Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) Ruszki válasza Ace owner (#23900) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ki lehet aztán vissza!
Nézd meg azt is hogy a CPU-nak nincs e letörve egy lába! :DDD De inkább azt,hogy nincs e elhajolva érintkező a foglalatban!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23902) #10726912 válasza Ace owner (#23900) üzenetére


#10726912
törölt tag

Menj sorban.
Rakd össze a géped az asztalon: alaplapra tedd rá a cpu-t, egy ramot és a vga-t illetve a tápot, meg a cpu hűtőt. Ha így nem jó, akkor cserélj RAMOT. Ha megint nem jó, cserélj tápegységet. Cserélj VGA-t. Ha így sem jó, nézz utána, hogy az alaplapodon milyen BIOS van és azzal a BIOSSAL lekezeli e a CPU-t. A CPU mellett nézd meg a ramokat is. Megnézheted még a CPU-t is. HA mindezeken túl vagy, és nincs meg az ok, akkor kijelentheted, hogy vagy CPU (ami ritka) vagy alaplap hiba van (gyakoribb).

(#23903) Ace owner válasza #10726912 (#23902) üzenetére


Ace owner
addikt

Alaplap vagy tap hiba lesz, utobbira gyanakszom de holnap csere tappal meglessuk.

Galaxy Fold 4

(#23904) pepe62 válasza dvdbackuper (#23876) üzenetére


pepe62
aktív tag

Igen, a táppal volt gond. Visszavittem, kicserélték. Beszereltem, tökéletes....köszönöm a hozzászólásod! :)

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#23905) Ruszki válasza Ace owner (#23903) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Reméljük, hogy csak a táp lesz a probléma okozója!

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23906) Ace owner


Ace owner
addikt

táp hiba volt, kölcsön tappal megy csak Épp nem jo a Windows telepitom, de ez mar nem számit, Lényeg hogy működik.
Köszönöm a Segítséget mindenkinek. :))

Galaxy Fold 4

(#23907) Stylerr


Stylerr
addikt

Úgy látszik, hogy mostanában ezek a tápegységek nem annyira bírják a strapát, de jó hallani, hogy neked is megoldódott a problémád, és nem alaplap hiba volt, mert az egy kicsit maceránsabb.

[ Szerkesztve ]

(#23908) Ruszki


Ruszki
senior tag

Akkor király,hogy jó lett!
Akkor már én is mondom,hogy tegnap hoztam egy gépet abban is a táp szállt el sajnos!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23909) Ace owner válasza Ruszki (#23908) üzenetére


Ace owner
addikt

Szerintem veszek egy uj ctg500-at.. Vagy valami garis fsp-t..

Galaxy Fold 4

(#23910) Ruszki válasza Ace owner (#23909) üzenetére


Ruszki
senior tag

Fsp hexa 400 Watt az egy jó kis táp, újonnan 10k körül van.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23911) Petyeka


Petyeka
csendes tag

Szeretnék segítséget a következőhöz:
Van egy MSI MEDIA LIVE HTPC-m
Kb 2 hete kitakarítottam, kiporszívóztam. Azután csak úgy hajlandó elindulni, ha többször megpróbálom elindítani. Néha elsőre de néha csak 2. 3.-ra indul el. Olyan mintha, nem pörögne fel rendesen a proci venti vagy a táp. Amikor nem sikerül elindítani pörög de nem rendesen csak kb félgőzzel.
Létezik az hogy valami zárlat lett benne, vagy akkor el se indulna? Vagy véletlenűl pont most adta fel a harcot? Egyépként sikertelen indításkor semmi nem jön be képernyőn, de a táp elindul rendesen. Működéskor semmi baja nincsen, nem zavarog semmi.
Illetve az integrált videókártya illesztőprogija néha szórakozik, (fél évente kékhalál) de ez az eset előtt is megvolt és csak azután jöt ez elő mióta win7-et használok, mert semmilyen illesztőprogi nem tetszik neki legalább is rendszerfrissítés után, egy kicsit megbolondul aztán helyreáll, minden ok kb fél évig.
Az érdekesség a nem indulás és a videókártya közt, hogy mielőtt kitakarítottam, előző nap fríssített a rendszer.
Bocsi a regényért, de próbáltam részletesen leírni a dolgot.
Akinek van ötlete írjon.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#23912) dvdbackuper válasza Petyeka (#23911) üzenetére


dvdbackuper
őstag

alaplapi elem nincs lemerülve?

(#23913) Petyeka válasza dvdbackuper (#23912) üzenetére


Petyeka
csendes tag

Nem tudom. De mondom előző nap a takarítás elött még jó volt és azóta is használom, csak 2-3-ra indul el.
Gondolom tetszhet a módszer a winyónak az agresszív leállítás után az ujraimdulás.

(#23914) Petyeka válasza dvdbackuper (#23912) üzenetére


Petyeka
csendes tag

Tápegység fél éve volt cserélve, mert a gyári, titokzatos körülmények között elhalálozott.
Előző nap jó volt utánna már nem.
Lehet összefüggés azon hogy tv re van rákötve a gép s-videón keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#23915) eddhunter


eddhunter
tag

Sziasztok, össze akarok rakni egy gépet. Most bontottam ki az alkatrészeket, osszedugtam mindent és annyi történik, h egy fél másodpercre felpörög a cpu vetni meg a tap, illetve a pwr led felvillant, aztán csönd. Mostanra mindent kiszedtem, csak az alaplap, proci és a tap van összekötve, de így is ugyanaz a szitu.
Következő alkatrészek: asrock h81m-hds, i3 4130, corsair vs350.
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#23916) eddhunter válasza eddhunter (#23915) üzenetére


eddhunter
tag

Szerk.:minden cucc null perces, boltból

(#23917) Ace owner válasza eddhunter (#23915) üzenetére


Ace owner
addikt

Fentebb olvasol nekem is ilyesmi bajom volt es az tap problema volt. Igaz az enyem hasznalt de lehet kifogtal egy rosszat.
En megprobalnam egy masik tappal is.

Galaxy Fold 4

(#23918) eddhunter válasza Ace owner (#23917) üzenetére


eddhunter
tag

Valóban hibás tápot kaptam a boltból.:(
Van egy oldskool 400w fsp tapom, amíg kicserelik, remélem, elketyeg azzal. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23919) #10726912 válasza eddhunter (#23915) üzenetére


#10726912
törölt tag

Látom, megoldódott. :K

[ Szerkesztve ]

(#23920) kissz84


kissz84
tag

Szervusztok!
Olyan problémával fordulnék hozzátok , hogy egy régi gép a cégemnél nem indul .
Most már be tudok lépni egy bios reset után biosba de nem ismeri fel a hdd minden mást igen.
De ha egy másik gépbe belerakom és bootolom simán elindul rajta a win.
cseréltem tápot próbáltam több ide kábelt nincs több ötletem.Ha valakinek volna megköszönném !:)

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#23921) Lajhy


Lajhy
újonc

Sziasztok!
Hozzám került egy Lenovo G555 laptop, kezdjek vele valamit viszont csak tippjeim vannak, hogy mi lehet a baja.
Az első bekapcsolásnál a hűtő kb. 2 másodpercig forgott aztán pedig teljesen leállt. A gép semmiféle hangot nem adott ki és kép sem volt. A második próbánál hibátlanul bekapcsolt a gép majd újraindítás után megint ugyan ez a hiba lépett fel. A processzor elég hirtelen melegszik és a hűtő meg sem mozdul de a ledek világítanak. Esetleg valakinek van valami tippje, hogy mi lehet pontosabban a gond?
Előre is köszönöm.
J.

(#23922) Ruszki válasza kissz84 (#23920) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nem lehet,hogy csak BIOS beállítás okoz problémát!?
Mindegyik IDE portot próbáltad!?Ha eddig minden gond nélkül ment,hogy nem nyúlt hozzá senki akkor valószínű,hogy lap hibás lesz!Lehetne gyanakodni jumper-re is de mivel nem volt piszkálva így kicsi rá az esély!

Lajhy

Itt hamarabb sikerülhet!
De vedd ki az akksit és nézd meg úgy!Garancia nincs már!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23923) Petyeka válasza dvdbackuper (#23912) üzenetére


Petyeka
csendes tag

Amúgy ha le lenne merülve az elem akkor a biosig még eldöcögne nem?
Mert nekem totális sötétség kerekedik amikor elsőre nem indul el.
Szóval:
1. Bekapcs, táp, winyó, proci, cd meghajtó felpörög, aztán pörögnek tovább....csipogás visszajelzés nincs.
Ha várok semmi nem történik, csak pörögnek üresbe és sötét képernyő Tehát ezután hosszan nyomvatartom a bekapcsgombot, amíg leáll minden.
2. vagy 3. 4. Bekapcsolás: Ugyan úgy felpörög minden, csak erőteljesebben hallom valamelyik ventillátort (nem egyértelmű hogy a procié vagy a tápé) pittyeg és betölt indul minden, a következő indításig vagy resetig. Azán ugyan az mint az elsőnél. A tápot kizártam mint hibás, mert fél éves sincs. (bár attol még lehet de ezért kérdezlek titeket)
Ha a proci ventillátorja a hibás akkor már elfüstölt volna a proci és eleve be se kapcsolna sehogy.
Segítsetek légyszi mert fölöslegesen nem akarok új tápot venni, tesztápot most jelenleg nem tudok szerezni, csak 1 honap mulva, addigra lehet beáll a winyó a sok leállítgatástól.
Amúgy kb 2007-óta megy a lap és benne az elem.

(#23924) Ruszki válasza Petyeka (#23923) üzenetére


Ruszki
senior tag

Púpos kondenzátorok a lapon nincsenek véletlenül mondjuk a CPU körül!?
Ez lehet erre utaló jel!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23925) #10726912 válasza kissz84 (#23920) üzenetére


#10726912
törölt tag

Leggyakoribb hibákkal kezdj. Régi céges gép...melegedés miatt elszállt benne valami.
Fúvasd ki, és cserélgess benne ramot, és tápegységet is beszerezhetsz másikat próba erejére.
Hibás ram simán csinál ilyet! (nekem volt erre tapasztalatom, bizonytalan működést produkált a gép). Ugyanígy okoz gondot a tápegység is.
Aztán lehet összetett gond is: pl koszos tápegység kondijai kiszáradtak, túláram, stb, emiatt tönkre ment-haldoklik valami az alaplapon (IDE vezérlő pl). Ez esetben hamarosan az alaplap hamarosan elhalálozik, s nemfog megjavulni akkor sem, ha kicseréled a tápegységet biztosan jóra.
Csinálj hiba szűrést,(egy rossz külső PCI kártya, hang, usb lan kártya is okozhat bármit, ezt is), szedj ki mindent a gépből és csak az alapokkal indíts. Billentyű és egér sem kell. Biost is nyálazd át, SPread Spectrum-okat tiltsd le, Dual Ram chanelt tiltsd le, bármilyen Turbo Boost móddot tiltsd le, ramok sebességét csökkentheted egy lépcsővel.
HA mindezeken túl vagy, akkor alaplap hiba a valószínű.
Petyeka: Neked is azt ajánlom, hogy aprólékosan menj rajta végig: Biost túrd át, nincs e felesleges automata tuning, vagy SPread Spectrum, A VGA beállításoknál letilthatod a gyorsírást pl, próbálhatsz VGA driver nélküli indításokat is (ha így indul mindig, akkor driver vagy VGA gond van), emellett a ramokat teszteld egyesével minden slotban és a felesleges dolgokat húzd le az alaplapról, csak a rendszer hdd maradjon.
Az alaplap is "fáradhat", de volt olyan alaplapom, ami sokáig ment kényszer csökkentett üzem módban.

[ Szerkesztve ]

(#23926) Petyeka válasza Ruszki (#23924) üzenetére


Petyeka
csendes tag

Minden kondi makulátlan. Köszönöm a regálást.

(#23927) kissz84 válasza #10726912 (#23925) üzenetére


kissz84
tag

Köszönöm srácok a segítséget!:R
Fújatás meg volt sima régi ddr ramokkal nem rendelkezek és beszerezni se tudok egy nap alatt:-/ max ebayen találnék ott meg 1 hét posta .Vásároltam bele egy corsair vs350w de nem lendített előre. Bios reset volt azután sikerült biosba lépnem. Defaultra raktam onnan próbáltam indítani, de nem ismeri fel. Másik gép felismerte de egyszerűen nem tudom a lanhálozat driverének telepítésével se netet csinálni rá amivel összekötöm a gépekkel .Ja és a vicc még rohadt bios bip sincsen hogy tudnám mi a baj.
Most már ott tart a vinyó hogy felpörög kattan azt semmi... másik gépen már el is halt...
Ilyen régi gépre bizták az egész cég géprendszerét vicc...
Majd a dánia gyártó meg szoftver tulaj 6500 fontért kicseréli és küld egy mérnököt is akinek a jegyét is a cég állja :C
Ennél többet nem tehetek :(((

[ Szerkesztve ]

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#23928) Petyeka válasza #10726912 (#23925) üzenetére


Petyeka
csendes tag

Hali

A biost sosem piszkáltam. De azért visszatöltöttem az alapbeállításokat. Megpróbáltam az idtítást csak a vinyóval, videókártya driver néllkül is, memókat csekkoltam a slotokban, de ugyan az mint előtte, valamikor indul valamikor nem. Veszek majd új elemet is bele, hátha tényleg csak ennyin múlik.
Viszont felfedeztem, minnél tovább használom a gépet és utánna resetelek és nem indul, annál sokatszorra tudom elindítani rendesen újra. Pl.: ha este kikapcsolom és csak reggel akarom bekapcsolni akkor 90%-ban 2.-ra elindul. Ha viszon azután akár 10-20 perc után újrainítom vagy kikapcsolom majd újra be, csak kb 10. vagy 20-ra tudom elinítani. Ez lehet esetleg proci melegedésére utaló jel? Mert minnél többet várok annál kevesebb próbálkozás elég az elintításhoz.
Gyanus a Sata vinyó is mert amikor nem sikerül elindulnia akkor az elején ciceg és aztán elhalgat. Meg próbáltam egy másik vinyóval (de csak ata volt itthon) de azon is ugyan úgy nem indult csak többedszerre, szó talán marad a proci vagy az alaplap?
Csak az én megnyugtatásomra monjátok már meg, ha elindul akárhányadszorra akkor az ugye nem lehet hogy a kitakarítás közben csináltam rá zárlatot?! Ha zárlat lenne else indulna így, vagy igen? Aztán lehet hamarosan már be se tudom majd kapcsolni?! :S
.

(#23929) Stylerr válasza Petyeka (#23928) üzenetére


Stylerr
addikt

Szia! Ramokat is nézd át, ha tudod rakd át másik slotba, vagy cseréld meg őket. A melegedéssel kapcsolatban pedig annyit, hogy nézd meg a hőfokokat használat közben (pl Aidával). Egyébként mielőtt kitakaírottad teljesen jól működött?

(#23930) dvdbackuper válasza Petyeka (#23928) üzenetére


dvdbackuper
őstag

vagy az elem játszik veled, vagy a táp haldoklik...

(#23931) wilderten


wilderten
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan gondom támadt a pc-vel, hogy nem akar betölteni a windows. Most lett kicserélve benne a videokártya garanciálisan és amikor betettem az újat, akkor jelentkezett a probléma.
Bekapcsolás után annyit csinál, hogy megjelenik az alaplap márkájának kiírása, majd a bootmenü és kezdi elölről.
Nem igazán tudom mi tévő legyek, mert a régi (még nem cserélt) videokártyával ilyen problémám nem volt.
Egyébként az alaplap: Asrock Z77 Extreme4, a videokártya: Asus Geforce GTX760, op. rendszer: win 7.

Üdv:
wilderten

(#23932) Ruszki válasza wilderten (#23931) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Próbáld meg csökkentett módban!Ha úgy elindul akkor távolítsd el a régi drivert aztán normál módban tedd fel az újat!Amúgy ugyanaz a típus volt benne!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23933) wilderten válasza Ruszki (#23932) üzenetére


wilderten
csendes tag

Igen, ugyanaz. Próbáltam csökkentett módban indítani, de nem tudtam. Ugyan úgy újraindul folyamatosan.

(#23934) Ruszki válasza wilderten (#23933) üzenetére


Ruszki
senior tag

Indítsd el Linux live cd-vel ha azzal elindul akkor a windowsnak van baja ha meg azzal sem akkor valami más!Vedd ki a VGA-t és tedd vissza!Nem akarok vészjosló lenni de lehet,hogy win telepítés lesz a vége!Gondolom ennek jobban is örülnél,mint hogy megint nem jó a VGA!Az meg érdekes,hogy ugyan az a kártya típus!Mi volt a gondja az előzőnek!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23935) wilderten válasza Ruszki (#23934) üzenetére


wilderten
csendes tag

Egyes játékoknál 3D-s terhelés hatására szétesett a kép. Ez volt az előzővel a gond.
Mi ez a Linux live? (bocsi a tudatlanságom)

(#23936) Ruszki válasza wilderten (#23935) üzenetére


Ruszki
senior tag

Itt elég jól leírja!De összességében egy boot-olható Cd amiről lehet telepíteni,rendszert indítani és memóriát is tesztelni!Van még több ilyen pl.:Hiren's Boot CD,NeszeTools,System Rescue Cd.
Nincsen semmi gond! :) Remélem tudtam segíteni!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23937) kraftxld válasza wilderten (#23933) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha az induláskor nyomogatod az F8-at és ugyanabban a menüben ahol a csökkentett mód van, kiválasztod, hogy ne induljon újra automatikusan hiba esetén akkor milyen hibakódot ír?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23938) wilderten válasza Ruszki (#23936) üzenetére


wilderten
csendes tag

Végre sikerült megoldani!

Frissítettem a biost és elindult a windows. Még nem próbáltam ki a videokártyát, de lagalább már a rendszer felállt.
Az biztos, hogy többet Asrockot nem veszek! Már nem ez az első gond vele. Volt hasonló hiba, akkor is a biost kellett frissíteni.

Köszönöm szépen a segítséget!

(#23939) Ruszki válasza wilderten (#23938) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát ez furcsa számomra!De a lényeg az,hogy sikerült elindítani!

Nanana,Asrock-ot akarok venni!! :))

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23940) wilderten válasza Ruszki (#23939) üzenetére


wilderten
csendes tag

Most próbáltam ki a videokártyát, azonban ugyanez a hiba jelentkezett ismét (egyes játékoknál 3D-s terhelés hatására szétesik a kép). Ez valami típushiba vagy ismét rossz karit kaptam?

(#23941) Ruszki válasza wilderten (#23940) üzenetére


Ruszki
senior tag

Mekkora tápod van!?Memóriát le kellene tesztelni!Cserélj VGA drivert!Nincs esetleg egy másik VGA-d?Az is lehet,hogy a lappal van valami probléma!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23942) wilderten válasza Ruszki (#23941) üzenetére


wilderten
csendes tag

Nincs sajnos más vga-m. A táp: FSP Raider 550. A memória: Corsair 8GB Vengeance DDR3 1600MHz

(#23943) Petyeka válasza Stylerr (#23929) üzenetére


Petyeka
csendes tag

Köszi a ramokat már átnéztem kártyáztam vele egy sort. Mindegyik variációt megpróbáltam.
A programmal megnéztem az ott látható adatok nem tudom mennyire optimálisak, de a takarítás előtt semmi baja nem olt azóta így használom kb két hete.
Szerintem a jövőhéten tudok már csak elemet venni azután visszatérek, az eredménnyel.
jó hétvégét!

(#23944) Ruszki válasza wilderten (#23942) üzenetére


Ruszki
senior tag

Megmondom őszintén nem találkoztam még ilyen hibával, nem tudom te hogy akarsz továbbmenni de ég akár egy win reinstallt is megpróbálnék a te helyedben!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23945) wilderten válasza Ruszki (#23944) üzenetére


wilderten
csendes tag

Azt még az előző kártyánál próbáltam, 2x újraraktam.
Akkor lehet az alaplap lesz a hunyó.

(#23946) dvdbackuper válasza wilderten (#23945) üzenetére


dvdbackuper
őstag

lesd már meg, h a chipset borda nem tüzel-e véletlenül?

(#23947) wilderten válasza dvdbackuper (#23946) üzenetére


wilderten
csendes tag

Megnéztem. Nem tudom mi számít melegnek,de az ujjam rajta tudtam tartani, arra tippelek 40-45 Celsius fok körül lehet.

(#23948) dfdfdf válasza wilderten (#23947) üzenetére


dfdfdf
őstag

Próbáld meg régebi driverrel esetleg a chipset drivert se rakd fel , másik pci slotban is meglesheted a VGA-t az is segíthet.

(#23949) dvdbackuper válasza wilderten (#23947) üzenetére


dvdbackuper
őstag

érdekes :D másik gépben is kipróbálnám a karit és egy másik ugyanolyan teljesítményűt a tiedben...

(#23950) Stylerr válasza Petyeka (#23943) üzenetére


Stylerr
addikt

Ezek a hőmérsékletek terhelés alattiak, vagy idle? Tehát nem terheled semmivel a procit? Egyébként szerintem a takarítás hatására történt valami..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.