Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) herni


herni
tag

Mi a tapasztalatotok, melyik lolli-t érdemes feltenni a mostani palettáról?

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#55352) zzola válasza herni (#55351) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem egyiket sem! A következő hibába futottam, 9506 NEE 3. nyalóka ROM:
A készülék menüjében jó volt a dátum/idő, a feloldó képernyőn és az értesítési sávon meg vasárnapot mutatott, pedig hétfő volt. Csak újraindítás segített! Hol élünk már, ez lenne 2015-ben egy Samsung ROM? :W

[ Szerkesztve ]

(#55353) herni válasza zzola (#55352) üzenetére


herni
tag

Elég nagy gáz, hogy ICS-ig minden rendben volt, folyamatosan jöttek a kiegészítő funkciók, gyorsabbá, gördülékenyebbé vált a rendszer. Mostanra lolli-ra már szinte teljesen hibamentes rendszernek kéne lennie, ehelyett inkább rengeteg bosszantó dolog, idegesítő bug ésatöbbi...

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#55354) #61600768 válasza felixo (#55350) üzenetére


#61600768
törölt tag

Kitkat alatt 2féleképpen is lehet. Az első a blokkolás üzemmód a második a hívás elutasítása funkció. Az elsőt megtalálod a értesítési sávon illetve a beállítások közt, a másodikat a hívás beállítások között. Loli alatt csak az utóbbi funkcó érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#55355) kishoris válasza felixo (#55350) üzenetére


kishoris
tag

Keress rá a Play-en:
Calls Blacklist - Call Blocker
Vlad Lee

(#55356) Gedeon31 válasza zzola (#55342) üzenetére


Gedeon31
addikt

Beállítások - saját eszköz - mozdulatok és gesztusok - tenyérmozgások - képernyőfelvétel készítése.

[ Szerkesztve ]

(#55357) Gedeon31 válasza herni (#55351) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem bevált a lollipop főleg a kijelző idő nőt meg és nem is számítottam rá. Kellett egy pár nap mire összebarátkoztam a kinézettel. Ezt raktam fel. [link]

(#55358) #61600768 válasza kishoris (#55355) üzenetére


#61600768
törölt tag

Az egy szar. Van hogy kicsörren egyet de van hogy nem. Akit meg blokkolsz azt tapasztalja hogy kinyomtad. Kitkat és loli alapból tudja a blokkolást egyből elutasít ahogy kell, felesleges ilyen vackot pluszba futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#55359) fuze válasza fuze (#55340) üzenetére


fuze
őstag

Közben már rájöttem, hogy ez szinte biztosan nem eredeti. Remélem tudtok segíteni! esetleg ez? [link]

adms.hu | UI Designer

(#55360) borsodika válasza felixo (#55350) üzenetére


borsodika
őstag

Tudja gyárilag is a telefon, nem kell hozzá külön app. Nyisd meg a tárcsázót menü gomb/beállítások/ legelső menüpont hívás elutasítás? (angolul használom)/automatikus elutasítási lista? 2. menüpont és ott az ismeretlen elé ted be a pipát.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#55361) sheep válasza Gedeon31 (#55357) üzenetére


sheep
addikt

Én speciel csak a kijelző idő miatt raktam fel mert itt a fórumban mindenki áradozott hogy mennyivel jobban teljesít az aksi.
Hát nálam még rosszabb lett, örülök ha másfél óra kijelző idő összejön, naponta töltöm a telefont.
És ezt úgy hogy nincs fent semmi extra app ami szívná.

@czky:
bárcsak nálam is 4.3 lehetne...sosem frissítenék.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#55362) Gedeon31 válasza sheep (#55361) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nézd meg nincs e olyan alkalmazás ami sűrűn ébreszti fel a telefont. Korábban 4.3 alatt minden facebook vackot leszedtem úgy is nyertem egy napot töltésben.

(#55363) felixo válasza borsodika (#55360) üzenetére


felixo
őstag

Köszi.
Ha hívnak rejtett számról és elutasítja,azt utólag meg tudom nézni a tárcsázóban ?

Redmi Note 9

(#55364) borsodika válasza felixo (#55363) üzenetére


borsodika
őstag

Igen, ha megnyitod a híváselőzményt akkor ott látszódni fog de a telefon más jelzést nem fog adni róla (se led, se rezgés...)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#55365) sheep válasza Gedeon31 (#55362) üzenetére


sheep
addikt

van fb, de azért mert a calendar össze van szinkronizálva a google calendarral, így mutat minden dolgot, névnap szülinap stb, és ez meg kell
de KK alatt ugyan ennyit bírt az akksi kb,

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#55366) felixo válasza borsodika (#55364) üzenetére


felixo
őstag

Köszi. 1-et mondjuk kicsörög és úgy jelez foglaltat, de működik.

Redmi Note 9

(#55367) BrianDK válasza zzola (#55218) üzenetére


BrianDK
tag

9505, gyárilag kártyafüggetlen példányát sikerült beszerezni. Aki használja, mennyire ajánlja a Lollipop telepítését?

iPhone 7, Redmi Note 9

(#55368) Fall-N válasza sheep (#55361) üzenetére


Fall-N
veterán

Ott pedig más gond van. KitKat alatt simán megvan nekem a 4+ óra kijelzőidő. Mint láthatod másnak meg Lollipop alatt is jól teljesít. Nem az akksival van véletlenül gánya nálad?

[ Szerkesztve ]

(#55369) fuze


fuze
őstag

Ez a Kingo root már 10 perce megy ez normális?

A telefon: Downloading... Do not turn off the target
A program: waiting for device.

adms.hu | UI Designer

(#55370) sheep válasza Fall-N (#55368) üzenetére


sheep
addikt

az is lehet, nem tudom...már több mint egy éves a telefon, lehet kezdi megadni magát

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#55371) fuze válasza fuze (#55369) üzenetére


fuze
őstag

Ki szabad húzom a kábelt? Ez elvileg csak download mód nem?

adms.hu | UI Designer

(#55372) madkiller válasza sheep (#55370) üzenetére


madkiller
őstag

1 évnél cseréltem aksit és megugrott a kijelző időm.

(#55373) sheep válasza madkiller (#55372) üzenetére


sheep
addikt

lehet kipróbálom egy új akksival...

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#55374) fuze


fuze
őstag

Na jó én egyelőre nem értem ezt az izét. Annyi fosprogram van ennek a telefonnak a mókolásához, meg annyiféle verzió van mindenből, hogy egyelőre nem látom át ezt az egészet. Próbáltam twrp-t feltenni, de nem tudok belépni hiába nyomom a 3 gombot, gondoltam rootolni kell, de az sem sikerült ezzel a kingo-val, ezt a Towelroot-ot meg érteném ha felfognám melyik linkre kattintsak hogy letölthessem ami kell.

Szóval ezt szeretném a telefonomra feltenni, jó kis google play edition.

Jelenleg 4.4.2 van rajta és úgy látom telenoros, meg a készülék is telenor függő.

Szóval valaki ha lenne kedves segítene abban, hogy mit mi után töltsek le és telepítsek azt nagyon megköszönném :)

adms.hu | UI Designer

(#55375) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok
Egy kis segítségre volna szükségem:
1. S4 esetében mi a különbség a [Factory Reset Hard Reset] és aközött, ha a telefonon a "Gyári adatok visszaállítására" megyek.
2. Ha a reset után vissza szeretném állítani adataimat, többek között a google fiókot is, akkor mit kell beállítanom ahhoz, hogy pl a google-ben is mentett névjegyeim ismét elérhetőek legyenek, viszont a korábban telepített appokat ne pakolja vissza megint. Ezt megkérdezi majd a fiók beállításánál? vagy esetleg előre kell valamit beállítani?
Előre is köszi!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#55376) sheep válasza Fang (#55375) üzenetére


sheep
addikt

factory, hard reset, gyári adatok visszaállítása ugyan az.
Az appok beállításánál nálam rákérdezett hogy le akarom-e tölteni megint őket a play-ről, de azt nem tudom hogy ez beállítás kérdése-e.
Szerintem rákérdez mielőtt leszedné őket.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#55377) Fang válasza sheep (#55376) üzenetére


Fang
aktív tag

Köszönöm

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#55378) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Üdv!
Elkezdett érdekelni hogy miért is olyan lassú az USB-s töltés az AC-hez képest. Azt leszámítva, hogy az USB 500mA-re limitált az AC meg 2000-et tud, még az tűnt fel hogy AC töltés esetén deep sleepben van a teló, míg USB töltés esetén 300Mhz-en megy végig. Ez bug vagy feature? :D Hogy lehetne deep sleepbe rakni USB töltés alatt is? 9506 T-s 4.3 rom.

(#55379) chubby2o6 válasza fuze (#55369) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nem, nem normális. De az sem az, hogy download módba tetted. Ha csak ennyire vagy hajlandó elolvasni és követni a leírást, akkor inkább ne mókolgasd a telódat, ha még használni szeretnéd.
Nem bántásból írom, de egyértelműen le van írva minden lépés a Kingo esetében is meg a Towelroot esetében is. Ha tényleg nem érted, akkor inkább várj a mókolgatással, és olvass utána még egyszer ( de ha kell, akár többször is).

(#55380) Zorro(hun) válasza chubby2o6 (#55379) üzenetére


Zorro(hun)
tag

+1

(#55381) Dare2Live válasza Pietrosz (#55378) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

usb töltés esetén usb ként csatlakozik, nem mehet deep sleepbe.
AC esetén töltésként csatlakozik nem kell semmilyen funkciónak müködnie mehet deep sleepbe.

azaz feature és nem bug.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55382) Notalab válasza Dare2Live (#55381) üzenetére


Notalab
tag

És ezek alapján az usb 3.0-ról fel tudja venni a 900mA-t? Tehát érezhetően gyorsabb lehet mint az usb 2.0 500 mA-e?
Valaki ezt már megnézte/kipróbálta?

(...ha már a gyári töltő 2000mA-rel tölt)

...

(#55383) Zorro(hun) válasza Notalab (#55382) üzenetére


Zorro(hun)
tag

Most néztem és USB3.0-ról is 460mA-t vesz fel. Valószínűleg software-es limitálás van, vagy valami csudi kábel kellene, de ebben nem vagyok biztos...

(#55384) Pietrosz válasza Dare2Live (#55381) üzenetére


Pietrosz
addikt

Közben keresgéltem, és talán a tárhely elérés miatt nem megy deep sleepbe. De ha én nem akarom elérni a tárhelyet? :D Nem lenne rossz egy csak töltés funkció se.

(#55385) vatafakk


vatafakk
aktív tag

Azt mondjátok meg nekem, hogy a bánatba tudok windowsban az SD kártyán új mappát létrehozni saját névvel? Akármilyen módban csatlakoztatom a telefont gépre, létrehozok egy új mappát amibe a fájlokat tölteném, de ha át akarom nevezni nem válaszol az ablak...
Nagyon idegesítő, 10-ből egyszer meg minden további nélkül engedi. Windows 8.1 és Android 5.0.1 alatt csinálja ezt.

(#55386) balintka


balintka
addikt

Kb. mikorra várható az I9515 OTA-s Lollipop frissítése?

(#55387) borsodika válasza vatafakk (#55385) üzenetére


borsodika
őstag

Mikor milyenje van a Windows-nak. Én is találkoztam már ezzel a jelenséggel nem ennél a telefonnál de az MTP helyett az UMS jobb volt.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#55388) fuze válasza chubby2o6 (#55379) üzenetére


fuze
őstag

Motorolával és egy kínai telefonnal rengeteget mókoltam, viszont Samsungot még sosem. Hiába mondod, hogy nézzek utána, ha egyszer az összefoglaló hiányos és teli van döglött linkekkel. Persze lehet szörfözni a neten, csak akkor az meg mégis könnyebb ha legalább egy kis segítséget is kapok, hogy hol kezdjem.

Egyébként azzal tisztában voltam, hogy a Kingo új verziója cwm-et is tesz fel, ami nekem nem lett volna kifejezetten hátrány, ezért hagytam neki és Ő tette download módba. Nem volt jó se a root se a cwm. Végül Towelroot-al oldottam meg. Ehhez kapcsolódóan az is új volt nekem, hogy csak rootolt készülékre megy fel a cwm vagy twrp, sőt valójában ez volt a legnagyobb problémám mint kiderült és ezért nem értettem mi higy van

Na de mindegy is, mert a lényeg, hogy száguld a lollipop.

Ezen kívül az első kérdésemre visszatérve megrendeltem Németországból egy teljes külső borítást, melyből az eladó szerint csak a kijelző utángyártott, a többi az eredeti. [link]

Finoman rákérdeztem, hogy milyen az eredetihez képest és azt mondja teljesen jó ő ezeket használja rendszeresen. Na majd meglátjuk.

Kamerára nincs ötletetek? Olvastam valahol, hogy cserélni kell ha nem tud fókuszálni, viszont ennek sosem változik a fókusza. Teljesen be van ragadva, csak nagyon közelre tesz fókuszpontot. Elég koszos belülről a lencse, még az élőképen is látszik. Előfordulhat, hogy ez okozza a problémát?

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#55389) zzola válasza balintka (#55386) üzenetére


zzola
félisten

Nekem küldött a Samsung e-mailt, hogy 2015.05.15. 15:15-kor ünnepélyesen megindítják az OTA frissítést!

(#55390) hematoma1


hematoma1
aktív tag

i9515 frissitettem wifin lollira és a Play áruházat nem nyitja meg hanem vissza dobja.

(#55391) balintka válasza zzola (#55389) üzenetére


balintka
addikt

Igazad legyen! :C :R

(#55392) Zorro(hun) válasza fuze (#55388) üzenetére


Zorro(hun)
tag

"Ezen kívül az első kérdésemre visszatérve megrendeltem Németországból egy teljes külső borítást, melyből az eladó szerint csak a kijelző utángyártott, a többi az eredeti."
Egy videót csinálhatnál majd arról, hogyan cseréled. A kijelző és az LCD panel bele van ragasztva a keretbe és erre van még ráragasztva a külső védőüveg. Persze ezt gondolom tudtad már... :R

(#55393) sparks


sparks
senior tag

Érezhetően kevéssé izgul a szerviz szolgáltatásuk az S4-es problémáira. Eddig 3x gariztattam, minden alkalommal helyszíni javítást kértem. A netes kérelem után szinte mindig azonnal hívtak és még korábbi időpontot kaptam, mint kértem eredetileg. Most szintén megjátszottam, mivel már nem nagyon használom a telefont (OPO lett helyette) de szeretném a kijelzőjét egy beégés mentesre cseréltetni még gari időben. Mára volt javítás kérve, szerelő nem jött, hívni nem hívtak. Látszik, hogy eljárt már a telefon felett az idő.
Nincs harag, csak megjegyeztem, mint ahogy eddig minden kiváló és azonnali szerelésnél, hogy a Samsungnak ez a prémium szolgáltatása egyedül álló és minden cégnél ilyen kéne legyen.
Azért remélem előbb-utóbb hívnak és jönnek szerelni.

[ Szerkesztve ]

(#55394) fuze válasza Zorro(hun) (#55392) üzenetére


fuze
őstag

Csak azért nem jutott eszembe az ilyesmi, mert rengeteg jól érthető videó van fent youtube-on, pl ez amit én is alapnak használok majd: [link]

Van egy gopro szerű kamerám, lehet beizzítom majd. Meglátjuk :)

adms.hu | UI Designer

(#55395) Piloss válasza vatafakk (#55385) üzenetére


Piloss
senior tag

Nekem még egyszer sem sikerült így átneveznem, legyen az offical 4.3, KK vagy CM12.1, Windows 7-nél működött, szóval a 8.1 sara ez

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#55396) Dzsana válasza zzola (#55389) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ez az 5.1-es lesz már?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#55397) herni


herni
tag

Más is tapasztalta már rajtam kívül, hogy a wifi piszok lassan kapcsol be? Ez már a második lolli romom, de egyszerűen csigalassú (1-2 néha akár 3 percet is igénybe vesz). KK alatt semmi ilyet nem tapasztaltam. Lehet ez egy rossz beállítás következménye, vagy esetleg hardveres (nem hinném)?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#55398) Notalab válasza herni (#55397) üzenetére


Notalab
tag

Ebben talán valami hardveres dolog is lehet, mert nekem a 3 hónapos 9506-on (4.4.2-vel) is viszonylag lassan kapcsol be a WiFi. Nekem mondjuk nem percekig, de pár alap telóhoz (S Advance, Ace4), és az LG G-padomhoz képest érezhetően hosszabb idő alatt találja meg a jelet. Érdekes, hogy nem mindig csinálja, de néha azért feltűnik a dolog.

Lehet a lolli ezt erősíti fel? Passz...

[ Szerkesztve ]

...

(#55399) Olyasmi


Olyasmi
aktív tag

Sziasztok!
Független 9515-re jött egy frissítés.
Frissítem és kész vagy előtte le kell menteni valamit adatvesztés miatt?

(#55400) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok!
Meghalt a töltőm (S4Active),neten speedshopban a legolcsóbb,1 év garit ír.ETA-U90EWE Ez eredeti lehet?Mert ha nem,akkor nézelődök tovább,ebay-ről én is tudnék rendelni utángyártottat 1000-ért,de nem akarok gagyit!Szegeden Samsungban 5000-ért mondták :F

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.