Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) manya777 válasza IstvánLászló (#22800) üzenetére


manya777
tag

Igen, most azt fogom majd csinálni hogy lehúzom az ssd ről az áramot, visszarakom a régi még bentlévő vinyóra a windowst, és várok. Sajnálnám ha az ssd lenne, mert ezalatt az egy hónap alatt is könnyen hozzászoktam hogy a gépemben semmilyen alkatrész nem nyekereg, és emelett fényévekkel gyorsabb. Azt hallottam hogy az ssd- a torrentezést nem bírják, nem is raktam rá ezért. Hát kíváncsi vagyok mi sül ki ebből

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#22802) IstvánLászló válasza manya777 (#22801) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Vigyázz mielött szerelsz nehogy áramalatt felejtsed a géped tátját.
Sok sikert kivánok.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#22803) manya777 válasza IstvánLászló (#22802) üzenetére


manya777
tag

Oké, köszi! Erre szoktam vigyázni! :)

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#22804) IstvánLászló válasza manya777 (#22803) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Nem kioktatásnak szántam csak mikor izgul az ember hogy jólesz már-e gépe könnyü megfeledkezni a tápról.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#22805) manya777


manya777
tag

Tudom, köszi! :) Volt már olyan is, hogy szétszedtem a hangfalam, mert nem szólt, majd újra telepítettem a hangkártya drivert, és semmi. Ekkor odanéztem, és kiv olt húzva a hangfalam a hosszabbítóból ... :D

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#22806) Simivok


Simivok
senior tag

Miért van az, ha lerakom alvóba a gépet, akkor leáll, majd újra bekapcsol?
Giga B85M-D3H lapom van, a táp elvileg haswell kompatibilis FSP Raider 550. A chipset driver fent van.
Szerk.: kihúztam a LAN kábelt, és nem kapcsolt be újra. Tehát a hálókártya a hibás.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#22807) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a számítógépem lefagyogat, a hang beragad, az egér kurzorja nem reagál és ez többnyire internetes böngészés közben történik. A fagyás olyan mértékű hogy csak a manuális újraindítás segít neki. Ez már szinte minden másnap előjön.
Hardveres meghibásodásra gondolok, azon belül is alaplap, esetleg memória. Ha volt már valakinek hasonló problémája mivel oldotta meg, és mi okozta a problémát? Milyen programmal érdemes tesztelni hogy a hiba 100%-ig beazonosítható legyen? Nem akarok mindent kicseréltetni míg megszűnik a hiba. Előre is köszi a segítséget.

(#22808) IstvánLászló válasza oxide83 (#22807) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Virusos lehet a géped ismerösöm gépe hasonlo dolgokat müvelt.
Virus keresövel ellenöridle a géped.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#22809) Gyufaaa válasza oxide83 (#22807) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hőfokokat ellenőrizted? AIDA64-el meg tudod tenni. Ebben a progiban van egy rendszer stabilitás teszt is. Futtasd le minimum fél órán keresztül, illetve a Vezérlőpult, Felügyeleti eszközöknél van az Esemény napló.Ott nézd meg, hátha ír valami konkrét hibát is.

VGA tesztet se hagyd ki. Ezt akár táp is okozhatja.

[ Szerkesztve ]

(#22810) sonicman89


sonicman89
csendes tag

Egy hetes gépem van, de több dolog is aggaszt:

játék közben magától kikapcsol a gép, majd újraindul. Ha kihúzom az internetet, akkor a játék közben nem indul újra. Ha elindítom az Everest programot, egyből újraindul. A gépen xp és Win7 is van, mindkettővel ezt csinálja. Bios reset megvolt, minden érték a könyv szerinti alapbeállításon van.

Észrevétel: digi hőmérőt dugtam a chipset hűtőbordára és mértem rajta normál működésnél 55 fokot, játék közben eddig max 62 fokot.

Konfigom:
-Gigabyte GA-B75M-D2V alaplap
-Intel Core I3 2120 processzor (3,3GHz)
-Geil 2x8GB ram 1600MHz FSB (az xp a 32 bit miatt csak 3,5GB-ot használ)
-LC Power 550W tápegység
-500GB Toshiba SATA3 merevlemez a rendszereknek (XP sp3 32bit és Win7 Starter 32bit) + 2TB Samsung merevlemez adattárnak
-videókártya: alaplapi, processzorba integrált (1,1GHz, 1024MB)

Kérdések:
-Mennyi kell legyen a Chipset hőmérséklete és mit nem léphet át?
-Miért nem enged a gép 64 bites rendszert telepíteni? (telepítés után újraindul és induláskor kifagy)
-Miért kapcsol ki a gépem, ha elindítom az Everest-et? (46 foknál is úgyanúgy kikapcsol)
-Mi okozhatja a Chipset túlmelegedését, ha egyszerre csak egy feladatot futtatok? (játék közben nincs zene, netezés közben nincs filmezés, stb.)
A chipset hűtője rendesen rajta van, ellenőriztem. Lehet, hogy az üzemi hőmérséklete 60 fok.
Kivettem egy ramot, így most 8GB van benne.
Másik tápom nincs, ezt egy másik alaplappal is teszteltem és jó volt.
Játszani alacsony grafikával tudok rajta, az integrált videókártya így is erősebb a laptopénál.

Előre is köszönök minden segítséget.

(#22811) Gyufaaa válasza sonicman89 (#22810) üzenetére


Gyufaaa
veterán

"Konfigom:
-Gigabyte GA-B75M-D2V alaplap
-Intel Core I3 2120 processzor (3,3GHz)
-Geil 2x8GB ram 1600MHz FSB (az xp a 32 bit miatt csak 3,5GB-ot használ)
-LC Power 550W tápegység
-500GB Toshiba SATA3 merevlemez a rendszereknek (XP sp3 32bit és Win7 Starter 32bit) + 2TB Samsung merevlemez adattárnak
-videókártya: alaplapi, processzorba integrált (1,1GHz, 1024MB)"

Kapásból a félkövérrel kiemelt hardver cseréjével kezd.Szerezz egy másik tápot és teszteld.
Alaplapod chipsetjével ne foglalkozz. A tápod lesz a ludas a dologban szvsz 90%-ban.

[ Szerkesztve ]

(#22812) IstvánLászló válasza sonicman89 (#22810) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A tépegységed lehet a ludas:
Pontos tipusát leirnád mielött elküldi a gépepedet az örök vadász mezőkre.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#22813) sonicman89 válasza IstvánLászló (#22812) üzenetére


sonicman89
csendes tag

LC5550 V2.2
A másik számgépben működött, sőt ami a másikban van, az is ugyanilyen, csak kisebb teljesítményű. És 1 éve semmi baja nincs.

(#22814) sonicman89 válasza Gyufaaa (#22811) üzenetére


sonicman89
csendes tag

most csak egy 400W-osat tudtam szerezni, amivel kipróbáltam:
Codegen 300XX ezzel használtam kb 5 napig, tökéletesen futott minden, még a játék is. most kikapcsolok és átcserélem. az eredményt nemsokára közlöm.

(#22815) Gyufaaa válasza sonicman89 (#22813) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az, hogy valami valamiben működött illetve addig semmi baja nem volt, semmit nem jelent. Ha mást nem tudsz tenni, akkor cseréld ki a másik vasban lévővel.

Codegen. Veszélyes dolgokat tartasz otthon. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22816) #10726912 válasza sonicman89 (#22814) üzenetére


#10726912
törölt tag

Azért ha cserélned kell a tápegységed, ne ezen márkák között turkálj. :U

(#22817) pető bá'


pető bá'
őstag

ezekre tudnátok mondani valamit: [link]?

"... and I hope you have a great day!"

(#22818) sonicman89 válasza Gyufaaa (#22815) üzenetére


sonicman89
csendes tag

sajnos csak codegen és lcpower van, ezeken kívül nincs másom.

Cserebere után ezek a fejlemények:
-játékot nem próbáltam
-chipset továbbra is stabilan 55-60 fok között, valószínűleg ez a normál hőmérséklete
-everest továbbra is lelövi a gépet
-amikor a gép újraindul, a winchester fordulata megáll, majd a legelső monitorképnél újra felpörög
-a rendszer indulásakor fogad egy üzenet:
a rendszer súlyos hiba után állt helyre
hiba paraméterei: BCCode : 1000008e BCP1 : C0000005 BCP2 : B9E04AD8 BCP3 : A5066948
BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 3_0 Product : 256_1
a hibajelentéshez csatolt fájlok: C:\DOCUME~1\Laci\LOCALS~1\Temp\WERca23.dir00\Mini010114-04.dmp
C:\DOCUME~1\Laci\LOCALS~1\Temp\WERca23.dir00\sysdata.xml

nem tudom, segít-e, de leírtam, hátha.

(#22819) sonicman89 válasza #10726912 (#22816) üzenetére


sonicman89
csendes tag

Ha le kell cserélnem a tápot, biztosan márkásabbat fogok venni, de egyenlőre még házam sincs a gépnek.

Az mondjuk meggyőzött, hogy három táppal is fennállnak a jelenségek, de egy valami nem fér a fejembe:
Miért áll le a winchester, ha újraindul?

A tápon kívül én vírusra is tippelek. A gépen AVG legújabb, legfrissebb verziója van fent, a windows frissítések is települtek mind, egy szóval a számítógép naprakész.
Régen ha az IDE kábel nem 80 eres volt, akkor is megállt a winchester. De ez a gép satás.
Mi okozhatja még a winchester megállását?

(#22820) tornas válasza sonicman89 (#22819) üzenetére


tornas
őstag

HD Sentinel szerint milyen annak a HDD-nek az állapota? Érdemes lenne szétnézni az eseménynaplóban is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#22821) IstvánLászló válasza sonicman89 (#22813) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Nemsok jót hallóttam erröl a tápról LC5550 V2.2 infóim szerint gép tacsra vágó nézz útána sját érdekedben.
1percig sem tűrném meg saját gépembe,dőntés a tíéd.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#22822) csintipapa


csintipapa
csendes tag

Sziasztok.
A napokban épitettem egy gépet ezzel a konfigurációval: Intel Core i5 4670k, Gigabyte Z87-HD3, Western Digital Blue 1TB HDD, Be Quiet 600W táp. Egyenlőre a beépitett videokartyat hasznalom.
A problémám a következő: Mikor telepitem a Windows 7-et vagy akár a 8-at a telepités végigmegy, de aztán már mikor a Windowsnak be kéne jönnie akkor a gép újraindul és addig azt csinálja mig teljesen ki nem kapcsolom. Amit már próbáltam: Sata kábel csere, az összes Sata portot kipróbáltam az alaplapon, a bootolásnál természetesen elsődlegesre tettem a merevlemezt de semmi, mindig újraindul, ha kikötöm a dvd irót akkor meg csak sötét a kép,de látható akkoris hogy a gép újraindul folyamatosan. Itt egy videó is a problémáról:
http://www.youtube.com/watch?v=vj8Ns_yvafk&feature=youtu.be

Köszi előre is a segitségeket!

[ Szerkesztve ]

(#22823) lali303


lali303
tag

Egy tipp:telepítőről inditsd el a gépet telepítés helyett javítást válaszd.

(#22824) #10726912 válasza sonicman89 (#22819) üzenetére


#10726912
törölt tag

Lehet baja bárminek, módszeresen ellenőrizz le mindent. A memória kompatibilis a lappal? Hibátlanok a RAM-ok? A lapodhoz nem érhető el újabb frissítés? Adat kábeleket próbáltál cserélni? Szedj le mindent az alaplapról, amíg nem derül ki mi a hibás, csak a legszükségesebbeket tartsd rajta. Azt a tápot és a többi hasonlót pedig akkor is igyekezz elkerülni, ha tutifrankón működnek. A BIOS beállításokat is nézd át alaposan. A Bios beállításokat is nézd át, automata tuningokat lődd ki, ha vannak.

(#22825) Gyufaaa válasza sonicman89 (#22818) üzenetére


Gyufaaa
veterán

HD sentinellel nézd meg a HDD állapotát, illetve ha van otthon SATA kábeled, akkor cseréld ki. Okozhatja vinyó illetve ram is, bár utóbbit sem ártana letesztelni MEMTEST86-al

(#22826) #10726912 válasza pető bá' (#22817) üzenetére


#10726912
törölt tag

Szerezz egy másik tápegységet próba erejére. Nem biztos, hogy az a hibás, de ezzel ki tudod szűrni. Bármi okozhat ilyet. Pl az alaplap hibája is.

(#22827) pető bá' válasza #10726912 (#22826) üzenetére


pető bá'
őstag

köszi, akkor szerintem átadom egy ebben jártasabb ismerősnek, biztosan akad nála tápegység is..

"... and I hope you have a great day!"

(#22828) #10726912 válasza pető bá' (#22827) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha nincs csere alkatrészed, akkor érdemes másra bízni, főleg, ha van rá lehetőséged. De menj a géppel, lásd, mit tesz, okulhatsz belőle és legalább nem ér meglepetés, ha valami nem jó.

(#22829) sonicman89 válasza Gyufaaa (#22809) üzenetére


sonicman89
csendes tag

Hőfokot csak a chipset-ét mértem hőmérővel. Kipróbálom ezt az aida64-et is, most egész éjjel futott a vírusírtó, jelenleg 168 fenyegetést talált, lehetséges hogy ez okozza a megállásokat.
Az eseménynaplót megnéztem, a leállásokról semmit nem jegyzett be.

(#22830) sonicman89 válasza Gyufaaa (#22825) üzenetére


sonicman89
csendes tag

HD sentinel nem írt hibát, az aida64 meg trial verzió és egy pár adatot nem ír ki rendesen. Még fut a víruskeresés, utána tudok tesztelgetni.
Viszont kijött, hogy 3,3V helyett 4,1V-ot mér és 5V helyett 2,67V-ot mér az alaplap. Ezt még Bios-ba is ellenőriznem kell, mielőtt megállapítok bármit.
A hőmérsékleteknél minden érték közelít a 40-hez, de a PCH diódára 71 fokot jelez.

(#22831) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok a gépen mostanság teljesen spontán lefagy battlefield 2 játszás közben(multizás közben).
Most nemrég raktam újra a windowst.
A driverek mind rendben vannak és eddig nem volt ilyen problémám.(mindig windows 7 64bitet használtam)
A gépem:
win 7 64bit
4gb ram ddr2
HD radeon 5770 512mb (40-45 fok ált.)
dual core 2.0ghz E2180 (a hőmérséklete 40-50fok általában)
Azt mondják hogy a hangkártyával van valami...de eddig is a realtek driver-t használtam,semmi gond nem volt vele a régi windowson.
(Genius SW-HF 5.1 fadobozos)

(#22832) Gyufaaa válasza Mr. Erikszon (#22831) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Milyen táp van a gépedben? A fagyás BSOD (kékhalál) záródik, vagy "csak újraindul?

(#22833) Mr. Erikszon válasza Gyufaaa (#22832) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Valami 500W raidmax.
Alaplap:Gigabyte 945p S3
Csak simán lefagy semmi kék halál semmi csak úgy marad és egy ilyen búgó hang szól a kép is úgy marad...én indítom újra manuálisan.

(#22834) sonicman89 válasza Mr. Erikszon (#22833) üzenetére


sonicman89
csendes tag

Merevlemez milyen állapotban van? csatlakozása rendben van? Általában bad sector vagy csatlakozási hiba is okozhat fagyást.

(#22835) Mr. Erikszon válasza sonicman89 (#22834) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

A kövi a helyzet...Van 2 Hdd egyik lassab a másik gyorsabb(mind2 250Gb)
Ez a hdd 3 particióra van osztva (C;D;E)
Mivel a lapom nem tudom miert nem bootolja a win7-et vagyis bootolja de befagy a kék képernyőnél.(pendriveról is)...próbáltam resetelni a biost,de semmi.
Ezért bepülről szoktam telepíteni a windowst.
Eddig a C-n volt a winyo most a d-re raktam.
Rá néhány napra a C teljesen eltűnt.(60gb volt rajta)

(#22836) umenhoffer92


umenhoffer92
csendes tag

hello, vettem egy házat amin van 2db előlapi usb3 port és nem tudtam bekötni az alaplapra úgy hogy működjön is. az alaplapom 4db usb3 férőhelyes, hátul van 2db alapból és 2db rádugható. most jelenleg usb3 to usb2 átalakítóval használom usb 2-be dugva de így nem kóser mert nem usb3 akkor sem hiába működik usb2ként használva.
kérdésem hogy valami tippetek van hogyan lehetne működésre bírni? biosban átnéztem de nem találtam erre vonatkozó menüpontot, beállítási lehetőséget.

ház: corsair carbide 500R
alaplap: gigabyte ga h77m-d3h

köszi előre is!

(#22837) Tatinho


Tatinho
tag

Sziasztok

Ezt a topikot találtam a legalkamasabbnak hogy a problémámat leírjam.
Nem olyan rég ( 3hónapja.. ) raktam össze az alábbi gépet:
Asus p8z68 v pro
i5 2500k
2*2gb corsair vengeance 1600mhz ddr3
asus direct cu II hd6950

Eleinte még nem volt DVD olvasó a gépben ( ennek jelentőségére most jöttem rá ) és az össze rakásától kezdve fenn állt egy probléma ha a gépet kiakartam kapcsolni nem állt le teljesen, kijelentkezett a windows ki is írta hogy leáll aztán a monitor lekapcsolt de a gép búgott tovább így maradt mondjuk 10 percig aztán ujraindult.
Kikapcsolni csak a bekapcsoló gomb hosszú nyomva tartásával tudtam.
Aztán olvasgattam neten mindenfelé rengeteg dolgot kipróbáltam de nem nagyon segített semmi, aztán ezzel egy időben került bele egy DVD olvasó és a probléma megszűnt, akkor nem tudtam mire vélni hogy mi segített de örültem hogy végre leáll a gép.
Aztán történt a napokban hogy a DVD olvasót eladtam a gépből és a hiba megint elő jött.
Tehát már biztosra vehető hogy ennek a hiánya okozza a problémát, de hogy pontosan mi én már nem tudok rájönni, segítsetek kérlek!
Köszi

(#22838) ebegab92 válasza Tatinho (#22837) üzenetére


ebegab92
senior tag

Próbálj meg egy CMOS resetet csinálni neki.
Az Intel Rapid Storage Technology, Chipset, Management Engine driver fent van? :)

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#22839) Tatinho válasza ebegab92 (#22838) üzenetére


Tatinho
tag

Rapid storage, chipset tuti fennt van erre a management driverre nem emlékszem de ilyet szerintem a lap honlapján se olvastam.
Le tudom egyébként valahogy ellenőrizni hogy ezek rendben vannak-e?

[ Szerkesztve ]

(#22840) G@bi90MR válasza syberia (#22790) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Szétszedtem a tápot, látszólag minden ok, de lehet hogy táppal lesznek gondok. De már nem tudom mire gondoljak. 3 napra kivettem a VGA-t így 0-24-ben gond nélkül futott a gép. Amint visszaraktam, egyből elkezdődött megint a hibajelenség, ugyanazzal a hibaüzenettel, amit korábban linkeltem, BIOS-ban is. Kivettem a VGA-t, utána viszont nem volt hajlandó elidnulni a gép. Bekapcsolásra bekapcsolt pár másodpercre, majd kikapcsolt és ezt elátszotta addig, amíg meg nem untam. Megcseréltem a memóriákat, továbbra is ugyanez. Amin nagyon meglepődtem, a gép ugye nem indult el, hosszan tartva a kikapcsoló gombot kikapcsolt, de rá 1 mp-re visszakapcsolta magát! :Y Ezt is a végtelenségig játszhattam volna, ha nem nyomom le a tápot. Hagytam állni az egészet 10 percre és első blikre bejött minden, immár VGA nélkül, de fut minden. Mit kellene cserélni, hogy jó legyen??

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#22841) sonicman89 válasza sonicman89 (#22830) üzenetére


sonicman89
csendes tag

Lefuttattam a vírusírtót, az összes vírust eltávolítottam. Az Aida64 rossz adatokat írt ki, mivel ha 12V helyett 3,3V lenne, el sem indulna a gép. Amúgy BIOS-ban az összes érték megfelelő.

(#22842) Logan


Logan
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítégeteket kérni hogy 2013 nyár elején vettem egy használt gigabyte ga-x48-ds5 nevezetű alaplapot illetve egy gigabyte ODIN Plus 700W-os tápegységet (120GB OCZ Agility3 ssd vinyó van fővinyónak berakva, 2DB ATI 5770-es vga kari van még a gépben).

Szeptember-Október környékéig semmi gondom nem volt a géppel, de utána kezdett újraindulgatni a gépem és most már nagyon idegesítő hogy 1-2 óránként vagy néha már 30-40 percenként újraindul.

Mivel SSD-t használok így megcsináltam az SSD beüzemelése a gyakorlatban! www.logout.hu cikkében leírtakat, mert ismerős ajánlotta pont azért mert állítólag így hosszabb életű lesz az ssd-m.

Pár hiba amit az eseménynaplók megtekintése részen belül a Felügyeleti eseményeknél kiír nekem a gép:

1.
A szolgáltatás (Előtöltés) leállt a következő hibával:
A rendszer nem találja a megadott fájlt.

2.
A(z) IDE\CdRomTSSTcorp_CDDVDW_SH-S223C________________SB01____\5&36a55c2a&0&1.0.0 eszköz \Driver\pfc illesztőprogramja nem töltődött be.

3.
A(z) \SystemRoot\SysWow64\drivers\pfc.sys betöltését a rendszer blokkolta, mert nem kompatibilis a rendszerrel. Lépjen kapcsolatba a szoftver szállítójával az illesztőprogram kompatibilis verziójának beszerzéséért.

És még sorolhatnám.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#22843) sonicman89 válasza #10726912 (#22824) üzenetére


sonicman89
csendes tag

Üdv
Sikerült megoldani a problémákat:

-a Chipset melegedés az miatt van, hogy az alaplapi grafikus vezérlő megy. Betettem egy kölcsön kártyát a pci-e portba és megszünt a melegedés.

-a kékhalált vírus okozta, uninstall segített, most 64 bites xp van fent és az összes ramot látja a gép. (a ramokat másik gépben is teszteltem)

-64 bites win7-et azért nem lehetehh feltenni, mert hibás volt az ide-usb átalakítóm és nincs sata meghajtóm. beszereztem egy sata meghajtótés tökéletesen megy a win7 is a gépen.

Mindenkinek, aki közreműködött, köszönöm a segítséget.

(#22844) hardkiller00


hardkiller00
csendes tag

Sziasztok!
Lenne hozzátok egy kérdésem!
Pár napja építettem egy gépet magamnak. Frissen van telepítve Win7-el. De az a nagy gond, hogy időközönként lefagy és beadja a kékhalált :S Sok mindennel próbálkoztam már de hiába.

A hiba a következő:
==================================================
Dump fájl : 010414-20701-01.dmp
Összeomlási idő : 2014.01.04. 0:40:48
Hiba ellenőrző karakterlánc:
Hiba ellenőrző kód: 0x00000101
Paraméter 1 : 00000000`00000021
Paraméter 2 : 00000000`00000000
Paraméter 3 : fffff880`009b3180
Paraméter 4 : 00000000`00000004
A hibát előidéző drájver: ntoskrnl.exe
A hibát előidéző cím: ntoskrnl.exe+75bc0
Fájl leírása : NT Kernel & System
Termék neve : Microsoft® Windows® Operating System
Cég : Microsoft Corporation
Fájl verzió : 6.1.7601.18247 (win7sp1_gdr.130828-1532)
Processzor (CPU) : 64 bit (x64)
Összeomlási cím : ntoskrnl.exe+75bc0
Verem cím 1 :
Verem cím 2 :
Verem cím 3 :
Számítógép neve :
Teljes elérési út : C:\Windows\Minidump\010414-20701-01.dmp
Processzorok száma: 6
Főverzió : 15
Alverzió : 7601
Dump fájl mérete : 275 568
Dump fájl keletkezési ideje: 2014.01.04. 0:43:51
==================================================
Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!!!

(#22845) IstvánLászló válasza hardkiller00 (#22844) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A cpu höfokot nézd meg.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#22846) StSanya válasza hardkiller00 (#22844) üzenetére


StSanya
őstag

Memória teszt? Itt van CD-s, USBs, stb: [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#22847) hardkiller00 válasza IstvánLászló (#22845) üzenetére


hardkiller00
csendes tag

A cpu hőfok nem megy 25-27 fok fölé

(#22848) hardkiller00 válasza StSanya (#22846) üzenetére


hardkiller00
csendes tag

Eddig csak AIDA64-el néztem de hiba nélkül futott. De lefuttatom nemsokára ezzel a programmal is

(#22849) nulzkukac válasza hardkiller00 (#22848) üzenetére


nulzkukac
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis gond: a régi gépemet ma szétszedtem, kivettem vidikártyát, memóriákat, wifikártyát. Kifújtam és leporoltam mindent, valamint ecsettel végig mentem mindenen, tök tiszta lett. Amikor a tápot szedtem szét, akkor láttam van benne egy púpos elkó, kicseréltem (2200uF/6,3V helyett 2200uF/15V-osat raktam). A kártyák aranyozot érintkezőit megtakarítottam alkohollal, visszapakoltam mindent, s most, amikor indítanám, csak egy csippanás van az elején, a régen sokszor hallott, 1s későbbi 2 csippanás viszont elmarad, és a monitoron sem jelenik meg semmi. Tápot kap az alaplap, mert a LAN kábel világít is, meg az elől található zöld és piros LED is világít, de semmi más nem történik. Le is fényképeztem az eseményt, hátha ez segít... [ erről van szó ]

(#22850) Mkoll


Mkoll
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, ugyanis már teljesen kimerültem a lehetőségekből.
A gondom ott kezdődött, hogy pár napja egy játék kliensből (WoW) át akartam tabolni egy másik játékba (Dota2) és hirtelen a monitoron színes és szürke/fekete csíkok kezdtek el ugrálni aztán pedig egy szürke alapon fekete csíkok/apró kockák jelentek meg a monitoron. Gondoltam egye fene, biztos csak valami vga driver gond lehet, újraindítottam a gépet és pár perc után már csak fekete vízszintes csíkok jelentek meg, miközben egy régebbi drivert akartam feltenni. Mondanom sem kell, hogy az új driver után sem lett jobb a helyzet, sőt most már a windows-os bejelentkező felületnél (felh.fiók kiválasztása) is fekete csíkok vannak stabilan. Amikor beírom a jelszót és elvileg be kellene töltenie, akkor meg csak fekete képernyő fogad.
Jelenleg az onboard vga-t használom, azzal semmi gond sincs.
Próbáltam mindent széthúzni és visszadugni a helyére, új/régi drivereket felrakni, másik slotba bedugni a vga-t, windowst is újraraktam, de eddig semmi eredménye.

spec.:

i5-2500k 3.3ghz proci
8gb DDR3 PC1333 Kingston HyperX Blu RAM
ThermalTake Berlin 630W táp
HD6870-es vga
Asrock B75 pro-3 alaplap

Azért szeretném mindenképpen megtalálni a megoldást, mert ha a vga-m a ludas, akkor megszívtam, ugyanis a DigitalTREND nevű üzletet több, mint egy hónapja nem lehet elérni és állítólag meg is szüntetik a céget, szóval így elég nehéz lenne a garanciát érvényesíteni a kártyán.

Előre is köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.