Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) DAVID0000 válasza szkink (#23346) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Ha jól értem most 8Gb memória van a gépben. Cseréld meg a két modult.

(#23352) gyendre2


gyendre2
tag

Sziasztok ! Nvidia driver folyamatosan crashel ... elegem van most már nagyon.
http://www.geforce.com/drivers
A 2. van fent a gépemen, a 332.21... Mióta frissítettem azóta s*ar.
Melyiket kellene visszarakni ? És hogy lehet ilyen drivert törölni ?

(#23353) gyendre2


gyendre2
tag


Itt a kép hozzá.

(#23354) DAVID0000 válasza gyendre2 (#23352) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

helo. Driver telepités elött általában készül rendszer visszaállitási pont. Állitsd vissza.

(#23355) Hgovi válasza gyendre2 (#23352) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Törölj le minden vga drivert és telepítsd a frisset,de egyet .

[ Szerkesztve ]

Üdv Hgovi

(#23356) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Az a helyzet, hogy nvidia drivert uninstallálni nem egyszerű, pl modulonként jelenik meg a vezérlőpultban, és ahogy eltávolítod rakja magát vissza, és jól összeakad, vagy kéri az újraindítást, és visszarakja megint.
Én csökkentett módban erőszakos eltávolítással végeztem vele revo uninstallerrel, aztán újraindítás után addig taskkilleltem az nvidia installereket míg volt mit, majd felraktam normálisan ugyanúgy a legfrissebbet és tiszta telepítéssel.

Az hogy neki mennyire kéne régit felrakni azt nem tudom.

(#23357) Ryudo válasza Hgovi (#23350) üzenetére


Ryudo
csendes tag

Bios reset sem segített,mindkét alaplapnál ugyanaz a hiba..Én nagyon cpu-ra gyanakszom most.Ugye ha alaplap nem sípol akkor vagy lap,táp,cpu problem lehet igaz?

(#23358) Hgovi válasza Ryudo (#23357) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Igen,de lehet még RAM hiba is. Azért írtam neked hogy próbáld ki mindegyiket,így ki szűrhető melyik a ludas .
Ha a lap új és táp is azokat ki zárnám.
Próbálj kölcsön kérni egy procit a teszt erejéig.

[ Szerkesztve ]

Üdv Hgovi

(#23359) berzebub válasza Ryudo (#23357) üzenetére


berzebub
aktív tag

Próbáld meg integrált vga-val és a régi táppal.Régi alaplap nincs meg?

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#23360) Ryudo válasza berzebub (#23359) üzenetére


Ryudo
csendes tag

Régi lap,régi táppal már néztem memóriákat is felcseréltem,egyesével is próbáltam semmi még mindig.HDD-k nélkül sincs semmi.Néztem integráltal meg sim vga-val is.

(#23361) Stunts666 válasza Gyufaaa (#23325) üzenetére


Stunts666
őstag

Addig eljutottam, hogy mar a bongeszoben is hibazik a kep. Szvsz leszukitettem a VGA-ra es a Tap-ra. Velemeny? Elore is koszi.

(#23362) Ryudo


Ryudo
csendes tag

Ha tényleg végül a cpu lesz a ludas remélem,hogy az új lapot nem cseszte tönkre mert akkor kiakadok.

(#23363) Hgovi válasza Ryudo (#23362) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Nem valószínű,de én meg próbálnám egy kölcsön cpu-val ha van lehetőség rá.

Üdv Hgovi

(#23364) #10726912 válasza Stunts666 (#23361) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbáld meg letiltani az integrált hangkártyád.

(#23365) Ryudo válasza Hgovi (#23363) üzenetére


Ryudo
csendes tag

Sajnos arra nincs lehetőségem.Minden ismerősömnek AM3 vagy AM3+ procija van én vagyok egyedül FM2-vel.Így a drága megoldás marad akkor csak :(

(#23366) Hgovi válasza Ryudo (#23365) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Én segítenék rajtad,de nekem is FM1-es van sajnos.

Üdv Hgovi

(#23367) Ryudo válasza Hgovi (#23366) üzenetére


Ryudo
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat,szerválok egy a8-6600k-t és kiderül minden.Ha azzal sem megy akkor elmegyek remetének és tökön lövöm magam.

(#23368) Hgovi válasza Ryudo (#23367) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Írj a fejleményekről,sok sikert.

Üdv Hgovi

(#23369) szkink válasza DAVID0000 (#23351) üzenetére


szkink
aktív tag

Igen jól érted,megcserélve,most teszt :)) ja és még valami a BlueScreenView program miért nem jeleníti meg a fagyás utáni adatokat,vagy csak én nem értek hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#23370) szkink válasza szkink (#23369) üzenetére


szkink
aktív tag

Ram megcserélése nem jött be :((

(#23371) Stunts666 válasza #10726912 (#23364) üzenetére


Stunts666
őstag

Próbáltam már mindent. :D Ram kivétel lesz. Az Unigine Valley 1050Mhz GPU-n simán lefutott.

(#23372) gyendre2


gyendre2
tag

Sajnos a probléma továbbra is fenn áll. Win 7 uninstalt és teljes hdd formázást toltam , win 8 tettem fel.
Nvidia driverrel kezdtem. És továbbra is marad ez a probléma . VGA lehet hogy haldoklik ?
(fentebb ott a kép , ugyan az a hiba win8 is)

(#23373) ayantaqe


ayantaqe
csendes tag

Sziasztok,

az alábbi gépem van:
Gaba H1961V38
Intel G620 T 2,2GHz
2 GB RAM
Win 7 Starter SP1

A probléma a következő: az integrált Intel grafikus vezérlőnek van egy ronda, de legalább semmire sem jó Grafikus Multémida Vezérlőpultja, ami kapcsolgatja magát AIO PC és monitor üzemmód között közvetlen bootolás után. Ami azt eredményezi, hogy ha olyan kedve van, akkor miután lemegy a boot első része, olykor felvillan a képernyő bal felső sarkában a "PC" felirat (amit a még a Windows előtt beinduló Inteles szar produkál), ami azt eredményezi, hogy bár a Windows megjelenítené a bejelentkező képernyőt, a grafikus vezérlő valamiért nem jelenít meg semmit, miközben a gép nem fagy, és az SSD visszajelző fényéből látom, hogy reagál. Ekkor kikapcs, bekapcs, bemegyek csökkentett módba, bejelentkezem (itt soha nem sötétül el, mert a csökkentett mód nem engedi ezt az inteles vackot indulni), és újraindítás, majd imádkozás, hogy most legyen jó. Ilyenkor 10-ből 7x oké, 3x megint ki-be és csökkentett mód. A gép már nem garanciális, egyébként kutya baja, szépen üzemel, sosem fagy le, stb.

Ki lehet ezt az inteles vackot kapcsolni valahogy, le lehet törölni, agyon lehet vágni? Vagy újra kell húznom a Windows-t? Mi a javaslatotok?
Illesztőprogram a legfrissebb.

Köszönöm,
a

(#23374) #10726912 válasza ayantaqe (#23373) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha csak simán újr indítod, akkor nem javul meg? Csak a csökkentett módos kutyulásnál? Keresgélj egy kicsit, hátha van olyan illesztő program, ami nem akarja ezt a grafikus kezelő mizériát is feltenni.

(#23375) Katakalappal


Katakalappal
újonc

Hali, segítségért jöttem mert kevéske tudásom véget ért.

Az asztali gépemen sok játék indokolatlanul rosszul fut. Most tettem fel magamnak újra a Windows 7-et, a legfrissebb alaplapi és videokártya illesztő programot és a Guild Wars 2 1280x720-ban minimális beállításoknál is gyakran 30 fps alá esik mozgás közben. Külföldi fórumokon valami bottleneckről beszélgettek (leggyengébb alkatrész?) de az én számítógépem mintha erősebb lenne. Biosba nem mertem belepiszkálni és a Catalyst-ban sem kapcsoltam be a tuningolást. Van valami ötletetek? :(

Gigabyte F2A85XM-D3H
AMD Athlon II X4 750k
AMD Radeon HD 7850 OC 2GB
2x Kingston 4GB DDR3 1333MHz

(#23376) Gyufaaa válasza Katakalappal (#23375) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Próbálj meg egy vga driver cserét. Ne a legújabbat tedd fel. Próbáld meg egy régebbivel. Driver Sweeperrel töröld le a mostanit. Többször is ellenőrizd le vele, hogy minden driver "sallang" törlődött megfelelően.

(#23377) Katakalappal válasza Gyufaaa (#23376) üzenetére


Katakalappal
újonc

Igazából korábban is ugyan ez volt a probléma, csak most jutottam el oda, hogy végső elkeseredésemben fórumokon kérjek segítséget. A kártyához adott driver, a frissített driver és a mostani béta driver sem változtatott a problémámon. :(

(#23378) gyendre2 válasza gyendre2 (#23353) üzenetére


gyendre2
tag

Sziasztok ismét ! Megtaláltam a megoldást erre a problémára ...
A gpu tétlenségi idő , ami engedélyezve van az 2 másodperc , vagy micsoda.
Sajnos angolul nem igazán értek, a google fordító pedig nem teszi számomra világossá a dolgot.
Esetleg ha valakinek van egy kevés ideje és az alul található link alapján elmondaná nekem , hogy kell ezt beállítani... hát nagyon hálás lennék.

Link: https://forums.geforce.com/default/topic/413110/geforce-drivers/the-nvlddmkm-error-what-is-it-an-fyi-for-those-seeing-this-issue/

Esetleg ha nem jó itt , akkor erre az emailre is leírhatod: gyalusendre@yahoo.com
Köszi előre is a segítséget !

(#23379) ész ventura válasza quailstorm (#23319) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Ja bocsi, félrenéztem, egy kicsit azért passzolt a kérdésemre a válaszod ezért értettem félre.
Köszi a választ!

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#23380) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok.

A gép 2 hónapos, és néha elsötétül a képernyő játék közben. Nem áll le, vagy ilyesmi, mert hallatszik a játék hangja. Csak úgy tudunk kilépni, hogy kikapcsoló gombot megnyomjuk.
Ez nem sűrűn fordul elő, de akkor is zavaró. Nem lehet játékidőhöz, hőmérséklethez kötni a sötétedést.
A gép a következő:AMD FX-6300
Gigabyte 970A-UD3
Asus HD7790-DC20C-1GB
Toshiba 1TB
Chieftech CTG 500-80P
Kingston HyperX 4
Zalman Z9 plusz
Semmi tuning.
Valakinek ötlete?
A választ előre is köszönöm.
Üdv.

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#23381) gyendre2


gyendre2
tag

Egyre többen írnak erről a problémáról , én is közéjük tartozom .... :S
Van rá 1 megoldás , ez valami wndows hiba elvileg. Fenti kommentembe linkeltem egy angol leírást, hogy mit kell tenni. Én sajnos nem tudok angolul , de sokaknak megoldotta.

(#23382) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Üdv az mitől jelentkezik hogy Asus P6T SE Triple channeles lapban a sárga memória foglalatból átrakom a feketébe a ramokat és nem indul a gép.(ocz 3*1G 1333)Úgy tudom a sárga az elsődleges foglalat.
Fontos lenne mert most szeretnék bele tenni még egy tri kittet és félek hogy nem fog elindulni.
Úgy gondolkodom hogy a sárgában most van a jelenlegi ramom az marad ott,a feketébe pedig jön egy 3*2G.adata gaming kitt.
Mit várhatok mi fog történni miért nem ment szimplán a mostani ramom a fekete foglalatban?
Köszönöm.

(#23383) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Heelp!
Most akarom ossze rakni a gepet amit vettem, illetve ossze is raktam csak epp nem mukodik.
Beraktam mindent minden kapott aramot mindent bedugtam minden venti porog vinyo zug etc. Csak epp kep nincs. Pcxtol vett DVI atalakitoval abszolut no signal, az otthoni sajatommal van jel csak ep a kep sotet.
A konfig;
Fx 6300
Gigabyte 970a ud3
Gigabyte r7 260x
Chieftec ctg500
Samu vinyo
8gb corsair ram 1 modul
Mi lehet a problema mit csinalhattam rosszul?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#23384) Vismajor01 válasza Vismajor01 (#23383) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ha vissza rakom a regi alaplap+proci+mem harmast akkor van kep.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#23385) Gyufaaa válasza Vismajor01 (#23383) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A procinak is adtál minimum 4 pin-es tápcsatit? :U Az alaplapi speaker lecsippan?

(#23386) Vismajor01 válasza Gyufaaa (#23385) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hatos kellett neki, megkapta. Igen, csipog.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#23387) Gyufaaa válasza Vismajor01 (#23386) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ez a szóban forgó deszka? :U

(#23388) Gyufaaa válasza nindzsavagyo (#23382) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Beleteszed és menni fog. Az elsődlegesben mindenképp kell memóriának lenni. Bár a memvezérlő miatt, főleg ha tuning is van, jobban járnál 3x4GB vagy 3x2GB-al, de max 3 slotot terhelve.

[ Szerkesztve ]

(#23389) Vismajor01 válasza Gyufaaa (#23387) üzenetére


Vismajor01
addikt

igen, ez az.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#23390) Gyufaaa válasza Vismajor01 (#23389) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A proci mellett bal oldalon lévő ATX 8pin-es. Ebbe vagy 4pin vagy 8pin megy bele. 6pin-es csatit, hogy tudtál beletenni? :U

(#23391) Vismajor01 válasza Gyufaaa (#23390) üzenetére


Vismajor01
addikt

jólvanna, 8 :D Csak nem tudok írni.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#23392) Gyufaaa válasza Vismajor01 (#23391) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:D Elnézve. :P

A régi gép paraméterei vagy is, amivel működésre tudod bírni a vga-t? Csak mert azt mondod azzal megy flottul. :U

(#23382) nindzsavagyo: Gyere át ide.

[ Szerkesztve ]

(#23393) fuwiradis


fuwiradis
tag

Sziasztok

Van nekem egy elég nagy problémám. :( Az van, hogy ma is (meg már pár alkalommal korábban is) játék közben egyszerűen újraindul a gép, melynek oka "kritikus hiba". Ez történt ma is, a legutóbbi hiba event viewerben ezt látni:

Kernel power, Event ID 41, Task category (63).

Ennél bővebb informiációt nem nagyon szolgáltat, de ha megmondjátok hol kell bejegyzések után kutatni event viewerben, akkor megkeresem, amit kértek.

Fogalmam sincs mi lehet a gond. Túlmelegedés nem hiszem hogy a probléma oka lenne. A gépet valamikor ősszel vettem, akkoriban is használtam ugyanazokkal a címekkel mint mostanában is (pl. Guild wars) és nem volt ilyen baja. Akkoriban hőmérsékleteket is nézegettem AIDA64-gyel és a CPU, VGA is 70 fok alatt maradtak. Mostanában meg többnyire 60 fok alatt maradnak. Ez történt ősszel (október, november). A legelső ilyen újraindulást úgy emlékszem valamikor decemberben tapasztaltam. Azóta szórványosan előfordul, mint ahogy ma is és nagyon elegem van. Ma pl. olyan játékkörülmények között tette meg, amit semmiképp sem lehet erőforrásigényes szituációnak nevezni semmilyen szempontból. :U

Kérlek adjatok tanácsot, milyen teszteket végezzek milyen programokkal, és legyártom az eredményeket. Gari még van a gépen, de valami konkréttal kellene bevinni szervizbe, ha végül arra kerül a sor, hogy valamelyik hardver hibás.

A gép:

MSI Z87-G43
Core i7 4770K
Kingston Hyperx 16GB ram
Asus HD7950
Chieftec 600W
Scythe Ninja 3 rev b hűtő

Előre is ezer köszönet

(#23394) SigmaW válasza fuwiradis (#23393) üzenetére


SigmaW
tag

Szia, Kernel Power hibát nagyon sok dolog miatt írhat, én elösször tápra gyanakodnék

[ Szerkesztve ]

Rendszergizda :)

(#23395) nindzsavagyo válasza Gyufaaa (#23388) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Értem most legalább nyugodtan alszom azt hittem rossz a lap..Akkor a lényeg hogy az elsődlegesben mindig legyen memória és ha,nem muszáj akkor ne terheljem le 6db memóriával inkább 3db de nagyobb egységgel.

Köszönöm a gyors reagálást! :R :R :R :R

Sajnos a 3*4G már más ár kategóriában mozog most lesz a 3*2.Amíg nem tudom eladni a 3*1G-t addig menni fog mellette feltéve ha nem fog felforrni a lap.Még egyszer köszönöm.

(#23396) fuwiradis válasza SigmaW (#23394) üzenetére


fuwiradis
tag

azt tudom valahogy idehaza tesztelni? vagy akkor már egyszerűbb, ha azonnal bemegyek a szervizbe bajommal? :(

az is nagy baj, hogy nem áll ez elő akármikor. szóval attól tartok, hogy majd a szervizesek megnézik, nem jön elő a hiba, és ilyen módon, nincs hiba, tehát "meg lett javítva" :(

[ Szerkesztve ]

(#23397) maxika15


maxika15
tag

Üdv mindenkinek! van egy ilyen lapom: asrock775vm800 van benne ram, proci de semmi más. egyszerűen nem csinál semmit. kb 3cmos reset után be adja a kezdő képet de nem tudom behozni a biost. hiába ütöm a parancsot neki usb-s klaviatúrával. de hangsúlyozom hogy 3cmos reset kell neki különben csak sötét képernyő és kész. semmi nem tudok cserélni mert nincs. ezek vannak. ramokat ki/be tettem már úgyse jó. elemet is kivettem már... ps2 klaviatúrával is próbáltam úgy se jó. mi a baj?

(#23398) Vismajor01 válasza Gyufaaa (#23392) üzenetére


Vismajor01
addikt

Igen, most is a gépről írok
Asus alaplap, nem tudom pontosan a nevét
ddr3 4gb ram
amd quad 9600 x4 proci 2.3 ghz

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#23399) DAVID0000 válasza fuwiradis (#23393) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

helo.
Mikor telepítetted a oprendszert utoljára? Én a helyedben újratelepítenék és megvárnám hogy akkor is produkálja-e ezt.

(#23400) DAVID0000 válasza maxika15 (#23397) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

helo.
Milyen a memória és a proci? Volt már működőképes állapotban ezzel vagy más alkatrészekkel a lap?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.