Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) tzsolesz válasza Sokee (#55493) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, nem recsegés, hanem szercsegés.

Amit még észrevettem: Srácok, az S3-am videofelvételnél, hangos zenét (2-250W beltérben, house) kristály tisztán vett fel. Szépen működött benne a bemeneti jelszint szabályozó.
Na már most az S4 kegyetlenül torzít. Beenged mindent ami csak befér. Összefolyik, majd szét szakad, hallgathatatlan, annyira torzít.
Kipróbálná valaki ezt, vagy tapasztalata van valakinek? :F

(#55502) szeljanos


szeljanos
tag

Sziasztok! Új S4 LTE (9506) tulaj vagyok és nem tudom összekötni a telefont a számítógéppel. Tudom, hogy ebben nincs Mass Storage mód, csak MTP, de hiába teszem USB-re, nem is látja a telefont a gép. "A megadott szolgáltatás nincs telepítve" hibaüzenettel zárul a drivertelepítés. Megpróbáltam már mindent, amit olvastam. Driverek letöröl, újraindítás után újratelepít, KIES3 telepítés, de az sem látja a telefon. Se az intézőben, se máshol nem jelenik meg a telefon. XPSP3 van a gépen, minden frissítés fent van, hivatalos. Számítógépen rendszercsere nem jöhet szóba, tehát XP-re kellene megoldás. Feltettem már a Samsung USB Driver 1.5.45-ös csomagját is, de semmi. Az új eszközt érzékeli a számítógép, de MTP drivert nem tudja feltenni hozzá, így onnantól nem is jelenik meg a telefon sehol. Ötlete valakinek? (S Advance-ről váltottam 2 napja) :)

[ Szerkesztve ]

Alcatel302►Nokia3410►SamsungSGH-E770►SamsungWave723:Bada1.0-Bada2.0►SamsungGalaxySAdvance:Android4.4.2/Slimkat/►SamsungGalaxyS4LTE+(I9506):Android5.0.1/Lollipop/-CM13/MM/►SamsungGalaxyS7(SM-G930F)-Android7.0-8.0►SamsungA71-Android12►Xiaomi12-Android12

(#55503) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

Sziasztok!
Találkozott már bárki olyannal,hogy nem működik a mobilnet?Mármint kb.fél percig működik,aztán megszakad.Az ikon nem tűnik el fentről,csak egyszerűen nincs net.És a két nyilacska közül csak a jobb oldali fehér,a másik szürke.LTE/3G hálózaton egyaránt ez a helyzet.

(#55504) chubby2o6 válasza szeljanos (#55502) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szia! Amennyire tudom, S3-tól már az xp nemismeri fel a telókat. Azért próbáld meg letölteni az 1.5.49 verziót. Telóról nem tudtam beilleszteni a linket, de megtalálod.

(#55505) Gedeon31 válasza Szabcsizz (#55503) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szia!

Nekem ez sajnos adott ,de a Telekom hálózat csodája miatt van. :F

(#55506) Szabcsizz válasza Gedeon31 (#55505) üzenetére


Szabcsizz
őstag

A Telekom hálózata miatt?Ilyenről még nem hallottam.Mert azért nem egy olcsó díjcsomagban vagyok,aztán joggal várná el az ember,hogy ilyen ne legyen..na mindegy,lehet rosszul gondolkodom.
És azt lehet tudni,hogy meddig lesz ez így?

(#55507) hitchins válasza tzsolesz (#55501) üzenetére


hitchins
őstag

A csengohangot kiprobaltam az nekem is serceg.
Mondjuk egyebkent nem tunt fel mashol...erdekes
Ha meg benne vagy a 14 napba miert nem adod vissza a telot?

(#55508) hitchins válasza Szabcsizz (#55506) üzenetére


hitchins
őstag

En is telekomos vagyok de nekem stabil. Nem tapasztaltam ilyet. Nem lehet hogy hely/lefedettseg fuggo?
En bp-en vagyok.

(#55509) Gedeon31 válasza Szabcsizz (#55506) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ezen most jót nevettem bocsánat :B :B

Attól nem kapsz jobb hálózatot ,mert sokat fizetsz. [link]

(#55510) Zorro(hun) válasza Gedeon31 (#55509) üzenetére


Zorro(hun)
tag

Nálunk a cégnél szedték le az erősítőket miután az szolgáltatót váltott. Ezek után néhány hónappal, egy többszáz fő által aláírt petíció és rengeteg levél és telefon után végül nagy kegyesen visszaszerelték. A T-érerő legyen veletek... -:)

(#55511) madkiller válasza Szabcsizz (#55506) üzenetére


madkiller
őstag

Ugyanez előjött 1-2 hete kénytelen voltam visszakapcsolni lte-re.
Tuti nem a t-mobil hibája, lehet megint megérett a lolli egy újra telepítésre. :( Kissé instabill, még a leaked german van fent nekem, ha lesz már végre vmikor időm megprobálom az újat.

(#55512) sebijani1982 válasza Sokee (#55500) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Köszi!
Megnéztem, de nem volt bekapcsolva.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#55513) Szabcsizz válasza hitchins (#55508) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Kecel/Kiskőrös/Kalocsa/Baja...mindenhol ugyanaz volt a helyzet.

madkiller:nekem a legújabb Nordic van fent.Hát nemrég lett felrakva..nehogy már újra kelljen telepíteni havonta.
Lehet,hogy a szervizes megérne egy imát.

Kipróbáltam egy i6-al ugyanezt.Olyan jó két-három perc után,ott is bizonytalan a mobilnet.Tmobile-os az is.

[ Szerkesztve ]

(#55514) tzsolesz válasza hitchins (#55507) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Neked milyen típusú?

A videofelvételt megnézné nekem valaki? Mélynél torzít, és nem kéne.

Öcsém S4-ese szépen veszi föl a hangot, de nem is recseg a hangszórója.

A végén kiderül hogy ez valami snapdragon800-as betegség lesz.

[ Szerkesztve ]

(#55515) Szabcsizz válasza tzsolesz (#55514) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Nekem semmilyen torzítás,se recsegés nincs a videóban.
Több kinti felvételem is van,plusz olyanok is mikor elég erős szél fúj.Akkor is szépen vette fel a hangot.
Egy olyan felvételem van,ami lakodalomban készült.Na ott recseg elég szépen.De az inkább annak a borzasztó nagy zajnak tudható be.
(i9506)

[ Szerkesztve ]

(#55516) tzsolesz válasza Szabcsizz (#55515) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hangos zenénél sem szabad torzítania. Ezekben jelszint szabályozó van, ami automatikusan visszaveszi a bemeneti hangerőt ha hangosabb a zene. Csak ne hogy az legyen hogy valamit gyárilag eltoltak a 9506-os verzióban, mert öcsém sima S4-ese szépen veszi fel a nagyon hagos zenét is. De az S3-asam is jól vette föl, hiába döngött tőle 1 méterre 300W-os a house. Kristály tiszta volt a visszajátszáskor.

(#55517) hitchins válasza tzsolesz (#55514) üzenetére


hitchins
őstag

I9506 dec eleje ota van

(#55518) tzsolesz válasza hitchins (#55517) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Gondoltam.

Videofelvétellel hogy állsz? Hangosabb zenénél betorzul neked is?

(#55519) Szabcsizz válasza tzsolesz (#55516) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Akkor tényleg van abban valami,amit mondasz.Ugyanis nekem is recseg-ropog.Azt hittem,hogy ez normális.

(#55520) cross56


cross56
senior tag

Hát srácok..ma kapott a család egy ASUS Memopad7-et...és szomorúan vettem észre, hogy Antutuban több pontot ért el mint az S4-em..
Asus: 32.217
S4: 31.228

(#55521) madkiller válasza Szabcsizz (#55513) üzenetére


madkiller
őstag

Lolli egy hónap alatt belassul nálam meg egyéb hibák jönnek elő, nem egy 4.3 sajnos :(

(#55522) Lefty


Lefty
addikt

Javított lengyel i9515 lolli alatt nektek kiteszi a zárképernyőre az időjárást? Update óta nincs ott.

[ Szerkesztve ]

(#55523) motoflug válasza cross56 (#55520) üzenetére


motoflug
őstag

Baráti társaságban mindenki panaszkodik a teljesítményre a frissítés után. :(

(#55524) Dj.Mike


Dj.Mike
senior tag

Hello. Létezik valami megoldás arra hogy világosabbra lehessen állítani a fényerőt? Mert hiába veszem maximumra akkor is alig látszik a szabadban.

(#55525) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Srácok sos segítséget szeretnék tőletek kérni.Eddig az Albe féle portolt S6 romot használtam de ma úgy döntöttem megint visszamegyek gyári droidra így elkezdtem feltenni a Resurrection romot el is kezdett bootolni de egyszer csak a kijelző kikapcs és azóta nem tudok életet lehelni bele.Ahogy elkezdenék belépni a recoverybe vagy a fast bootba szinte azonnal kikapcsol a kijelző így semmit nem tudok vele csinálni az előbb még sikerült újra feltenni a lollypopos bl-t meg modemet akkor legalább be tudtam lépni a recovery-be de mostmár ezt se tudom.Ötlet?Most szedem a gyári 5.0-t hátha valami isteni csoda folytán sikerül odinnal felrakni.

(#55526) Sokee válasza szeljanos (#55502) üzenetére


Sokee
aktív tag

Nem lehet hogy az usb kábellel van valami? Próbáld ki egy másikkal és a gép alaplapi usb-jébe dugd a kábelt.

(#55527) tzsolesz válasza Szabcsizz (#55519) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Megmondom őszintén, egyáltalán nem hiszem hogy ez egyedi eset lenne.
Ez 99%, hogy nem hardveres gond. Gyári hibás sem lehet.
Az lehet, hogy ez valamilyen konstrukciós probléma, ami a 9506os verziónál áll fent.
Nem is kell hogy hangos legyen a zene, már 2-3méteres távolságból egy 2.1-es Logitech hangfalszettel is torzít, ha kb fél hangon használom, és felveszek valamit az ebédlőben. Annyira érzékeny a mikrofon hogy nem igaz. Nagyon felerősít mindent, és nem működik az automatikus bemenetvezérlő, ami visszább venné a jelszintet.

Megy vissza, elállok a vásárlástól. Ez így nagyon nagy visszalépés az S3-ról.

Egyébként mindenkitől bocs a sok rinyálásért. Ezeket mind a saját tapasztalataim. Nem a fórumot akartam teleszemetelni. 7 hónapja akarom ezt a telefont, és kézzel lábbal megakartam tartani, de ma már hívtam a Samsungot, hívtam a Telekomot, biztosat nem tudnak mondani a telefon sorsáról, nem biztos hogy garanciális probléma, sőt ezért cserélni nem fogja a Samsung, így nem merek rizikózni. A hangszóró szercseg bizonyos zenéknél, médiáknál, elég rendesen, a videó felvétel hangja pedig nagyon hamar betorzít. Ez egy csúcskészüléktől nem menő.
Kár hogy nem lehet kipróbálni ezt a típust. Érdekes módon csak online rendelhető. Ez elég ritka a T-nél.

(#55528) Sokee válasza tzsolesz (#55516) üzenetére


Sokee
aktív tag

Most próbáltam, enyém olyan hogy hangos zenénèl a magasat veszi rendesen, de ha a mélynyomóhoz rakom akkor olyan mintha lehalkítaná alig lehet hallani pedig fel volt tekerve rendesen a mèly, viszont ha visszarakom hangfalhoz akkor megint rendes hangerővel veszi és semmi recsegés vagy torzítás.

(#55529) Szabcsizz válasza Lefty (#55522) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Kiszedték.
Legújabb Nordic-ban sincs már benne.
Sokee:ugyanígy van nálam is.Csengőhangokat végignyomattam,és egyiksem recseg/torzít.Bár mondjuk a fülem majd kiszakadt.Viszont ahogy fentebb is említve lett,ez egy csúcskészüléktől nem túl jó.

[ Szerkesztve ]

(#55530) bl4ze


bl4ze
veterán

Vodafone i9515 - ma megvolt az OTA frissítés Lolli-ra.
Elég durván lagos a 4.4.2 után.
Van valami tipp, "bejáratás" - bármi amit érdemes törölni, tweakelni?
Készülék nem root-olt, feleség céges telója. az iGO-t is elcseszte, "iGO leállt" lehetett legyakni, meg újra felrakni...
A KK sokkal gyorsabb volt.... ez brutál visszalépés a KK-hoz képest, nekem a Nexus 5-ön szintén stock 5.1 OTA brutál gyors, hasít. Ez most nagyon nem tetszik egyelőre... :(

.:. bl4ze .:.

(#55531) Mate válasza bl4ze (#55530) üzenetére


Mate
nagyúr

Állíts vissza mindent gyárira és egyesével rakosgasd fel a programokat.

(#55532) bl4ze válasza Mate (#55531) üzenetére


bl4ze
veterán

fú azt azért egy céges telónál ami nem az enyém nem kezdeném el.
szokjuk akkor még a Lollit. Ez Samsungon elég csalódás, a Nexusomon hasít a Lolli. (5.0.1 és az 5.1 is)

.:. bl4ze .:.

(#55533) #03445504 válasza Szabcsizz (#55503) üzenetére


#03445504
törölt tag

Nekem alig egy hónapja volt hasonló problémám. Nálam sem ment a mobilnet, LTE-n használhatatlan volt a telefon. Nem hiszem hogy telefon hiba lenne, i5s volt a telefon. 1-2 nap után megjavult, szóval szerintem a szolgáltató sara.

(#55534) fuze


fuze
őstag

Eredeti hátlapi kamerához tud valaki megbízható ebay eladót ajánlani?

adms.hu | UI Designer

(#55535) tzsolesz válasza Sokee (#55528) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Melyik verzió van neked? 9506?
Az jó ha vissza veszi a jelszintet, akkor legalább nem torzít be.

(#55536) Tesztelo.hu válasza Dj.Mike (#55524) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Az automata üzemmódban teszed maxra, vagy kikapcsolod az automatát és úgy? Utóbbi esetben szerintem jól látszódik. Persze ha beletűz a déli nap, akkor azért kevésbé, de nem mondanám, hogy alig.

[ Szerkesztve ]

(#55537) Szabcsizz válasza bl4ze (#55532) üzenetére


Szabcsizz
őstag

"Ez Samsungon elég csalódás"-nem kötekedni akarok,de talán nem egy belakott rendszerre kéne csak úgy ráhúzni a Lollit.
Ismerősöm a Note 4-re húzta rá csak úgy,aztán sírt,hogy milyen f*s a Samsung meg maga a droid.Kezelhetetlen volt az egész,mintha egy 20ezer ft-os droidot nyomkodtam volna.
Az ilyen emberekkel nem is szabad leállni vitatkozni.De mondom,nem kötekedni akarok,egyszerűen csak idegesítő az ilyen hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

(#55538) Sokee válasza tzsolesz (#55535) üzenetére


Sokee
aktív tag

9505-van nekem, igen azt figyeltem meg ha nagyon erős a jel hangos a zene akkor visszahalkítja annyira hogy épp ne recsegjen lejátszásnál.

(#55539) fuze


fuze
őstag

Nálam teljesen jó a lolli. Ez van fent: google play edition

adms.hu | UI Designer

(#55540) awakening87


awakening87
aktív tag

Akinek Lollipopja van, legyen szíves nézze már meg, hogy a free vagy a cat /proc/meminfo parancsok mit mutatnak a terminálban.
Valamint a cat /proc/swaps és cat /proc/sys/vm/swappiness parancsok kimeneteire is kíváncsi vagyok.
Bővebben a swappiness-ről: [link]

Úgy tudom, hogy tömörített swap memóriát használ a Lollipop is (ha jól láttam közel 1 GB-t), akárcsak a KitKat (ott közel 700 MB-t foglal le a zram modul). Mindezt a fizikai RAM-ból, de aki merész, csinálhat swap állományt az SD kártyára is vagy az SD kártya egyik partíciójára, mindent ugyanúgy kell csinálni, mint egy Linux alatt (partícionálás vagy dd-vel új fájlt csinálsz, mkswap, aztán swapon).

Lehet, hogy ez (is) a magyarázata az általatok írt belassulásoknak, ugyanis ha a rendszer kilapozza a nem használt alkalmazásokat a memóriából a swap területre, aztán ha később visszaváltanál az adott alkalmazásra, akkor az már valószínűleg nem a sima memóriában lesz, hanem a swap területen (persze a telefonon ez is a memóriában van, csak egy másik, elkülönített részén). A swap terület meg a mi esetünkben tömörített és ezért dolgoznia kell a processzornak, hogy kitömörítse a tömörített adatokat. Hiába történik mindez a memóriában, a be/kitömörítés extra processzorteljesítményt igényel.

Akinél pedig van root, ki is kapcsolhatja a swap memóriát a swapoff vagy busybox swapoff parancsokkal. :)
Nálam KitKat alatt a swap terület kikapcsolása (rootként: swapoff /dev/block/zram0) csodákat művelt.

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#55541) tzsolesz válasza Sokee (#55538) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez a normális. S3 is így csinálja. Ezért nem torzított.

(#55542) bl4ze válasza Szabcsizz (#55537) üzenetére


bl4ze
veterán

Figy, a Nexus 5-ön is OTA-n teljesen belakott telefonra ment fel az 5.0.1 és az 5.1 is - egyik verzióval sem volt ilyen belassulás... szóval bocs, nem fikázni akartam a Samut, de Nekem az N5 után elég kiábrándító volt ez a frissítés.

.:. bl4ze .:.

(#55543) balintka válasza bl4ze (#55542) üzenetére


balintka
addikt

Nálam pont az ellenkezője. A teljes visszaállítás, újratelepítés után megvolt az első töltés. Most 24 óra működéssel és 1 óra kijelzőidővel még 73 % az akksi. Ennek kb. a felét bírta KK-en. Ha fizetnének se kéne ezek után vissza a KK. Csak csodálkozom h alig merül a teló.

[ Szerkesztve ]

(#55544) Gedeon31


Gedeon31
addikt

A gyári böngészöt be lehet valahogy állítani, hogy a megnyitott oldalt frissíteni tudjam? :U

(#55545) #61600768 válasza Gedeon31 (#55544) üzenetére


#61600768
törölt tag

(#55546) bjergerking


bjergerking
tag

Lollipophoz van működő root? I9500-ra kellene :)

(#55547) #61600768 válasza bjergerking (#55546) üzenetére


#61600768
törölt tag

Van.

(#55548) Gedeon31 válasza #61600768 (#55545) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :) az a baj nem mindig találom el :D

(#55549) Gedeon31 válasza balintka (#55543) üzenetére


Gedeon31
addikt

A KK ennél a telefonnál kimaradt az életemből csak 4.3 volt a lollipop előtt, de amióta frissítettem lolira most annyi a kijelző időm 62%-nál, mint általában 4.3 alatt 15% körül.

(#55550) bjergerking válasza #61600768 (#55547) üzenetére


bjergerking
tag

Hmm, ezt már megcsináltam, elvileg ment is a root de a system mappán belül nem tudtam az apps mappájába másolni dolgokat, pedig megfelelő jogot is adtam neki. Mindig operation failedet írt, valami ötlet? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.