Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) gV válasza Oliverda (#398) üzenetére


gV
őstag

viszont ezek miatt javulni fog a helyzet és idővel amit nem vastagitottál ki nem fog akkora gondot jelenteni (főleg a dx11 megjelenése után):
Végül leteszteltük a World in Conflictot is, és mint kiderült, jól választottunk, mert ez a játék is a processzormagok számával együtt gyorsul.

Ha a skálázódást vesszük figyelembe, akkor a CMR Dirt az egyik legjobban megírt játék, hiszen kettőről négy magra váltva is gyorsult.

A Lost Planet Extreme Condition is gyorsul, ha kettőnél több mag dolgozik alatta, ebben a játékban a Core 2 és a Phenomok viszonya az órajelnek megfelelő volt, igaz, a Yorkfield itt is vert mindent.

valamint ez (természetesen az UT3 eredményei az érdekesek):

[link]

(#402) Oliverda válasza gV (#401) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, hát még 1-2-3 év és talán a játékok is képesek lesznek kihasználni a kettő vagy több magot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#403) leviske válasza Oliverda (#402) üzenetére


leviske
veterán

1-2-3év??? Szerintem egyre inkább a fizikai gyorsításra fognak ráállni. 1 év mulva még elhiszem, hogy 1-2 játék használni fogja komolyabban a procit, de 2év mulva már inkább a Havok és a PhysX fog uralkodni. A procinak nem sok köze lesz a játékok futási sebességéhez.

Ez az Intelnek és az AMD-nek is jó, mivel mind ketten foglalkozhatnak a server procikkal és elég lesz, ha azokat desktoposítják. :)

(#404) gV


gV
őstag

Nehalem az IDF-en video

(#405) gV


gV
őstag

Bár nem volt róla szó, de mégis a videó alatt eszembe jutott, hogy a játékokhoz a Lynnfield lesz a jobb választás az integrált PCIe vezérlő miatt.
Sőt az asztali szegmensbe is az a jobb választás, olcsóbb, északi híd hiánya miatt kevesebb a rendszer fogyasztása. Szóval akinek ez a fontos vár egy évet és megveheti azt.

(#406) Oliverda válasza leviske (#403) üzenetére


Oliverda
félisten

A procinak nem sok köze lesz a játékok futási sebességéhez.

Na ezt meg honnan szedted? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#407) Frigo válasza Oliverda (#402) üzenetére


Frigo
őstag

Inteles Havok már ki tudja használni ,még az őszi IDF-en demózták hogy Nehalem mind a 8 szálát ~90-100%-ra terhelte .

Amúgy meg ott a Turbó mód is :

"Turbo mode will be available in i7. This will allow the CPU to actually increase single threaded performance by increasing frequency of cores dynamically. When not all cores are in use, there will be more headroom (meaning single threaded apps will see a benefit from having cores not in use). Note that this is a different turbo mode from what we've had in Penryn, Intel is actually promising a performance boost here."

(#408) Andre1234 válasza Frigo (#407) üzenetére


Andre1234
aktív tag

tisztára mint a knight riderben :DDD

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#409) leviske válasza Oliverda (#406) üzenetére


leviske
veterán

Miért? Hülyeséget írtam? :DDD Azt hittem, hogy az nV azért fejleszti ilyen gőzerővel a PhysX-ot és a CUDA-t, mert így háttérbe szoríthatja a proci jelentősségét a játékok alatt.

Bár ha jobban belegondolok... az Intel a Larrabee féle megoldásokkal inkább afelé indult el, hogy a proci vegye át a főszerepet. Vagyis inkább úgy írom, hogy a processzorok már képesek lesznek ellátni a GPU szerepét, tehát nem szóltam. :DDD

(#410) Oliverda válasza Frigo (#407) üzenetére


Oliverda
félisten

Az egy dolog hogy a Havok kihasználja, attól még a játék maga nem biztos hogy képes ugyanerre.

Jó ez a Turbo Mode, fincsi kis marketing :) Back to 286. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#411) subpixels


subpixels
tag

Itt van az Asus első X58 lapja, és Asus P6T Deluxe a neve. Valaki majd nyithatna az lapnak egy topicot

(#412) wmarci válasza subpixels (#411) üzenetére


wmarci
senior tag

Húú..Nagyon ott van a kicsike ;] ...Csak az ára. :O

[ Szerkesztve ]

(#413) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Szép nagy Nehalem die shot [link]

Már elérhetők a tegnapi nap IDF előadásainak videoi [link]

[ Szerkesztve ]

(#414) Raymond


Raymond
félisten

Tovabbi reszletek:

Screaming Performance, Efficient Power

Architectural Insights and Power Management

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#415) Raymond


Raymond
félisten

144GB DDR3 RAM egy lapon: [link]

2 x 9 x 8GB = Awesome :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#416) gV válasza Raymond (#414) üzenetére


gV
őstag

A 2. pdf-ből kiderül, hogy még HTT nélkül is nagyon erős főleg a 3ds max illetve a 64bites POV-Ray és CB-ben. Mondjuk senki nem fogja anékül használni a Nehalemet, csak kicsit unatkoztam így ráértem osztozni/szorozni. :D

(#417) shabbarulez válasza Raymond (#415) üzenetére


shabbarulez
őstag

Van belőle 16GB-os module is. ;)

(#418) Oliverda válasza Raymond (#415) üzenetére


Oliverda
félisten

Pár év után csak megdöntötték a konkurencia hasonló konfigurációjának 128GB-ját. Hiába, az a plusz 1 slot sokat jelent. Nagy riszpekt nekik. :))

Happy IDF day(s) for you! :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#419) shabbarulez válasza shabbarulez (#417) üzenetére


shabbarulez
őstag

A 4 és 8GB-os modulok DDR3-1333-at tudnak, a 16GB-os modul DDR3-1066-ot de idővel ez felzárkózhat. Talán 1 év múlva mire a Beckton kijön már ott is meglesz az 1333. 2 év múlva pedig már jönnek a 2Gb-es chipek, akkor már 32GB-os modult is lehet építeni. :)

Metaram shows 16GB DDR3 DIMMs [link]

Elég érdekes lesz majd a Beckton 8 utas megoldása is. 16 RDIMM lesz socketenként ami a 16GB-os modullal 256GB/socket. A 8 utas rendszer esetén ez összesen 2TB memória, ami egy évvel a kijövetele után felmehet 4TB-ra is a 32GB-os modulokkal [link].

(#420) Raymond válasza Oliverda (#418) üzenetére


Raymond
félisten

What is your point?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#421) gV válasza shabbarulez (#419) üzenetére


gV
őstag

A Becktonnak durván nagy lesz a memoria késleltetése.

(#423) Ottoka


Ottoka
őstag

Azt olvastam hogy az Intel azt tervezi hogy blokkolja a core i7 procik tuningolhatóságát, kivéve persze a felsőkategóriás modellek.

Mezőhegyes

(#425) Bluegene válasza Ottoka (#423) üzenetére


Bluegene
addikt

akkor AMD-t veszek, egyébként szerintem nem lesz ilyen, gondoltak rá de lemondtak róla

asszem szigorúbbak lesznek gariztatásnál ha ettől hal meg(bár azt a néhányat szerintem ki fogják cserélni amúgy is, céghírnév..stb)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#426) westlake válasza Bluegene (#425) üzenetére


westlake
félisten

jah persze.. es minden kisker (nagyker) feltelesen veszi majd at ezeket a hibas procikat? onnantol, hogy a kezukbe kerult az ugyfel siman hivatkozhat arra, hogy ok csinaltak vele valamit.. ha tenyleg ilyen garanciaztatasi felteteleket tamaszt az intel, akkor nem sokan fognak procit venni toluk (beszallitok).. szal "jol" hangzik, csak eppen nem jarhato ut.. (ennel mar a tuning-blokkolas is kivitelezhetobb)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#427) werman válasza Frigo (#424) üzenetére


werman
tag

ha téleg ilyen lesz, akkor az intel nagyot fog ütni,prociban a pcie vezérlö és a mem az nem lehet gyenge,csak ne legyenek horribilis árak.

(#428) westlake válasza Frigo (#424) üzenetére


westlake
félisten

nehany jobb minosegu kep

Play nice!

(#429) gV válasza werman (#427) üzenetére


gV
őstag

ez középkategoriás proci, magas ártól nem kell tartani szvsz, és a lapra is igaz mivel sokkal egyszerübb lesz az északi nem léte és a "sima" DC mem miatt

[ Szerkesztve ]

(#430) Oliverda válasza Frigo (#424) üzenetére


Oliverda
félisten

Eléggé kezdeti stádiumban van még a cucc.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#431) westlake


westlake
félisten

msi x58 "eclipse"

Play nice!

(#432) noncsika


noncsika
tag

hat en nagyon ugy terveztem h oktober kornyeken ujitok gepet nehalemre (fokent jatek es hd filmnezes a cel), de az anandteches "What Nehalem is really about" utan ugy erzem jo lesz nekem egy jobb penryn is...jatekosoknak inkabb visszalepes lehet, mint elorelepes. kivancsi leszek meg azert a jovoben benchmarkokra, de sztem a jatekok alatti gyengebb teljesitmenyt folosleges az ujdonsagnak/kiforratlan tervezesnek tulajdonitani, mert ezzel a nehalem cuccal a szerverpiacra akar inkabb jobban terjeszkedni az intel, nem? :U

(#433) westlake válasza noncsika (#432) üzenetére


westlake
félisten

akkor nem ugy hivna az intel, hogy server platform? :U nem, ezt a desktop piacra szanja.. mas kerdes, hogy a desktop reszt elegge a jatekos reteg fedi le ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#434) Oliverda válasza westlake (#433) üzenetére


Oliverda
félisten

A workstation mint olyan mond valamit? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#435) westlake válasza Oliverda (#434) üzenetére


westlake
félisten

igen, mond.. en is tudom, hogy mit takar a kifejezes..

Play nice!

(#436) leviske válasza westlake (#433) üzenetére


leviske
veterán

A Nehalem semmilyen komoly újítást nem jelent a desktop usereknek... Az Intel inkább csak a server piacon akarta javítani/biztosítani a helyzetét, azzal, hogy egy nagyon hasonló megoldással állt elő, amivel már az AMD több éve előállt.

De ez csak az én véleményem. Részemről semmi bajom a Nehalemmel... egyelőre azokat az elvárásokat nem nagyon hozza, ami miatt mindenki siratta előre az AMD-t.

(#437) P.H. válasza leviske (#436) üzenetére


P.H.
senior tag

Miért, milyen komoly újításokat kellene felmutatnia a desktop usereknek?

Azt nem várhatod, hogy 50-50%-ról induljanak, ez nem játék, ez az élet, főleg a tick-tock után. De nem akarom ismételni magam (a zárójeles rész nélkül, persze).

Raymond #414 ([link] 2., 38. oldal):
˙L2 Prefetchers
- Prefetches loads/RFOs/code fetches based on address
- Intel Core microarchitecture (Nehalem) changes:
-> Efficifent Prefetch mechanism: Remove the need for Intel Xeon processors to disable HWP (Hardware Prefetching)
Miért kellett ez korábban? A több processzoros rendszerek miatt?

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#438) Raymond válasza P.H. (#437) üzenetére


Raymond
félisten

Ket oka lehet:

1) Az O37 (Xeon MP) es a P46 (Xeon) errata miatt ki volt ezeknel kapcsolva. (Peldaul itt: [link]) De ez mar regi ugy (Netburst-os idokbol) ezert nem hinnem hogy erre hivatkoznak. Mar a Xeon MP is atvaltott Core architekturara a Tigerton magos verziokkal (73xx).

2) A rendszerek eleve pusztultak a szukos FSB savszelesseg miatt (foleg az MP) amibol a prefetch meg elvenne ezert a felhasznalora volt bizva a ki/bekapcsolasa a feladatkor alapjan. Alapbol ki van kapcsolva. Es szvsz ugy is hagyta mindenki :)

En a kettes pontra szavazok. Nehalem-nal mar nincs gond a savszelessegel es a prefetcherek is okosabbak mint az elodoknel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#439) P.H. válasza Raymond (#438) üzenetére


P.H.
senior tag

Kettes pont valószínűbb.
Okosabbak? :)

Ebben olvastam olyat, hogy "The processor will also try to move poorly threaded applications to few cores.". Érdekes...vagy ilyen jó driver-e lesz?

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#440) Raymond válasza P.H. (#439) üzenetére


Raymond
félisten

Nem ertettem mit akar az a mondtat jelenteni pontosan. Kontextus nelkul megfejthetetlen. De a PDF-ben a 117-126 oldalak alapjan konnyebb megerteni mire gondolhatott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#441) P.H. válasza Raymond (#440) üzenetére


P.H.
senior tag

Az a mondat ezen hsz második feléhez kapcsolódó viselkedést jelent. Tisztázni kellene, hogy az OS-en vagy a CPU-n múlik-e a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#442) leviske válasza P.H. (#437) üzenetére


leviske
veterán

Nem írtam, hogy 50%-ot kellett volna hozniuk, de gondolom azt te is látod, hogy a Nehalem fő újításia nem a desktop-nak, hanem a workstation-nek szólnak...

És én valahogy ugy érzem, hogy azok az emberek, akik megvették az Intel "nyomására" a 1600/1800/2000MHz-es DDR3-aikat, azoknak inkább komoly visszalépést jelent a Nehalem.

Megvárom a komolyabb véleményformálással megvárom a hivatalos teszteket, de egyelőre ugy érzem, hogy a Core2 tulajoknak érdemes 3x is végiggondolni, hogy érdemes-e váltani...

MOD: de nem rontom tovább itt a levegőt... :) :R Nem lett rossz a Nehalem, csak a híre nagyobb volt.

[ Szerkesztve ]

(#443) gV válasza leviske (#442) üzenetére


gV
őstag

Nem lett rossz a Nehalem, csak a híre nagyobb volt.

:F az Intel már tavaly elmondta, hogy mit várhatunk tőle a Core 2-hőz képest és azt hozza is, nem kellene más hireszteléseinek bedőlni ;) (ha ez történt)

(#444) Bluegene válasza leviske (#442) üzenetére


Bluegene
addikt

Megvárom a komolyabb véleményformálással megvárom a hivatalos teszteket, de egyelőre ugy érzem, hogy a Core2 tulajoknak érdemes 3x is végiggondolni, hogy érdemes-e váltani... hát igen, játékokban talán a quadokat nem nagyon fogják lenyomni

akkor minek? 22K egy q6600 ;] , fölhúzod 3,5ghz-re vagy 3,8-ra oszt játékban lehet verik a nehalemet ;)

persze mindíg lesz olyan aki nem a játék miatt kell, nem is netezéshez hanem profi munkához, na arra jó lehet, meg szervernek

most már nagyon olcsók a quadok, a wolfik egyszerűen nem éri meg a nehalem hiába gyorsabb(ár/érték mutatója gamereknek nagyon rossz), akkor a lap is drága lesz (X58), no meg a RAM se olcsó ;) , szal én wolfit ill quadot tartom jó vételnek gamereknek és egy erős VGA-t

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#445) leviske válasza gV (#443) üzenetére


leviske
veterán

"Híre" alatt azt értem, hogy mindenki ugy gondolt a Nehalem-re, mint ami miatt az AMD sírva ott hagyja az egész hardcerpiacot... most meg kiderül, hogy "csak" beérik az AMD-t memóriakezelésben.

Mivel nem vagyok jártas a témában, nem tudom, hogy a triChanel nagy durranásnak nevezhető-e (nehéz volt-e kivitelezni), vagy csak egy mondhatni marketingfogás, hogy addig is erősebbnek mondhassák magukat az AMD-nél...

(#446) keIdor válasza Bluegene (#444) üzenetére


keIdor
titán

Q6600-nál szerintem jobb vétel lesz a Q9400, Q9550... a 2008-as Q6600-ak nagyrésze nagyon anti-tuning lett... persze ha kiteszteltet vesz az más.
Ami még komoly ellenfél lehet azaz AMD Deneb... clock to clock sokkal jobb lesz a Q6600-nál és ha átlag mennek 3,5GHz-et, akkor egyértelmű mit kell venni
...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#447) gV válasza leviske (#445) üzenetére


gV
őstag

"Híre" alatt azt értem, hogy mindenki ugy gondolt a Nehalem-re, mint ami miatt az AMD sírva ott hagyja az egész hardcerpiacot...

maximum viccelödésként tudom elképzelni az ilyen megnyilvánolásokat, amit viszont nem kell komolyan venni

most meg kiderül, hogy "csak" beérik az AMD-t memóriakezelésben.
Mivel nem vagyok jártas a témában, nem tudom, hogy a triChanel nagy durranásnak nevezhető-e

a hexus kb 2*-es sávszélességet mért a nehalemnél a penryn, amdhez képest

vagy csak egy mondhatni marketingfogás, hogy addig is erősebbnek mondhassák magukat az AMD-nél...

megsem emlitették az idf-en az amd-t, az Intel nem űz "kinek nagyobb a f*sza" versengést, emiatt nem is céljuk csak ezért valamit megcsinálniuk, arrol végképp nem beszélve, hogy már több éve használnak quad channelt az Itaniumnál és a Xeonnál

[ Szerkesztve ]

(#448) Bluegene válasza keIdor (#446) üzenetére


Bluegene
addikt

szó se róla ezek gyorsabbak, de mennyibe is kerülnek?
50-60 ezer, a quad pedig 22K és csökken
és nem hinném h +10%-teljesítményért kiadnék +35 ezret ;)

arról nem is beszélve h jó lap(drágább) kell a csúcs quadok alá
nem mindenki tehetős

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#449) keIdor válasza gV (#447) üzenetére


keIdor
titán

Dehogy nem űzik a "kinek nagyobb a f*sza" játékot... ha most egész véletlenűl jönne egy 3,8GHz-es Agena B3 elhiszed, hogy még a Nehalem elött kijönne egy QX9990 gyárilag 4GHz-es CPU?:)
Erre a fél karomat rá merném tenni...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#450) leviske válasza gV (#447) üzenetére


leviske
veterán

És miért is mért 2* sávszélességet? :) Azt mondanám, hogy le a kalappal, ha nem úgy állnának a dolgok, hogy az AMD a jelenlegi cpu-ival csak a DDR2-es ramokat támogatja hivatalosan... ezért valószinűleg CL5-ös 800-asokkal mértek... a Nehalem mellett pedig valószinűleg egy 1333MHz-es CL7-es figyelt... és akkor tedd még hozzá a triChanelt. :)

Amugy mit művelt az AMD az IDF-en? Valamiről lemaradtam? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.