag

Sziasztok!

Vettem a tmobiltol külső akkumulátort, és az lenne a kérdésem, hogy ezzel tölteni is lehet a telefont vagy csak kicserélni jó a lemerült aksit? (ha tölteni is jó, akkor mindkét végén microusb-s végű kábel kell hozzá?)

Köszönöm!

(#55695) laca7909af válasza FlashLed (#55693) üzenetére


laca7909af
tag

Jó lesz. Kijelzőben (+kijelzőcsatiban és flexkábelben) nincs különbség.
Szerintem csak színben tér el pl. egy Black edition előlapja.
De ha biztosra akarsz menni végy készülékspecifikusat.
Esetleg szervízt érdemes lenne ezügyben (különbség) megkérdezni.
Elég drága mulatság - mivel ragasztott a kijelző, egyben van az egész modul, kicsivel többért már hibátlan használt s4-est lehet venni, de Te tudod. :R

[ Szerkesztve ]

(#55696) 2o1i válasza FlashLed (#55693) üzenetére


2o1i
senior tag

Arra tippeltem volna, hogy mindegy a dolog, de ebay szerint mintha nem lenne mindegy.
i9506 LCD display

Szóval i9506 kijelző kell neked.

(#55697) FlashLed válasza laca7909af (#55695) üzenetére


FlashLed
senior tag

Aham akkor elvben jó. Nem ismer itt valaki Samsung teló mágust aki 100%-ra megmondaná?
Elméletben tudnék jó árban szerezni hozzá egy kijelzőt,ha jó a 9505 hozzá.

The Mechanic

(#55698) palee69 válasza FlashLed (#55697) üzenetére


palee69
senior tag

(#55699) awakening87 válasza szilvand (#55694) üzenetére


awakening87
aktív tag

Szia,
ha ez a Samsung külső aksija (Extra Battery Kit), akkor az csak a telefonhoz való aksi telefon nélküli töltésére szolgál. Van rajta egy színváltós LED, egy micro-USB aljzat és egy aksihely, igaz? Ami neked kellene, az a Powerbank :)

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#55700) sheep válasza laca7909af (#55688) üzenetére


sheep
addikt

Grat
Én örülök ha két óra összejön, naponta töltöm a telefont.
Apropó, ha a nordicot felrakom odinnal akkor ugrik a knox?

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.