Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

A segítségeteket kérem. Vettem egy odd-t, ma betette az adatlapomon lévő gépbe, mert a másik kuka. Minden rendben ment, win7 feltette az illesztőprogramot, újraindítás után nem all fel a gép. A Windows indítása feliratig jut el. Csökkentett mód nem segít, indítási segéd vagy mi sem segít. Valaki valami ötlet?

solfilo

(#23852) föccer válasza solfilo (#23851) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha leveszed az odd-t, akkor indul rendben? Illetve IDE vagy SATA meghajtóról van-e szó? A HDD milyen csatolófelületen van a géphez kötve?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23853) solfilo válasza föccer (#23852) üzenetére


solfilo
veterán

oddt nézem, satas. hdd satas, 2 db, de ide módban kapcsolódnak.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#23854) solfilo válasza solfilo (#23853) üzenetére


solfilo
veterán

Most elindult odd nélkül. Visszakötöm és megnézem, mi a szitu, kért megint egy újraindítást, amiből sikerült felállnia.

solfilo

(#23855) solfilo válasza föccer (#23852) üzenetére


solfilo
veterán

Nem értem mi történt, de most megy szépen. :W
ODD nélküli indítás sikeres volt, bootolás után kért újraindítást, felállt, úgyhogy lekapcsoltam, hogy visszategyem az ODD-t. Megint sikerült bootolni, de még egy újraindítást kért azonnal a win felállta után. Engedtem neki, s most minden rendben megy.

Köszönöm a segítséget! :R

solfilo

(#23856) hippodrom


hippodrom
csendes tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy 3 napig nem volt bekapcsolva a gép és azt a jelenséget produkálta bekapcsoláskor, hogy a ventik felpörögtek de a bootolás megkezdése előtt a gép kikapcsolt - mint amikor áramkimaradás van - majd megint el akart indulni, ugyanúgy mint először és megint ugyanaz történt.Namost ezt jópárszor eljátszotta, de csak nem akart bebootolni.Ilyenkor kikapcsolni sem lehetett csak áramtalanítani (ezt a táp kapcsolójával csináltam).Aztán a sokadik ilyen procedúra után egyszer csak nagy nehezen végre fölállt a rendszer.Igaz rögtön utána kékhalá volt, de ezután már nem volt vele gond.

Elképzelhető, hogy a CMOS elem ilyen rövid idő alatt lemerült volna?

(#23857) föccer válasza hippodrom (#23856) üzenetére


föccer
nagyúr

Annak nem igazán van ehhez köze. Inkább gondolnék valamilyen kontakt hibára.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23858) hippodrom válasza föccer (#23857) üzenetére


hippodrom
csendes tag

Köszi.És az magától egyszercsak elmúlt?
Mivel közben nem nyúltam semelyik kábelhez...

(#23859) INFINITYzz válasza sepsi0 (#23850) üzenetére


INFINITYzz
tag

Ez osszeadva 277 ha jol szamoltam, akkor meg marad ~80-90 W szabadon.
Raadasul ez terheles alatt...
Nem erzem ugy, hogy a tap lenne a problema, a procihuto, az 1 db ram stick, meg a HDD nem eszik 80 Wattot...

Szerk: Utananeztem tapos forumon, masnak az 385-os Enermax-a elvitte egy i5 750 + gtx 260 rendszert (4hdd-vel). :K

[ Szerkesztve ]

(#23860) Dualblade


Dualblade
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy tesóm szétszedte a gépét kitakaritani, összerakta és nem ad le képet.
Minden venti felpörög,Proci videókártya stb. Elöször a videókártyára gyanakodtam de azt kipróbáltuk egy másik gépben és müködik. A kártya alaplapról kapja az áramellátást mert nincs külön csatija.
Létezik hogy ellszált az alaplap és azért nincsen kép?

Alaplap : Msi K9N2 Platinum AM2+
Proci: AMD Athlon 64 X2
Videókártya: GT440

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#23861) Zolibaba24 válasza Dualblade (#23860) üzenetére


Zolibaba24
tag

Az alaplapra visszadugtátok a 4 pólusú kiegészítő táp csatlakozót?

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#23862) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok! Alulfeszelés után elsőnek nem indult el a windows, aztán újraindulgatott még 1.3v-n is. Szóval kérdésem az lenne, hogy elvileg 3.5ghz-n ez a konfiguráció simán menne 1.3v-os feszen. Az NB és HT órajeleket auton hagytam, ami elvileg fix 2200mhz, esetleg ha leveszem 2000mhz-ra az megoldhatja a problémát, vagy auto a RAMokat is CR1-re lövi be, és esetleg nézzem meg azokat is CR2-n, mivel most 1333mhz-n használom (alap beállítás), de D.C.O.P profil miatt a DRAM O.C profil miatt a minimum 1600mhz (annyi a RAMom is)

(#23863) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Sziasztok!

Pár napja írtam, hogy furcsa kockák és csíkok jelentek meg a monitoromon és kikapcsolt egy idő után. Másnapra ez a hiba el is tűnt, ezért gondoltam nincs már gond... Most beakartam kapcsolni a gépet és nem jelent meg semmi a monitoron és az alaplapon 4 ledből az első 2 zöld a 3. narancssárag és a 4. led meg piros lett.
Alaplap: Giga EP43-DS3L
Lehet hülye vagyok, vagy csak nem figyeltem, de a vga-n is bekapcsolt az összes led, viszont azok zöldek. (Sapphire 4870)

Mi lehet a probléma? Sajnos google-ba semmi hasznos infót nem találtam. :(

(#23864) CoolMan válasza BoneDragon (#23863) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

VGA hibára tippelek. Teszteld másik gépben is. Milyen tápod van?

(#23865) BoneDragon válasza CoolMan (#23864) üzenetére


BoneDragon
veterán

Par honapja vettem. Xfx pro 450.

(#23866) CoolMan válasza BoneDragon (#23865) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az jó. Akkor a VGA-t kellene másik gépben megnézni, vagy ebbe tenni másikat.

(#23867) Dualblade válasza Zolibaba24 (#23861) üzenetére


Dualblade
csendes tag

Szia!

Nos megoldodott a probléma!
A memória sorrend nem tetszett neki valamiért elkezdtem felcserélgetni és sikerült kiraknoma helyes sorrendet. Mostmár elindul :)

(#23868) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Ide is berakom. Remélem nem gond.

(#23869) freaghill válasza freaghill (#23868) üzenetére


freaghill
őstag

Lett kép is.
Szerintetek akkor most hűtőbordát meg HDD-t kéne cserélni?

(#23870) freaghill válasza freaghill (#23869) üzenetére


freaghill
őstag

Megoldódott.

(#23871) kickboxko


kickboxko
tag

Üdv!
Olyan gondja lenne a gépemnek hogy néha mikor bekapcsolom azza la felirattal fogad hogy "operation system is not found" amikor van rajta .Már újra is telepítettem de néha előfordul még mindíg és megoldásként csak ki be szoktam dugdosni a kábeleket és utána megjavul mi lehet a probléma ?
(Merevlemez 100% os Sentiel szerint) Op rendszer is szinte friss 3 hetes

Köszönettel:kickboxko

"Life is simple"

(#23872) freaghill válasza kickboxko (#23871) üzenetére


freaghill
őstag

Próbáltad másik kábellal?

[ Szerkesztve ]

(#23873) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy laptop, Compaq CQ58. Van rajta egy legális, eredeti windows 8. A C-n van a rendszer, van egy recovery partíció, valamint egy nagy, amin vannak a filmek, adatok, stb. Ez eddig rendben is van. Azonban szeretnék rátenni a W8 helyett egy W7-et, de nem tudok. Viába állítom be biosban, hogy a DVD-ről való bootolás legyen az elsődleges, és csak után a boot manager-es cucc, nem indul el a W7 telepítés, csak javítani akarja egyből a W8-at a W7-es DVD-ről, nem is értem a dolgot. Hogyan tudok erre a laptopra W7-et rakni?

(#23874) kickboxko válasza freaghill (#23872) üzenetére


kickboxko
tag

Még nem de eddíg a mostani hibátlanul működött, ha fen áll a probléma indításnál megnézem.

"Life is simple"

(#23875) pepe62


pepe62
aktív tag

Sziasztok Mindenkinek!

Vadi új tápot cseréltem a gépemben (xfx pro450) és az alaplapi led villog,de nem kapcsol be a pc.

Minden jól van rádugva, többször is ellenőriztem, aztán leszedtem minden hw-t, ugyanaz a helyzet....alaplapi led villog és nem kapcsol be, még a power gombon sem világít a led.
Kiszedtem az alaplapi elemet, memoriákat, vártam, vissza minden, de szintén semmi....

Visszatettem a gagyi (logic) tápot, azzal bekapcsol...

A pcu csatlakozó 4 pines (12v-os) hosszabbítva van, lehet ez a hiba?

...bár a régi táppal műx. a gép...

kérlek ötleteljetek, mert már nemtom...lehet a vadi új agyon dícsért xfx pro táp már hibás?... :F

[ Szerkesztve ]

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#23876) dvdbackuper válasza pepe62 (#23875) üzenetére


dvdbackuper
őstag

...bár a régi táppal műx. a gép...

akkor a táppal lesz a gond... vagy a hosszabbító kuka...

(#23877) Ace owner


Ace owner
addikt

Üdv
Most dobtam Össze az elso gépem,de nem indul..
fsp 350 60 apn
ga h61m ds2 rev2
4gb kingston RAM
2030-as Intel proci
vaya ház

be nyomom a bekapcs gombot,minden venti felporog, ledek is bekapcsolnak, majd minden leáll. semmi sipolast nem hallok.. ha megnyomom akkor Mégegyszer..

Galaxy Fold 4

(#23878) dvdbackuper válasza Ace owner (#23877) üzenetére


dvdbackuper
őstag

RAM nélkül sípol? van benne speaker?

(#23879) Ace owner válasza dvdbackuper (#23878) üzenetére


Ace owner
addikt

nem sipol speakert hol nézzem?

Galaxy Fold 4

(#23880) dvdbackuper válasza Ace owner (#23879) üzenetére


dvdbackuper
őstag

ahova a power gombot dugtad, ott kell lennie a speaker helyének is, hangjelzés nélkül nehezebb lesz kideríteni, mi a hiba...

(#23881) Ace owner válasza dvdbackuper (#23880) üzenetére


Ace owner
addikt

Ja csak nincs oda valo kanoc sztem..

Galaxy Fold 4

(#23882) Ruszki válasza Ace owner (#23877) üzenetére


Ruszki
senior tag

Minden csatlakozót rádugtál az alaplapra!?Csinálj esetleg egy BIOs resetet!VGA ki aztán vissza,ugyanezt csináld meg a ramokkal is!Egy speaker jó lenne,már a hiba miatt is!

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23883) Ace owner válasza Ruszki (#23882) üzenetére


Ace owner
addikt

Ezeket a koroket vegig jartuk,vga nincs csak integralt, elem kiveve visszarakva, ram szinten. Speaker nem akar mukodni,nem is biztos hogy jot es jol dugtam be.. Ac97 kabelt, a speaker csatiba, viszont a ledes csatikat is elfoglalja mert 2 soros. Sharkoon vaya haz,lap fentebb

Galaxy Fold 4

(#23884) Ruszki válasza Ace owner (#23883) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát az érdekes...

Na ide kellene dugni a speakert!

Így néz ki!Mármint a speaker! :DDD

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23885) Ace owner válasza Ruszki (#23884) üzenetére


Ace owner
addikt

Ezt hogy dugom oda? Merthogy elvileg ez a speaker kabel..elvileg. Az AC.

Na olyanom viszont nincs..

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#23886) dvdbackuper válasza Ace owner (#23885) üzenetére


dvdbackuper
őstag

az neked most nem kell :N
egy ilyesmi cucc kellene:

(#23887) Ruszki válasza Ace owner (#23885) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nem nem!!
Azzal kérlek szépen az alaplapi hangkártyát tudod kivezetni előre(hang+mikrofon)!
Amilyet linkeltem egy olyat szerezz be!
Sajnos azzal a képpel ill. csatlakozóval mait te linkeltél nem leszünk előrébb!

dvdbackuper

Így van!
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23888) Ace owner válasza dvdbackuper (#23886) üzenetére


Ace owner
addikt

Rendben holnap megprobalok szerezni egyet. Koszi.

Galaxy Fold 4

(#23889) Ruszki válasza Ace owner (#23888) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ha meg van akkor tedd rá és ha csipog az már jó jel!Ha csipog akkor majd írd körül hogyan is csipog és mennyit(hosszan,röviden)!
Helyileg merre vagy!?

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23890) Ace owner válasza Ruszki (#23889) üzenetére


Ace owner
addikt

Szentendre, ujpest de ha van kimegyek pesten szinte akarhova..

Galaxy Fold 4

(#23891) Ruszki válasza Ace owner (#23890) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát basszus csak hétvégén megyek fel Pestre de ha addig nincs ill. nem tudsz szerezni akkor szívesen adok egyet!

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23892) Ace owner válasza Ruszki (#23891) üzenetére


Ace owner
addikt

Hat remelem addigra megoldodik.. Vagy 3 honapja nincs gepem es kicsit elegem van mar.. De majd irok hogy mik a fejlemenyek, koszi

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#23893) Ruszki válasza Ace owner (#23892) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hajrá!Fog az működni! :))

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23894) Ace owner válasza Ruszki (#23893) üzenetére


Ace owner
addikt

Na,van itthon egy tizezer eves konfig, talaltam benne egy speakert, bekotom igy, csend. Bekotom forditva, csend. Ventik felvillanak,porognek es kikapcs. Ez megis mi lehet? Tap hiba?
Vga tovabbra sincs, ram nelkul is kuss. Speakert nem tudom de ha minden igaz holnap kapok kolcson tapot tesztelni..

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#23895) Ruszki válasza Ace owner (#23894) üzenetére


Ruszki
senior tag

Vedd ki a VGA-t és a ramokat,úgy is csend van!?
Speaker jó!!?? :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23896) dvdbackuper válasza Ace owner (#23894) üzenetére


dvdbackuper
őstag

na ok :)
akkor csak a lap, 1 db RAM, integrált VGA, CPU benne
ha minden benne van, akkor elindul, leáll
ha nincs benne a RAM, akkor is leáll magától?
vedd ki a házból, lehet, h vmi zárlat van a lap mögött...

ja a LED-eket is, meg a reset és power gombot is húzd le, lehet vmelyik zárlatos :)

[ Szerkesztve ]

(#23897) Ace owner válasza dvdbackuper (#23896) üzenetére


Ace owner
addikt

Ha kihuzom a power gombot higy kapcsoljam be? :DD

Galaxy Fold 4

(#23898) dvdbackuper válasza Ace owner (#23897) üzenetére


dvdbackuper
őstag

simán összeérinted egy csavarhúzóval azt a 2 tüskét, ahonnan lehúztad :R

(#23899) Ruszki válasza Ace owner (#23897) üzenetére


Ruszki
senior tag

Rövidre zárod az alaplapi érintkezőket egy csavarhúzóval :DDD persze a megfelelőt!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#23900) Ace owner válasza dvdbackuper (#23898) üzenetére


Ace owner
addikt

Na egye fene szetkapom az egeszet. Procit is operaljam ki?

Galaxy Fold 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.