Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) gabo9201 válasza #10726912 (#23700) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ja igen:
Azt nem írtam, hogy az Inteles gépbe direkt az új driverrel próbálom. :)
Tehát valószínű, hogy abban is menne a régivel.
Melyik topikra gondolsz? Nem találtam általánosan Nvidia driverekkel foglalkozót :(

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#23702) #10726912 válasza gabo9201 (#23701) üzenetére


#10726912
törölt tag

Én a másik oldalról közelíteném a problémát:GTS450 topic. Itt tudhatnak érdemben adni tanácsot, hogy melyik driverrel érdemes használnod. (illetve hátha van más anomália is).

(#23703) ebeni95


ebeni95
tag

Sziasztok!

Adott egy gép (AMD 4400+ AM2, 2Gb DDR2, ATi HD 3450, 1Tb HDD, Gigabyte alaplap), ami kb. 3 év hibátlan működés után, használat közben egyszer csak leállt. Utána bekapcs, majd 5 perc múlva leállt (mintha kihúznám a tápcsatit). Pár 5 perces viccelődés után már be sem indult. Ez volt tegnap. Ma hazajöttem, alaplapi elem ki, CMOS clear, bekapcs, megy. Egy óra múlva megint leállt. Utána a kezdőképernyőn (alaplapi képernyő, ahol be tudok lépni a bios-ba, boot menübe) túl nem megy, nem bootol be, csak megáll. Nem tudok belépni sehova, csak újraindítani/kikapcsolni.

Alaplapra, vagy tápra tippelek. A HDD zsír új, a VGA, memória jó. Nem melegszik, nem ad füstjeleket, furcsa hangokat.

Mire tippeltek, mi lehet a baja (azon kívül, hogy város)? :F

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#23704) gabo9201 válasza #10726912 (#23702) üzenetére


gabo9201
senior tag

Igen, közben oda írtam egy rövidet. Véletlenül pont az előttem kérdezőknek is hasonló hibájuk van (elég kihalt a topik).

(#23703) ebeni95
Én első körben a tápot nézném meg (ami könnyen tönkre tehetett mást is).

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#23705) #10726912 válasza ebeni95 (#23703) üzenetére


#10726912
törölt tag

Tápegység első körben...de lehet más is. (pff neki, a másik gépen van a link :W )
Szóval: csere táp, ha nem javul a helyzet, akkor a következő kombót alkosd meg: Alaplap, CPU, egy darab memória, tápegység, vga. Semmi más ne maradjon.
Ha nem jó, akkor cseréld a memóriát. A csere tápnál cseréld. Ha nem jó, cserélhetsz VGA-t, szintén a csere tápnál. Ha így sem jó, akkor marad az Alaplap/cpu hiba lehetőség.
gabo9201: Láttam, de hátha. Esetleg az Azonnali kérdések órája topicban is érdeklődhetsz.

(#23706) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Ti már tapasztaltatok olyat, hogy használat nélkül tönkrement az USB portotok ? (konkrétan kettő van egy más felett és a felső "leesett" így reggel a "USB device over current status detected will shut down in 15 seconds" felirat fogadott. HAF-X ház elején lévő USB portokról van szó.
Kicsit értetlenül állok előtte, mert tényleg nem használtam már egy ideje az USB2-es portokat csak a hármast.

(#23707) _Csaba_ válasza JackFeryll (#23706) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Próbáltad már lehúzni az alaplapról és visszadugni?

(#23708) JackFeryll válasza _Csaba_ (#23707) üzenetére


JackFeryll
őstag

Mechanikus hiba, tisztán látszik.
Nem találtam hol árulják az USB-s panelt a házhoz, de gondolom hogy nem annyira olcsó.

Egyébként így néz ki mint ez a panel:

Annyi különbséggel, hogy ami elválasztja a két portot az a fém lecsúszott és a felső portból pedig eltűnt a műanyag lap.
Most feljebb toltam a leesett fémet így már nem ér hozzá az alsó port felső érintkezőihez.

[ Szerkesztve ]

(#23709) Kiskun


Kiskun
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám a gépemmel, hogy újra akartam telepíteni a windows 7-et.
El is kezdte csinálni, végig is ment a telepítés, majd amikor automatikusan újraindul a gép, hogy folytassa a telepítést a személyes beállításokkal bejön a " windows indítása" kép, majd a betöltés után fekete marad a képernyő és csak az egér kurzor látszik, azt lehet mozgatni, de másra nem reagál. A telepítés előtt tökéletesen működött a gép, nem tudom mi lett vele.
Remélem tud valaki segíteni ebben, már kb. 15x próbáltam újratelepíteni, de mindig ugyanezt csinálja.
A segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#23710) _Csaba_ válasza JackFeryll (#23708) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Jaa értem. De érte valami fizikai behatás?

(#23711) Hgovi válasza Kiskun (#23709) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Várni kell vele egy kicsit,ha nem erőműved van akkor jó pár percbe telik mire bejön az üdvözlő képernyő.

Üdv Hgovi

(#23712) Kiskun válasza Hgovi (#23711) üzenetére


Kiskun
csendes tag

Nem mai a gép, de kb.20 percig hagytam úgy és semmit sem csinál. Sőt eddig soha nem csinálta ezt az újratelepítéseknél, pedig párszor megcsináltam már.

(#23713) Hgovi válasza Kiskun (#23712) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Én is jártam már így./Annyira ideges lettem hogy nyomtam egy resetet és utána működött/.
Ha a hardverekhez nem nyúltál akkor nem az a gond. Melyik verziót telepíted?

Üdv Hgovi

(#23714) Kiskun válasza Hgovi (#23713) üzenetére


Kiskun
csendes tag

Én már mindent próbáltam, de semmi sem segít.csak a ramokat vettem ki meg tettem vissza, máshoz nem nyúltam. 32 bites SP1-es win 7-et akartam feltenni.

(#23715) Hgovi válasza Kiskun (#23714) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Igen,de melyiket starter,stb.....

Üdv Hgovi

(#23716) Kiskun válasza Hgovi (#23715) üzenetére


Kiskun
csendes tag

win 7 ultimate

(#23717) prmcsk válasza Kiskun (#23709) üzenetére


prmcsk
addikt

Miről telepítesz ?

ODD csere, driver lemez csere, kábelek csere, vagy átmozgatásuk, stb...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#23718) Hgovi válasza Kiskun (#23716) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Én az eggyel gyengébbet raknám fel a professional-t

Üdv Hgovi

(#23719) Kiskun válasza Hgovi (#23718) üzenetére


Kiskun
csendes tag

Akkor megpróbálom a professionalt feltenni, régen az volt fent mondjuk. A kábeleket megnéztem már, elvileg minden rendben. Köszönöm szépen a segítségeket, remélem megoldódik a problem. :)

(#23720) Hgovi válasza Kiskun (#23719) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Drukkolok neked hogy összejöjjön.

Üdv Hgovi

(#23721) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Van aki tán emlékszik a problémámra, de van egy AthlonXP gépünk, ami tök jól ment a koros TakeME! táppal, míg nem találtam ki hogy abba ingyen barton magos CPU kell a Palomino helyére... (+35% speed)
Aztán szétbaszta a tápot, a táp a HDD-t. (a mondat második részénél már vissza volt rakva a régi CPU és nem volt hiba, csak egyszer elfüstöltek a HDD-k)
Szereztem HDD-t, meg FSP tápot. Debian, aztán berágtam mikor a chrome beszart a frissítés miatt, és megrúgtam a gépet. Nem durván, arrébbment 2 centit, lábam se ment szét, pedig zokniban voltam.
Na azóta újra előjött az a hiba mint a Mercury és TakeME tápokkal, ha a CPU koppra megy, táp lekapcsol :W
Bár valamivel ritkább, mert linuxon nincs NOD32, most pl a youtube.com ölte le 1 óra után... de betöltés közben éreztem hogy gond lesz mert belaggolt az isten is.

Ilyenkor mi van? Kontakthiba? Vagy rakjam vissza a picsába a régi CPU-t, és ne szenvedjek ezzel a 95W TDP-s áramégető szarral... :(((

(#23722) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali!

Tegnap újratettem a gépet, mert új lap+proci páros került bele.
Intel i5 3570K és egy z77 extreme 4-m formájában. Win frissen feltéve!
Hwinfo64 amint elindítom leáll....gpu tweak az inteles gépbe nemtudja a 2d órajelet állítani, verzió és minden más ugyanaz..az AMD-sen megy....
A másik hogy win beinduláskor azt írja, az intel opengl driver bug miatt leáll...volt már más írás is nemjegyeztem meg tegnap éjjel.
Igen a win eredeti is volt próbálva és másik is...eddig nemvolt ezzel baj.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#23723) #10726912 válasza quailstorm (#23721) üzenetére


#10726912
törölt tag

Tippelek: Az alaplap ASUS?
A Barthon magos CPU-kat nem minden alaplap kedvelte, van olyan alaplap, amihez adtak ki BIOS frissítést.
Direkt emiatt a CPU miatt. Egyébként azokat előszeretettel húzták világba, olcsó volt aránylag és terhelhető, lehet, hogy a CPU.na is van hibája.
A BIOS-ban kutakodhatsz: Spread spektrum funkciókat mindenhol tiltsd le, a ramok sebességét csökkentheted egy lépcsővel, illetve, ha nem muszáj, Ne menjenek DUAL-ban a ramok!
Az alaplap gyengesége is okozhatja ezt: nagyobb CPU, nagyobb sebesség, több adat feldolgozás az észalnyugati hídon keresztül délkelet felé, főleg hajnal keleten...(pardon, leállok a koka cserjével ;] ), szóval nem biztos, hogy a CPU az ok, a tápegység sem biztos. A rugdosódás miatti hiba (hogy törjön el a lábujjad :P :D Pardon :B ) lehet egy kontakthiba, bárhol, random mód, ezért csak a szükséges cuccokat hagyd az alaplapon, ami a rendszerhez kell, a többit szedd le (annyival kevesebb hiba forrás).
Hali, egyenlőre nincs több kérdésem. Vagyis válaszom... :U

(#23724) quailstorm válasza #10726912 (#23723) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez AsRock és a gyártó oldala szerint támogatott. Legfrissebb BIOS-szal érkezett alapból.
Spread sprektrumot már vagy fél éve kikapcsoltattad.

Én úgy döntöttem hogy ott rohadjon meg az a 2600+. Visszaraktam az 1600+-ot, egyelőre megy. RAM nem tud dualban menni, flex mód asszem nincs. 1,5GB, valami kompatibilis mód tán.
De egyébként erősen tápra kenném, mert mikor megkaptam, a koros TakeME-t azonnal levágta. Ezzel az FSP-vel bírta 2 hónapig talán...
De ilyenfajta kontakthibás gép se kell, inkább legyen lassú mint fos.
Aztán majd kiderül így meddig megy. Asszem majd nem ártana belenézni a tápba is mi a helyzet, most nem ejtettem meg. Mert egy kondit már cseréltünk benne.

(#23725) fuwiradis


fuwiradis
tag

Na, mára van egy egészen új keletű problémám: gépe bekapcsolt, kép egyátlalán nincs monitoron, el is megy alvó módba, mert azt mondja nincs jel. Kábelét kihúzom, majd visszadugom, kép továbbra sincs. A szokásos csippanó hangot semi hallottam bekapcsoláskor. Eközben szerintem maga a gép egyáltalán nem dolgozik, mert a kis led (nem a power-on led, hanem a másik), nem pislákol.

Szóval, tudom én hogy elég kevés ez, de vajon mi halhatott meg a gépben? Alaplap?

(#23726) dvdbackuper válasza fuwiradis (#23725) üzenetére


dvdbackuper
őstag

kezdj egy BIOS resettel

(#23727) #10726912 válasza quailstorm (#23724) üzenetére


#10726912
törölt tag

Az is lehet, hogy az erősebb CPU több delejt kér és azt nem bírja a táp...(fél éve is utáltam a spreadot, mint most :C :R ), próbáld ki egy biztosan jó táppal. Ha azzal hibátlan, akkor...ne csak a kondit cseréld az FSP-ben. Hanem az egészet.

fuwiradis: Húzd ki a tápegységből a tápkábelt, a gomb elemet vedd ki az alaplapból (fentebb említett bios reset), eközben vegyél le mindent az alaplapról, csak a tápegység, cpu, egy memória és egy vga maradjon. Ha így nem indul, cserélj vga,t, memóriát, tápegységet (ha nincs, szerezz, ez a legegyszerűbb módja a hiba szűrésnek). Ha nincs eredmény, akkor cpu vagy alaplap hibás. Egyszerre egy dolgfot változtass, aztán próba. Ne hyagj semmi egyebet, se egeret, se billentyűzetet az alaplapon! csak a fentebb soroltak.

[ Szerkesztve ]

(#23728) quailstorm válasza #10726912 (#23727) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egy, nem áll rendelkezésre jobb táp, kettő, lóf@szt se fogok költeni egy ilyen régi és lassú gépre. Így is öröm hogy 1080Ft-ért használt FSP van benne, és nem használt Mercury/Deer/JNC...

És ezzel most nem téged akarlak sérteni, csak ez a helyzet.
BTW nem azonos a 2 CPU TDP-je. Egyik asszem 65 másik 95W.

[ Szerkesztve ]

(#23729) #10726912 válasza quailstorm (#23728) üzenetére


#10726912
törölt tag

:) Te látod át a helyzetet:)
Nekem is van két régi AMD-s komfigom, az egyikben a Barton cpu megy...valami mobile athlonnak ismeri fel a BIOS, 1100MHz-en...kb tojok rá, pedig csak frissíteni kéne a BIOS-t... :B
Egyébként nekem ASUS lap van, ezért feltételeztem a tiédet is annak:)
Azok a tápok messze jobbak, mint amivel anno én kezdtem: Vargáné és társa bt.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23730) quailstorm válasza #10726912 (#23729) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó de ez a gép azért használva is van. Hetente többször.

(#23731) #10726912 válasza quailstorm (#23730) üzenetére


#10726912
törölt tag

Amit én említettem, arról írok:) Minden nap használjuk, több órát. :))

(#23732) quailstorm válasza #10726912 (#23731) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jajó. De akkor miért nem frissíted? Félsz hogy elszáll?
Egyébként JNC=Vargáné, nézz utána... Szerencsére olyan nem volt. Mercury a legrosszabb eddig.

(#23733) #10726912 válasza quailstorm (#23732) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nincs floppy meghajtóm, nincs türelmem megtanulni, megcsinálni, nem tudom, mennyire működne jól utána, (régi sz.r, ki tudja mennyire bírná, mint pl most a tied), nem tudom, hogy kell CD-ről, azért használom az XP-t is, mert ezt ismerem, a többi oprendszer nem érdekel, elég érvágás volt megtanulni a win98-at, utána egy agyrém az XP...menjenek az anutájukba a sok ...&@#Đ^˘°rencerrel! ...kb ennyi:D:D :B
Nem játszok a gépen, még csak jutub is elvétve megy. Netezni meg elég (ki van lőve minden, ami fogná a gépet).

(#23734) quailstorm válasza #10726912 (#23733) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én eddig csak XP alatt frissítettem BIOS-t, 2/2 gép siker. Egyik lap AsRock volt.

(#23735) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

Sziasztok!
Tegnap szédszedtem egy kicsit a gépem, és miután összeraktam furcsa hibát jelez bootkor+hat sipolás:
CPU Fan error.
Egyébként semmi baj a hűtőmmel (CoolerMaster Hyper TX2), tehát nem értem, légyszi segítsetek, mitől van.:F
(A hűtőt többször is levettem, majd feltettem, nem nagy "hiba", csak idegesít.)

[ Szerkesztve ]

(#23736) Ruszki válasza _-ORANGE-_ (#23735) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Lehet,hogy BIOS reset történt a lemerült elem miatt és nem jók a CPU FAN beállítások a BIOS-ban és azért csipog!

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23737) Hgovi válasza _-ORANGE-_ (#23735) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
A BIOS-ban állítsd be normál-ra vagy médiumra a fordulat számát.

Üdv Hgovi

(#23738) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Sziasztok. Tegnap óta nem akar bebootolni a pc, ssdre van telepítve a Windows. Bootoláskor kiírja, hogy error losding operating system. Mi lehet a baj?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#23739) _-ORANGE-_ válasza Hgovi (#23737) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

A fordulatszámot nem kellet állítanom, mivel alapon volt, szóval még mindig nem találtam megoldást a problémámra... :O

(#23740) _-ORANGE-_ válasza Ruszki (#23736) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Az elem nem rég (2 hónapja) lett cserélve, szóval nem az.

(#23741) #10726912 válasza _-ORANGE-_ (#23735) üzenetére


#10726912
törölt tag

Bios hangjelzések
Eszerint melyiket jelzi?
Egyébként helyesen detektálja a BIOS a CPU-t? A CPU-t kivetted, vissza raktad? (ha nem, tedd meg). A hűtőről nem kenődött szét a hűtő paszta?
(legközelebb ne szedd szét-akd össze a géped, nem jó az alaposság az ezernyi hibát rejtő gyenge forrasztásokat feleslegesen nyomkodni-mozgatni!).

(#23742) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

A CPU-t felismeri. A procit még nem vettem ki, és a paszta 2 hete volt felkenve, nem mozdult el, látnám. Megpróbálom a proci be-ki vételt, majd jelzem, mi lett.

(#23743) #10726912 válasza _-ORANGE-_ (#23742) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha nem javul a helyzet, akkor dobj be egy BIOS resetet és egy másik tápegységet is.

(#23744) _-ORANGE-_ válasza #10726912 (#23741) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Na, rájöttem a probléma nyitjára. :D Akkorka láma voltam a CPU hűtő visszaszerelésnél, hogy a pwr-fan helyére kötöttem a kábelét a cpu-fan jelölésű helyett. És még csodálkozom, hogy nem ismeri fel a gép. :W Elnézést a nagy lámaságért...

[ Szerkesztve ]

(#23745) #10726912 válasza _-ORANGE-_ (#23744) üzenetére


#10726912
törölt tag

:D Semmi baj, legalább közelebb jutottam a PH addikt! kategóriához általad ;]

[ Szerkesztve ]

(#23746) Zsivaagoo válasza FIREBLADE78 (#23738) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Boot-sector, partíciós tábla vagy az operációs rendszer (Win/stb.) boot-file-jai hiányoznak, vagy sérültek.
Lehet kontakthiba is a SATA kábellel, avagy tápkábeles kontakt probléma.

Először madzag ellenőrzés, utána bootolás Hiren's Boot CD-ről, leellenőrizni, hogy a file rendszer nem sérült-e.
Ha az SSD-n a file-rendszer olvasható és a Win az oprencer, akkor lehet próbálkozni Win helyreállítással a teepítő CD/DVD-ről, fixboot/fixmbr parancsok kiadásával.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#23747) Saphirahick


Saphirahick
tag

Sziasztok!

Ma reggel a gépem pár sípolás kíséretében megadta magát. Sajnos csak az első indításnál sípolt, azóta bárhogy indítom nem sípol, és elsőre sajnos nem figyeltem mennyit sípolt. A lényeg, hogy a ventilátorok pörögnek mindenhol, vinyók pörögnek, az ssd nyilván nem mozog de talán nincs baja, viszont se kép se hang. Nyilván tesztelni kéne valahogy a hardvereket, de eddig nem sok segítséget kaptam. Valakinek bármi ötlete?
Köszönöm előre is!

konfig:
Asrock 970 Extreme3
AMD-FX8350
2x4 GB Kinston HyperXBlu 1600 MHz
Sapphire HD7770 1GB Vapor-X
FSP Raider 550W
OCZ Vertex3 120 GB SSD
Seagate és Western Digital 1-1 TB

Thinking sucks.

(#23748) _-ORANGE-_ válasza #10726912 (#23745) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Szivesen! :DD

(#23749) Rivaul válasza Saphirahick (#23747) üzenetére


Rivaul
addikt

Szedd le az alapra a gépet. táp, 1 memó, proci, vga és kész. Semmi más ne legyen se bill se hdd, semmi. Indítsd el így. Ha még mindig nem ad képet akkor másik memóriával másik slotban is próbáld ugyan ezt. Ha ez se működik akkor kellenek csere alkatrészek a bent maradó alkatrészek ellenőrzésére.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#23750) aDaM909


aDaM909
tag

Sziasztok!

A napokban lépett fel a következő hiba(üzenet), még az operációs rendszer indítása előtt írja ki a gép:

YHZRF is missing
Press Ctrl+Alt+Del to restart

Amikor jelentkezik ez a hiba, olyankor a háttértárakat is lassan detektálja (talán az SSD meghajtót).
Az SSD-re gyanakszom, vagy az alaplapra; már volt cserélve az SSD meghajtó (bár az akkori meghibásodáskor nem ez volt a hibaüzenet), az alaplap pedig már elég régi.
(Az ez előtti SSD egy olcsóbb Kingston volt, talán V100-as, kb .1 évig bírta, a mostani SSD pedig pont 1 éves.)
Előzmény nem volt, vagy nem volt észrevehető.
Volt olyan pl., hogy egymás után többszöri újraindításkor is csinálta, de most éppen jó a gép (tehát lehet döglődik valami).

A konfiguráció:
Alaplap: MSI K9N SLI
Processzor: AMD Athlon64 X2 Dual-Core 5600+ (2.8Ghz)
Memória: Kingmax 800Mhz 2*2GB
Videokártya: ASUS GT520 Silent; viszonylag új és valószínű nem ez a hiba forrása, mert más videokártyával is előjött a hiba
Táp: FSP HEXA 400W; viszonylag új
Háttértárak:
-Kingston ssdnow v300 , 64GB, SATA => erről indul az OS, ez volt cserélve pont egy éve.
-WD Caviar Black 500GB HDD, SATA; => csak adattárnak van használva
-Pioneer DVD író, EIDE;
-és persze 3,5" Floppy, IDE;

2008-as konfig,

a neten rákerestem, de semmit sem találtam egyelőre

előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.