Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Achill3uS válasza gV (#1848) üzenetére


Achill3uS
veterán

az új bios-ok és retail lapok többet is támogatnak 2 ram szorzónál 920 és 940 esetében mint ahogy a korai tesztek/hírek szóltak.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1852) gV válasza Achill3uS (#1851) üzenetére


gV
őstag

ez egyre jobb és ezekszerint csak a mag/qpi/l3 szorzó zárt az EE képest?
méghogy túlzottan megcsonkitották a tuningot a kisebb modeleknél :DD

sőt még 1x ránézve beteg képére a qpi/l3 szorzó is állítható :C

[ Szerkesztve ]

(#1853) tome.jr válasza sniper elite (#1850) üzenetére


tome.jr
addikt

Nem igazán értem ezt a tuning ellenes hozzáállásodat. Lehet korábban már leírtad és lemaradtam róla.

(#1854) gergobaby válasza sniper elite (#1846) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Pont, hogy csak a szád jár... Egyszer aztmondod milyen hülye aki tuningolja a gépét, te sose fogod, rá 2 napra te is tuningolni akarsz... gratula
Nincsen másnak Core i7 procija a fórumon csak betegnek? Szívesen várnék/nánk teszteket! Esetleg egy oldalt is lehetne összedobni :U

(#1855) Laraxior válasza gergobaby (#1854) üzenetére


Laraxior
titán

KaYak-nak is van i7 systemje :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1856) beteg válasza gergobaby (#1854) üzenetére


beteg
őstag

bocs, de alig van rá időm :( amúgy tolnám az infókat.
tegnap mondjuk elkezdtem hőmérőzni, hogy ha megjön a vizesblokk rá, legyen összehasonlítási alap. írok róla a blogomban.

Csak futni kell!

(#1857) jugeen


jugeen
addikt

(#1858) Rusher válasza jugeen (#1857) üzenetére


Rusher
őstag

Azta na ilyet sem láttam még...nem semmi grat. :C Így elnézve az eredményeket és tapasztalatokat elég jónak tűnik ez a core i7...ez az órajel 1.2v-al teljesen jó. A hőfokok hogy alakulnak ekkora fesznél?

(#1859) Laraxior


Laraxior
titán

valaki rákukkantana hogy egy darabokban levő DVD-t mennyi idő alatt ránt ki az i7.
Gondolok itt a torrent témára. Mondjuk valószínűleg a winchester is bele fog szólni a dologba :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1860) jugeen válasza Rusher (#1858) üzenetére


jugeen
addikt

jelenleg gyári hűtő van rajta. majd ha lesz rajta valami normális, akkor majd írok.

(#1861) keIdor válasza jugeen (#1857) üzenetére


keIdor
titán

5000-es WinRAR-t se láttam még :Y grat.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1862) Pubszon válasza jugeen (#1857) üzenetére


Pubszon
veterán

:Y :Y :Y

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1863) sniper elite válasza gergobaby (#1854) üzenetére


sniper elite
senior tag

Értelmezni tudni kéne,én azt mondtam azokkal nem egészen értek egyet akik 7-8GHz körül húznak egy drága procit, egyszer meglehet nézni egy kicsi húzással hogy mi tud, de szerintem a magánügyem mit csinálok Core i7 965 procival, vegyél te is és húzd fel az égig, engem meg ne szólj le ha kérhetem annyira nem ismersz...

(#1864) gergobaby válasza jugeen (#1857) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Ez nagyon prau^^! Siess azzal a jó hűtéssel rá :) Jó lenne, ha 4.5 G meglenne magyaroknak is ! :U

(#1865) whitehand válasza sniper elite (#1863) üzenetére


whitehand
senior tag

a legtöbb user csak lesi az ilyen huzásokat ugyanugy mint az f1es versenyzöket ha jó vagy valamiben akkor azzal jol tudsz keresni az ilyen extreme tuningosok először hobbybol csinálják aztán indulnak versenyeken végül ha nagyon jok akkár kereshetiik ezzel a kenyerüket alaplap gyártóknál mem gyártóknál.... vagy csak felkérésekkel hogy nézze meg ez meg ez a hardver mit bir ki...

(#1866) jugeen válasza gergobaby (#1864) üzenetére


jugeen
addikt

postát siettesd, rajtuk múlik, na meg persze a procin is :DDD

(#1867) Achill3uS válasza gergobaby (#1864) üzenetére


Achill3uS
veterán

azon már túl vagyunk postscreen erejéig, csak tesztelhetővé kell tenni az ilyen magas (4.5G+) órajeleket. az i7 rendkivül érzékeny, minden procinak megvan az a feszültség, bclk, qpi, szorzó, hőfok amin a legjobban megy, és azt bizony meg kell találni. de még a c2d-nél is nagyobb eltérések vannak levegő és extrém hütések terén, nagyon sok "gyengén" tuningolható példány van.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1868) Achill3uS válasza whitehand (#1865) üzenetére


Achill3uS
veterán

azért azt egy kezemen meg tudnám számolni hány profi van a világon aki ebből él :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1869) sniper elite válasza Achill3uS (#1868) üzenetére


sniper elite
senior tag

Szerintem se nagyon lehet ebből megélni, nem mindenkit érdekel ilyen téren számítástechnika, de mondjuk annyiban jó lehet hogy ingyen, vagy kedvezménnyel kapják a tuningra váró hardverek a teszterek ha jól tudom!

(#1870) SzlobiG válasza keIdor (#1861) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem gyenge.:D

Lehet megérné váltani... csak sajna játékoknál ez nem jön ki.:U

(#1871) keIdor válasza SzlobiG (#1870) üzenetére


keIdor
titán

Áhh ennyi pénzért akkor se váltanék ha játékoknál is ilyen látványos gyorsulás lenne... az új AMD Deneb jobban vonz most.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1872) Oliverda válasza keIdor (#1871) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nem fog ilyen szép WinRAR számokat adni az biztos. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1873) keIdor válasza Oliverda (#1872) üzenetére


keIdor
titán

Az fix, viszont kell itthonra még egy gép, és nem akarok Core 2-t, mert már unom. Valami új kell az i7 meg drága.:D

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1874) SzlobiG válasza keIdor (#1871) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát szerintem annyira nem lett drága mint amennyire beharangozták.:U Legalábbra is részemről nem lenne sokba a váltás...az már megint csak más kérdés, hogy lenne-e értelme. A másik meg, hogy megint megbontani nem lenne kedvem a rendszert pláne, hogy semmi problémám már vele szerencsére.

(#1875) jugeen válasza SzlobiG (#1874) üzenetére


jugeen
addikt

most jól megnyugtattad magad?

(#1876) Oliverda válasza SzlobiG (#1874) üzenetére


Oliverda
félisten

A másik pedig hogy Achill3us beszámolója alapján nem lenne vele túl könnyű (vagy éppen nem is lehetne) elérni vele hasonló órajelet még mint pl. egy Yorkfield-del.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1877) jugeen válasza Oliverda (#1876) üzenetére


jugeen
addikt

még ha alacsonyabb az órajel, akkor is több alkalmazás esetén nagyobb a teljesítmény. amikor az a beszámoló készült, még egy normális BIOS sem volt. azóta rengeteget fejlesztettek rajta.

(#1878) sniper elite válasza SzlobiG (#1870) üzenetére


sniper elite
senior tag

Ezt honnét veszed hogy a játékoknál nem jön ki a váltás???Lehet nem ide tartozik de számtalan játék van ahol éppenséggel nem árt egy erősebb proci mondjuk qx9650-nél. Crysis Warhead vagy pl az éppen most aktuális GTA 4 max grafikán azért kifogja használni Core i7 erejét szerintem akár 20-30%-os gyorsulás se kizárt, lehet magadat akarod csak nyugtatni ezzel, de hidd el hogy megéreznéd csak olyannal is kell játszani! Ezt az mondja neked aki naponta 8 órát játszik :DD

[ Szerkesztve ]

(#1879) Laraxior válasza sniper elite (#1878) üzenetére


Laraxior
titán

A Crysis az pont az a game amin nem fog látszani a gyorsulás... sőt...örülhetsz ha nem lassul. Miért is?
1. Csak két magot használ a játék.
2. hol képes egy 4magos olyan órajelre 24/7 mint egy kétmagos.

Tehát akinek játékra kell az valószínűleg nem vesz i7-et.
Nem sok olyan game van ami kihasználja a 2nél több magot. Mondjuk az Undercover pont ilyen. Két év múlva kb. több haszna lesz...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1880) jugeen válasza Laraxior (#1879) üzenetére


jugeen
addikt

hogyne jönne ki? azért mert szarok a vga driverek? big bang 2 bizonyított. amd most nagyon teker a 8.12-re. remélem sikerül nekik is.

[link]

(#1881) Raymond válasza sniper elite (#1878) üzenetére


Raymond
félisten

:U

1) A Crysis meg a 4 magot sem hasznalja ki rendesen, egy magasabb orajelu C2D-vel tobbet ersz mint az i7 gyorsabb memoria eleresevel vagy a HT-jevel.
2) A GTA4 meg kint sincs es azt figyelembe veve hogy egy nyamvadt 3 in-order magos Box-on elmegy megkockaztatom hogy egy 4 magos Penryn boven eleg lesz neki.

"Ezt az mondja neked aki naponta 8 órát játszik"

Lehet valamit tanulhatnal is ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1882) sniper elite válasza Laraxior (#1879) üzenetére


sniper elite
senior tag

Ez a Crysis Core i7 teszt saját tapasztalat? Vagy csak mondod mert ezt mondják mások is akik nem váltanak mostanában!

(#1883) Oliverda válasza jugeen (#1877) üzenetére


Oliverda
félisten

Erről a "rengeteg fejlesztésről" és a közvetlen hatásukról van valami összehasonlító teszt?Mármint ami modjuk összeveti az 1-1.5 hónappal ezelőtti állapotot a jelenlegivel.

Nem mindenki használ 6-8 alkalmazást egyszerre, sőt elég kevesen teszik ezt.
A PH! tesztjéből kiindulva a tömörítő programokon (7-Zip, WinRAR) és az Apache
teszten kívül a QX9770 kb. egy szinten volt az i7 920-al. Hol az egyik volt előrébb hol a másik. Mindhárom említett kirívó eseteben elsősorban a Yorkfield-del szembeni jóval alacsonyabb mem. késleltetésnek volt köszönhető a jelentős különbség. Emlékszek hogy egy sima 2 magos 3.4GHz-es K8 alapú Opteron-nal lehetett 1700-1800-as eredményt elérni WinRAR alatt az akkori Core 2-es rendszerekhez viszonyított jóval alacsonyabb elérhető késleltetés miatt (1066/CL5).

SzlobiG példájánál maradva és az eddigi információk birtokában azt gondolom hogy pl. egy 920-al elmenni 4.2-ig nem olyan egyszerű mint mondjuk egy E0 steppinges Yorkfield-del. Tehát adna a kakának egy jó nagy pofont ha mondjuk lecserélné a cuccát és az i7 nem menne mondjuk csak 3.8-at. A rendszer szintű nagyobb fogyasztásról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1884) Sárpac válasza Laraxior (#1879) üzenetére


Sárpac
nagyúr

8 szál lekezelése már igen csak nehézkes dolog, arról nem is beszélve, hogy kernel szinten is a szálkezelés most mondok egy durva példát 1000MHz-re a 2 magos +1% terhet jelent a 8 magos már 8% terhet róhat.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1885) Laraxior válasza sniper elite (#1882) üzenetére


Laraxior
titán

[link] ;)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1886) jugeen válasza Laraxior (#1885) üzenetére


jugeen
addikt

akkor most azt is vedd figyelembe, hogy egy retkes amd drivert használtak a gpu-nál az általd linkelt tesztben....

8.11 vs 180.48

[ Szerkesztve ]

(#1887) Oliverda válasza jugeen (#1886) üzenetére


Oliverda
félisten

[link], [link]

Ebben a két esetben nV-t használtak, sokat változott a helyzet. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1888) jugeen válasza jugeen (#1886) üzenetére


jugeen
addikt

(#1889) jugeen válasza Oliverda (#1887) üzenetére


jugeen
addikt

az első 177.83 és 175.16. egyik sem Big Bang II....

(#1890) sniper elite


sniper elite
senior tag

Persze itt nagy szerepe van a drivereknek, és egyre nagyobb lesz a gyorsulás is ahogy jönnek ki a bios frissítések meg a vga driverek, szóval megéri váltani, bár nem kötelező :)

(#1891) Laraxior válasza Oliverda (#1887) üzenetére


Laraxior
titán

a 2. link nagyon el van baltázva...nehogy már 800x600-ban mediumon 60FPS-t produkáljon...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1892) beteg válasza Oliverda (#1883) üzenetére


beteg
őstag

szerintem ha levegővel 1,3-al ilyen könnyű elmenni 3800 ig, [link] 58 fokon, akkor vizzel nem lesz annyira nehéz a 4,2. talán még a 4 is meglesz 7/24, mindezt: gagyi ramokkal! amik hasítanak mint állat és sokan vannak. szerintem nincs ezzel semmi baj, csak egy: ku nehéz kihasználni! :DD

Csak futni kell!

(#1893) Oliverda válasza beteg (#1892) üzenetére


Oliverda
félisten

Biztos létezik jópár darab ami simán megy léggel 4GHz-et. Én mint írtam ebből indultam ki.

Gondolom az hogy milyen RAM van mellette édesmindegy ha vissza tudod osztani.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1894) schwartz válasza Oliverda (#1883) üzenetére


schwartz
addikt

pl. egy 920-al elmenni 4.2-ig nem olyan egyszerű mint mondjuk egy E0 steppinges Yorkfield-del.

York-al eleg nehez magas FSB-t elerni. DFI P35 UT-val egy napig szarakodtam mig sikerult egy Q9550 E0-t 4Ghz-re huzni. Stabil mukodestol messze allt...
Q9650-el mar nagyobb az esely egy 450x9-re de 125k-t ki kell csengetni erte. Plusz egy izmos P45-os lap 40-50k. Ezzel majdnem ugyanott vagy...

If he dies, he dies.

(#1895) SzlobiG válasza jugeen (#1875) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem kellett idáig is tisztába voltam vele, hogy semmi gyorsulást nem hoz játékokba, meglátjuk majd amd mit alkot. :K

Sniper: Neked nincs mit írnom más leírta a lényeget... max annyi, hogy nézd meg a PH-s tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#1896) sniper elite válasza SzlobiG (#1895) üzenetére


sniper elite
senior tag

Én már nem mondok semmit se, esküszöm minden fórumon ezt hallom, mint ha valami egymást győzködő felekezetbe tartozna mindenki, mindegy saját szememnek jobban fogok hinni mint tök idegen teszteknek, szerdán gta4ben biztos megfog mutatkozni a különbség legalább is remélem!

(#1897) NFree


NFree
addikt

Srácok olvasgatom itt a topikot, szép meg jó, ez az intel core í7 proci, meg bitang erős is ,de nem értem ,hogy a viharba nem jó játékok alá, mint említette itt valaki jobb egy 2 magos proci?
Nos azt szeretném tudni kérdezni miért van ez :F
Bocs a lama kérdésér. :R

vga

(#1898) schwartz válasza NFree (#1897) üzenetére


schwartz
addikt

Mar, hogy a viharba ne lenne jo? :) Az, hogy magasabb orajelu C2D-val nagyobb FPS-t ersz el CPU limites beallitasok mellett, meg nem jelenti azt, hogy kukazni kell az i7-et. (jatekok alatt, jelenleg tobbet profitalsz a magasabb orajelbol mint a plusz 2magbol. De nem lesz ez mindig igy...)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#1899) sniper elite válasza NFree (#1897) üzenetére


sniper elite
senior tag

Szerintem semmi valóság alapja nincs annak hogy mondjuk egy Core i7 965 alatt szaggatna jobban a crysis mint egy kettő magos proci alatt, kicsit megmosolyogtató, itt csak arról van szó hogy sokan ezzel győzik meg magukat hogy jó nekik játékra a mostani konfig is, nem akarnak venni lapot+ramot+procit, ennyi az egész, ez kb felfogható valami népmesének is :DDD Ráadásul kijönnek az új driverek akkor még nyilvánvalóbb lesz a különbség az új széria és a régi között!

(#1900) Gorneck válasza NFree (#1897) üzenetére


Gorneck
titán

Alacsony órajel...egy 4850/4870/gtx260/gtx280hoz nem árt egy wolf/york/kent 3,2re pöccentve...ha úgy tesztelték volna akkor york/wolf szintet hozta volna fpsbe...
2mag vs 4mag meg már számtalanszor ki lett tárgyalva...kevés az a gém ami profitál a több magból...főként ha alacsony felbontásba toljuk...UT-n pl szépen látszik, hogy jól jön neki a több mag...de így is 100+ fpssel szalad az a játék, mert iszony jó motorja lett...szóval amennyivel jobban megy az UT annyit meg nem biztos ér egy négymagos stuff...
Persze aki már melózik otthon a gépén és részben vele is keresi a pénzét annak már nagyon számít milyen is a vas...annak nagyon megéri a Nehalem...

Aztán ezt majd kijavítják akik tényleg sokat is játszanak vagy nem értenek egyet azzal amit írtam...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.