Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) mg01 válasza zsolt.61 (#4699) üzenetére


mg01
aktív tag

Mindenki ezt kérdezgeti... Én már leírtam a tapasztalataimat, vagy az nem számít?

(#4702) zsolt.61 válasza mg01 (#4701) üzenetére


zsolt.61
tag

Szia mg01!
Bocsi mg01!
Nem szeretnélek még véletlen sem megbántani,de nyakoati-val a ROM cseréket mindig megbeszéljük Ő ismeri a gondjaimat,mindenben segített eddig is,tehát örülök,ha Vele a részleteket is kitárgyalhatom. Tényleg nem szeretnélek megbántani,már csak azért sem,mert egy nagyon jó összefoglalót készítettél,amelyet lájkoltam is!
Továbbra is várom és olvasom érdekfeszítő írásaid! Melyeket előre is köszönöm szépen!
Üdv.: Zsolt as cucu001 :DD

[ Szerkesztve ]

(#4703) Krisz79 válasza Keem1 (#4695) üzenetére


Krisz79
őstag

Köszöntem a választ!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#4704) NY_A


NY_A
őstag

Melyik az a launcher, amelyiknél a menün belül is látszik a kirakott háttérképem?
Már próbáltam néhányat, és nem tudom melyik tudta ezt. Talán a launcher pro?

(#4705) proly01 válasza NY_A (#4704) üzenetére


proly01
őstag

ADW Launcher EX!
[link]

Én pedig azt kérdezném meg hogy mikor megveszem a telót és elsőnek merül csontra le mennyit kell tölteni első alkalommal mert nekem még mindig a 14 órát magyarázzák :F

....Pr:)ly....

(#4706) Thome


Thome
addikt

Honnan tudok leszedni olyan tisztított CSC-t, ami 2.3.4-es, de nincs tele ezekkel a ruszki f@szságokkal? Mert jelenleg így állok, ez meg nem valami zsír.

(#4707) vlevi válasza proly01 (#4705) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az, aki ilyet ír, az még nem hallott a Lítium Ion akkumulátorokról. Réges régen voltak a Ni-MH akkuk, amiket valóban teljesen le kellett meríteni és teljesen feltölteni, ellenkező esetben gyorsan veszítettek a névleges kapacitásukból. A mostani Li-Ion, vagy Li-Polimer akksik szerencsére nem ilyen kényesek töltés szempontjából. Persze jó, ha teljesen feltöltöd, de az csak pár óra, nem 14. Ha teljesen feltöltötte, úgyis sivítozni fog a telefon, hogy húzd le a töltőről.

(#4708) Teaway válasza proly01 (#4705) üzenetére


Teaway
veterán

Felejtsd el. Este mehet a töltőre, reggel meg leveszed.

Nincs itthon csokid??

(#4709) proly01


proly01
őstag

Ill még annyi kérdés hogy ti hogy telepítettétek a 3betűs navit?

....Pr:)ly....

(#4710) proly01 válasza vlevi (#4707) üzenetére


proly01
őstag

Jajjjjj ne kezd már te is.....
Akkor hívj fel egy szolgáltatót.Vagy akár a sajátodat te hallottál már olyanról hogy saját szolgáltató?...Mert aki ilyet ír mint te tudnia kéne hogy mindegyik szolgáltató telefon bolt stb ezt mondja ...."Hát jó szerintem ha 14 órán át a töltőn hagyja a készüléket hiába li-ion az aksija mert ezzel jóval megnöveli aksija élettartamát" vagy te hol vetted a telefonod a józsin? :D

....Pr:)ly....

(#4711) proly01 válasza Teaway (#4708) üzenetére


proly01
őstag

THX a választ!Én is így gondoltam és valószínűleg így is fogok tenni :R

....Pr:)ly....

(#4712) Teaway válasza proly01 (#4711) üzenetére


Teaway
veterán

5 percen belül 3 hozzászólás....használd a szerkesztés gombot!

Nincs itthon csokid??

(#4713) Krisz79 válasza proly01 (#4709) üzenetére


Krisz79
őstag

Csao!
Kérd meg Nyakoatit,hogy segitsen.
Nekem rajta keresztül lett!
Korrekt!
:)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#4714) vlevi válasza Thome (#4706) üzenetére


vlevi
nagyúr

thome:
a 4640-es hozzászólásból.

proly01:
Ez az akksi téma hasonló ahhoz, mint hogy a winchestert low-level formattal biosból le kell formázni. Voltak régen ilyen szerkezetek (20-25 évvel ezelőtti MFM winchesterek) , amiket így kellett használni, de az az idő már elmúlt, csak éppen a "szakik" nem tartottak lépést a fejlődéssel, és még mindíg a régit szajkózzák. Ráadásul az elavult tankönyvek is őket igazolják :)

[ Szerkesztve ]

(#4715) Thome válasza vlevi (#4714) üzenetére


Thome
addikt

Én ezt találtam, mert azért nem álltam le a kereséssel: LINK

(#4716) vlevi


vlevi
nagyúr

Most vettem észre egy dolgot a mobilnettel, wifivel kapcsolatban. Nevezetesen azt, hogy ha a telefon lezárt állapotban van, és hozzányúlok, akkor ott vigyorog a 3G ikon a felső sarokban, és 1-2 másodperc múlva megjelenik a Wifi, és a 3G eltűnik.
Elkezdtem keresgetni a beállításokban, és azt láttam, hogy a Wifi beállításoknál, ha megnyomom a bal alsó (menü) gombot, ott van egy keresés és egy "speciális" gomb.
Namármost, itt beállítható, hogy a Wifi mikor "aludjon" be. Alapbeállításként a képernyő kikapcsolásakor lekapcsol a wifi is, és a mobilnet lép a helyébe. Szerintem ez sokakat érinthet, mert ez azt jelenti, hogy kikapcsolt képernyő mellett állandóan a mobilnetes adatforgalom megy.

(#4717) vante


vante
aktív tag

Gondolom új firm-el se javult az akku bírása (kevesebbel is beérik az alkalmazások), vagy igen?

(#4718) bozont válasza mg01 (#4692) üzenetére


bozont
veterán

Erre gondoltam konkrétan, mondjuk kicsit nekem is fura az 1800 az 1350-nel szemben, de ha meglenne 1500-1600mAh akkor már megérné a rendelés. Ha jól emlékszem valaki rendelt is, de már nem találom ki volt az. Vaktában meg azért én sem próbálkoznék.

(#4719) vlevi válasza vante (#4717) üzenetére


vlevi
nagyúr

ha kevésbé főzi a procit, akkor az jelenthet plusz időt.
Valamikor április-májusban olvastam, pont a Linuxszal kapcsolatban, hogy valamelyik nem is olyan régi kernel verzió ami "zabálta" az áramot. És pont most látom, hogy mostanra javították meg.
[link]
Szóval, igenis számít.

(#4720) NY_A válasza proly01 (#4705) üzenetére


NY_A
őstag

Kösz szépen!

Nem kell se csontra lemeríteni, se 14 órát tölteni. Valamikor 20% alatt úgy is szól, hogy tedd fel tölteni, aztán bő 2 óra múlva pedig jelez, hogy elég neki! Teljesen elegendő, ha így jársz el. Ez a 14 óra töltés már csak afféle szabvány duma, nem kell vele foglalkozni. Ezek az akksik a legelső töltésnél elérik a maximális kapacitásukat, ezt a töltést pedig a gyártáskor megkapják. Ami azt illeti teljesen lemeríteni nem szabad őket, de a védelmi elektronika ezt úgy is megakadályozza.
A lényeg az egészben az, hogy kisütni nem kell, elrontani pedig nem tudod.

vante

Nekem az új fw-vel valamivel jobban bírja magát. A KPE nálam viszonylag hamar merült, hamarabb mint az előző verziók.

[ Szerkesztve ]

(#4721) mg01 válasza bozont (#4718) üzenetére


mg01
aktív tag

Hát figyelj, szerintem teljesen felesleges ebbe pénzt beleölni, max akkor ha meghal a mostani aksid és venni kell újat. Lehet hogy 1500 van ráírva, de szerintem még 1350-et se bírna. Ezek ilyen gagyi kínai utángyártottak. Ráadásul az élettartam is kb negyed annyi mint a gyári aksinak. 1 évet se bírna ki. Ez az én véleményem, mivel nagyfater rendesen megszenvedett az ilyen aksikkal.

(#4722) NY_A válasza proly01 (#4709) üzenetére


NY_A
őstag

Ha érdekel keress fel privátban!

(#4723) mg01 válasza NY_A (#4720) üzenetére


mg01
aktív tag

Én úgy tudom hogy nem a legelső töltéssel érik el, hanem 2-3 hét folyamatos használat mellett. És nem árt egy picit lejjebb meríteni, nem kell teljesen, csak elég olyan 20-30%- körülire, aztán folyamatosan csutkára feltölteni amíg nem szól (nekem így magyarázták). Ezzel így tágulnak az energiacellák és a maximális kapacitást ekkor érik el.
Elrontani meg tényleg nemigazán lehet, ha telefonban használjuk :D Ha lemerítjük teljesen, aztán betesszük a fiókba, akkor pár hónap múlva biztos hogy rotty lesz neki :D

(#4724) Keem1 válasza mg01 (#4723) üzenetére


Keem1
addikt

Azt hiszem, nem is kell 2-3 hét, hanem talán 2-3 töltés. Eleinte nekem is sokkal rövidebb idő alatt merült.
A rotty igen, fiókba bekövetkezhet, de a védelmi elektronika az akksiban van. (rotty <-- LOL :DDD )

(#4725) mg01 válasza Keem1 (#4724) üzenetére


mg01
aktív tag

Hát igen, de ha lemerülve teszed el akkor gyorsan tönkremehet az aksi, hiába van benne elektronika :D

(#4726) NY_A válasza mg01 (#4723) üzenetére


NY_A
őstag

Nekem úgy magyarázták szakik, hogy az első töltéssel eléri a maximális kapacitását. Az ezt követő napokban csupán "bejáratod" az akksit, de a kapacitása egy grammot sem nő. Magának az oprendszernek is van szüksége néhány töltésre és merítésre, hogy felmérje az akkumulátor potenciáját.

(#4727) Thome


Thome
addikt

Valaki próbálta már eztet? LINK
Egy csávónak működött, de a másik aszondja, hogy brikkeli a cuccot mer dédé metódussal működik.

(#4728) kovy79 válasza kovy79 (#4697) üzenetére


kovy79
őstag

Oké, ezt is megoldottam a Titanium Backup-pal, de a Move2SD Enabler (root) is megteszi.
Egyébként a Link2SD nem megy a gyári 2.3.3-mal (csak főzött rom-mal).
Újra köszi a sok segítséget! :DDD

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#4729) _seth_ válasza kovy79 (#4728) üzenetére


_seth_
veterán

Miért használsz ilyen programot? A 2.1 alapból nem ismeri azt, hogy sd-re telepítsen, a 2.3.3-ban pedig az alkalmazások kezelésénél is át tudod helyezni őket sőt az 2.3.3 amit tud oda is teszi alapból de vannak kivételek amiket át kell rakni utólag :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#4730) kovy79 válasza _seth_ (#4729) üzenetére


kovy79
őstag

Anno a 2.2.1-nél sok programot nem lehetett áthelyezni (ami hirtelen eszembe jut: Fring, skype, 2 fordító program, 2-3 játék => ezek összes mérete kb. 40-50MB), a Link2SD-vel viszont mindent, még a gyári programokat is (persze ez nem túl tanácsos).
Pl a Titanium Backup-pal mindent át tudsz egyszerre pakolni kártyára és nem kell ext2-re sem formázni. Szvsz baromi hasznos.
Amit nem lehetett áthelyezni a 2.2.1-ben, azt a 2.3.3-ban sem lehet, legalábbis a gyári beállításokkal nekem nem sikerült. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#4731) flash-


flash-
veterán

sziasztok

a telefont nem látja a kies mert nem megy fel egy driver:
Samsung Android usb modem sikertelen

az eszközillesztő telepítése sikertelen volt.
probaltam mar többször feltenni,hiába mindig ez volt.
win7x64 em van

mi lehet a baj?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4732) ruskop


ruskop
senior tag

Valaki tudja, hogyan tudok a neten úgy böngészni, hogy a flash videókat is lejátsza? Gondolom Adobe Flash player kell hozzá. Honnan lehet letölteni ilyet?

(#4733) iMaverick válasza mg01 (#4690) üzenetére


iMaverick
addikt

Én eddig a főzőtt rom kifejezést azokra használtam, amik nem közvetlenül a gyártótól, amolyan félhivatalos verzióként jöttek. Ilyenek voltak a 6.5-ös WinMo-k pl az előző Omniámra... Ugye a Mikrofos annó megkötötte magát, és az ígérettel ellentétben csak maradtak a 6.1-es verziónál. Ergó a 6.5-ös "portolása" a telcsire enyhén szólva sem volt hivatalos...

Viszont az kétségtelen tény, hogy ezek tényleg tele voltak mindenféle plussz progival... Nemtom... Szerintem az igazság valahol a kettő között lehet. ;]

Tehát ezek nem főzött rom-ok, de az hétszentség hogy nem is hivatalos, a Samsung által kiadottak... Talán ez a félhivatalos kifejezés fedi legjobban le a létét. :DDD

Aki aggódik a 2.3.4 miatt. Most már 3-ik napja gyöntölöm ezzel a telefont és eddig semmi látványos hiba nincs. Egyedül amit korábban említtetem, hogy a készenléti alvásból egy hajszálnyival lassabban tér magához. (Mármint a 2.2.1-hez képest.)

szerk. ruskop: jelenleg sehogy sem. Az Adobe Flash Player jelenleg nem támogatott az Ace cpu-jával :U Korábban az egyik kolléga belinkelt egy hírt, hogy ezekre is megírják (majd). Szóval türelem...

Viszont nekem szinte fel sem tűník, hogy nem megy a flash... Sőt, sokkal jobban bejönnek az olyan oldalak, amiknek van ilyen "mobil" verziója! Pl. Index. Sokkal olvashatóbb és természetesen gyorsabb is. A Prohardver team nem tervez ilyet?

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4734) Krisz79 válasza ruskop (#4732) üzenetére


Krisz79
őstag

üdv.
market.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#4735) iMaverick válasza Krisz79 (#4734) üzenetére


iMaverick
addikt

Neked rá is települ? Annó a 2.2.1-gyel próbáltam letölteni a Market-ről, el is kezdte, de aztán megszakította... Nem írt ki semmit, csak nem telepítette fel...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4736) Krisz79 válasza iMaverick (#4735) üzenetére


Krisz79
őstag

szia.
Nekem fent van a telemen.
2.2.1-en.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#4737) ruskop válasza Krisz79 (#4734) üzenetére


ruskop
senior tag

Marketen mi? Van Flash playerek de nekem olyan kell ami beágyazódik a böngészőbe és úgy játsza le a videókat.

(#4738) iMaverick válasza Krisz79 (#4736) üzenetére


iMaverick
addikt

Hi! Nincs valami plussz app fennt nálad, ami a Market-et becsapja? Csak azért kérdem, mert most voltam fennt, és ha rákeresel az Adobe Flash Player-re, akkor csak olyanokat ad fel, amikhez ez kell. Magát a Player-t nem...

Asszem régebben is ez volt, csak akkor ellentétben azzal amit előbb írtam, nem a Marketről, hanem valahol megláttam letöltött app-ként, és azt próbáltam feltelepíteni... Persze nem ment fel... :(

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4739) Krisz79 válasza iMaverick (#4738) üzenetére


Krisz79
őstag

Voltam fent Én is.
Adobe reader-em van.
:((

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#4740) Keem1 válasza ruskop (#4737) üzenetére


Keem1
addikt

Gyárival nem fogsz flasht használni, ehhez töltsd le a Skyfire böngészőt. Viszont ez nem hivatalos Adobe Flash Playert tartalmaz, így a flash tartalom kis hányada fog csak működni, azok közül is csak kevés, ami tényleg jól. Ez van, míg nincs hivatalos player, marad a félmegoldás - már akinek kell, én rühellem a flash-t, mint technológiát.

Szerk: írtad, hogy videó lejátszáshoz kell. Ha netán ez a YouTube-ról lenne, ahhoz van beépített kliens (ha nem, akkor tényleg csak a Skyfire marad).

[ Szerkesztve ]

(#4741) Krisz79


Krisz79
őstag

Ti vágjátok magatoknak a csengőhangot,vagy van ötlet,hogy honnét érdemes beszerezni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#4742) _seth_ válasza kovy79 (#4730) üzenetére


_seth_
veterán

Felraktam egyszer én is a titanium bakcupot de mióta 2.3-as van rajta nincs rá szükség, most is van még 80mb belső tárhely üresen és már minden létező általam használt porgram rajta van :)

Nálam a 2.3.4 jobban bírja akkuval mint az előző rom, sokkal jobban :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#4743) NY_A válasza iMaverick (#4733) üzenetére


NY_A
őstag

Hát nem hivatalosan kiadottak az tény, mivel nem hivatalos formában került a nagyközönség elé, de nekem elég gyárinak tűnik. Ezek teszt példányok.

Krisz79

Én vágtam magamnak egyet 6 éve, és azóta azt használom. :)
de nekem fent van a Zedge nevű alkalmazás, és abban elég sok csengőhangot találsz. Persze net kell hozzá.

_seth_

Nálam is jobban bírja. A KPE valamiért nekem hamar leszívta az akkut.

[ Szerkesztve ]

(#4744) Krisz79 válasza NY_A (#4743) üzenetére


Krisz79
őstag

6éve talán még nem is volt mp3. :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#4745) beteg


beteg
őstag

Segitsetek pls!
Ha videot veszek fel és a végén nem a stop gombot nyomom meg, hanem a pausét akkor nem menti el a fájlt?? Akkor az a felvétel elveszett??

Csak futni kell!

(#4746) ruskop válasza Krisz79 (#4741) üzenetére


ruskop
senior tag

zedge.net
Ott minden van.

(#4747) mg01 válasza beteg (#4745) üzenetére


mg01
aktív tag

Nem, csak szünetel a felvétel. De ha vége a felvételnek, akkor meg miért nem a stoppal állítod le? :W

(#4748) NY_A válasza beteg (#4745) üzenetére


NY_A
őstag

A pause értelem szerűen pillanatnyilag megállítja a felvétel folyamatát, és az ismételt indításnál onnan folytatja. A tényleges megállítás után menti el a videót. Tehát ha pause állapotban zárod be a programot, akkor ugrik a felvétel, mivel nem fejezted be a felvétel műveletét.

(#4749) beteg válasza NY_A (#4748) üzenetére


beteg
őstag

Köszönöm!
Akkor ez volt a tanulópénz, de azért értelmesebb lenne középre tenni a stop gombot és a szélére a pause-t.
Amúgy új a teló és napsütésben próbált az asszony felvenni. A kijelzője meg amúgy sem napsütés barát :(

De köszi a segítséget!

Csak futni kell!

(#4750) kovy79 válasza _seth_ (#4742) üzenetére


kovy79
őstag

Most nekem sem hiányzott olyan nagyon, de biztos, ami biztos alapon feltettem, ne akkor kelljen xarakodni, amikor sürgős. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.