Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Punisher15


Punisher15
tag

Kiderült, hogy szeptembertől a 40 GB-os masinát a 80 GB-os modell váltja fel.Ez olyan lesz amit most az USA-ba lehet kapni?Ps1-2 kompatibilis stb..

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#3352) Inv1sus válasza Punisher15 (#3351) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ez azt jelenti hogy most gyorsan be kell vásárolnom a 40gb-os verzióból ha nem akarok plusz tizezreket ráfizetni?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3353) Gyusz válasza Inv1sus (#3352) üzenetére


Gyusz
őstag

A tegnapi sajtókonferencia alapján a 80-as modell váltja a 40-est, de az ára nem változik.

(#3354) Inv1sus válasza Gyusz (#3353) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ez azt jelenti, hogy egy 80 gb-os gép, ami ps2-öt is letud majd játszani, az ugyanannyiért (90k) lesz kapható, mnit a mostani 40Gb-os? O.o

Az tök jó :)

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3355) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Még olyan kérdés jutott eszembe, hogy ha sikerül megvennem a PS3-at, akkor mire számítsak, milyen net kell neki? Nem a sebességére gondolok, mert az 10/10-es, hanem a technológiára.

Nálam ugyanis LAN-alapú net van a lakásban, vagyis jelenleg a gépem hálókártyájába közvetlenül azt a kábelt dugom, ami a fali aljzatból jön. Vagyis nincs semmilyen modem (nem ADSL), nincs router, nincs betárcsázás, hanem IP-t, alhálózati maszkot, átjárót és DNS-t kell beállítanom a Windowsban.

Kérdésem, hogy az okés-e, ha ugyanerre a fali aljzatból jövő kábelre (miután kihúztam a gépből) közvetlen kötöm a PS3-at? A PS3-nak szabvány RJ45 a csatlakozóaljzata, vagyis az, ami a hálókártyán is van?

A hálózati beállítások (IP, alhálózati maszk, stb.) a PS3 menüjében megtalálhatók?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#3356) Gyusz válasza Inv1sus (#3354) üzenetére


Gyusz
őstag

PS2 kompatibilitással nem tudom mi a helyzet, még a mostani gépek között se, de a vinyó nagyobb lesz árváltozás nélkül, ez biztos.

(#3357) Gebriel válasza Gyusz (#3353) üzenetére


Gebriel
veterán

Na erre kiváncsi leszek :U
Miért is adák úgyan annyi pénzért :F

(#3358) Gyusz válasza Gebriel (#3357) üzenetére


Gyusz
őstag

Mert valamit lépni kell, meg jönnek a filmletöltős szolgáltatások link link?

(#3359) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

UP!

3355-re valaki?

Get Moded!

(#3360) Fuck3r válasza DM-Fan (#3359) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

központi "lakószövetkezetes" hálózat? deszaaar :)

pil megnézem neked vanna-e ilyen beállítások

[ Szerkesztve ]

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#3361) nosferatue válasza DM-Fan (#3359) üzenetére


nosferatue
tag

Egyébként meg átdugod a hálókábelt a Ps3-ra, a menüben beállítod az adatokat és már menni is fog a net.

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#3362) Fuck3r válasza Fuck3r (#3360) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

Nah megnéztem, jah be lehet állítani mindent ami kellhet

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#3363) DM-Fan válasza Fuck3r (#3360) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Jah, lakószövetkezetes nyet. :)

Kösz az infot, szóval akkor ez így okés, nem kap túlfeszt erről a LAN-hálózatról, nem kell akkor semmi a fali aljzat meg a PS3 közé? Csak összedugom, beállítom a menüt és kész? A csatlakozó akkor ugyanaz, ami a PC-hálókártyáján is?

Get Moded!

(#3364) Fuck3r válasza DM-Fan (#3363) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

"szóval akkor ez így okés"
jaa.. :)

"nem kap túlfeszt erről a LAN-hálózatról"
Ha jól meg van csinálva a hálózat akkor nem kaphat..

"nem kell akkor semmi a fali aljzat meg a PS3 közé"
háát egy routerrel jelentősen megkönyítenéd a saját helyzeted, bár dupla routolást én még sohasem csináltam :) vagy a PC-t megcsinálod szervernek és onnan vezeted tovább netet PS3-ra (UTP kábel --->PC-be----->UTP kábel---->PS3) csak ehhez vagy dupla gbit-es lap kell vagy még 1 hálókártya, vagy valami :) bár ez így elég gázos

"Csak összedugom, beállítom a menüt és kész"
Elvileg igen, de routerrel egyszerübb lenne :) (nem kellene mindig átdugdosni)

"A csatlakozó akkor ugyanaz, ami a PC-hálókártyáján is?"
Ja

Nálam Wifi Routerrel van megoldva a probléma
Routerről 1m-es UTP megy bele gépbe, PS3 meg Wifi-n keresztül fogadja a jelet :R
És ami a legfontosabb, nincs kábeldzsungel a TV környékén... :R

[ Szerkesztve ]

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#3365) DM-Fan válasza Fuck3r (#3364) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Kösz a válaszokat!

A LAN-hálózat maga ok, már több, mint 2 éve megy róla a PC, eddig nem volt gond, a hálózat jól meg van csinálva, csak az érdekelt, hogy ugyanaz kell-e a PS3-nak is (mármint LAN-os net).

Tudom, hogy routerrel célszerűbb lenne, lehet, hogy később be is ruházok rá, bár az alaplapomon két hálókártya van integrálva, tehát akár még a net-továbbítást is meg tudnám oldani. Annyira nem hoz lázba a dolog, kb. frissítések kiadásakor bedugom a PS3-at, lekapom az update-eket, meg kb. heti egyszer szétnézek a PS-Store-ban és kész, azt meg kibírom, hogy heti egyszer kihúzom a gépből a kábelt és átdugom a PS3-ba.

Lényeg, hogy a PS3 menüjében is be tudom állítani a szükséges dolgokat a hálózathoz, ez pozitív.

Asszem a PS3+GT5 Prologe csomagot fogom favorizálni, meg rögtön befigyel mellé egy Orange Box is, oszt egyelőre jóvan.

Mégegyszer kösz!

Get Moded!

(#3366) Fuck3r válasza DM-Fan (#3365) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

nincs mit, sok sikert a beruházáshoz :C

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#3367) Gebriel válasza DM-Fan (#3365) üzenetére


Gebriel
veterán

Internet beállitáshoz ;)
meg rögtön befigyel mellé egy Orange Box is, oszt egyelőre jóvan.
Helyes :K
Jó game, főleg a Team Fortress 2 :))

[ Szerkesztve ]

(#3368) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Valaki lenne szíves lényegretörően elmondani, hogy mi a különbség a hdmi és a component között? elnézést az offért :R

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3369) DM-Fan válasza Inv1sus (#3368) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Lényegretörően: a komponens analóg, a HDMI meg digitális interfész.

Get Moded!

(#3370) Inv1sus válasza DM-Fan (#3369) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nos ez túlságosan is lényegretörő volt :DDD Azt szeretném tudni, hogy melyiket jobb választani és mien indokkal :DDD

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3371) GaBBoR válasza Inv1sus (#3370) üzenetére


GaBBoR
tag

Ezt olvasd el, és döntsd el, hogy melyik jobb neked.
Ha lusta vagy, akkor csak a 4. oldalt.

(#3372) BaliJack válasza malcolm007 (#3304) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Megérkezett neked?
Én is rendeltem onnan: LEGO Star Wars-ot hétfőn, de félek kicsit, hogy nem ér ide...

(#3373) malcolm007 válasza BaliJack (#3372) üzenetére


malcolm007
csendes tag

Pont ma érkezett meg. Most bontottam ki 5 perce. Nagyon fullos :DD :))
Azt hittem kisebb lesz a szobor, de van kb 40cm magas.

[ Szerkesztve ]

(#3374) BaliJack válasza malcolm007 (#3373) üzenetére


BaliJack
aktív tag

:D Gratula hozzá! :D :C
Magyar Posta hozta? :)

Szerk.: ja, és már nem is lehet kapni azt a verziót, csak a simát ugyanannyiért :)

[ Szerkesztve ]

(#3375) BaliJack válasza BaliJack (#3374) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Módosítok: megint van ennyiért ez a gyűjtős verzió :)
Assassin's Creed Collectors Edition

(#3376) vicces


vicces
addikt

van egy monitorom amin van hagyományos és digitális bement is.
a felbontása 1440x900.
szerintetek hogy tudnék rádrótozni egy plya3-at??
tud ilyen felbontást a gép??
vagy csak valami torz képet lehetne a kijelzőre varázsolni??
üdv!

:)

(#3377) Gebriel válasza malcolm007 (#3373) üzenetére


Gebriel
veterán

Szuper játék.Jó választás :K

(#3378) Mat00


Mat00
tag

A game.co.uk -ról való rendelés hogy működik? Postán küldik ki, utánvétellel? Vagy PayPal? És mennyi a postaköltség? Előre is köszi a válaszokat! ;) Úgy látom megéri innen vásárolni. :)

(#3379) dni válasza vicces (#3376) üzenetére


dni
őstag

DVI-HDMI átalakítóval tudod rákötni, de valamennyire torz lesz a kép, hiszen 16:10-es monitorod van a PS3 pedig csak 4:3-at és 16:9-et tud megjeleníteni.

(#3380) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Üdv!

Nos, tegnap megvettem a PS3-mat. Sajna már elfogyott az 576-nál a PS3+GT Prologue 5 csomag 105 eFt-ért, viszont így meg jobban is jártam, mert a PS3+Spiderman 3 Blu-Ray+Blu-Ray távirányító kombinációt vágták hozzám 99 eFt-ért, ami elég jó ár szerintem, tekintve, hogy a Blu-Ray táv önmagában is 7 eFt, a lemez meg kb. 8 eFt. Mellé jött még egy Orange Box, meg egy GT5 Prologue, aminek most ment le az ára 10 eFt alá.

Pár órai használat után azt tudom mondani, hogy nagyon oda van téve ez a gép, azért a Sony-nál tudnak valamit. HDMI-n keresztül kötöttem rá a PX80-ra és kapásból ment 1080p-ben a dolog. Ha jól rémlik 2.10-es firmware volt rajta gyárilag, amit rögvest frissített is a legutóbbi 2.41-esre, kb. 2 perc alatt megvolt.

A Blu-Ray képminőség valami elképesztő, nagyon éles (nélhol már túlzottan is), plasztikus, feszes képet ad, 24p gyönyörűen érezteti hatását. Belenéztem az info-sávba, néhol 35 Mbit/s-re is felugrik a sávszél. Uhh... Hatalmas, hogy lejátszás közben is lehet a Blu-Ray menüjét böngészni, simán föléúszik a képnek. Szóval a DVD-hez szokott szemnek nagyon kellemes újdonságok jönnek elő.

Az Orange Box-szal kezdtem, én abszolút nem érzem azt, amit páran mondanak, hogy gyengébb lenne, mint a PC-s verzió, nálam eddig röccenésmentesen fut, nem volt benne hiba. Igaz, hogy mondjuk kapásból úgy kezdte a telepítést, hogy sipákolt, hogy rendelkezésre állnak frissítések és le is kapta rögtön a 128 megányi update-et, szóval lehet, hogy abban sok korai bug-ot javítottak. Illetve egy kis hiba mégis volt: az elején, mikor nem sikerül átteleportálni Gordon-t és a laboron kívüli ablaknál jelenik meg (ahol Barney ledobja neki a feszítővasat) ott igencsak recsegett a hang, amit a teleport nagy hangorgiája válthatott ki (szerintem túlgerjedt). Ki kellett lépni, majd újra be, hogy megszűnjön a recsegés. Gondolom ezt a bug-ot még nem sikerült javítani, de mintha már más is írt volna hasonló hanganomáliákról az Orange Box-szal kapcsolatban. Miután regeltem a PS-Network-re, kipróbáltam a Team Fortress 2-t is, az is simán megy, nagyon mókás kis játék.

A GT 5 Prologue-got is felnyomtam. Az Orange Box-szal ellentétben bőven meg lehet vacsorázni, míg fölpakolja magát a vinyóra (volt vagy 10 perc). Utána viszont gyönyörű látványt nyújtott, bár még csak pár körre volt időm, de az alapján szépen megcsinált játék az is.

Szóval összességében eddig nagyon elégedett vagyok a géppel, stabilnak tűnik, nagyon kulturált a menüje, pozitívum, hogy jól használható a web-böngészője, a játékok jól futnak, szerintem a kontroller is megszokható, még FPS-hez is. Hangja nem sok van, melegedés terén nem hiszem, hogy számottevő hő jönne ki belőle, szerintem normális szinten mozog. Mindemellett szép. Szóval eddig nem bántam meg. Sajna most hétvégén nem sok időm lesz rá, talán vasárnap délutántól tudok leülni elé, akkor majd nyúzom még egy kicsit, aztán beszámolok. Remélem nem lesz vele semmi probléma, nem szeretnék a Sony hírhedt garanciális ügyintézési folyamatának részese lenni.

Kösz a segítséget minenkinek!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#3381) malcolm007 válasza DM-Fan (#3380) üzenetére


malcolm007
csendes tag

Sokkal jobban jártál így :)
Én 89-ért vettem a PS-t GT5 Prologue-gal, 105-ért szerintem kész rablás.

(#3382) malcolm007 válasza BaliJack (#3374) üzenetére


malcolm007
csendes tag

Igen, posta hozta, rendesen becsomagolva karton dobozba, semmi sérülés.

Bár a játékkal vannak fenntartásaim, nagyon jól ki van dolgozva, de már 3x lefagyasztotta a PS-t. Ez az első játék aminek ez sikerült :F

(#3383) malcolm007 válasza Mat00 (#3378) üzenetére


malcolm007
csendes tag

Nem minden éri meg, de érdemes felnézni időnként az oldalra mert lehetnek nagyon jó akciók.

Rendelés menete dióhéjban:

Regisztrálsz az oldalon, kiválasztod mi kell, berakod kosárba és kitöltöd a szükséges adatokat a rendelésnél. Lehetőleg a név és cím megadásakor ne használj ékezetet, olvastam egy fórumon hogy elronthatják. Nincs PayPal (tudtommal) sem utánvét. Postás viszi az általad megadott címre. Megadod a számlaszámod és a hozzá tartozó adatokat amit kér (itt én használtam ékezetet a névnél), és ők emelik le az összeget a számládról. A postaköltség 2,95 font, azaz ~850 Ft, amit természetesen szintén levonnak.
E-mailben probléma esetén tájékoztatnak, illetve ha feladták a csomagot.

(#3384) Mat00 válasza malcolm007 (#3383) üzenetére


Mat00
tag

Köszi a választ. Igen, én is arra gondoltam, hogy az akciós játékokat éri meg, mert ami nem akciós, az überkonzolnál se drágább. pl. Ghost Recon AW 2 mindig is érdekelt, és most "csak" 20 font, 50-ről leárazva. :)

[ Szerkesztve ]

(#3385) BaliJack válasza malcolm007 (#3382) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Kösz.
Mondjuk, inkább attól félek, hogy egyszerűen nem érkezik meg, mert vkinek megtetszik...
Kollégámnak USA-ból nem ért ide kétszer sem a rendelt cucca (vmilyen zenei CD)... :(

(#3386) Gebriel válasza DM-Fan (#3380) üzenetére


Gebriel
veterán

Üdv a PS3 tulajok táborába. :C
Nekem volt és van is gondom még mindig az Orange Box "recsegésével" :(((

(#3387) vicces válasza dni (#3379) üzenetére


vicces
addikt

a filmeket most is 16:9-ben nézem rajta, és nagyon vékony az alsó-felső fekete csík.
a felbontás miatt aggodtam főleg, de ezek szerint nem lesz gond vele. :)

:)

(#3388) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Szerintetek mennyire kritikus az 10 cm-es távolság, amit az útmutatóban említenek, amit a gép hátsó szellőzője és a fal között kell hagyni? Nekem ugyanis a TV alatti lebegőpolcon van a gép, amin csak úgy tudom elhelyezni, hogy vízszintesen fekszik és a faltól kb. 6,5 cm-re van a szellőzőnyílás, tehát a vezetékek pont el tudnak kanyarodni a gép mögött. Sajnos kijjebb húzni nem tudom, mert így is épp a polc külső szélére esnek a gumitalpak. Nem tudom mennyire tud így szellőzni, a polc fölött már csak a TV van, falikonzollal felfúrva a falra, tehát ott tud áramlani a levegő. Ahogy a PS3 mögé nyúlok működés közben, azért érzem, hogy tolja a meleget, a polc, amin van is eléggé meleg. Este megpróbálok képet lőni róla, bár szerintem el lehet képzelni így is.

Szóval szerintetek lehet-e baj abból, hogy a táv a gép háta és a fal között nem 10 cm csak 6,5 cm? Át kellene helyeznem valahogy? Eddig már ment pár órát és nem panaszkodott, csak kíváncsi lennék, hogy rendben van-e ez így? Előre is köszi!

Get Moded!

(#3389) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Na, a hétvégén kicsit buheráltam :D.
A géphez adtak kompozit-SCART csatlakozót is, de eddig csak kompoziton próbáltam ki. A Hot Shots Golf: Out of Bounds képe eléggé remegett/vibrált, ahogyan korábban írtam. Gondoltam egyet, és az átalakítót felhasználva csatlakoztattam a gépet a TV-hez, és a kép megnyugodott :C :D. Nem gondoltam volna, hogy ennyit számít :).
Ezen felbuzdulva szombaton játszottam is a játékkal vagy 3 órát :D.

(#3390) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

#3388:

Szóval a "probléma" képileg így néz ki:

Vélemény? Gáz ez így, vagy kellően tud így hűlni?

Apropó. Milyen wireless router-t ajánlotok a PS3-hoz 10/10-es LAN-os nethez és mi a telepítés módja?

Előre is kösz!

Get Moded!

(#3391) malcolm007 válasza DM-Fan (#3390) üzenetére


malcolm007
csendes tag

Én nem tudom valójában mennyi az optimális távolság a faltól, de ez így nem, hogy hiszem jót tesz a gépnek. (szvsz) Én úgy tudom a PS-t is lehetőleg minél szellősebb helyen javasolt tartani.

[ Szerkesztve ]

(#3392) Gebriel válasza malcolm007 (#3391) üzenetére


Gebriel
veterán

Se a vezetéknek :(

(#3393) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Szóval azt mondjátok át kellene variálni a dolgot? Hmm... nem egyszerű a történet, mert máshol nem nagyon van helyem. Állítva meg nem fér a TV alá. :F
Maga a hely szellős és gyakorlatilag pormentes, csak a fal van szerintem is kicsit közel. Amúgy Ti mennyi helyet hagytok, illetve nektek mennyire melegszik a készülék? Alaphelyzetben pl. nálam éppenhogycsak langyos levegőt fúj ki hátul, Blu-Ray nézés közben éreztem, hogy azért meleget küld. Nincs véletlenül valami diagnosztikai menü, ahol nyomon lehetne kísérni a belső hőmérsékletet?

Get Moded!

(#3394) GaBBoR válasza vicces (#3387) üzenetére


GaBBoR
tag

Nem lesz gond, de a monitornak támogatnia kell a HDCP-t.

DM-Fan : Nálam a gép állítva van, és 20cm-es körzetben semmi sincs körülötte, de még 6óra játék után is csak langyos volt a burkolata.

(#3395) vicces válasza GaBBoR (#3394) üzenetére


vicces
addikt

közben kicsit gondolkoztam. a felbontást a plaxen kell beállitanom, ami ha jol gondolom nem 1440x900 lesz hanem valami más felbontás ami ugyebár 16:9 es arányú.
a hdcp-t a monitorom elvileg támogatja /samsung 961bw/.
viszont az eltérő felbontású képet a monitor fogja fel vagy le interpolárni /vagy hogy kell irni/
és szerintem a kép kifogja tölteni az össze rendelkezésre álló picxelt, csak kicsit torz lesz a kép. illetve a kép felbontása és a pixelek száma nme fogja fedni egymást. ami ha jól tudom homályos kásás képet fog eredményezni..
jól gondolom??

:)

(#3396) GaBBoR válasza vicces (#3395) üzenetére


GaBBoR
tag

Az én monitorom 1680x1050-es felbontású, és a bemeneti felbontástól függetlenül mindig kitölti a teljes képernyőt a kép, gondolom a monitor alakítja át. Tűéles kép biztos nem lesz, de olvasható marad minden szöveg. Nekem a torzulás akkor szembetűnő csak, mikor egy nagyobb kör alakú képi elem jelenik meg, pl. az EA logo. De játék közben ilyenekre már valahogy nem figyelek. :)

(#3397) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Ajánljatok már légyszíves egy megbízható, jól működő wireless routert 10 eFt alatt 10/10-es LAN-os nethez, amivel a PS3 tökéletesen működik. A gépemet lehetőleg kábelen szeretném rákötni, a PS3-at wiress úton.

Köszi!

Get Moded!

(#3398) szasanyi válasza DM-Fan (#3397) üzenetére


szasanyi
félisten

Linksys WRT54G jó, én is ilyet használok: két PC-hez + PS3 Vedd meg bátran, nem fogod megbánni. ;)

(#3399) Def26


Def26
félisten

Nem probálta valaki, hogy az a bizonyos Linux verzió amelyiket fel lehet tenni PS3 -ra tudja e kezelni az .mkv (matroska) fájlokat? :U

Ha nem akkor van e valami mód ami lejátsza?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3400) DM-Fan válasza szasanyi (#3398) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Köszönöm szépen! :R

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.