Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) westlake válasza keszegduda (#950) üzenetére


westlake
félisten

latszik, hogy ertenek hozza a sracok.. 2.93ghz vs. 3.2ghz :U (tudom, hogy nem azon a ~300mhz-en van a hangsuly, de...)

Play nice!

(#952) Ottoka válasza westlake (#951) üzenetére


Ottoka
őstag

Nem ehhez kapcsolódik, de a dollár meg az euro szépen elment, odabasz majd az áraknak :O

Mezőhegyes

(#953) keszegduda válasza westlake (#951) üzenetére


keszegduda
őstag

Ez van, a legtöbb NDA előtti teszttől különben is érdemes tartani, de kb. erre a teljesítményre számíthatunk. Az hogy különböző órajeleken akarják hasonlítani ez már fejedelmi szokás. :DDD
Igen, ahogy elnézem ezek workstation-ra lettek tervezve és több szálra ergo szerver procik...jövő nyárra remélem ésszerű árakkal rukkolnak elő és akkor mehet a csere-bere.
A 8 szál piszkálja igazán a fantáziámat és a hatalmas osztott L3 cahce még ha nem is oly hasznos nekem (jelenleg), biztosan időálló lesz... :)

(#954) Oliverda válasza westlake (#951) üzenetére


Oliverda
félisten

Tesztelték 2.93-on is ha jól látom. Szvsz reális eredmények lehetnek. A hülye Vantage hogy megbolondul a 8 "mag" láttán. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#955) gV válasza keszegduda (#950) üzenetére


gV
őstag

a magas fogyasztással riogatók ezekután befoghatják a szájukat: +6W load alatt az egész rendszert figyelembevéve a QX9770-el összehasonlitva, ugyhogy Ci7-re még biztos vár stepping váltás, kiváló

[ Szerkesztve ]

(#956) Oliverda válasza gV (#955) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha erre gondolsz akkor itt terhelve többet eszik mint a 266MHz-el magasabb órajelen ketyegő QX.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#957) gV válasza Oliverda (#956) üzenetére


gV
őstag

Igen, pont ezt irtam. 6W plusz.. terhelve előszériás steppingel, 50%-al több memoria modulal viszont sokkal jobb fogyasztás/teljesítmény mutatóval.

(#958) Oliverda válasza gV (#957) üzenetére


Oliverda
félisten

266MHz mínusz, 6W plusz és a DDR3 kevesebbet fogyaszt mint a DDR2.

Én inkább az ár/teljesítmény mutatóra leszek kíváncsi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#959) P00By


P00By
nagyúr

[link] Neki már van extreme procija :)

(#960) Bluegene


Bluegene
addikt

[link][link]

hát ez tényleg nem nagy szám játékokban ha ez igaz, még a yorkfield is jobb

akkor tényleg a deneb lesz a legjobb gamer proci(ugye az lemossa a yorkfieldet)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#961) gV válasza Oliverda (#958) üzenetére


gV
őstag

ddr3at használtak a C2-es rendszernél is

#960 3:2-re veri az azonos órajelü C2-est a játékokban, ez nem rossz és az újabb játékokban meg a DX11 beköszöntével még inkább a Nehalem fog jobban teljesíteni

[ Szerkesztve ]

(#962) Myers válasza Bluegene (#960) üzenetére


Myers
senior tag

"ugye az lemossa a yorkfieldet"
Ez miből látszik?

http://www.muszaj.hu/

(#963) Bluegene válasza Myers (#962) üzenetére


Bluegene
addikt

a phenom játékokban 7%-kal lassabb azonos órajelen a yorkfieldnél, kábé

tehát legyen a yorkfield X

akkor phenom: 0,93X

yorkfield: X

nehalem: 1,10X(állítólag kábé 10%-ot ha dob rajta optimalizációval, bár ezen teszten nem látszik, se az előzőeken)

deneb 17%-kal gyorsabb a phenomtól--->0,93X * 1,17=1,08X

szal játékban a nehalemmel lehet egyenértékű, mind2 natív négymagos, és a deneb is 4ghz+ fölé húzható, és valószínűleg olcsóbb mulatság lesz jóval pláne a ddr2-es változat
sima spekuláció semmi több :R, nekünk gamereknek halál felesleges hogy mint server proci mennyivel jobb a nehalem, nem?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#964) whitehand válasza Bluegene (#963) üzenetére


whitehand
senior tag

a deneb hol gyorsabb 17%-kal? egy tesztet azért lökj már ide... amugy meg addig lesz max valamivel jobb a deneb mig ki nem jönnek a többszálas játékok ...utána már labdába se fog rugni amugy meg játékra a nehalem nagyot huzott azzal hogy sli és cf is ugynaugy müködöképes lesz az x58cal igy az aktuális legjobb játékgépet összelehet dobni sima kártyacserével és gamereknél ez is fontos szempont

(#965) Depression válasza westlake (#935) üzenetére


Depression
veterán

Először néztem, hogy mi az a szörnyeteg a lapon, aztán rájöttem, hogy memóriahűtő, a procit pedig kompresszorral hűtik. Na pont egy ilyen NEM kéne nekem itthonra.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#966) jugeen válasza Depression (#965) üzenetére


jugeen
addikt

az pont nem kompresszor, hanem egy Dragon F1EE pot LN2-höz.

(#967) Depression válasza jugeen (#966) üzenetére


Depression
veterán

Akkor nem ugyanazt a képet nézzük. Amit én látok, az egy alacsony hűtő, egy vastag narancssárga kábellel belevezetve, és jól leszigetelve. A pot, amit írsz, az jóval magasabb ennél nem? Persze én nem foglalkozom ilyenekkel, így ha még mindig ragaszkodsz a véleményedhez, akkor elfogadom, és így már nem csak nekem nem kellene, hanem rajtatok (rekordereken) kívűl senkinek sem.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#968) jugeen válasza Depression (#967) üzenetére


jugeen
addikt

a #935 hsz. linkjén egyik képen sincs kompi. mutasd meg légy szíves azt a fotót, amire te gondolsz, mert nem találom :U

(#969) Bluegene válasza whitehand (#964) üzenetére


Bluegene
addikt

[link]

source that 20% may be a bit much, but that there is an IPC boost to expect, but closer to 15% than 20 ezért gondoltam 17%-ra mert 15 és 20% között vana phenomhoz képest

kiváncsi vagyok mikor lesz olyan játék ami 8 szálon fut, a programozókat már a négy szál is komoly kihívás elé állítja,

de jó az X58, lehet CF-ed meg SLI-d is, wow! annak az árából kábé 5db AM2+ lapot veszel

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#970) whitehand válasza Bluegene (#969) üzenetére


whitehand
senior tag

AM2+os lapba nem fog belemenni a deneb csak szólok...

ez meg átlagos 15%-20% nem pedig játékban ennyi.....

jah és ha 4 magot ki fogja használni akkor ki fogja használni a 8at is egy játék meg bármi...
ha valamit multicore-ra optimalazilának, akkor minél több core annál gyorsabb

[ Szerkesztve ]

(#971) Bluegene válasza whitehand (#970) üzenetére


Bluegene
addikt

ha valamit multicore-ra optimalazilának, akkor minél több core annál gyorsabbén ugyan nem vagyok programozó, de a programozók szerint még dual core-ra sem egyszerű, négymagra meg nagyon nehéz és nem optimálisan lehet fejlszteni, mind1, az AMD négymagos lesz az Intel is, ha használja a 8 szálat egy szálon felére csökken a teljesítmény, szal tökmind1
AM2+os lapba nem fog belemenni a deneb csak szólok...én meg szólok hogy belefog menni(lesz olyan változat is DDR2-vel(sokkal olcsóbb)

ez meg átlagos 15%-20% nem pedig játékban ennyi.reméljük játékban még nagyobbat dob

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#972) whitehand válasza Bluegene (#971) üzenetére


whitehand
senior tag

lesz ddr2es am3as lap az igaz de az nem am2+

[ Szerkesztve ]

(#973) Bluegene válasza whitehand (#972) üzenetére


Bluegene
addikt

én úgy tudom a deneb megy AM2+-os talán AM2-es lapban is, persze a ddr2-es verziójú deneb

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#974) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Aki teljes gépet cserél az sztem nagy valószínűséggel nehalembe fektet. Minden téren előrelépés és kivételesen sokkal időtállóbnak látom :K . A ddr2 meg deneb sokkal inkább egy small upgradenek jó. ha egy 4-5éves konfigot kéne eldobnom, mint ahogy most fogom, tuti nem fektetnék nagy pénzeket egy ddr2-es denebbe. A deneb gamereknek jó lesz, a nehalem is jó lesz azért ugyan oda, de tény nem erre tervezték, tegyük hozzá tudatosan. Amúgy meg nem tudom mit kéne upgradelni még a gamereknek mert 3,5ghz-re megrántjátok a denebet vagy a nehalemet és semmi kült nem éreztek már afelett, max a seggit veri mindenki a földbe hogy 800x600-ba +0.5fps ami inkább mérési hiba. Én 3D-s tervezéssel foglalkozom. És a 2,66Ghz nehalem jó lesz nekem( 3,2-n járatva :B )

JAJJMÁÁÁÁ

(#975) Bluegene válasza Jack O'Neill (#974) üzenetére


Bluegene
addikt

jó és ha a nehalem (2,66) és mondjuk egy azonos teljesítményű és fogyasztású deneb(3ghz) lappal és rammal feleannyiba kerül, akkor is ezt mondod?(mondjuk 2,66nehalem(70K)+X58 lap(50K)+ddr3(25K) vagy deneb(50K) am2+ lap(15K)+ddr2(8K), szerintem így fog valahogy festeni

Amúgy meg nem tudom mit kéne upgradelni még a gamereknek mert 3,5ghz-re megrántjátok a denebet vagy a nehalemet és semmi kült nem éreztek már afelett, idő kérdése és megjelenik az új Geforce és akkor már nem lesz elég ez sem

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#976) Jack O'Neill válasza Bluegene (#975) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Igen ezt mondom. Már megint Deneb fényezés megy a topikban. Nem érdekel hogy gamek alatt beéri-e a nehalemet, munkára még mindíg sehol nem lesz. És kérdem én...mi a szart kezdjek a ddr2-es ramjaimmal később??? veszek 8gigát és hova rakom??? a 15k-a am2-es lapot meg ne hasonlítsuk egy x58-ashoz. x58-asból is lesznek gány verziók, neten már volt is fent pár. 15k-s lap...=x58. :W Hát azért ezen két konfig közt ég és föld a különbség :C Az hogy te majd a world in conflictban az fps-eket számolod én meg a rendert fele annyi idő alatt befejzem... ;] Új gépnek csak nehalemet, upgradenek deneb jó lesz, de nem veszek egy Am2+-os lapot ami életciklusa végén jár (főleg nem 15k-ért) és egy marék ddr2ramot amit csak akkor visznek el tőlem ha utánuk dobom (2év múlva). nekem nagyon jól jön egy később upgradelhető lapnak az x58 minden képességével (főleg a rengeteg ram hely. És sztem bár ki aki 3D-s tervezéssel és nem gamekkel pattog a nehalemre voksolna.

JAJJMÁÁÁÁ

(#977) Bluegene válasza Jack O'Neill (#976) üzenetére


Bluegene
addikt

jó én lehet féláron veszek ugyankkora gépet

hangsúlyozom teszt nincs, tehát mindketten találgatunk
egyébként úgy fogsz járni mint az nvidia; sose becsüld alá az ellenfelet!!!

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#978) Jack O'Neill válasza Bluegene (#977) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Vegyél...aztán majd ha bővíteni szeretnéd akkor ne sírjál, hogy hupsz ;] ...Amúgy meg biztos vagyok benne hogy nem fogod fele annyiért megkapni...a deneb árban ugyan ott lesz mint a nehelem 2,66Ghz. Csak az alaplap és a ram olcsó hozzá, amit szaré húgyé árulnak. de 2009 februárban amikor én cserélek a ddr2-t nem tartanám előnynek. Mivel nincs is ddr2-m..(ddr400-asokat nyúzok)...Ezért nekem sztem logikus, hogy kihagyom az egész generációt. pénzt és teljesítményt nyerve.
A helyemben még beruháznál egy ddr2-es szisztembe 2009-ben?

JAJJMÁÁÁÁ

(#979) kutyatm válasza Jack O'Neill (#976) üzenetére


kutyatm
tag

de azárt az átlag magyar felhasználoknak( játékosoknak) az ár is fontos még ha játékban egy kicsit gyengébb a deneb...

(#980) Jack O'Neill válasza kutyatm (#979) üzenetére


Jack O'Neill
tag

valszeg pont gameben lesz ott...minden más területen marad intel fölény. és én arról károgok, hogy ha egy új rendszert építesz akkor később sokkal kifizetődöbb egy x58+nehalem rendszer, főleg annak aki ddr1-ről vált. És mondom sztem nem lesz annyival olcsóbb mint sokan remélik. Csak a "hozaganyag" lesz olcsó...

JAJJMÁÁÁÁ

(#981) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Hűű körül néztem neten...most látom nehalemek már B2 steppingnél járnak??? :F
Mennyi idő szokott lenni egy stepping váltás közt? Valaki?

JAJJMÁÁÁÁ

(#982) kutyatm válasza Jack O'Neill (#980) üzenetére


kutyatm
tag

lehet de a jövőt még senki nem látja előre...

Csak a "hozaganyag" lesz olcsó... nekem ez most éppen elég.

:R

én személy szerint egy kicsit gondolkodni fogok hogy vajon a nehalem alá meik foglalat lesz idötállobb....

(#983) jugeen


jugeen
addikt

jő lenne a topik témájánál maradni!

(#984) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Pici teszt a ComputerBase jóvoltából. [link]

(#985) Bluegene válasza Jack O'Neill (#978) üzenetére


Bluegene
addikt

majd meglátjuk a teszteket és utána okosabbak leszünk

nem értek egyet veled, mert ha te 50K-ért veszel lapot és 30K-ért ramot, én meg 10+8K-ból, akkor nem kérdéses melyiken bukik az ember többet, max én esetleg(de nem biztos) félévvel előbb cserélek, na bumm

egyébként is az X58-as gondolom a horror áron adott 32nm-es nehalemet fogja majd fogadni, meg lesz addigra sokkal jobb ddr3 is(a ddr2 elérte a maximumot), nah mindegy, előbb tesztek utána lehet okoskodni, egyébként vegyél amit akarsz, nem az én pénztárcám bánja szvsz ;)

#984: már érzem h a deneb lesz az (olcsó)gémer procci, a nehalem pedig a drága server proci

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#986) Depression válasza jugeen (#968) üzenetére


Depression
veterán

Sorry, így sz.gépen kicsit másképp néz ki. Telefonon a hűtő bal alsó sarkát néztem a teljes procinak.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#987) Andre1234 válasza whitehand (#972) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Lesz mégpedig 2 fajta deneb am2+-os proci, 2,8-3-ghz-es mindkettő 6mb L3 cache-el.
Ugyanolyan órajelű am3-as denebet is gyártanak majd. AM3 X3 L3mal és nélküle is készül majd.Valószínű majd az is, hogy az AM3-as cpu kompatibilis lesz AM2+os alaplappal, mert nem akarják elkövetni a 939-AM2 történetet.

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#988) szilva01


szilva01
őstag

asus P6T

!_én_! speciel nem szeretem az AMD-t még akkor se ha most kivételesen "jobb" lesz a deneb

[ Szerkesztve ]

(#989) Laraxior válasza Bluegene (#985) üzenetére


Laraxior
titán

Érdekes hogy Nálad mindig minden jobb,neked minden kifizetődőbb,és olcsóbb,és persze jobban megy.... költői megjegyzés volt...

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#990) Ottoka válasza Bluegene (#985) üzenetére


Ottoka
őstag

Na Te soha nem leszel okosabb... csak azt nem értem miért nem valami amd-s topikba szemetelsz? Ez a core i7.

szilva01: Ilyet nem tudsz giga x58 extreme-ben? Engem az a lap érdekel. :K

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#991) keIdor válasza szilva01 (#988) üzenetére


keIdor
titán

Már hírtelen kezdtem reménykedni, hogy lesz egy olcsóbb P6T lap, de látom nem...:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#992) szilva01 válasza Ottoka (#990) üzenetére


szilva01
őstag

nem csak úgy böngésztem a netet és rábukkantam erre és gondoltam megosztom

(#993) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Core i7 965 XE Races Through to 4.20 GHz
Nem sok egy kicsit a fesz? :U 1,72V :Y És én még a Deneb 1,6V-át sokaltam.

(#994) szilva01 válasza Hakuoro (#993) üzenetére


szilva01
őstag

jó lenne tudni mennyi a VID-je

(#995) Overlocker válasza Hakuoro (#993) üzenetére


Overlocker
veterán

Hát no comment..egyáltalán hogy eljusson Magyarországra egy ilyen proci és hogy tesztelhesse a sajtó, komolyan küzdeni kell, ezek meg 1,7v-t adnak, pff.. :(((

Ennek a tesztnek semmi értelme, legalább a tri-channelt használták volna.. :(

[ Szerkesztve ]

(#996) Ottoka válasza Hakuoro (#993) üzenetére


Ottoka
őstag

Jól bírja. Kérdés mivel hűtötték.

Mezőhegyes

(#997) wmarci válasza Hakuoro (#993) üzenetére


wmarci
senior tag

Valószínűleg 3-as GTX 280 SLi-vel vagy HD4870X2 CF-fel csinálták a tesztet. Más kártyákkal nem hinném, hogy ennyi pont lenne Ventage-ben.

[ Szerkesztve ]

(#998) szilva01


szilva01
őstag

novemberben jön ki ugye? :B
wmarci #999:kösz :R

[ Szerkesztve ]

(#999) wmarci válasza szilva01 (#998) üzenetére


wmarci
senior tag

Elméletileg November 7-én startol a Nehalem család.. :U

(#1000) Ottoka válasza wmarci (#999) üzenetére


Ottoka
őstag

Én 17. láttam

Mezőhegyes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.