Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55751) bjergerking válasza basti2 (#55749) üzenetére


bjergerking
tag

Ennek a legújabb verzióját raktam fel, i9500re sajnos nincs hivatalos cm (ha jól tudom), de erről jókat írtak, és eddig jól működik :)) igazából én zéró hozzáértéssel raktam fel 20 perc alatt, ugye már rootolva volt a teló, letöltöttem a megfelelő fájlokat (cm 12 zip, gapps zip és egy i9500 rom modem), felratam a twrp recoveryt (ez egy pda fájl betallózás volt az odinban), majd elindítottam recovery módban és feltettem sorban a cuccokat (cm->gapps->modem).
Nem volt nagy kunszt, ha nem bánod a knoxot akkor te is felrakhatsz egy ilyent, szerintem megéri, de nagyon oda kell figyelni, hogy a jó fájlokat töltsd le és rakt jó helyre :K :K

(#55752) Lefty válasza trobi28 (#55748) üzenetére


Lefty
addikt

Hm, ezt az infót lehet megtartom magamnak, ő hadd használja csak boldogan. Ez az 1-2 hónap mennyire valószínű? Mármint, hogy csak ennyi.

(#55753) #61600768 válasza bjergerking (#55746) üzenetére


#61600768
törölt tag

Béta verzió 5.0-ból tehát a "fantasztikus"-tól messze áll. Írd majd meg mikor vissza tetted stock romot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55754) bjergerking válasza #61600768 (#55753) üzenetére


bjergerking
tag

Hát touchwiz után nekem fantasztikusan hat, hogy milyen gyors, amúgy meg nem találtam még benne hibát, ráadásul én neten meg fbn kívül nem sok mindenre használom a telót :D

(#55755) trobi28 válasza Lefty (#55752) üzenetére


trobi28
addikt

Hogy mennyi idő után hal be az sok mindentől függ. Milyen vízbe esett, melyik részét kezdi enni a rozsda stb.
Lehet több, de akár kevesebb is, passz.
Először elkezd furcsa dolgokat művelni a készülék általában (kikapcsol, újraindul stb.)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#55756) Lefty válasza trobi28 (#55755) üzenetére


Lefty
addikt

Értem, köszi szépen :((

(#55757) Dare2Live válasza Lefty (#55756) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nekem még az S1em esett vízbe de úgy, hogy csorgott ki belölle.

Be se kapcsolt, de jól kiráztam, aztán számítógép táp mögé raktam ahol kijön a meleg levegő és reggel bekapcsolt. Azóta is működik, bár most már csak mint tartaléktelefon használjuk de hibátlan.

Szóval szerencse kérdése... még lehet évek múlva is használni fogja, max egy akut kell benne cserélni. De azt amúgy is. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55758) trobi28 válasza Dare2Live (#55757) üzenetére


trobi28
addikt

Neked nagy szerencséd volt, Te vagy az 1 % :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#55759) barnam_ válasza #61600768 (#55753) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kb én is így vagyok vele... mindig elcsábulok a CM láttán (a CM 12.1 egészen meggyőző volt elsőre), de aztán valahogy mindig visszakerül a gyári rom...

(#55760) borsodika válasza barnam_ (#55759) üzenetére


borsodika
őstag

Oneplus-on azért szépen működik :)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#55761) fPApi válasza #61600768 (#55753) üzenetére


fPApi
őstag

A custom romoknál álalában a béta verzió tekintető a "stabil"-nak, úgyhogy ez nem negatív. Volt olyan telefonom, amelynél évekig "nightly" verzió volt és tökéletesen működött. Persze az igaz, hogy ezeknél mindig van, ami nem az igazi, de ha te pont azt nem használod, akkor nem zavaró. Azt a romot kell megtalálni (és ez a nehéz), amelyben a neked fontos dolgok jól működnek.

(#55762) norbiamen


norbiamen
csendes tag

A minap az s4em megkóstolta a kávémat, a nemtetszését pedig azzal fejezte ki, hogy a home gomb nem működik azóta.. Rootolt, és kellene a download mod, hogy új romot rakhassak fel.. Van rá megoldás, hogy valahogy szoftveres gombokat hozzak elő, vagy más módon rakjak rá új romot? Köszi

(#55763) Dare2Live válasza norbiamen (#55762) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha fontos és van műszaki érzéked gondolkozz el a szétszedésen, tisztításon. Nem vagyok egy nagy mobil szerelő de 3 disassembly video után nekem ~20perc volt a szétszedés-összerakás.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55764) spiderjoe111


spiderjoe111
csendes tag

Szia

Leírnád, hogy pontosan honnan szedted le a romot ??? A telepítés menetét is leírhatnád.

Köszi, még elég kezdő vagyok.

(#55765) Dare2Live válasza trobi28 (#55758) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekem az a tapasztalatom, hogy ebben az nyákot lakkozzák, mindenütt SMD korszakban egy minőségi elektronika félelmetes mit túl nem él.
Ha rendesen kiszáradt hangszorók, digit panel működik lazán menni azt mondnám menni fog az még sokat.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55766) barnam_ válasza borsodika (#55760) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nexus-on is szépen működött anno... ;)

(#55767) tisvol válasza trobi28 (#55748) üzenetére


tisvol
aktív tag

4-5000 Ft nálunk egy ultrahangos tisztítás. Ennyit kb simán megér. S3 esetén is.

Üdv:T.

(#55768) Coresma2


Coresma2
csendes tag

Sziasztok segítsetek kicsit! Fel akartam rakni egy Főzött ROM-ot a telefonra, elő voltak írva ezek a dolgok.
Wipe System (Must)
Wipe Cache (Must)
Wipe Data (Highly recommended if coming from another rom)
Wipe Dalvik Cache (Must)
Wipe internal storage i.e Wipe user media (Highly recommended if coming from another rom)
Factory Reset (Must)

Ezeket szépen meg csináltam, utána fel szerettem volna telepíteni a ROM-ot de azt is lemeszelte a telefonról így újra indítottam a telefont, utána már nem akart bekapcsolni a telefon.
Ezt követően feltettem a gyári 5.0.1 Tmobile romot, ezeke után fel flasheltem egy recoveryt, mert a rom feltelepítése után az is eltűnt, na most hiába flasheltem fel a CWM recovery-t vagy TWRP-t a gyári recovery jön be, illetve ha kilépek a gyári recoveryből és szeretném hogy betöltsön a telefon, akkor fekete képernyő és a google aszisztens leállt, le okézom és ennyi se kép se hang. ötletek? Illetve annyi, hogy ezután újra felrakom a gyári rom-ot jó a telefon de ugyan úgy ezt játsza el amint kilépek a recoveryből.
Ja és recoverybe csak és kizárólag úgy tudok belépni ha rootolom a telefont letöltök valami appot, hogy recoverybe bootoljon, mert gombnyomásra kiírja, hogy booting recovery és újra indul a teló.

Ötletek? Igazság szerint nekem ez a gyári T-s loli is megteszi ha nem tudok másikat feltenni, viszont akkor hogyan tudnám eltűntetni tmobile boot képernyőt illetve a sok fölösleges alkalmazást? Köszi!

(#55769) Lefty válasza norbiamen (#55762) üzenetére


Lefty
addikt

Nekem van egy olyan ötletem, hogy tescoban lehet kapni ilyen electric cleaner spray-t, hasonló kinézetre, mint a sűrített levegős csak kétszer akkora. Ezzel elektromos eszközöket lehet tisztítani. Ezzel fújd tele kikapcsolt állapotban, mint állat, folyni fog belőle majd. Utána hagyd úgy legalább egy éjszakára. Ha minden jól megy ki fogja pucolni, kiszárad és jó lesz a gomb. Ártani nem fogsz vele az biztos, már csináltam ilyet.

(#55770) Dare2Live válasza Lefty (#55769) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ilyet még viccből se....

ez arra van, hogy szétszeded és utána tisztítod vele, nemhogy telenyomod vele vmelyik lyukon azt majd kicsurog...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55771) Lefty válasza Dare2Live (#55770) üzenetére


Lefty
addikt

Kiszáradt szépen utána és minden ok volt.

(#55772) miroon válasza Dare2Live (#55765) üzenetére


miroon
aktív tag

Nekem is esett annó vízbe a htc-m, ez kb ~ 1 éve volt, kiszáradt,és azóta is szépen működik. Igaz már nem én használom :R

iPhone 13 Midnight Black

(#55773) norbiamen válasza Dare2Live (#55770) üzenetére


norbiamen
csendes tag

Jobb ötlet? 2hete így van.. Valaki mondodtt olyat, hogy van olyan program, amivel előlehet csalni a szoftveres gomokat, és akkor azzal bekapcsolás után megtudnám nyitni a cwmet. Nemde?!

(#55774) cross56


cross56
senior tag

Nos, szerintetek lesz 5.1? Mert ha nem, én most adom el a telefont

(#55775) migabi24 válasza cross56 (#55774) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ezt senki nem tudja, inkább add el az a biztos

(#55776) zzola válasza cross56 (#55774) üzenetére


zzola
félisten

5.1 lesz, csak kérdés hogy a készülék megkapja-e?

(#55777) myself45850


myself45850
tag

Sziasztok.
9515-öm van, 5.0.1 lengyel loli van rajta. Olyan kérdésem lenne, hogy a 4.4.2 volt olyan alkalmazás hogy Fotók. S5 lolin is van. Kérdésem az, hogy csak a lengyel lolin nincs, vagy másnál sincs. Es esetleg honnan tudnám megszerezni?

(#55778) awakening87 válasza norbiamen (#55773) üzenetére


awakening87
aktív tag

1. (legegyszerűbb) Az USB-hibakeresést bekapcsolod a Beállítások -> fejlesztői beállításokban, majd összekötöd a telefont a gépeddel USB-kábellel, aztán kiadod az alábbi parancsot:
adb reboot download
ehhez nem kell root!
ha pedig nincs adb-d, akkor keress rá a Portable ADB-re vagy tedd fel az Android SDK-t :) igazi musthave, nem csak ilyen helyzetekre

2. Felteszed az Xposed Installer-t és a Wanam Xposed-et a Playből, az Xposed-ben futtatod a telepítőt, leokézod, majd reboot, ezután aktiválod a Wanam Xposed modult, megint reboot, hogy működjön, majd a Wanam Xposed-ben a System alatt bekapcsolod az Enable 4 way reboot menüt. Megint reboot és ezután a kikapcsoló gomb hosszú megnyomása után az Újraindítás menü kibővül majd, kiválasztod a Download-ot és kész :D
ehhez kell root!

3. Kikapcsolod a telefont, majd bedugod az USB-s jig-et. Ezután bekapcsolod a telefont és a Download mód fogad, ha minden igaz :D
ehhez sem kell root, csak egy USB jig

Sok szerencsét! :D

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#55779) #61600768 válasza zzola (#55776) üzenetére


#61600768
törölt tag

Sammobile forrásai szerint az S4GPE verzió megkapja az 5.1-et. Ebből kiindulva szerintem a többi S4-et sem hagyják ki.

(#55780) Tesztelo.hu válasza cross56 (#55774) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

2 hangszóróval hogyan lesz 5.1? :DD

(#55781) zzola válasza #61600768 (#55779) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem is!

(#55782) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

I9515-ős telefon kapcsolódik az 5GHz-es Wifi hálózatokhoz?

(#55783) chubby2o6 válasza Coresma2 (#55768) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szia! Nem tudom, megoldódott-e azóta a problémád. Ha nem, próbálj meg megint eljutni addig, hogy van a telón egy működő gyári romod rootolva. Tedd fel a TWRP Manager-t innen:[link]
Nyisd meg, a menüben válaszd az "Install TWRP"-t, itt az Install/Recovery Version to Install alatt válassz egy verziót ( nekem a 2.8.4.0 van, a 2.8.5.0-t megpróbáltam egyszer telepíteni, de a bootképernyőnél elakadt a dolog, így odinnal visszatettem az előzőt. Már van 2.8.6.0 is, azt még nem próbáltam.)
Ha végzett, a Reboot Options-ban válaszd a recoveryt. Ha bejött, boot to system. Másold fel a romot, gapps-t, majd boot to recovery.
Ha megcsináltad a wipe data/cache/dalvik cache-t, nyomj az Install-ra, válaszd ki a romot, telepítsd, majd a gapps-t is, majd boot to system. Ha mindent jól csinálsz, működnie kell.

(#55784) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Sziasztok! Páromnak van egy telenornál vásárolt de gyárifüggetlen készüléke, amin még 4.2.2 rendszer van. OTA frissítést nem ajánlott fel. A probléma az, hogy viszonylag gyorsan merül. Ez lehet szoftver miatt is? Tudnátok ajánlani szoftvert, amit feltehetnék?
Köszi!
Alapsáv verziója: i9505XXUDMHA

(#55785) M3aN válasza #61600768 (#55779) üzenetére


M3aN
senior tag

Még az i9506-ra a T-nél a Lollit várjuk, egyenlőre az legyen már meg..:) :C

(#55786) zzola válasza M3aN (#55785) üzenetére


zzola
félisten

Egyelőre.... :DDD

(#55787) M3aN válasza zzola (#55786) üzenetére


M3aN
senior tag

:C :W :D

(#55788) chubby2o6 válasza myself45850 (#55777) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Töltsd le a G+-t, a "Fotók" azzal együtt van.

(#55789) bjergerking válasza #61600768 (#55753) üzenetére


bjergerking
tag

Sajnos tényleg vissza kellett raknom a stock samu romot, bár nem azért, mert tele volt buggal, hanem mert nem bírtam megszokni ezt a 'pure droidot'. Mondjuk volt benne 1-2 hiba (képernyő 2-3 másodperccel a gomb lenyomás után ébred fel, kamera lassabban indul el), de teljesen használható volt. A jövőben ha megint felrakok egy főzött romot, akkor az szerintem tw alapú lesz :DDD

Amúgy az 5.1 témához: szerintem az s4 is megfogja kapni, hiszen ez a sima 5.0 hibáit javítja és ez is még lollipop címszó alatt fut. Tehát szerintem ez lesz az utolsó frissítése kis barátunknak :)

[ Szerkesztve ]

(#55790) myself45850 válasza chubby2o6 (#55788) üzenetére


myself45850
tag

Ok
Qrva béna vagyok. Le volt tiltva a G+ ezért nem láttam. Köszi a segitséget

(#55791) chubby2o6 válasza myself45850 (#55790) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szívesen :)

(#55792) Revoltek válasza Revoltek (#55784) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Az én problémámra esetleg valaki?

(#55793) frei34 válasza barnam_ (#55759) üzenetére


frei34
csendes tag

Az enyémen csak 1 napig volt gyári (t-mobile),azóta cyanogen van,most újítottam,resurrection-ra...ezzel sztem még jobb lett!

(#55794) snake32


snake32
csendes tag

Hy mindenkinek!! Én ezt próbálom ki!! Már fent van!!
CyanogenMod 12 Android 5.0.2 (Lollipop)

[ Szerkesztve ]

(#55795) snake32


snake32
csendes tag

Antutu 31k

(#55796) #61600768 válasza Revoltek (#55792) üzenetére


#61600768
törölt tag

Tegyél fel egy 4.4.2-őt vagy 5.0.1-et sammobilon találsz. Akku gyors merülése lehet hogy kaka már az akksi vagy csak beragadt valami alkalmazás és az szippantja.

snake32: nálam ennyi lett gyári 5.0.1 rommal

Írd meg ha vissza teszed a gyárit és mi volt cm-ben a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#55797) Z10N válasza snake32 (#55794) üzenetére


Z10N
veterán

Ezt probalta mar valaki? MIUI V5 i9506
Allitolag mar csinalja az egyik tag a MIUI V6-t.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#55798) cotag


cotag
senior tag

Feltettem a lolipop rendszert. Azóta kikapcsol a telefon saját magától, naponta többször is.
Miért van ez, mit lehet tenni vele???

(#55799) palee69 válasza cotag (#55798) üzenetére


palee69
senior tag

Mivel raktad fel?

(#55800) cotag válasza palee69 (#55799) üzenetére


cotag
senior tag

Független készülék, wifin keresztül raktam fel amikor automatán felajánlotta a telefon hogy van frissítés. Az előző gyári rendszerre települt fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.