Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) Petyeka válasza Stylerr (#23950) üzenetére


Petyeka
csendes tag

Sima értékek, terhelés nélkül. Ugye az első reakcióm nekem is az volt, hogy valami :) történt takarításkor, de mi az isten, ha aztán minden ok ha elindul? Ha Msi és a szentlélek velünk van akkor csak az elemet sütöttem ki, mert semmibe nem túrtam bele a porszívót, inkább csak felületi tisztítás volt nem értem hozzá eliveg semmihez :s

(#23952) IstvánLászló válasza Petyeka (#23951) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Msi és a szentlélek velünk van akkor csak az elemet sütöttem ki.

Mert semmibe nem túrtam bele a porszívót, inkább csak felületi tisztítás volt nem értem hozzá eliveg semmihez.

A véleményem szerint proszivózás közben sztatikus elektromosságót kapot a cuccos és ezért hiba keletkezet.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#23953) dellfanboy


dellfanboy
őstag

sziasztok
van egy asztali gépem rajta win7 és xp op rendszer. mindig amikor bekapcsolom bejön egy fekete fehér hátteres választó képernyő ahol ki tudom választani, hogy xp-t vagy 7-est töltsön be. újra akarom rakni a gépet úgy, hogy az xp-t törlöm.
viszont
mióta usb- bill-t használok nem érzékeli a fekete fehér hátteres oldal a bill-t. a kérdésem az hogy újrA fogom tudni a gépet usb-s bill-el vagy nem?
köszi

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#23954) Hgovi válasza dellfanboy (#23953) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Mindenféleképpen tudod majd használni.

Üdv Hgovi

(#23955) dvdbackuper válasza dellfanboy (#23953) üzenetére


dvdbackuper
őstag

a BIOS-ban keress olyat, h legacy usb és állítsd enabled-re, utána menni fog az usb-s bill

(#23956) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Nem régen vettem egy Asrock Z87 Extreme 4 lapot. Házban elvileg zárlatot érzékel, mert ha tápra ráadom az áramot elindul. Pontosabban csak felpörögnek a ventik, aztán leáll és újraindul. Korábbi Asus P8Z77-V lapommal semmi ilyen gond nem volt. Kivettem a házból és úgy raktam össze, akkor meg jó volt. Visszatettem megint zárlat. Próbáltam már a csavarokat is lazítani, de semmi. Ilyenkor mi a jó életet lehet csinálni?

(#23957) Ruszki válasza csucsbicep (#23956) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Alaplapon nincs semmi olyan ami mondjuk jobban ki lóg a síkjából? Távtartó nincs rossz helyen? Nem rozsdás a csavaroknál? Próbálj meg mindent kizárni. Én ha lenne lehetőségem még ránéznék egy másik házban. Reméljük nem a vezető fólia van megtörve valahol.

Ruszki

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23958) dellfanboy válasza dvdbackuper (#23955) üzenetére


dellfanboy
őstag

köszi

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#23959) csucsbicep válasza Ruszki (#23957) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Most másik házban megy szerencsére. Köszi a segítséget.

(#23960) Stylerr válasza csucsbicep (#23959) üzenetére


Stylerr
addikt

Akkor a ház volt a ludas, de azért kíváncsi volnék, hogy mégis mi volt benne ami miatt nem ment benne a cuccos.

(#23961) csucsbicep válasza Stylerr (#23960) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én a távtartókra gyanakszok.

(#23962) Ruszki válasza csucsbicep (#23959) üzenetére


Ruszki
senior tag

Örülök, hogy jó lett!
Hát igen vajon mi lehetett a gond!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23963) csucsbicep válasza Ruszki (#23962) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Távtartó volt rossz. Kicsereltem oket, azóta megy barmelyik hazban.

(#23964) Stylerr válasza csucsbicep (#23963) üzenetére


Stylerr
addikt

Jó olvasni, hogy nem csak a problémák gyarapodnak, hanem a megoldások is! :)

(#23965) uniquum


uniquum
csendes tag

Sziasztok!
Hasonló problémám jelentkezett, mint szagnes69-nek, de nem találom rá a megoldást.
Kérem aki tud segítsen.
Win7 indításkor minden a megszokott szerint zajlik, üdvölő képernyő megjelenik az egyetlen felhasználói fiókkal és kéri a jelszót.
A jelszó beírása után közli : " A felhasználói profil szolgáltatás szolgáltatás nem tudott bejelentkezni. a felhasználói profilt nem sikerült betölteni. "
Kikapcsolás - újra indítás F8 csökkentett üzemmód :
Please select boot device :
1 St floppy drive
PM-HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163 B
3 M-Samsung SP 1614 C
4 M-Samsung HD 642 JJ

Melyiket válasszam és hogyan tovább ? :F

Köszönöm ha valaki tud segíteni

(#23966) #10726912 válasza uniquum (#23965) üzenetére


#10726912
törölt tag

nem ismerem a WIN7-et (nem is akarom). De nincs egy olyan javító menüje a telepítő lemeznek, mint az XP-nél is van? Hátha sikerülne "újra raknia" magát....ha ez nem jó, akkor mehet egy újra telepítés, ezelőtt egy HDD ellenőrzés (nem volt a HDD-nek baja? 100/100 százalékos?)
SZerk: DVD-t és a flopyt értelem szerűen ne válaszd, elvileg valamelyik HDD kéne neked, de elvesztek a felhasználói fiókkal kapcsolatos adatok egy része (lemez vagy adat sérülés), emiatt nem tudsz tovább menni.
Anomáliát okozhat a hibás ram és a tápegység is, cserélgesd a ramokat, illetve egyesével hagyd az alap lapban, és ha van, próbáld ki a géped egy csere táppal.

[ Szerkesztve ]

(#23967) erkxt


erkxt
tag

Sziasztok.
Egy számomra bosszantó hibával kérlek titeket ha tudtok segítsetek vagy ötleteljünk mi okozhatja ezt a gondot.

A konfig nem minden alkatrésze új íme:

ASRock 870 extreme 3 r2.0 pár éves.
AMD FX 6300 (5%-ot húzva) új kb 4 hónapos
Kingmax 4 x 2 Gb 1333 Mhz pár éves
Sapphire 7790 Oc DualX 1 Gb új 5 hónapos
250 Gb (windows 7 64 bit) legalább 5 éves+ 2 Tb vinyó új 1 hetes
Corsair VS450 w táp kb 1 éves

A hiba bekapcsolástól számítva 1-2 másodpercre rá újra indul és betölti a windowst.
A biosban észrevettem h a memóriák nem 1333mhz-en mentek csak 800-on felraktam majd játék közben kékhalál. Ez után biosban a memória automatikusra ált és már nem szerepelt az 1333 hanem 1390 mh és egy alatta és felette lévő érték. Most 1390 -re raktam megy rendesen.
Videokártya cserém volt ASus 7770 cseréltem a mostanira boltól újra (nem használtat vettem.)
kb az új kártya óta csinálja az újra indulást ,de nem mindig! Van hogy sokáig nem is jelentkezik.
Windows és a játékok jól mennek ( BF3 high , BF4 Médium.)
Videó felbontás 1680x1050

Gondoltam már h a táp lehet kevés de a gép gond nélkül megy.
Már szétszedtem újra pasztáztam a procit ,de nem jutottam eredményre ezzel sem.
Várom az ötleteket.

:( :W

[ Szerkesztve ]

(#23968) bearone válasza erkxt (#23967) üzenetére


bearone
csendes tag

Üdv!

Egy bios(ill.:uefi) resetet csinálnál?

Van másik videókártyád amivel ki tudnád próbálni?

[ Szerkesztve ]

(#23969) erkxt válasza bearone (#23968) üzenetére


erkxt
tag

Nem csináltam és másik karim sincs. akkor elem ki és elem vissza ? azt hiszem talán reset gomb is van a lapon de nem biztos :K

(#23970) bearone válasza erkxt (#23969) üzenetére


bearone
csendes tag

Ha nem találtad meg a reset jumpert vagy gombját( általában az elem környékén van), akkor az elem kivétel is jó.
Persze áramtalanítás után.

(#23971) erkxt válasza bearone (#23970) üzenetére


erkxt
tag

Kösz ;)

(#23972) trex95


trex95
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a gondom, hogy a gépem egyik napról a másikra megadta magát.
Bekapcsolom felpörög, nincs kép, csak egyet kattan. Utána a gép nem kapcsol ki
a táp és a ventilátorok ugyanúgy működnek. Szerintetek mi lehet a baj?
Előre is köszönöm.

(#23973) #10726912 válasza trex95 (#23972) üzenetére


#10726912
törölt tag

(#23974) trex95


trex95
csendes tag

Köszönöm,de nincs itthon másik VGA-m, se tápom.:/ Lehúztam a Winchestert és a DVD-t, most nem kattant,de képet sem ad.

(#23975) #10726912 válasza trex95 (#23974) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mindent csinálj végig. Memóriákat leellenőrizted? Fog kelleni másik táp és vga is, amit lehet csinálj meg módszeresen.

(#23976) Ruszki válasza csucsbicep (#23963) üzenetére


Ruszki
senior tag

Jó volt a megérzésed!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23977) jbauer05


jbauer05
tag

Helló, szeretnék segítséget kérni
Most vettem egy új konfigot alkatrészenként, darabjai:
Intel i3 4330
Chieftec CTG-500-80P
Kingston 4GB DDR3 1600MHz
MSI GTX750 1GB DDR5 N750 TF 1GD5/OC
Sharkoon Vaya ház
Asrock H87 PRO4 alaplap

Itt az alaplap rajza, bejelöltem, hogy mit dugtam be rajta: http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_3_26_mrgayyz1t9.png

itt meg a jelmagyarázat :http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_3_26_ru0lmatk1i.png

Azt csinálja, hogy bekapcsolom egyszer felpördül a videokártya ventije, a kék bekapcsolást jelző led felvillan és ennyi utána már le is áll. A processzor ventije meg se mozdul pedig az is be van dugva. Ugyan úgy a táp ventije se mozdul meg. Mit ronthattam el, hogy ezt csinálja ?

[ Szerkesztve ]

(#23978) erkxt válasza bearone (#23970) üzenetére


erkxt
tag

Köszönöm a tippet !!
Tökéletesen megy bios reset után. valóban itt volt a hiba. Azóta jól indul a gép.
:C :C
:R

(#23979) #10726912 válasza jbauer05 (#23977) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kétféle CPU van az alaplap specénél feltüntetve. Az egyiket támogatja alap BIOS-sal, a másikat nem.
Miből van csere darabod?

(#23980) erkxt válasza jbauer05 (#23977) üzenetére


erkxt
tag

Helló.
az első képet tudtam megnyitni amin nem karikáztad be a proci tápját !
a kettesbe is be kell dugni a kábelt!

(#23981) jbauer05 válasza #10726912 (#23979) üzenetére


jbauer05
tag

Sajnos semmiből nincs.

(#23982) jbauer05 válasza erkxt (#23980) üzenetére


jbauer05
tag

Erre gondoltam én is, de nem találtam olyan vezetéket a tápban ami odaillene. Viszont van kettő db, 4-es csatlakozó vezeték ami beleillene csak nem mertem kipróbálni.

(#23983) #10726912 válasza jbauer05 (#23982) üzenetére


#10726912
törölt tag

A CPU táp nélkül persze hogy nem megy a géped....ezer éve kell már a CPU-knak külön betáp. :F Bocs a kiakadásért, csak ez lassan már olyan fárasztó és banális hiba, mintha a hálózati amperokat nem csatlakoztatnád a tápegységhez... :U
Nem tudsz rosszat bedugni, egy 4 pines elég bele, azzal is stabilan fog menni. Az alaplap Manual-jában megtalálod az alaplap helyes bekötését. Ha nem boldogulsz, linkeld a tápegységed és megmondjuk, melyiket kell hova.

(#23984) bearone válasza erkxt (#23978) üzenetére


bearone
csendes tag

Szívesen, örülök, hogy működik rendesen a géped. :DD

(#23985) erkxt válasza jbauer05 (#23982) üzenetére


erkxt
tag

:)) :DD
na ugye . dugd be és már menni is fog.

(#23986) jack474


jack474
tag

Sziasztok!

Pénteken vettem az alábbi konfigot:

intel i5-4570
Kingston HyperX Blu 2x4GB DDR3 1600MHz
samsung 840 evo 120gb
corsair carbide 200r
Chieftec CTG-500-80P
Gigabyte B85M-D3H

A problémám az, hogy ha bedugtam a DDR3-1-es és DDR3-2-es slotba a két memóriát, akkor a gép el se jut a biosig és folyamatosan újraindul. Ha csak a DDR3-1-es slotban van bent bármelyik memória, akkor minden ok. Ha a DDR3-1-es és a DDR3-3-as slotba rakom a két memóriát, akkor is minden ok, látja a két memóriát.

Valamiért azt gondoltam, hogy két memóriát célszerű az 1-es és 2-es foglalatba tenni, ezek direkt egy színűek is az alaplapon.

A kérdésem az lenne, hogy normális a fenti működés?

(#23987) #10726912 válasza jack474 (#23986) üzenetére


#10726912
törölt tag

A DUAL chanel módot pont az egy-három, illetve a kettő-négyes foglalatok támogatják. Nem tudom, miért nem megy 1-2-ben. De lényegtelen is számodra (lehet rossz beállítás is).
Miért nem olvassátok az alaplap MANUAL-ját?????????? :(((
Due to CPU limitations, read the following guidelines before installing the memory in Dual Channel mode.
1.
Dual Channel mode cannot be enabled if only one DDR3 memory module is installed.
2.
When enabling Dual Channel mode with two or four memory modules, it is recommended that memory of the same capacity, brand, speed, and chips be used. For optimum performance, when enabling Dual Channel mode with two memory modules, we recommend that you install them in the DDR3_1 and DDR3_2 sockets

(#23988) jack474 válasza #10726912 (#23987) üzenetére


jack474
tag

Elolvastam a manualt, de azt én úgy értelmeztem, hogy az 1-2-be kell rakni őket. Miért lényegtelen számomra, nem kell dual chanel mód?

(#23989) #10726912 válasza jack474 (#23988) üzenetére


#10726912
törölt tag

Igazad van, bocsánatot kérek, én vagyok a gyufa :R , biztos a tavaszi fáradtság teszi és a mentsruáció egyszerre, főleg az utóbbi okoz nálam gondot (de átlagban az összes férfinak, aki mentsruál). :B Lényeges lehet a DUAL chanel. Csak félre olvastam.
Integrált VGA-val akarod használni? Lehet hogy amiatt nem hajlandó úgy menni, mert DUAL-ban akarja futtatni a ramokat. S az int vga meg el akar venni a ramból (csak találgatok).
Furcsa minden esetre. Nézd meg, nincs e direktbe kapcsolva a dual chanel mód. Illetve a ram kompatibilitást is nézd meg, szerepel a listán? Próbálhatsz olyat is, hogy az időzítéseket te állítod be a ramoknál.

(#23990) tornas válasza jack474 (#23988) üzenetére


tornas
őstag

"Elolvastam a manualt, de azt én úgy értelmeztem, hogy az 1-2-be kell rakni őket. "

Ez így rendben is van, de az az 1 és a 2 az nem egyforma színű slot, hanem pl. az egyik fekete és a kék párosa adja a dual channel-t. A manualban is fel van tüntetve, hogy az adott alaplap memória slotjának az 1-es 2-es stb. slotoknak milyen a színük. Én legtöbbször ilyen sorrenddel találkozok 4 slot esetén pl. 1-es és a 3-as slotok pl. kékek, valamint a 2-es és a 4-es slotok meg pl. feketék.

A dual channel-nek akkor van a legtöbb haszna, ha a gépben csak az integrált VGA van. Diszkrét VGA esetében csak nagyon minimális a "sebbeség" növekedés.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#23991) jack474 válasza tornas (#23990) üzenetére


jack474
tag

Nincs diszkrét VGA a gépben, tehát valóban integrált videókártyát használok. Ebben az esetben az alaplap úgy néz ki, hogy a processzortól nézve "kifelé" van egy fekete, egy szürke egy fekete és még1 szürke slot. Az alaplapon be is vannak számozva a slotok 4-2-3-1 sorrendben. Én a két "külsőbe" tettem a két memóriát, tehát az 1-3-ba, a biosban is azt írja, hogy az 1-esben és a 3-asban vannak a memórák.

(#23992) #10726912 válasza tornas (#23990) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ez nekem is furcsa egyébként...az egyszínűek szoktak párok lenni. :F
AZ integrált VGA használata elvesz a ramokból...ez nem zárja ki a dual chanel módot???

(#23993) dvdbackuper válasza jack474 (#23991) üzenetére


dvdbackuper
őstag

az 1-2 -be tedd, azt írja

you install them in the DDR3_1 and DDR3_2 sockets

ha meg nem megy, akkor ott kompatibilitási gondok lesznek :R

[ Szerkesztve ]

(#23994) jbauer05 válasza #10726912 (#23983) üzenetére


jbauer05
tag

Bedugtam mind a kettőt és már bekapcsolt, köszi szépen mindenkinek a segítséget!

(#23995) tornas válasza #10726912 (#23992) üzenetére


tornas
őstag

Na jó, részemről a "legtöbbször" kifejezés enyhe túlzás volt. :B Ma inkább az egyszínűek szoktak lenni a memória csatornák. Pl. Channel A két fekete slot, Channel B két kék slot. De a régebbi lapok között azért előfordult az ellenkezője is, meg néha az újabbaknál is. Asus P5L 1394 deszkánál (nem mai csirke) a Channel A egy sárga és egy fekete slotpárból állt.

A dual channelről it egy teszt is:Single channel vs. dual channel

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#23996) #31757056


#31757056
törölt tag

Sziasztok. Az mitol van, hogy felteszek egy win7-et ssd-re (elotte bios-ban szepen minden beallitva, ahci, smart, minden fasza), majd telepites kozben tobbszor ujraindul es folytatja is szepen, de amint vege a telepitesnek es az elso inditaskor a postkepernyon azonnal ujraindul es bootloop-os lesz az egesz cucc? Samsung 830 az ssd, semmi baja nem volt azelott. Raadasul a laptopombol koltoztettem az az asztali gepembe es a laptoprol hozott windows siman felallt rajta, dehat azzal csak nem hasznalhatom, ezert akartam friss telepitest. Viszont amiota clean install-t csinaltam azota bootloop-os, a windows logo-is se jut. Otletek? :F

(#23997) #31757056 válasza #31757056 (#23996) üzenetére


#31757056
törölt tag

Megoldottam :)

(#23998) jbauer05 válasza jbauer05 (#23977) üzenetére


jbauer05
tag

További problémáim vannak. A gép játék terén túlteljesítette az elvárásaimat, viszont valami baj van a videó lejátszással. VLCben egy picikét szaggat a videólejátszás a hd videóknál (mkv), ugyan ezt csinálja a hds youtube videóknál chrome és firefox alatt. Az RTL most konkrétan élvezhetetlen. Ki próbáltam a gtx 750-es kártyámnak a cdn kapott driverét, az msi oldaláról letöltött driverét, a geforce.com-ról letöltött driverét de egyik se se segített. Ezután feltelepítettem a procim igpjét a gtx 750-et letiltottam, és az igpvel használtam a gépet de az se segített. Játéknál semmi gond nincs (gta4, tomb raider 2013), viszont rohadtul zavar, hogy egy vatta új 130k gépnél ilyen gondok vannak. Mit csináljak, hogy rendesen működjön a videó lejátszás? Valamit talán elronthattam összerakáskor? Windows 8.1 x64-et használok egy 22'-es Samsung SA300 lcd monitorral.

[ Szerkesztve ]

(#23999) spici


spici
tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan nagy problémám, amit már 3 hete nem tudok megoldani és nem akarom vinni szervizbe a gépemet mert nincs időm, de ha nagyon nincs senkinek ötlete csakis akkor.

Először is az a gond hogy amióta vettem a gépembe videókártyát (integrált volt) pontosabban egy nVidia Geforce 9600GT-t és 1 hétig tökéletes volt egy Foxconn G41MX-K 2.0 alaplapban, E7500-al , 2x2GB DDR2 rammal és egy FPS 350W-os táppal.
A probléma úgy jelentkezett, hogy drasztikusan lecsökkent a videókártya teljesítménye, pontosabban az egész gépé. Például youtuben vagy egyéb más programba a hang recsegni kezdett, az integráltomnál 10x gyengébb körülbelül (LoL játékban integráltal legalacsonyabb grafikán 60fps, most az nvidiaval 20 és még akad is.).

Szóval akkor egyből a videókártyára gyanakodtam, de havernál volt 2 hétig és semmi problémája nem volt a kártyának, ekkor egyből áthoztam és ugyanúgy nem volt jó.
Ekkor már kb 25 újraindítás után javult meg, de rá pár napra kb 30 perc kellett hogy be is kapcsoljon a gép.
Szóval 3. gépbe is kipróbáltam a videókártyát jó volt ott, 4. be is szóval egyből az alaplapra gondoltam mert egy HD7770 nem működött, ugyanaz volt a probléma.
Kicseréltem az alaplapot egy Gigabyte P35-DS3L 1.0 ás alaplapra és ugyan az a hiba van, de itt a gép mindig bekapcsol csak 5-6 újraindítást követően megfelelően működik a kártya.

A legfeltűnőbb hogy a Win7 értékelése a videóteljesítményre 5.5 öt adott de ha jó volt 6.8 at, így tudom kideríteni hogy mikor jó mikor nem.
Próbáltam Win7 Win8 , Win8.1 és mind ez eredeti szoftver!

Tápegységet is megnéztem, de semmi hatása nem volt, alaplapnak semmi baja. Csak maradt a processzor,memória,winchester.
Csináltam Bios Updatet és ugyanaz.

Szerintetek mi lehet a probléma?
Aki megoldást tud kap tőlem egy CS:GO-t.

(#24000) Chiller


Chiller
őstag

Sziasztok, csak egy gyors megerősítést szeretnék kérni.
Rokon PC-je a hét elején működés közben egyszer csak pukkant egyet, és leállt. Aztán nem indult többet.
Kicseréltem a tápot (Gigabyte 460W) próbából, először ment, de másodjára már nem indult el. Másik gépben kipróbáltam a tápot, elvileg jó.

Én az alaplapra (Gigabyte G31) gyanakszom, de tüzetesen átvizsgálva sem találtam rajta semmi púpos kondit, elégett elkót.
Ettől még hogy külsérelmi nyom nincs, ti is az alaplapra tippeltek?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.